Derde editie EPZ-klassieker Braderie weer succes Onderscheiding voor Co Coppoolse ANTWOORD BURO VOOR RECHTSHULP Obediëncewedstrijden Natuurexcursie over de Bloemdijken Campagne Pleegzorg succesvol Psalmen van Datheen Vakantiewerk scholieren Tamboer sponsort Ambon Soportimisten Zomerfeesten in Huize Den Berg Kosten Bejaardentehuis Nachmerrython van Stelleplas SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 JUNI 1995 323 Soci al e Verzekeringsbank Fietsen voor trimmers en toerders BORSSELE - De derde editie van de 'EPZ-Trimklassieker', een wielerwedstrijd over 98 ki lometer door de 'Zak van Zuid- Beveland' wordt dit jaar verre den op zaterdag 24 juni. Het evenement, georganiseerd door de Tourclub EPZ-Zeeland in samenwerking met de Stichting Trimbelangen Midden-Zee land, brengt ook nu weer veel renners aan de start. Zij zijn af komstig uit diverse delen van ons land en uiteraard ook veel Zeeuwen. De organisatie rekent op ruim honderd deelnemers. Als afwachtingsprogramma wordt een ploegentijdrit gehou den voor toerclubs. Daarbij ko men recreanten en niet-licen- tiehouders in actie. Het publiek kan dus de hele middag genie ten van leuke wielerwedstrij den. De EPZ-klassieker voert de renners door het prachtige Zuid-Bevelandse landschap over in hoofdzaak B-wegen. Start en finish zijn bij de elek triciteitscentrale in Borssele. Het vertreksein wordt om 14.00 uur gegeven door de heer J. den Boer (directeur EPZ lokatie Zeeland). De finish wordt ver wacht om ongeveer 16.20 uur. Als wedstrijdleider fungeert Leo Bakker en zijn assistent is Frank Jansens. Samen met di verse jury-leden en begeleiders gaan zij trachten alles in goede banen te leiden. Speaker is Kees Korstanje. De organisatoren hebben een beroep kunnen doen op het MBTZ (Motor Begeleidings Team Zeeland) dat dit jaar van de grond kwam en al wat erva ring heeft opgedaan, onder an dere in de Profronde door Mid den-Zeeland. Frank Jansens, voorzitter van het organiserend comité laat dan ook weten: „Wij zijn heel blij met dit mo torteam. Evenals trouwens met de steun die we kregen van di verse instanties. Wij denken hierbij onder meer aan de ge meenten Borsele, Goes en Mid delburg de Provincie Zeeland het Waterschap Noord- en Zuid-Beveland, het Haven schap Vlissingen en niet te ver geten de politie Zeeland (dis trict Oosterscheldebekken). Want uiteraard komt er heel wat kijken voordat alles rond is bij zo'n rit in lijn." De renners hoeven zich zater dag niet voor noppes af te beu len tijdens hun tocht door Zuid- Beveland. Er is een attractief prijzenschema. Er zijn 25 geld prijzen uitgeloofd, aflopend van 130,- voor de winnaar tot een tientje voor de 25e aanko mende. Bovendien ontvangt de eerste B-trimmer 75,- en de eerste C-trimmer 50.-. De strijdlustigste renner wordt eveneens beloond met een be drag van 50.-. Daarnaast worden premiesprints betwist bij Baarland (Scheldeoord), in 's-Heerenhoek (Molendijk) en in Lewedorp (Postweg). Telkens worden drie renners geklas seerd. - De Cera-tourtochten voor fietsers genieten al jaren ach- 1 Toerrijders op de Molendijk in 's-Heerenhoek. tereen grote bekendheid. Ze worden dit keer gehouden op zondag 2 juli, met start (9 uur) en finish bij café 'De Kroon' in 's-Heerenhoek. Aan deze zoge naamde 'vrije tochten', dat be tekent dat iedereen zijn eigen tempo kan bepalen, is er keus genoeg wat de afstand betreft. Organisator Cees Raas heeft fraaie routes uitgestippeld over 33, 48, 74, 90 en 120 kilometer. Zij voeren de fietsers langs vele mooie plekjes op Zuid- en Noord-Beveland. Uiteraard is de langste tocht (120 kilometer) bestemd voor de geoefende pe- daleurs die wat kunnen 'afzien' en over een uitstekende condi tie beschikken. Overigens kun nen die fondrijders, wanneer zij het na 90 kilometer toch welle tjes vinden afstappen bij de controle in 's-Heerenhoek. De kleinste tocht over 33 kilometer en trouwens ook die van 48 ki lometer, zijn