Schotse geschiedenis herleeft in Veere Sjezenrijderij afsluiting van seizoen Mooi resultaat Elfdorpentocht Deugdelijke herrie in De Piek Plainsong in Arsenaal Zeeuwse Nachtegalen laten zich horen Schaaktoernooi 1800 min Diny Krijger en Krijn Faasse winnaars in Grijpskerke Paddestoelen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1995 307 Caledonian Society verzorgt bijeenkomst in Campveerse Toren Versiering VEERE Zaterdag 30 sep tember herleeft de Schotse his torie in Veere. Het pittoreske stadje zal voor even het aanzien van vervlogen welvarende eeu wen krijgen door de aanwezig heid van talrijke 'tartans' en 'bagpipes', benamingen voor Schotse ruiten en doedelzak ken. Verantwoordelijk hiervoor is de Caledonian Society, de Nederlands-Schotse Genealo gische en Culturele Vereniging, die een excursie voor haar leden heeft georganiseerd in een van die Nederlandse dorpen waar vroeger de Schotten historie schreven. Wie denkt een Schot se voorgeschiedenis te hebben is vanaf 15.30 welkom voor na dere inlichtingen in de Camp- veerse Toren. Veere had vroeger het alleen recht op de handel in wol met Engeland en Schotland. Het was een lucratieve handel. Rond de zestiende eeuw kende Veere daardoor een grote bloei. Aan de kaai herinneren de laat gotische Schotse huizen 'De St- ruys' en 'Het Lammeken' aan de Schotse wolstapel. Tegen woordig vormen de twee huizen een museum, genaamd de Schotse Huizen. Geen wonder dat een vereniging die zich tot doel stelt de banden tussen le den van in Nederland levende families van Schotse herkomst en de in Schotland levende ge slachten van dezelfde naam ste vig aan te halen, een leuke dag organiseert op deze locatie met historische banden met Schot land. Vanaf 11.00 's morgens zal Vee re gekleurd worden door de op zichtige kilts in Schotse ruiten en zal doedelzakmuziek weer klinken tussen oude muren. De Caledonian Society werd opgericht in 1973. Het verlan gen van mensen met Schotse voorvaderen om te weten te ko men waar zij vandaan kwamen en deze plaatsen en eventueel nog levende familie te bezoeken was groot. De vereniging wilde haar leden behulpzaam zijn bij deze vaak moeizame speurtocht naar een ver of minder ver verleden. De Society beschikt daarom over genealogische adviseurs en dito bibliotheek. De leden zijn elkaar daarbij ook behulpzaam door gegevens uit te wisselen via het contactor gaan van de vereniging. Veel Nederlanders hebben banden ver buiten onze landsgrenzen. Schotland heeft daarbij een aandeel geleverd. Veel in Ne derland voorkomende Schotse namen zijn MacKay, Carmi- chel, Douglas, Henderson, Ha milton, Ross of Sutherland. Veel van deze namen werden later verbasterd, niet in het minst door Nederlandse ambte naren die de vreemde namen niet correct konden uitspreken. Carmichel werd bijvoorbeeld Carmiggelt, MacRae werd Ree, MacKay werd Makkaay. Nogal wat Nederlanders met deze 'buitenlandse' achternamen willen weten waar hun voorva deren vandaan komen en wat ze naar Nederland voerde, wat ze voor de kost deden en waarom ze er bleven. Velen zijn ook benieuwd of ze een eigen 'tartan' hebben, een Schotse ruit, of dat ze wellicht van voorname Schotse voorou ders stammen. Schotten hebben een rijke en boeiende historie en cultuur. Die bleef behouden ondanks het feit dat talloze Schotten zich over de wereld verspreid den. De Schotse volksaard hechtte aan tradities. Zo viert de Ne derlands-Schotse vereniging traditionele Schotse feesten als het Bums' Supper en St. And rew's Night. Veel leden van de vereniging wagen de oversteek naar het grootste Britse eiland, zoals Schotland door hen genoemd wordt. De kennismaking met de specifieke Schotse sfeer, het fraaie natuurschoon en niet in het minst de hartelijke Schotse bevolking doen hun enthousias me voor hun achtergrond