Echtpaar Minderhoud wint sjezenrijden Vier dagen fietsen voor de Vijf kilometer vallen met vlinders Kalender dikke banden Spannende expositie in Watertoren Internationale deelnemers tennis jeugdtoernooi DOS BURO VOOR RECHTSHULP Walvissententoonstelling Tropische temperaturen beheersen folkloristische dag Cultureel wandelen in Domburg Veiligheid op het werk Mevrouw De Smidt wint prijs SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 JULI 1995 313 MIDDELBURG Prachtig versierde sjezen, opge tuigde paarden, ringlijders in klederdracht en tempe raturen boven de dertig graden. Dat waren de ingre diënten van de eerste folkloristische dag op het Mo lenwater in Middelburg. Bekers Ringrijderij Deelnemers kunnen nu ook 's avonds trappen Boogie met wedstrijden vier- en achtmansformatie Dertig sjezen verschenen er donderdag 13 juli op het Molen water. De strijd ging van begin af aan tussen de gedoodverfde winnaars Paulien en André Me- ijers en de verrassend goed rij dende Ria Minderhoud met haar man Kees aan de leidsels. Deze twee combinaties maak ten geen enkele fout en ronde na ronde lieten zij het bordje met het nummer 4 aan de wed strijdleiding zien ten teken dat ze weer alle ringen hadden ge stoken. In het kielzog van deze twee sjezen hadden echter twee combinaties maar 1 ring gemist en nog twee anderen hadden maar twee missers. In drie kam pen moesten dus de prijzen worden verdeeld. In de eerste kamp om de vijfde beker toon den Angelien Francke en Ab Paauwe zich de sterkste door de 20 mm ring te steken. Tegen standers Jannie Louws en Adrie Beasser misten deze ring. Beide combinaties staken 74 ringen in 76 beurten. Dezelfde 20 mm moest in de kamp om de derde en vierde beker de doorslag ge ven. Diny Krijger en Wim Du- vekot staken mis zodat zij de vierde beker wonnen, maar Claudia Stroo en haar vader David Stroo wisten de 20 mm wel te steken en werden dus winnaar van de derde beker. Broer en zus Meijers en het echtpaar Minderhoud staken beiden alle 76 ringen, waarbij Paulien Meijers voor het vierde achtereenvolgende jaar alle rin gen meenam. Deze matadoren moesten dus uitmaken wie de F.B. den Boer-beker een jaar op de schoorsteen mocht zetten. De kamp was snel beslist en al in de ronde met de 32 mm ring lieten de Meijers een fataal steekje vallen. De sensatie was compleet want na drie achter eenvolgende jaren waarin Pau lien en André Meijers het sje zenrijden wonnen, waren het nu Ria en Kees Minderhoud die de overwinning voor zich opeis ten. Voor de versiering waren er vijf prijzen te verdelen. Een jury moest de aanspanning beoorde len, wat geen eenvoudig karwei is omdat de zorg die aan de combinaties besteed wordt zo groot is dat het kwaliteitsver schil in vele gevallen nihil is. Een van de juryleden verzucht te dan ook dat het steeds moei lijker wordt om die verschillen in punten uit de drukken. Bij de versiering werden de prijzen als volgt verdeeld: de eerste beker was met 79,5 punt voor Leny en Simon Lous, tweede werden Lena en Bram Roose met 78,5 punt; derde werden met 75,5 punt Ria en Kees Minderhoud, vierde met 70,5 ount Corrie Til- roe en Ries de Visser en vijfde werden Nel en Simon van den Broecke met 67,5 punt. Ook de klederdracht van de rij ders werd apart beoordeeld en ook hier waren de verschillen miniem. De bekers gingen naar Matty en Rinus Moens met 52 punten, Corrie Tilroe en Ries de De winnaars van het sjezenrijden op de eerste folkloristische dag, Ria en Kees Minderhoud. Visser met 49 punten, Nel en Si mon van den Broeke met 48 punten, Leny en Simon Lous met 48 punten en Mieke en Leo de Visser met 47 punten. Bij de ringrijderij te paard be- kampten 27 deelnemers elkaar in twee categorieën. Bij de ge stoken ringen ging de overwin ning in een spannende kamp naar Arno Francke met 30 van de 30 ringen. Hij stak de 14 mm ring en versloeg achtereenvol