Winkelen in Vlissingen VOORPROEFJES NIEUW THEATERSEIZOEN Agenda AUGUSTUS K Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding 11 ik overvaren", een exp. over de ge schiedenis van verbinding vanuit Vlissingen met Zeeuws-Vlaanderen incl. de ontw. rond de Wester- schelde Vaste Oeververbinding. Entree: f 2,50; t/m 12 jaar en pas 65 1,50 De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, tm 13 juli, aquarellen van Anke de Bruin. Vanaf 13 juli, werken van Karin Starmans. Open van ma. t/m vr. van 14-17 uur en op afspraak. Restaurant de Gevansentoren, Boul. de Ruyter 1a, 28 juli tm 4 sept., expo sitie over driemastschoener de Eendracht, tevens terugblik op Sail Vlissingen 1994. Te bezichtisen da gelijks van 11.00 - 22.00 uur. Cirkel (wijk Paauwenburg), 21 juli t/m 11 aug., kunstproject "te kijk", in onafgebouwde huizen hangt, staat en ligt kunst van Leen van Duiven- dijk, Margreet Leijdekker en Sjaak Schuit. Rondleidingen in en rond Fort Ram- mekens. In juli en augustus iedere dinsdagavond om 19.30 uur vanaf het Fort. Tevens rondleidingen op aan vraag. Kaarten a 3,50 zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB Vlissingen en het Sted. Museum. Org.: I.V.N. Bezichtiging Fort Rammekens. T/m oktober di. t/m zo. van 13-17 uur. Toegang volw. 2,50, kinderen, 65+ en groepen 1,50. Org.: Sted. Mu seum Vlissingen. Rondvaarten met de Showboot Flandria. In juli en augustus iedere dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 - 16.00 uur vanaf de Koopmans haven. Inl. en kaartverkoop: VW/- ANWB Vlissingen, Nieuwendijk 15, tel. 01184- 12345/19275. Wandeling door maritiem Vlissin gen. Een 75 min. durende ontdek kingstocht langs de zeekant van Vlis singen o.l.v. een gids. In juli op dins dag, donderdag en zaterdag om 14.00 uur. Aanmelden tot 10 uur bij de VW/ANWB Vlissingen, Nieuwen dijk 15, 01184 - 12345/19275. Groe pen na voorafgaand overleg. Tarief ƒ5,- p.p. Duitslandweg, Vlissingen-Oost, (bij goed weer) iedere zater- en zondag van 12-16 uur, vliegdemonstraties met helicopters, zweefvliegtuigen, motorvliegtuigen ed en off-the-ro- ad-modelautootjes. Org.: Model vliegclub Delta. Beklimmen St Jacobstoren, ma. tm za. 10-12 uur. Toegangsprijs n.n.b. Bezichtiging St. Jacobskerk, do. tm za. 13.30-16.00 uur. Toegang gratis. 1 t/m 6 13.00 - 19.00 uur, Fort Ramme kens, Trajekt in Fort Rammekens, speciaal aan deze tijd en plaats ge bonden taferelen. Toegangskaarten a 5,- (vanaf 12 jaar), passen 3,50, zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB Vlissingen. Org.: Culturele Raad. 1 t/m 6 div. locaties, Zomerfestival Horeca Vlissingen (podia, optre dens en smulpartijen), met o.a straatartiesten in de Walstraat, iedere avond van 17-21 uur muziek in de Beursstraat (m.u.v. maandag) en iede re avond vanaf 19 uur optredens, shows en voorstellingen vanuit de Sta gebus op het Bellamypark. Org.: Hore ca Vlissingen. di. 1 21.00 uur, Spiegeltent Zeilmarkt, l.h.k.v. Zomerfestival Horeca optre den DEZZ. Org.: Ver. Horeca Vlissin- gen. wo. 2 20.00 uur, Sint Jacobskerk, Vlissingen is een werkstad. Dat zie je aan de kranen van de scheepswerf die bo ven de huizen uitsteken. Dat merk je ook aan de scheepvaartbedrijvigheid vlak voor de kust. En je ziet het zéker aan het totaal vernieuwde winkelcentrum in de binnenstad. Waar vroeger de sombere muren van "de Fabriek", zoals veel Vlis- singers de Koninklijke Scheepswerf De Schelde noemen, de stad grijs maakten, domineren nu de lichte muren en tegels in het hele promenadegebied. Dat promenadegebied wordt gevormd door de Walstraat, Lange Zelke, Sint Jacobsstraat en Kleine Markt. Maar ook de omliggende straten en pleinen bieden de consument winkels te kust en te keur: Nieuwendijk, Bel lamypark, Spuistraat, Badhuisstraat en Schel- destraat. Eén van de dingen die opvallen in het Vlissings winkelgebied is de hoeveel heid terrassen. Groot en klein, bij restaurants en bij café's, je vindt ze overal. In vergelijking veel andere steden heeft Vlis singen niet zoveel monumenten. De stad ligt aan de monding van de Westerschelde op een heel stategisch punt. Wie Vlissingen in handen had beheerste de handelsvaart op Antwerpen! Dat hebben de Vlissingers ge weten, want door de eeuwen heen hebben fransen, engelsen, Spanjaarden en noem maar op getracht Vlissingen in handen te krij gen. Dat ging telkens gepaard met belegerin gen, bombardementen en overstromingen en daar zijn monumenten bepaald niet van gecharmeerd. Maar daar hebben ze in Vlis singen wat op gevonden! Want - zeker in de afgelopen decennia - is in Vlissingen de kunst op straat gebracht. In de hele stad staan beelden en sculpturen. In de parken, in