SPECIAAL *001 ONZE LEZERS bL"uit Drie titels in een jaar voor Ko Kasse CJ Telefoon: 0118-418715 Slotkoers trimmers Den Inkel COMFORTO 14, DIE ZIT!! Wetenschap Techniekweek sluit aan bij activiteiten tienjarige biep SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 Spannende strijd bij Europees kampioen rallycross Water Rondleidingen Dag 3 OP DE TERUGWEG KRIJGT IEDEREEN EEN BON VAN 5 POND VOOR DE TAXFREESHOP Wolf's Reizen, Wolstraat 41, Vlissingen. Pretlab Nieuwe media 309 VLISSINGEN Hij was al Belgisch en Nederlands kam pioen rallycross, maar sinds het afgelopen weekend mag Ko Kasse uit Nieuwdorp zich ook Europees kampioen noemen. De snelle Zeeuw is daarmee de tweede Nederlander die, na Cees Teurlings in 1975, een Eu ropese titel in de rallycross weet te bemachtigen. Maar drie titels in een jaar dat lukte zelfs Teurlings niet. Kasse is zelf ook erg in zijn nopjes 1 met de overwinning. „Drie kampioenschappen ha len. Dat had ik in het begin van het jaar al in mijn hoofd. Maar in de laatste meters kwam er toch ook nog wel wat geluk aan te pas. En zonder de steun en de adviezen van mijn sponsors en de belangstelling van vrienden, bekenden en onbekenden had ik het nog niet zo net geweten of ik wel Europees kampioen zou zijn geworden. Maar het voelt in ieder geval fantas tisch." De laatste race in de strijd om het Europees kampioenschap werd verreden in het Duitse Buxtehude. Het verschil tussen Kasse en de nummers twee, Martin Beek uit Oostenrijk be droeg precies een punt. In de A-finale had Jos Boone uit Vrouwenpolder de beste start positie weten te bemachtigen. Kasse stond aan de buitenkant en Beek zat tussen de twee Zeeuwen ingeklemd. Met z'n drieën gingen ze gelijk op naar de eerste bocht. Beek probeerde daar buitenom Jos Boone te passeren maar drifte te ver naar buiten en raakte achterop. Boone ging aan kop met Kasse aan z'n bumper en Beck in de vierde positie en de Belg Lau rent als derde. Vier ronden lang kwam er geen verandering in deze situatie. Totdat Beek Lau- rant opzij duwde en de achter volging op Kasse inzette. „Ik zag Beek twee ronden voor het eind dichterbij komen en ik wist dat ik hem geen enkele kans mocht geven". Die kans kreeg Beek ook niet, hij bleef een metertje tekort ko men en werd achter Kasse tweede in de eindstand. De overwinning van de race in Buxtehude ging trouwens naar Jos Boone. Na afloop van de race werden de motoren van de auto's van Beek en Kasse nauwgezet ge controleerd. Kasse stond er rus tig bij te kijken. „Die motor is perfect in orde hoor, daar heb ben ze bij Arese Tuning wel voor gezorgd" verklaarde Kas se opgewekt. Zowel bij Beek als bij Kasse kon niets onreglemen tairs ontdekt worden. Ko Kasse aan de leiding FOTO:HENK DE WINTER Bibliotheek jubileert met open dag MIDDELBURG In het kader van het 10-jarig be staan van de Zeeuwse Bibliotheek en de Wetenschap Techniekweek met het thema 'Water en Vuur', houdt de Zeeuwse Bibliotheek op zaterdag 7 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur een open dag. Naast de norma le dienstverlening biedt de Zeeuwse Bibliotheek op deze dag een programma met exposities, demonstra ties en rondleidingen. Een van de exposities is 'Pastei en hoerenjong, 30 Drukkers in de marge'. Tijdens de open dag verzorgt drukker G. Post van der Molen een demonstratie in de hal van de bibliotheek. Hier bij zal een speciale 'tientjes- prent' worden gedrukt over de zeldzame Talmoed uit 1647 uit het bezit van de Zeeuwse Bibli otheek. Dit 'drukwerk' is te koop voor 10.