ALTENA Bijzettafels Design zonder poespas in het interieur C. KAAT STRAATMAKERSBEDRIJF Woonbedden Voetenbankjes o A.B.C. Decor o VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuw bij Altena interieur design Sfeervol de winter in Woonbeurs in de Rai KURKPARKETSTUNT IEDERE 10e m? GRATIS Tel. 01100-14442 o.f fax 01100-14442 Accessoires verlevendigen het interieur 2.350.- 317 Beperkte ruimte kwestie van inschuiven en opklappen WOONMAAND VOORDEEL Landelijke look bedlinnen 10 jaar slijtgarantie beukenbreedstrook en kersenbreedstrook Totaal-inrichting, ook voor de slaapkamer Franse schouw gecombineerd met praktisch gasblokkenvuur Maarten Moens en Zoon Gebeitste keuken in berkehout Bij ons vindt u nu de1 nieuwe sfeervolle wintercollectie be hang en gordijnen die u schitterend kunt combineren. Natuur lijk geven wij u des kundig advies bij de keuze in kleuren en dessins. Samen ontspannen in bad Kleine kamers krijgen een ruimtelijk effect als er geko zen wordt voor functionele meubelen die op een een voudige manier ingeschoven of weggezet kunnen wor den. Kies je daarbij vooreen heldere lichte en simpele strakke indeling, wordt de ruimte royaler dan je in eer ste instantie zou denken.Aan opbergsystemen is er te genwoordig geen gebrek. Voor alle ruimtes, kasten en wanden is een functioneel systeem te bedenken. Variërend van een aantal simpele boekenplanken met een decoratief gordijn om de spullen achter te verbergen, tot een op maat gemaakte kast die van de vloer tot aan het plafond ruimte biedt voor de meest uiteenlopende produkten. Bij het indelen van de ruimte is het belangrijk dat je eerst de looproute bepaalt. Niets is immers zo hinderlijk dan telkens om te moeten lopen omdat er een tafel in de weg staat. Het is handig om bij de indeling van de kamer ge bruik te maken van een schaaltekening op ruitjespapier waarbij de meubels op de gewenste plaats worden gelegd. u Volop opbergsystemen zoals deze kast van Beltane (tel. 040-851005) Door her en der iets te verschuiven, kun je op een een voudige manier zien of het meubelstuk te groot zal zijn voor de beschikbare ruimte. Houdt vooral ook rekening met (kast)deuren die open moeten kunnen zwaaien. inds kort kan men de meubelen die bij AL TENA in Vlissingen worden gekocht, laten voorzien van een scotchgard behandeling DE JUISTE BESCHERMING Scotchgard Protector biedt uw meubelstof de zekerheid van een uitstekende bescherming tegen morsen. Bovendien is het ook bestand tegen vuil en vetvlekken. Scotchgard Protector vormt namelijk een onzichtbaar, duurzaam schild rond elke afzonderlijke vezel. Daar door kunnen vloeistoffen niet intrekken en zijn ze makkelijk te verwijderen. Stof en vuil blijven op het oppervlak zitten en zijn met de stofzuiger makkelijk op te zuigen. Dankzij Scotchgard Protector blijven uw stoffen meu bels er langer als nieuw uitzien. DE JUISTE BESLISSING Koopt u daarom de Scotchgard Protector Gouden Ser vice, die u 5 jaar service biedt op nieuwe gestoffeerde meubels. Dat bezorgt u een gerust gevoel. U weet im mers dat. in het geval van een hardnekkige vlek, er gratis professionele hulp bij de hand is voor alle gel dige aanspraken. Deze Gouden Service gaat in voor 5 jaar op de dag van levering van uw meubels. DE JUISTE SERVICE U hoeft alleen maar zo snel mogelijk de onderhouds voorschriften te volgen in geval van een vlek. Op uw servicecertificaat treft u deze aan. Mocht u toch