Oosterschelde College: school voor het hele gezin l_rU l_ru Opleiding visagie en decoratieve make-up Oosterschelde College JA, IK WIL MEEDOEN Voor cursisten van vier tot vierentachtig jaar Wie slaagt is echt geslaagd, heeft het verdiend Jongerenatelier Mogelijkheden i Informatieavond OBBC Cursus Makelaar OG Kinderen en volwassenen kunnen hun creativiteit bij Doornbos ontwikkelen Body-painting Zeeuwse Muziekschool MUZIEKONDERWIJS VOOR VOLWASSENEN Het Oosterschelde College, met activiteiten in de hele regio, gaat zich anderhalf jaar na de fusie, waarhij het REC en het Scaldis College werden samengevoegd, meer en meer waarmaken als school voor het hele gezin. De al lerjongsten kunnen er terecht voor kleuterballet of kind eratelier, jongeren voor een beroepsopleiding of in het jongerenatelier voor hun creatieve ontplooiing. Pa doet de cursus Praktisch Computergebruik, ma schrijft zich in voor de Bruggroep en opa en oma voor de Open School (voor ouderen) of een cursus op het gebied van gezond heid en ouder worden. Of gooien ze het op de kunstex cursie naar Barcelona? Jan Roovers. directeur van het Oosterschelde College, ziet het scherp voor zich hoe de school eruit moet gaan zien. „Onderwijs en vorming staan erg onder druk van veranderingen en bezuinigingen. Wij hebben dat enkele jaren geleden aan zien komen en gezocht naar samenwer king om zo voor de Oosterschelderegio één sterk en alge meen instituut te krijgen en te houden. In het Regionaal Educatief Centrum werkten al verschillende vormen van volwasseneneducatie en kunstzinnige vorming samen. Na de fusie met het Scaldis College hebben we in één keer een school waar zowat het hele gezin terecht kan. En met 'de school' bedoel ik niet een gebouw, want we werken van Tholen tot Zierikzee en van Heinkenszand tot Krui- ningen. We willen een breed aanbod zo dicht mogelijk bij huis en goed aangeschreven staan bij de mensen. Op deze manier denken we een belangrijke voorziening voor de streek te kunnen zijn en te blijven." Een initiatief dat vorig jaar van de grond kwam is het Jon gerenatelier. In het atelier kunnen jongeren vanaf een jaar of vijftien terecht voor cursussen afgestemd op hun leeftijd, budget en interesses. Na de succesvolle cursus striptekenen, komt er nu een cursus 'Computer design' en later staat er nog een cursus Jongerentheater op het pro gramma. Ook is het de bedoeling om middelbare scholie ren die zich voorbereiden op een creatief beroep of oplei- Oriëntatiecursus Administratie, een van de vele cursussen voor volwassenen zonder voorlopleiding bij het Ooster schelde College. FOTO STUDIO ANDRÉ RUIGROK ding een handje te helpen hun creativiteit verder te ont- „Je zult het maar niet gekund hebben of niet gemogen of wikkelen. je vond werken veel belangrijker", zegt Jan Capello van Voor kinderen van zes tot twaalf jaar is er het kinderate- de afdeling Volwasseneneducatie als het om doorleren lier. gaat. „Veel volwassenen komen op een bepaald moment tot de ontdekking dat ze niet verder kunnen, omdat ze te weinig opleiding hebben gehad. Bij sommigen is de ken nis zo ver weg gezakt dat ze niet meer een brief kunnen schrijven of vergeten zijn hoe het ook weer zat met breu ken of vermenigvuldigen. Gelukkig hoeft het geen probleem meer te blijven. Er zijn lees- en schrijfgroepen waar je dat weer ophalen kunt. Voor volwassenen zonder opleiding hebben we heel veel mogelijkheden om weer te gaan leren. Zeker ook voor mensen die werk zoeken en zich willen oriënteren en voorbereiden. Laat ze maar komen", aldus een en thousiaste Capello. Een Bruggroep is een van de sprekende voorbeelden van onderwijs en vorming voor volwassenen. Het gaat om een cursus van een dag per week, een jaar lang. Nederlands ophalen, weer leren leren, een begin maken met Engels en leren werken met de computer maakt dat men na een jaar weet wat men kan. Door kennis te maken met allerlei beroepen en opleidingen en door het maken van tests kan een bewuste keuze gemaakt worden voor eventueel ver der leren, werk zoeken. Een ander treffend voorbeeld is de cursus Oriëntatie Ad ministratieve beroepen. „Wie werkzaam zou willen zijn op kantoor, maar een (voor-)opleiding ontbeert, doet er goed aan zich eerst goed te vergewissen van wat de moge lijkheden en de moeilijkheden zijn voor je aan een oplei ding begint",zegt Betty Sonke, begeleidster