- en de op brengst is bestemd voor de noodzakelijke restauratie van deze Talmoed. De Stichting Drukwerk in de Marge is opgericht in mei 1975 door een aantal amateurdruk kers en -uitgevers, die de be hoefte voelden aan contacten met collega's. Omstreeks die tijd was het mogelijk geworden - als gevolg van de onverwacht snelle overgang van de boek druktechniek naar de offset druk - als amateur de boekdruk te beoefenen, hetgeen voordien door de vakorganisaties werd belet. Er is een keur aan bin nen- en buitenlandse boeken en tijdschriften over typografie, drukkunst, illustratie, boek banden en belangrijke mu seum- en tentoonstellingscata logi op deze gebieden. Een ware schatkamer voor verzamelaars en liefhebbers van het goed ver zorgde boek. De expositie gaat vergezeld van een boekje, getiteld „Pastei en hoerenjong", waarin, naast een inleiding van Huib van Krim pen, alle exposanten door foto grafe Alexandra Verburg staan afgebeeld en zij een korte ka rakteristiek van hun pers ge ven. Dit boekje is voor 27.50 bij de bibliotheek te koop. Op zaterdag 7 oktober en don derdag 16 november verzorgt De Ammoniet uit Leiden een drukdemonstratie in de hal van de bibliotheek. In de hal van de bibliotheek is een paspoortparade ingericht, over de verschillende reisdocu menten die in de loop der tijden uitgegeven zijn. En daar zitten hele mooie bij. Reisdocumenten zoals paspoorten zijn al erg oud. Van de profeet Nehemia is bijvoorbeeld bekend dat hij een brief van de koning bij zich droeg waarin stond dat de land voogden hem moesten laten passeren. In de Romeinse tijd raakt het reisdocument ook in onze streken bekend. Voorname reizigers en koeriers dragen dan een tractorium bij zich. Delta Nutsbedrijven verzorgt op de eerste verdieping een con sumentententoonstelling in het kader van het Wetenschap Techniekweekthema 'Water en Vuur'. Tevens exposeert in deze tentoonstelling de kunstenares Barbara Jean werk met het the ma 'Water'. In de schatkamervitrine op de eerste verdieping zijn bijzonde re door brand en door water be schadigde boeken te zien en in het Zeeuws Documentatiecen trum op de tweede verdieping troont de fototentoonstelling Branden in Zeeland. Onder het motto 'de Zeeuwse Bibliotheek achter de scher men' starten om 11.00 uur, 12.00 uur, 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur rondleidingen van uit het souterrain. Tijdens deze rondleidingen zal een bezoek worden gebracht aan het res tauratie-atelier met o.m. de monstraties 'vergulden' en res tauratie; de binderij met o.m. demonstraties boekbanden ma ken, snijden en lijmen; en het ADVERTENTIE LONDON Gedurende de maanden november en december bieden Wolf's Reizen en De Slem Weekbladen hun lezers een superaanbieding naar swingend London I REISSOM 90.- Inbegrepen; (p - Retourpassage Vlissinaen-Sheerness met Eurolink Ferries - Luxe Pullmanseat op neen- en terugweg - Transfer van Sheerness naar London en terug - Stadsplattegrond van London f - Dog 1 21.30 u. Melden bij terminal Eurolink Ferries en inscheping 22.30 u. Vertrek van de Euromagique naar Sheerness 07.30 u. Aankomst in Sheerness- aansluitend transfer naar Lon don Bressenden Place (oij Victoria Station) 09.15 u. Aankomst in London - tijd voor shoppen, museumbezoek etc. 18.30 u. Transfer v.o. Bressenden Place naar Sheerness, waarna 21.30 u. Vertre. 