twijfe len, dan kunt u de telefonische hulplijn van het Scotch gard Service Bureau bellen. e nieuwe sfeervolle wintercollectie vitrage, overgordijnen en binnenzonwering vindt u nu bij ABC Decor aan de Oude Markt of in het Koopcentrum Groenendijk. De verschillende fabrikanten van gordijnen en binnenzonwering zoals Deja, Vriesco en Holland Haag komen deze winter met een sfeervolle collectie die vele warme natuurtinten biedt, zoals terra, mos groen, okergeel, wijnrood en div. kleuren wit ook wel eco-kleuren genoemd. Deze kleuren worden veel ge combineerd met de grenen en rieten meubelen maar komen ook in combinatie met andere stijlen volledig tot hun recht. Tevens wordt er steeds meer aandacht besteed aan de accessoires, ook wel fournituren genoemd. Hierin vindt u een scala aan mogelijkheden zoals Embrasses in jute, gebleekt katoen, sisal of gewoon touw met of zonder kwasten. En roedes in hout, messing of smeedijzer. Ook in de binnenzonwering is er een nieuwe trend te ontdekken, namelijk de dubbelzijdige gedessineerde lamellen die in vele kleuren en dessins te verkrijgen zijn. Hierdoor wordt de combinatie van gordijnen en binnenzonwering steeds gemakkelijker. En om het geheel nog meer op elkaar af te stemmen is er in het filiaal aan de Oude Markt ook nog een aange paste colLectie bad- en slaapkamertextiel te vinden. Ook bij het bedtextiel staat het natuurlijke slapen centraal. Het aanbod aan overtreksets met een lande lijke 'look' is groot. Dat vertaalt zich in simpele des sins: veel uni's, geprononceerde ruiten en strepen in stevige kleuren zoals brique en -nog steeds- lieflijke broderiesets. Naast eco-katoen wordt steeds meer linnen ver werkt. Een mooi en sterk materiaal dat bovendien uitstekend vocht opneemt. De bedrukte overtreksets zijn overwegend sober en abstract. Een heel nieuwe optiek hebben de boers ogende sets waarbij een ruw geweven stof als een soort sprei op het overtrek is ge- appliceerd. Ook gehaakte spreien zijn weer gesigna leerd. Opvallend is bovendien de revival van patchw- ork-achtigedessins. In de meer decoratieve stijlen zien we overwegend etnische en oriëntaalse (paisley) motieven, vaak gedrukt op het wat chiquere katoen satijn. Wie leuke inspiratie wil opdoen voor het veranderen of inrichten van een interieur doet er goed aan een bezoek te brengen aan de Woonbeurs '95 die deze week in het Hoïïandcomplex van De RAI in Amster dam wordt gehouden. De beurs duurt nog tot en met zondag 8 oktober en is tot en met vrijdag 6 oktober geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 7 en zondag 8 oktober is de beurs geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Bijzettafeltjes mogen geen sta-in-de-weg zijn. Ze moeten er zijn als je ze nodig hebt, en is dit niet het geval, dienen ze gemakkelijk weggeschoven of opge klapt te kunnen worden. Eettafels zijn tegenwoordig ook op verschillende ma nieren inklapbaar en uitschuifbaar. Handig voor klei ne keukens waar je tijdens het bereiden van de maal tijd voldoende loopruimte nodig hebt, en waarbij er aan de uitgeklapte tafel toch voldoende gasten kun nen aanschuiven. Kurkparket afgewerkt met transparante vinylcoating LEGGEN EN KLAAR Dus nooit meer schuren of lakken Te leveren in kurk- en houtmotief. i.v.m. TV-reclames op RTL 4 en RTL 5 vele kortingsacties o.a.: Woontrends verschuiven; het een raakt in, het ander uit. Wie daar achter zit is moeilijk te zeggen. Feit