STRANDCROSS VLISSINGEN OP HET BADSTRAND Kanaalrace 1995 22 INTERNATIONAAL A-HEREN EN DAMES TENNISTOURNOOI Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding zondag 3 september v/a 1 f2.30 uur Nadat het fenomeen Strandmotorcross voor het eerst in Nederland haar intrede deed tijdens de Veronica Strandrace in Scheveningen, zijn de mensen van MSV De Uitlaat gelijk aan het werk gegaan om ook in Vlissingen zo'n spektakel van de grond te krijgen. En dat is ze gelukt ook. In september 1986 al, want toen werd voor het eerst op het Badstrand voor de Boulevard Evertsen de Eerste Zeeuwse (Regionale) Strandmotorcross gehouden. En gelijk al met een verbluffend resultaat, want zo'n 20.000 toeschouwers maak ten het vanaf de boulevard mee. van dit razend evenement zien, dat de orga nisatoren het indertijd goed hebben gezien. Die naam "Strandcross Vlissingen" is een in middels gevestigde naam! Rijders van inter nationale naam en faam zullen aan de start verschijnen om elkaar sportief te bevechten in resp. de 125cc, de 250cc en 500cc (Su perklasse) en off-the-road-klasse. En natuurlijk kan ook dit jaar weer het dui zendkoppige publiek het hele evenement gratis en voor niks bijwonen. De boulevards vormen immers een unieke tribune! Nu, negen jaar later, laat de naam alleen al Organisatie: MSV De Uitlaat Maandag 28 augustus t/m zondag 3 september Het is weer gelukt. Van 28 augustus t/m 3 september wordt voor het achtste ach tereenvolgende jaar een indrukwekkend tennistournooi gehouden op het eigen tennispark van LTC De Schelde aan de Burgemeester van Woelderenlaan. De sponsors van het tournooi brengen een prijzengeld op dat voldoende aanleiding Is voor spelers uit de top-20 van de Ne derlandse tenniswereld om op die data naar Vlissingen af te reizen en tegen el kaar in het "krijtperk" te treden. Schipper Accountants is hoofdsponsor en samen met tal van subsponsors leverde dat een prijzenpot op van 21.000,-! Van die "Top-20-spelers" worden er verscheidene in Vlissingen verwacht. Wie dat dan wel pre cies zullen zijn, houden de organisatoren op dit moment nog angstvallig achter de kiezen. Maar het publiek kan ervan op aan, dat de kwaliteit van vorig jaar zeker geëvenaard zal worden! Op 28, 29 en 30 augustus worden de voor ronden gespeeld met Zeeuws talent in de hoofdrol. Vanaf 31 augustus staat het hoofd- tournooi op het programma en gedurende het gehele spektakel kan men meedoen met een loterij. Organisatie: LTC De Schelde zondag 3 september De wat oudere lezers onder ons kun nen het zich ongetwijfeld nog gemak kelijk voor de geest halen; de tijd van voor de golfslag- en sportfondsenba- den. Die goede oude tijd, waarin va der je in het kanaal gooide om je te leren zwemmen. De tijd, waarin de duikplank de dichtstbijzijnde brug was. Tijden veranderen, schepen werden gro ter, het water wat minder schoon. Dus bouwde men zwembaden en zwom men niet meer in kanalen en rivieren. Behalve 1x per jaar in Vlissingen, dit jaar op zondag 3 september. Van 11.45 tot 16.15 uur wordt er om het hardst ge zwommen door leden van zwemploegen uit het hele land. Afstanden van 400 en 800 meter voor jongens en meisjes tot 12 jaar, van 1000 en 3000 meter voor de da mes en heren en prestatietochten van 250 en 1000 meter voor de recreatiezwem mers. De prijzen worden aan het eind van de middag uitgereikt door de burgemeester van Vlissingen, de heer Van der Doef. Start en finish: Botenhuis/Keersluisbrug Aanvang 1e wedstrijd: 11.45 uur Organisatie: ZV de Stormvogel

Scheldebode | 1995 | | pagina 50