BRUINS '95 het jaar van de eenvoud LAMELLEN p. FA. P. DAMMAN EN ZN II POLDERDIJK Contrastrijke kleurencombinaties in eigenzinnig eigentijds interieur SCHOON GENOEG VAN VUIL TAPIJT tegels-plavuizen sanitaircentrum Woonmaand Oktober f»of ■MB! gespecialiseerd in senioren-fauteuils '•1É| WOONMODE: knipoog naar de jaren '50. oktober DAKVENSTERS Snelle levertijd, vakkundige plaatsing tegen scherpe prijzen (ACM 'Douyett Chem-Dry Chem-Dry Brooymans-de Dijcker 01180-39623 Nieuwstraat 29 Middelburg Tel. 01180-13437 Aquarama waterbedden speciaalzaak Nu al softside watermatras ge heel kompleet vanaf 1.900.- Kom naar: Milieuvriendelijk behang Een face-lift van het interieur Tapijtwelkome sfeermaker Informatie (kunst)stof/aluminium/tri-glas DECOR De maand oktober staat weer in het teken van het in terieur. Alweer voor de twaalfde achtereenvolgende keer wordt oktober omgedoopt tot Nationale Woon maand. In deze maand krijgt de consument volop de gelegenheid om te woonwinkelen op de meest opti male manier. De meeste woninginrichters in Neder land haken met hun activiteiten in op dit landelijke evenement en kunnen u veel extra's bieden. De deel nemende winkeliers zijn te herkennen aan vlaggen, banieren, posters en stickers voorzien van het Natio nale Woonmaand Oktober logo in de vorm van het inmiddels bekende rood-wit-blauwe huisje. Natuurlijk zijn er diverse regionale activiteiten in Oktober. Voor het eerst dit jaar worden er speciale Nationale Woonmaand Oktober Pockets aangebo den door woninginrichters. Als u iets nieuws voor in huis heeft gekocht, ontvangt u van uw woninginrich ter de pocket gratis. Vanzelfsprekend zolang de voor raad strekt. In deze pockets staan meer dan 200 woontips om uw huis gezellig in te richten. Als u dit jaar meedoet aan de Nationale Woonmaand Oktober prijsvraagactie kunt u straks wellicht eige naar zijn van één van de vele interieurprijzen die er te winnen zijn. Om hiervoor in aanmerking te ko men. dient u iets nieuws te bedenken voor in huis. Dat mag van alles zijn. U hoeft er niet eens voor te kunnen tekenen. Sterker nog, mensen die niet kun nen tekenen hebben vaak de leukste ideeën. Aan de slag dus. Bedenk Wat u graag in uw huis zou willen hebben. Iets dat u al een lange tijd wenst, maar nog nooit in een winkel heeft zien liggen.de luie stoel van uw dromen, het TV-opbergkastje waar u ook uw CD's in kwijt kunt, een motief voor gordijnstof, een ontwerp van een karpet. De keus is aan u. U kunt hiervoor iets tekenen, schrijven of fotograferen. Prijsvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de deelne mende woninginrichters. Vraag informatie bij timmerbedrijf GRATIS BELLEN: 06-0223663 Dé tapijt en meubel reinigers JIIIIl_ I I I I I I AMUNDSENWEG 2 4462 GP GOES TEL. 01100-14049 voor betaalbare prijzen, service en garantie WATERBEDDEN Walstraat 54 - VLISSINGEN - Tel. 01184-10885 Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen Tel. 0118-431354 Tapijt moet mooi en functioneel zijn. Het is een geliefde bezigheid: 's avonds nog even een straatje om. Huiskamers met open gordijnen nodi gen uit tot binnen kijken. Want ieder mens is te her kennen aan z'n interieur. Kleurrijk, ingetogen, non chalant of opgeruimd. De nieuwste tapijtcollecties voor '95f 96 bieden daarvoor voldoende basismateri aal. Durf en creativiteit doen de rest. Woonmodes veranderen. Na het uitgesproken natu rel van voorgaande jaren is het nu de beurt aan kleur, kleur en nog eens kleur. Tapijt doet daar volop aan mee. Er zijn namelijk