uitermate geschikt om met het hele gezin op pad te gaan. Echte familie-uitstapjes, waarbij iedereen aan zijn trek ken komt. Dat laatste geldt na tuurlijk ook voor hen die in an der groepsverband of indivi dueel vertrekken. De Cera- Tourtochten verlopen al jaren achtereen bijzonder sfeervol en kunnen als klassiekers bestem peld worden die perfect zijn ge organiseerd. De route van de kleinste tocht over 33 kilometer voert door de 'Zak van Zuid-Beveland' langs Ellewoutsdijk, Oudelande, Kwadendamme, 's-Gravenpol- der, Nisse en Heinkenszand. Op deze tocht passeert men unieke plekjes wat natuurschoon be treft. Ook tijdens de 48 kilometer tocht trekt men door de 'Zak van Zuid-Beveland', terwijl ook het 'Poelbos' bij Goes mee ge nomen wordt en de omgeving van Nieuwdorp en Lewedorp. De rit van 74 kilometer brengt de fietsers via Ellewoutsdijk, Oudelande, Baarland en Hoe- dekenskerke naar Kapelle, We- meldinge en Wilhelminadorp en langs het Veerse Meer en het vliegveld Midden-Zeeland keert men vervolgens terug naar 's-Heerenhoek. Interessant zijn ook de tochten over 90 en 120 kilometer voor de fietsers die van wanten we ten. Behalve op Zuid- en Noord-Beveland voert de route ook over een stukje Walcheren wat via de Veersedam wordt bereikt. Deze Midden-Zeeland route vergt van de deelnemers wat meer energie, maar is voor de geoefende fietser goed te volbrengen. Er is nu al veel be langstelling voor de tochten. Behalve uit diverse streken van Zeeland zullen ook fietsers van buiten de provincie weer van de partij zijn. w BORSSELE - De derde editie van de 'EPZ-Trimklassieker', een wielerwedstrijd over 98 ki lometer door de 'Zak van Zuid- Beveland' wordt dit jaar verre den op zaterdag 24 juni. Het evenement, georganiseerd door de Tourclub EPZ-Zeeland in samenwerking met de Stichting Trimbelangen Midden-Zee land, brengt ook nu weer veel renners aan de start. Zij zijn af komstig uit diverse delen van ons land en uiteraard ook veel Zeeuwen. De organisatie rekent op ruim honderd deelnemers. Als afwachtingsprogramma wordt een ploegentijdrit gehou den voor toerclubs. Daarbij ko men recreanten en niet-licen- tiehouders in actie. Het publiek kan dus de hele middag genie ten van leuke wielerwedstrij den. De EPZ-klassieker voert de renners door het prachtige Zuid-Bevelandse landschap over in hoofdzaak B-wegen. Start en finish zijn bij de elek triciteitscentrale in Borssele. Het vertreksein wordt om 14.00 uur gegeven door de heer J. den Boer (directeur EPZ lokatie Zeeland). De finish wordt ver wacht om ongeveer 16.20 uur. Als wedstrijdleider fungeert Leo Bakker en zijn assistent is Frank Jansens. Samen met di verse jury-leden en begeleiders gaan zij trachten alles in goede banen te leiden. Speaker is Kees Korstanje. De organisatoren hebben een beroep kunnen doen op het MBTZ (Motor Begeleidings Team Zeeland) dat dit jaar van de grond kwam en al wat erva ring heeft opgedaan, onder an dere in de Profronde door Mid den-Zeeland. Frank Jansens, voorzitter van het organiserend comité laat dan ook weten: „Wij zijn heel blij met dit mo torteam. Evenals trouwens met de steun die we kregen van di verse instanties. Wij denken hierbij onder meer aan de ge meenten Borsele, Goes en Mid delburg de Provincie Zeeland het Waterschap Noord- en Zuid-Beveland, het Haven schap Vlissingen en niet te ver geten de politie Zeeland (dis trict Oosterscheldebekken). Want uiteraard komt er heel wat kijken voordat alles rond is bij zo'n rit in lijn." De renners hoeven zich zater dag niet voor noppes af te beu len tijdens hun tocht door Zuid- Beveland. Er is een attractief prijzenschema. Er zijn 25 geld prijzen uitgeloofd, aflopend van 130,- voor de winnaar tot een tientje voor de 25e aanko mende. Bovendien ontvangt de eerste B-trimmer 75,- en de eerste C-trimmer 50.-. De strijdlustigste renner wordt eveneens beloond met een be drag van 50.