ORTISAN 11, De reisapotheek: zeker op vakantie! Goede borstel bereikt elk plekje in de mond Kalcy-D voor ijzersterke botten Nieuwe vitaminecapsules voor optimale voorbereiding op de zon Chinese kruidenpil, het directe antwoord op spier en gewrichtsproblemen Voetschimmel voelt zich lekker op vochtige voeten Als u niet aan een wildvreemde dokter wilt uitleggen wat uw dochter mankeert 8.93i VerDanütromn"* De Rode Pilaren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 JULI 1995 323 Reisapotheek IQ I fl. 9,90 voor ca- 3 weken j VRUCHTENBLOKJES VOOR EEN NATUURLIJKE EN PROBLEEMLOZE STOELGANG VRAAG EEN GRATIS MONSTER Goed gewassen, toch vies? De Rode Pilaren I KORTINGSBON B i Naar deze tijd van het jaar heeft bijna iedereen lang uitgezien. Na een periode van lang en hard werken of studeren, verdiend op vakantie! Veel Nederlanders zullen de komende weken weer naar warme en verre bestemmingen vertrekken. Maar hoewel een bezoek aan deze landen vaak een droom is, kan uw vakantie soms ook een nachtmerrie worden. In het buitenland kunnen door bijvoorbeeld andere eetgewoontes of minder hygiënische omstandigheden allerlei on schuldige, maar vervelende kwalen optreden. Daarom is het verstandig dat u, voor u op reis gaat, een reisapotheek samenstelt. Het lijstje dat hiernaast staat, kan daarbij een handig hulpmid del zijn. In dit artikel wordt aandacht besteed aan twee veel voorko mende problemen op vakan tie, namelijk reizigersdiarree en oorpijn. Diarree Andere bereidingswijzen, on zuiver drinkwater, voedsel vergiftiging of plotselinge klimaatsveranderingen kun nen de oorzaak van 'reizigers diarree' zijn. Om van dit pro bleem af te komen is Norit een goed hulpmiddel. Dit puur natuurlijke produkt kunt u in de vorm van tabletten en cap sules verkrijgen. Met name de capsules zijn op reis prettig in het gebruik. Ze zijn gemakke lijk mee te nemen, veroorza ken geen zwarte handen en door de hogere concentratie After Sun Anti-conceptiepil Condooms Jodium Maandverband Norit tegen diarree Ontharingsmiddel Ontsmettende zalf Pleisters, watten, verband (b.v. Biogaze) Pijnstillers Middel tegen reisziekte Muggenmelk Maalox tegen maagzuur Dermacure Dioralyte Otalgan oordruppels Schaar Tampons Zonnebrandmiddel aktieve kool hoeft u er minder van in te nemen. Oorpijn Bij een lekker warme omge ving hoort een regelmatige duik in zee of zwembad. Naast de gewenste verkoeling kan dit leiden tot oorproblemen. Door achterblijvend vocht in het oor kunnen kleine ontste kingen optreden en door het zwemmen onder water wordt de druk op het trommelvlies verhoogd. Met name kleinere kinderen zijn hier extra ge voelig voor. Voor dit probleem kunt u Otalgan gebruiken. Otalgan heeft twee werkzame bestanddelen die zowel de pijn stillen als het overtollige vocht aan het oor onttrekken. Norit en Otalgan zijn ver krijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 02940- 65905. Goed poetsen is belangrijk. Dat leren we als klein kind al. Voor de meeste Nederlanders is het dan ook routine om 2 tot 3 keer per dag de tandenborstel te ge bruiken. Bij het tandenpoetsen verwij deren we een dun laagje bac teriën op de tanden dat plaque wordt genoemd. De tandarts of mondhygiëniste leert u wat de juiste manier van poetsen is. De borstel wordt onder een hoek van 45 graden ten op zichte van de tanden op het gebit gezet en met korte bewe gingen heen en weer gehaald, zonder druk uit te oefenen. Maar poetsen alleen is niet ge noeg. Minstens zo belangrijk is het om de juiste borstel te gebrui ken. Een goede borstel is zacht en ligt makkelijk in de hand. Ook hierover geeft uw tandarts graag advies. Lacto- na ontwikkelde samen met de tandarts een tandenborstel, die optimaal plaque verwij dert. Vanwege zijn uitgekien de vorm kreeg deze borstel de naam IQ. De borstelkop is klein en heeft een zeer smalle rand, zodat ook achterin de mond elke plaats kan worden bereikt, zonder dat dit braakneigingen veroorzaakt. De lange