07.00 u. Aankomst in Vlissingen en ontscheping Alle tijden zijn plaatselijke tijden Geldig pospoort of toeristenkaart vereist Huttoeslagen op aanvraag f Uitslaande brand bij hotel-pension De Post in de Middelburgse Noordstraat, 28 februari 1970. Een foto uit de tentoonstelling 'Branden in Zeeland' magazijn met 25 kilometer boe kenplank en een demonstratie vriesdrogen van natte boeken; Verder gaat de rondleiding langs een video die uitleg geeft over oude drukken uit het bezit van de Zeeuwse Bibliotheek. In de aula verzorgen Delta Nut sbedrijven en de Gemeentelijke Brandweer Middelburg lezin gen en presentaties met het the ma 'Water': Om 11.00 uur en om 14.00 uur is er een diapresentatie/lezing door Delta Nutsbedrijven over waterproduktie en waterleve ring in Nederland en het 'twin- ning'project met Indonesië. En om 11.30 en 14.30 uur is er een (video)presentatie/inleiding door de Gemeentelijke Brand weer Middelburg. Op de Jeugdafdeling kunnen vanaf 11.00 uur kinderen aan de slag met de zogenaamde 'pretlabs'. Er kan door de kin deren zelf haargel, een elektro- broche, een elektrospel of een mini-alarm (tegen nieuwsgieri ge broertjes/zusjes) in elkaar worden gezet. De bouwpakket- jes kosten 3.50 per stuk. Bij de Muziekafdeling op de eerste verdieping vinden gedu rende de hele dag demonstra ties plaats van nieuwe uitleen bare media als CD-I, CD-Video en muziek CD's. Bij de inlich tingenbalie op de eerste verdie ping worden de enorme moge lijkheden van CD-Roms (met o.m. bestanden als Techrom, de Volkskrant en de Times) gede monstreerd. Ook kan men op deze verdieping Internet/Surf net raadplegen. Bij het Zeeuws Documentatie centrum op de tweede verdie ping bestaat de mogelijkheid oude (Zeeuwse) ansichtkaarten te ruilen. Tijdens de open dag zijn ook de deuren van de Open Universiteit op de tweede ver dieping geopend. Over de stu diemogelijkheden bij de OU kan hier alle informatie worden verkregen. In het souterrain kunnen bezoekers van de open dag hun (oude) boeken laten taxeren door deskundigen. Water en vuur te koop Speciaal ter gelegenheid van de Wetenschap Techniekweek heeft Hugo Brandt Corstius een boekje geschreven met de titel Water en Vuur. Dit boekje is tij dens de open dag te koop bij de centrale inlichtingenbalie en kost een tientje. In het kader van de Wetenschap Techniekweek geeft prof. dr. H. Pleij op dinsdag 10 oktober een lezing met de titel Water en Vuur. De lezing begint om 20.00 uur en kaarten a ƒ5.- zijn ver krijgbaar bij: Boekhandel Fa- noy en de biep. KRUININGEN - De wielren- stichting 'Trimbelangen Mid den-Zeeland' houdt de sluiting- skoersen van dit seizoen op za terdag 7 oktober in- en rondom camping 'Den Inkel' in Krui- ningen. Het programma wordt om 13.30 uur geopend door de B- en C- renners met een wedstrijd over een uur en twee ronden. De A- categorie vertrekt om 15.00 uur voor een duel over een uur plus vier ronden. Na afloop van het wedstrijd programma volgt een bijeen komst in de kantine van cam ping 'Den Inkel' waarbij de prijzen worden uitgereikt van het TMZ-Oranjewoudklasse- ment 1995 aan de renners in de A- en B-categorie door de di rectie van Oranjewoud te Hein- kenszand. Tevens zal Jan Kloosterman (Ere-lid TMZ) de prijsuitreiking voor zijn reke ning nemen van het Zeeuws Trimklassement 1995, TMZ/VVTB in de categorie A en B. Eindstanden TMZ/Oranjewoud- klassement 1995. A-categorie: 1. Huib Slabbekoom 219 punten; 2. Gerben Suijk 151; 3. Gerard van Antwerpen 149; 4. Ste fan Kole 146; 5. Leon Weststrate 130; 6. Jaap Weststrate 121; 7. Joh nny van der Klooster 120; 8. Robbie Meijer 119; 9. Anjo van Loon 118; 10. Hans Harinck 116; 11. Leo Be- ijer 108; 12. Robert de Jonge 107; 13. Wim Hoondert 105; 14. Edwin van Oosten 102; 15. Christ Boden 99; 16. Andy van Loon 96; 17. Walter Sch- mid 92; 18. Jacco Schroevers 89; 19. Gemko Hendrickx 83; 20. Christ de Baat 79. B-categorie: 1. Wim Wielhouwer 218 punten; 2. Kees Beenhakker 150; 3. Kees van der Horst 131; 4. Piet Versluis 130; 5. Sjaak Rommers 123; 6. Fester Aarts 115; 7. Rinie van der Horst 108; 8. Hans van Riet 106; 9. Anton Janse 94; 10. Henk Boon man 84; 11. Jos Jeremiasse 83; 12. Daniël Delchambre 73; 13. Adrie van Loon 68; 14. Ronald van de Burg 68; 15. Sjaak van Vlimmeren 53; 16. Ronald Smits 53; 17. Leo Verhulst 53; 18. Gerrit van der Pluijm 51; 19. Ad Kuzee 51; 20.Jo- han Gijzel 50. ADVERTENTIE Design, functioneel en economisch voor iedere werkplek, dat zijn de kenmerken van de Comforto 14 bureaustoel. De NEN1812 norm is uw garantie voor kwaliteit. Een Comforto 14 bureaustoel is voorjaren uw steuntje in de rugen van de prijs zult u niet van uw stoel vallen. