<%ie^ A V H D D D °p a|s je SCHOLINGSMARKT GOEREE-OVERFLAKKEE clILecI ld <5^ mee Trancaise CURSUS FRANS op alle niveaus mieke petiet make-up-school '«(M. Cursussen en opleidingen voor volwassenen Informatiedag 2 september 1995 10.00 -13.00 uur kinderopvang aanwezig VAN ONZE ADVERTEERDERS Kastanjelaan 3 Middelharnis informatie: 01870-83927 AOC Zeeland e.o. Training 'kiezen'bij Educatief Centrum Walcheren Administratieve opleidingen LAMB00 in Middelburg Toonaangevend MIK V Korte opleidingen De IMKO-Middenstands- avondschool te Kapelle De Alliance Frangaise Nu ook op ^'lf Goeree-Overflakkee OSV college ./.'zwaar, maar je moet er wat voor over hebben'.' Frans zonder drempels!!!!!! Zowel voor absolute beginners als vergevorderden Administratie Financiële Administratie Detailhandel Management/P. R. en Techniek. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 310 Oriënteren, Schakelen en Vorming Deze opleiding is speciaal bedoeld voor jongeren die hun school niet afgemaakt hebben. De meeste cursussen duren 1 jaar. De vakken die gegeven worden zijn er op gericht, dat je aan het eind van het jaar kunt doorstromen naar een be roepsopleiding, naar het leerlingwezen of naar werk. Meer informatie is te krijgen bij de coördinator dhr. C.J. Oostdijk, tel. 01870-84455 Christelijk College voor Beroepsonderwijs Volwasseneneducatie Kon. Julianaweg 62 3241 XC Middelharnis Zet de stap voor het hbo-diploma toerisme en recreatie! tü ...Dus trek stevige schoenen aan en zet die stap. Zeeuwse Volksuniversiteit SEIZOEN 1995 - 1996 Het nieuwe ZVU-programma is uit Volksuniversiteit Middelharnis Muziekschool Goeree-Overflakkee Teken/schildercursus Balletschool Flakkee Totaal Expres Produkties Creatieve cursussen en Cultureel programma Informatie 01870-82400 Middelharnis IMKO-Middenstandsavondschool Kapelle met het accent op de spreek- en luistervaardigheid. Ook voor literatuur! Wilt u meer weten over onze cur sussen en informatie-, inschrijfa- vonden? Bel ons gerust! Goes/Zierikzee tel. 01180-40060 Walcheren teUfax 01184-61690 Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01150-14661 "VOOR VROUWEN DIE EEN VAK WILLEN LEREN". Voorlichting door: Streekschool Rijnmond Zuid Project Werkwijzer Diekhuus Middelharnis SVE Aanzet Avondschool Mavo Beroepsvoorbereidende Basiseducatie Arbeidsvoorziening Rijnmond Afd. Scholing Vrouw en Werk Rijnmond Scholingsmarkt Goeree-Overflakkee Cultureel Centrum Diekhuus Middelharnis OC Zeeland e.o. heeft een jarenlange ervaring op het gebied van groen cursusonderwijs. Het aantai cursus sen dat wordt aangeboden neemt elk jaar toe. Dit komt door de toenemende vraag uit de regio naar veelal specialistische cursussen. Samenwerking met andere AOC's maakt mogelijk dat in principe aan elke cursusvraag kan worden voldaan. Het betreft cursussen op het gebied van automatisering, economie en boekhouding, groen voorziening. akkerbouw, fruitteelt, veehouderij en paardenhoude- rij. Begin november starten de eerste cursussen. Verschillende cursussen worden in de regio gehouden, zodat men geen lange reisafstanden hoeft af te leggen. Voor groepen cursisten kunnen ook cursussen "op maat" worden aangeboden, informeert u naar de mogelijkheden. Indien u informatie wilt over een bepaalde cur sus kunt u contact opnemen met het A.O.C. Zeeland e.o. tei: 01100-27203. oor mensen die tussen de 18 en 45 jaar oud zijn en willen gaan werken of leren biedt dc training "ik ga kiezen" bij het Educatief Centrum Walcheren een aantal mogelijkheden. In de lessen (2 ochtenden per week gedurende 16 weken), gaat de cursist stap voor stap de mogelijkheden voor zichzelf bekijken. Erva ringen worden onder de loep genomen, interesses en kwaliteiten op een rijtje gezet en samen doet men onderzoek naar mogelijk heden voor werk of scholing. In het programma zitten lessen Pre senteren (nodig voor sollicitatie, gesprekken op opleidingen, en handig voor in het algemeen). Zelfvertrouwen en Kennismaken met de praktijk: bijvoorbeeld bedrijfsbezoek, opleidingshezoek, gesprekken met mensen uit de praktijk. Als er behoefte aan is. is het mogelijk om extra lessen te volgen op het gebied van rekenen en taal. En dan...als er gekozen is voor een bepaald vak of voor het volgen van een opleiding kunnen er cursussen gevolgd worden die helpen bij deze toekomstplannen. Voorbeden: Engels, Ken nismaken met de computer, Wiskunde. De training 'Kiezen" wordt gegeven in Vlissingen. De kosten bedragen 60.