alleen maar toenemen. De Society vormt voor veel le den daarom een soort thuis, waar temidden van gelijkge stemden op gepaste wijze ty- pisch-Schotse tradities hoog worden gehouden, waar men in de eigen kilt rondloopt, waar onvervalste doedelzakmuziek klinkt en waar onder het genot van echte Schotse whisky infor matie wordt uitgewisseld. GRIJPSKERKE Het ringrijdersseizoen zit er voor wat de ZRV betreft weer op. In de afgelopen maanden werd een overladen programma afgewerkt waarbij sprake was van vele hoogtepunten. Sluitstuk was tra ditiegetrouw de vrije sjezenringrijderij op 16 septem ber. Deze wedstrijd rouleert sinds 1990 over de diver se afdelingen van de Zeeuwse Ringrij ders Vereniging en dit keer was het de Grijpskerkse Ringri j ders Vere niging die samen met de ZRV voor de organisatie zorg de en een prachtig parkoers uitzette. Alleen het weer zou nog spelbreker kunnen worden, maar afgezien van een enkele druppel lieten ook de weergoden zich van een goede kant zien. kemphanen elkaar niets toe maar op de 14 mm ring gaven vader en dochter Lous en broer en zus Meijers zich gewonnen en ging de overwinning naar Diny Krijger en Krijn Faasse die dus de 14 mm wel staken. De beide anderen probeerden het nogmaals op 14 mm en nu staken Paulien en André Me ijers wel in, terwijl Esther en Simon Lous weer misten. De 2e beker was dus voor Paulien en André en de 3e beker ging naar Esther en Simon. De 4e beker ging naar vader en dochter Bram en Nicolette Francke met 71 ringen en de 5e beker was met 70 ringen voor vader en dochter Ab en Jennie Paauwe. Dit betekende overigens dat de zelfde combinaties als vorig jaar weer de eerste 4 prijzen verdeelden, met dien verstande dat in 1994 Helm Brouwer in plaats van Krijn Faasse de sjees bestuurde. Om halftien gingen 42 sjezen- combinaties van start om met elkaar de strijd aan te binden om de wisselbeker van de Rabo bank Midden Walcheren. Titel verdedigers waren Esther en Simon Lous, die ook dit jaar weer mee deden. Zij wonnen vorig jaar de eerste beker door als enige in alle 68 beurten de ring te steken. Ook dit jaar ble ken ze zich goed voorbereid te hebben, want Esther reeg ronde na ronde de 4 te steken ringen aan haar lans. Er was dit jaar echter bedui dend meer concurrentie. Voor. de middagpauze werden 7 ron den gereden en na een blik op de ranglijst bleken er 4 leiders in het klassement te zijn met het maximale aantal ringen in 28 beurten. Dit waren de thuis- favorieten Elsbeth en Pieter Dingemanse, Diny Krijger en Krijn Faasse, Esther en Simon Lous en Paulien en André Me ijers. Zij werden op de voet ge volgd door 6 combinaties met 27 ringen. Drie van de vier koplopers maakten ook 's middags geen fout. Alleen Elsbeth en Pieter gingen in de 13e ronde in de fout. Een kanp moest dus de be slissing brengen over de manier waarop de eerste 3 bekers ver deeld zouden worden. Tot en met de 20 mm ringen gaven de Diny Krijger en Krijn Faasse winnen de vrije sjezenrijderij in Grijpskerke. Vanaf 's morgens vroeg liep een jury bestaande uit Astrid Koene en Wim Vos over het parkoers om de versiering en verdere kwaliteit van de combinaties te beoordelen en van de daarbij behorende punten te voorzien. Een gigantische klus, waarbij recht moest worden gedaan aan het vele werk dat de „beman ningen" van de sjezen elke keer weer aan hun sjees besteden. De jury-beoordeling leidde tot de volgende verdeling van de 5 be kers: eerste werden evenals vo rig jaar Esther, en Simon Lous met 72 punten. Tweede werden Matty en Rinus Moens met 64,5 punten, de derde beker was voor Saskia de Werk en Ries de Visser met 63 punten, vierde warean Yvonne Verton en Jan MIDDELBURG Bijna vierduizend mensen stapten op 8 augustus op de fiets om deel te nemen aan de Elfdorpentocht en de Molendag. Het was flink