Nieuwe winkel voor Hans Knuyt Zakenflitsj es Statenpraat Een nieuw streekplan Kinderplan bij Focus Optiek MEEUS Cursussen kunsteducatie Clowns, muziek, grime, sprookjes, mime, dans, poppenspel, karaoke en house-party SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 Steketee Saniluxe Til roe Door Mr. C.M. de Graaf, Statenlid Knipkaart 305 Hans en Els Knuyt in hun nieuwe winkel. VLISSINGEN De talloze vaste en nieuwe klanten van Hans Knuyt Mannenmode aan de Oude Markt 45 in Vlissingen hebben bijna drie maanden geestelijk mogen meeverbou- wen, maar wat ze ervoor in de plaats hebben gekregen is de moeite waard. Geen verbouwde en uitgebreide herenmodezaak, maar een com pleet nieuwe winkel. Vorige week vrijdag werd de zaak offi cieel heropend. Nou ja, officieel en heropend, de deuren gingen gewoon open. Gewoon op z'n Knuyts: geen fratsen maar ge woon een leuke dag voor het publiek middels een kleine at tentie. „Tijdens de ruim drie maanden uitgave van: De Stem Weekbladen/Uitgeversmaatschappij De Stem BV 100e jaargang verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren in een oplage van 47.700 exemplaren kantooradres Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 0118-442720 fax 0118-442721 openingstijden: ma.-wo.-do.-vr. 9-00-12.30 uur en van 13-30-16.15 uur, dinsdag 9-00-12.00, 's middags gesloten advertentieverkoop tijdens kantooruren tel. 0118-442721 Jos Rentmeester, tel. privé 0113-655379 Yolanda Krijger, tel. privé 0118-411351 Sonja Broeders, tel. privé 0118-479084 Mini's (kleine advertenties) kunt u zonder administratiekosten opgeven via tel. 076-5312313 redactie tijdens kantooruren tel. 0118-442720, fax 0118-442721 Johanna Brouwer, tel. privé 0118-640113 correspondenten Andrien Smeets, tel. privé 0118-639719 Jaap Klein, tel. privé 0118-625185 Ad Roos, tel. privé 0118-602860 fotografen Harry de Lange, tel. 0118-625195 Piet Davidse, tel. 0118-623594 FOTO HARRY DE LANGE durende verbouwing is de ver koop gewoon doorgegaan en hebben de klanten best moeten afzien", zegt Hans. „Dan kun je wel een officiële openingshan deling laten verrichten, maar we vonden het leuker om de klanten iets te geven. Van daar". Het beste en vooral het verstandigst voor de mannen is dat ze er natuurlijk zelf eens gaan kijken. Maar omdat de meeste mannen niet echt van die spontane kledingkopers zijn: een kleine indruk van wat er allemaal is veranderd. De ge hele opstelling. In de eerste plaats is Knuyt uitgebreid met 70 vierkante meter verkoopop pervlakte die speciaal is inge richt voor de collectie van Mc Gregor. Exclusieve mannenmo de tegen betaalbare prijzen. Binnenkort komt daar de col lectie schoenen van McGregor bij. Verder is er een aparte af deling met 'jonge mode' en de rest van de collectie heeft via een uitgekiende routing een be tere presentatie gekregen. Van zelfsprekend is er een koffie- hoekje en heeft de vaste vloer bedekking plaatsgemaakt voor parket. Naast de gebruikelijke heren kleding is Knuyt gespeciali seerd in trouwkleding voor mannen. Moet het stemmig donkerblauw of iets frivools? Klassiek of modem? Geen pro bleem. De'collectie van zowel Woopy als Roy Robson biedt meer dan genoeg mogelijkhe den en het moet volgens Hans en Els Knuyt wel heel raar lo pen wil iemand er niet in slagen om dat ene speciale pak voor die ene speciale gelegenheid te vinden. Hetzelfde geldt natuur lijk voor alle andere kleding die mannen dragen. Of om het een voudig te houden: van sokken tot petten en alles wat daartus sen zit. ADVERTENTIES Bij Damesmode Steketee aan de Lange Zelke in Vlisingen worden op 6 en 7 oktober open dagen gehouden. Iedereen kan dan kennis maken met de nieuwe collectie van goed op elkaar afgestemde kle dingstukken. 