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 01150-17342 Fax 01150-18654 MIDDELBURG Amesteinwcg 61 Tel. 01180-36151 Fax 01180-13447 DANSAVOND - Op zaterdag 14 oktober wordt in De Scha kel, Bachtensteene in Middelburg een grote dansavond gehou den met superverloting. Aanvang 20 uur, entree 7,50. Vrij dag 6 oktober is er een gezellige praat- en dansavond in buurt huis Aldegonde aan Westerzicht 386 in Vlisingen. De aanvang is 20.30 uur en de toegang is gratis. In de Karolingenburch in Oost-Souburg wordt zaterdag 7 oktober een dansavond ge houden. De aanvang is 20.30 uur, de entree bedraagt vijf gul den, BOEKENMARKT - Voor de dertiende keer organiseert de Zeeuwse stichting Steun aan Israël een boekenmarkt met gele zen boeken. De boekenmarkt wordt gehouden in de Graan- beurs op het Damplein in Middelburg, op zaterdag 7 oktober om 10.00 uur. Mensen die op zoek zijn naar een bepaald boek kunnen dit bij de stichting kenbaar maken. De vrijwilligers letten dan op of het boek ertussen zitten en doen bericht als het gevonden is. KLEDINGBEURS - Woensdag 11 oktober tussen 9.30 en 11.00 uur is er in kerkgebouw De Schaapskooi in de wijk Pa pegaaienburg in West-Souburg een kinderkleding- en speel goedbeurs. Spullen voor de beurs kunnen maandag- en dins dagmorgen tot tien uur ingeleverd worden. De helft van de op brengst gaat naar de Leprabestrijding. In Peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel in Domburg wordt zaterdag 7 ok tober een winterkleding en speelgoedbeurs gehouden van 10.00 tot 11.30 uur. 't Hummelhoekje in Grijpskerke houdt za terdag 7 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs in de speelzaal aan de Mariekerkseweg. De verkoop is van 10.00 tot 11.30 uur, spullen kunnen donderdags ingeleverd worden tus sen 19.30 en 20.00 uur. Peuterspeelzaal De Paddestoel uit Oost-Souburg houdt woensdag 11 oktober een kleding- en speelgoedbeurs. De verkoop is van 13.00 tot 14.00 in de speel zaal aan de van Ginkelstraat. Spullen voor de beurs kunnen dinsdagavond 10 oktober ingeleverd worden. ZINGEN - Het Interkerkelijk Comité Vlissingen Zingt be legt zondag 8 oktober een samenzangavond in de Petruskerk aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De zangdienst begint om 19.00 uur. Er wordt medewerking verleend door het koor en combo Esperance uit Krabbendijke, brassband Walcheren van het Leger des Heils, organist J. Hekhuis en de voorgangers broeder L. Lok, ds. J. v.d. Wal en broeder U. Houmes. Op za terdag 7 oktober vindt er in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Oostkapelle een samenzangavond plaats met medewerking van het mannenkoor De Lofzang uit Goes en Soli Deo Gloria uit Oostkapelle. De aanvang is 19.30 uur. DORKAS - De werkgroep Walcheren van de christelijk hulporganisatie Dorkas Hulp geeft vrijdag 6 oktober een le zing over straatkinderen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. DISCO - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde houdt zater dag 7 oktober een kinderdisco in de gebouw De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg. De aanvang is 19.00 uur en de entree bedraagt een gulden. In de Walk-Inn aan de Min. Lelystraat in