DE STAD OP Z'N KOP! Agenda COLOFON REDENAARS- WEDSTRIJD JUNI Het hoogtepunt van de zomer!! Dolle acts, vreemd uitgedoste figuren, brutale confrontaties, adembenemende perfor mances stromen er als adrenaline door de straten. Op 29 juli is het weer zover: de Internationale Straattheaterdag. Twee vechtersbazen die elkaar als kake lende kippen over straat achterna ren nen zonder sussende politiebemoeienis. De Bewaarkrant Vlissinsen 1995 is een uitsave van de Stichting Vlissinsen Promotie, Nieuwendijk 15, 4381 BV VLISSINGEN, tel.: 01184 - 16874. Eindredactie: Jan Jacobs Redactieleden: Caroline Burgsraaff en Jan Jacobs. Advertentie-acquisitie: Stichting Vlissingen Promotie Samenstelling agenda: Caroline Burggraaff Vormgeving voorpagina: Snelders/Roth/Partners, Middelburg Fotografie (tenzij anders vermeld): Lex de Meester, Vlissingen Oplage: 47.000 huis-aan-huis op Walcheren als bijlage bij De Vlissinger/De Faam op woensdag 31 mei 1995. 58.000 verspreiding op publiekscon- centraties in Zuid-west Nederland en Noord-België. Verspreiding: Scoutinggroep Pieter Maritz Stam, Vlissingen i.o.v. Stichting Vlissingen Promotie Grafische verzorging en druk: PZC Grafische Bedrijven, Vlissingen Kan het tenminste eens lekker hoog op lopen. Een halve gare die er niet als een fakir uitziet en toch spijkers in z'n voor hoofd slaat. Een middeleeuws uitgedost gezelschap dat mystiek door het publiek schuift. Een vreemd mens dat onafgebroken tegen iedereen aan loopt te praten, zich overal mee bemoeit. Dat alles op élke hoek van de straat. Het brengt een ontspannen onrust teweeg. Voor een volledig programmaoverzicht van al die acts is het nu nog te vroeg. Be gin juli verschijnt het programma, dat ver krijgbaar zal zijn bij alle VW-kantoren in Zeeland. Op aanvraag (telefonisch op 01184-16251) wordt het aan u toege zonden. Kneehigh Theatre komt terug Vorig jaar speelde het Kneehigh Theatre op het Straatfestival zijn versie van 'Carmen'. In de PZC werd dat omschreven als "een carna val van anderhalf uur met de kracht van een volle week feesten." Datzelfde Kneehigh Maandag 5 juni 16.45 - 18.00 uur Een wel heel aparte aktiviteit vindt plaats op tweede Pinksterdag. Op die maandag 5 juni wordt tussen 16.45 en 18.00 uur op de Plaza aan de Boulevard (bij Hotel Arion en Restau rant De Bourgondiër) een "wedstrijd Rede voering" gehouden, ledereen die zichzelf goed van de tongriem gesneden voelt kan meedoen. Er is een spreektijd per deelne mer vastgesteld van 4 minuten en het onder werp van al die redevoeringen zal zijn "De boulevard spreekt voor zich". Een jury zal alle redevoeringen nauwlettend volgen en aan het eind van de wedstrijd be palen wie als winnaar uit de bus is gekomen. Die winnaar ontvangt een schitterende herin neringsbeker (om het later tegenover de kleinkinderen te kunnen bewijzen) en een waardevolle VW-Kadobon. De moeite waard om nu alvast te gaan oefe nen! Opgave vooraf is vanaf nu al mogelijk bij Sauer Oonk, notarissen, Badhuisstraat 181, tel.: 01184 - 18110. Theatre (afkomstig uit Cornwall) komt dit jaar weer naar Vlissingen, met een nieuwe show. Deze zomer zijn de zinloze zoektochten en ongelofelijke avonturen van de beroemde ridder Don Quichot en diens trouwe metge zel Sancho Panza de inspiratiebron. Het is een wervelende voorstelling gewor den, vanaf drie verschillende podia. Welis waar gebaseerd op de boeken van Cervan tes, maar met andere, vergeten en verloren gewaande verhalen, die er zich ongewild tussendoor vlechten... Theater Schrikkel dat is Jaap Slagman. Hij maakt sinds 1991 straattheater. Zijn voorstellingen zijn magisch te noemen. De zeer sterke beelden zijn op zichzelf al een belevenis. Daarnaast zorgt het spel met het publiek voor verrassende en prikkelende confrontaties. Er wordt uitge daagd, vermaakt en getreiterd. Vorig jaar was hij op de straattheaterdag aanwezig met het levende schilderij. Dit jaar is zijn nieuwe voorstelling 'King Gier', koning aasvogel te bewonderen. Vanuit zijn nest houdt hij alles in de gaten. Zijn verveling is schijn. Hij wacht, hij heeft geduld. Geen reden om bang te zijn, vandaag is hij op rauwkostdi- eet. Een unieke kans om deze vreemde vo gel eens van dichtbij te bekijken. Zijn voor komen is opzienbarend, zijn spel merkwaar dig. Nederlandse première 'What You See Is What You Get' heet de nieuwste produktie van TamTam (Marije van der Sande en Gérard Schiphorst). Zij bren gen objectentheater, in een in 15 jaar ont wikkelde, geheel eigen stijl. Op 29 juli vindt de Nederlandse première plaats van een programma dat omschreven kan worden als 'werkelijk interactief theater'. 