VEILIG ZONNEN IS NOODZAAK Er is een plekje dat speciale verzorging nodig heeft Gezond lichaam vraagt gezonde bloedvaten Pomp je fris met vernieuwde milieubewuste deo Oogproblemen en de verzorging ervan Caravan, boot, slaap- en huis kamer eindelijk mugvrij Brandend maagzuur beter goed geregeld Snel in dromenland met Dormiplant De Rode Pilaren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 JUNI 1995 302 De Rode Pilaren Ook tijdens vakantie Gewone zeep kan het natuurlijke afweersysteem van ons lichaam aantasten. Je lichaam maakt van nature namelijk melkzuur aan om de zuurgraad van de huid en ook die van je vagina op peil te houden. Die zuur graad beschermt tegen infecties en op die manier houdt je lichaam zelf allerlei klachten en irritaties buiten de deur. Maar dat natuurlijke even wicht is nogal kwetsbaar. Door heel gewone dingen kan de zuurgraad al verstoord worden. Menstruatie, pilge bruik, vrijen en zelfs de menopauze kunnen dit natuurlijke ritme verstoren en invloed hebben op het melkzuur dat het lichaam aanmaakt. Daardoor wordt ook de zuurgraad in je vagina verstoord en kun je last krij gen van jeuk, afscheiding of zelfs infecties. Regelmatige intieme hygiëne is daarom geen overbodige luxe, maar met gewone zeep houd je de zuurgraad niet op peil. Ster ker nog, daarmee breek je de zuurgraad alleen maar ver der af. Jeuk en afscheiding Speciaal daarvoor is Lactacyd Femina en Lactacyd Intiem vloeistof ontwikkeld. Allebei deze produkten bevatten het lichaamseigen melkzuur. Lactacyd Femina is een spe ciale wasemulsie voor de dagelijkse verzorging van de vagina. Met Lactacyd Intiem vloeistof en de vaginaal dou che kun je je vagina reinigen tot aan de baarmoedermond als je last hebt van vervelende jeuk of afscheiding. Met Lac tacyd help je dus je lichaam het natuurlijk evenwicht te herstellen en voel je je de hele dag fris en zeker. De Lacta cyd produkten zijn verkrijg baar bij apotheker en drogist en bevinden zich in het maandverbandschap. Voor meer informatie kunt u schrijven naar: Lactacyd, Antwoordnummer 736, 2000 VC Haarlem (postzegel is niet nodig). Graag erbij vermel den wat u nu gebruikt. Tot voor kort werden hart- en vaatziekten vaak aan mannen toegeschreven. Dit betekent beslist niet dat vrouwen minder risico lopen. Hart- en vaatziekten maken totaal geen onderscheid. Dus moeten ook vrouwen alert zijn op dit sluipende gevaar. Gebrek aan onontbeerlijke voedingsstoffen is één van de hoofdoorzaken van hart- en vaatziekten. Dat gebrek wordt mede veroorzaakt door het toepassen van voedselraffi- nering, een term die letterlijk voedselverfijning betekent, maar beter voedselverschra- ling kan worden genoemd. Er wordt bijvoorbeeld raffine ring van tarwe toegepast om 'luxe' wit brood te maken. Tij dens dit proces worden juist die delen van de graankorrel verwijderd die de meeste vita mines en mineralen bevatten. Volkorenmeel is veel voedza mer en gezonder. Verkalking Wanneer het lichaam te wei nig voedingsstoffen krijgt, ontstaan aandoeningen als aderverkalking. Hierdoor ver mindert de bloedstroom en dus de zuurstofvoorziening van de lichaamscellen. Ver kalkte bloedvaten zitten vol met een soort pukkels die pla ques worden genoemd. In zijn onderzoek naar de oor zaak, stelde professor Earl J. Benditt van de Universiteit van Washington vast, dat de plaque begint met de slechte conditie van in de slagader- wand aanwezige spiercellen. Als de plaques niet tijdig door het afweersysteem