WALCHEREN VLISSINGEN GROOT RINGRIJDERS- FESTIJN OP DE ZEEMANSERVE Agenda SEPTEMBER zaterdag 29 juli 08.00 - 18.00 uur Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding 1 9 za. 2 14.20 uur, Piet Hein Strandpavil joen, Westduin, Prestatieloop: 4 en 7 km. Deelname f 3,50. Org.: Terre des Hommes. zo. 24 20.00 uur, Arsenaaltheater, In het kader van Theaterfestival "Zee land uit de kast": Makinatu met "Taun Taun" (voorstelling met pop pen en acteurs). Kaarten 15,- passen 12,50, kinderen tot 12 jr. 7,50 zijn verkrijgbaar bij de VW/- ANWB Vlissingen. Org.: Culturele Raad. ma. 25 20.00 uur, Arsenaal theater, In het kader van Theaterfestival "Zee land uit de kast" Ensemble Con- Een verblijf op WALCHEREN is het onder gaan van cultuur met een been in het water. Walcheren wordt weieens de 'cultuur tuin' van Zeeland genoemd. Toch ont leent het zijn toeristische faam voorna melijk aan het water. Dankzij zee, mooie stranden -grotendeels op het zuiden- en (als gevolg van de watersnoodramp), de watersport op het Veerse Meer. Maar Walcheren is beslist veel meer. Een leuk f ietseiland (drie bewegwijzerde ANWB- fietsroutes), dat nogal wat interessante, voor al cultuurhistorische, attraties heeft te bie den. En die andere kant komt te weinig aan bod en dat is jammer. Laat u zich daarom vooral even voorlichten bij een van de tien lokale VW-kantoren op Walcheren. Een vakantie op Walcheren doorbrengen be tekent ook dat u kennis maakt met de karak teristieke dorpen zoals Aagtekerke, Grijps- kerke en Serooskerke. Uiteraard is een be zoek aan het historisch stadje Veere en de monumentale stad Middelburg zonder meer de moeite waard. In beide steden kunt u dwalen en het rijke verleden terug zien in vele glorieuze gebouwen, huizen, pleintjes en kaden. De stranden van de familiebadplaatsen zoals Domburg, Vrouwenpolder, Zoutelande en Westkapelle zijn voor fijnproevers: breed en rustig en onderscheiden met de blauwe vlag,- voor schone stranden en een goede kwaliteit van het zwemwater. Daarnaast bruist het van de acitiviteiten zoals brade- rien, straat- en jazzfestivals, old-timer ritten, folkloristische en culturele evenementen. Te vens laat de geschiedenis sporen zien van de Romeinse herkomst en van schilders zo als Mondriaan en Toorop. Maar het meest spreekt de zee in Vlissingen. De stad staat letterlijk met de voeten in het water. Wie de Arsenaaltoren van het Mari tiem Attraktiecentrum Het Arsenaal in Vlissin gen bestijgt, heeft eenmaal bovengekomen het 'echte Zeeland' aan zijn voeten liggen. Het is onvermijdelijk als je hier bent,- de zee Op de Zeemanserve (achter Wal- straat/Lange Zelke) vindt de hele dag een groot Ringrijders-spektakel plaats, waarbij twee kampioenschappen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging worden verreden. Een echt traditioneel evene ment in een tijd waarin we steeds minder traditie, folklore, klederdracht enz. in het dagelijks leven tegen komen. Dat alles ziet u vandaag in Vlissingen welde gelijk. Niet alleen een ringrijderij te paard, waarbij het de bedoeling is dat de ruiters op ongezadelde paarden met volle snelheid de lans door de (steeds kleiner