Zilveren jubileum Thermen Skandia Sauna Gezellig koffiedrinken bij De Truffel Daverende feestdag bij Groenleer bv Open casting bij Souplesse Het provinciebestuur Konijnen dragen geen bril ZATERDAG 30 SEPTEMBER en ZONDAG 1 OKTOBER ZEELANDHALLEN GOES Sauna groeide uit tot professioneel bedrijf I Levenslessen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Statenpraat het zveten zvaard Foto's gezocht de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 305 Saunavereniging Door Mr. C.M. de Graaf, Statenlid Techno Jansen Openingstijden: ZATERDAG 9-17 uur en ZONDAG 10-17 uur Pompoenen VLISSINGEN - Vijfentwintig jaar geleden was het al lemaal nog maar een enge bedoening voor het gros van de mensheid. Een Sauna. Was dat niet zo'n hok waar mensen van beiderlei kunne in hun blootje echt hele maal bloot zaten te zitten? Foei. Inmiddels is dat mis- laatste idee daarover gelukkig veranderd en is het ele saunagebeuren een lichaamscultuur geworden waar 'bloot zijn' normaal is. Piet Hardenberg, de eigenaar van Thermen Skandia Sauna in Vlissingen weet er alles van. Zijn sauna viert haar 25-jarig jubileum en zowel zijn echtge note Riny als Piet kunnen te rugblikken. Doet-ie ook. Hoe hij begon, wat er mis was en hoe de stand van zaken momenteel is. Van oorsprong was Harden berg duiker maar moest dat be roep opgeven en zocht dus iets anders. Wat het moest worden? Geen idee. Totdat hij bedacht dat die sauna die hij zelf een jaar daarvoor had gemomen best eens iets kon zijn om ermee in Vlissingen te beginnen. En zo gebeurde het ook. Rondkijken in den lande hoe anderen het deden. „Onze eerste sauna be gonnen we aan de Irislaan", weet Piet nog goed. „De recep tie was ongelofelijk druk, op de open dag zag het zwart van het volk en op de eerste 'werkdag' kwamer er drie klanten. Het viel niet eens tegen. Drie jaar later groeiden we uit het pand. Het Sloegebied ont wikkelde zich, de Duitsers ken den het fenomeen sauna en dat was dus onze grootste groep. Maar het groeide langzaam. Het nieuwe pand werd gevonden in de Scheldestraat, waar nu de Scheldebode is gehuisvest. Het meeste werd zelf of met vrien den vertimmerd. De nieuwe sauna werd twee keer zo groot. Maar ook die ruimte werd te klein en er werd gedacht aan verbouwen. De buurman wilde het pand wel verkopen als er maar geen sauna in kwam en de achterburen vroegen een prijs waar ieder ander mens een bun galow met paarden en stallen voor kon laten neerzetten. Ver bouwen ging dus niet door. Dank zij de hond belandde Hardenberg uiteindelijk bij het Nollebos. „Daar liet ik altijd de hond uit', zegt Piet. „Dat gebied was in ontwikkeling en volgens de gemeentelijke plannen zou hier een tearoom komen. Al lo pend bedacht ik dat hier dan ook best een nieuwe sauna kon komen te staan. Gepraat met de gemeente en om een lang ver haal kort te maken: de sauna kwam er en de tearoom even eens. In 1982 was dat". Rond die tijd ook hadden de Nederlandse saunahouders zich verenigd in de Nederlandse Sauna vereniging en rond 1985 belandde Hardenberg in het be stuur. „Het ging niet goed met de sauna's", weet Piet. „Als be stuur, of beter als commissie, wilden we eens onderzoeken hoe dat nou kwam. Wat is er mis, hoe ziet de consument een sauna en dat soort zaken. We hebben toen eigenhandig een onderzoek gedaan en de resul taten waren niet bepaald posi tief. Er moest dus geld op tafel komen voor een goede PR. Kortom: dat wilde men niet en toen ben ik opgestapt. Direct met mij nog eens dertig anderen en daaruit is de Sauna Alliance Nederland geboren. Een club 1 Cora, Carin, Riny en Piet Hardenberg. die constant en professioneel aan de kwaliteit en het imago van de sauna's werkt". Inmiddels is sinds de sauna en de tearoom bij het Nollebos werd geopend wel het een en ander veranderd. Het is com pleet. Een verwarmd zwembad met jetstream, zonneterras, 2 saunacabines, een Romeins stoombad, zonnebanken, zi thoeken en een bar. Het com plex is uitgebreid met een schoonheidssalon, er is een sportmasseur(seuse) en een pe dicure-manicure. Een restau rant en zes chalets waar de deelnemers of deelneemsters aan beautydagen of meerdaagse arrangementen worden onder gebracht. De schoonheidssalon wordt gerund door dochter Co- ra en de professionele leiding van de sauna berust bij dochter