is wel dat ontwerpers en stilisten opvallend vaak op hetzelfde mo ment metdezelfde prognoses komen. Zij hebben dan ook als geen ander 'feeling' voor datgene wat er leeft onder consumenten. Abstracte ideeën over bijvoor beeld milieu, veiligheid of welzijn worden door hen ver taald in mode. interieur en architectuur. Minimal, Decoration en Intuition zijn de woontrends, de richtlijnen voor '95/'96. Het gaat hierbij niet om strakom- lijnde woonstijlen met concrete mode-voorschriften, maar eerder om sfeergroepen omtrent bepaalde vormen, kleuren, dessins en materialen. Sommige voorspellingen komen uit en worden ook echt door de consument opgepikt, soms halen trends welis- waarde tijdschriften, maar niet de huiskamers. Dat wil zeggen: nóg niet. Woontrends hebben nu eenmaal - in tegenstelling tot bijvoorbeeld rages in de kleding- mode - veel tijd nodig om ingeburgerd te raken. Of een woontrend wel of geen navolging vindt, hangt voor een groot deel van de fabrikanten af. Zij nemen trendvoor spellingen immers wel of niet als basis voor hun nieuwe collecties. Tien tegen één dat we de komende jaren in elk geval de belangrijkste voorspelling in de win kels terug zullen vin den: het interieur wordt soberder en helderder van toon -hout ver dwijnt naar de achter- I P J m 1 grond, kunststof gaat het9 Todenkastje Bora in zink maken! met hout. Op de internationale meubelbeurzen was vooral de te- rugkeernaar totaal-inrichtingen opvallend. Niet alleen voor de woon- - en eetkamer, ook de slaapkamer staat in het middelpunt van de belangstelling. Slaapkamerin terieurs zijn tegenwoordig van alle gemakken voorzien. Voor de bedden is er ruime keuze uitdiverse hoofdbor den, pootjes en bedtafeltjes. De vormgeving sluit nauw aan bij de heersende stijlen: veel hout en een gebogen lijnvoering. Ook de bijpassende commodes en gardero- bekasten zijn een lust voor het oog. Al was het alleen al vanwege de kastinterieurs met transparante cassettela den; dé trend van dit moment. Schuifdeuren worden trouwens meer en meer vervangen door breed wegklap- pende vleugel- en vouwdeuren in hout of matglas. En ook die ontsnappen niet aan het oog van de meester: de corpanelen met subtiele streepjes of ingelegde stipjes maken van zo'n simpele garderobekast een waar ameu blement. verzorgt voor alle particulieren en bedrijven alle werkzaamheden van straatwerk (zoals sier- of herbestrating of gewone bestrating). Groot of klein. Het bed heeft er de laatste tijd een aantal functies bijge- kregen. Natuurlijk, in eerste instantie is hij voor het slaapgenot. Vooral bedden die in de woonruimtes staan moeten kunnen dienen als bank, als luie stoel of als sofa. Bedden met verstelbare rug- en voetgedeeltes bieden al veel comfort. Televisie kijken wordt zo wel een zeer re laxte bezigheid. Bij bedbanken is het belangrijk na te gaan of ze, bij veelvuldig gebruik, op een simpele manier in te klappen of uit te schuiven zijn. Ook het matras moet voldoende stevigheid bieden voor continu gebruik. Een hemelbed is ideaal als je het bed overdag aan het oog wilt onttrekken. Zo creëer je een kleine slaapkamer bin nen het woonvertrek. Voetenbankjes en poefs zijn weer helemaal terug in beeld. Er zijn tegenwoordig multifunctionele exempla ren. Ze kunnen worden gebruikt als bijzettafel, als siertafel, als krukje en natuurlijk als voetenbank. Helemaal han dig zijn de voetenbankjes die weggeschoven kunnen worden onder de stoel. Als je er behoefte aan hebt, tover je ze binnen een mum van tijd tevoorschijn. Eethoek licht gepatineerd eiken tafel 4 stoelen (moderne stof) voor 1.795.