gens Johnny Wisse, Peter de Pagter, Cor Janse (derde beker) en tweede beker-winnaar Krijn Coppoolse Czn. De mooiste combinatie paard en rijder werd een overwinning door de pechvogel van de dag Willem van Sluijs met 46,5 punt. Wil lem viel van zijn paard en brak zijn heup. De tweede beker was voor Matty Maljaars met 45 punten en derde werd Arno Francke met 44,5 punt. De komende weken staan er een FOTO KO JAN PROVOOST aantal belangrijke wedstrijden op het programma. Zaterdag 29 juli is er de grote ringrijderij in Vlissingen met paarden en sjezen en op 13 au gustus is de tweede folkloris tische dag waarop 208 deelne mers strijden om de koninklijke bekers op het Molenwater in Middelburg. MIDDELBURG Van dins dag 25 tot en met vrijdag 28 ju li wordt vanuit Goes en Middel burg de Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse verreden. De fietsvierdaagse start in Goes voor de zevende maal vanuit 'Sportpunt Zeeland' en dit jaar wordt voor de derde maal op Walcheren in Middelburg vanaf het restaurant op tennispark 'De Veste' gestart. Dit grootste fietsevenement in Zeeland mag zich jaarlijks over een groeien de belangstelling verheugen. Ook dit jaar worden er weer ge middeld 1500 deelnemers ver wacht. De fietsliefhebbers uit het hele land kunnen deelne men op een gewone fiets, toer en racefiets of tandem. De opnieuw met grote zorg uit gezette routes zijn geschikt voor jong en oud. De aantrek kelijke routes voeren de deelne mers door de polders, over de bekende bloemdijken, over kronkelige dijken, langs vlied bergen, eeuwenoude dorpjes, statige landgoederen en rustige natuurreservaten. De deelne mers worden dagelijks verrast met routes, die met de auto vrij wel niet te bereiken zijn. Velen beschouwen het als een sportie ve fietsvakantie, waarbij geno ten wordt van het mooie Zeeuwse natuurschoon tussen Ooster- en Westerschelde. Ook het vlakke landschap maakt Zeeland tot een fietsprovincie bij uitstek. De deelnemers kunnen dage lijks kiezen uit verschillende afstanden. Vanuit Middelburg kan gestart worden voor 40 en 60 kilometer. In Goes kan men kiezen uit drie afstanden name lijk 25, 40 en 60 kilometer. Nieuw in Goes is de avondfiets- vierdaagse over dezelfde drie afstanden. Dit voor personen die niet in de gelegenheid zijn overdag mee te fietsen. Iedere dag wordt er gestart tus sen 9.00 en 12.00 uur. De fiet sers mogen hun eigen tempo be palen, maar moeten wel om 17.00 uur op het eindpunt zijn. Voor de avondfietsvierdaagse vanuit Goes is het vertrek vanaf 18.00 uur en de sportievelingen moeten uiterlijk om 22.00 uur zich weer gemeld hebben. Van zelfsprekend zijn er onderweg controleposten opgenomen. De ze zijn vrijwel allemaal onder gebracht in horecagelegenhe den, zodat er voldoende moge lijkheden zijn om even te rusten en de inwendige mens te ver sterken. De organisatie laat weinig aan het toeval over door het nemen van de nodige voorzorgsmaat regelen. Er is onderling porto- fonisch contact, een uitgebreid EHBO-team berijdt de routes en een mobiele rijwielhersteller zal eventuele deelnemers met mankementen aan hun vervoer middel weer vakkundig op pad helpen. Tijdens het fietsevene ment komen veertig vrijwilli gers in actie om alles in goede banen te leiden. Overigens is het niet verplicht om tijdens de Rijwiel- en Toer vierdaagse ook vier dagen te fietsen. Voor wie het beter uit komt en de gezellige sfeer eens wil proeven, kan ook voor één of meerdere dagen inschrijven. Voor de deelnamekosten hoeft u het niet te laten. Voor vier da gen betalen volwassenen 1 De fietstocht trekt ieder jaar veel deelnemers. ARNEMUIDEN - Op het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemui- den wordt van woensdagmiddag 19 tot en met zondag 23 juli voor het zesde achtereenvolgende jaar de 'Midden-Zeeland boogie' van het Para Centrum Midden-Zeeland gehouden. Tijdens zo'n 