worden opgeruimd, groeien ze uit tot kleine goedaardige gezwelle tjes. Aan de hand van deze weten schappelijke vaststelling is naar effectieve bestrijding van het probleem gezocht. Die is gevonden in de vorm van Ader-Rein kuur 300 van Oligo Pharma, een voedings supplement met een ruime hoeveelheid voedingsstoffen die achteruitgang van de vaatwandcellen tegengaat en het afweersysteem versterkt. Anti-oxydanten Bij de energieproduktie van de lichaamscellen worden 'afvalstoffen' geproduceerd, die vrije radicalen worden genoemd. Om die stoffen te laten verdwijnen beschikt ons afweersysteem over anti-oxy danten. Door de aanwezig heid van diverse werkzame anti-oxydanten helpt Ader- Rein kuur 300 het verdedi gingssysteem de plaques op te ruimen en de vaatwand te repareren. Ader-Rein kuur 300 is verkrijgbaar bij uw drogist, reformspecialist en bij de Tuinen. Voor meer informatie: Oligo Health Institute, Hilversum, tel. 035- 240256/244671. Een belangrijk aspect van onze lichaamsverzorging is de geur. Onze reukzin leidt vaak tot spontane reakties: het is bijvoorbeeld prettig als iemand lekker ruikt. Met het tegenovergestelde zijn we echter minder blij. Als mensen 'ruiken', dan is transpiratie daarvan de belangrijkste oorzaak. Produkten, zoals deodo rants, die een onaangename menselijke geur tegengaan bestaan al heel lang. Nieuwe verpakking Een voorbeeld daarvan is de Schupp deodorant. Dit pro- dukt werd zo'n 20 jaar gele den in Nederland geïntrodu ceerd. Het was de eerste deo dorant met een pompverstui- ver. Het milieuaspect speelde toen al een grote rol bij de ontwikkeling van de deodo rants van Schupp. Sinds kort heeft het produkt een ver nieuwde moderne verpak king. De speciale pompver- stuiver is natuurlijk geble ven. De vernieuwde deodo rant is hygiënisch, gemakke lijk in gebruik, zuinig en dus voordelig. Hergebruik Daarnaast is de deodorant ook 'fris' voor het milieu. Het Schupp pompje, dat op lucht druk werkt, kan eenvoudig overgezet worden op een voordelige navulling en het flesje kan dan na gebruik gewoon in de glasbak. Het handige pompje is bedoeld voor hergebruik met de navulling. De Schupp deodo rants zijn er in 3 verschillen- M taMatie? Jeuk en huidirrilalie kunnen worden veroor- zaakt door diverse factoren, bijv. door voe dingsstoffen, synthetische stoffen of door de j I Irriderm is de oplossing voor deze proble- i B werkt verkoelend en kalmerend bevat "anti-irritantcomplex" op basis van B) een zoethoutextract bevat vitamine E voor een optimale huid- is vetvrij en uitermate geschikt voor be handeling van huidirritaties wordt snel door de huid opgenomen verkrijgbaar in flacon (150 ml) 17.95 Exclusief verkrijgbaar bij: Kruidefij Middelburg Lange Delft 121 Tel. 01180-39905 Vlissingen Oude Markt 18 Tel. 01184-30250 Steeds meer mensen hebben last van lichte oogirrita ties, branderige, vermoeide en/of rode ogen. Dat het een groot probleem is, blijkt uit het feit dat drie op de tien mensen regelmatig vermoeide ogen hebben en twee op de tien pijnlijke geïrriteerde ogen. Ruim één op de tien mensen heeft last van branderige ogen. Door ons huidige leefklimaat treden deze problemen steeds vaker op, want dit is niet altijd even vriende lijk voor onze ogen. Door lang naar een computer scherm of televisie te turen, lange geconcentreerde auto ritten te maken of je in roke rige, air conditioned ruimtes te begeven, kunnen onze ogen droog en vermoeid wor den. Maar ook in de warme vakantieperiode, bij