Carin. Beide dochters hebben laten weten de zaken te willen voortzetten mochten Piet en Ri ny besluiten ermee te willen stoppen. FOTO HARRY DE LANGE En als ze stoppen is het dan echt stoppen? Piet weet het nog niet. „Ik denk dat ik dan iets begin in de geest van een ad- viesburo, gericht op het sauna- gebeuren. Elke dag krijg ik vra gen daarover. Maar voorlopig stop ik nog niet. Het is gewoon nog veel te leuk om het te blij ven doen". OOSTKAPELLE IN het kader van de Zeeland Nazomer Festivals organiseert de stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een aantal cultuurhistorische workshops en excur sies. Op 7 oktober staat de inleiding met excursie 'Zeeland en de strijd met het water' gepland, op 14 oktober de voordracht met wandeling 'Lessen voor het leven', over Jacob Cats. In het Zeeuwse landschap zijn nog heel wat spo ren te ontdekken, die het verhaal vertellen van ruim tien eeuwen Zeeuwse omgang met het wa- ter. Tijdens een ware ontdek kingstocht onder leiding van historisch-geograaf Aad de Klerk maakt u kenis met watergangen, welen, in lagen of een Muraltmuurtje. De inleiding met ex cursie begint om 9.45 uur op het ramschip De Schorpioen aan de Loskade in Middelburg en kost 49,50, inclusief lunch. De voordracht over Jacob Cats met rondwan deling door Brouwershaven kost 15,00. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Educatief Cen trum Oranjezon, tel. 01188-1507. MIDDELBURG - Even opletten: vanaf nu gaat iedereen die gezel lig heeft gewinkeld daarna even 'Truffelen'. Gewoon gezellig een bakje koffie met 'wat lekkers erbij' of een van de vele verschillen de belegde broodjes eten. Dat maakt het winkelen een stuk gezelli ger en bovendien, in de grote steden van Brabant is het de nor maalste zaak van de wereld. Winkelen is per slot van rekening niet hetzelfde als boodschappen doen. 'Even Truffelen' gebeurt dan in Eeterij De Truffel aan de St. Janstraat in Middelburg, waar Olga Klessens een dikke maand geleden haar 'Truffel' opende. Tot op heden is ze bepaald niet ontevreden. „Het loopt lekker, de mensen komen even binnen om te kletsen of bij te komen van een middagje de stad in en wie geweest is komt terug". De beide gastvrouwen Sietske en Brigitte beamen het direct. Op vallend is overigens dat ieder een die een kopje koffie bestelt er een glas water bij krijgt; een gewoonte die overigens vrijwel alleen bij de betere restaurants voorkomt. Naast een bakje troost (mèt truffel) serveert De Truffel diverse soorten en sma ken thee en wie een 'Smoske' een broodje gezond op z'n Bels heeft besteld weet direkt de eenvoudige keuken te waarde ren. Of zin in een ijsje? Olga, Brigitte of Sietske maken er iets van. Of zo'n eigengemaakte soep. Vragen naar het recept is zinloos, want dat geven de da mes niet. Eeterij de Truffel biedt plaats aan 38 mensen en iedere maand is er een 'aanbie ding' in de sfeer van 'koffie met....'. Enne, voor 't geval u thuis eens iets lekkers bij de koffie wilt: de truffels worden ook verkocht. SEROOSKERKE Het jubileumjaar van Groenleer bv, de 'na tuurlijke zaak', die al 75 jaar bestaat, wordt op 30 september afge sloten met een daverende feestdag vol muziek en demonstraties. Ook worden dan de prijzen uitgereikt van de jubileumprijsvraag en de kleurwedstrijd voor kinderen. Het was op 20 september 75 jaar geleden dat de grondlegger van het bedrijf, S.P. Groenleer een zaak in Kapelle brgon. Het resultaat driekwart eeuw later is een moderne en uitgebreide winkel in Serooskerke waal boer, tuinliehebber en recreant aan hun trekken kunnen ko men. Op een verkoop oppervlak van meer dan duizend vierkan te meter vindt de klant een schat aan artikelen zoals tuin meubels, vijvers, tuinverlich- ting, dierenvoer, meststoffen, zaden en bloembollen, rood steen bloempotten en rietwerk. Tijdens de jubileumdag op 30 september treden op muziek vereniging E.M.M., de boeren- kapel en Anja Kompels, Zee- lands vrouwelijke troubadour. Er zijn demonstraties te zien van een composteermachine, bladblazers en -zuigers, snoei- gereedschap, dierenvoer en nog veel meer. Bovendien blijft Groenleer bv cadeautjes uitdelen: niet al leen prachtige prijzen als een Hartman tionmeubelset, de nieuwse Flymo luchtkussen maaier en een Zibro Kamin ka chel voor de winnaars van de