Spaanse kunstenaar Ripollés exposeert dynamisch kleurrijk werk in Grote Kerk Met korting naar 'Zeeland uit de kast' Feestelijke opening van basisschool Leeuwenburg Excursies en workshops Zeeland Nazomerfestivals Boekenbeurs in Grote Kerk Theaterschool 'De Ambitie' geeft voorlichtingsavonden Dialogen over de schutting of gut, gut, wat regent ut Kotvis exposeert in bibliotheek Lezers van de Scheldebode krijgen twee gulden vijftig korting op de entreeprijs SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 315 VLISSINGEN Een van de onderdelen van het Zeeland Nazomer Festival is het theaterfestival. Dit theaterfestival heeft de naam 'Zeeland uit de kast' meegekregen. Van 22 tot en met 26 september kunnen in de gemeenten Vlissingen, Goes en Borsele een vijf tiental poppentheatervoorstellingen worden bezocht, waaronder één Nederlandse première. Hoogtepunt van het festival is het programma op zaterdag 23 en zondag 24 september rond de historische stoomtrein Goes-Borsele. Op bijzondere locaties in de omgeving van de haltes Langeweegje, Hoedekenskerke en Baar land kunnen treinreizigers één of meerdere voorstel lingen bijwonen. Zendingsvliegers Beest Arsenaal Stoomtrein Rockband Busted in Oranjefeest 1 Juan Ripollés VEERE - De Spaanse kunste naar Juan Ripollés exposeert tot en met 5 oktober schilde rijen, etsen en sculpturen in de Grote Kerk. Juan Ripollés (Cas- tellón, 1932) werkt nu al een aantal jaren samen met de Ga lerie Hüsstege uit 's-Hertogen- bosch. Al in 1974 kon men in Amster dam kennismaken met zijn uit bundige schilderijen. Behalve schilderijen maakt hij ook sculpturen, muurschilde- MIDDELBURG Aanstaan de vrijdag wordt de openbare basisschool De Leeuwenburg feestelijk geopend. De school is ontstaan na een fusie van de basisscholen Boomenburch, Zeeburch en Zuidburch. Wethouder Smitskamp zal om 10 uur de officiële opening ver richten waarna er ballonnen de lucht in gaan. Daarna zijn er voor de kinderen van de groe pen activiteiten zoals een spel- lencircuit en een toneelvoor stelling. Deze activiteiten wor den na de gezamenlijke maal tijd hervat. Aan het eind van de middag gaan alle kinderen naar de speeltuin aan het Meiveld. ringen, keramische werken en bijzondere etsen. De waardering voor zijn dyna mische en kleurrijke werk is wereldwijd. Eind jaren vijftig kochten bekende galeries in Amerika en Japan soms in een keer al zijn tentoongesteld werk op. Ten tijde van het regime van Franco heeft hij actief verzet tegen de dictatuur gesteund en bijvoorbeeld zijn bewondering voor Picasso nooit onder stoe len of banken gestoken. Hij loo chende diens invloed op zijn werk niet, maar ook de werking van de poëtische wereld van Chagall is in zijn werk terug te vinden. Ripollés woonde en werkte van 1954 tot 1963 in Parijs en ves tigde zich na zijn terugkeer in Spanje in een primitief oud huis in de buurt van zijn geboorte plaats. Sinds enige jaren woont hij met zijn uit Veere afkomsti ge vrouw, Ineke Mol, in Mars de Flors, een klein dorpje landin waarts. Daar staat ook de grote etspers opgesteld met een extra brede perstafel, die hem de ruimte geeft met zijn bijzondere werkwijze te maken wat hij wil. Het papier voor de etsen wordt geheel in eigen beheer gemaakt. Schilderen doet hij meestal aan de voet van het huis, waar hij uitzicht heeft op een vallei met sinaasappel- en olijfbomen. Toch komt dit thema niet in zijn werk terug. De belangrijkste onderwerpen in zijn schilderijen en etsen zijn mensen, dieren en in zijn etsen ook mensfiguren die zijn opge bouwd uit voorwerpen die hij her en der vindt. Hoewel het werk van Ripollés figuratief en herkenbaar is, kan men het niet als realistisch om schrijven. De fantastische figu ren, zoals narren en faunen, vrouwen en hun minnaars doen eerder denken aan Afrikaanse kunstuitingen. De expositie in de Grote Kerk wordt zaterdag 26 augustus ge opend door de Spaanse ambas sadeur in Nederland, senor Ra fael Pastor Ridruejo. 