-. Daarnaast worden premiesprints betwist bij Baarland (Scheldeoord), in 's-Heerenhoek (Molendijk) en in Lewedorp (Postweg). Telkens worden drie renners geklas seerd. Hieronder enkele passages en doorkomsttijden: Ellewoutsdijk (Trenteweg 14.14 uur). Schelde oord bij Baarland premiesprint (14.25). Hoedekenskerke (14.30). Langeweegje bij Kwa dendamme (14.35). Oudelande (14.43). Ovezande (14.54). 's- Heerenhoek (premiesprint Mo lendijk 14.58). Heinkenszand (15.13). 's-Heer Arendskerke (15.15). Wolphaartsdijk (15.24). Lewedorp"(premiesprint Post weg 15.51). Nieuwdorp (16.10) en vervolgens naar de finish aan de Zeedijk bij Borssele. MIDDELBURG Bepaald lekker weer was het niet, maar toch kijken de organisatoren van de Middelburgse braderie met genoegen terug naar het driedaagse kramenfestival. Het bezoekersaantal was zo'n beetje gelijk aan het voorgaande jaar, wat deels kwam door het aantrekkelijke aanbod van ac tiviteiten. Docent Beverini vestigde en passant een record met zijn grootste jazzband aller tijden. LEWEDORP - Op het veld van de voetbalvereniging Lebo houdt de Dutch Obedience So ciety zaterdag 24 juni van 10.00 tot 17.00 uur obediëncewed strijden. Obediënce is een uit England afkomstige wedstrijdsport voor baas en hond, waarbij vooral het accent wordt gelegd op mo tivatie (spel), Methode (tech niek) en gewoonte (herhaling). De honden werken ieder op hun iegen niveau met een oplopende moeilijkhiedsgraad, die terug te vinden is in zes wedstrijd klassen. Tijdens de wedstrijden wordt er deels door Engelse, deels door Nederlandse keur meesters gekeurd. De keur meester in Lewedorp zijn Mr. en Mrs. Jim en Sandra Egg, Mr. Brian Mc Govern en Erik Kerk hof. Het programma voor trainin gen en wedstrijden is zodanig opgsteld, dat alle honden zon der onderscheid er aan kunnen deelnemen. Het publiek is welkom bij de wedstrijden, er kunnen echter alleen deelnemende honden worden toegelaten. NISSE - De Vereniging Na tuurmonumenten neemt men sen mee op wandelexcursie over haar langgerekte bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland. Aanmelden kan op werkdagen van 19.00 tot 21.00 uur bij de familie Wink, telefoon 01195- 5983. Het vertrek is bij de schaapskooi in Nisse (aangege ven vanaf Heinkenszand). Er wordt door de vereniging 5 gul den gevraagd van niet-leden, 3 gulden van leden en 1 gulden van kinderen t/in 12 jaar. De wandelexcursies zijn op 24 juni om 10.00 uur en 5 en 26 ju li om 14.00 uur. Wie liever fietst kan op 19 juli mee. Eeuwenlang werd om iedere nieuwe inpoldering een dijk ge legd. Zo ontstond een besloten landschap met een bont pa troon aan slingerende dijken. Natuurmonumenten heeft deze dijken niet voor niets in haar ei- gendom onder de titel 'bloem dijken' ondergebracht, 's Zo mers groeien en bloeien hier tal van meer en minder bijzondere planten. Wilde marjolein en ruige anjer, wollige distel en het beter bekende fluitekruid. Op de zuidhellingen groeien zelfs plantesoorten die verder alleen in Zuid-Limburg voorkomen. Tijdens een twee uur durende wandeling vertélt de beheerder alles over de gescheidenis van het landschap, het natuurbe heer op de dijken en natuurlijk over de planten en vogels die u tegenkomt. HANSWEERT - De leden van de Soroptimist International, club De Bevelanden, gaan za terdag 24 juni via de verkoop van artikelen geld inzamelen voor het Clarahofje in Hans- weert. De verkoop is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur in een kraam voor Reisburo Rosa aan de Klokstraat in Goes. Soroptimist International is een vereniging opgericht in 1921, van vrouwen die vriendschap pelijk (als sorores zusters) met elkaar omgaan en het beste (op- tium) nastreven. Kenmerkend is dat de leden werkende vrou wen zijn of zijn geweest. In de plaatselijke afdeling (club) zijn beroepen/functies in zo groot mogelijke verscheidenheid ver tegenwoordigd. Kennis van, en begrip voor eikaars beroep en werksituatie is van belang. Aan sociale