- plus 40.- voor lesmateriaal. Een vooropleiding is niet nodig. De kosten worden vergoed bij verwijzing door het Arbeidsbureau. s een kleinschalige opleiding op administratief en economisch gebied. De grootte van een cursusgroep is beperkt tot maximaal 12 cursisten. Maar ook de cursussen waarvoor zich maar 1 cursist meldt gaan gegarandeerd door. Door de kleinschaligheid is be reikt. dat er een goed contact ontstaat met de docent en mede-cursisten hetgeen het resultaat bevordert en stimulerend werkt. De opleidingen zijn resultaatgericht en om dit te bereiken wordt cursisten, die problemen met de opleiding hebben of een keer niet kunnen komen steeds de mogelijkheid geboden om een extra les te volgen of telefonisch advies te vragen. Uiteraard gra tis. De cursussen worden zowel overdag als 's avonds gegeven waarbij ook de zaterdag mogelijk is. Om de cursusduur te beper ken worden slechts korte vakanties gehouden: drie weken in de zomer en één rond kerst. Maar gaan cursisten in dez periode lie ver door dan is dat ook mogelijk. ntemationale opleidingen voor visagist(e), en decora tieve make-up, mode styling. Toonaangevend in West-Europa. Bekend door hoge vaktechnische kwa liteiten. Alle informatie loopt via het hoofdkantoor in Middelburg. De scholen bevinden zich in Middelburg en Amsterdam aan de Prinsengracht 657. Winnaars van nationale en internationale wedstrijden. Resultaten van de hoge technieken hebben zich de laatste jaren gemanifesteerd in de bekende "Gruppo Select", een groep gediplomeerde visagistes die sterk naar buiten treedt in binnen- en buitenland. Ons agency-systeem begeleidt leerlingen in werk na de opleiding. Veel gevraagd zijn visagisten van onze schooi voor: open dagen, beurzen, modeshows, fotosessies, audio-visueel werk. t.v., decora tieve make-up. body painting, promoties, info en presentatie op scholen etc. Mieke Peüet makc-up school et Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (M1KV) is een centrum voor kunsteducatie en be vindt zich in de schilderachtige Kuiperspoort, op dc nrs. 18 (administratie en de afdelingen beeldende, li teraire en audio-visuele vorming) en 21 (afdeling dans). Voor iedereen van jong (de jeugdateliers en dans vanaf 4 jaar) tot oud (de seniorencursussen i.s.m. de Stich ting Welzijn voor Ouderen) en van de echte beginner (oriëntatie cursussen) tot de vergevorderde (specialisatiecursussen) zijn er mogelijkheden: tekenen, schilderen, boetseren, beeldhouwen, keramiek, pottendraaicn, weven, fotografie, kunstbeschouwing, creatief schrijven en allerlei vormen van dans. De lessen worden door kunstenaar-docenten met een lesbevoegdheid gegeven, die specialist zijn op hun vakgebied en veelal een eigen beroepsprak tijk hebben. Inschrijven kan van maandag t/'m donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur en tijdens de open dagen op donderdag 31 augustus 18.30-21.00 uur zaterdag 2 september 10.00-13.00 uur De docenten zijn dan aanwezig. Voor inlichtingen over de cursussen, tijden, prijzen (in bepaalde gevallen geldt een gereduceerd tarief) enz. is de administratie be reikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur van maandag t/m donderdag. e Vrouwenvakschooi Janneke Dierx organiseert ook dit jaar weer een aantal beroepsopleidingen voor (her)intredende vrouwen. Vrouwen vanaf 25 jaar (voor techniek vanaf 18 jaar) kunnen zich hiervoor inschrijven. De opleidingen sluiten zoveel mogelijk aan op de vraag op de arbeidsmarkt en zijn afge stemd op de doelgroep (her)intredende vrouwen. Dit betekent: korte opleidingen, aangepaste schooltijden, schoolvakanties vrij, kinderopvangmogelijkheden en lage opleidingskosten. Voor waarde Ls wel dat men ingeschreven staat als werkzoekende bij het arbeidsbureau (of dat alsnog gaat doen) en bereid is minimaal 20 uur per week tc werken na de opleiding. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de school: tel. 01180-23518. Vragen naar. Leny van den Heuvel/Jaap Hissink. e IMKO-Middensiandsavondschool te Kapelle ver zorgt al meer dan 55 jaar cursussen op het gebied van het Midden- en Kleinbedrijf. Wie nu voor zichzelf wil beginnen moet de nieuwe opleiding A.O.V, volgen. Deze IMKO-opieiding draagt namelijk fundamentele kennis aan om het vestigingsdiploma in de wacht te slepen. Ook werknemers zijn zeer gebaat met deze opleiding. Zij kunnen daardoor hun kansen op promotie vergroten. Het di ploma kan binnen 1 jaar met 1 cursusavond per week gehaald worden. Aan de ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf wor den steeds hogere eisen gesteld. De opleiding Management MKB is een wezenlijke uitbreiding van de kennis voor bezitters van het Middenstandsdiploma en daarmee gelijkgestelden. De Vak- en Ondernemersopleidingen Uzerwaren en Gereedschappen en Par fumerie zijn onontbeerlijk voor elke ondernemer en verkoper die succesvol in deze branches wil opereren. Het IMKO brengt de be tere opleidingen bij u in de buurt e Alliance Franqaise is een vereniging die zich ten doel stelt de Franse taal en cultuur te verspreiden. Ze werd in 1883 opgericht en is niet gebonden aan enige politieke of religieuze stroming. Wereldwijd vinden we de Alliance Framjaisc in ruim 120 landen, waar zij in totaal meer dan 1300 afdelingen telt. De cursussen trekken jaarlijks meer dan 300.000 leerlingen, fn Nederland heeft de Alliance Franqaise 38 afdelingen en vestigingen in meer dan 60 steden. Ieder jaar maken meer dan 12.000 Nederlanders gebruik van haar diensten en faciliteiten. In Zeeland heeft de Alliance Frangaise 3 afdelingen: Zeeuws-Vlaanderen. Walcheren en Goes (De Bevelanden en Schouwen-Duiveiand). In de eerste week van oktober gaan de taalcursussen weer van start. Deze cursussen zijn op verschillende niveaus en toegankelijk voor leden en niet-ledcn. Het hoofddoel van alle cursussen is dat men de taal leert gebrui ken in de praktijk. De nadruk ligt op de spreek- en luistervaardig heid, maar lezen en schrijven komen ook aan de orde en natuur lijk informatie over Frankrijk en de gewoonten van de Fransen. Er zijn cursussen op verschillende niveaus: Beginners 1 en 2: voor cursisten zonder vooropleiding Frans ("echte beginners") en voor cursisten die de ooit opgedane kennis willen herhalen of opfrissen; semi-gevorderden; gevorderden; conversation: littérature; di plome de langue en diplome supérieur de langue-groep; vakantie- Frans. Bij voldoende belangstelling kunnen er toegepaste cursus sen worden georganiseerd (vakantie-Frans voor kinderen, privé- lessen, commercieel-Frans, intensieve cursussen, kook- en wijn cursussen enz.). Naast de cursussen, organiseert de Alliance Fran gaise een groot aantal culturele evenementen met als hoogtepunt een Franstalige theatervoorstelling. Sector toerisme en vrijetijd HBO-desltijdopleiding toerisme en recreetie Mgr. Hopmanastraet 1, 4817 JT Breda Bel voor een brochure. Tel. 076-5302 203 Fax. 076-5302 295 Het programma bevat méér dan honderd cursussen verspreid over Zeeland. In het programmaboekje vindt u gegevens over aile cursus sen ZVU-leden krijgen het programmaboekje, direct bij het verschij nen, gratis toegezonden. Wanneer u geen lid bent, kunt u het boekje aanvragen of afhalen bij het ZVU-bureau; Spanjaardstraat 51 Telefoon Kantooruren Informatiedag: Middelburg Goes Baarland Zierikzee 4331 EP Middelburg 01180-34800 ma. t/m do. 8.30 - 15.30 uur, vr. 8.30 - 12.30 uur zaterdag 2 september, Zeeuwse bibliotheek, Kousteensedijk, van 10.00 - 13.00 uur. zaterdag 2 september, Het Lunchcafé, Grote Markt, van 10.00 - 14.00 uur, zaterdag 2 september, Openbare Bibliotheek, Oostwal 34, van 10.00 - 12.00 uur. zaterdag 2 september, ambachts- en cursuscen trum "G. Achtien 88", Oude Polderdijk 2, van 11.00- 16.00 uur. zaterdag 16 september, Openbare Bibliotheek "de Stolpe", Haringvlietplein 2, van 9.30 -12.00 Cursussen voor - A.O.V.