Computer kan huisarts niet vervangen Zeeuws Museum koopt kunst uit Ijsland TORÈNPROAT eTTfr') Fotoboek over Souburg en Abeele Dubbelconcert in De Piek Vlissingse huisarts en zijn assistente stoppen met de praktijk Cultuurmaand blij met sponsor SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 309 Mopperen Receptie Ontij Computer SOUBURG - Bijna tegelijk met het leesboek van Jac. Schinkel over de vooroorlogse jaren in Oost-Souburg verschijnt er ook een fotoboek over dit dorp in vroeger tijden. Het is samenge steld door Jan Louws. Aan de hand van ongeveer 90 foto's wordt er teruggekeken op de periode 1900-1946. Of zoals de samensteller het zelf zegt: 'Een fotografische rondgang door Oost- en West-Souburg en de Abeele'. 'Ik heb getracht om zoveel mo gelijk foto's van straatgezich ten, families, scholen, bedrijven en verenigingen bij elkaar te zoeken', zegt ansichtkaarten verzamelaar Louws. 'Ik heb als het ware mijn eigen verzame ling aangevuld met foto's die ik tot mijn beschikking kreeg van anderen'. Jan Louws heeft met deze uitgave niet de pretentie om een geschiedkundig werk te schrijven. 'Het is een verzame ling geworden van mooie plaat jes met een praatje over Sou burg zoals het vroeger was'. Jan Louws begint zijn boek met een gravure uit 1696. Souburg was toen nog niet wat het nu is. Op de gravure is alleen het oude gedeelte te zien. Met het Oran jeplein, Ritthemsestraat, Burchtstraat, Kanaalstraat en enkele omliggende straten, was Souburg als het ware een ring. Maar dat was het verre verle den, veel aansprekender zijn de prachtige foto's vanaf 1920. Naast de veelal romantische plaatjes van pleintjes en straten heeft de samensteller vooral ook aandacht geschonken aan de inwoners en hun sociaal en maatschappelijk bestaan. Ui teraard passen daar de vereni gingsfoto's in zoals onder ande re van het eerste fanfarekorps 'Vooruitgang is ons Streven' en haar opvolger, muziekvereni ging 'Vlijt en Volharding', de Christelijke jongelingsvereni- ging 'Weest getrouw', de post duivenvereniging 'De Lucht- gids', de zangvereniging 'Uit spanning door Inspanning' Christelijke zangvereniging 'Soli deo Gloria' en uiteraard de oude schoolfoto's. Aandacht is er ook voor de plaatselijke middenstand uit die jaren zoals naaimachine- en rijwielhandelaar Jan Houtka mer in de Nieuwstraat, schoen- handel en schoenmakerij Baljeu en de kruidenierswinkel van de coöp. in de Paspoortstraat. Plaatjes van postbode Hendrik van de Voorde, de hondekar van mevrouw Bosschaart-Din- gemanse, de veekeuring op het Oranjeplein vullen het geheel aan. De gekozen periode en de rijke schakering van onderwerpen maakt dit fotoboek tot een echt dorpsfamilie-album dat bij de inwoners zeker de nodige her inneringen zal oproepen. Het fotoboek kost 34.90. De Ritthemsestraat rond 1925. Op de achtergrond bakker Finus Kasteleijn. door Johanna Brouwer VLISSINGEN „In het begin sprong ik ieder week end in de auto om naar Utrecht te rijden, daar kom ik vandaan en daar voelde ik me thuis. Maar al na twee maanden kreeg ik op de terugreis al bij de brug bij Go- rinchem het gevoel 'ik ga naar huis'. En nu kan ik wel zeggen dat ik me een echte Zeeuw voel". Dat zijn de woorden van de Vlissingse huisarts Mijnlieff die per 1 september zijn werkzaamheden als huisarts neerlegt. Ook zijn vrouw Jacqueline, die jarenlang zijn assis tente was, stop er mee. Vervelen zullen ze zich niet, want hobbies hebben ze genoeg, maar missen zullen ze de praktijk wel. In 1967 vestigde Mijnlieff zich als huisarts in Vlissingen. 