jubileumprijsvraag, maar ook zijn er vele aantrekkelijke aan biedingen. Iedere klant kan dus meedelen in de feestvreugde van het jubilerende Groenleer bv. OOST-SOUBURG Sinds kort beschikt Ilse Swint van Modellen en Organisatie Bu reau Souplesse over een eigen trainingscenter met kantoor ruimte aan de Dongestraat 49. Na een interne verbouwing starten er begin oktober diverse opleidingen en cursussen waar bij de nadruk ligt op de mode lopleiding. Souplesse heeft zich gespeciali seerd in het organiseren en ver zorgen van modeshows door het leveren van consumentgerichte modellen, dus ook modellen met een maatje meer of een cen timeter minder. De opleidingen starten maandagavond 2 okto ber en vrijdag 6 oktober. De cursus is bedoeld voor men sen die een paar maanden met zichzelf bezig wil zijn en zich zelfverzekerd wil voelen. Maar ook voor hen die verder het vak in willen en hostess, manne- quin/dressman of fotomodel willen worden. En voor kinde ren. Tijdens de basisopleiding wordt aandacht besteed aan: houding en looptechniek, huid-, haar- en make-upverzorging, maat- en ritmegevoel, dansexpressie en acteertechniek. Aanstaande zaterdag 30 sep tember is er een 'open casting' van 14.00 tot 18.00 uur. Ieder een met modelambities kan zich dan presenteren. Alle maten en leeftijden zijn welkom. Daar naast zijn er in het trainings center van Souplesse demon straties over make-up en haar- verzorging, figuurcorrecties, step-aerobiclessen en karate. het gezellige interieur van De Truffel biedt plaats aan 38 mensen. FOTO HARRY DE LANGE uitgave van: De Stem Weekbladen/Uitgeversmaatschappij De Stem BV 100e jaargang verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren in een oplage van 47.700 exemplaren kantooradres Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 fax 01184-11446 openingstijden: ma.-wo.-do.-vr. 9.00-12.30 uur en van 13-30-16.15 uur, dinsdag 9.00-12.00, 's middags gesloten advertentieverkoop tijdens kantooairen tel. 01184-19910 Jos Rentmeester, tel. privé 01195-5379 Yolanda Krijger, tel. privé 01184-11351 Sonja Broeders, tel. privé 01184-79084 Mini's (kleine advertenties) kunt u zonder administratiekosten opgeven via tel. 076-236882 redactie tijdens kantooruren tel. 01184-19910 Johanna Brouwer, tel. privé 01180-40113 correspondenten Andrien Smeels, tel. 01180-39719 Jaap Klein, tel. 01180-25185 Ad Roos, tel. 01182-2860 fotografen Harry de Lange, tel. 01180-25195 Piet Davidse, tel. 01180-23594 bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 01184-19910 Een nieuwe rubriek in De Scheldebode. Dat vraagt om een nade re kennismaking. Uit de naam van dit stukje blijkt al dat het gaat om zaken die zich afspelen in de provincie Zeeland. Velen onder u zullen zonder meer kennis hebben gemaakt met allerlei zaken die zich binnen uw woongemeente afspelen. Wij halen allemaal wel eens een paspoort of een rijbewijs of doen aangifte van een geboorte in het gemeentehuis of stadhuis. De functie van burgemeester of wethouder komt meestal ook niet onbekend voor. Het gekke is, dat het vaak ook zo is met het bestuur vanuit Den Haag. Een beetje deftig uitgedrukt, het bestuur op rijksniveau. Wie weet niet wat de Tweede Kamer is? Wie weet niet dat de heer Kok onze minister-president is? Vaak kennen wij ook heel veel ministers bij naam en dat koningin Beatrix ons staatshoofd is, klinkt ons niet vreemd in de oren. En nu komt het vreemde, tus sen die twee besturen in, het rijk en de gemeente, ligt er nog een bestuurslaag, de provincie en juist die, zo blijkt uit allerlei en quêtes, is het meest onbekendst. Natuurlijk, wij weten allemaal dat er twaalf provincies zijn. Wij weten dat Friesland in het noorden ligt en Limburg in het zuiden en dat wij Zeeuwen zijn, daar zijn wij trots op! Maar staan wij er wel eens bij stil door wie onze provincie bestuurd wordt en hoe dat wordt gedaan? Waar houdt dat bestuur zich allemaal mee bezig? Deze rubriek gaat, via het volgen van actuele provinciale zaken, proberen daar wekelijks een antwoord op te geven. Laat ik daar bij eerst eens kijken naar de taken. Dat zijn er namelijk nog al wat. Een paar voorbeelden. Provinciale wegen en de grote veren over de Westerschelde, milieu en water, cultuur, welzijnszorg, economie, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, beslissin