projecten wordt metter daad en financieel meegewerkt. GOES - Fotograaf Co Coppoolse heeft tijdens de 9e Internationale PTT Fotowedstrijd in Keulen de 3e prijs in de categorie kleur behaald. In totaal waren er 215 inzendingen uit 8 landen. Cop poolse is de enige Nederlander die tijdens deze wedstrijd voor PTT medewerkers een prijs won. De aan deze wedstrijd verbonden expositie is in zes landen te zien waaronder Nederland. Van 15 tot en met 24 maart 1996 worden de foto's tentoongesteld in het PTT Museum te Den Haag. FOTO CO COPPOOLSE GOES - In Huize den Berg wor den van 20 tot en met 29 juni de jaarlijkse zomerfeesten gehou den. Gedurende twee weken krijgt het terrein rondom Den Berg het aanzien van een India nendorp. Dinsdag 20 juni heeft een medi cijnman zijn intrek genomen op het terrein en daarbij werd hij welkom geheten door de alge meen directeur. Tijdens het uitbundige feest staan er diverse activiteiten op het programma. Vrijdag 23 juni is er een koffieconcert met indi aanse muziek, woensdag 28 juni is er een dapperheidstocht en het feest wordt besloten met een stammenfeest op donder dag 29 juni. VLISSINGEN De wer vingscampagne voor pleeg ouders 'Geef geen geld, geef een thuis" is een succes voor de stichting Pleegzorg geworden. Maar liefst vijftig mensen in Zeeland hebben informatie aangevraagd in het eerste half jaar na de start van de campag ne. De campagne die in totaal zo'n tachtig nieuwe pleeg ouders moet opleveren loopt nog twee jaar. Om in de periode tot tachtig nieuwe pleegouders te komen moeten nog veel meer mensen informatie aanvragen. De campagne "Geef geen geld, geef een thuis" roept de Zeeuw se bevolking op om nu eens geen geld te geven, maar om hun huis open te stellen. Ieder jaar hebben een paar honderd kinderen hulp nodig omdat ze niet meer thuis kunnen wonen. Zij moeten ergens opgevangen worden, zich veilig kunnen voe len, kortom zij hebben (tijde lijk) een ander thuis nodig. Zo'n thuis bij pleegouders is vaak de beste oplossing maar voor zo'n vijfendertig kinderen per jaar is er geen plek. Uit de telefoontjes naar het gra tis 06-informatienummer wordt duidelijk dat er nog veel mis verstanden en vooroordelen rondom pleegzorg bestaan. Een van de ernstigste vooroordelen is dat pleegkinderen probleem kinderen zijn. „Ze zijn zo lastig of moeilijk dat hun ouders ze niet meer aankunnen." Dit is een misvatting waar pleegkin deren veel last van hebben. De ze kinderen kunnen niet meer bij hun ouders wonen door enorme problemen thuis: ver slavingsproblematiek, een ern stige (psychische) ziekte of uit de hand gelopen echtscheiding sperikelen. Voor een kind is het altijd moeilijk het ouderlijk huis te verlaten. Een pleegkind voelt verdriet, eenzaamheid en verwarring. Een pleeggezin is de eerste stap op weg naar een oplossing. Probleemkinderen zijn het dus niet, wel kinderen die de rekening van de proble men thuis gepresenteerd krij gen. Andere misverstanden die via de telefoon naar voren komen liggen rond de eisen die aan pleegouders gesteld worden. Nog altijd denken veel mensen dat pleegouders getrouwd moe ten zijn en zelf kinderen moeten hebben. Dit is niet terecht. Op ons afsprakenspreekuur in Middelburg kwam mevrouw Bos langs. Haar 83-jarige vader was in maart van dit jaar naar een bejaardentehuis gegaan. Voordat hij in het bejaardente huis ging wonen had hij aan mevrouw Bos, zijn dochter, geld geschonken. De gemeente wilde nu mevrouw Bos aanspreken voor de kosten van het verblijf in het bejaardentehuis. Haar vraag was of dit zomaar kon. Wat was er precies gebeurd In januari 1994 heeft de heer Bos aan zijn dochter f 5.000.