Hardlopers, le lustrum van het Veronica Concours hippique Snuffelmarkten Agenda SEPTEMBER OKTOBER NOVEMBER Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding Zon of regen, 's morgens vroeg of 's avonds laat, altijd kom je er wel een paar tegen. Met soepele tred lopen ze je voorbij en diep in je hart ben je er toch wel een beetje jaloers op. Hardlopers, joggers of hoe je ze maar wilt noemen kunnen hun hart ophalen deze zomer, want in Vlissingen worden regelmatig prestatielopen georganiseerd. De eerste vindt plaats op 6 juni: een Super- strandloop over 10 Engelse mijlen. Ongeoe fende lopers zullen er al gauw achter komen dat het niet makkelijk is om over het strand en duinen scherpe tijden te zetten. Toch gaat het niet (alleen) om de tijd, maar om het meedoen. Dat geldt ook voor de mensen die zich in een wat trager tempo voortbewegen, ook wel wandelaars genoemd. De Vlissingse wandelsportverenigingen hebben voor hen dit seizoen een aantal leuke tochten uitge zet. En of je nu een klein rondje loopt of van Bergen op Zoom naar Vlissingen, de presta tie is er niet minder om. Wie dat vooral zullen beamen zijn de zitten- blijvers. Ze moedigen aan, geven commen taar, drinken en een droog shirt en zijn daar door onmisbaar voor elke sporter. Ook aan hen is dit jaar gedacht, op de atletiekbaan in Vlissingen vinden regelmatig wedstrijden plaats. Leuk om naar te kijken en wie weet inspireert het zittenblijvers eens hard te gaan lopen. Meer informatie over de prestatielopen, wandeltochten en atletiekwedstrijden kunt u vinden in de evenementenkalender. zaterdag 8 en 22 juli, zaterdag 5 augustus ie kunt nou eenmaal niet alles bewa ren. Op den duur liggen er overal spul len waar je geen afscheid van kunt ne men, maar waar je (als je heel eertijk te gen jezelf bent) toch eigenlijk niks meer mee gaat doen. Tijd om op te rui men. Een middag vol herinneringen le vert ai gauw een paar dozen spullen op. Voor de vuilnisbak zijn ze te mooi (en te dierbaar), maar waar kun je ze kwijt? Op de Snuffelmarkt! Je huurt een kraam, stalt je waren uit en het feest kan beginnen. In Vlissingen worden in het zomerseizoen diverse Snuffelmarkten op het Stadhuis plein gehouden, dus noteer de data alvast in uw agenda. Een absolute must voor wie een paar uur wil neuzen in de eindeloze kraampjes en in de heerlijke troep die te koop wordt aangeboden. Want de afdankertjes van de één, zijn waardevolle schatten voor de an der. Je zal de ontbrekende schaal van je servies maar vinden! De Snuffelmarkten worden gehouden van 10.00 - 18.00 uur en de kleine toegangs prijs moet ter plaatse worden voldaan. Organisatie: Evenementenbureau West Nederland Zuid- woensdag 9 t/m zaterdag 12 augustus Dit jaar wordt het Concours Hippique voor de vijfde keer in het Recreatiepark Westduin gehouden. En omdat een eer ste lustrum gevierd moet worden is het concours in een extra feestelijk jasje ge huld en komen niet alleen de paarden liefhebbers aan hun trekken. Woensdag staat tussen 14.00 en 16.30 uur de Veronica Zomertruck op het Bella- mypark om alvast wat reclame te maken voor het (grotendeels) door hun ge sponsorde concours. Donderdag verschijnen dan de eerste dieren op het recreatieterrein. Geen paarden, maar politie- en jachthonden demonstreren tus sen 12.00 en 16.30 uur hun kunnen. Daarna wordt er opgetreden door het