PARKEREN IN DE BINNENSTAD WALCHERENRIT VOOR OLD TIMERS RONDVAARTEN LANGS DE WALCHERSE KUST MET DE FLANDRIA Agenda JUNI JULI zaterdag 24 juni v/a 09.00 uur dinsdag, donderdag en zaterdag in juli en augustus 14.00 uur Vmlg. Paulus Mavo, Adriaan Coorte- laan, 10e Schaaknacht. Toegang vrij. Org.: Schaakclub Vlissingen. Bezichtiging Fort Rammekens. T/m oktober geopend di. t/m zo. van 13- 17 uur. Toegang volw. 2,50, kinde ren, 65+ en groepen 1,50. Org.: Sted. Museum Vlissingen. De Watertoren, centrum voor heden daagse kunst, Oost-Souburg, van 23 april t/m 18 juni expositie neon-in- stallatie/waterreservoir van Willem Speekenbrink; video-installatie/- rein-waterkelder van Bob Pingen; beelden/tekeningen van Bernaar Leenders. Geopend wo. t/m zo. van 12-17 uur. Toegang 2,50, kinderen 1,-. Org.: Culturele Raad Vlissingen. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrik straat 8, t/m 3 juni, expositie "Majori Cedo" van de schilder Huub de Bo de. Geopend op vr. t/m zon. van 14- 17 uur en op afspraak. Stedelijk Museum Bellamypark 19 Vlis singen, t/m 1 oktober, "Schipper mag ik overvaren", een exp. over de ge schiedenis van verbinding Vlissin- gen-Zeeuws-Vlaanderen incl. de ontwikkelingen rond de Wester- schelde Vaste Oeververbinding. En tree ƒ2,50; t/m 12 jaar en pas 65 1,50 De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, t/m 13 juni, werken van Karin Starmans. 13 juni tm 13 juli, aquarellen van An ke de Bruin. Open van ma. t/m vr. van 14-17 uur en op afspraak. Openbare Bibliotheek Vlissingen, tm 15 juni aandachttafel "Uitstapjes en dagtrips". Te bezichtigen tijdens openingsuren. Duitslandweg, Vlissingen-Oost, (bij goed weer) iedere zater- en zondag van 12-16 uur, vliegdemonstraties met helicopters, zweefvliegtuigen, motorvliegtuigen ed en off-the-ro- ad-modelautootjes. Org.: Model vliegclub Delta. za. 1 09.00 - 11.00 (30 km), 09.00 - 13.00 uur (overige afst.), De Kanovij ver, Van Woelderenlaan, Duin- en strandtocht: 5-10-15-20-30 km. In schrijfgeld 4,- p.p. Org.: w.s.v. De Vrolijke Tippelaars. za. 1 15.00 uur, St. Jacobstoren, Bei aardconcert door H. van Putten. Org.: Culturele Raad. 6 t/m 8 tijd n.n.b., Molukse wijk, Oost- Souburg, Midzomerfestival. Org.: St. Mae Uku. vr. 7 12.00 - 12.30 uur, St. Jacobskerk, Middagpauze-orgelconcert door Bas de Vroome (Rhoon) Toegang vrij, kollekte bij de uitgang. Org.: Or gelcommissie Vlissingen. 7 tm 13 18.30 uur, Vmlg. Paulus Mavo, Adriaan Coortelaan, Open schaak- tournooi over 7 ronden. Deelname 50,-. Inlichtingen, tel. 01184 - 61601/66386. Org.: Initiatiefgroep Schaak Walcheren. za. 8 9.00 - 17.00 uur, De Ruyterplein, Rommelmarkt. Org.: Dhr. Altena, tel. 87000. Datum onder voorbehoud. za. 8 10.00 -18.00 uur, Stadhuisplein, Snuffelmarkt. Toegang 3,- volwas senen en 2,- kinderen van 6 t/m 12 jaar. Org.: Evenementenbureau ZW Nederland. za. 8 13.00 - 17.00 uur, Oranjeplein Souburg, Demonstratie ringrijden met sjezen (45 jaar jubileum). Org Zeeuwse Ringrijders Vereniging. zo. 9 10.00 uur, St. Jacobskerk, Oe- BewaarkrantVlissingen bruisend als de branding^ In de hele Vlissingse binnenstad geldt betaald parkeren! Wanneer? In het alge meen: als de winkels open zijn moet u geld in de meter doen. Let u heel goed op, want