- Desso tapijt 100% wol 400 br. Nu gelegd p/mtr^-35t^ 289.- Coupons: 8.25 x 400 blauw/grijs van-^-H96".- nu 500. 10.50x400 fraise van-f-BAffl:- nu 2.000. 7.30x400 beige (projekt-tapijt) vannu 900. Rubber matrassen v.a. 385,- 90/200 Lattenbodems - matrassen - vitrages - overgordijnen - laminaat - parket - zonwering - rolluiken enz. Hout met zijn vele varianten blijft een ideaal materiaal voor de vervaardiging van keukens. Vaak zijn het de op pervlakken die sfeer- en modebepaiend zijn. Een nieu we trend op dit gebied is het beitsen van het hout. Ge heel passend hierbij levert Allmilmö de berkehouten keuken. Allmilmö zette reeds eerder trends met door haar ont dekte houtsoorten en kleurcombinaties. Nu ook weer met de afwerking van het hout. Scanline gebeitst is leverbaar in de volgende kleurva- rianten: lichtgrijs, lichtblauw, lichtgroen en zalm. Alle tinten laten zich prachtig combineren met roestvrijstaal en chroom. Maar niet alleen het materiaal is nieuw en doordacht, ook de opstelling bevat een filosofie. De keuken heeft een rationele inrichting. Want er is ruimte om te werken, te genieten en te wonen. Met een duidelijke opsplitsing van werk- en communicatieve eetplek. Voor de gehele keuken geldt dat alle frontdelen zijn ver vaardigd uit massief berkehout (3 lagen). Alle kanten zijn zorgvuldig afgewerkt met elegante rondingen. Niet alleen mooi maar ook stootvast. Achter de deurtjes schuilen vele vernuftige details. Zeer praktisch en aangenaam te bedienen is de perfect geïn tegreerde vaatwasser. Achter één van de deurtjes zit een gemakkelijk te bedienen afvalbak voor gescheiden af val, opgedeeld in vier compartimenten. Informatie bij: Allmilmö Nederland. Jol 33-01,8243 HD Lelystad. Tel. 03200-41700 Keuken van berkenhout van Allmilmö. Met de aanvang van het nieuwe stookseizocn introdu ceert Handelmaatschappij Markad een open haard met een perfect samenspel tussen de authentieke sfeer en praktisch comfort. Het betreft hier de Schouw Gand met Jetmaster gasblokken. De Franse open haard heeft een traditionele steenjes- structuur. Dit doet de sfeer van weleer herleven, echter wel in combinatie met de meest geavanceerde techniek. Want houtblokken sjouwen is overbodig geworden. Ge nieten van vuur en vlammenspel kan tegenwoordig steeds op ieder willekeurig moment van de dag. Deze open haard is namelijk uitgerust met het Jetmaster gasblokkenvuur. Het Jetmaster gasblokkenvuur heeft een vlambeeld en blokkentechnologie die de blokken en vlammen echt doet lijken. Er is keuze uit drie stijlen houtblokken. De brander kan geleverd worden voor aardgas of propaan, die in beide uitvoeringen voorzien is van een regelknop. piëzo-ontsteking, thermokoppel beveiliging en atmos feer-beveiliging. Als er dus te weinig ven tilatie in de kamer is. wordt de rookgasafvoer geblokkeerd en dooft het vuur. 2-zitter (185 cm breed) vanaf: Bij aanschaf in de maand oktober is de scotchgard behandeling voor de halve prijs. Eiken bankstel 3-1-1, Draion stof vanpWSfr-- Voor ƒ3.000.