1 La mujer dë la rosa, ijzeren sculptuur van 110 x 75 cm. Veel poppenkast bij theaterfestival Poppentheater kent een lange traditie en heeft zich ontwik keld tot een volwaardige thea tervorm. Het moderne poppen theater blijft niet beperkt tot de aloude Jan Klaassen, maar is een mengvorm van toneel, mi me, beeldende kunst, bewe- gings- en muziektheater. Gezel schappen uit binnen- en bui tenland presenteren zich tij dens Zeeland Uit de Kast. De meeste voorstellingen zijn boei end voor jong en oud. Op vrijdag 22 september wordt het festival geopend in de Prins van Oranje door het Vlaams Fi guren Teater met een voorstel ling gebaseerd op de cantate Carmina Burana van de Duitse componist Carl Orff. Orff koos vijfentwintig dertien- de-eeuwse gedichten en zette ze in 1935 op muziek. Ze hebben betrekking op drie thema's: ontluiken van de lente, drink liederen met een tragische on dertoon en tenslotte de liefdes strijd. Het werk begint en ein- ARNEMUIDEN De Mission Aviaton Fellowship (M.A.F.) houdt op 9 september vanaf 10.00 uur een open dag dag op het vliegveld van Midden-Zee land. Deze unieke luchtvaartor ganisatie opereert in ontwikke lingslanden over de hele we reld. De M.A.F. verzorgt luchtver- bindingen die van levensbelang zijn voor medische posten, zie kenhuizen, nationale kerken, hulp- en zendingsmensen in geïsoleerde en slecht bereikbare gemeenschappen in de meest onherbergzame uithoeken van de wereld. Tijdens de open dg wordt een doorlpende film over het werk van de M.A.F. getoond. Verder is er een vliegdemonstratie waaraan onder meer een gyrop- copter meedoet en het vliegtuig van de Zeeuwse zendingsvlie gers. digt met de majestueuze koor zang O Fortuna. De grote kracht van de Carmina Burana ligt in de voelbare spanning tussen leven en dood: harts tochtelijke levenslust staat pal naast het diepe besef van ver gankelijkheid. Het Vlaams Fi guren Teater verbeeldt op fasci nerende wijze de inhoud van de Carmina Burana. Podium 't Beest in Goes brengt een tweetal voorstellingen die weliswaar eerder in Zeeland te zien waren, maar van een zo hoge kwaliteit zijn, dat de orga nisatie van mening is dat nog te weinig mensen deze voorstel lingen hebben gezien. Het be treft Theater Poging met Over and Out en Fred Delfgaauw met Vorst aan de Grond. Over and Out gaat over de ono verbrugbare kloof tussen de realist en de fantast. De artis tiek leider Jan Goes heeft voor al geprobeerd om de wisselwer king tussen droom en werke lijkheid op een fantastische ma nier in beeld te brengen, ver sterkt door de prachtige klank- bijdragen van zangeres Greetje Bijma. De voorstelling Makinatu van de Baskische groep Taun-Taun gaat in première op zondag 24 september in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. De voorstel ling speelt zich af in een levens grote camera. In hetzelfde thea ter is een dag later 'Ik heb een tong' te zien van het Kruis van Bourgondië uit Maastricht met het Ensemble Contraint. De Zeeuwse componist Dies le Due schreef de muziek bij deze voorstelling. In Makinatu - Baskisch voor camera en fanta sie - spelen de verhalen zich af in een ouderwetse balgcamera, die in een pretpark staat opge steld. Het publiek wordt mee gevoerd in de fantastische we reld van het foto-apparaat. Je DONDERDAG 31 AUGUSTUS 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Kanaalstraat 64.12.05-13.00 Middag editie met o.a. gast en reportage. 13.35 Zomereditie vanuit de muziek tent op het Havenplein in Zierikzee met live muziek van Marjon. 17.OS- IS.00 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Kanaalstraat 64. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 Zomerdeditie vanuit het Arion hotel in Vlissingen met live muziek van Cees Hoogeste- ger, duo Foreign Affairs en Dezz. 17.05-18.00 Avondeditie. 17.32-18.00 Uitgaanstips voor het weekeinde. ZATERDAG 2 SEPTEMBER 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuw se weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de passie van..., een boekbespreking, culinaire tip van de chefkok en muziek. 13.34- 18.00 Omroep Zeeland Sport: uitsla gen, reportages, commentaren. ZONDAG 3 SEPTEMBER 10.02 De Tijdmachine. 11.02 De Zeeuwse Lucht. Vandaag: concert aan zee uit Cadzand. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog. Vandaag: de heer De Fouw uit Terneuzen. 13.32-14.00 Omroep Zeeland Sport. 14.25-14.30; 15.25-15.30 en 16.25- 16.30 Omroep Zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Omroep Zeeland Sport, uitslagen, reportages en commentaren. MAANDAG 4 SEPTEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op, een programma over agrarische zaken. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. het spelletje Wegwies. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in be drijf 16.03 Sportclub de Zeeuwen. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u het maar. DINSDAG 5 SEPTEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.005 oogappels en muilperen. 11.05 Mu ziek door de week. 12.05-13.00 Mid dageditie. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Gefeliciteerd, verzoekplaten en gelukwensen. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. 18.30-21.00 Omroep Zee land Sport WOENSDAG 6 AUGUSTUS 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zee land. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. 1 Theater Poging speelt 'Over and Out' hoort het klikken van de ont spanner en ademloos volg je de weg van de vastgelegde beelden tot diep in de camera. Op deze wijze worden een aantal sfeer volle verhalen verteld, onder steund door bijzondere gelui den. In 'Ik heb een tong' stapt een mevrouw - moe van alle gel amenteer - op een avond in haar bootje en vaart het meer op. Zodra de vrouw in haar fan tasiewereldje terecht komt, houdt haar gerebbel subiet op. In plaats daarvan zijn er de klanken van piano, saxofoon, cello en pauken. Ze valt van de ene bizarre situatie in de ande re en elke belevenis is een mooi, spannend of grappig plaatje. 'Ik heb een tong' laat zich het best omschrijven als een surrealis tisch stripverhaal. Zo'n leuk podium zie je maar zelden. Al les kan open, dicht, omhoog, omlaag. De speciaal voor de voorstelling geschreven muziek van de Zeeuwse componist Dies le Due wordt vertolkt door het Ensemble Contraint. Het spoorlijntje van de stoomt rein Goes-Borsele vormt op za- OOSTKAPELLE In het ka der van de Zeeland Nazomer festivals biedt de stichting Edu catief Toerisme Zeeland 'Oran jezon' een scala aan excursies, lezingen en workshops. De ont wikkeling van het Zeeuwse landschap, de dorpen, de strijd tegen het water en het cultureel verleden van Zeeland komen op uiteenlopende wijze aan bod. Op zaterdag 2 september draait het om de mossel- en oestercul tuur. Tijdens een twee uur du rende zeiltocht op de Ooster- schelde met een hoogaars ver telt de bemanning u alles over de geschiedenis, bouwwijze en het gebruik van dit typisch Zeeuwse scheepstype. Aange komen in Yerseke volgt een wandeling met een gids, waar na een mosselmaaltijd volgt. Deze excursie begint om 10.00 uur en kost, inclusief, mossel maaltijd 49,75. Op zaterdag 7 september is er een fietsexcursie naar West-Zeeuws-Vlaanderen on der de titel 'Het landschap van Zwin en Wielingen.'