fel zon licht, het zwemmen in chloor- of zeewater of wanneer alles in de natuur groeit en bloeit, kunnen de ogen geïrriteerd raken. Voor al deze gevallen is er Optrex, dat de ogen direct verfrist en verzacht. Oogverzorging Optrex is samengesteld op basis van plantaardige extracten van de Toverhaze- laar (Hamamelis Virginiana), welke een kalmerende invloed op de ogen heeft. De Toverha- zelaar is van oudsher bekend om zijn verkoelende, verzach tende en licht antiseptische werking. Optrex veroorzaakt een lichte toename van de natuurlijke aanmaak van het traanvocht dat helpt om alles wat de oogirritatie ver oorzaakt, weg te spoelen. De pH- waarde is neutraal, dus het prikt niet in de ogen. Optrex herstelt ook het licht beschadigde besciiermlaagj e van de ogen en zorgt ervoor dat dit minder snel opnieuw irriteert. Het is een verzor- gingsprodukt dat u gerust meerdere keren per dag kunt gebruiken. Ook dragers van con tactlenzen kunnen Optrex gebruiken. Alléén mensen met zuurstof doorlatende len zen kunnen de lenzen beter even uit doen (15 min). Op trex is verkrijgbaar bij dro- - gist en apotheker in twee toe- passingvormen: een Oogdou che met een handig oogbad en voor onderweg of op het werk Oogdruppels. Want Opt rex verlicht en verzacht direct uw ogen. Voor gratis infor matie: Boots Healthcare B.V., tel.: 035-853851. Muggen zijn voor velen van ons, vooral op vakantie, een bron van irritatie. Dat hinderlijke gezoem en gesteek hoeft niet meer want er is nu een nieuwe en veilige manier om geen last meer te hebben van mug gen: de Vapona Elektrische Anti-Mug. Eenvoudig in het stopkontakt en een slaapkamer, boot of caravan is vrij van muggen. Evenals vele andere dieren houden ook muggen een win terslaap. Maar zodra de voor jaarszon aan kracht wint, komt een klein aantal mug gen die de kou hebben over leefd, tevoorschijn. De vrouw tjesmuggen gaan onmiddel lijk op zoek naar de manne tjes om bevrucht te worden. Om eitjes te kunnen leggen hebben zij bloed nodig. Elk vrouwtje legt een paar dagen na de bloedmaaltijd ongeveer 1000 eitjes 'in stilstaand water. In hartje zomer komen steeds meer volwassen vrouwtjesmug gen uit het water tevoor schijn om op zoek te gaan naar een ge schikte leveran cier van bloed. Dit doen ze vooral 's avonds en 's nachts. Steken Muggen worden aangetrok ken door de koolstofdioxide in de lucht die we uitademen. Bij het steken wordt een klei ne hoeveelheid verdovende en bloedstolling remmende vloei stof ingespoten, zodat de mug rustig haar gang kan gaan. Die vloeistof doet de huidirri tatie ontstaan. Sommige men sen reageren hier zelfs aller gisch op. Elektrisch De Vapona Elektrische Anti- Mug is een apparaatje dat een verwarmingselement en een flesje met een speciale vloei stof bevat. Door dit apparaat in het stopkontakt te steken wordt het verwarmingsele ment verhit, waardoor een kleine hoeveelheid vloeistof met actieve stof verdampt, die de muggen verdrijft en doodt. Dit bestrijdingsmiddel is goedgekeurd door de over heid; dit betekent dat het vei lig is bij normaal gebruik. Gebruik de Vapona Elektri sche Anti-Mug uit sluitend ter bestrij ding van muggen in woonruimten. Het is praktisch voor in huis, maar ook in de caravan of boot. Te koop inkl. navulling voor 14,95 bij su permarkt en drogist. Voor meer informa tie: Vapona, Consu mentenservice, tel.: 08385-61911. Onze maag krijgt tijdens een vakantie heel wat te verwerken. Van ontbijt, lunch, diner, koffie en thee, tot en