steel ligt gemakkelijk in de hand zodat de borstel goed kan worden bestuurd. Bij het poetsen wil de borstel nog wel eens glad worden en uit de hand glijden. Om dit te voorkomen heeft IQ een stabi lisator die ervoor zorgt dat hij vast in de hand ligt. Met zijn fraaie uiterlijk is IQ van Lactona het paradepaardje onder de tandenbor stels. Verschil Voor het behoud van een ge zond gebit is een goede tan denborstel dus beslist noodza kelijk. Met de introductie van IQ bewijst Lactona eens te meer dat er wel degelijk grote verschillen bestaan tussen tandenborstels. IQ is te koop bij drogist en supermarkt en herkenbaar aan de lichtblau we verpakking. Deze zomer is hij ook nog eens aantrekke lijk geprijsd. Meer informatie: Imgroma, tel.: 043-687581. Onderzoek heeft aangetoond dat oudere mensen, met name door onvolwaardige voeding en weinig zonlicht, een tekort hebben aan vitamine D. Van de tien vrou wen boven de 55 hebben er acht aanzienlijk meer vita mine D en calcium (kalk) nodig. Vooral tijdens en na de overgang kampen veel vrouwen met kalkafname door het wegvallen van de produktie van oestrogeen en progesteron. Vitamine D is belangrijk voor de kalkhuishouding in het li chaam en dus voor de kwali teit van de botten. Afname van de botmassa leidt tot een vermindering van de steun functie. Vandaar dat botont- kalking zich het eerst en sterkst ontwikkelt in de wer vellichamen. Het gevolg is dat de wervelko lom inzakt. Dat is ook de re den waarom oudere mensen zo vaak over rugpijn klagen. Daarnaast blijkt dat er een re latie bestaat tussen een tekort aan vitamine D en het oplopen van heupfracturen bij oude ren. Volgens de cijfers loopt 43% van de vrouwen tussen de 55 en 65 jaar kans op een botbreuk. Radicaal Omdat het lichaam zelf te wei- VERKRIJGBAAR BIJ: Drogisterij Kruiderij Middelburg Lange Delft 121 Tel. 01180-39905 Vlissingen Oude Markt 18 Tel. 01184-30250 nig vitamine D aanmaakt, is aanvulling noodzakelijk. Ex tra vitamine D en calcium be perken botverlies als gevolg van botontkalking en doet het aantal botbreuken dalen. Na uitgebreid wetenschappelijk onderzoek werd in nauwe sa menwerking met voedings deskundigen en wetenschap pers Kalcy-D ontwikkeld. Dit voedingssupplement voor ou deren boven de 55 rekent ra dicaal af met botontkalking. Bij dagelijks gebruik van één tablet wordt zowel het vitami ne D als het calcium-gehalte in het lichaam op peil gehou den. Hierdoor neemt de bot- dichtheid minder snel af en kan het zelfs nog toenemen. In overeenstemming met het nieuwe advies dat de Voe dingsraad aan ouderen geeft, bevat één tablet Kalcy-D 5 mcg (=200 IE) vitamine D. Voor een optimale werking is het verrijkt met 150 mg calci um. Kalcy-D heeft een frisse pepermuntsmaak en is ver krijgbaar bij drogist, reform- huis en apotheek. Voor meer informatie kunt u gratis bel len met de afdeling Consumen tenvoorlichting van Pharma- food: 06-0995522. Elke warme en zonnige zomerdag is een regelrechte uitnodiging om uitgebreid van de zon te genieten. Toch zijn er in de loop der jaren steeds meer vragen gerezen over mooi bruin worden, zonder dat de huid eronder lijdt. Om de huid te beschermen te gen UV-A en UV-B stralen, zijn in allerlei zonnebrandproduk- ten filters opgenomen. Ze vor men een effectief bescher mingslaagje op uw huid, waar door u langer in de zon kunt blijven. Die bescherming heeft de huid wel nodig. Overmatig zonlicht kan ertoe leiden dat zij op den duur haar stevig heid verliest. Vitaminecapsules Verstandig zonnen is een veel gehoorde kreet. Maar wat is 'verstandig'? Het is in elk ge val heel belangrijk dat u tij dens de eerste dagen dat u in de zon bent, een goede crème met een hoge beschermings factor gebruikt. Daarnaast is er nu Bronzactive Solaire, een nieuw produkt dat de huid 'voorbereidt' op de zon. Deze vitaminecapsules bevatten be- tacaroteen, selenium en de vi tamines C en E. De uitgeba lanceerde samenstelling zorgt ervoor dat de melanine (het pigment