. Op 8 sep tember voert een bus u langs de mooiste Zeeuwse dorpen. Op 14 september gaat het naar Tho- len, op 7 oktober gaat een bus tocht door Zeeland om de ge schiedenis van 'Zeeland en de strijd met het water' te belich ten. Aan iedere excursie gaat een inleiding vooraf. Op 30 september vertolken le den van Camerata Trajectina liederen van Jacob Cats in de Kapel van Hoogelande. Een voordracht over Jacob Cats, gevolgd door een wande ling door Brouwershaven op 14 oktober onder de titel 'Lessen voor het leven' sluit het pro gramma af. Inlichtingen en aanmeldingen bij studiecentrum Oranjezon tel.01188-1507. VEERE Zaterdag 2 septem ber wordt er in de Grote Kerk van Veere een grote antiquari sche en tweedehandsboeken beurs gehouden. Van 10.00 tot 17.00 uur bieden twintig standhouders hun boe ken aan. Naast literaire werken is er ook plaats voor poëzie, ro mans, strips, prenten en na tuurlijk Zeeuwse boeken. De meeste standhouders hebben een eigen specialisatie, bijvoor beeld op het gebied van kinder boeken of historische boeken, en dat geeft de beurs iets ex tra's. Naast verkoopstands zijn er ook demonstraties op het gebid van de kalligrafie en het boek binden. terdag 23 en zondag 24 septem ber de verbindende schakel tus sen een groot aantal voorstel lingen. Op beide dagen vertrekt de trein om 12.00 uur en is om 17.45 uur weer terug in Goes. De trein arriveert om 12.45 uur in Langeweegje, waar Pane- vézys Waggon Puppet Theatre een voorstelling geeft. Het Pa- nevézys Waggon Puppet Thea tre brengt het verhaal van de drie varkentjes Nipas, Napas en Nupas. Vervolgens rijdt de trein verder en afhankelijk van wel ke keuze u maakt, kunt u voor stellingen in Hoedekenskerke of in Baarland gaan zien. Dat zijn: Siert van den Berg met De Geschiedenis van Dokter Do- little; het Flup Ju Bedrijf met Het Korg en Wurre Wurre uit Vlaanderen met "De Vogels". In 't Wienkeltje van Wullempje in Hoedekenskerke lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Tussen kaneelstokken, ulevel len en Zeeuwse babbelaars staat een schilderij. Beweegt het portret of is het inbeelding De laatste voorstelling van het FOTO: W HEKKEMA theaterfestival Zeeland Uit de Kast is die van Fred Delfgaauw. Delfgaauw speelt op 26 septem ber 'Vorst aan de Grond' in 't Beest in Goes. De vorst is in dit geval King Lear (Shakespeare). Vorst aan de Grond begint daar waar Shakespeare eindigt, in de wereld van de Nar. De belang rijkste gebeurtenissen uit King Lear passeren de revue, verpakt in levendige en poëtische dialo gen. De centrale kaartverkoop voor de voorstellingen in de theaters en het programma rond de stoomtrein wordt verzorgd door de Stadsschouwburg Middel burg 01180-11500. Program mafolders met het programma van het festival en bestelformu lieren zijn verkrijgbaar bij de WV's in Zeeland, de deelne mende theaters, de gemeente huizen en de bibliotheken. Lezers van de Scheldebode kunnen profiteren van een kor ting van 2,50 per persoon door de bon uit deze krant mee te sturen. Eind september wordt op Walcheren en op Zuid-Beveland het theaterfestival 'Zeeland uit de kast' gehouden. Kaarten voor de voorstellingen kosten vijftien gulden voor volwassenen en zeven gulden vijftig voor kinderen vanaf twaalf jaar. Lezers van de Scheldebode krijgen tegen inlevering van deze bon twee gulden vijftig korting op de toegangsprijzen. De bonnen kunnen ingewis seld worden bij de kassa's van de theaters of meegestuurd worden met de aanvraagformulieren uit de festivalfolder. Deze is verkrijg baar bij de theaters, de gemeentehuizen en de WV's. De bon is gel dig voor maximaal twee personen. Ja, ik ga met de Scheldebode naar het theaterfestival Naam Adres Woonplaats Ik wil met korting naar de volgende voorstelling(en) O Vlaams Figuren Teater met Carmina Burana (22 sept.) O Theater Poging (23 september) O Taun Taun (24 september) O