wordende) ring weten te steken. Maar ook een ringrijde rij met traditionele sjeesjes. Prachtig versierd met indrukwekkende bloemdecoraties en waarbij de deelnemers zijn gekleed in histo rische Zeeuwse klederdracht. Aan het eind van de dag zal in een zeer spannende kamp worden gestreden om de tien wisselbekers. Dat mag u uiteraard niet missen! En wie nog meer ringrijderijen wil zien in Vlissingen wijzen we hierbij graag op de ringrijderijen in Souburg, Ritthem en Pape gaaienburg. In de doorlopende agenda in deze krant komt u ze allemaal tegen. vr. 2 20.30 uur, Aldegonde, Wester- zicht 386, Gezellige praat- en dans avond voor alleenstaande 25-plus- sers. Toegang gratis. Org.: Aldegon de. zo. 3 9.30 - 18.00 uur, Sporthal Bas- kensburg, BC Vlissingen Tournooi. Toegang gratis. Org.: zo. 3 11.30 uur, Botenhuis Kanaal door Walcheren, Int. Kanaalrace. Wedstrij den van 400 tot 3000 meter. Tevens prestatietocht. Deelname prestatie tocht 5,-. Org.: Zwemsportver. De Stormvogel. zo. 3 12.30 uur, Badstrand Vlissingen, Nat. Strandmotorcross: 125 cc, 250 cc, 500 cc en off-the-roadklasse. Toegang gratis. Org.: M.S.V. De Uitlaat. za. 9 9.00 - 17.00 uur, De Ruyterplein, Rommelmarkt. Org.: Dhr. Altena, tel. 87000. Datum onder voorbehoud za. 9 9.00 - 17.00 uur, Open Monu mentendag. Bij een aantal monumen ten die anders niet te bezichtigen zijn, gaan vandaag de deuren open. Let op de vlag met de sleutel. Org.: Vrienden van het Sted. Museum. za. 9 10.00 - 17.00 uur, Scheldestraat, Herfstmarkt. Org.: Winkel iersver. Scheldestraat. za. 9 11.00 - 15.00 uur, Arsenaalthea ter, Start losse kaartverkoop thea terseizoen 1995 - 1996, met door lopend programmapresentaties. Org.: Uit in Vlissingen. speelt de hoofdrol. Overzichtelijk ontvouwt het landschap zich aan het oog. De merkte kens zoals de vuur- en kerktorens in het land schap geven aan waar de stadjes en dorpen liggen. En op de Vlissingse boulevard schui ven de grootste zeeschepen op een steen worp afstand aan de toeschouwers voorbij. Kortom Walcheren is een cultuurtuin waar leuke vakantieherinneringen zijn te plukken. za. 9 13.30 uur, Stemerdinglaan, Oost- Souburg, vertrek 2e etappe Delta tour (wielerronde voor A-ama teurs). Aankomst tussen 17-18 uur op de Paauwenburgweg te Vlissingen. Org.: Wielerstichting Vlissingen. za. 9 18.00 - 22.00 uur, Sporthal Bas- kensburg, Basketbalgala met inter nationaal tournooi. Toegang 10,- (prijs onder voorbehoud). 9 en 10 za. 9.00 - 18.00, zo. 10.00 - 17.00 uur, Sportfondsenbad, Int. Wa- terpolotournooi. Tevens verloting. Toegang vrij. Org.: Zwemsportver. De Stormvogel. 9 en 10 za. 11.00, zo. 10.00 uur, Atle tiekbaan Baskensburg, Meerkamp se nioren ABCD junioren. Toegang vrij. Org.: Atletica. za. 16, centrum Vlissingen, Ambach tenmarkt. Org.: EC Winkelcentrum Vlissingen. za. 16 13.00 uur, Atletiekbaan Bas kensburg, Record wedstrijden. Toe gang vrij. Org.: Atletica. di. 19 20.00 uur, Aldegonde, Wester- zicht, Bingo. Toegang gratis. Org.: Al degonde. wo. 20 19.00 uur, Sportpark Baskens burg, Coopertest. Deelname 3,50. Org.: Atletica. Organisatie: Zeeuwse Ringrijders Vereniging

Scheldebode | 1995 | | pagina 47