van de cursus. „De cursus richt zich op mensen die eigenlijk helemaal opnieuw willen beginnen. Het is een pittig programma, maar goed te doen voor wie gemotiveerd is. Niet te vlug, niet te moeilijk, kleine groep, goede sfeer en dat maakt het leren erg plezierig." Voor belangstellenden liggen tal van gratis brochures klaar met meer informatie en bij veel cursussen is het ook mogelijk om de eerste les vrijblijvend mee te doen. Het centrale adres van het Oosterschelde College is. Postbus 705,4460 MC Goes. Telefoon: 01100-31170. BREDA Het Onderwijscentrum Baronie van Bre da (OBBC) start in oktober met een (avond)-cursus Makelaar Onroerend Goed die voorbereidt op het officiële examen van de Stichting Vakontwikkeling Makelaardij Onroerend Goed (SVM). In principe wordt zowel een 1-jarig als een 2-jarig traject aange boden, dit bij voldoende belangstelling. De mogelijk heid bestaat om ook onderdelen, bijvoorbeeld één of meer vakken te volgen, aangezien per vak certifica ten behaald kunnen worden, het SVM-examen wordt meestal in april afgenomen. In de periode voor het examen zijn examentrainingen gepland die ook te volgen zijn door diegenen die nu geen lessen volgen maar die wel voor het examen willen opgaan. Voorafgaand aan de inschrijving vindt een intake-ge sprek plaats met elke cursist. Zo worden (on-)moge- lijkheden en verwachtingen op elkaar afgestemd. De lessen worden verzorgd door verschillende bevoegde docenten waaronder een makelaar, een econoom, een jurist, een bouwkundige en een neerlandicus. Er bestaat een mogelijkheid de cursus te combineren met een traject voor het certificaat MEAO-Assuran tie. Het aantoonbaar beschikken over extra kennis op dit gebied is in de wereld van de makelaardij, maar ook daarbuiten, een duidelijk voordeel. U kunt zich nu nog informeren over de cursus door middel van het aanvragen van een brochure via tel. 076-146663. U ontvangt dan tevens een aanmeldings formulier. Op maandagavond 28 augustus om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst op het gebouw Brederostraat 35 in Breda, met de mogelijkheid van inschrijving. 99 99 ETTEN-LEUR Een relatief klein, maar volwaardig rijks-erkend centrum is het 'Centrum voor Kunsteduca tie Doornbos' in Etten-Leur. Voor wat betreft het aanbod in cursussen en programma kan Doornbos zich gerust meten met alle soortgelijke in stellingen. Uit de hele regio, van Breda tot Bergen op Zoom en van Zundert tot Steenbergen, maken gebruik van het ruime aanbod van Doornbos. De lessen worden gegeven in een prettige en intieme sfeer en vooral door goed gekwalifi ceerde docenten. Doornbos biedt zowel korte als langlopende cursussen voor volwassenen en jongeren. Voor deze laatsten zijn er leuke cursussen als striptekenen. Ook is daar het zoge naamde kinder- en jongerenatelier. Voor volwassenen zijn er uitgebreide mogelijkheden op het gebied van tekenen, schilderen, boetseren, potten bakken, beeldhouwen, keramiek, fotografie, kunstbe schouwing, creatief schrijven, model- en portrettekenen, aquarelleren, ikebana en grimeren. Nieuw dit jaar zijn de workshops, waar aspirantcursisten voor een gering bedrag kennis kunnen maken met in houd van een bepaalde cursus en de docent(e). Deze zul len plaats vinden op zaterdag 4 september. Belangstel lenden kunnen vrijblijvend binnenlopen voor inlichtin gen. Het adres is Spoorlaan 135, telefoon 01608-13829. Daar is op aanvraag ook een prospectus beschikbaar. MIDDELBURG - Het aardige van mensen en oplei dingsinstituten die echt bewezen hebben kwaliteit te le veren is dat ze er zelf nooit over praten. Valse beschei denheid heet zoiets. Miekc Petiet, hèt Internationale Opleidingsinstituut voor Visagiste en decoratieve make-up in Middelburg en Amsterdam valt precies in de categorie 'goede wijn be hoeft geen krans'. Twintig jaar geleden maakte Mieke Petiet de overstap van schoonheidsspecialiste naar een opleidingsinstituut met inmiddels deelnemers uit heel de wereld. „Het ging gewoon", vertelt ze. „Ik verzorgde de make-up voor bruidjes en voor speciale gelegenheden. De ene klant vertelt het aan een ander en voor je het weet ben je bezig met een beroepsopleiding." Een opleiding, die overigens klinkt als een klok en de (geslaagde) cursisten van Mieke Petiet kunnen zich rekenen tot een selecte groep deskun digen op hun vakgebied. „Het lijkt allemaal