Klinkende muziek, wervelende show Maritieme wandeling door Vlissingen Agenda JULI Iedere dinsdag, donderdag en zaterdag in juli en augustus 'T a-**- In juli en augustus organiseert de VW/ANWB iedere cftps- dag, donderdag en zaterdag een wandeling door mari tiem Vlissingen. Onder leiding van een ervaren gids méakt u eer>. 75 minuten durende tocht langs de zeekant van singerï Jijdens deze tocht maakt u kennis met de geboortestad c'"van Michiel de Ruyter, de stad waar hij zijn hart verloor aan - de zeo- Maar dat is niet de enige reden waarom wij Vlis- 'sjflgers trots op onze stad zijn. De boulevard met het unie- C ke uitzicht op de scheepvaart, het Arsenaalgebied, de monumenten en het moderne winkelcentrum dragen daar net zo góed tpe bij. De gids vertelt en u luistert, kijkt en leert op deze prettige manier van Vlissingen houden. De tochtèff*starten iedere dins-, donder- en zaterdag om 14.00 uur bij'de VW/ANWB Vlissingen, Nieuwendijk 15, tel. 01184 - 12345. Tarief f 5,- per-persoon. Opgeven kan tot 10.00 uur. Organisatie: VW/ANWB Vlissingen Bewaarkrant Vlissingen bruisend als de branding comenische dienst i.h.k.v. Sea Sun day. Thema: "Kom mee en eet". Org.: The Missions to Seamen. vr. 28 9.00 - 18.00 uur, centrum Vlis singen, Toeristenmarkt. Org.: EC Winkelcentrum Vlissingen. vr. 14 12.00 - 12.30 uur, St. Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Jaco Simons (Vlissingen) Toe gang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissingen. za. 15 15.00 uur, Stadhuistoren, Bei aardconcert door J. Vogel. Org.: Culturele Raad. 15 t/m 23 Bellamypark, Nieuwendijk, KERMIS. Donderdagavond 20 juli om 22.00 uur aan de Koopmanshaven vuurwerk. 17 t/m 22 Dag. van 09.00 - 16.00 uur, Bunkerterrein, Langeleenweg, SPEEL- STAD (Thema: Piratenstad) voor kinderen van 4 t/m 12 jr. Gratis ver voer met buksen vanuit Vlissingen, Souburg en Ritthem. Deelname 2,- per kind per dag. Org.: w.g. Speel- stad. vr. 21 9.00 - 18.00 uur, centrum Vlis singen, Toeristenmarkt. Org.: EC Winkelcentrum Vlissingen. vr. 21 12.00 - 12.30 uur, St. Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert. Toegang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissingen. za. 22 10.00 -18.00 uur, Stadhuis plein, Snuffelmarkt. Toegang 3,- volwassenen en 2,- kinderen van 6 t/m 12 jaar. Org.: Evenementenbureau ZW Nederland. za. 22 13.00 - 17.30 uur, Camping d'Abeele, Abeelseweg 4, Demon stratie ringrijden. Org.: Zeeuwse Ringrijders Vereniging. 27 t/m 30 13.00 - 19.00 uur, Fort Ram- mekens, Trajekt in Fort Rammekens, speciaal aan deze tijd en plaats ge bonden taferelen. Toegangskaarten (vanaf 12 jaar) 5,-, passen 3,50, zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB Vlissingen. Org.: Culturele Raad. vr. 28 12.00 - 12.30 uur, St. Jacobs- kerk, Middagpauze-orgelconcert door Jan Wisse (Aagtekerke). Toe gang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Orgelcommissie Vlissingen. vr. 28 12.30 uur, Koopmanshaven, Boottocht Vlissingen - Antwerpen met de Flandria (met bustransfer terug naar Vlissingen). Aankomst Antwerpen ong. 17.00 uur, vertrek bus 21.00 uur. Inlichtingen en kaartverkoop bij de VW/ANWB Vlissingen, Nieuw endijk 15, tel. 01184 -12345/19275. Org.: VW/ANWB Vlissingen i.s.m. Flandria. za. 29 08.00 - 17.30 uur, Zeemanser ve, Schutterijstraat, Grote ringrijderij te paard en met versierde sjezen in Zeeuwse klederdracht. Org.: Zeeuwse Ringrijders Vereniging. za. 29 12.00 - 22.30 uur, Diverse loca ties, Internationale Straattheater dag. Org.: Culturele Raad. za. 29 15.00 