gen die met het onderwijs te maken hebben en natuurbehoud: al lemaal zaken die ons dagelijks kunnen raken en onze samenle ving kunnen bepalen. Wie is nu dit provinciale bestuur dat daarover beslist? Evenals in alle andere provincies zetelt het provinciale bestuur in de hoofd stad van de provincie. In Zeeland is dat het Abdijcomplex te Middelburg. Daar vergaderen elke maand provinciale staten, het algemene en hoogste bestuur van Zeeland. Provinciale staten be staan uit 47 leden die rechtstreeks om de vier jaar worden geko zen. De samenstelling van nu is tot stand gekomen door de ver kiezingen van 8 maart van dit jaar. Omdat zo'n vergadering niet alles zelf kan voorbereiden, kiezen zij uit hun midden een dage lijks bestuur. Dat is het college van Gedeputeerde Staten en dat college bestaat dus uit een aantal leden uit provinciale staten aangevuld met de commissaris van de koningin die tevens voor zitter van zowel provinciale als Gedeputeerde Staten is. Een dubbele functie dus. Maar dat is nog niet alles. De commissaris van de koningin is ook nog een zelfstandig bestuursorgaan dat zelf beslissingen kan nemen. Het lijkt ingewikkeld, maar het valt in de praktijk mee. En de vraag wie wat mag doen, wordt door de wet bepaald waarbij provinciale staten in feite in het provincia le bestuur „de baas" is. En dat is logisch, want die kiest u als burger wonend in een democratisch land! Tot volgende week HUISARTSEN Vlissingen -Za A. van Pelt-Termeer en F. v.d. Berg, Rosenburglaan 1, tel. 65253 Zo W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498 Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg -Za F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Zo J. Wortel boer, Korendijk 36, tel. 39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 01182-1340 Zo J. Bergen, Kanaal straat 89 Oost-Souburg, tel. 01184-61500 Spreekuren 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R. Ubels en M. Helmes, 't Plein Serooskerke. Tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 01188-1271 West- en Midden Walcheren - za zo B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - vr vanaf 9 uur tot ma 9 uur H. Hament, tel. 01184-71140 TANDARTSEN Za en zo P. de Looff, Badhuisstraat 140 Vlissingen, tel. 01184-13881. Spreekuur van 11 tot 12 uur. APOTHEEK Middelburg - Vr. 29 sept. tot vr. 6 okt. Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr. 29 sept. tot vr. 6 okt. Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730 DIERENARTSEN Za en zo A. Hoogveld en R. Mees ters, Korte Noordstraat 61Middel burg, tel. 01180-37077. Dierenart senpraktijk Oostkapelle. Oude Domburgseweg 33a tel. 01188- 1443. Vogelopvang Midden Zee land, tel. 01180-28288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- 11. Overige assistentie aanvragen 01180-33333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk. Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 Ter Reede za 17 Onze Lieve Vrouwe za. 19 zo. 9.30 en 17 uur Open Hof zo 11.15 Souburg Martinuskerk zo 10 uur, Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur, Middelburg Petrus en Paulus kerk zo. 10 uur, Hoeksteen zo. 11.30 Sint Willibrord za 17 uur. Domburg Sint Willibrordkapel za 19 uur. Nederlands Hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur. Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.00 uur Grijpskerke 10 en 14.30 uur. Klever- skerke 9.30 Koudekerke 9.30 en 10.30 uur Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 Getuigeniskerk (bond) 10 en 17 uur Nieuwland 10.30 uur Rit- them 9 uur. Oostkapelle 10 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur, Zou te Viever 19 Serooskerke 9 en 10.30 uur. Veere Vlissingen, St. Ja- cobskerk 10 uur, Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 Ter Reede 19 uur. Vrouwenpolder 10 uur Westka- pelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren 10 uur. Gereformeerde kerk. Gapinge uur Grijpskerke uur. Koudekerke 19 uur Meliskerke 10 en 14.30 Oost-Souburg 9.30 Serooskerke uur Vlissingen Petruskerk uur. Veere 9 uur, Vrouwenpolder uur. Gereformeerde Gemeente. Vliss ingen 9.30 en 16 uur, Oostkapelle 9.30 en 15 uur Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 Christelijke Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Leger des Heils Middelburg 10 en 19 uur. Vlissingen 10 en 19 uur. Anglicaan se Kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsadventisten Middelburg za. 11 uur Vlissingen za. 