TIEN DAGEN EEN WERELDJE APART MIDZOMERNACHTMARKT ZOMERFESTIVAL HORECA VLISSINGEN vrijdag 4 augustus 21.00 - 01.00 uur Bewaarkrant Vrijdasavond 4 augustus kunt u verzekerd zijn van een barstensvolle boulevard tussen het Wooldhuis en de Zeevaartschool- Op die avond vindt namelijk de jaarlijkse Midzo- mernachtmarkt plaats. Zo'n 150 kraampjes, op alle denkbare manieren verlicht, vormen samen de meest unieke markt die Nederland kent. Niet alleen door het tijdstip, maar zeker ook door de locatie. Een nachtmarkt met uit zicht op zee! Waar kom je dat, behalve in Vlissingen, nog meer tegen? Organisatie: Vereniging voor Ambulante Handel in Noord- en Midden Zeeland Vlissingen bruisend als de branding 1 4 yC papier afgedrukt. Hoe vaak zal die machine in werking worden gesteld? Twee ontwerpers werken samen Trajekt heeft altijd gewerkt vanuit beeldende objecten, ontworpen door Wiepke Polder vaart. Spel en beeld zijn gelijkwaardige ele menten, inhoud en vorm zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Voor dit project is een unieke en veelbelovende samenwerking gezocht met één van de vooraanstaande de corontwerpsters van Nederland: Laura de Josselin de Jong. Zij heeft bepaalde ruimten van Fort Rammekens ingericht met intrigeren de objecten. Soms vormen die een vanzelf sprekende eenheid met het werk van Wiep ke, en soms juist een spannend contrast. In Fort Rammekens is van 27 juli tot en met 6 augustus veel meer te zien dan ge woonlijk. Eenmaal door de Renaissance- poort binnengestapt, staat de bezoeker midden in een verzameling beelden en gebeurtenissen. In de moestuinen groei en te vroeg geborenen, in schietgaten bloeien landschappen op, in een duister gangetje vinden vieze praktijken plaats, op een fileertafel wordt het onvolmaakte opengesneden Speciaal voor Fort Rammekens, nergens ter wereld ooit nog te zien, heeft Trajekt (al vóór 'Windhuisjes' in Vlissingen geen onbekende) deze aan plaats en tijd gebonden taferelen ontworpen. Maar dit project van taferelen is nieuw. Alle eerdere voorstellingen konden min of meer vanuit het "kladblok" ontstaan. Tekeningen werden uiteindelijk constructies, over scènes kon artistiek leidster Wiepke Pol dervaart lang nadenken. Nu wordt de voor stelling op de locatie gemaakt. Er is voor de spelers alleen een kader: wie hier wonen, wat hun routines en gewoontes zijn. Daar binnen gaan de spelers aan het werk. Nog meer nieuw Er is nog veel meer nieuw. Om te beginnen ook de tijdsduur: de voorstelling duurt van 13.00 tot 19.00 uur. Trajekt wil onderzoeken of het mogelijk is zo veel uren, zoveel dagen achtereen en binnen zo'n kader te spelen. In Fort Rammekens wordt in die uren een op zichzelf staande wereld gecreëerd die van 's morgens 13.00 tot 's middags 19.00 uur kan worden gevolgd. Voor Trajekt kan het een nieuwe werkwijze opleveren. Maar ook het publiek wordt uitgedaagd om zich te 'vernieuwen'. Wie zich in Fort Rammekens wil overgeven aan wat Trajekt te bieden heeft, moet zich namelijk behoorlijk actief opstellen. De toe schouwer kijkt hoe hij wil, waar hij wil, en hoe lang hij wil. Hij trekt zijn eigen plan. Wil hij te weten komen wat hier aan de hand is, dan moet hij zijn nieuwsgierigheid durven volgen. "Wie durft ziet meer." Bijvoorbeeld: om de vieze zaakjes die het daglicht niet kunnen verdragen te vinden, moet de toe schouwer donkere gangen in. Hij zal om een speler heen moeten lopen, of dwars door een ruimte heen, om een volgende toestand mee te maken. Is een toeschouwer bereid om ook de meer verborgen zaken te gaan onderzoeken? Wat is daar voor nodig? Lukt dat overdag, zonder de 'make-up' van thea terlicht? In het archief staat een stempelmachine, die geschikt is om mensen af te drukken op pa pier. In die machine kan iemand vastgebon den worden. Hij wordt ingesmeerd met verf en middels een neergaande hefboom op Foto: Huib Kemmink 1 t/m 6 augustus De Vlissingse Horeca pakt deze zomer eens flink uit! Van 1 t/m 6 augustus ziet de Vlissingse binnenstad er bruisend uit, met podia, tenten, optredens en smul partijen dwars door de hele stad. In de Spiegeltent op de Zeilmarkt treedt op dinsdag 1 augustus de formatie DEZZ op vanaf 21.00 uur. Op zaterdag 5 augustus kunt u op dezelfde plaats en tijd ALTEKLEIN aantreffen en op zondag 6 augustus is die zelfde Spiegeltent het decor van een spec taculair Diner-Varieté. Gedurende de hele week worden in de Spiegetent oude speel- fils vertoond, kinderaktiviteiten gehouden en nog veel meer. De Walstraat zal de-hele week het open lucht-podium zijn van tal van straatartiesten en aan de kop van de Walstraat, op het Scheldeplein, wordt donderdag 3 augustus de spotlight gericht op drie populaire mu zieksoorten. Van 13.00 tot 17.00 uur vindt dan een Country-festival plaats, inclusief mechanische stier, square-dans-vloer en modeshows! Alles in een open tent en gra tis en voor niks. 'sAvonds gaat de tent dicht, moet er een entree betaald worden van 25,- en gaat de muziek over op Jazz en Blues én op spare-ribs! Een smakelijke muzi kale avond is het gevolg. Tijdens het Zomerfestival treft u ook podia aan in de Beursstraat, waar iedere avond (behalve op maandag) optredens en gezel ligheid zijn te verwachten en op het Bella- mypark. Daar wordt een schitterende Stage bus neergezet, waar dagelijks optredens, shows, happenings en voorstellingen wor den gehouden. De hele week wordt verder aangekleed met tal van aktiviteiten: paalzitten, boegspriet lopen, competitie kelner-race, horeca 6- kamp enz. De dagelijkse voorronden van de laatste twee ziet u door de hele stad op de pleinen en in de straten. De finale vindt plaats op zondag 6 augustus op het De Ruy- terplein. De Nieuwendijk wordt in deze drukke en gezellige week omgedoopt tot Mosseldijk! Want op vrijdag 4 en zaterdag 5 augustus wordt daar het Mosselweekend gehouden. Pruttelende kookpotten, opstijgende geuren en met smaak verorberde mosselspecialitei ten, allemaal in de open lucht. Wat is het toch fijn om in Vlissingen te zijn! De organisatoren vertellen dat ze met nog veel meer bezig zijn. Met een toneelstuk van Judith Hertzberg in het Arsenaaltheater, met de finale van VARA's Kinder Song Festi val (ook in het Arsenaaltheater en wel op vrijdag 4 augustus om 19.30 uur), met de meest wilde en gekke ideeën en plannen. Het kan niet op! Foto: StageBus

Scheldebode | 1995 | | pagina 42