dat de kleur van de huid bepaalt) sneller naar de bovenste huidlagen verhuist en zich daar verspreidt. Hier door wordt u sneller bruin, zelfs als u een bleke huid hebt en rossig haar, zodat u eerder kunt overstappen op een lage re beschermingsfactor. Bo vendien beschermt de combi natie van vitamines de huid tegen de nadelige effecten van de zon op lange termijn, zoals bijvoorbeeld voortijdige ver oudering. Zonne-irritatie De vitaminecapsules helpen ook zonne-irritatie, zoals bij voorbeeld blaasjes en rood heid, te voorkomen. Uit on derzoek blijkt dat bij het me rendeel van de mensen die hier last van hebben, na ge bruik van Bronzactive Solaire nauwelijks tot geen irritatie meer voorkomt. De vitamine capsules zijn verkrijgbaar als kuur van twee weken. Aanbe volen wordt vijftien dagen voordat u de zon in gaat met de capsules te beginnen. Met Bronzactive Solaire bereidt u uw huid, op veilige wijze, voor op een versnelde en ge lijkmatige bruining. Bij drogist en apotheek ligt een folder klaar met meer in formatie. U kunt ook schrij ven naar Searle Nederland B.V., Postbus 1402, 3600 BK Maarssen, o.v.v. Bronzactive Solaire. De Chinese kruidenpil tegen spier- en gewrichtspij nen was onlangs in het nieuws naar aanleiding van een onderzoek uitgevoerd door de reumatoloog Dr. J.R. Tisscher. Dr. Tisscher publiceerde in het toonaangevende blad "Arts Alternatief' zijn posi tieve ervaringen met Chien Pu Wan. Ondersteund door publikaties van ondermeer Ja panse universiteiten conclu deert de specialist uit Den Bosch dat bij 75% van de on derzochte personen na een maand een duidelijke verbete ring optrad. Het meest opval lende was de directe verbete ring bij pijn en zwelling van de gewrichten, waardoor de functie hiervan verbeterde. Chinese geneeskunde Anders dan in westerse lan den werkt de Chinese genees kunde met verschillende na tuurlijke kruiden. Chien Pu Wan bevat een combinatie van 20 ingrediënten. Daarin schuilt ook de kracht van het produkt. Ieder kruid heeft een specifieke werking en ac tiviteit. Het totale produkt zorgt voor de versterking van beenderen, spieren en ge wrichten. Bovendien bevor dert Chien Pu Wan de bloed circulatie en draagt zorg voor een versnelde afvoer van af valstoffen zoals bijv. urine zuur. Het werkt ook ontste- kingsremmend en pijnstil lend en heeft bij normaal ge bruik geen bijwerkingen. Positieve reakties De Nederlander M. Thomas, die de Chinese kruidenpil ont dekte en naar Europa impor teert zegt: "De resultaten van Chien Pu Wan zijn vaak frap pant. Dagelijks krijgen wij brieven van mensen, die ja renlang gezocht hebben naar een probaat middel en dat nu in dit produkt gevonden heb ben. Vooral mensen met klachten van reumatische aard, zoals stramme en pijn lijke gewrichten (artrose) on dervinden er veel baat bij. Vaak merken gebruikers al na twee weken een flinke ver betering." Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de Chien Pu Wan infolijn: 04242-84976. U krijgt dan persoonlijk antwoord op uw vragen. Chien Pu Wan in het blauwe doosje is verkrijgbaar bij drogist, apotheker en re- formhuis. Chien Pu Wan is samengesteld uit 20 natuurlijke kwaliteitsingrediën ten Met voetschimmel besmette voeten ruiken bepaald niet lekker. Tegenwoordig hoeft niemand hier meer last van te hebben, maar de praktijk is helaas anders. Eén op de drie Nederlanders heeft de aandoening die ook wel zwemmerseczeem wordt genoemd. Eerst iets over de symptomen van voetschimmel. De ge plaagde voeten hebben een grijswit beslag tussen de te nen, een schilferige en rode huid en soms ook jeuk. Voor al na flink transpireren merk je een onaangename geur die zelfs met dagelijks wassen van de voeten en verschonen van de sokken niet weggaat. Hoe zit het nu met die hygië ne? Niet te weinig wassen, maar verkeerde wasgewoon- ten dragen bij aan het ont staan van zwemmers eczeem. Door onvol doende afspoelen van de voeten kunnen zeepresten tussen de tenen achterblijven en