met allerlei drankjes en versnaperingen tus sendoor. Lang niet altijd zijn we hieraan gewend en onze maag gaat dan protesteren. Het gevolg is vaak brandend maagzuur of maagpijn door overtollig maagzuur. Te gekruid en te snel Brandend maagzuur of maagpijn door overtollig de geuren: wave (blauwe fla- kon), spring (groen) en charm (rood). De deodorant is fris geurend maar neutraal genoeg om bijvoorbeeld uw eau de toilette de boventoon te laten voeren. De deodorant kan het beste aangebracht worden na het wassen of douchen. Eén keer opbrengen houdt je een dag lang fris. De Schupp deodorants zijn verkrijgbaar bij de drogist. Ook kunt u informatie aan vragen bij Tendem, tel.: 038- 217747 maagzuur wordt vaak veroor zaakt doordat we te sterk gekruid voedsel of te snel eten. Niet bij iedereen is dit de oorzaak, want ook teveel koffie, alcohol, roken, zwan gerschap of intensieve stress kunnen een belangrijke rol spelen. Er wordt dan teveel maagzuur geproduceerd of de inhoud van de maag vloeit terug in de slokdarm. Soms zelfs tot achter in de keel. pH-waarde maagzuur De klachten van bran dend maagzuur kun nen we tegengaan door een ander leef- of eetpatroon. Lukt dit niet, dan kan een geneesmiddel, dat de zuurgraad pH waarde) van het maag zuur regelt, een goede oplossing zijn. Regla pH is zo'n geneesmid del dat een sterke zuurgraad regelende werking heeft, waar door die pH-waarde van het maagzuur gedurende lange tijd optimaal blijft, zonder vervelende bijwerkin gen. Regla pH is zoda nig samengesteld dat het geen stoffen bevat die zorgen voor een sterke gasontwikke- ling, want meer gas betekent meer zuur en opnieuw maagpijn. Boven dien kan het zonder proble men gebruikt worden door zwangere vrouwen en is het suikervrij, dus geschikt voor diabetici. Wanneer de klach ten na gebruik ervan niet ver dwijnen is het verstandig naar de huisarts te gaan. Regla pH van Darci kunt u kopen bij apotheker en dro gist. Het is niet alleen ver krijgbaar in verpakkingen van 30 en 60 tabletten, maar ook als drank, die lekker smaakt. Wilt u meer informatie, schrijf dan een briefje met naam en adres aan Darci Pharma, antwoordnummer 12007, 4802 HW Breda (post zegel niet nodig). Wordt u ook wel eens geplaagd door slaapproblemen? U verlangt naar uw bed, maar als u er eenmaal in ligt, wil de slaap maar niet komen. Toch is lang wak ker liggen niet nodig, want er zijn natuurlijke mid delen die een goede nachtrust bevorderen. Een belangrijk middel op dit gebied is Dormiplant. Door steeds meer mensen wordt dit ontdekt als een mild en doeltreffend alternatief voor reguliere slaapmid delen. Kwaliteit slaap belangrijk Eigenlijk is de term slapeloos heid niet juist. Het gaat feite lijk om een gebrek aan slaap of een slechte kwaliteit van de slaap. In een gezonde slaap zijn alle fasen - de droom- slaap, de diepe slaap en ver schillende tussenfasen - in voldoende mate aanwezig. Het nadeel van reguliere (che mische) slaapmiddelen is dat zij deze slaapcyclus kunnen verstoren. U slaapt dan wel, maar kan de volgende och tend nog last hebben van een duf gevoel of concentratie stoornissen. Voor deze bijwer kingen hoeft u bij Dormiplant niet bang te zijn. Bij juist gebruik bevordert dit middel een gezonde nachtrust. U wilt immers uitgerust wakker worden. Veüig en effectief De oorsprong van Dormiplant ligt in de fytotherapie oftewel de kruidengeneeskunde. Het is een plantaardig middel met de rustgevende werking van valeriaan en citroenmelisse, planten