SPECIALE DAGTRIP NAAR ANTWERPEN - MET DE BOOT! Zeeland kruipt uit de kast Agenda AUGUSTUS vrijdag 28 juli en vrijdag 11 augustus Avondorgelconcert door Bram Beekman. Toegang 7,50, passen 5,-. Org.: Orgelcommissie Vlissin- gen. do. 3 vanaf 13.00 uur, Scheldeplein, l.h.k.v. Zomerfestival Horeca Vlis- singen: 13-17 uur, Country festival; vanaf 19.00 uur, Jazz, blues spa- re-ribs. Toegang middagprogramma gratis, avond 25,-. Org.: Ver. Horeca Vlissingen. vr. 4 9.00 - 18.00 uur, centrum Vlissin gen, Toeristenmarkt. Org.: EC Win kelcentrum Vlissingen. vr. 4 12.00 - 12.30 uur, Sint Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Henk G. van Putten (Nw. Be- yerland). Toegang vrij, kol lekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissin gen. vr. 4 19.30 uur, Arsenaaltheater, Fina le Vara's Kindersongfestival. Toe gang 10,-. Org.: Ver. Horeca Vlissin- Sen. vr. 4 21.00 - 01.00 uur, Boulevards Vlissingen, Midzomernachtmarkt. Org.: Ver. voor Ambulante Handel in Noord- en Midden-Zeeland. 4 en 5 Nieuwendijk, l.h.k.v. Zomer festival Horeca Vlissingen: Mossel weekend. Org.: Ver. Horeca Vlissin- gen. za. 5 09.00 - 11.00 (30 km), 09.00 - 13.00 uur (overige afst.), De Kanovij ver, Van Woelderenlaan, Duin- en strandtocht: 5-10-15-20-30 km. In schrijfgeld 4,- p.p Org.: w.s.v. De Vrolijke Tippelaars. za. 5 10.00-18.00 uur, Stadhuisplein, Snuffelmarkt. Toegang 3,- volwas senen en 2,- kinderen van 6 t/m 12 jaar. Org.: Evenementenbureau ZW Neder land. za. 5 21.00 uur, Spiegeltent Zeilmarkt, l.h.k.v. Zomerfestival Horeca Vlis singen: optreden ALTEKLEIN. Org.: Ver. Horeca Vlissingen. zo. 6 14.00 - 16.00 uur, Strandpavil joen De Nolle, Radio Acties 106 FM Zomertour. Met optredens van locale artiesten, radio spelletjes met het aanw. publiek en een Karaoke Show. Org.: Radio Actief. zo. 6 19.00 uur, Spiegeltent Zeilmarkt, l.h.k.v. Zomerfestival Horeca Vlis singen: Diner Variété. Prijs n.n.b. Org.: Ver. Horeca Vlissingen. di. 8 09.00 - 19.00 uur, 11-dorpen- tocht (fietstocht over Walcheren) en Walcherse Molendag. Deelname volw. 6,- kinderen tot 12 jr. en 65+ 3,-. Inl. over opstappunten en ver koop routeboekjes bij de VW/ANWB Vlissingen (géén startpunt),01184 -— 12345/19275. Org.: Elfdorpentocht- organisatie. wo. 9 14.00 - 16.30 uur, Bellamypark, Zomertruck Veronica. Org.: Ruiter sportver. Scheldestad. 10 t/m 12 Do. 16-20 uur, vr. 9- 20 uur, za. 9-17 uur, Recreatiepark Westduin, Concours hippique (springen en dressuur), met o.a. donderdag demonstraties met jacht- en politiehonden. Toegang gratis. Org.: Ruitersportver. Scheldestad. vr. 11 9.00 - 18.00 uur, centrum Vlis singen, Toeristenmarkt. Org.: EC Winkelcentrum Vlissingen. vr. 11 12.00 - 12.30 uur, Sint Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Sophie Trépanier (Canada). Toegang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissingen. Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding /1 3 schelde, een paar uur rondzwalken in Ant werpen en dan 's avonds terug naar Vlissin gen per luxe touringcar. Een grandioze dagtrip, waarbij u vanuit de Vlissingse Koopmanshaven óm 12.30 uur vertrekt en 's avonds om 22.15 uur ook weer terug aankomt. Een tussen die twee momen ten heeft u dan de dag van uw leven gehad. Elk onderdeel van de trip is op zich al zeer de moeite waard. De boottocht naar Ant werpen toe, bijvoorbeeld. De luxe rond- vaartschepen van Flandria zijn al tientallen ja ren een bekend beeld in de Vlissingse Koopmanshaven. Maar altijd, omdat ze Bel gische gasten in Vlissingen aan wal zetten. Na een proef vorig