's Vrijdags zijn er modeshows om 11.00, 14.30 en 16.00 uur. De Open Baderiedagen worden op 5, 6 en 7 oktober gehouden bij Baderie Saniluxe aan de Grenadierweg in Middelburg. Adviseurs van de fabrikanten zijn aanwezig om goede raad te geven bij de aanschaf van een badkamer en het hele buiten terrein staat vol tenten waarin de nieuwste snufjes gepresen teerd worden. De zaak van Tilroe-Optiek aan de Walstraat in Vlissingen staat de hele maand oktober in het teken van de kinderbril. Omdat kinderen steeds modegevoeliger worden is er een enorme keus in brillen die gemaakt zijn voor kindergezichtjes. Over het alge meen worden deze brillen uit gevoerd in metaal en in kleur en voorzien van verende scharnie ren, want ze moeten wel tegen een stootje kunnen. „Ook een kind is een volwaardige klant" zegt Tilroe. „Daarom hebben we een volledige collectie want ieder kind heeft zijn eigen smaak". In de maand oktober krijgt iedereen die een kinder bril bij Tilroe koopt een korting van vijftig procent op het mon tuur en gratis kunststof (veilig heidsglazen. Bovendien is er voor ieder kind een leuke atten tie. MIDDELBURG Focus Op tiek aan de Nieuwe Burg is ge start met het Focus Kinderplan, een soort kinderbrilverzeke- ring. In het kort komt het plan er op neer dat de glazen van een bril gratis worden vervangen als binnen een jaar het recept van de oogarts wijzigt; dat een ge broken montuur gratis wordt vervangen en wanneer de gla zen door beschadiging het zicht beperken deze gratis worden vervangen. Deze service geldt alleen voor de brillen uit het Focus Kinderplan gekocht zijn. Zo'n bril kost 399,00 en dat is inclusief, verzekering, veilig heidsglas en etui met een gaaf Pinokkiopoppetje. Ouders die binnen het jaar een nieuwe kinderbril kopen krijgen voor de oude bril honderd gulden te rug. De initiatiefneemster van het Focus Kinderplan is Mirjam Heyboer. Zij werkt bij Focus Optiek en heeft een zoontje van ruim een jaar. Daardoor ging zij met andere ogen de collectie kinderbrillen bekijken en kwam tot de conclusie dat er ei genlijk veel te weinig voor kin deren is. „De kinderbril is ei genlijk een ondergeschoven kindje" zegt mevrouw Hulshof van Focus Optiek. „Er is maar een kleine collectie en sommige ouders zie je hier om de haver klap. We hebben dan ook beslo ten om het idee van Mirjam meteen groots aan te pakken. De glazen zijn van veiligheids glas waardoor kinderen nooit scherven in de ogen kunnen krijgen en de monturen zijn van een goede kwaliteit. Maar mochten ze toch stuk gaan -en je weet hoe kinderen zijn- dan wordt het nieuwe montuur uit de verzekering betaald. Het Focus Kinderplan is voor kinderen tot dertien jaar. assurantiën bv financieringen bv is verhuisd naar: C. Buskenstraat 141 te Vlissingen Ons telefoonnummer is (0118)418651 ONAFHANKELIJK HVPOiXEEKADVlFS is verhuisd naar: C. Buskenstraat 143 te Vlissingen Ons telefoonnummer is (0118)417771 1 Mirjam Heyboer past peuter Luke een nieuwe bril. FOTO PIET DAVIDSE VLISSINGEN Het Cen trum voor Kunsteducatie in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat be gint op 23 oktober met een aan tal creatieve cursussen. Onder de titel 'Houwen is heb ben' wordt in de cursus beeld houwen voor beginnrs de basis gelegd voor het houwen in steen. De cursus 'Oriëntatie op de fotografie gaat in op het ge bruik van de camera, de grond beginselen van het ontwikkelen en afdrukken en de vormge vingsaspecten. In de Dokacur sus Zwart/Wit wordt de deelne mer vertrouwd gemaakt met de donkere kamer. Voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar staat een cursus toneelspe len waar verschillende stern- vormen en oefiningen op het gebied van mimiek, stem en sa menspel aan de orde komen. Deze cursum omvat 15 lessen en wordt afgesloten met een pre sentatie. Inlichtingen over het totale cursusaanbod van het centrum voor kunsteducatie Vlissingen zijn verkrijgbaar het het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat. Jeugdfestival in de herfstvakantie HUISARTSEN Vlissingen -Za A. van Pelt-Termeer en F. v.d. Berg, Rosenburglaan 1, tel. 65253 Zo R. Thiadens, Zuider- baan 23, tel 64633. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg -Za A. Bruynzeel, He rengracht 68, tel. 39933. Zo F. Hee- re, J. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za N. Kapteijn, Lek straat 6 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Zo P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middelburg, tel 01180-15810 Spreekuren 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Bigge.kerke en Zoutelande - Za en zo P. Noorlander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 West- en Mido'en Walcheren - za zo A. Stutterhein?. Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01196-1760 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - vr vanaf 9 uur tot ma 9 uur H. Klmope, tel. 01184-71140 TANDARTSEN Za H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg tel. 01180-15306 Zo Laverman, Meanderlaan 218, Mid delburg tel. 01180-35787 Spreek uur van 11 tot 12 uur. APOTHEEK Middelburg - Vr. 6 okt tot vr. 13 okt. Apotheek Welsinge, JW Thi- bautstraat 45 Vlissingen - Vr. 6 okt tot vr. 13 okt. Apotheek Paauwenburg, Troelstra- weg 2a, tel. 70717 DIERENARTSEN Za en zo C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle. Oude Domburgseweg 33a tel. 01188-1443. Vogelopvang Midden Zeeland, tel. 01180-28288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- 11. Overige assistentie aanvragen 01180-33333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk. Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 Ter Reede za 17 Onze Lieve Vrouwe za. 19 zo. 9.30 en 17 uur Open Hof zo 11.15 Souburg Martinuskerk zo 10 uur, Zoute Viever 1e en 3e za 9 uur, Middelburg Petrus en Paulus kerk zo. 10 uur, Hoeksteen zo. 11.30 Sint Willibrord za 17 uur. Domburg Sint Willibrordkapel za 19 uur. Nederlands Hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur. Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.00 uur Grijpskerke uur. Kleverskerke 9.30 Koudekerke uur Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 Getuigenis- kerk (bond) 10 en 17 uur Nieuwland 10.30 uur Ritthem 9 uur. Oostkapel le 10 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur, Zoute Viever 19 Serooskerke 9 en 10.30 uur. Veere.Vlissingen, St. Jacobskerk uur, Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 Ter Ree- de 19 uur. Vrouwenpolder 10 uur Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren 10 uur. Gereformeerde kerk. Gapinge uur Grijpskerke 10 en 14.30 uur. Koudekerke 9 en 10.30 uur Melis kerke 10 en 14.30 Oost-Souburg Serooskerke uur Vlissingen Pet- ruskerk 10 uur. Veere 9 uur, Vrou wenpolder uur. Gereformeerde Gemeente. Vlis singen 9.30 en 15.30 uur, Oostka pelle 9.30 en 15 uur Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 Christelijke Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Ne derlands Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Le ger des Heils Middelburg 9.20, 10 en 19 uur. Vlissingen 10 uur. Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za. 11 uur Vlissingen za. 9.30 uur Doopsge zinde Gemeente Middelburg Vlissingen 9.30 uur Kristen Zuid- molütkse kerk Oost-Souburg 10 uur, Kcudekerke 12 uur. Pinkster gemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15.00 Pinksterge meenschap Sjaloom West-Sou burg di 14.30 uur. Bethel Pinkster kerk Vlissingen tvo. 19.30 vr. 19.30 zo. 11.30 Christelijk Centrum Zeeland Vlissinger? 10.30. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo. 20 9.30 en 17 Evangeliege meente Middelburg 9.30 Oost- Souburg 10 Volle Evar:geliege- meente Arnemuiden do. 20 zo. 10 Serooskerke do. 19 West-Souburg zo. 10 Middelburg Thomaskapel wo. 20, zo. 10 uur. Filadelfia Ge meente Vlissingen wo 19 uur, zo 10 uur Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle 9.30 Eglise Wallone Middelburg 16.30 uur De Christen gemeenschap Hoogelande uur Rafaël gemeenschap Eleos Mid delburg 9.30 uur. In de vergadering van provinciale staten van vrijdag 6 oktober a.s. komt een beslispuntennotitie actualisering streekplan aan de orde. Een mondvol voor eer: agendapunt dat in feite een schot voor de boeg vormt voor het opzetten van een nieuw streekplan. Wat is nu dit streekplan? Eigenlijk, heel kort gezegd, ruimte lijke ordening, een beschrijving hoe wij met zijn allen om gaan met de grond in Zeeland. Met daarbij behorende vragen zoals, waar gaan wij huizen bouwen, waar is natuurbehoud belang rijk, hoe kan de recreatie zich ontwikkelen en waar mag de in dustrie zich vestigen? Het uitgangspunt bij deze notitie is de wens om ontwikkeling skansen in Zeeland te benutten, zowel economische kansen in bij voorbeeld