'Huisarts' was toen nog geen specialisatie zoals tegenwoor dig. Na de artsenopleiding werkte je hier en daar als waar nemer in een huisartsenprak tijk en daarna nam je een prak tijk over. Echte praktijkzaken leerde de huisarts in spé al doende tijdens het waarnemen. „Zo heb ik tijdens mijn artsen opleiding nooit geleerd hoe ik een recept moest schrijven" be kent Mijnlieff. En wellicht dat daarin de oorzaak schuilt dat recepten er vaak uitzien als hiërogliefen. Dokter Mijnlieff zocht na zijn afstuderen een praktijk met veel water in de buurt, want zeilen was, en is, zijn grote hob by. Toen er voor de praktijk van de Vlissingse huisarts Dufossé een opvolger werd gezocht aar zelde hij dan ook geen moment. De eerste jaren legde Mijnlieff veel visites af en was het spreekuur beperkt. Door de be tere vervoermiddelen verander de dat werden de spreekuren langer en langer. „Er was in die tijd nog geen afspraakspreek uur" herinnert de dokter zich. „Om twee uur 's middags zette ik de voordeur open en dat klosten er zo twintig de trap op, naar de wachtkamer. Soms za ten er ook mensen op de over loop en op de trap te wachten, dat was echt verschrikkelijk. Later konden de mensen een volgnummer komen trekken en tegenwoordig gaat alles op af spraak." Die afspraken maakt Jacqueli ne Mijnlieff. „Het afspraak spreekuur is een hele verbete ring. Maar nu zie je weer dat mensen lopen te mopperen als ze eens een halfuurtje moeten wachten." Ook de patiënten veranderden in de loop der jaren. Ze durfden beter hun zegje te doen bij de huisarts. „Gelukkig" zegt Mijn lieff. „Want om een patiënt te onderzoeken, een diagnose te stellen en een behandeling te beginnen moet je wel kunnen overleggen met een patiënt. Maar op een gegeven moment moet je natuurlijk ook wel eens een impopulaire maatregel ne men in het belang van de pa tiënt en dan is het toch prettig dat de beslissingsbevoegdheid uiteindelijk bij de huisarts ligt." Een niet weg te denken onder deel van de huisartsenpraktijk vormen de bevallingen. Het moeten er honderden geweest zijn, maar de laatste bevalling dateert al weer van twee jaar geleden. „En het leuke was dat ik de moeder destijds ook op de wereld geholpen heb. Ze woon de weliswaar niet meer in mijn praktijkgebied maar ze kwam toch vragen of ik de bevalling wilde doen. Dat heb ik gedaan." En waarschijnlijk wist de baby dat het de laatste bevalling was MIDDELBURG - De overkoe pelende organisatie van de Zee land Nazomer Festivals, de stichting Zeeland Cultuur maand, kan ook de komende drie jaar rekenen op PTT Tele com als hoofdsponsor van haar activiteiten. De heer F.W.T.M. van der Heijden, general mana ger van PTT Telecom telecom- regio Zeeland, en mevrouw drs. H.J.W. van Gelder-Wiggers, voorzitter van de stichting Zee land Cultuurmaand hebben de ze maand hiertoe een overeen komst voor drie jaar getekend. Vanaf 1990 treedt PTT Telecom op als hoofdsponsor van de voormalige Zeeland Cultuur maand. Onder de nieuwe naam 'Zeeland Nazomer Festivals', vindt dit jaar voor de zevende maal een groot aantal culturele evenementen van 1 september t/m 14 oktober door de hele voor de leefbaarheid en de eco nomische bedrijvigheid in Zee land. „Wij hebben de Zeeland Nazomer Festivals de afgelopen jaren zien groeien als een uniek en gezond initatief. PTT Tele com rekent alle inwoners en toeristen in Zeeland tot haar klanten, door het