'boogie' maken parachutisten daar dagelijks een vrije val van 14.000 voet (bijna vijf kilometer) en vormen daarbij allerlei figuren. Het vlieg tuig dat die dagen ter beschikking staat van de ruim 200 para's uit binnen en buitenland, is de Pink Sky Van, een pimpelpaars ge kleurd vliegtuig dat 22 parachutisten tegelijk kan uitspuwen. „In Nederland zijn er bijna geen parascholen met een vlieg tuig dat meer dan acht man kan vervoeren. Door een groter vliegtuig te huren kunnen er meer mensen mee en kunnen er dus ook andere en grotere figu ren worden gevormd in de vrije val. Een boogie is dan ook bij uitstek een gelegenheid om meer ervaring op te doen in het maken van allerlei figuren. Aan de andere kant is het natuurlijk een gelegenheid bij uitstek om eens wat oude vrienden of vriendinnen te ontmoeten, want eigenlijk is het wereldje van de para's maar klein", zegt Hans den Otter van het Paracentrum. Speciaal ter gelegenheid van het zes-jarig boogie-gebeuren staan er vrijdag en zaterdag wedstrijden 'vier- en achtmans formatie' op het programma. Bij deze wedstrijden is het de bedoeling dat de springers en springsters in hun vrije val zo veel mogelijk figuren vormen. Omdat een en ander natuurlijk vanaf de grond moeilijk is te controleren, worden er tijdens die wedstrijden door meesprin- gende (of vallende) sky-divers video-opnames gemaakt zodat een en ander later nog eens op het gemak kan worden bekeken VLISSINGEN Van 24 tot en met 31 juli wordt op het ten nispark Zwanenburg het K5 Open Dos jeugdtoernooi ge speeld. Aan liet toernooi van de Lawn Tennis Club DOS doen meer dan 130 jongelui mee. Zij komen uit in de leeftijdscatego rieën t/m 10, t/m 12, t/m 14, en t/m 16. De finales zijn op zon dag 30 juli. Vooral bij de jongens kent het toernooi een sterke bezetting door de deelname van een zes tal Engelse jeugdspelers. Hoogstgeplaatste spelers zijn bij de jongens t/m 16 jaar Ray mond Barten (Souburg) en Pa trick Sztukowski (Engeland); bij jongens t/m 14 Robin van de Beek (Arnhem) en Dennis Bom- melijn (Hoek); en bij de jongens t/m 12 jaar Jan Peter Dekker (Bruinisse) en Donald Laumen uit Heinkenszand. Bij de meis jes t/m 14 zijn Vera Mölders (Milsbeek) en Puck van de Vleuten (St. Oedenrode) favo riet en in de categorie t/m 12 jaar is Connie Mölders (Mils beek) kanshebber. De wedstrijden beginnen iedere morgen om 8.30 uur. De laatste wedstrijd van de dag begint om 17.00 uur. Op de slotdag begin nen de finales om 9.00 uur. De belangrijkste wedstrijden wor den die dag tussen 12.00 en 14.00 uur gespeeld. en er een duidelijke winnende groep kan worden aangewezen. Wie de vlinders in zijn of haar buik voelt en ook wel eens zo'n vrije val van ettelijke kilome ters wil maken kan als duo passagier mee met een van de tandem-masters, die speciaal voor deze boogie naar Midden- Zeeland zijn gekomen. Wie met een van die drie specialisten meegaat, wordt overigens niet plompverloren aan de tandem- master gekoppeld. Eerst volgt er een uitleg wat er allemaal gaat gebeuren en wordt er droog geoefend. Onderweg blijft de tanden-master de 'pa tiënt' op zijn gemak stellen. En als de sprong in het diepe een maal daar is zijn alle zenuwen achter de rug en is het een kwestie van genieten. Voor die tandemsprong moet overigens wel 340 gulden voor worden neergeteld. Maar daar krijg je dan ook een ervaring voor het leven voor. Wie de sprong op vi deo of foto's wil laten vastleg gen moet rekenen op 125 tot 135 gulden extra. Wie geen tijd heeft om een van die dagen naar het vliegveld te gaan krijgt de kans om de sky- divers op een andere plaats in aktie te zien. Donderdag 20 juli om circa 16.15 springen 20 man boven de Roompot in Kamper land en een dag later, vrijdag 21 juli, op dezelfde tijd zijn de 20 skydivers in actie te zien bij de Oranjemolen in Vlissingen. Vlak bij het water, bijna bui tengaats en alleen daarom wordt het al spannend om te zien hoe die twintig skydivers uit het pimpelpaarse vliegtuig springen met de bedoeling om in ieder geval géén nat pak te halen. Het ruim vier dagen durende spektakel begint tegen tien uur in de ochtend en gaat door tot zonsondergang. 