straten, op pleinen, langs de zee, op de. boulevards. Van levensecht tot zwaar ab stract. En ook hier maakt dat het winkelen tot een bijzondere gebeurtenis. Het winkelcentrum van Vlissingen is vrij laat tot ontwikkeling gekomen. Vandaar, dat de filiaal- en grootwinkelbedrijven nog niet in die mate gevestigd zijn waarin dat in andere binnensteden vaak het geval is. Dat betekent, dat u in Vlissingen nog veel zelfstandige be drijven aantreft met een assortiment dat vaak verrassend afwijkt van wat u gewend bent. De winkels in Vlissingen zijn in de regel op maandagochtend en soms ook op maandag middag gesloten. Voor het overige zijn ze tot 18.00 uur open, op zaterdag tot 17.00 uur. De koopavond is op vrijdag tot 21.00 uur. De weekmarkt is ook op vrijdag en wordt gehouden op de Spuistraat. Daar vindt op zaterdag eveneens markt plaats voor versprodukten, beide dagen van 08.30 tot 16.00 uur. lijk bovendien. Aan elkaar gepraat en gezongen door het trio Herenleven laat een aantal kleinkunst- groepen vast iets zien en horen uit program ma's die ze in Vlissingen kopnen brengen. In de pauzes tussendoor is er gelegenheid om kaarten te kopen voor alle niet volgeboekte voorstellingen. Theaterdiners Op 9 september mag u optredens verwach ten van Maarten van Roozendaal (winnaar van het Kleinkunstfestival), Arthur Umbgrove, Duet Siglette en Job Schuring. Allemaal zul len ze zo'n 20 minuten uit hun nieuwste pro gramma presenteren. En wel in een heel speciale setting: Theatre la carte. Tijdens een smakelijk theaterdiner in de theaterzaal (verzorgd door restaurant Valentijn) wordt u tussen de gangen door verrast met klein- kunst-optredens van .verschillende groepen en solisten. Meer nieuwe initiatieven Het seizoen 1995-96 heeft nog meer nieuwe initiatieven te bieden. Eigenlijk mag het Post bank Kleinkunstfestival daarbij al niet meer genoemd worden. Dat is (met steeds vollere zalen) in Vlissingen inmiddels een begrip, met zijn onvoorspelbare maar altijd verras sende nieuwkomers op kleinkunstgebied. Nieuw is dat de twee try-out voorrondes dit keer héél dicht bij elkaar liggen: op 17 en 22 februari. Voor een nóg authentieker festival- gevoel, op de eerste rij bij aanstormend ta lent. Uiterst veelbelovend is ook de kleine serie 'Women go Wild'. De titel belooft al genoeg. Vijf avonden achtereen (23 t/m 27 januari) gaan vijf vrouwen (van vijf nationaliteiten) er helemaal voor. Van dadaïstisch danstheater tot komisch muziektheater, van acrobatisch tot beeldend. Ook weer zo'n mini-festival. Blues Unplugged Exclusief voor Nederland ontvangt Vlissin gen op 6 oktober 4 live-acts, die aantonen dat de blues ook vandaag nog veel te bie den heeft. Voor de ware liefhebber is het festival een welkome aanvulling op het hui dige concertaanbod, dat vrij eenzijdig op Taj Mahal, 6 oktober Arsenaaltheater. Foto.- Culturele Raad moderne electrische (rock)blues gericht is. Headliners op het festival Taj Mahal, John Cephas Phil Wiggins, Nat Reese Howard Amstrong en Doug Macleod. Nieuwe Theatermakers Veel moois komt meestal onverwachts, van makers die u vaak nog niet kent. Zestien Ne derlandse theaters maken zich dit seizoen samen sterk om u verder wegwijs te maken op de voor u nog onbekende paden. Iedere maand zullen zij uw aandacht vestigen op een in het oog springende voorstelling on der de vlag 'De Nieuwe Theatermakers'. De ze voorstellingen zijn door de theaterpro grammeurs bekeken en opgepikt als repre sentatief voorbeeld van geslaagd werk van jong theatertalent. Voor het eerst houdt het Vlissingse Vestzaktheater er dit seizoen vier dagen voor vrij: 27 oktober, 29 december, 23 februari en 26 april. Het nieuwe theaterseizoen start al in september. Zodra in juni het podium-programma overzicht 1995-96 verschijnt, begint voor de ongeduldigen weer de abonnemen tenrace. Om grote namen en spraakma kende produkties wordt soms 'gevoch ten'. Maar wie geen zin heeft om zich vóór de zomer al te concentreren op de lange winteravonden (of wie sowieso geen abonnement wil), kan rustig wach ten. Wel moet u er dan rekening mee houden dat een aantal voorstellingen is uitverkocht. Voor veel voorstellingen zijn in september echter nog volop plaatsen verkrijgbaar. En wat nog veel leuker is: vaak zijn dat juist de heel verrassende programma's. Meer krent dan pap, zoge zegd. Op zaterdag 9 september start de losse ver koop. 'Uit in Vlissingen' maakt daar een fee stelijke dag van. In het Arsenaaltheater wordt van 11.00 tot 15.00 uur een programma met voorproefjes aangeboden. Gratis toeganke- Jo Lemaire, 13 oktober Arsenaaltheater Foto: Culturele Raad

Scheldebode | 1995 | | pagina 39