die al van oudsher gebruikt worden bij slaap stoornissen. Dormiplant dra gees bevatten extracten van valeriaan en citroenmelisse in zeer geconcentreerde vorm. Naar de effectiviteit is uitge breid onderzoek gedaan onder 1395 patiënten met slaapproblemen Na de behandeling met Dor miplant gedurende 4 weken waren bij 98% van de proef personen de klachten sterk verminderd of zelfs geheel verdwenen. Gewenning of verslaving treedt niet op. Nog vragen? Lig er niet wakker van Voor vragen over Dormiplant is een gratis 06-nummer geo pend (06-0996662). Hier kunt u tevens informatie aanvra gen over andere plantaardige middelen. Dormiplant is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Snel in dromenland met Dormiplant De besle bescherming voor de huid legen de schadelijke invloeden van de /on. is een bruine huid. De gebruinde huid is »al dikker en je draagt als hel ware een beschermings factor om je heen. Om een bruine huid Ie krijgen moei je in de zon gaan liggen. Hel blootstellen van de huid aan zonlicht (ultraviolet: UVA en UVB) brengt zekere gezondheidsrisico's met zich mee. HUIDSCHADE De ultraviolette stralen in het zonlicht kunnen bij ongecontroleerde inwerking op de huid tot aanzienlijke schade leiden. Dat kan variëren van zonnebrand, vroegtijdige rimpelvorming, veroudering van de huid. tot de vorming van gezwellen. Voorkomen is beter dan genezen, verklein de kans op genoemde schade door het gebruik van een hoogwaardig produkt met de voor juiste zonbeschermingsfactor. BESCHERMING De vitamine E produkten. van E.line ge ven de huid de beste verzorging, voorko men uitdrogen en gaan rimpelvorming te gen. Een speciale serie zonbeschermings- produkten van E.line verzorgen en be schermen de huid dan ook tegelijk. De se rie loopt op van factor 2 lot en met 15. op de verpakking angeduid als SPF van Sun Protection Factor. Maar voordat de huid echt beschermd is. is er maar één wijsheid: smeren, smeren en nog eens smeren. Te beginnen met een hoge beschermingsfac tor. Dan kunt u heel wat narigheid voor komen. In het E.line assortiment: SUNOIL SPF 2 geeft weinig be scherming voor de al gebruinde huid. SUNMILK SPF 4 verzorgt de huid en beschermt redelijk. SUNMILK SPF 8 geeft extra bescher ming voor de nor male huid SUNMILK SPF 15 voor een optimale bescherming (94%) DAT DOET DE ZON Waar moet u zich voor hoeden in de zon? In de eerste plaats voor straling, zoals UVB. Dat betreft de „Brandende" stralen. UVB stimuleert de aan maak van het pigment dat ons bruin maakt. De in tensiteit van UVB stralen is het hoogst tussen 11.00 en 15.00 uur. Bij teveel UVB krijgt u zonnebrand en/of sproeten, op langere termijn een rimpelhuid of zelfs huidkanker. UVA (A staat voor Ageing leeftijd) is debet aan het verouderingsproces en vaak de directe oorzaak van allergische reacties. UVA versterkt levens de werking van UVB. Bovendien bevat de zon infraroodstralen die vaak verantwoordelijk zijn voor een ver hoogde lichaamstemperatuur. Vooral baby's en jonge kinderen moeten daar tegen be schermd worden. Hei beste advies: Gebruik produkten met een hoge beschermingsfactor op basis van vitamine E en bij de zeer gevoelige huid een sunblock. Het alternatief is beschermende kleding dragen, de zon vermijden of binnen blijven. EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: Drogisterij Kruiderij Middelburg Lange Delft 121 Tel. 01180-39905 Vlissingen Oude Markt 18 Tel. 01184-30250

Scheldebode | 1995 | | pagina 2