17,50 en kinderen 10,-. Een daginschrijving kost ƒ5,- per deelnemer. Bij inschrijving ont vangt u het programmaboekje met vele organisatorische en cultureel-historische wetens waardigheden. Ook bevat dit programmaboekje reductiebon nen voor diverse horecagele genheden. En wie plotseling wil deelnemen en echter geen fiets ter beschikking heeft, geen nood, er zijn bij de organisatie fietsen te huur. Belangstellenden voor de fiets vierdaagse kunnen een in schrijfformulier ophalen bij de VVV's in Goes en in Middel burg. Om administratieve rompslomp en onnodig opont houd op de eerste startdag te voorkomen, is het mogelijk om op maandag 24 juli tussen 14.00 en 17.00 uur in te schrijven. VLISSINGEN De ZRTC Theo Middelkamp laat weke lijks op woensdagavond wed strijden voor de zomeravond competitie verrijden. Tijdens de vakantieperiode ligt de compe titie enkele weken stil maar op 16 augustus wordt de draad weer opgenomen. De deelname aan de dikkebandenwedstrij- den is gratis. Daarnaast staan ook toertoch ten, veldritten, tijdritten en uit stapjes naar de Limburgse en Vlaamse heuvelzones op het programma. De kalender voor de dikke ban denwedstrijden in de komende weken ziet er als volgt uit: vrijdag 11 augustus: Lewedorp (18.30); vrijdag 18 augustus: Zierikzee (19.00); zondag 3 sep tember: Koewacht (11.30); zon dag 10 september: Lamswaarde (11.00); woensdag 13 septem ber: Goes (18.30); zaterdag 16 september: Middelburg (nader te bepalen tijdstip); zaterdag 23 september: Hulst (14.00); zater dag 7 oktober: IJzendijke (14.30). Inschrijving open vanaf een uur voor aanvang van de wedstrijden. Contactpersonen. Voor Noord en Midden Zeeland: Jan slabbe- koorn, telefoon 01192-2708. OOST-SOUBURG Deze maand is in de Watertoren een tentoonstelling gestart met werk van Ton Slits, Jo Heynen en Pauline Prior. Deze 3 kun stenaars bieden met een grote diversiteit aan werken een spannende tentoonstelling. Ton Slits exposeert in de rein- waterkelder kleine objec ten/collages achter glas. Ingeto gen van kleur en vorm verwij zen ze naar onze industriële we reld en hun processen. Er hangt een sfeer van geheimzinnigheid, omdat het beeld niet direct zijn betekenis prijs geeft. Door het bekijken van de hele reeks ont staat er wel inzicht in de gehan teerde beeldtaal, maar de uit eindelijke betekenis blijft een mysterie. Op de eerste etage heeft hij een werk gemaakt, dat ontworpen is voor de waterto ren. In een baan volgt hij de constructie van de muur en voegt zo een bijzonder element toe aan dit voormalige indus triële gebouw. Op de tweede etage haqngen schilderijen van fors formaat. Portretten, maar niet in de tra ditionele betekenis van het woord. Het zijn bekende perso nen uit de twintigste eeuw. Martin Heidegger, Richard Strauss of Leni Riefenstahl. Ie der van hen was op zijn terrein een genie en heeft met zijn werk iets toegevoegd aan de ontwik keling van onze cultuur. Het ge meenschappelijke van deze DOMBURG Gedurende het zomerseizoen verzorgt het VW elke vrijdagmiddag om 13.30 uur een culturele stadswande ling door Domburg, onder lei ding van een gids. De wandeling voert langs mar kante plaatsen in Domburg die een rol hebben gespeeld in de culturele geschiedenis van de badplaats. De wandelingen starten bij het VW-kantoor en voeren langs het Badhotel, de Nederlands hervormde kerk, het Badpaviljoen, de villa Car men Sylva en de huizen waar de schilders Toorop en Mondriaan verbleven. Ook hun favoriete plekjes om te schilderen wor den getoond. De gids verteld ook over de sfeer die in het be gin van de eeuw zo kenmerkend was