Schetdebode steunt Grote Clubactie Wieler-omnium in Westkapelle èere start ambitieus in tweede kias Knobbelzwaan Rollerblade Skatedag Winkels in Vlissingen vijf zondagen geopend Excursies van Natuurmonumenten naar Middelplaten in Veerse Meer Promotiewedstrijd Excelsior tegen Sporting Lissabon Midzomermarkt in Domburg TOERISTENDAGEN VLISSINGEN Zes nieuwkomers versterken de selectie Het verenigingsleven krijgt extra financiële 'ruimte' Een Zeeuwse coupe Krenten Lijnen trekken SCHELDEBODE Vrijdag: 21/7 28/7 4/8 11/8 18/8 Volop kraampjes en tal van attracties Organisatie: Winkelcentrum Vlissingen 100e JAARGANG. VERSCHIJNT WEKELIJKS GRATIS HUIS-AAN-HUIS IN DE GEMEENTEN: VALKENISSE, VLISSINGEN, WESTKAPELLE, ARNEMUIDEN, DOMBURG, MARIEKERKE, MIDDELBURG EN VEERE. TOTALE OPLAGE: 47.700 EX. DE SCHELDEBODE IS EEN UITGAVE VAN DE STEM WEEKBLADEN. KANTOOR: SCHELDESTR. 7-9 - VLISSINGEN - POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN. M V 301 WOENSDAG 19 JULI 1995 VEERE - De zaterdag-tweedeklasser Veere wil zich het komende voetbalseizoen meer in de kij ker spelen dan in de voorgaande jaren. Toen wa ren de resultaten mager. Óndanks het feit dat er bij de zwart-witten toch kwalitatief goede spe lers rondliepen. Het ontbrak bij Veere echter aan homogeniteit. Als collectief draaide het team niet. De nieuwe trainer Ron Schrier, die eerder met Goes successen boekte, krijgt nu de taak om een en ander op te krikken en hij beschouwd dit als een uitdaging. De 40-jarige oefenmeester uit Kattendijke wil meer invulling geven aan de am bitie van de club: een rol van betekenis spelen in de tweede klas KNVB. Schrier: „De marges van Veere zijn zeker niet on beperkt. Óm de ambitie dan toch te bewerkstelli gen moeten we bijvoorbeeld zeer blij zijn met een enthousiaste sponsorgroep, die voldoende wer vend is om zekere waarborgen te kunnen bieden tot behoud en aanvallig van het prestatie-niveau, nu en in de toekomst." Ron Schrier kan aan de slag met een selectie- groep die opnieuw is versterkt met zes nieuwko mers, die hun talenten in hun vorige clubs reeds hebben onderstreept. Van de hoofdklasser Hals teren is aangetrokken de gevaarlijke linkerspits Ad Gladdines die een stevige reputatie heeft op gebouwd en ongetwijfeld in de frontlijn bij Veere van zich zal doen spreken. De 27-jarige Gladdi nes begon zijn voetballoopbaan bij Tholense Boys, speelde vervolgens bij Dosko, NAC, Steen bergen en het laatst dus bij Halsteren. Ook de 23-jarige Middelburger Mike But maakt zijn opwachting bij Veere. Hij speelde achtereen volgens bij Middelburg, VCV Zeeland, Lokeren, RBC en het vorig seizoen bij Hoek, waar hij in de spits opereerde. Een nieuw gezicht bij Veere is eveneens Roy Kort (geboren in Oost-Souburg) en al lang woonachtig in Roosendaal waar hij voor Alliance en RBC uit kwam en later werd verhuurd aan Go Ahead. Kort is een routinier in de ruimste zin van het woord. Van Goes is overgekomen Marcel Kole, die Ron Schrier dus op zijn duimpje kent en weet wat hij van deze speler kan verwachten. Marcel Kole staat bekend als een terriër, die bovendien tech nisch en tactisch heel wat in zijn mars heeft. Verder maken hun debuut bij Veere Robbin Mo- reauw (van Kloetinge overgekomen) en Erwin de Nijs die voorheen actief was bij Tholense Boys en Halsteren. Twee jonge spelers die wellicht ook bij Veere hun weg zullen vinden. De selectie-groep van Veere telt zeventien spe lers. Dat zijn: Adri Belfroid, Anton Belfroid, Mi ke But, Marcel Crucq, Ron van Dam, Evert Ei kenhout, Ad Gladdines, Marcel Kole, Roy Kort, Marcel Lourens, Robbin Moreauw, Chris Mout- haan, Erwin de Nijs, Ruud Pennings, René Schreuder, Danny ter Steege en Jan Vermeulen. Donderdag 27 juli speelt Veere een oefenwed strijd tegen RBC, zaterdag 5 augustus tegen De Valk en woensdag 9 en zaterdag 12 augustus staatdeelname aan het Borsele toernooi op het programma. 