Kruis van Bourgondië (25 september) O Fred Delfgauw (26 september) O Ik kom alleen O Ik breng nog iemand mee MIDDELBURG Maandag 4 en dinsdag 5 september om 20.00 uur kunnen geïnteres seerden in scholing op het ge bied van amateurtheater voor lichtingsavonden bezoeken in het gebouw van VMC Zeeland, aan de Roozenburglaan 89. Vanaf oktober is het namelijk weer mogelijk het gevarieerde toneelcursusaanbod van de amateurtheaterschool 'De Am bitie' te volgen. Zo is er voor jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 19 jaar de jongerentheaterschool. Jongeren in die leeftijdsgroep kunnen een tweejarige theater opleiding volgen die met een door de cursisten gespeelde voorstelling afsluit. In het eer ste jaar kunnen er cursussen in spelimprovisatie, fysiek toneel en teksttoneel gevolgd worden. Het tweede jaar staat in het te ken van het maken van een theaterproduktie. Dit jaar gaat die opleiding weer in Middel burg van start. Ook voor volwassenen bestaat de gelegenheid het komende seizoen een tweejarige spelop- leiding te volgen, die met een avondvullende produktie wordt afgesloten. Bovendien is er voor volwassenen de mogelijkheid vanaf het komende seizoen in te schrijven voor een driejarige re gie-opleiding. Onze jonge berk heeft de droge moesson overleefd. Al was het net aan. Het kostte telkens een half uur water uit de tuinslang, voor de grond vochtig genoeg bleek om weer een weekje Zeeuwse Sahara aan te kunnen. Dan krijg je zulke dialogen over de schutting: 'Hee buurman, 't is weer droog, ee'. 'Ik zeie 't ook, oor. En 't bluuf nog wel een stuitje droog ook.' "t Is droop, oor. 'Nogga' Ook mensenpraat wordt sloom van de tropische hitte. In de pruim- eboom is het al herfst, met hier en daar een geel blad. En de twee boerenjasmijns staan er ronduit besodemietert bij. Eentje is zeker dood, in de ander zitten nog wat frutsels van leven. De Bommelco nifeer (omdat-ie er altijd als een bol heertje bij staat, noem ik hem in mezelf zo) is definitief dood, en dan hebben we alle tuinslacht- offers van deze extreem hete zomer wel gehad. Hoewel? De dikke heer Pad is verdwenen uit de vijver. Zijn veel kleinere echtgenote stoepelt achtergelaten triestigjes verder. De twee kamsalamanders zijn allang geëmigreerd, en de kikker is ook weg, sinds Thijs de kat hem een keer volslagen respectloos van zijn zitsteen in het water heeft gedonderd. Buurman Dies overweegt zijn gras te maaien en is er nog niet uit. Te vroeg maaien kan slecht zijn, nu het gras door de hitte nauwe lijks meer groeit. Te lang gras is ook niet goed. Dat zijn zo van die dingen. Dan krijg je zulke dialogen: "Wat doe jij, buurman?' "k Weetnie. Geven ze regen af?' 'Nie da'k wete, oor.' 'Dan wacht'k nog mer even mee maoien, dienk'k.' 'J'ei groot geliek.' Onze nog niet zo oude groene vuilcontainer is een zomerdierentuin voor hele kleine diertjes. Ze zijn wit en kronkelen, en de grote win des in de vijver, dat heb ik geprobeerd, zijn er wild op. Gratis vis- voer deze zomer, maar iedereen vind het vies, ikzelf eigenlijk ook wel. Daarom is het huisbesluit gevallen dat we de rest van de zomer zullen rebelleren tegen het provinciaal een gemeentelijk afvalbe leid. Niks meer gescheiden inzamelen. Ze kunnen de pruimeboom in. Alle troep gaat in dichtgebonden Komozakken in de grote grij ze. Goddank hebben we de oude vuilzakkenophouder nog! Buurman Dies is beter dan een verre vriend, want die spuit je vuil container nooit uit. En buurman wel. Nadat hij zijn eigen bak heeft gereinigd gaat de straal op de bak van de buurman. Dan krijg je zulke dialogen: 'Nog bedankt, ee, buurman, voor 't schoonspuiten'. "t Is niks, oor, een kleine moeite en 'k was toch bezig.' 'Nou, toch nog bedankt, oor. 't Bluuf mè droge, ee.' 