Veronica ar tiestenteam en wordt er gevoetbald door het Veronica Voetbalpromotieteam (aanvang wedstrijd 17.30 uur), 's Avonds vanaf 19.00 uur beginnen de veteranen met hun spring- wedstrijd, die uiteindelijk zaterdagavond wordt beslist. Afhankelijk van de thermiek, het weer en de wind vindt er vroeger of later op de avond een ballonvaart plaats. Het echte concours, springen en dressuur, wordt vrijdags en zaterdags verreden. Kort om, reden genoeg om eens een kijkje te gaan nemen op Recreatiepark Westduin tij dens het 1e lustrum van het Veronica Con cours Hippique. Organisatie: Ruitersportver. Scheldestad Foto-. Ruitersportvereniging Scheldestad traint met "Ik heb een tong" (mu ziektheater). Kaarten a 15,-passen 12,50, kinderen tot 12 jr. 7,50 zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB Vlissin gen. Org.: Culturele Raad. di. 26 20.00 uur, Aldegonde, Wester- zicht, Prijsklaverjassen. Toegang 2,50. Org.: Aldegonde. za. 30 20.00 uur, Arsenaaltheater, Plainsong (Engelse folkgroep) Kaar ten a 20,- passen 15,- zijn ver krijgbaar vanaf 22 sept. bij de VW/- ANWB Vlissingen. Org.: Uit in Vlissin- Sen. Stedelijk Museum Bellamypark 19 Vlis singen, t/m 1 oktober, "Schipper mag ik overvaren", een exp. over de ge schiedenis van verbinding vanuit Vlissingen met Zeeuws-Vlaanderen incl. de ontw. rond de Wester- schelde Vaste Oeververbinding. Entree: f 2,50; t/m 12 jaar en pas 65 71,50 Restaurant de Gevangentoren, Boul. de Ruyter 1a, tm 4 sept, expositie over driemastschoener de Een dracht, tevens terugblik op Sail Vlissingen 1994. Te bezichtigen da gelijks van 11.00 - 22.00 uur. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, werken van Karin Starmans. Open van ma. t/m vr. van 14-17 uur en op af spraak. Bezichtiging Fort Rammekens. T/m oktober geopend di. t/m zo. van 13- 17 uur. Toegang volw. 2,50, kinde ren, 65+ en groepen 1,50. Org.: Sted. Museum Vlissingen. Duitslandweg, Vlissingen-Oost, (bij goed weer) iedere zater- en zondag van 12-16 uur, vliegdemonstraties met helicopters, zweefvliegtuigen, motorvliegtuigen ed en off-the-ro- ad-modelautootjes. Org.: Model vliegclub Delta. 4 t/m 14 KINDERBOEKENWEEK. Met act. in de Vlissingse en Souburgse bi bliotheken. Inl. 01184 - -67345/12947. Org.: Bibliotheek Vlissingen/Souburg. 15 okt. t/m 7 januari Stedelijk Museum Bellamypark 19 Vlissingen, exp. "Ma- es" met werk de schilder Maes, met vnl. stadsgezichten van Vlissingen. Entree: 7 2,50; t/m 12 jaar en pas 65 71,50 Bezichtiging Fort Rammekens. T/m oktober geopend di. t/m zo. van 13- 17 uur. Toegang volw. 2,50, kinde ren, 65+ en groepen 1,50. Org.: Sted. Museum Vlissingen. za. 4 10.00 - 17.00 uur, Mensa De Ru yter, Van Hogendorpweg, Najaar- spostzegelbeurs. Met veiling en gro te verloting. Org.: Postzegelver. Phila- telica, afd. Vlissingen. za. 4 20.00 uur, De Zwaan, Oost-Sou burg, Toneelvoorstelling door STEC. Inl. Mevr. Mijnsbergen, 01180 - 27171. Tevens op 11 en 18 nov. Org.: Toneel ver. STEC. za. 11 20.00 uur, De Zwaan, Oost- Souburg, Toneelvoorstelling door STEC. Zie 4 nov. za. 18 20.00 uur, De Zwaan, Oost- Souburg, Toneelvoorstelling door STEC. Zie 4 nov. t/m 7 januari Stedelijk Museum Bella mypark Vlissingen, exp. "Maes" met werk van de schilder Maes (vnl. stadsgezichten van Vlissingen). Entree: 7 2,50; t/m 12 jaar en pas 65 71,50

Scheldebode | 1995 | | pagina 49