1 De selectie van Veere. FOTO HARRY DE LANGE VLISSINGEN Niet geheel ten onrechte stonden de afgelopen maanden in het teken van het grote Ajax dat Europese successen aaneenreeg en de clubkas met vele miljoenen spekte. Op 'bescheidener' schaal en iets minder opzichtig gebeurde het afgelopen seizoen ech ter hetzelfde: de deelnemende verenigingen aan de 17e Grote Clubactie sleepten samen ruim 14'/2 miljoen gul den in de wacht. Voor.de verenigingen, die het komend seizoen ook verzekerd willen zijn van de nodige finan ciële middelen, is er maar één oplossing: meedoen aan de 18e editie van deze lotenverkoop. De Grote Clubactie gaat, in na volging van Ajax, het komend seizoen op jacht naar nieuwe successen. Deze landelijke lote rij, waarbij maar liefst 80 pro cent van de opbrengst direct in de clubkas van de lokale vere niging vloeit, wil het recordbe drag van het afgelopen jaar minstens evenaren. Vooral om dat het verenigingsleven, in ie ders woonomgeving, de inkom sten zo hard nodig heeft, Daarom het volgende advies aan het adres van alle vereni gingen die zich met vrijetijds besteding bezighouden: vul het toegezonden deelnemerscon tract zo snel mogelijk in en re tourneer dit. Heeft een vereni ging nog geen deelnemerscon tract ontvangen Geen nood. Neem contact op met de Grote ADVERTENTIE PORTRETTHEO MAAKT 'T! FOTOSTUDIO .4~"J THEO V.D. GENUGTEN vrijlandstraat 75, middelburg (winkelcentrum douwendaele) 01180-40317 Clubactie in Tilburg. Het infor matiepakket wordt dan zo snel mogelijk toegestuurd. Contributies, subsidies en sponsorgelden schieten helaas maar al te vaak tekort om mooie plannen te verwezenlij ken. En dat is zonde, want juist nieuwe initiatieven en uitda gingen zijn voor iedere club de krenten in de pap. Ongeacht of het gaat om een sport-, spel- of muziekvereniging. Vandaar dat de Grote Clubactie het Neder landse verenigingsleven al ze ventien jaar helpt met het inza melen van extra geld. Dit in nauwe samenwerking met de TROS en tal van regionale dag en weekbladen die de actie pu blicitair ondersteunen. Dit jaar voor de eerste keer ook door De Scheldebode, die het belang van de Grote Clubactie onder streept. Op 12 oktober kunnen de deelnemende verenigingen hun bestelde loten afhalen op ons kantoor in de Schelde- straat. In tegenstelling tot veel loterij en, is de Grote Clubactie er in de eerste plaats voor de deelne mers. Dit blijkt onder meer uit het feit dat maar liefst 80 pro cent van de inkomsten direct in de clubkassen van de deelne mende verenigingen terecht komt. Over prijzen valt niet te klagen. Naast een hoofdprijs van 100.000,— zijn er maar liefst 40.000 prijzen te winnen. Naast de prijzen voor de kopers van de loten zijn er ook kansen op leuke extraatjes voor de ver kopers van de loten en de deel nemende verenigingen. Zo kent de Grote Clubactie bijvoor beeld de surprise-loterij voor snelle beslissers (verenigingen die zich voor 1 augustus in schrijven) en een speciale wed- Grote toeloop bij het afhalen van de bestelde loten. strijd voor de lotenverkopers. Meedoen aan de Grote Clubac tie is eenvoudig. Het enige wat een vereniging hoeft te doen, is het deelnameformulier invul len, ondertekenen en retourne ren. Dit kan tot 1 september aanstaande. Wanneer een vere niging het gewenste aantal lo ten (minimaal 100) voor 1 au gustus bestelt, wordt er auto matisch meegespeeld in de sur prise-loterij, waarbij de vereni ging kans maakt op een verdub beling van de opbrengst. Na in schrijving ontvangen de deelne mers medio september de voor intekenlijsten. Dan kunnen de lotenverkopers alvast op pad. Op 12 oktober start de officiële verkoop en kan de vereniging van de vijf gulden, die voor een lot wordt betaald, maar liefst vier gulden in de eigen kas stor ten. TROS Televisie houdt in sa menwerking met de Stichting Grote Clubactie eind september de verkiezing van de 'Vrijwilli ger van het Jaar'. Dat gebeurt in het