Vlissingen wordt zaterdag 7 oktober een disco gehouden vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt twee gulden. PUZZELRIT - Zaterdag 7 oktober wordt de herfstrit van MAC de Zeeuwen verreden over een afstand van 45 kilometer over Walcherse wegen. De start is bij De Kaasboer in Bigge- kerke waar je tussen 13.30 en 124.30 in kunt schrijven tegen betaling van een tientje. Er is een klasse voor beginners en een klasse voor gevorderden. WANDELEN - MTV '69 houdt zaterdag 7 oktober de jaar lijkse herfstwandeltocht over de agstanden 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De start voor de langste afstand is tussen 8.30 en 9.00 uur, de overige lopers kunnen tusen 10.30 en 12.00 ver trekken. De startplaats is voor alle afstanden: De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. EXPOSITIE - Sanmati Bos exposeert van zaterdag 7 okto ber tot eind november intuïtieve kunst in galerie Zeepaardje aan de Vlasmarkt in Middelburg. De Hobbyclub Serooskerke exposeert zaterdag 7 oktober tussen 10.30 en 17.00 uur haar werken in de Zandput in Serooskerke. Er is van alles te zien, van dorpsfotoos tot houtsnijwerk. GNOSIS - Het lectorium Rosicrucianum houdt op dinsdag 10 oktober een openbare thema-avond en op donderdag 26 ok tober een openbare lezing overhet thema 'De roep van de uni versele Gnosis'. Beide avonden worden gehouden in de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kousteense Dijk in Middelburg en be ginnen om 20 uur. KLAVERJASSEN - Op 5 en 12 oktober begint bij voldoen de deelname in wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlisingen een cursus klaverjassen. De avonden duren van 19 tot 21 uur en de kosten zijn 6 gulden per maand. DIERENBESCHERMING - Ter gelegenheid van Dierendag start de milieuwinkel aan de Reigerstraat in Middelburg een themamaand over dierenbescherming in het algemeen, waar organisaties die zich inzetten tegen dierenleed zich presente ren. KINDERKLEDINGBEURS - In peuterspeelzaal De Vrolij ke Keet in Serooskerke wordt op vrijdag 6 oktober een kinder kleding- speelgoed- en box/buggybeurs gehouden. Inleveren van 13.30 tot 14.30 uur, de beurs is van 15.15 tot 16.30 uur. AQUARIUM - Bondskeurmeester A. Spiekstra verzorgt vrijdag 6 oktober een driedimensionale dia-show in het club gebouw van Barbus Conchonius aan de Herengracht 52 in Middelburg. De aanvang is 20.00 uur en de titel is 'de keuring- swijzer toegepast in de praktijk'. PADDESTOELEN - De afdeling Walcheren van de natuur- vereniging KNNV verzorgt op zaterdagmiddag 7 oktober een excursie naar het bos van Rammekens. Het doel is het zoeken en determineren van paddestoelen onder leiding van Wim Kuijs. De start is om 13.30 uur bij de ingang van het bos bij Ritthem. Niet-leden betalen een gulden vijftig. VRIJGEZELLIG - De club Vrijgezellig houdt zondag 8 ok tober een bijeenkomst waarin het nieuwe programma wordt opgesteld. Deze bijeenkomst begint om 14.00 uur en wordt ge houden in Het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. BOEKENBEURS - De Verzamelaar houdt zaterdag 7 okto ber een boeken- papperassen- en topografische beurs. Ook postzegels, noodgeld en postwaardestukken kunnen van eige naar verwisselen tijdens de beurs die van 9.00 tot 16.00 uur wordt gehouden in ontmoetingscentrum Dauwendaele in Mid delburg. JEUGDDIENST - Zondag 8 oktober is er om 19.00 uur een jeugddienst in de hervormde kerk van Oost-Souburg. De go spelgroep Foundation is van de partij en het thema van de dienst is 'toekomst'. BLOF - De Zeeuwse band Blof geeft zaterdag 7 oktober een gratis concert in het theatercafé van het Schuttershof. De aan vang ia 22.30 uur. i

Scheldebode | 1995 | | pagina 9