brede provin ciale bereik van de Zeeland Na zomer Festivals kunnen we zo iets terug doen." Mevrouw Van Gelder betoonde zich verheugd over de voortzet ting van de sponsoring. Zij bracht net zoals eerder dit jaar onder de aandacht dat 30 pro cent van de totale uitgaven van 1.3 miljoen van de gezamenlijke festivals wordt bijgedragen door het bedrijfsleven. "Cul tuur zonder sponsoring is in Nederland ondenkbaar gewor den, zelfs de reguliere aanbie ders hiervan, zoals schouwbur gen, ontkomen er niet meer aan." Zeer te spreken was zij ook over het feit dat het gelukt is om ook dit jaar weer meer be drijven bereid te vinden finan cieel bij te dra gen aan de fes tivals en/of de overkoepelende organisatie. Ze vergat echter Mevrouw H. van Gelder-Wiggers en F. v.d. He- niet er snel aan ijder ondertekenen het sponsorcontract. toe te voegen dat het de am- provincie plaats. De financiële bijdrage van PTT Telecom wordt benut ten behoeve van de gezamenlijke opening en afslui ting van de Zeeland Nazomer Festivals en voor de overkoepe lende promotie van de acht deelnemende festivals. General manager Van der Heij den, van PTT Telecom, bena drukte het belang van cultuur bitie van de festivals is om de komende jaren meer eigen en unieke produkties naar Zeeland te halen; extra steun van het be drijfsleven blijft dus welkom. Naast PTT Telecom worden de overkoepelende activiteiten van de Zeeland Nazomer Festivals 1995 mogelijk gemaakt door een zestiental Zeeuwse bedrij ven en instellingen. sering is zo'n beetje de hobby van het echtpaar Minlieff en vooral Jacqueline 'is er een kei in', zoals dokter Mijnlieff het noemt. „Ze heeft er zelfs een le zing over gegeven in de RAI, voor doktersassistentes" zegt hij met onverholen trots. „Automatisering betekent vooral tijdwinst, maar het unie ke van automatisering is na tuurlijk dat voor het eerst in de medische geschiedenis het ar chief van de huisarts toeganke lijk is voor de wetenschap. Van uit de universiteit kan gevraagd worden 'hoeveel mensen met diabetes hebben er ook oog klachten'. Ga er maar eens aan beginnen met een kaartsysteem, daar ben je dagen zoet mee. Met de computer heb je de gegevens in een paar minuten boven wa ter. "Dokter Mijnlieff zit in het bestuur van OrgHIS, een ge bruikersvereniging van het het Huisartsen Informatie Systeem, MicroHIS. Die bestuursfunctie blijft hij ook na zijn pensione ring vervullen. Zo blijft hij toch nog betrokken bij zijn vak. Hoeveel voordeel de automati- sing de huisarts ook brengt, toch zal de computer nooit de huisarts kunnen vervangen. „De computer kan je helpen bij het stellen van een diagnose, vooral als het gaat om zeldzaam voorkomende ziektes, en een suggestie geven voor een be handelingswijze. Maar het blijft een hulpmiddel, een stuk gereedschap. Als ik een patiënt binnen zie stappen kan ik zien of die gewoon ziek is of dood ziek. En vaak gaat het dan om kleine subtiele dingen die mij opvallen omdat ik die persoon en zijn omgeving ken. Dat kan een computer niet." Dokter Mijnlieff. die dokter Mijnlieff uitvoerde, want het werd een bevalling volgens het boekje. De praktijk was middelgroot, maar door de ligging van de stad kreeg dokter Mijnlieff er nog heel wat patiënten bij van passerende schepen met ver schillende nationaliteiten en culturen aan boord. Vooral de gevallen bij nacht en ontij her innert hij zich nog als de dag van gisteren. „Zo werd ik eens midden in de nacht opgeroepen of ik aan boord wilde komen want er was een zieke. Ik hoorde hoe het stormde en regende en vroeg de kapitein hoe hij zich een en ander voor gesteld had, want de loods- dienst was al gestaakt. Ja, daar had hij nog niet aan gedacht. We spraken af dat ik aan boord zou komen zodra het mogelijk was. De volgende dag meerde het schip af in de haven en klom ik aan boord. 