Rondwandelen in en rond Fort Rammekens juni tot en met september 17 t/m 22 juli Zeeroverije* op eert zelfgebouwd piratenschip, een schat zoeken op het schateiland, leren schermen van kapitein Haak, elk kind droomt ervan. Van 17 tot en met 22 juli komt de droom uit, want dit jaar heeft Speelstad als thema "Pira- tenstad"; V, Iedere dag van 9.00 tot 16.00 uur kun nen 'kinderen van 4 tot en met 12 jaar zlch naar hartelust uitleven op het bun- kerterrein ^an de'Langeleenwég. Ze Ie- ren er\ schermen en judo, maken brood jes gezond (een beetje piraat krijgt ge^n scheurbuik meer), bouwen hutten en schepen en worden geschminkt. De kleinste piraten vermaken zich opper- j best in het klputerdorp. Dagelijks rijdt er een bus die de kinderen vanaf 6 jaar pphaalt en gratis naar Pira- tenstad brengi Piratenstad zelf kost f 2,- per piraat. J j Organisatie: Werkgroep Speelstad Vlissingen bruisend als de branding Bewaarkrant Even buiten Ritthem, iets ten oosten van Vlissingen, ligt Fort Rammekens. Gelegen op een strategisch punt, namelijk pal aan de Westerschelde, heeft het fort al vele heren gediend. Het werd gebouwd in de 16e eeuw in opdracht van de zuster van Karei de Vijfde, een voor die tijd modern fort, met dikke muren waar kanonskogels niet zomaar doorheen konden. Ook heeft het fort dienst gedaan als vertrek punt van VOC-schepen, hospitaal en als champignonkwekertj. Het fort zelf is er niet minder indrukwekkend door geworden, in tegendeel. Gelukkig en helaas heeft men niet altijd ge noeg tijd en geld kunnen investeren in het Fort. Gelukkig, omdat de flora en fauna in en om het fort zo de kans kregen zich zonder menselijke hand naar hartelust te vermenig vuldigen. Ook in het nabij gelegen natuurge bied Rammekenshoek kan je dan ook volop genieten van dit unieke stukje natuur. Helaas, omdat het ook betekent dat men nu in het fort volop bezig is met herstelwerk zaamheden. Fort Rammekens maakt deel uit van een groots landelijk opgezet project dat de geschiedenis van de Verenigde Oostin- dische Compagnie wat meer voor de men sen wil doen leven. Het is dan ook niet meer dan wenselijk dat er het een en ander ge beurt om Fort Rammekens weer in zijn oude glorie te herstellen. Fort Rammekens is tot en met eind oktober te bezichtigen van dinsdag tot en met zon dag van 13.00 - 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 2,50 voor volwassenen en f 1,50 voor kinderen tot en met 12 jaar en 65plus- sers. In de maanden juli én augustus kunt u het fort iedere dinsdagavond met een gids be zoeken. Kaartjes voor deze rondleiding zijn verkrijg baar bij de VW/ANWB Vlissingen, Nieuw- endijk 15, tel. 01184 - 12345/19275. Reserve ren is noodzakelijk, want het aantal kaarten is beperkt.

Scheldebode | 1995 | | pagina 48