de havengebieden, als het versterken van de Zeeuwse basiskwaliteiten waarbij gedacht kan worden aan de recreatie en het toerisme. Wat merkt de burger nu van een dergelijke beslissing? Dat kan heel diep ingrijpen! Wanneer niet langer wordt voorzien in huizenbouw in kleine kernen, om maar iets te noemen, zou dat kunnen betekenen dat nieuwe zoekers op de huizenmarkt, bij voorbeeld pas-ge huwden, in hun eigen kern niet terecht kunnen. Wanneer, om maar eens een tweede voorbeeld te noemen, be sloten wordt dat industrie zich in een gebied niet langer mag vestigen, dan kan dat gevolgen hebben voor de werkgelegen heid in zijn totaliteit en natuurlijk voor de individuele werk nemer. En zo zijn meer voorbeelden te noemen. Wordt gekozen voor landbouw, natuur of recreatie? Of proberen wij die drie samen te laten gaan? De beslispuntennotitie zet een aantal hoofdlijnen u.it die op vragen en zaken zoals hiervoor aangegeven tracht een ant woord te geven. Eén van de uitgangspunten daarbij is, dat een spreidingsbeleid wordt voorgesteld van vijf gebieden (Schouwen-Duivenland, Tholen en Sint-Philipsland, de Bevelanden, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen) waax-in de ontwikkeling van wonen, voorzieningen en werkgelegenheid wordt bijeengebracht. Dat betekent niet dat binnen die zones ook nog uitgebreide groei mag plaatsvinden. Dat moet gaan gebeuren in ontwikkelingszones, waarvan er drie zijn aangegeven: Goes en omgeving, het stadsgewest Vlis- singen-Middelburg en directe omgeving en de Kanaalzone en directe omgeving in Zeeuwsch-Vlaanderen. Buiten deze gebie den heeft een viertal dragende kernen, Zierikzee, Tholen, Hulst en Oostburg een verzorgende functie. Veel zal daarbij afhangen van de invulling die gemeenten aan deze uitgangspunten gaan geven. Zo zal in de plattelandskernen, die buiten de hierboven ge noemde gebieden liggen, de gemeenten hun bestemmingsplan nen ook de ruimte moeten laten geven om voor eigen behoefte te bouwen. Want ook dit is één van de uitgangspunten van de notitie. De vitaliteit van plattelandskernen moet op peil worden ge houden. Ten slotte nog dit. Het is het provinciale bestuur dat dit beleid op hoofdlijnen vaststelt. De invulling en uitvoering zal door de gemeenten gebeuren en in veel gevallen zullen die gemeenten moeten samenwerken om het meest optimale te kunnen bereiken. Ook dat is een aan dachtspunt waard. MIDDELBURG Lagere scholieren kunnen in de herfstvakantie drie dagen terecht in de Stadsschouw burg en de Concertzaal. Daar wordt dan een groots theaterfeest voor kinderen tot twaalf jaar gehouden. Er is voor iedereen wel iets leuks te beleven, er is dans, muziek, poppenspel, muziektheater en mime. Gekke, spannende, ontroerende en vooral leuke voorstellin gen. Voorstellingen voor de allerkleinsten en voorstel lingen voor oudere kinderen, maar natuurlijk zijn ook hun ouders welkom. Er zijn clowns en sprookjes, er komt een grimeur en er is een karaoke. En als kk de vuurpijl is er een house-party. Drie jaar geleden was er ook al De knipkaarten zijn bedoeld lap op eens een jeugdtheaterdag in de Schouwburg. Dat was toen een gigantisch succes en er werd toen al besloten dat de theater dag een vervolg zou krijgen. Door gebrek aan tijd en geld liet de organisatie ervan nog twee jaar op zich wachten maar nu ligt er dan ook een program ma waar de organisatie trots op is. Achter de organisatie zitten Louise Henderikx en Peter de Quelery. Het tweetal heeft le ring getrokken uit het vorige feest, want ondanks het succes waren er toch een paar min puntjes. „We hadden bijvoor beeld een video staan, maar dat sloeg helemaal niet .aan" zegt Louise, „kinderen zijn van huis uit al zo gewend aan een video dat ze daar in een theater niet voor gaan zitten." Dit jaar dus geen video en ook geen rust pauzes tussen de voorstellingen door, want dat werkte ook niet. Kinderen rusten niet uit tussen twee voorstellingen door, kin deren vervelen zich tussen twee voorstellingen door en gaan zit ten klieren. Het jeugdfestival begint dins dag 17 oktober met twee uivoe ringen van theatergroep 't Hondje van de Ruyter. Kaarten voor deze