'What You See Is What You Get' is een eigen wijs theaterprogramma, dat meer dan 20 ti tels op vaak onverwachte wijze in beeld kan brengen, geheel naar wens van de kijker. Een soort spelcomputer dus, opgesteld in een open ballengooi-achtige tent met een fraai front. De kijker kan zelf beslissen hoe lang de voorstelling duurt en wat er te zien zal zijn. Meer dan 20 professionele straattheatergroe pen uit binnen- en buitenland presenteren op 29 juli hun nieuwe buitenvoorstellingen. Tussen 12.00 en 22.00 uur kunt u maar liefst 60 voorstellingen meemaken. En wat heel bijzonder is, alle voorstellingen zijn gratis te bezoeken. 2 t/m 6 vr.2, za.3, en ma.5 hele dag, zo.6 na 12.00 uur, Ambachtsveld, Oost-Souburg, Kermis. vr. 2 20.30 uur, Aldegonde, Wester- zicht 386, Gezellige praat- en dans avond voor alleenstaande 25-plus- sers. Entree gratis. Org.: Aldegonde. vr. 2 21.00 uur, Jongerencentrum De Piek, Jamsessie. Org.: De Piek. za. 3 9.30 - 17.00 uur, sportpark Bone- dijke, Groot pupillentournooi met deelname van 54 teams. Toegang gratis. Org.: SV Walcheren. za. 3 12.00 uur, Sportpark Irislaan, NAT. JEUGDFESTIVAL m.m.v. 15 jeugd top korpsen uit geheel Ne derland, zoals Irene Ede, Adest Musi- ca Sassenheim, Johan Friso Middel burg, Drumguards Delft en vele ande ren. Toegangskaarten a 5,- (over dekt) of 3,50 (onoverdekt) te koop bij het Arsenaaltheatercafé. Kinderen tot 12 jr onder begeleiding gratis. Org.: St. Nat. Jeugdfestival. za. 3 vanaf 13.00 uur, centrum Vlissin gen, Looporkest. Org.: E.C. Winkel centrum Vlissingen. za. 3 20.00 uur, Sportpark Irislaan, Avondtaptoe m.m.v. Show- and Mar- chingband kunst en genoegen (Lei den), Deltaband Vlissingen, Jeugd Pasveer Leeuwarden en Juliana Mid delburg. Toegangskaarten a 5,- (overdekt) en 3,50 (onoverdekt) zijn te koop bij het Arsenaaltheatercafé. Kinderen tot 12 jr onder begeleiding gratis. Org.: St. Nat. Jeugdfestival. za. 3 20.00 uur, VTV clubgebouw, Baskensburgplein, Bingo en loterij. Toegang gratis. Org.: De Doordou wers. za. 3 22.00 uur, Jongerencentrum De Piek, Joy Rock (stevige rock). Toe gang 5,-. Org.: De Piek. ma. 5 16.45 - 18.00 uur, Plaza (boule vard bij hotel Arion en rest. de Bour gondiër), Redenaarswedstrijd. Op gave vooraf bij Sauer Oonk, notaris sen, Badhuisstr. 181, tel. 18110. Org.: Sauer Oonk. di. 6 8.00 - 17.30 uur, Oost-Souburg, Ringrijden. Org.: Zeeuwse Ringrijders Vereniging. di. 6 19.00 uur, Nollestrand, Super- strandloop: 10 Eng. mijl. Deelname 5,-. Org.: Atletica. di. 6 20.00 uur, VTV clubgebouw, Baskensburgplein, Prijsklaverjassen. Deelname 2,50. Org.: De Doordou wers. do. 8 19.30 uur, Arsenaaltheater, Cul turele avond m.m.v. het Russische ensemble Lel (traditionele Rus. volksmuziek), Vlijt en Volharding, het ZWN mannenkoor en dans groep de Mac-lee's. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW/ANWB Vlissingen. Org.: St. Medeburgers Taganrog. vr. 9 22.00 uur, Jongerencentrum De Piek, No Idea (hardcore) NRA (sca- tepunk). Toegang 10,-. Org.: De Piek. za. 10 9.00 -17.00 uur, De Ruyterplein, Rommelmarkt. Org.: Dhr. Altena, tel. 87000. Datum onder voorbehoud. za. 10 22.00 uur, Jongerencentrum De Piek, Trockener Kecks (semi-akoes- tische NL-talige rock). Toegang 15,-. Org.: De Piek. za. 10 24.00 uur, Café De Raayberg, Bergen op Zoom, Nachtttocht Ber gen op Zoom - Vlissingen: 75 km. Inschrijfgeld 25,-. Inl. 01184 - 64753. Org.: w.s.v. Willen is Kunnen. BewaarkrantVlissingen bruisend als de branding Theater Schrikkel

Scheldebode | 1995 | | pagina 31