PER KOETSJE LANGS DE ZEE Terug na 20 jaar: Plainsong Agenda AUGUSTUS SEPTEMBER In 1971 was ex-Fairport Convention zanger/gitarist Ian Matthews een eigen weg ingeslagen. Na twee succesvolle soloplaten verscheen in 1972 het fraaie 'In se arch of Amelia Earhart' waarop Matthews werd begeleid door een hechte band: Plainsong. Daarna werd het stil, heel stil. Nu, ruim 20 jaar na dato, is er dan eindelijk een vervols: een nieuwe cd, een nieuwe Sroep, een nieuw pittiser seluid, breder en voller dan voorheen, al draait alles nog wel om akoestische instrumenten. In de oorspronkelijke bezetting destijds waren Ian Mat thews en Andy Roberts de songleveranciers. Op de nieuwe cd 'Dark side of the room' hebben ze op hun eigen niveau assistentie gekregen van Julian Dawson en Mark Grif fiths. De band blinkt met name uit in de vierstemmige samenzang. Plainsong blijkt een fan tastische Engelse folkgroep, eigenlijk nog veel beter dan vroeger. Misschien zijn ze wel de aardigste originele 'unplugged' band van dit moment. Zaterdag 30 september, 20.00 uur, Arsenaal theater. Entreeprijzen van 15,-(passen) tot/ 20,- De zomer heeft zijn eigen beelden en zijn eigen geluiden. De stranden natuurlijk, en de onweersbuien na een lome dag. Opwaaien de zomerjurken. En neerdwarrelende klok ken. Want ook dat hoort typisch bij de zo mer: een beiaardconcert. In Vlissingen zullen in juli en augustus een viertal beiaardconcerten worden gegeven. Steeds op zaterdagen, steeds om 3 uur 's middags. Het eerste concert, op 1 juli, wordt gegeven vanaf de St. Jacobstoren. Beiaardier is H. van Putten. Op 15 juli bespeelt J. Vogel de bei aard van de Stadhuistoren. Veertien dagen later komen (ook weer vanuit de Stadhuistoren) de zomerse klanken uit de handen van H. Groeneweg. Het slotconcert klinkt op zaterdag 12 augustus. Beiaardier van de Stadhuistoren is dan J. de Hollander. De Watertoren, centrum voor heden daagse kunst, Oost-Souburg, tot 27 augustus installatie in het waterre servoir van Pauline Prior; schilderij en van Jo Heynen; tekeningen - mixed media van Ton Slits. Toegang 2,50, kinderen 1,-. Geopend wo. t/m zo. van 12-17 uur. Org.: Culturele Raad Vlissingen. Stedelijk Museum Bellamypark 19 Vlis singen, t/m 1 oktober "Schipper mag ik overvaren", een exp. over de ge schiedenis van verbinding vanuit Vlissingen met Zeeuws-Vlaanderen incl. de ontw. rond de Wester- schelde Vaste Oeververbinding. Entree f2,50; t/m 12 jaar en pas 65 1,50 Restaurant de Gevangentoren, Boul. de Ruyter 1a, tm 4 sept, expositie over driemastschoener de Een dracht, tevens terugblik op Sail Vlissingen 1994. Te bezichtigen da gelijks van 11.00 - 22.00 uur. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, werken van Karin Starmans. Open van ma. t/m vr. van 14-17 uur en op af spraak. Cirkel (wijk Paauwenburg), 21 juli t/m 11 aug., kunstproject "te kijk", in onafgebouwde huizen hangt, staat en ligt kunst van Leen van Duiven- dijk, Margreet Leijdekker en Sjaak Schuit. Rondleidingen in en rond Fort Ram- mekens. In augustus iedere dinsdag avond om 19.30 uur vanaf het Fort. Te vens rondleidingen op aanvraag. Kaar ten a 3,50 zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB Vlissingen en het Sted. Museum. Org.: I.V.N. Bezichtiging Fort Rammekens. T/m oktober geopend di. t/m zo. van 13- 17 uur. Toegang volw. 2,50, kinde ren, 65en groepen 1,50. Org.: Ste delijk Museum. Rondvaarten met de Showboot Flandria. In augustus iedere dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 - 16.00 uur vanaf de Koopmanshaven. Inl. en kaartverkoop: VW/ANWB Vlis singen, Nieuwendijk 15, tel. 01184 - 12345/19275. Wandeling door maritiem Vlissin gen. Een 75 min. durende ontdek kingstocht langs de zeekant van Vlis singen o.l.v. een gids. In augustus op dinsdag, donderdag en zaterdag om 14.00 uur. Aanmelden tot 10.00 uur bij de VW/ANWB Vlissingen, Nieuw endijk 15, 01184 - 12345/19275. Groe pen na voorafgaand overleg. Tarief 5,- p.p. Duitslandweg, Vlissingen-Oost, (bij goed weer) iedere zater- en zondag van 12-16 uur, vliegdemonstraties met helicopters, zweefvliegtuigen, motorvliegtuigen ed en off-the-ro- ad-modelautootjes. Org.: Model vliegclub Delta. Beklimmen St Jacobstoren, ma tm za. van 10-12 uur. Toegangsprijs n.n.b. Bezichtiging St. Jacobskerk, do tm za. 13.30-16.00 uur. Toegang gratis. vr. 1 21.30 uur, Terrein Kon. Mij. De Schelde, Opening Zeeland Nazomer Festival met het theaterspektakel "Veles e Vents" (Zeil en Wind) van Xarxa Teatre (Spanje). Toegang gra tis. Org.: Culturele Raad. za. 2 8.30 - 17.00 uur, Oost Souburg, Ringrijden. Org.: Zeeuwse Ringrijders Vereniging. za. 2 09.00 - 17.00 uur, Kanaalstraat, Paspoortstraat, Vlissingsestraat, Oost- Souburg, KAROLINGEN NAJAARS- MARKT met o.a. straattheater. Org Nemidso. Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding 1 7 Vanaf de Pinksterdagen heeft u op zon- en feestdagen, tijdens evenementen en festi viteiten, een extra reden om de boulevard eens op te wandelen. Bij redelijk weer kunt u of bij het beeld van Michiel de Ruyter of bij het Wooldhuis schitterende paardenkoetsjes zien staan, waarmee u "als een vorst" naar het andere eind van de boulevard kunt rij den. Stalhouderij 't Haam uit Burgh-Haamstede zet deze zomer in Vlissingen een authentie ke "Jagdwagen" en een "Feldwagen" in voor deze nieuwe toeristische attractie. Beide rij tuigen zijn gemaakt van blank gelakt hout, met zachtgetinte bekleding. Vroeger werden ze gebruikt op het platteland. Omdat de rij tuigen zo enorm comfortabel zijn, blijken ze bij uitstek geschikt te zijn voor rondritten. Robuuste tuigpaarden staan voor de koetsjes ingespannen. Het geklik van hun hoeven op het wegdek van de boulevard zal deze zo mer een vertrouwd geluid worden. U koopt uw ritje rechtstreeks bij de koetsier. Het kost u voor een volwassene 7,50; kin deren van 4 -12 jaar betalen 5,-. FotoKoen Nugteren

Scheldebode | 1995 | | pagina 45