voorstelling kosten vijf gulden, maar kinderen met een knipkaart betalen maar de helft. De knipkaart kost twintig gulden en is drie dagen geldig. Alle voorstellingen staan ver meld op de knipkaart en telkens wanneer je een voorstelling be zoekt wordt deze uit je kaart geknipt. Je kunt dus niet twee keer naar dezelfde voorstelling. om ieder kind een kans te geven zoveel mogelijk voorstellingen te bezoeken. In sommige zalen van de Schouwburg kan niet zoveel publiek en daarom tre den sommige artiesten meerde re keren op. Als de zaal vol is kun je het later nog eens probe ren want de kinderen die al bin nen zijn kunnen niet nog een keer naar die voorstelling. Het echte theaterfeest barst los op woensdag en donderdag. Twee clowns schminken de kin deren, zodat iedereen met een vrolijk gezicht rondloopt, en zorgen voor begeleiding van de kinderen die van de Schouw burg naar de Concertzaal wil len lopen. Het theaterdagen worden immers op twee loka- ties gehouden. De Concertzaal wordt voor de gelegenheid wat anders inge richt. Middenin de zaal staat nu een grote tent en wie daar naar binnen stapt komt in een ande re wereld terecht. Het is er nacht en onder de sterrenhemel in het bos flonkert een wonder lijk draaiorgel. De buitenkant is behangen met allerlei instru menten en bovenop het orgel wonen opa en oma in hun eigen huisjes! In de concertzaal wordt ook de voorstelling 'de geboorte van een rivier' gebracht door Wijnand Stomp. Stomp is een echte verhalenverteller die kin deren vanaf zes jaar kan boeien met zijn verhaal over mannetje Kalebas die met zijn kar van plek naar plek trekt en aan ie dereen zijn avonturen vertelt. In de Scfiouwburg wisselen de voorstellingen elkaar de hele dag door af. Een van de deelne mers is kindertheater Assie uit Middelburg. Assie brengt een •Hakim speelt Ali Baba en een stuk of elf rovers. voorstelling over twee zusjes die op een onbewoond eiland terecht komen. Theater Van- denbulck brengt het verhaal van Marjan en Max dat zich af speelt in de vroege ochtend. En Danspasta speelt 'een dame of een tijger', een gedanst sprook je over een schipbreukeling, een punkprinses en een tijger ach ter een dichte deur. Aan het eind van de woensdag kunnen kinderen in plaats van kijken ook iets gaan doen. Er is dan een karaokewedstrijd waarmee leuke prijzen te ver dienen zijn. Het Jeugdfestival zet zich op donderdag voort met soortgelij ke voorstellingene als op woensdag. Theater Pandora brengt voor peuters en kleuters een vertel-poppenspel over een beertje dat geen beertje wil zijn. Omdat deze voorstelling al ge schikt is voor kinderen vanaf drie jaar mogen ook de ouders - tegen betaling uiteraard- mee naar binnen. De organisatie hoopt wel dat de ouders dan niet pal voor een klein kind gaan zitten zodat die niets ziet. Poppentheater Pimpernel is er met 'de leeuw is los', een voor stelling met een minicircus en artiesten zoals een trapezewer ker en een clowntje. Klapper van de jeugdtheater dag is het optreden van Hakim en Hafidi. Hakim, vooral be kend van Sesamstraat, treedt regelmatig op in theaters met vrolijke voorstellingen waarin zijn jonge publiek net zo'n be langrijke rol speelt als hijzelf. De voorstelling die hij donder dag speelt heet Ali Baba. Ha kim speelt daarin samen met Hafidi, zijn ouder Algerijnse le raar bij wie hij toneel heeft le ren spelen. Samen brengen ze bekende sprookjes uit Duizend- en-een-Nacht over de arme houthakker in zijn grot met schatten die opengaar met de spreuk 'Sesam open U'. het klapstuk van het Jeugdfes- De knipkaarten kosten 12,50 per dag en zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Schouwburg. Wie de knipkaart voor woens dag en donderdag van te voren koopt betaalt geen vijfentwin tig gulden maar slechts twintig. FOTO'.PIEF WEYMAN tivalk is een house-party. „Ja", zegt Peter de Quelery „die kin deren hebben de hele dag geze ten en van alles gezien, dans, muziek en theater. Dan is zo'n house-party een prima manier om je eens uit te leven en te la ten zien dat je zelf ook iets kunt. Het wordt heel echt, met muziek, lichten, rook en twee discjockeys. i

Scheldebode | 1995 | | pagina 5