jaar, bleek de belangstel ling om de reis vanuit Vlissingen te kunnen maken overstelpend! De VW en Flandria herhalen die proef dit jaar dan ook graag. De tocht over de Westerschelde geeft u alle ge legenheid om van zeer dichtbij de indruk wekkende scheepvaart te bekijken, de be- loodsing van die schepen en - tegen het eind van de reis - de imposante Antwerpse haven. U doet dat allemaal vanachter uw bord en glas, want tijdens de reis wordt u vergast op een smakelijke warme lunch. Op z'n Belgisch, dus prima verzorgd! U kunt nu al inschrijven voor een van deze Dagtrips Antwerpen. De VW-Vlissingen neemt uw reservering graag in ontvangt (Nieuwendijk 15, tel.: 01184 -12345/19275) Tarieven: volwassenen 75,-, kinderen van 3 tot 11 jaar 55,-, groepen vanaf 15 perso nen, 60+ en minder-validen 65,-. Org.: VW en Flandria. IPoppenspel kent een lange traditie en heeft zich ontwikkeld tot een volwaardige theatervorm. Van vrijdag 22 tot en met dinsdag 26 september vinden door heel Midden-Zeeland interessante en betove rende voorstellingen voor groot en klein plaats. Samen vormen die het festival 'Zee land uit de kast', één van de Nazomer-festi vals. De optredende gezelschappen ko men uit binnen- en buitenland. Een groot aantal voorstellingen gaat tijdens het poppenfestival 'Zeeland uit de kast' in première. Daarover valt meestal nog niet zo veel te vertellen. Maar verrassing is sowieso een vast onderdeel van poppenspel. Zoals in 'Taun-Taun', van de Baskische groep Ma- kinatu. Een groep die zich in diverse tech nieken van het poppenspel heeft gespecia liseerd. Het mannetje van de foto. In die voorstelling gaat Makinatu terug naar de jaren, waarin bijvoorbeeld een camera nog veel meer is dan alleen een staaltje van technisch vernuft, ledereen heeft toch wel eens ooit gedacht, dat in zo'n apparaat kleine mensjes wonen die de camera be dienen. Zo'n camera, een typische ouderwetse driepoot met een blaasbalg, staat deze keer in een pretpark. Poppen en acteurs voeren het publiek mee de camera in. Ver borgen opereren daar, volgens de wetten van licht en schaduw, de foto-mijnwerkers. Zij ontvangen en bewerken de beelden die via de sluiter binnenkomen. Beeld voor beeld ontwikkelt zich zo het verhaal. In roestbruine kleuren en ondersteund door prachtige geluiden en woordloze klanken naar Antwerpen. Heen met de boot, waar al varend een verrukkelijke warme lunch wordt geserveerd, een vaartocht over de Wester- verplaatst het verhaal zich steeds dieper de camera in. Poppen en acteurs werken nauwgezet samen. En zo wordt 'Taun-Taun' een poètische, beeldende voorstelling met hier en daar ook wat zwarte humor. Op 24 september om 20.00 uur te zien in het Arsenaaltheater 15,-/12,50, kinderen 7,50) 'Ik heb een tong' Weer totaal anders -nu een muziektheater- produktie voor de hele familie- is de voor stelling 'Ik heb een tong' van Ensemble Contraint. Ditmaal een beeldverhaal (van Heieen van der Wusten) waarin een actrice samenspeelt met een orkest. Een orkest in een schilderij. Dat muziek speelt, die door de Zeeuw Dies Ie Due is gecomponeerd. En waar gaat het over? Moe van alle gela menteer stapt een mevrouw op een avond in haar bootje en vaart het meer op. Daar beleeft ze een merkwaardige droom... Verras uzelf en uw (buur)kinderen met de afloop, op 25 september in het Arsenaal- theater 15,-/12,50, kinderen 7,50) Foto: "Taun-Taun'VMakinatu. Op de vrijdagen 28 juli en 11 augustus orga niseren de VW-Vlissingen en de Antwerpse rederij Flandria twee fantastische dagtrips

Scheldebode | 1995 | | pagina 41