'Waar is de patiënt' vroeg ik. Nou dat was hij zelf, of ik eens in zijn keel wilde kij ken want die deed wat pijn. Zulke dingen maakte je mee. Ook ben ik eens een uur onder weg geweest naar een schip dat ergens bij Zeebrugge op de rede Er had iemand een been gebro ken en met een brancard hesen we de man op de loodsboot en voeren we terug naar Vlissin gen. Maar het schip waar die man op voer had zo'n sterke motor dat het de loodsboot in haalde een half uur eerder dan ons in Vlissingen was! Ook de taal leverde nogal eens problemen op. „Maar met geba rentaal en een boekje met FOTO PIET DAVIDSE plaatjes kon ik toch meestal wel een diagnose stellen." Praten met huisarts Mijnlieff betekent vanzelf ook praten over automatisering. Automati- Morgen, donderdag begint het echtpaar Mijnlieff aan zijn laatste werkdag in de praktijk. Donderdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur kunnen de patiën ten afscheid nemens tijdens een receptie in Brittannia aan de boulevard. Ook kan er dan ken nisgemaakt worden met de nieuwe huisarts dokter Bron- zwaar. VLISSINGEN Zaterdag 2 september opent jongerencen trum De Piek de deuren weer. In het nieuwe seizoen wordt de formule 'voor elk wat wils' ge hanteerd, met optredens in di verse muziekstijlen, jamsessies, cultsessies en wordshops. Het begin is meteen goed: een dub- beloptreden van de punkforma ties Absconded en NRA. Absconded is een veelbelovende band die al vaker dubbeloptre- dens gedaan heeft met NRA, bijvoorbeeld op het Dynamo festival in Eindhoven. De leden van NRA zijn afkom stig uit Amsterdam en Eindho ven. NRA is in de skatepunks- cene een absolute topband. Er werden al enkele CD's gemaakt en in het buitenland geniet de groep ook bekendheid. Er zijn zelfs al plannen voor optredens in Amerika. Het dubbelconcert begint om 22.00 uur en de entree bedraagt een tientje. MIDDELBURG In het Zeeuws Museum is tot 1 okto ber The North Atlantic Samu rai van Waldo Bien (Den Haag 1949, woont en werkt in Am sterdam) te zien. Dit werk, dat in 1993 aangekocht werd door het Zeeuws Museum, is onder deel van een drieluik dat is ont staan na diverse bezoeken aan IJsland in het begin van de ja ren tachtig. De twee andere lui ken, Prepairing the Land for Settlement en de Psoriasisval bevinden zich in de collectie van het Stedelijk Museum te Amsterdam. The North Atlantic Samurai is, zoals Waldo Bien het zelf ka- raktiseert, een landschapsbe- schrijvende sculptuur - een geo-sculptuur. Mooie woorden, maar de eerste indruk van ie- mend die onvoorbereid de zaal binnenstapt is toch wel 'help, daar hangt een dood konijn'. Het werk bestaat uit meerdere onderdelen en is gedacht als „zaalvullend". Vanuit dit laatste uitgangspunt spelen de architectonische ele menten en de ruimtelijke bele ving van de zaal een belangrijke rol bij de opstelling. Onder an dere om die reden heeft Waldo Bien het oorspronkelijke con cept aangepast aan de ruimten in het Zeeuws Museum. De be langrijkste reden voor de aan passing is echter dat Waldo Biens inzichten zich verder ont wikkeld hebben. De weerslag daarvan laat hij zien in nieuwe elementen