waar u geen parkeermeters of parkeerautomaten ziet staan, mag u zon der vergunning niet parkeren. De contro le is streng en de boetes zijn hoog Lang parkeren kan overal waar u een centrale parkeerautomaat aantreft. Op voorwaarde, natuurlijk, dat u er voldoende geld instopt. Als u bij een individuele parkeermeter par keert, is uw parkeertijd maximaal 2 uur. De parkeergarage Scheldeplein is natuurlijk ideaal voor parkeerders die nog niet weten hoe lang ze zullen wegblijven. U betaalt pas als u weer gaat vertrekken: geen cent teveel. Vlakbij die parkeergarage ligt het reserve parkeerterrein op het fabrieksterrein van De Schelde. In de weekenden is het geopend. U kunt daar voor een vast tarief zolang staan als u wenst. Gratis parkeren vlakbij de binnenstad kan al leen op het parkeerterrein Boulevard. Het ligt achter de Zeevaartschool en u bereikt het via de Kenau Hasselaarstraat. Waar wacht u eigenlijk nog op? Organisatie: Rederij Flandria en VVV-Vlis singen Een nostalgische rit met 100 oude auto's (Old-timers) door het schitterende Walcher- se land en door diverse Walcherse steden en dorpen, met start en finish in Vlissingen. Diverse buitenlandse deelnemers maken dit evenement tot één van de grootste Old-Ti- mer evenementen in Europa. Om 09.00 uur start deze bijzondere Olt Ti mers Rit bij het Arsenaal in Vlissingen. Daar komen ze om 17.00 uur ook weer terug aan. Maar u hoeft beslist niet tot eind van de middag te wachten om ze te kunnen be wonderen, want de eindloze rij pronkstuk ken is tussen 12.30 en 14.00 uur te bezichti gen, wederom bij het Arsenaal. Dat is dan ook - behalve dat u de kilometers lange stoet de hele dag overal op Walcheren kunt tegenkomen - hét moment om die schitterende oude automobielen en hun te recht trotse eigenaars in historische kledij van heel dichtbij kunt aanschouwen. Daar zit menig uurtje onderhoud en poets-en-boen- werk in. Maar het resultaat mag er dan ook zijn! Organisatie: Stichting Vlissings Aktiviteiten Fonds gefietst en gewandeld heeft aan de hand van de prima routebeschrijvingen die bij de VW te koop zijn, wie geflaneerd heeft over de boulevards of gewinkeld heeft in het to taal vernieuwde kernwinkelgebied van Vlissingen, die wil wel eens wat anders. En wat is er dan heerlijker dan rustig in het zonnetje te genieten van een twee uur durende boottocht? Want natuurlijk kan ook dat in Vlis singen. De Antwerpse rederij Flan dria organiseert die boottochten, die u langs de Walcherse kust zul len voeren. Zo ziet u Walcheren eens van een heel andere kant! El ke dinsdag, donderdag en zater dag starten de rondvaarten vanuit de Koopmanshaven (bij het Bella mypark) om 14.00 uur. De kaartjes kunt u kopen bij de VW op de Nieuwen- dijk 15. U vaart langs de Vlissingse boulevard, de stranden langs de Walcherse kust, de heer lijke dorpjes Zoutelande en Westkapelle. U ziet de indrukwekkende zeescheepvaart van heel dichtbij, de duinenrijen en de verre einder waarachter aan het eind van de dag de zon schuil gaat. Flandria heeft natuurlijk gezorgd voor de mogelijkheid een drankje of een hapje te gebruiken aan boord. Foto: VAF Wie de honderden evenementen die Vlissin gen deze zomer te bieden heeft moe is, wie

Scheldebode | 1995 | | pagina 35