weinig soorten vloerbedekking die juist in dat opzicht zóveel te bieden hebben. Al leen al het kortpolige velours is soms in 50 tot 100 schakeringen per kwaliteit leverbaar. Echt iets voor perfectionisten. Ook het wollen tapijt laat zich van haar beste kant zien. De vernieuwde kleurkaart haakt in op het fellere modebeeld waarin spannende contrasten als hardblauw en oranje sterk in opkomst zijn.Toegegeven, een zuurstokroze of turquoise tapijt vergt wél enige durf. Maar het resultaat kan verfris send zijn. Echt iets voor mensen die hun interieur een modieuze face-lift willen geven. In de brochure 'Alles over tapijt' vindt u uitgebreide informatie over materiaalsoorten, tapijtstructuren, leggen, onderhoud en garantie. Ook wordt het PIT- systeem (Produkt Informatie Tapijt: de eigenschap pen en aanbevolen toepassingen) nog eens uit de doeken gedaan. Gratis aan te vragen: Stichting PIT, Postbus 30362,6803 AJ Arnhem. De populariteit van behang is door de eeuwen heen on derhevig aan trends. De belangstelling voor papieren wanddecoratie liep in de achter ons liggende jaren enigszins terug. Momenteel is er sprake van een kente ring, die vorig jaar met de introductie van het decoratie ve Murolux werd ingeluid. Inmiddels hebben veel consumenten de voordelen van dit milieuvriendelijke behang ontdekt. Het is gemaakt van gewoon papier, maar voelt aan als textiel en eve naart de afwasbare eigenschappen van vinyl. Inmiddels zijn daar het fluweelzachte Murosoft en het solide Mu- roforte van Sanders bijgekomen. De voordelen van behang zijn opnieuw ontdekt. Papier is als geen ander materiaal milieuvriendelijk. Je kunt er snel, met weinig inspanning en voor relatief lage kosten een kamer een actueel en totaal andere uitstraling mee geven. Niet in de laatste plaats zijn de fysieke eigen schappen van behang sterk verbeterd. Behangranden zijn in korte tijd razend populair gewor den. Ze worden steeds meer toegepast, ook door de doe- het-zelver. Behangranden laten behang naadloos in het interieur overlopen en geven een speciale sfeer. De woon- of slaapkamer krijgt er net iets extra's door. Een goede suggestie voor hoge kamers is een behang- rand langs of op enkele centimeters afstand van het pla fond. Dat maakt de kamer optisch lager en daardoor groter. Hoge kamers lijken lager door behangranden langs het plafond. zeeuws zonweringsbedrijf Vlissingsestraat 46 4331 KW Middelburg Tel. 01180-12880 's maandags gesloten Uitgerekte tafels, ideaal voor een groot gezelschap. Een vitrinekast, nostaligische palmen en een houten vloer zorgen voor een gezellig interieur. Een kleurrijk eigentijds interieur met felle kleuren De jaren '50 komen terug. Overal duiken ze op, die bolle vormpjes van toen: behaaglijk gebogen rondingen, dikke zittingen op coni sche pootjes en solide verende kussens. En de kleuren? Ook die zijn typisch jaren vijftig. Beige - bruin als basis, gelardeerd met snoe perige tintjes uit de Italiaanse ijscotent. Wie durf heeft, neemt alvast een voorschot op de zestiger jaren en kiest voor krachtige con trastkleuren als paarsblauw en oranje - rood. Huiselijke meubels voor jarenlang woonple- zier. met al een vrolijke boel! Hoewel de organische vormgeving nog steeds wat naïef aandoet.is het Intuition-thema toch langzamerhand vol wassen geworden. De al te jeugdige gimmicks zijn eruit, kunst staat nu centraal. Pop-Art is een geliefde inspira tiebron. Lakcoatings, zilverglans en synthetica worden uitgewerkt in een bont zomerbloemenpalet of suikerzoe