zo simpel, die visagie", zegt Mieke. „Maar vergis je niet. Het is kei hard werken met een ijzeren discipline die de deelne-" mers en -sters zelf moeten opbrengen. Wie slaagt is écht geslaagd, heeft het verdiend". De opleiding omvat in grote lijnen standaard make-up, camouflagetechnieken, standaardafwijkingen, bruids make-up, mannequins, grimeren, figurantengrime, de gri me van een grote karakterrol, avond make-up, glamour en glitter en natuurlijk een fantasie make-up, waarbij de cursisten zich volledig in hun creativiteit kunnen uitle ven. Is dat alles? Bij lange na niet. Fotografie, kappen en de aspecten van het camerawerk en belichting. Een all round opleiding dus. Op dezelfde manier zoals Mieke met de opleiding visagiste is begonnen startte enkele ja ren geleden ook haar opleiding Body-Painting. En ook daar scoorde het opleidingsinstituut Mieke Petiet. Pro- motiewerk voor bedrijven, werk voor tv, shows, beurzen en noem maar op. Body-Painting wordt bij Mieke Petiet op drie manieren benaderd. Als het verven van het lichaam, het namaken van kleding op het lichaam en ten slotte als Body-Art. „Met name het verven van kleding kan tot leuke verras singen leiden", weet Mieke. „We moesten eens een body- paint maken van een meisje in T-shirt en spijkerjack. Voor de televisie. Enfin, het werk was klaar en de regis seur dacht dat het echt was. Dat had die man nog nooit gezien, zo perfect. En ook daar wordt over gepraat en ook daar krijg je bekendheid door. Alleen, we moeten er keihard voor werken".Het is al een paar keer gevallen: er moet worden gewerkt en hard ook. En wie goed is. maar dan echt goed. beschikt over aanleg, doorzettingsvermo gen, discipline en karakter maakt kans om te worden uit verkoren (een ander woord is even niet te vinden) om toe te treden tot de 'Gruppo Select'. Een opleiding in de hogeschool-technieken voor gezicht, decolleté en li chaam. Een super-complete opleiding, waarbij ook kle ding, accessoires, vorm en kleur bepalend zijn. Deel mo gen nemen aan en slagen voor Gruppo Select betekent voor de cursisten ook meedoen aan wedstrijden in bin nen- en buitenland, werken voor tv en bedrijven en voor al: internationaal erkend worden als vakman/vrouw. Een bijzondere opleiding op een bijzonder instituut. Waar vind je dat nog? Een voorbeeld van totale body painting Vestigingen te Middelburg, Vlissingen, Goes, tholen, Zierikzee, Hulst en Oostburg Inschrijving voor het cursusjaar 1995/1996 is nog mogelijk voor o.a. de volgende vakken: orgel, piano, viool, slagwerk, blokfluit en zang. Diverse lesvormen. Lestijden worden in onderling overleg vastgesteld. Een prospectus wordt u op aanvraag toegezonden Voor informatie kunt u bellen: 01180-33095,01100-15157, 01110-12169,01140-13169 Het Oosterschelde College biedt een keur aan cursussen. - Onderwijs en vorming voor volwassenen: lezen, schrijven, rekenen Engels in combinatie met Nederlands Praktisch Computergebruik 50,-). Bruggroep om te ontdekken wat je kunt, wat je wilt en Je voor te bereiden op een vervolg Oriëntatie op administratieve beroepen en opleidingen Open School (voor ouderen) Nederlands voor buitenlanders Deze cursussen kósten nooit meer dan 100,- voor een heel Jaar. Diverse cursusplaatsen: Goes, Tholen, Zierikzee, Kmlningen, Heinkenszand, Kapelle. Deze cursussen zijn voorbehouden aan mensen zonder een vooropleiding van MAVO of hoger. Informatie/aanmelding: Stuur bon In open enveloppe zonder postzegel naar: Oosterschelde Cellege Antwoordnummer 705 (geen postzegel) 4460 WB Goes Of bel: 01100-31170 - 50 cursussen op kunstzinnig gebied: tekenen, schilderen, boetseren, beeldhouwen, fotografie, kalligrafie, toneel, schrijven, textiel, kennismaken met kunst, excursies/reizen. - Cursussen gericht op persoonlijkheidsvorming, sociale vaardigheden, vrijwilligerswerk. - Cursussen speciaal voor ouderen. - Het goed leren bedienen van video, stereo, magnetron, enz. In het Knoppenlokaal van de projectgroep Knoppenlokaal. - en verder Middelbaar Beroepsonderwijs (laboratoriumtechniek, sociaal pedag. werk, verzorging, haaiverzorglng, schoonheidsverzorging, voetverzorging), Vooropleiding Hoger Beroepsonderwijs en Beroeps begeleidend Onderwijs (dames- en herenkappen). Naam: I Adres: Vmija 1 Postcode: Plaats: Telefoon: Ja, Ik wil graag meer weten over ST80 j y V

Scheldebode | 1995 | | pagina 9