- geschonken. In de loop van 1994 is zijn gezondheidssituatie zodanig verslechterd dat hij een indi catie voor opname in een bejaardentehuis heeft gekregen (no vember 1994). In maart 1995 wordt hij feitelijk in een bejaar dentehuis geplaatst. De gemeente heeft op basis van het inkomen en vermogen van de heer Bos een vergoeding vastgesteld. De gemeente kan hier bij betrekken de schenkingen die 2 a 3 jaar voor de indicatie door de heer Bos zijn gedaan. Om precies te zijn kan de ge meente dan vanaf de indicatie 2 jaar teruggaan en wel tot 1 ja nuari van dat jaar. In het geval van de heer Bos is dat dus de periode vanaf 1 januari 1992. Indien ten tijde van de schen king opname in een bejaardentehuis voorzienbaar was, kan de gemeente degene die door de schenking bevoordeeld is, aan spreken voor de kosten van het bejaardentehuis. Uiteraard voor maximaal het bedrag van de schenking. De gemeente zal dus moeten aantonen dat ten tijde van de schenking de opna me in het bejaardentehuis voorzienbaar was. Bepalend daar voor is de gezondheidstoestand van betrokkene. Het feit dat de vader 83 jaar was en gezinshulp had is niet automatisch vol doende om deze voorzienbaarheid aan te nemen. Daarom werd mevrouw Bos geadviseerd om dit aan de gemeente mee te de len. De gemeente kan de schenking van f 5.000.- (in dit geval) niet verhalen op mevrouw Bos. Naast de schenking in 1994 had de heer Bos ook al in 1990 een bedrag aan z'n dochter geschonken, nl. f 4.000.-. Dit bedrag is echter nooit ontvangen door haar maar werd omgezet in een schuldbekentenis. De schuld zou pas na het overlijden van de heer Bos afgelost hoeven worden. Voor deze schenking/schul- derkennig is een notariële akte opgemaakt. Mevrouw Bos vroeg zich af of de gemeente aanspraak kon ma ken op dit bedrag. Het geld stond nl. nog op de rekening van de heer Bos. De rechter (Raad van State) heeft over een dergelij ke zaak een uitspraak gedaan en geoordeeld dat de gemeente moet uitgaan van de datum van de notariële schenkingsakte. Dat was in 1990 en opname van de heer Bos in een bejaarden tehuis was ook toen niet voorzienbaar. De gemeente mag dus niet verhalen. Wel is van belang dat de schenking/schulderkenning aan de wettelijke voorwaarden voldoet. Zo kan het van belang zijn dat de heer Bos rente be taalt over de schuld. In dit soort zaken kan tijdig informatie inwinnen belangrijk zijn. De notaris is daarvoor in de eerste plaats de aangewezen persoon. Hij kan ervoor zorgen dat een eventuele schenking aan alle wettelijke voorwaarden voldoet. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Bureau: In Middelburg: Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en don derdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120. In Vlis singen, „Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00- 11.00 uur. s Sv B h t KAPELLE - In de Hervormde kerk van Kapelle wordt zater dag 24 juni een massale koor- en samenzangavond gehouden. Deze avond wordt een CD/MC opgenomen. Er is veel plaats voor samenzang van de Psal men van Datheen. Samenge steld koren laten ook de andere liederen horen die al eerder voor deze CD/MC zijn opgeno men. HEINKENSZAND - Zwemver eniging De Stelleduikers orga niseert dit jaar weer de nacht- merrython van Stelleplas. In de nacht van 25 op 26 augus tus wordt er gezwommen vanaf 's avonds 20.00 uur tot 's mor gens 08.00 uur. De ploegen be staan uit minimaal zes perso nen en twee reserves. Er kun nen nog enkele ploegen worden ingeschreven. Inlichtingen 01106-1897 Of 2757. Aan deze avond werkt een sa mengesteld gemengd koor mee van ongeveer 180 koorleden af komstig van 'Sursum Corda' uit Middelburg, 'Con Amore' uit Meliskerke en 'De Lofstem' uit Wolphaartsdijk en verder een samengesteld mannenkoor met zangers van 'Duiveland' uit Oosterland en 'Elim' uit 's-Gra- venpolder. De koor- en samenzang wordt op het orgel begeleid door Pie- ter Honkoop, die tevens solis tisch werk laat horen. De ope ning en sluiting wordt verzorgd door de heer C. van den Boven- kamp uit Waarde. De organisa toren hopen dat jong en oud aanwezig is bij deze opname zo dat de zang goed klinkt. De op brengst van de CD/MC komt ten goede aan het Gerefor meerd Psychiatrisch