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middelburg 11 Vlissingen 9.30 uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost- Souburg 17 uur, Koudekerke 12 uur. Pinkstergemeente Middel burg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15.00 Pinkstergemeenschap Sja- loom West-Souburg di 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo. 19.30 vr. 19.30 zo. 11.30 Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo. 20 9.30 en 17 Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10 Volle Evan geliegemeente Arnemuiden do. 20 zo. 10 Serooskerke do. 19 West- Souburg zo. 10 Middelburg Tho maskapel wo. 20, zo. 10 uur. Filad- elfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur, zo 10 uur Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle 9.30 Eglise Wallone Middelburg uur De Christengemeenschap Hoogelan- de uur Rafaël gemeenschap Eleos Middelburg 9.30 uur. MIDDELBURG - We weten het allemaal wel: peentjes zijn goed voor de ogen en daarom dragen konijnen geen bril. En omdat penen dus iets te maken hebben met onze ogen staat er zaterdag 30 september voor de deur van Ton's Brillenmode en contact lenzen aan de Korte Delft 3 in Middelburg een joekel van een wortel. Om eens extra de aandacht te vestigen op onze ogen. „Want", zo vindt Ton Smout, „goed be schouwd besteden de mensen veel te weinig aandacht aan die o zo kostbare ogen en ze gaan pas naar de opticien of oogarts als het echt niet anders kan". Tijdens die promotiemiddag krijgt iedere passant een aardi ge attentie en tegelijkertijd een uitnodiging om gratis de ogen te laten opmeten door optome trist Ton Smout. „Een optome trist is iemand die nèt even meer kwalificaties heeft en meer dingen mag doen dan een opticien", verklaart Ton het verschil tussen beiden. Wie een maal bij Ton's Brillenmode is binnen gestapt komt terecht in een totaal andere wereld dan die men bij de reguliere opti ciens is gewend. Een interieur waar grenen de boventoon voert en de inrichting uitermate gezellig aandoet. De collectie monturen die Ton's Brillenmo de voert mag er wezen. Het ziet er allemaal duurder uit dan het is, maar welk montuur er ook wordt gekozen, het is kwaliteit van de bovenste plank. Hetzelf de geldt voor de meer dan hon derd modellen glasbrillen (bril len zonder een randje) waar ge durende de maand oktober een speciale show van wordt gehou den. Wie koopt en toe is aan va- rilux-glazen kan rekenen op niet alleen een gratis goud- ont- spiegeling maar maakt ook nog kans op een Nikon compact- camera. Wie overigens die za terdag echt geen tijd heeft kan natuurlijk altijd nog een af spraak maken. VLISSINGEN Voor on ze baby- peuter- en kleu terpagina zijn wij op zoek naar recente foto's. Wordt de foto van uw kindje in de Scheldebode geplaatst dan ontvangt u een aardige at tentie. Het gaat om foto's van ba by's, peuters en kleuters tot vijf jaar. De foto's mogen niet ouder zijn dan twee maanden en mogen niet gemaakt zijn door een professionele foto graaf. U kunt uw foto op sturen naar het team van de Scheldebode, t.a.v. Yolanda Krijger. Mensen die hun fo to terugwillen dienen een aan henzelf geadresseerde en gefrankeerde enveloppe bij te sluiten. De Vaparetto stoomreiniger wordt vrijdag en zaterdag, 29 en 30 september, gedemon streerd bij Techno-Jansen in de Scheldestraat in Vlissingen. De Vaparetto reinigt met stoom zo wat alles in huis: kleding, ta pijt, plavuizen, matrassen, sa nitair en koelkasten. Er komen ADVERTENTIE geen schoonmaakmiddelen aan te pas. Zaterdag 30 september wordt om 13.30 uur op het Schelde- plein bekendgemaakt wie de grootste pompoen heeft ge kweekt. De winkeliers van het Winkelcentrum Vlissingen deelden dit voorjaar pompoen zaadjes uit aan het winkelend publiek. Deze zomer konden deze uitgroeien tot volwassen pompoenen. Iedereen kan za terdag met ^ijn pompoen naar het Scheldeplein komen. Yo landa Krijger van de Schelde bode staat daar met een weeg schaal en een centimeter om uit te maken welke de pompoen de grootste is. De winnaar gaat met pompoen en al op de foto.

Scheldebode | 1995 | | pagina 5