te ijsco-tintjes. In de stoffen zien we zelfs een revival van de overflow ef fecten die we nog kennen van gebatikte kleding uit de Flower Power-tijd. Natuurlijke materialen zoals zijde en katoen, sisal en kokos zijn populair. Aan de andere kant zijn kunstvezels zoals viscose en acetaat sterk in op komst. De kleuren zijn bijna agressief: neon-geel, hard turqoi- se, fluorescerend groen. Ook contrastrijke kleurencom binaties. bijvoorbeeld een bank gestoffeerd in blauw en oranje, trekken de aandacht: sommige kleuren vloeken haast met elkaar. Plastic wordt dé invalshoek voor Intuition, mits verant woord recyclebaar. Zo werd onlangs een noviteit geïntro duceerd: perfect recyclebaar plastic gemaakt van aardap pelmeel! Vanwege de snelle afbreekbaarheid zal het vooralsnog vooral als ver pakkingsmateriaal dienst gaan doen. Ontwerpers en fabrikanten hebben dit jaar hun uiterste best gedaan op huiselijke meubels. Clubfauteuils heb ben breeduit kragende leuningen en gerieflijke voeten bankjes. de ruimbemeten banken zijn gevuld met com fortabele kussens. Daarachter staan dan wandvullende boekenkasten, vaak voorzien vanzo'n handig biblio theektrapje aan een rail. Dé plek dus omeens lekker te gaan zitten lezen. Voor het interieur is dit het jaar van de eenvoud. De modellen zijn grotendeels gebaseerd op degelijke basis vormen die zichzelf al lang en breed bewezen hebben. Meubelen zonder opsmuk, eerlijk en helder van lijn. Ook de eetkamermeubels zijn ontworpen voor avonden lang tafelplezier. Het aanbod aan praktische uittrekta- fels groeit nog met de dag; ideaal als je eens met een groot gezelschap wilt eten. Er zijn allerlei ingenieuze systemen ontwikkeld, van onderschuifbladen tot uit- draaibare waaiertafels. De eetkamer-stoelen hebben vaak een simpel gebogen houten frame a la de oude keukenstoel, maar zijn wél zacht gestoffeerd. Ook zittingen van gevlochten tuigleer of canvas zijn weer terug inbeeld. En natuurlijk hoort in zo'n klassieke eetkamer een buffet- of vitrinekastje te staan. Hoewel toonaangevende Italiaanse producenten al weer voor de dag zijn gekomen met kunststof meubel tjes in fluorescerende kleuren, is en blijft hout hét basis materiaal voor het hedendaagse meubel. Wel verdrin gen lichtere houtsoorten als essen en berken langzaam het wat zwaardere kersen en peren. Met name de bekende Arne Jacobsen - stoeltjes met ge bogen zit-schaal en dunne stalen pootjes zijn in allerlei varianten terug te vinden. Ook de niervormige tafeltjes zijn weer terugin beeld, evenals het rieten kuipstoeltje model 'hondemand'. In de keuken zien we een revival van de jaren '50: gebo gen vormen, veel kunststof/metaal combinaties en bolle koelkasten met grote klampen als greep. Ook andere klassiekers zijn weer van stal gehaald: de tweedehands kuipstoeltjes op spriet - pootjes of aluminium draaipoot, de poef, de zitzak en zelfs de plastic opblaas stoel uit de jaren '70 is weer actueel. Allemaal voorzien van die type rende bekledingstoffen in zonnig oranje, hard paars en gifgroen. Losse kussens op de grond,uiteraard ook in tal van sprankelende kleuren, zijn getipt alsgrote trend. Al Kleur blijft een zeer persoonlijk en spontaan thema, dat we terugvinden onder de noemer Intuition. Het is een dynamische,expressieve stroming waarin alle ruimte is voor fantasie enexperimenten. Oogverblindende neontin- ten, plastic en metallicglans: niks moet, alles kan.De vormgeving is gebaseerd op een mix van de jaren '50 en '70. i

Scheldebode | 1995 | | pagina 15