amusementsprogramma de Grote Clubshow, die op 30 september wordt uitgezonden. Voor deze verkiezing kunnen alle vrijwilligers, die zich en thousiast inzetten voor het Ne derlandse verenigingsleven, in geschreven worden. Zo'n 700.000 mensen zorgen er elke week weer voor dat meer dan twee miljoen Nederlanders sporten of hun hobby kunnen beoefenen. Zij trekken de lijnen op het veld, draaien kantine diensten, wassen de shirtjes, begeleiden de welpen, trainen het jeugdteam, zwemmen met gehandicapte kinderen of gaan op zeilkamp met zieke kinde ren. Zo maar een paar voorbeel den van wat mensen voor ande ren doen. Deze mensen, die zich belangenloos voor anderen in zetten, willen de TROS en de Stichting Grote Clubactie hul digen tijdens de televisie-uit zending. Tips over personen, die voor zo'n huldiging in aan merking komen, kunnen tot 15 juli per brief (met foto en we tenswaardigheden) gestuurd worden naar de TROS Grote Clubshow Postbus 28700, 1202 LT Hilversum of naar de Stich ting Grote Clubactie Postbus 440, 5000 AK Tilburg. Op FOTO ARCHIEF DE STEM WEEKBLADEN laatstgenoemd adres kan ook om een informatiepakket wor den gevraagd. Het Grote Club actie-kantoor in Tilburg is tele fonisch bereikbaar onder 013- 635370. Vogelvrij Jim HET ZEEUWSE LANDSCHAP De knobbelzwaan is van origine geen in landse vogel en dat feit alleen al maakt het dier voor sommigen onsympathiek. Onder vogelaars is het volstrekt niet ongebruike lijk om exoten zwaar te discrimineren. Maar langzamerhand begint de knobbel zwaan er een beetje bij te haren. Het is ten slotte al zeker een eeuw geleden dat de eer ste exemplaren vanuit parken verwilder den en hun nakomelingen van de zoveelste generatie hebben alle trekjes van een echte inheemse soort overgenomen. Knobbelzwanen werden vroeger niet alleen voor de sier gehouden, maar ook voor ge bruiksdoeleinden. Van belang daarbij is dat er twee variëtei ten zijn: bij de ene hebben de jongen een wit donskleed, bij de andere ondersoort is het babypakje donzig-bruin. Het witte dons werd gebruikt als matrasvulling; de bruinige donsjongen eindigden in de soeppan. Gelukkig zijn knobbelzwanen minder weerloos dan veel ande re vogels. Wie het nest wil benaderen kan rekenen op een fikse portie tegenstand. Het begint er mee dat pa-zwaan met drei gend opgestoken veren op de belager afkomt zwemmen. Wie zo brutaal is om daar niks van aan te trekken wordt geïntimi deerd met een luid gesis en in veel gevallen is dat geen loos alarm. Degene die zo onverstandig is om beide waarschuwin gen in de wind te slaan kan kennis maken met de enorme kracht die er in de zwane- vleugels schuilt. Ze zijn in staat om met één klap een menselijke belager een arm of polsbreuk te bezorgen. Maar eerdat het zover komt hebben de meeste potentiële belagers al gemerkt dat de dreigementen menens zijn. Soms zou je willen dat alle vogels zo weerbaar waren. VLISSINGEN Aanstaande zaterdag 22 juli wordt er op het voetbalveld aan de Irislaan een wedstrijd met een internatio naal tintje gespeeld. Excelsior speelt dan tegen het Portugese Sporting Lissabon. De wedstrijd is een voortvloei sel uit het samenwerkingscon tract dat FC Zeeland heeft on dertekend met Excelsior. Na het fiasco van betaald voetbal door FC Vlissingen wilde de KNVB geen licentie verlenen voor een nieuw op te richten be taald voetbal club. FC Zeeland zocht daarom aansluiting bij een bestaande club en vond die in Rotterdam bij Excelsior. „Wellicht dat we op die manier in de toekomst, door middel van fusie, een licentie kunnen krij gen" zegt H. Joossens van FC Zeeland. De samenwerking houdt in dat Excelsior een aantal wedstrij den op het FC Zeeland-veld aan de Irislaan komt spelen. De promotiewedstrijd tegen Spor ting Lissabon is de eerste. Excelsior treedt met de volgen de selectie aan: Moens en Van Ooijen (keepers), Sponk, Mario Been, Conrad, Gilbert Tau- ment, Prince Polley, Van Bre men, Schuurhuizen, Dijkhui zen, Mansveld, V.d. Heuvel en V.d. heuvel. Trainer is H. v.d. Pluijm. De selectie van Spor ting Lissabon was bij het slui ten van de krant nog niet be kend. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 15,00; 10,00 of 7,50 en zijn verkrijg baar aan de kassa. O) N a> Onze provincie grenst sinds enige jaren aan het vas teland van Nederland. Dat is gemakkelijk voor het voortschrijdende toerisme, een mens wil zijn blik wel eens verruimen aan de befaamde Zeeuwse luchten. Bovendien kun je in Zeeland naar het strand en de pi zee. Vanwege de ligging leeft bij sommige bezoekers nog wel eens de gedachte om spontaan voor ontwik kelingswerker te moeten spelen. Dit neerbuigende gedrag doet bij mij de vraag rijzen om samen naar Amsterdam te gaan, zodat men daar ter plekke vast kan stellen wie van ons de grootste boer is. Gevolg meestal, de boer-met-kiespijnlach. Comé kwam uit de buurt van 's-Hertogenbosch en mocht zich graag laatdunkend uitlaten over 'die Zeeuwkes'. In de loop der jaren had men hem in Domburg leren kennen en hij werd met een korreltje zout genomen. 'Dien Brae- bander was den kwaesten nie'. Vorige week hadden ze hem leuk te pakken bij de kapper toen hij kwam vragen om geknipt te worden. 'Óf hij met de bloem- pM pot een Zeeuws boerenkapsel kon krijgen?'. 'Dat is Qq voor jou niet nodig', zei de kapper, 'want jij hebt al een Zeeuws kapsel.Licht geschrokken keek Comé in de spiegel en betastte zijn dunner wordende haardos. 'Kijk', onderichtte de kapper wijzend op de twee grote inham men op zijn voorhoofd: 'De Ooster- en de Wester schelde', ver volgens trok hij aan de flinke pluk haar daar tussen in trok de conclusie: 'en hier ligt Walcheren!!!' Cameleon. DOMBURG Zaterdag 22 juli wordt er op het parkeerterrein van De Parel van 14.00 tot 21.00 uur een mid- zomermarkt gehouden. Naast vele kraampjes waarin van alles te koop is zijn er ook attracties voor kinderen en een ambach tenmarkt. Als speciale attractie is er het spel paintball-shooting en een voorronde van het Ne derlands kampioenschap standwerken. Op dezelfde dag wordt er rondom de kerk in de Hoofdstraat een Domburgse Dag gehouden met volksdan sen, ringrijden, kindertheater, muziek en een klederdrachten show. Het Nederlands kampioen schap standwerken wordt op 2 augustus in Ommen gehouden. In Domburg doen vijftien standwerkers mee die ieder op hun eigen wijze proberen om hun koopwaar aan de man te brengen. Naast een gedegen kennis van het te verhandelen artikel zijn ook eigenschappen als humor en overtuigings kracht onmisbaar voor een standwerker. Er zijn vier deel nemers die een goede kans ma ken op de Pareltrofee en zich na afloop kampioen van Domburg te mogen noemen: Jan Wortel uit Amsterdam (met Kraakhel der), Dick Koetze uit Utrecht (met speelgoed), Cor Voskamp uit Warnsveld (wonderzeem) en Ina Bor uit Zwolle (een dweil- stok). Ook de Europese kam pioen Hans Rigter uit België is aanwezig op het standwerkers concours. De eerste, tweede en derde plaats van de Pareltrofee tellen mee voor het Nederlands kampioenschap. De standwer kers worden beoordeeld door het pu bliek dat op formulieren de voorkeur bekend kan maken. Om het invullen van de formu lieren te stimuleren worden er nog drie prijzen verloot onder de invullers. De bekendmaking van de winnaars vindt plaats om 21.00 uur. Voor de kinderen is er een draaimolen, een luchtkasteel, een schminkkraam en een clown. De muziek komt van het looporkest The Melody Makers uit Vlissingen en Radio Actief verzorgt 's avonds een twee uur durende uitzending vanaf de zomermarkt. VLISSINGEN Bramnietje Dump verzorgt zaterdag 22 juli een rollerblade skatedag in de Walstraat. Er komt een heuse miniramp en een grindbak waarop demonstraties gegeven worden. De echte liefhebbers mogen het daarna zelf ook proberen. Het wordt een echte rollerbladedag bij Brammetje Dump. Naast de