DRIEMASTSCHOENER 'EENDRACHT' Agenda AUGUSTUS 15 t/m 23 juli Vanaf 28 juli tot 4 september zal in Bar Restaurant De Gevangentoren aan de Boulevard De Ruyter een expositie wor den gehouden over doe! en mogelijkhe den van actieve vakanties op de Een dracht. Ook zal er een terugblik te zien zijn op Sail Vlissingen 1994 en andere maritieme aspecten van Vlissingen. De expositie is gedurende de aan-gegeven periode dagelijks gratis te bezichtigen van 11.00 tot 22.00 uur op de bovenver dieping van De Gevangentoren, Boule vard De Ruyter la in Vlissingen. vr. 11 12.30 uur, Koopmanshaven, Boottocht Vlissingen - Antwerpen met de Flandria (met bustransfer terug naar Vlissingen). Aankomst Antwerpen ong. 17.00 uur, vertrek bus 21.00 uur. Inlichtingen en kaartverkoop bij de VW/ANWB Vlissingen, Nieuw- endijk 15, tel. 01184 -12345/19275. Org.: VW/ANWB Vlissingen i.s.m. Flandria. za. 12 8.30 - 17.30 uur, dorpskern Rit- them, Ringrijden. Org.: Zeeuwse Ringrijders Vereniging. za. 1-2 9.00 -17.00 uur, De Ruyterplein, Rommelmarkt. Org.: Dhr. Altena, tel. 87000. Datum onder voorbehoud. za. 12 15.00 uur, Stadhuistoren, Bei aardconcert door J. de Hollander. Org.: Culturele Raad. za. 12 16.00 uur, Kanaalstraat, Oost- Souburg, Wielerronde voor nieuwe lingen, C-amateurs dagkaarthou ders, A-amateurs. Org.: Wielerstich- ting Vlissingen. vr. 18 9.00 - 18.00 uur, centrum Vlis singen, Toeristenmarkt. Org.: EC Winkelcentrum Vlissingen. vr. 18 12.00 - 12.30 uur, Sint Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Dirk S. Donker (Oppenhui zen). Toegang vrij, kollekte bij de uit gang. Org.: Orgelcommissie Vlissin- gen. za. 19 19.30 uur, De Schuur, Middel- burgsestr. 113, Oost-Souburg, Zomer- loop: 2,5-5-10-15 km. Deelname vanaf 2,-. Org.: Buurtver. Van Duy- venvoorde i.s.m. Atletica. 20/8 tm 1-9 Verblijf van driemast schoener de Eendracht in Vlissin gen. Bezichtiging mogelijk. Voor meer informatie: tel. 01184 - 65366/65577. Org.: Eendrachtcomité Vlissingen. 24 t/m 26 centrum Vlissingen, De Ruy- terfeesten 1995 met o.a. het Loop orkest "Copper and Brass", modes hows, snuffelmarkt, straattheater, kunstmarkt, antiekveiling en autos how. Org.: EC Winkelcentrum Vlissin- sen. vr. 25 12.00 - 12.30 uur, Sint Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Bram Beekman (org. van de St. Jacobskerk). Toegang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissingen. za. 26 14.00 - 20.00 uur, dorpskern Ritthem, Demonstratie ringrijden met sjezen. Org.: Zeeuwse Ringrij ders Vereniging. za. 26 11.00 - 18.00 uur, Schoolplein Ravensteynschool/Ravensteynplein, In terculturele dag, met info-stands, intercult. kinderspelen, buitenpodi um met dans- en muziekoptredens en div. kraampjes. Org.: Werkgroep Interculturele dag Woltershuis/Bone- dijke. za. 26 15.00 uur, Clubhuis G.P.C., Bos weg, v.s.v. "Marathon" - Drie eilan- dentocht: 120 en 45 km. Inschrijf geld 120 km 50,- incl. en 35,- excl. herinnering, 45 km 15,- incl. en 10,- excl. herinnering. Inl. dhr. Steendam, 01184 - 64509. Org.: v.s.v. Marathon. 28/8 tm 3/9 ma. 13-19 uur, di. tm zo. 10-19 uur, Tennispark de Nolle, van Woelderenln., Schipper Acc. Schelde A-tournooi, prijzengeld 21.000,-. 28 tm 30 aug. voorron de met Zeeuws talent, aansluitend hoofdtournooi. Toegang gratis. Org.: L.T.C. de Schel- di. 29 20.00 uur, Aldegonde, Wester zicht, Prijsklaverjassen. Toegang 2,50. Org.: Aldegonde. Op het De Ruyterplein, het Bellamypark en de Nieuwendijk (alleen aan de havenzijde) staan van 15 t/m 23 juli tientallen kermisat tracties opgesteld voor de traditionele jaar lijkse Vlissingse kermis. Een evenement dat nauwelijk verdere introductie behoeft, want de Vlissingse kermis staat wijd en zijd be kend als een sfeervol en gezellig evenement van grote klasse. Om de doorgaande route naar de binnenstad en Het Arsenaal niet te blokkeren, zijn de Zeilmarkt en de rijweg van de Nieuwendijk vrijgehouden. Het jaarlijks Kermisvuurwerk vindt als van ouds plaats op de donderdagavond (20 ju li). U kunt het vanf het Rondeel en het Kei- zersbolwerk perfect gadeslaan. Zorgt u wel een beetje op tijd te zijn! Het vuurwerk be gint om 22.00 uur. Als u met de auto die avond naar de Vlissingse binnenstad gaat, houdt er