trappen geblazen want er stond die dag een straffe noordoostenwind. Enkele slimmeriken fietsen de route in tegenovergestelde richting en hadden zo op de vlakke gedeeltes van de route de wind mee. De Elfdorpentocht wordt altijd ver reden ten bate van een goed doel. Na aftrek van alle kosten voor medailles en routeboekjes kon de organisatie vorige week een cheque van 9.500,overhandigen aan Terre des Hommes. Deze or ganisatie gaat het geld gebruiken voor de bouw van een nieuwe school voor de kinderen van Ang Sleng in Cambodja. Op de foto v.l.n.r. Ruud van Leerzem (van de organisatie van de Elfdorpen tocht), Ria Tramper (van Terre des Hommes), Aurora Dobson en Anne Bouman die op eigen ini tiatief met hun vioolmuziek voor nog wat extra inkomsten zorgden. FOTO PIET DAVIDSE Geldof met 62 punten en de vijfde beker ging met 61,5 pun ten naar Natasja en Lou Louws. Aan het eind van een seizoen hoort een korte terugblik waar bij een aantal zaken in het oog springen. Allereerst was er sprake van af en toe tropische omstandigheden. Dit weerhield sommigen er niet van een top prestatie te leveren. Zo werd Koudekerke 1 kampioen in de Ereklas met 89 van de 90 rin gen. Oostkapelle 1 pakte met 84 ringen de titel in de le klas, Biggekerke 3 won in de 2e klas met 77 ringen, Grijpskerke 2 werd kampioen in de 3e klas met 78 ringen en Souburg deed goede zaken in de 4e klas met een kampioenschap en een re- servetitel. Tijdens de le folklo ristische dag werden Paulien en André Meijers na 3 jaar in de kamp onttroond door Ria en Kees Minderhoud met 76 ringen in 76 beurten. Bij de ringrijders te paard was Arno Francke de sterkste met 30 van de 30. Dennis Wille- boordse won in Vlissingen de vrije wedstrijd met 30 ringen, fOTO:KO JAN PROVOOST terwijl de overwinning bij de sjezen naar Angelina en Bram Francke ging met 77 ringen in 78 beurten. Tijdens de strijd om de Koninklijke Bekers gingen de Koninklijke prijzen naar achtereenvolgens Cor Janse, Conno Francke en Cees Lange- beeke jr., terwijl de „Brasserbe ker" definitief in eigendom werd gereden door Krijn Cop- poolse. Verder organiseerde de ZRV 11 demonstraties in en buiten Zeeland, waarbij de pro vincie op uitstekende wijze werd gepromoot. HOOGELANDE De bloeiende Zeeuwse zangcultuur van weleer wordt tijdens een voordracht tot klinken ge bracht door sopraan Suze van Grootel met luitbegeleiding van Louis Peter Grijp. De voor dracht wordt gegeven in de Ka pel van Sint Maarten op zater dag 30 september om 14.00 uur. „Zeeuwse nachtegalen" was een spottende uitdrukking voor kikkers. Het pleit dan ook voor het gevoel voor humor van de Zeeuwse dichters uit de 17e eeuw dat ze hun meest presti gieuze dichtbundel „Zeeuwsche nachtegaal" noemden. Ze kon den zich deze zelfspot veroorlo ven: dat Zeeuwen niet zouden kunnen zingen, wordt door de feiten meer dan gelogenstraft. Tijdens de voordracht wordt gezocht naar de zangcultuur van Zeeland in de 17e eeuw. Daar is bij voorbeeld Pieter Le- naertsz, zichzelf noemende Van der Goes. Zijn Druyventros der Amoureusheyt (1602) markeert een zangtraditie in Goes, die nog lang zou bloeien. Ook het Walchers Liedeboeck (1611) van de doopsgezinde gebroe ders Schabaelje getuigt van een vroege Zeeuwse zangcultuur. Van eminent belang is de reeds genoemde Zeeusche Nachte gaal (1623), een prestigeproject waarmee men de Hollandse kunstbroeders wilde laten zien, dat er ook in Zeeland op niveau gedicht en gezongen werd. Ver der wordt de mogelijkheid on derzocht dat de Zeeuwen op dit idee zijn gekomen door de Frie- sche Lust-Hof (1621) van J.J. Starter. Ook het gewestelijke chauvinisme blijkt namelijk aan literaire modes onderhevig te zijn geweest. Wereldberoemd werd de Ne- derlandsche Gedenck-clanck van de Veerse rederijker Adria- en Valerius, vooral dankzij de