voor de badplaats in op komst. Deelname kost zes of drie gul den. door de kunstenaar Jo Heynen geschilderde mensen is, dat ze allen de voorkeur gegeven heb ben, direct of indirect, aan poli tieke interesses met een zeer twijfelachtige morele legitima tie. De portretten zijn opge bouwd uit verf toetsen, de waar neming wisselt al naargelang de positie die je als toeschouwer inneemt. Pauline Prior en Thea van den Heuvel werken onder de naam „Stichting Cameron" aan pro jecten, waarin beeldende kunst en fotografie naadloos samen gaan. In de installatie in het waterreservoir „Het water lost de problemen op", wordt de toeschouwer meegenomen in een rap tempo door een beeld, dat gaat over ritme, vervorming en transparantie. Op de leketage toont Pauline Pior 'Daglicht Israël', een 50-tal daglichtfoto's van de klaag muur, het landschap, de ver schillende religies, en Pales- tijnen die aan de kant van de weg wachten op werk. De foto's zijn aan elkaar geregen en daarvoor zijn vergrootglazen geplaatst. Er staat direct licht op en dat geeft schaduwen, schaduwen die in alle vormen en maten aanwezig zijn in Is raël. DONDERDAG 20 JULI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Kanaalstraat 64.12.05-13.00 Middag editie met o.a. gast en reportage. 13.35 Zomerededitie vanuit de mu ziektent op het Havenplein in Zierikzee met muziek van Herien Wieringa. 17.03-18.00 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 21 JULI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Kanaalstraat 64. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 Zomerdeditie vanuit het Arion hotel in Vlissingen met muziek van Peter Adriaanse. 17.05-18.00 Avondeditie. 17.32-18.00 Uitgaanstips voor het weekeinde. ZATERDAG 22 JULI 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuw se weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de passie van..., een boekbespreking, culinaire tip van de chefkok en muziek. 13.34- 18.00 Omroep Zeeland Sport: uitsla gen, reportages, commentaren. ZONDAG 23 JULI 10.02 De Tijdmachine vandaag: de kerk van Tholen, het museum van Sint Annaland en het orgel in Poortvliet. 11.02 De Zeeuwse Lucht. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog. Vandaag me vrouw Lucie de Smit-Sutin uil Schoondijke. 13.32-14.00 Omroep Zeeland Sport. 14.25-14.30; 15.25- 15.30 en 16.25-16.30 Omroep Zee land Sport in Langs de Lijn. 17.05- 18.00 Omroep Zeeland Sport, uitsla gen, reportages en commentaren. MAANDAG 24 JUII 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Kanaalstraat 64, zomers pro gramma met o.a. VW-tip, het zomer weer, de toeristische rubriek 'wel kom', een studiogast, vacaturebank voor vakantiewerkers, anekdotes van luisteraars, de vakantietip en veel mu ziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. het spelletje Wegwies. 13.35 Zo- mereditie, gevarieerd programma vanuit café Tramzicht in Domburg met live muziek van Sebastiaan. 17.05- 18.00 Avondeditie met o.a. zegt u het maar. DINSDAG 25 JUII 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Kanaalstraat 64, zomers pro gramma. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 Zomereditie ge varieerd programma vanuit de Room pot in Kamperland met live muziek van Ingeval van Noot. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. WOENSDAG 26 JUII 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Kanaalstraat 64. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 Zomereditie, ge varieerd programma vanuit de mu ziektent op het Spuiplein in Breskens met live muziek van Martin. 