dan rekening mee dat u wel eens een flink stukje moet wandelen. De binnen stad is afgeladen op de vuurwerk-avond! BewaarkrantVlissingen bruisend als de branding 1 5 Op 20 augustus a.s. loopt de driemast schoener "Eendracht" de haven van Vlis singen binnen. Bijna twee weken is Vlis singen dan de tijdelijke thuishaven van het grootste zeilende zeeschip van ons land. Reden genoeg om eens een kijkje te gaan nemen bij onze maritieme natio nale trots. Gedurende het verblijf in de haven is er gelegenheid om nader met het schip kennis te maken. Het is dan al weer ruim een jaar geleden dat de Eendracht Vlissingen verliet, nadat deze als Admiraalsschip de parade of sails had af genomen van de deelnemers aan Sail Vlis singen 1994. In de tussenliggende tijd is een druk vaarschema afgewerkt. Het is schip is namelijk 300 dagen van het jaar op zee voor dagtochten en meerdaagse reizen. In de zo mermaanden wordt er uitsluitend met jonge ren gevaren. Er wordt dan ook gezeild in de Tallships races. Als de Eendracht in Vlissin gen arriveert is het overbezette programma met deelname aan de races, Sail Amsterdam en Sail Zeebrugge, net achter de rug. In de bijna zes jaar dat het schip nu in de vaart is, hebben al veel mensen kennis gemaakt met de unieke ervaring van het zeilen op zee. De slogan: "Eens in je leven!", waarmee de Stichting Het Zeilend Zeeschip mensen pro beert te werven voor zo'n zeiltocht, is dan ook een understatement. Velen laten het niet bij die eerst unieke erva ring. Want uniek is het, zo'n korte of langere reis met de Eendracht. Gevaarlijk is het trou wens ook. Niet vanwege de veiligheid van het schip of de deskundigheid van de be manning, dat is allemaal dik in orde. Nee het gevaar schuilt veel meer in een geheimzinnig virus dat aan boord rondwaart; in de volks mond het "Eendrachtvirus" genaamd. Daar heeft de scheepsarts (ook elke reis aan boord) geen medicijn tegen. Frank van Wille- gen, de voorzitter van het comité Zeeland van de Eendracht, weet daarover mee te praten. Als we hem vragen naar de sympto men van de ziekte, hoeft hij niet lang na te denken. De uiterlijke kenmerken zijn gemak kelijk te herkennen zegt hij: een licht slinge rende loop als men aan de wal is en een moeilijk definieerbare glans in de ogen. Daarbij een voortdurende, aan heimwee grenzende, hunkering naar een hellend dek onder de voeten, zout water in het gezicht en de laarzen, en een frisse wind door de Foto: De Eendracht haren. Tot slot een onuitputtelijke reeks ver halen, zo ongeveer als een opa die over zijn eerste kleinkind komt te spreken aldus Frank, ledereen die eens meevaart met de Een dracht loopt kans op deze besmetting en van genezing is maar hoogst zelden ge hoord. Maar zonder dollen, de Eendracht is een volledig uitgerust zeeschip van zo'n zestig meter, dat aan de hoogste veiligheids eisen voldoet. Het schip wordt in de vaart gehouden door een kleine, zeer gemotiveer de, organisatie en bemand met deskundig opgeleide en zeer enthousiaste vrijwilligers. De doelstelling van de Eendracht is: "Elke Nederlander, in het bijzonder jongeren, in staat te stellen om kennis te maken met het avontuur van zeezeilen". Zee- en zeilervaring zijn daarvoor niet nodig. De ervaren beman ning maakt de passagiers wegwijs, zodat ie dereen binnen een dag daadwerkelijk bij draagt aan alle aspecten van het varen met het schip. Deze aanpak past precies in de trend naar actieve vakanties en sluit aan op de maritieme inslag van de Nederlander. Van mei tot november vaart het schip op de Noord- en Oostzee, van november tot mei in de Middellandse Zee, rond de Canarische Eilanden en de Azoren. De vaste thuishaven is Scheveningen, maar zoals gezegd is Vlis singen van 20 augustus tot 1 september de tijdelijke verblijfplaats. In deze periode wor den vijf dagtochten en een vijfdaagse reis gemaakt. Informatie over de Eendracht, aan melding voor het lidmaatschap van de vere niging of boeking van reizen kan op het vol gende adres: Eendrachtcomite Zeeland, F.G. van Willegen, Abraham Kuijperstraat 19, 4384 GV Vlissingen, tel. 01184 - 65366 of W.P. van Eijk, Goeman Borgesiusstraat 65, 4384 JM Vlissingen, tel. 01184 - 65577.

Scheldebode | 1995 | | pagina 43