belangstelling van de 19e eeuw- se Duitsers. Dat dit prachtwerk bij verschijnen in 1626 bij wijze van spreken al vergeten was, wordt meestal niet gerealiseerd. De grote verrassing tijdens deze speurtocht naar zingende Zeeuwen is niemand minder dan Jacob Cats zelf, auteur van tientallen liederen. Deze betref fen vaak de liefde, soms spot tend, meestal moraliserend. Tot deze laatste categorie behoren de „Klagende Maagden" (1634), waarin Cats op toen hypermo derne Franse wijzen verhaalt welke rampen een meisje boven het hoofd hangen dat zich haar maagdom heeft laten ontslip pen. Dit programma komt tot stand in samenwerking met de werk groep Muziek van het konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Stichting Vrienden van de Kapel van Sint Maarten. De entreeprijs voor de voor dracht bedraagt vijftien gulden. OOST-SOUBURG Spelers met een Elo-rating onder de 1800 kunnen zaterdag 30 september meedoen aan een toernooi in het clubgebouw van Schaakklup Souburg aan de De Decke- restraat. Het zogenaamde 1800- toernooi is bestemd voor schakers die normaliter niet meestrijden voor de prijzen tijdens een toer nooi. Ook is er een aparte wedstrijd voor huisschakers, mensen die geen lid zijn van een schaakvereniging maar die wel graag een partijtje schaak spelen. Bij het 1800-toemooi is de inzet een wisselbeker. De afgelopen jaren werd deze gewonnen door M. de Bock, P. Uytdewilligen en S. Sanders. Voor de eerste drie 1800- schakers zijn er geldprijzen beschikbaar, evenals voor de beste huisschaker en voor de beste speler met een ra ting onder de 1600. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Deelnemers kunnen zich tot uiterlijk morgenavond inschrijven bij het clubgebouw. VLISSINGEN Het IVN, vereniging voor natuur- en mi lieu educatie, geeft een padde stoelencursus op de maandagen 2 en 9 oktober in het MEC 'De Kloek' aan de Korenbloemlaan. Op zaterdag 7 oktober is een bijbehorende excursie gepland. Aan de hand van vers materiaal en dia's leert u verschillende soorten paddestoelen kennen. De exursie voert door een van de mooiste natuurgebieden op Walcheren. Voor opgave in inlichten: Mi lieuwinkel MIC in Middelburg, tel. 01180-33419. VLISSINGEN Zaterdag 30 september is er een dubbelop- treden met de punkbands Bre zhnev en Bambix in De Piek aan de Hellebardierstraat. De aanvang is 22.00 uur, de entree bedraagt 7,50. Vrijdag 29 sep tember staat de deur van het Piekcafé vanaf 21.00 uur open. Punk en hardcore is de laatste tijd weer zeer populair en daar om programmeert De Piek, na de optredens van NRA en Abs conded eerder deze maand, weer twee bands die punk hoog in het vaandel dragen. Te weten Brezhnev en Bambix. Brezhnev is in 1988 in Amsterdam opge richt met de bedoeling om de punkmuziek te doen herleven. Geïnspireerd door bands als Sex Pistols, Undertones, Ramo- nes, Motorhead en Metallica raast Brezhnev over binnen- en buitenlandse podia. Verder zijn er invloeden die variëren van pure Trash- en Hardcore tot Russische polka's en Neder landse kinderliedjes. Pretpunk met hardcore invloeden die je geen moment stil laten zitten. 1 Brezhnev. Een uitermate interessante band voor diegenen die verze kerd willen zijn van een heftige avond. Bambix is een Nijmeegs/Eind- hovens trio dat ook al jaren aan de weg timmert en al aan de tweede CD toe is, die net als die van Brezhnev door het Duitse F0T0:CHRISTEL WOLTERS label 'Vitaminepillen' wordt uitgebracht. De bijzonder me lodieuze zangpartijen worden ondersteund door grof punkge- weld, waarmee vlot wordt afge rekend met het eeuwenoude vooroordeel dat vrouwen niet in staat zouden zijn tot het produ ceren van deugdelijke herrie. ■lm mu*, ZVU - Donderdagmorgen 28 september is er in het ZVU-ge- bouw aan de Spanjaardstraat in Middelburg een kennisma kingsbijeenkomst