Zieken huis. Aanvang 19.30 uur en de toe gang is vrij. De CD/MC kan nu al worden besteld via 01100- 28171 of 21696. De prijs van de CD bedraagt 39,90 en van de MC 20.00 (excl. verzendkos ten). MIDDELBURG De Dl-junioren van SV Jong Ambon hebben nieuwe shirts gekregen van steakhouse De Tamboer. Op de foto staand v.l.n.r. sponsor Ger Zijnen, Jimmy van Zweden, Richard Pirson, Jordy Sinai, Jeffrey Pirson, Navajo Pattiasina, Dermis Fe- lius, Maarten Temmar en trainer/coach Jacco Hitiahubessy, Ge hurkt v.l.n.r. keeper Raphaël Fliers, Kamdehai Huwaë, aanvoerder Jacco Lawalata, Joy Hitiahubessy, Daniël van Dalen, Zico Tuhule- ru en Daniël Samson. VLISSINGEN Vraag- en antwoordrubriek van de Sociale Ver zekeringsbank, de uitvoerder van de AKW, de AOW en de AWW Ieder jaar wordt door vele scholieren vakantiewerk verricht. Hier mee verdienen ze hun vakantie of gewoon een noodzakelijk centje bij. Aan vakantiewerk en de inkomsten daaruit zijn wel regels ver bonden, die belangrijk zijn voor het recht op kinderbijslag. Wat verstaat de Sociale Verzekeringsbank onder vakantiewerk Onder vakantiewerk wordt verstaan: Werkzaamheden die voor een beperkte periode worden verricht tijdens de zomervakantie. Deze werkzaamheden mogen geen deel uitmaken van een beroeps opleiding of van de studie van het kind. Bijvoorbeeld, als uw kind studeert in het kader van het leerlingstelsel en hij blijft gedurende de zomervakantie bij dezelfde werkgever werkzaam dan kunnen deze werkzaamheden niet worden gezien als vakantiewerk. Het is dan een gewone doorlopende dienstbetrekking. Kan een kind het hele jaar vakantiewerk doen? Vakantiewerk kan alleen worden gedaan in de periode tussen twee schooljaren of tussen twee opleidingen, gedurende de zomerva kantie. Als een kind niet meer doorleert, zijn de werkzaamheden ook geen vakantiewerk. Hoeveel mag mijn kind verdienen met vakantiewerk? Van wat een kind met vakantiewerk verdient wordt (in totaal) 1650 netto buiten beschouwing gelaten. En als mijn kind meer verdient? De meerinkomsten kunnen van invloed zijn op de hoogte van de kinderbijslag. Vooral voor kinderen waarvoor drievoudige kinder bijslag wordt genoten kan dit al snel van invloed zijn. Mijn kind heeft een bijbaantje op zaterdag. Nu kan hij bij diezelfde werkgever vakantiewerk doen. Hoe zit het dan? Uiteraard moet worden voldaan aan de eerdere voorwaarden. Het vakantiewerk moet echt vakantiewerk zijn. Als uw kind naast zijn gewone zaterdagen meer dagen gaat werken wordt alleen datgene wat hij meer verdient aangemerkt als verdiensten uit vakantie werk. Mijn kind wil na het behalen van zijn diploma gaan werken, hij gaat in ieder geval niet meer verder studeren. Bestaat er dan ook nog recht op kinderbijslag? Mijn kind is nog geen 18 jaar. Een kind wordt als werkloos beschouwd als het werkzoekend is. Om werkzoekend te zijn moet het kind zijn ingeschreven bij het Arbeidsbureau. Werkt of studeert een kind 19 uur of meer per week, dan wordt het niet als werkloos beschouwd. Wordt het kind werkloos (gestopt met studie of opleiding), dan moet het uiterlijk binnen een maand daarna zijn ingeschreven bij het Arbeidsbu reau. U hebt recht op maximaal twee kwartalen kinderbijslag. Uw kind kan in dit geval geen vakantiewerk meer doen. Dit wordt dan aangemerkt als een gewone dienstbetrekking. Voor overige vragen over de Algemene Ouderdomswet (AOW), de Algemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW), kunt terecht bij het districtskantoor van de So ciale Verzekeringsbank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Middelburg is gelegen aan de Seegerssingel 10, te Middelburg en er worden spreekuren gehouden in Goes, St. Maartensdijk, Terneuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor meer infor matie kunt u ons uiteraard ook bellen: (01180)- 91100. Wij zijn op werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur.

Scheldebode | 1995 | | pagina 15