-Middenstand - Ondernemersopleiding ijzerwaren en gereedschappen parfumeriebranche - Opleiding Management voor het midden- en kleinbedrijf Inlichtingen en aanmelding: N. Eversdijk, v.d. Biltlaan 25, 4421 BB Kapelle tel. 01102-42209 of 01184-17661 of 01726-19255 Ook in het schooljaar 95/96 starten er bij de Janneke Dierxschool weer beroepsopleidingen op het gebied van Vooral de technische opleidingen bieden op dit moment het beste toekomstperspectief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de school. Tel. 01180-23518, adres: Molenwater 97 (naast de schouwburg) Middelburg Zaterdag 2 september vindt de jaarlijkse Scholingsmarkt voor Volwassenenonderwijs op Goeree-Overflakkee plaats in het gebouw Kastanjelaan 3 in Middelharnis (Volwasse neneducatie Aanzet). Van 10.00-13.00 uur wordt informatie verstrekt over algemeen vormende, beroepsgerichte en vrijetijds-cursussen. Alle aanbieders van volwassenen cursussen. Volwasseneneducatie Aanzet presenteert het aanbod Basiseducatie en Cur suswerk. De Streekschool Rijmond-Zuid de cursussen Administratie, Receptie en Wordperfect Correspondentie. Vrouw en Werk is aanwezig met informatie voor meisjes en (herintredende) vrouwen, die willen gaan werken maar niet weten wat hun mogelijkheden zijn op de arbeids markt. Het Diekhuus brengt informatie over haar cultureel programma, maar ook over de mogelijkheden van de Volksuniversiteit Middelharnis en de Muziekschool Goeree- Overflakkee. Verder wordt medewerking verleend door het Project Werkwijzer, de Avondschool voor mavo, de Beroepsvoorbereidende Basiseducatie en de Arbeidsvoorziening Rijnmond. Op de Scholingsmarkt is kinderopvang aanU/ezig. Informatie Aanzet-Middelharnis 01870-83927. Aanbieders van cursussen op Goeree-Overflakkee vlnr Jan Tompper (Diekhuus), Marja Verhagen (Volwasseneneducatie Aanzet), Jan de Bree (Streekschool) en Ada van Alten (Vrouw en Werk). Onder aan de winkeldijk van Middelharnis ligt de voormalige lagere school van het dorp. Tegenwoordig huisvest dit karakteristieke gebouw Cultureel Centrum Diekhuus: een bedrijvig en veelkleurig activiteitencentrum. Naast het gevarieerde culturele pro gramma biedt het Diekhuus ook onderdak aan de cursussen van de Volksuniversiteit: fotografie en kunstgeschiedenis, maar ook taartdecoratie en andere. In voorbereiding is een cursus beleggingen. Ook de Muziekschool Goeree-Overflakkee verzorgt haar lessen in het Diekhuus met een aanbod voor jeugdigen en volwassenen. Tot de mogelijkheden behoren onder andere: keyboards, zang, gitaar en trompet. Daarnaast zijn er vele mogelijkheden voor samenspel in ensembleverband, die ook open staan voor niet-leerlingen. Sinds jaar en dag verzorgt Harald Jean Jassoy een teken/schildercursus in het Diek huus. In een driejarige cursus (waarvoor per jaar kan worden ingetekend) wordt een gedegen opleiding gegeven, 's Zomers is er een zomercursus landschapsschilderen op Goeree-Overflakkee. Het Diekhuus biedt verder de Balletschool Flakkee onderdak met balletlessen o.l.v. Ria van Strien, zowel voor volwassenen als voor de jeugd. Totaal Expres Produkties o.l.v. Herien Wieringa biedt mogelijkheden voor zang, theater en beweging. Tenslotte zijn er nog andere creatieve cursussen, zoals kantklossen, kalligrafie en bloemschikken. Informatie wordt op verzoek graag verstrekt of toegezonden door de receptie van het Diekhuus, bereikbaar via telefoonnummer 01870-82400.

Scheldebode | 1995 | | pagina 10