'Nogga'. Van die droge dialogen. Zo droog als de potgrond onder de buxus plant. Dat is geen grond meer, het is gewoon stof. Maar de Glorie van Boskoop gloreert met al zijn blauwe druivetrossen. En aan de dubbele bellefleur hangen appeltjes die veel beloven. We happen zoete zwarte bramen uit eigen tuin, en hebben de hele pruimeboom al leeggegeten. Wat niet bijzonder moeilijk was of tot erge buikpij nen leidde, omdat de jonge boom in zijn eerste oogst slechts negen pruimen gaf. Die pruimeboom staat bijna op de scheiding van mijn andere buurman, mijn randstadbuurman, Theo. Met hem kun je geen Zeeuws, vanzelf, dat moet op zijn Haarlems. Dan krijg je zulke dialogen. 'Ha die buurman.' 'Ha die buurman'. 'Volgende week pas geven ze regen af, hoorde ik.' 'Oh ja, joh?' 'Ja, maar niet veel, geloof ik.' "k Zal straks eens naar het journaal kijken dan, en mijn grasveld nog eens inunderen.' 'Ik ga ook nog maar eens sproeien.' 'Doe dat, joh'. Het maakt dus niet uit over welke schutting en in welke taal je dia- loogt, met deze hitte is het altijd melig. Mensen bewegen langza mer, de poezen willen niet vooruit, het groen staat te vegeteren en uit de vijver scheppen we dagelijks een half emmertje smerig draadwier en algentroep. Maar vanochtend toen ik wakker werd, regende het. Een beetje, maar toch. En de lucht was grijs van de stapelwolkjes. Hoera, de tuin frist op en zoals bij elke weersverandering in dit land, spuiten de onheilstijdingen uit de radio. Slipgevaar! De rioleringen zullen overstromen door de heftige regen en mensen, oh mensen, trek toch de stekkers uit de stopcontacten met deze verhevigde kans op on weer! Gut, gut, wat regent ut! Zo staan we weer op de wereld. En met de sloomzomerse dialogen over de schutting is het ook gedaan. Dat gaat nu zo, even gauw, tussen de buitjes door: t Is toch weer wat in Joegoslavië, ee.' 'Nou, het lijkt wel of ze daar nooit hun verstand krijgen.' 'En de petaten zulle flienk duurder oore, ek geleze.' 'En de hypotheekrente is ook flienk ni benee.' 'Nogga, mer ik vaste rente.' 'Ik ook.' 'Kiva... 'k gae is ni binnen.' 'Jae. Het weer is eventjes buiten de gesprekken, maar zal weer snel op duiken als de tuinen te nat worden of de regen te lang duurt. En zo hoort het ook want met je buren moet je blijven dialogen. Weer of geen weer. Altijd en nogga. MIDDELBURG Amateurfotograaf C.A.L. Kotvis expo seert tot en met 30 september foto's van de bouw van de Zee- landbrug, dijkverhogingen, duinen, dijkvallen, haven, scheep vaart en de opgeheven veerdienst Kats-Zierikzee en Hoede- kenskerke-Terneuzen. Kotvis was in de jaren '60 en '70 direc tiesecretaris bij Provinciale Waterstaat en daardoor goed op de hoogte van alle waterstaatkundige werken uit de jaren. Hij voelde zich verplicht om alle veranderingen voor het nage slacht op foto vast te leggen. Zijn foto's zijn nu te zien in het Zeeuws Documentatiecentrum in de bibiotheek. Op deze foto is het invaren van de derde caisson in het Veerse Gat op 20 april 1961 te zien. VLISSINGEN Vrijdag 1 september treedt de blues- en rockband Busted op in café Oranjefeest aan de Aagje De kenstraat. Het is de bedoeling dat er iedere maand optredens in het café plaats gaan vinden. Van voetbalkantine is Oranje feest inmiddels aan 't uit groeien naar een blues/rockcafé waar regelmatig optredens plaats gaan vinden. De band Busted bijt het spits af met mu ziek van Walter Trout, Buddy Guy, Eric Clapton en Muddy Waters. Busted was al eerder te zien op Anywave, Dijkpop en het Bluesfestival Kwadendam- me. Busted bestaat uit: Bert Harte, zang en bluesharp; Ha rold inden Bosch, drums; Wim Oele, bas; John Soeters, toetsen; Rene Nieuwenhuijze, sax en Toon de Valk, gitaar. Het optre den begint om 22.00 uur en de entree is gratis.

Scheldebode | 1995 | | pagina 15