uur, Stadhuistoren, Bei aardconcert door H. Groeneweg. Org.: Culturele Raad. De Watertoren, centrum voor heden daagse kunst, Oost-Souburg, 2 juli tot 27 augustus installatie in het water reservoir van Pauline Prior; schilde rijen van Jo Heynen; tekeningen - mixed media van Ton Slits. Toegang 2,50, kinderen ƒ1,-. Geopend wo. t/m zo. van 12-17 uur. Org.: Culturele Raad Vlissingen. Stedelijk Museum Bellamypark 19 Vlis singen, t/m 1 oktober "Schipper mag De gemeente Vlissingen is er in samen werking met de Stichting Nationaal Jeugdfestival in geslaagd om een groot se primeur naar Vlissingen te halen. Voor het eerst in de Nederlandse geschiede nis strijden op een Nationaal Jeugdfesti val maar liefst 15 jeugd-muziekkorpsen om de nationale eer. Op zaterdag 3 juni treedt vanaf 12.00 uur een deelnemersveld van maar liefst circa 1000 muzikanten aan. Er wordt gestreden op het onderdeel showwedstrijden. Daarbij klinkt muziek die bij iedereen bekend zal zijn (zelfs een house-medley) en worden vi suele showprogramma's uitgevoerd, die een lust voor het oog zijn. Terwijl u geniet, worden de deelnemende korpsen gejureerd. Dat gebeurt door een ui terst deskundige jury, waarvan diverse leden al vele malen actief zijn geweest op het We reld Muziek Concours in Kerkrade. Die jury beoordeelt de shows op choreografie (het geheel van de bewegingen), de technische én de muzikale uitvoering, op synchronisa tie, presentatie en timing. De top aanwezig De top van de Nederlandse jeugdkorpsen zal aanwezig zijn. De korpsen reizen aan vanuit Axel, Delft, Dordrecht, Ede, Eindho ven, Goes, Haarlem, Katwijk, Leeuwarden, Middelburg, Sassenheim, Schiedam, Vlaar- dingen, Zwijndrecht en Zwolle. Onder hen grote prijswinnaars zoals het Pasveerkorps uit Leeuwarden, dat de hoogste plaats Natio naal veroverde op het Wereld Muziek Con cours 1993. Of het korps 'Irene' uit Ede, dat KNF-kampioen was in 1991, 1992 en 1993. Of 'Johan Friso' uit Middelburg, zevenvou dig DCH-kampioen. Om 17.15 uur vindt een grootse finale plaats waarin de winnaar van het Nationaal Jeugd festival 1995 bekend zal worden gemaakt. Daarna volgt een grandioze afsluiting, waarin Foto: Kunst en Genoegen, Leiden alle deelnemende korpsen gezamenlijk "You'll Never Walk Alone" ten gehore zullen brengen. Taptoe Vanaf 20.00 uur (en tot ongeveer 22.00 uur) zal een spetterende taptoe deze dag uitlui den. Daarvoor heeft de Stichting Nationaal Jeugdfestival een zeer gevarieerd program ma weten samen te stellen. Aan deze taptoe werken mee de Drumfanfare Deltaband uit Vlissingen, het Juliana's Drum and Bugle Corps uit Middelburg, de Jeugdband van de Pasveerkorpsen uit Leeuwarden en als klap op de vuurpijl de WERELDKAMPIOEN show wedstrijden 1993: Kunst Genoegen uit Lei den. Zij brengen speciaal voor de bezoekers de show waarmee ze wereldkampioen wer den en daarna nog eens de première van hun allernieuwste show. Voor de liefhebber een fantastisch programma! Voorverkoop Beide evenementen genieten nu al een enor me belangstelling uit het hele land. Wie van dit grootse muziekspektakel getuige wenst te zijn, kan nu reeds kaarten verkrijgen bij: Arse- naaltheatercafé Vlissingen, Muziekcentrum Goes en André's Bloemenkiosk op de markt te Middelburg. De entree voor elk der evenementen (Natio naal Jeugdfestival en avondtaptoe) be draagt: f 5,- voor een overdekte tribunezit plaats en f 3,50 voor een onoverdekte tribu nezitplaats en staanplaatsen. Voor kinderen beneden de 12 jaar (onder begeleiding is de entree zelfs gratis.

Scheldebode | 1995 | | pagina 37