17.05- 18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. Peter Vos kwam op het spreekuur van het Buro voor Rechts hulp informeren hoe het zat met de aansprakelijkheid van zijn werkgever na een arbeidsongeval. Elke werkgever is verplicht er voor te zorgen dat het werk voor zijn werknemers veilig is. Indien de werkgever deze verplichting onvoldoende nakomt is hij voor de schade aansprakelijk. Zo ook in het geval van Peter Vos. Deze was namelijk in dienst getreden bij een machinefa briek. De werkgever had een uitgebreid inwerkprogramma waarin nieuwe werknemers werd uitgelegd hoe met de ver schillende machines om te gaan. De begeleider van Peter had de werking van de kleefboor uitgelegd, voordat hij er tewerk gesteld werd. Toch veroorzaakte Peter een ongeluk, doordat hij voor het plaatsen van de boor het apparaat niet uit had ge zet. Zijn hand kwam tegen de boor, hetgeen tot gevolg had dat een vinger werd afgerukt. Volgens de werkgever was het onge luk het gevolg van een fout van Peter. Hij is van mening dat hij daardoor niet aansprakelijk is. Als de zaak voor de rechter komt, vraagt de rechter de werkge ver aan te geven hoe hij voor de veiligheid van Peter heeft ge zorgd. Uit het antwoord bleek dat tegen Peter was gezegd dat „bij een kleine verplaatsing van boorplek naar boorplek" de boor niet uitgezet behoefte te worden. Volgens de kantonrech ter was deze instructie onvoldoende duidelijk. Wat is immers een kleine verplaatsing Bovendien had het ongeluk ook bij een kleine verplaatsing kunnen geschieden. Peter had wellicht ook een fout gemaakt. Hij had immers niet gehandeld volgens de instructies welke hem in het inwerkpro gramma werden voorgehouden. Maar er was geen sprake van opzet van zijn kant. Nu er aan de kant van Peter geen sprake was van opzet, vindt de rechter dat hij voor de schade in het geheel niet aansprakelijk is. Omdat de werkgever zijn zorg plicht, de veiligheid zoveel mogelijk te garanderen, niet is na gekomen, achtte de rechter hem voleldig aansprakelijk voor de schade van Peter. Voor het gemis van zijn vinger kreeg Peter een schadevergoeding van f 4.500.- Het hiervoor geschetste voorbeeld gaat om lichamelijke scha de. Een werkgever is echter evengoed verplicht zorg te dragen voor het geestelijk welzijn. Hij dient derhalve te voorkomen dat een ongezonde werkdruk of werksfeer ontstaat. Een werk gever die een dergelijke situatie laat voortbestaan handelt in strijd met zijn verplichtingen. Wanneer u het idee heeft dat uw werkgever zich niet houdt aan bovenstaande verplichting kunt u contact opnemen met de dienst voor inspectie en informatie van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De inspectiedienst SZW. Dit is de voormalige arbeidsinspectie. Het adres van de inspectiedienst SWZ voor de regio Zuid-West is Stadionweg 43c, 3077 AS Rotterdam. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van ju ridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en don derdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120. In Vlis singen, „Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00- 11.00 uur Zonnebloemstraat 53, iedere maandag 09.00-11.00 uur MIDDELBURG Mevrouw De Smidt uit Vlissingen heeft een set familiespellen ter waarde van f 350,-- gewonnen. Dit voorjaar organiseerde de Finatabank in samenwerking met de voor haar werkenden kredietbemiddelaars een Monopoly-actie. Door middel van het inleveren van een advertentie waarin een slagzin afge maakt diende te worden, kon men deelnemen. Mevrouw De Bruy- ne leverde haar slagzin in bij assurantiekantoor De Bruyne in Mid delburg. Bas de Bruyne overhandigde haar onlangs de gewonnen prijs. VLISSINGEN Op het parkeerterrein bij de Miro staat van 21 juli tot en met 30 juli een walvistentoonstelling. Deze is dagelijks geopend van 11.00 tot 21.00 uur. Van de potvis, de orka, de grijze walvis, de narwalvis, de bultrug en de basilosaurus staan modellen opgesteld. De modellen zijn ge maakt van polyester en kunnen bewegen. Daardoor lijkt het een beetje echt. Naast de modellen zijn er ook volop foto's te zien, een videopresentatie en skeletdelen van walvissen. i

Scheldebode | 1995 | | pagina 13