die hij heeft toege voegd, zoals de gletscher-teke ningen op leisteenplaten. De se rie studietekeningen met ijzer menie op milimeterpapier van IJslandse gletscherlandschap- pen, die voorafging aan de teke ningen op leisteen, hangt in de tweede zaal. Na twaalf jaar heeft het werk zijn uiteindelijke vorm en be stemming gekregen, maar dat impliceert niet dat het daardoor ook statisch van karakter ge worden is. Dat wil zeggen dat het werk een dynamiek in zich zelf heeft die niet alleen tot uit drukking komt bij de louter vi suele ervaring van de sculptuur in de ruimte, maar ook uit de taal in de titel van het werk en de benoeming ervan als land- schapsbeschrijvende sculptuur. Waldo Bien omschrijft het zelf als volgt: „Het gaat in dit werk om beweging, niets is méér, niets is minder, alles genoeg en alles onvoldoende. Luister naar het licht." Wanneer je aan IJsland denkt, dan denk je aan een land met een woest en onherbergzaam landschap vol actieve vulkanen en geisers die kokend heet wa ter spuiten; een eiland bedekt met bergen en gletschers, gren zend aan de Pool, verlicht door het noorderlicht; met bewoners die voornamelijk leven van de visvangst. IJsland heeft een uit straling van magie en verande ring, het is een van de jongste en actiefste landschappen ter wereld; het is een landschap in wording. De inzichten die tijdens zijn veldonderzoek tussen 1981 en 1984 in dit bijzondere land tot stand kwamen, heeft Waldo Bien vertaald in The North At lantic Samurai. Het beeld dat hij nu presenteert heeft een la ding gekregen die associaties, bewegingen van gedachten, op roept. De reden om werk van Waldo Bien te kopen voor de collectie van het Zeeuws Museum, een museum dat zich vooral op Zeeuwse kunst en cultuur richt, heeft te maken met deze associ atie. Veel hedendaagse kunste naars in Zeeland zijn in sterke mate betrokken bij het land en het landschap in hun directe omgeving. Een zelfde betrok kenheid komt tot uitdrukking in Waldo Biens IJslandse wer ken. Ook in Zeeland zijn na tuurkrachten - de constante na bijheid van de zee - voelbaar en afleesbaar in het landschap. In beide landschappen is de „actieve" natuur als bepalend en vormgevend landschapsele ment aanwezig; dit leidt tot beeldassociaties met een verge lijkbare „inhoudelijke kracht". Het werk van Waldo Bien is een belangrijke aanvulling en ver sterking in het streven van het Zeeuws Museum om de collec tie hedendaagse Zeeuwse kunst in een nationaal kader te veran keren. «Si WESTHOVE - 'Westhove toen en nu', dat is de titel van de rondleiding die het Zeeuws Biologisch Museum op 30 augus tus verzorgt. De rondleiding onthult veel geheimen van het kasteel en van de natuur rondom het kasteel. De rondleiding begint om 14.00 uur. 's Avonds is er nog een rondleiding over geschiedenis, anektdotes en de eigen verhalen van de natuur, onder de noemer 'verhalen van het bos'. Maandag 28 augustus is er een rondleiding die luistert naar de naam 'kleine beest jes'. Deze sluit aan bij de expositie in het museum over geleedpoti- gen. Voor de rondleidingen kun je je van te voren aanmelden bij het museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. WU WEI - De stichting voor natuurlijke gezondheidsont wikkeling Wu Wei geeft in de eerste week van september gra tis introduktielessen voor mensen die aan de slag willen om hun eigen gezondheid te verbeteren. Vijftigplussers kunnen daarvoor maandag 4 september om 9.00 en 13.30 uur, dinsdag