- Korteweg 11 Nw. en St. Joosland Tel. 01182-12 33-26 71 Projekten Woninginrichting Meubelstoffeerderij Het gasblokkenvuur kan eventueel tegen meerprijs worden be diend middels een af standsbediening. Informatie bij: Handel maatschappij Markad B.V. tel. 04977-81851. Houtblokken sjouwen over bodig bij deze schouw met gas blokken. Met behulp van de juiste vaas, lamp, schaal of spiegel creëer je een verrassende sfeer in huis. Goed gekozen 'hebbedingen' maken zelfs van een saai interieur een wervelende woonomgeving. Als het gaat om accessoires zien we op diverse gebieden een verzamelwoede. Afhankelijk van de gekozen sfeer en stijl in huis is er bij de aanhangers van de jonge en dyna mische Intuition-trend alles terug te vinden uit de 50er en 60er jaren. Variërend van vrolijk gekleurd serviesgoed tot grappige schemerlampen met extreme kapjes. Er zijn veel plastic 'gimmicks', vreemde vazen en op de grond karpet ten met wilde afbeeldingen. Bij de Decoration-sfeer valt het op dat er teruggegrepen wordt naar traditionele normen en waarden. Produkten met een geheel eigen 'story'. Bijvoorbeeld echte Delfts blauwe vazen en schalen, serviesgoed van bekende en vaak ook dure merken metouderwetse afbeeldingen en patronen èn accessoires die meegenomen lijken te zijn uit het verre Oosten. IJ zeren lampen.houten schalen, kunstzinnig houtsnijwerk, beelden en tallozekussens voorzien van embras ses en koorden om ze nog mooier temaken dan ze al zijn. Diverse stoffen van Manuel Canovas, ge drapeerd in glazen va zen, stralen een sfeer uit van verre oorden. Informatie tel.070 -3651395. Uitnodigende vormgeving, optimaal zitcomfort en opmerke lijke speelsheid kenmerken de "Janus". Dankzij de verwis selbare rugkussens heeft deze royale, eigentijdse 3-zitter twee verschillende gezichten. Behang alleen a/d Hermesweg Hermesweg 23 (Koopcentrum Gr.dijk) Vlissingen - 0118-416342 Oude Markt 7-9 Vlissingen - 0118-415150 (pand Groenendijk New Style) Ver vangt u beide grote rugkussens door de vijf (bijgeleverde) losse kussens, dan heeft u een compleet nieuwe bank. Kiest u voor een set rugkus sens in een andere kleur, dan wordt het verschil nog opvallender. Onlangs heeft badenfabrikant Hoesch haar programma uitgebreid met een comfortabele tweezitter. Tegemoet komend aan de steeds grotere vraag naar luxe en com fort heeft het ontwerpteam van Hoesch het luxe ligbad Larisa gecreëerd. Het bad is fraai vormgegeven en biedt met de afmeting 1400 x 1400 x 460 mm twee comfortabele, royaal beme ten plaatsen. Opvallend is de vorm van het bad dat links en rechts twee markante vlakken heeft die kunnen worden benut als zitbank, als plateau voor badaccessoires of een drankje. Het front kan met een elegante, aangevormde mantel optisch perfect worden afgerond. Deze royale tweezitter kan op verschillende manieren in de badkamerplanning worden opgenomen. Een mon tage in de lengte is mogelijk maar overdwars in een hoek evengoed. Indien de ruimte aanwezig is, leent het bad zich ook uitstekend voor een vrijstaande opstelling. Larisa is vervaardigd van hoogwaardig sanitair-acryl en is in ieder opzicht een belevenis. Acryl voelt direct warm aan op de huid, is anti slip en houdt het wa ter lang warm. Daar naast kan acryl in alle sanitairkleuren wor den uitgevoerd, zodat niets een persoonlijke invulling in de weg staat. Onder de fraai ge vormde rondingen kan op wens de totale whirltechniek pro bleemloos worden on dergebracht. Zo wordt natuurlijk ook het so lo-bad een prikkelen de ervaring. Informatie bij: Siebert Comfortabele tweezitter van Agenturen B.V. Tel. Hoesch 03410-23245. v -

Scheldebode | 1995 | | pagina 17