demonstraties zijn er videopresentaties en iedereen die zaterdag een paar nieuwe rollerbladeskates koopt krijgt een aardige atten tie. Wie wel eens wil ervaren wat het is om te skaten kan gebruik maken van de testskates. VLISSINGEN Een groot aantal winkels in de Vlissingse binnenstad zijn in juli en augustus op zondag geopend. Vanaf 23 juli kan er gewinkeld worden tussen 12.00 en 17.00 uur. Zondag 20 augustus is de laatste koopzondag. De Vlis singse winkeliers hebben voor deze periode gekozen omdat er dan veel toeristen zijn. Om het winkelen extra gezellig te ma ken komen er muzikanten en worden er in de winkels aan de klanten consumptiebonnen uitgedeeld. Met deze bonnen kun je bij een aantal Vlissingse horecagelegenheden een drankje naar keuze bestellend. WESTKAPELLE - De 20e KN- WU wielerronde van Westka pelle voor A-amateurs wordt vandaag, 19 juli, verreden als 'Omniumwedstrijd'. Dat bete kent dat er strijd geleverd wordt op drie onderdelen (klas sement of ook wel puntenwed- strijd genoemd, afvalwedstrijd en een rit in lijn). Daarover wordt een totaal-klassement opgemaakt. Om 19.45 uur wordt begonnen met de klassementswedstrijd, waarin de renners 15 ronden moeten afleggen op het 1130 meter lange parkoers. Daarna volgt een afvalwedstrijd over 15 ronden en tenslotte nog een rit in lijn over 25 ronden. Tijdens de klassementswedstrijd zijn er in vier ronden punten te win nen, in de afvalwedstrijd in twaalf ronden en bij de rit in lijn komen de eerste twintig in aanmerking voor puntenhono- rering. Er nemen 37 renners op uitnodiging aan de Wedstrijd deel. Onder hen de winnaar van vorig jaar Ludo van Overveld, diens Brabantse streekgenoot Mario van Vlimmeren en de Zeeuwse toppers Patrick Tol- hoek, Francois Franse, Peter Hoondert, Peter Mol, Patrick van Passel, Antoine Goense, Franklin Klaasse, Davy Dub beldam, Michel Rommers en Kees Schouwenaar. Burge meester H. van Maldegem lost het startschot en als Rondemiss fungeert Diane van Belzen, In het voorprogramma komen atleten in actie. Om 18.30 uur komen eerst de trimmers aan de beurt voor hun twee of zes ron den en om 19.15 uur vertrekken de wedstrijdlopers, die twee Engelse Mijlen moeten afleg gen. ARNEMUIDEN Zaterdag 22 en zaterdag 29 juli houdt de Vereniging Natuurmonumen ten vaarexcursies langs haar natuurterrein De Middelplaten in het Veerse Meer. Op een ei land vol jonge meeuwen, bloeiende planten en kleurige vlinders wordt een wandeling gemaakt. De boten waarmee de vaartocht gemaakt wordt ver trekken om 10.00 en om 14.00 uur vanuit de haven De Piet aan de Muidenweg tussen Ar- nemuiden en Wolphaartsdijk. De Middelplaten liggen langs de zuidelijke rand van het Veer se Meer. Natuurmonumenten heeft het langgerekte gebied in drieën verdeeld en ieder deel wordt anders beheerd. De vaar tocht gaat eerste langs het deel wagr paarden, pony's en koeien grazen. De zwarte Shetlandpo- ny's en de blonde Haflinger- paardjes met hun veulens trek ken direct de aandacht. Het vee zorgt voor variatie in de be planting doordat ze in een be paald patroon lopen, grazen en poepen. Dan voert de tocht langs het deel dat de mensen van Natuur monumenten jaarlijks maaien. Er is daar een weelde aan plan ten te zien zoals kleverige ogen troost, oranje havikskruid, ad dertong en ratelaar. De bloe men trekken veel vlinders aan. De wandeling leidt ook door een kolonie zilvermeeuwen. De ze hebben in deze periode net gebroed en de jongen verschui len zich in het gras. Het derde deel van de Middel platen wordt niet betreden tij dens de rondwandeling. Na tuurmonumenten laat de na tuur hier haar gang gaan en dat is te zien aan de hoge begroei ing. Wie zo slim is om een verre kijker mee te nemen op de tocht kan in dit derde deel de aal- scholvers in de bomen zien zit ten. Voor de vaartochten moet je je van te voren aanmelden bij de familie Wink, tel. 01194-5983.

Scheldebode | 1995 | | pagina 1