voor de cursus Portugees die in oktober van start gaat. De cursus omvat vijftien lessen van anderhalf uur en wordt op vier niveaus gegeven. De kennismakingsavond begint om 19.30 uur. BLOEMSCHIKKEN - De stichting Oranjezon verzorgt dit najaar twee cursussen bloemschikken, een voor beginners en een voor gevorderden. De lessen worden van 19.30 tot 22.00 uur gegeven door een meesterbinder in het studiecentrum aan de Schoolstraat in Oostkapelle. In de cursus komen o.a. de Biedermeider en het klasasieke en moderne driehoeksschik- ken aan de orde. De beginnerscursus start op 4 oktober, de ge vorderden beginnen op 8 november. Beide cursussen bestaan uit vier lessen. BINGO - Op zaterdag 30 september wordt in het Zuiderba ken in Middelburg-zuid een bingo-avond gehouden. Toegang vanaf 18 jaar, tenzij onder begeleiding. De hoofdprijs is een fiets. De avond begint om 20 uur. DORPSHUIS - Het Juliana Welzijn Fonds heeft in het ka der van het Zeeuwse Dorpshuizenproject een bijdrage gegeven van 30.000 gulden voor het nemen van energiebesparende maatregelen in verenigingsgebouw Het Schuttershof. COMPUTERINFO - De Acorn computer-gebruikersvereni ging houdt op 30 september tussen 14 en 16.30 uur een infor matiemiddag in buurthuis Scheldebuurt aan de Verk. Quak- kelaarstraat in Vlissingen. LEUKE PRIJZEN - Speeltuinvereniging De Oude Stad houdt in het gebouw aan de Paardenstraat in Vlissingen op donderdag 28 september een gezellige bingo met leuke prijzen. Aanvang 20 uur. DIERENDAG - Kinderboerderij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg viert op 4 oktober dierendag met een kijk- en doemiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. De middag duurt van 14 tot 16 uur en het kost een gulden. VESPERDIENST - De interkerkelijke Cantorij Koudekerke viert haar 10-jarig bestaan met een muzikale vesperdienst in de Ger. Kerk in Koudekerke op 1 oktober. Aanvang 19 uur. SCHEEPVAARTZAKEN - De expositie 'Vlissingen, stad aan het water' in de Gevangentoren in Vlissingen toont goua ches van Hein Naerebout, die als onderwerp scheepvaartza ken hebben. BRASSBAND FANFARECONCERT - Brassband ONDA Midelburg en Fanfare Sempre Crescendo uit Middelharnis ge ven een concert op zaterdag 30 september in de Hoeksteen in Middelburg. Aanvang 20 uur. FRA ANGELICO - De Italiaanse vereniging Dante Alighie- ri verzorgt op woensdag 27 september een nederlandstalige le zing met dia's over Fra Angelico, een van de grootste religieu ze schilders van de Renaissance. De lezing begint om 20 uur in zaal 2 in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. WALK-INN In de Walk Inn aan de Min. Lelystraat wordt op donderdag 28 september een buurtcafé gehouden van 21 tot 24 uur. Op zaterdag 30 september is er een disco. Aanvang 20 uur, entree 2 gulden. ZANGAVOND - In de Chr.Ger. Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg wordt op dinsdag 3 oktober een regionale zangavond gehouden. De avond begint om 20 uur. TAFELKEURING - Het rayon Zeeland van de Nederlandse Zebra vinken- en de Japanse Meeuwenclub houden een tafel keuring en show in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen. De keuring duurt van 10 tot 16 uur en er is ook gele genheid tot ruil en verkoop. BEESTENBOEL - Kinderen van 6 t/m 12 jaar zijn op woensdag 4 oktober welkom in het Zeeuws Biologisch Mu seum voor allerlei activiteiten rondom Dierendag. Het pro gramma duurt van 14 tot 16 uur en is een verrassing. Aanmel ding vooraf is noodzakelijk: 01182 2620 of aan de balie van het museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. Deelname kost 6 gulden. MIDGARD - Twee bands uit de Goese Polder staan zater dag 30 september op het plankier van jongerencentrum Mid- gard aan de Kuiperspoort in Middelburg. Vanaf 21.30 uur la ten Dizzy Spells en Screaming Meaning hun roek-klanken ho ren. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. KLEDINGBEURS - Donderdag 5 oktober wordt van 9.30 tot 11.00 uur een kleding- en speelgoedbeurs gehouden in ge bouw Irene achter de gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Voorafgaand aan de beurs kan op maandag en dinsdag kleding en speelgoed ingeleverd worden tussen 9.30 en 11.00 uur. De UVV houdt donderdag 5 oktober van 9.30 tot 13.30 uur een beurs van dames- en herenkleding in het UW-gebouw aan de Herengracht 52 in Middelburg. Kleding kan de dag ervoor ingeleverd worden tussen 13.30 en 16.30 uur. WELKOMDIENST - In de Hoeksteen in Middelburg wordt zondag 1 oktober om 18.45 uur een koorzangdienst gehouden met de koren Glorify, Sheborim en Inspiration. Voorganger is ds. Braamker en het thema is 'zingt de Heer een nieuw lied'. COC -De kerstman doet zaterdag 30 september zijn intrede in het COC aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. Het feest begint om 21.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. JAC.P.THIJSSE - De natuurvereniging KNNV verzorgt op 30 september en 1 oktober twee tochten in het voetspoor van Jac.P. Thijsse, die in 1898 twee dagen op Walcheren kwam wandelen. Deelnemers aan de wandeltocht ontvangen tegen betaling van vijf gulden een route-beschrijving en het reisver slag dat Thijsse destijds maakte. Zaterdag is de start van de wandeltocht tussen 14.00 en 14.30 uur bij het windorgel op de Nolledijk; zondag tussen 14.00 en 14.30 uur in Westkapelle op de zeedijk bij het vogelobservatiehuisje. APPÈLAVOND - Het Confessioneel Gereformeerd Beraad in Zeeland houdt vrijdag 29 september een Appèlavond in de Gereformeerde Kerk van Arnemuiden, aanvang 19.30 uur. Spreker is ds. Van de Velde uit Huizen. Het onderwerp: 'Is er nog jeugd in de kerk van 2020?'. De koren 'Soli Deo Gloria' uit Middelburg, 'De Hoeksteen' uit Yerseke en 'Sjaloom' uit Arne muiden verlenen hun medewerking aan deze avond. ROZENKRUISERS - Het Lectorium Rosicrusianum start donderdag 28 september een cursus over de universele bood schap van Krishna, Boedha, Trismegistos, Lao TTse, Plato, Je zus en Mani. De cursus wordt gegeven op twaalf maandag- en donderdagavonden om 20.00 uur in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De kosten bedragen vijftig gulden. VISWEDSTRIJD - S. Verhage uit Knokke heeft de viswed strijd van Brammetje Dump gewonnen. Eerste dame werd S. Stuyts uit Bergen op Zoom, eerste bij de jeugd J. Vermaas uit Sint Maartensdijk, eerste buitenlander R. Smith uit Vlissingen en eerste van de HSV C. Marteijn uit Arnemuiden. ORGELCONCERT - Martin Mans geeft zaterdag 30 sep tember een jubileumconcert in de Nieuwe Kerk te Middelburg omdat hij vijf jaar musicus is.' Tijdens het concert, dat om 20.00 uur begint, laat Mans enkele van zijn mooiste improvi saties horen, evenals stukken van Bach, Asford, Dubois en Boelmann. de toegangsprijs bedraagt negen gulden (passen 7,50 en 5,00). FOTO -Donderdag 28 september worden de'prijzen uitge reikt van de fotowedstrijd van de Interculturele Dag die op 26 augustus in het Woltershuis werd gehouden. De prijsuitrei king vindt plaats in het schoolgebouw van de stichting Educa tief Centrum Walcheren aan de Verlengde Bonedijkestraat 275 in Vlissingen om 16.00 uur. VLISSINGEN De band Plainsong treedt zaterdag 30 september op in het Arsenaal. Plainsong is een originele band die 'unplugged' speelt. Het con cert begint om 20.00 uur, kaar ten kosten twee tientjes. Plainsong is eigenlijk voortge komen uit Fdirport Convention. Toen de zanger van die band in 1971 solo ging liet hij zich op zijn platen begeleiden door een band die de naam Plainsong kreeg. Na twintig jaar draait alles om akoestische instrumenten en vierstemmige samenzang.

Scheldebode | 1995 | | pagina 7