het huidvet oplossen, waardoor de natuur lijke zuurgraad van de huid aangetast raakt. Dat vormt een warm welkom voor schimmelsporen, ze ker als de voeten slecht worden afge droogd. Ook slecht ventilerend schoeisel houdt de voeten vochtig. Vocht en warmte zijn een ide aal leefklimaat voor de schim mel. Besmetting Huidschilfertjes van mensen die besmet zijn, zorgen voor verspreiding van de schim mel. In kleed- en doucheruim ten, sauna's en zwembaden lo pen mensen op blote voeten en komen zo gemakkelijk in con tact met de sporen. Zwemba- Dermacurê den zijn zelfs zo berucht, dat de aandoening zijn bijnaam 'zwemmerseczeem' er aan te danken heeft. Dermacure Een eenmaal opgelopen voet schimmel gaat meestal niet vanzelf over, maar is heel goed te behandelen. Al vele ja ren bestaat er, onder de naam Dermacure, een doeltreffend geneesmiddel dat niet alleen de schimmeldraden en de spo ren dieper in de opperhuid doodt, maar ook de bacteriën die de onaangename geur ver oorzaken. Dermacure is in een crème en een poeder ver krijgbaar bij drogist en apo theker. De crème is het aangewezen middel bij een be schadigde huid met kloofjes. Bij een op pervlakkige infectie kan de poeder ge bruikt worden. Om herinfectie te voor komen, de sokken en alle gedragen schoenen met het poeder behandelen. Voor meer informa tie: Gaba B.V., tel.: 036-5491919. Reizen naar een zuidelijk of tropisch land is in meer dere opzichten een avontuurlijke onderneming. Toch zijn brandend maagzuur op Mallorca, diarree in Del phi en schaafwonden op Honolulu niet bepaald avon turen om over naar huis te schrijven. Zeker niet als uw gezin straks afhankelijk zou zijn van de lokale medicijnman. Als u die al weet te vinden. Daarom is het wel zo'n lekker gevoel om tijdens uw vakantie te beschikken over betrouwbare produkten die snel afre kenen met vakantieprobleempjes. Brandend maagzuur Eetgewoonten in het buiten land kunnen nog wel eens lei den tot een branderig gevoel in de maag of zure oprispin gen. Maalox is een effectieve remedie en zorgt dat het bran derig gevoel verdwijnt. De sa menstelling van Maalox, alu- miniumoxide en magnesium- hydroxide, heeft als belang rijk voordeel dat de klachten niet terugkeren "reboundef fect" (zie ook de Consumen tengids van maart 1995). Nieuw is Maalox Plus, het juiste middel als brandend maagzuur gepaard gaat met een opgeblazen gevoel. Darmklachten Ook hier geldt dat een afwij kende keuken kan leiden tot een vervelend vakantiepro bleem: diarree. Eigenlijk een natuurlijke reactie van het li chaam om schadelijke stoffen kwijt te raken. Let er echter op dat u en zeker uw kinderen niet te veel vocht (en zouten) verliezen. Dit kan leiden tot uitdroging van het lichaam. Voor een juiste behandeling is er Dioralyte. Dioralyte bevat de juiste samenstelling natri um, kalium en glucose om de vocht- en zoutbalans in stand te houden bij diarree. Dioraly te is in sachets verkrijgbaar en heeft een sinaasappel- smaak. Schaafwonden Aangezien ongelukjes in een klein hoekje zitten, verdient het ook aanbeveling Biogaze mee te nemen. Biogaze is een geïmpregneerd verbandgaas en geschikt voor snij- en schaafwonden. Kortom, met deze produkten kunt u uw vakantie vrolijk te gemoet zien. En wat mis schien nog wel belangrijker is, om er straks vrolijk op te rug te kijken. Voor meer informatie, vraag uw drogist of apotheker of bel Nattermann, tel.: 020- 5473944. WEG TERUG. EEN SNELLE Het van oudsher bekende insekt- werende eltekt van de geur van cederhout is de basis van het MUG WEG MELK recept. Het houdt muggen en vliegen daadwerkelijk buitenshuis. Eenvoudig met de handige roller aan te brengen op houten rig- gels. kozijnen, deuren e.d., maar óók op de huid. EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: Drogisterij Kruiderij Middelburg Lange Delft 121 Tel 01180-39905 Vlissingen Oude Maikt 18 Tel 01184-30250 MUG WEG melk geen jL06-maar ^BIJ IMTURIVG VM DEZE B0NJ

Scheldebode | 1995 | | pagina 23