om 9.00 en 10.00 uur en donderdag om 20.30 uur terecht in het gebouw van Welzijn Ouderen aan de Molstraat in Middelburg terecht. In Vlissingen worden de lessen 's maandags om 11.30 gegeven in De Scheldebuurt aan de Verkuyl Quakkelaar- straat. Voor mensen vanaf zestien jaar worden de introduktie lessen gegeven op maandag 4 september om 20.30 uur, dinsdag om 9.00 en 10.00 uur en donderdag om 20.30 uur in het pand aan de Koudekerkseweg 133 in Middelburg. In Vlissingen wordt de les op maandag om 10.30 gegeven in De Schelde buurt. BEVER - De Witte Bever houdt zaterdag 2 september een open middag van 13.30 tot 17.30 uur in het wijkcentrum Dau- wendaele in Middelburg. De toegang is gratis. De Witte Bever is een werkplek voor mensen die aan zichzelf willen werken en hun relatie met zichzelf, hun naaste en de aarde willen verbe teren. Tijdens de open middag wordt inzicht gegeven in de werkwijzen en de activiteiten die de Witte bever ontplooit. EXPOSITIE - In de Kloveniersdoelen in Middelburg is van 9 september tot en met 7 oktober een tentoonstelling te zien van Barbara Jean. De tentoonstelling heet 'Salt Water Blood' en wordt zaterdags om 16 uur geopend door professor Fons Elders. Aansluitend geeft het Loek Dikker's Waterland Sextet een concert. In het Middelburgs Koffiehuis zijn tot en met 13 oktober foto's te zien van Jaap Klein. De expositie draagt de naam 'Reizen met de camera' en weergeeft de zoek tocht naar fotogenieke beelden die Jaap Klein tijdens zijn va kanties maakt. De beelden varieëren van overdadig natuurschoon tot cul tuurhistorische bezienswaardigheden, soms in zijn geheel, soms in detail. Gerard Marinus Verkerke exposeert tot 1 okto ber recent ruimtelijk werk in Fort Rammekens. KARATE - Karateclub Iken Hisatsu start op 5 september met een speciale cursus 'karate voor oudere jongere of jongere oudere'. Behalve karate komen ook zelfverdediging, ademha lingsoefeningen en meditatie aan bod. De cursus wordt gege ven in de gymzaal van de Pauwenburgschool aan de A. Gogel- weg in Vlissingen. SOEFI - De Soefi Beweging Nederland houdt zondag 3 sep tember een universele eredienst op het adres Breeweg 100 in Middelburg. De dienst begint om 11.00 uur. De heer Nawab Lint spreekt dan over 'jezelf overwinnen'. Vanaf november verzorgt Soefi een aantal maandelijkse lezingen in de biblio theek in Middelburg. Deze lezingen worden gegeven op de eer ste vrijdag van de maand om 19.30 uur. KINDERBOERDERIJ - Op de boerderijzolder van kinder boerderij De Klepperhoeve in Middelburg is van 5 tot en met 27 september een expositie over bijen ingericht. FOLK - Willy Beattie en Rob Style brengen vanavond, woensdag 30 augustus, een vrolijk programma van Ierse en Schotse folkmuziek in The Duke aan de Vlasmarkt in Middel burg. Het optreden begint om 21.00 uur. WALK-INN - Zaterdag 2 september wordt er in het open jongeren centrum de Walk-Inn aan de Minister Lelystraat een house-party gehouden. De zaal gaat open om 20.00 uur en de entree bedraagt twee gulden vijftig. De muziek wordt verzorgt door de dj's Fairlight, Michel Fenetra. ALDEGONDE - Heb je zin om eens lekker alleen uit te gaan dan kun je aanstaande vrijdag 1 september terecht in Alde- gonde aan Westerzicht 386 in Vlissingen. Vanaf 20.30 uur wordt daar onder het genot van een drankje en een hapje een sfeervolle avond gepresenteerd voor vijentwintig-plussers. BAZAR - De bazar die 19 augustus in Grijpskerke werd ge houden heeft 33.500 opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor het malariaprogramma van de Vliegende Dokters Nederland, een stichting die zich inzet voor de plattelandsbewoners van Oost-Afrika door goedkope, structurele gezondheidszorg te verlenen. DAUWENDAELE - In het ontmoetingscentrum Dauwen- dael aan de Vrijlandstraat in Middelburg wordt donderdag 31 augustus een open middag gehouden van 13.30 tot 16.00 uur. Tijdens deze middag presenteren een aantal Middelburgse culturele organisaties het programma voor het komende sei zoen. De toegang is gratis. WIJKFEEST - Wijkvereniging Nieuw Middelburg houdt zaterdag 2 september een wijkfeest in de speeltuin Van Epen- park. Tijdens de swingende muziek van Grandpa Nick's Ses- sionband kunnen de bezoekers genieten van drankjes en saté. Het feest begint om 16.30 uur. Om 17.30 uur wordt de stenen bank die ooit in het Van Epenpark heeft gestaan en die door vrijwilligers is herbouwd, officieel in gebruik genomen door wethouder W. Ovaa. CLOGGEN - The North Sea Cloggers zetten op 5, 12 en 19 september de deur open voor iedereen die eens kennis wil ko men maken met 'clogging', een vorm van tapdansen voor alle leeftijden. De kijkdagen worden gehouden in de kelder van het gebouw Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissingen. De beginners oefenen van 18.30 tot 20.00 uur, de gevorderden van 20.30 tot 22.00 uur. LOPEN - Vier of acht kilometer, dat is de keuze die ge maakt kan worden bij de strand-duinloop die zaterdag 2 sep tember gehouden wordt. De start is om 14.30 uur bij strandpa viljoen Piet Hein in Vlissingen. Daar kun je je ook inschrijven vanaf 14.00 uur. De organisatie is in handen van Terre des Hommes en Atletica. SPAANS - In buurthuius De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen wordt dit seizoen een cursus Spaans gegeven, zowel voor beginners als voor gevorderden. Naast de taallessen is er ook aandacht voor de latijns-Amerikaanse geschiedenis en cultuur. ANBO - De ouderenbond Anbo verzorgt maandag 4 septem ber een themamiddag over Thuiszorg Walcheren. De bijeen komst wordt gehouden in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen en begint om 14.00 uur. Er wordt ook nog bingo gespeeld. SACRED DANCE - Dansen in een cirkel op oude volksmu ziek, religieuze- en klassieke muziek. Dat iedere eerste zondag van de maand in 'de vier elementen' aan de Breeweg 100 te Middelburg. De eerste bijeenkomst is zondag 3 september om 13.30 uur. WALK-INN - De rockformatie Piss-Off geeft vrijdag 1 sep tember een concert in de Walk-Inn aan de Minister Lelystraat in Vlissingen. Het concert begint om 20.30 uur en de entree be draagt vijf gulden. De band bestaat uit Jasper, Coen, Peter, Lars en PieterJan en brengt vooral eigen werk en covers van de Ramones. BINGO - Zaterdag 2 september is er een bingo en een lote rij in het clubgebouw van VTV aan het Baskensburgplein in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. KLAVERJASSEN - Dinsdag 5 september is het prijsklaver- jassen in het clubgebouw van VCV aan de Irislaan in Vlissin gen. De aanvang is 20.00 uur en deelname komt op 2,50. WELKOMDIENST - In de Middelburgse Hofpleinkerk wordt zondag 3 september om 18.45 uur een dienst gehouden waarin Douwe Visser voorgaat en het jongerenkoor Nova Mu- sica zingt. Het thema van de dienst is 'doorstarten'. VOGELS - Aviornis geeft 4 september om 19.30 uur een le zing over kustvogels in de Stenge in Heinkenszand.

Scheldebode | 1995 | | pagina 9