Vlissingse barbershoppers nationaal kampioen ■Mi w r y Doelen Rotterdam Scheldebode Jubileumpuzzel TORÉNPROAT Gouden klanken voor Bangladesh Members Only laat gedoodverfde kampioenen achter zich Minder aanmeldingen voor studie Maritiem Instituut Dubbelconcert Sine Nomine Wolf's Reizen start met arrangementen naar Londen Lichte stijging adviezen door Innovatiecentrum SCHELDEBODE VAN DINSDAG 23 MEI 1995 309 Benefietconcert voor Novib-partner BRAC VLISSINGEN De barbershoppers van Members Only zijn vorige week Neder lands kampioen geworden tijdens de nationale Conventie in de Rotterdamse Doe len. De Vlissingers waren met afstand de beste. Het verschil met de nummer twee, Why Four, bedroeg maar liefst achttien punten. Slotacitiviteit Kom uit je huis iSjr VLISSINGEN Op zater dagavond 27 mei verzorgen de Oosterhoutse Nachtegalen en het Politie Mannenkoor Zee land een benefietconcert in Ho tel Britannia. De opbrengst van het concert, Gouden Klanken voor Bangladesh, komt ten goe de aan de Bengaalse ontwikke lingsorganisatie BRAC. BRAC is een partnerorganisatie van Novib en richt zich op platte landsontwikkeling. Vooral het onderwijsprogramma van BRAC is een succes. Enkele ja ren geleden ontving BRAC hier voor een hoge onderscheiding van de UNESCO. 'Gouden klanken voor Bangla desh' is een initiatief van de commissie Vlissingen-Bangla- desh. De gemeente Vlissingen heeft al bijna tien jaar een band met Bangladesh en steunt het werk van BRAC met een jaar lijkse bijdrage van 10.000.-. Met het concert rekent de com missie op extra inkomsten die in Bangladesh bestemd worden voor de bouw van schooltjes en de aanschaf van leermiddelen. De Oosterhoutse Nachtegalen hebben al eerder meegewerkt aan het jaarlijkse benefietcon cert. Het jongerenkoor, dat in 1939 is opgericht, doet in ver schillende opzichten zijn naam eer aan. Een intensieve scholing en repetities zorgen er voor dat de koorleden de vergelijking met de zangvogel glansrijk kunnen doorstaan. De verwij zing naar de nachtegaal geldt ook de reizen die het koor maakte door Canada en Ameri ka. Maar ook het Doelenconcert in Rotterdam en een concert in de basiliek van Lourdes vullen de plakboeken van de koorle den. Het koor, dat onder leiding staat van Tiny Schoones, heeft een uitgebreid klassiek en po pulair repertoire. De aanwezig heid van derde alten (tenors temmen) geven het koor een ei gen klankkleur, die de vele vier- en vijfstemmige stukken een bijzondere charme en een apart karakter geven. Het koor brengt op zaterdag 27 mei een afwisselend programma, met stukken van Schubert, traditio nals en een grote inbreng van werken van A.L. Webber. Tegenover de jongens- en meis jesstemmen van de Nachtegalen staan de stemmen van het Poli tie Mannenkoor Zeeland onder leiding van Corry Buyze. Het koor is pas vijf jaar oud en zingt vooral goed in het gehoor lig gende traditionals. Het eerste optreden dateert van november 1991, waar het koor samen met de Rijkspolitiekapel een con cert verzorgde. Het is voor het eerst dat het koor medewerking verleent aan 'Gouden Klanken'. De Oosterhoutse Nachtegalen. Gouden Klanken voor Bangla desh wordt geopend door Ton Vrijenhoek van Novib. Ook de Wereldwinkel Vlissingen en het Centrum voor internationale samenwerking COS-Zeeland verlenen medewerking. In Bri tannia is een tentoonstelling over BRAC en over 'Wereld vrouwen' te zien. Wereldvrou wen is een fototentoonstelling over de positie van vrouwen in Noord en Zuid. Foto's van vrouwen in Afrika worden af gewisseld met foto's van vrou wen in Zeeland. Verschillende Zeeuwse amateurfotografen hebben hieraan meegewerkt. Het concert begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 10 gulden. MIDDELBURG Het Vocaal Ensemble Sine Nomine geeft zondag 28 mei twee concerten. Saskia Gerritsen zingt een so praansolo en Gré Reijnhard verzorgt een voordacht. Het eerste concert wordt om 16 uur gegeven in de Koorkerk in Middelburg. Het tweede concert volgt om 20 uur in de Nederlands Hervorm de kerk in Oostkapelle. Op het programma staan zeemanslied jes, scheppingsliederen, liefdes liedjes en liederen over de na tuur. Rien Balkenende bespeelt het orgel. Dat ze gewonnen hebben is na tuurlijk prachtig, maar dat ze Why Four verslagen hebben vinden ze eigenlijk het mooist van al. Why Four was al drie keer eer der als eerste geëindigd en was eigenlijk niet te kloppen. Rob Imanse, Ger Zijnen, Jan Frangois en Kor de Vos namen daar echter geen genoegen mee en oefenden de afgelopen jaren ijverig onder leiding van de En gelse specialiste Madeline Jeory en zangpedagoog Rob van der Meule. Van der Meule zingt momenteel in The Phantom of the Opera maar tussen de voorstellingene door vond hij toch steeds weer tijd om het kwartet te begelei den. Deze aanpak wierp vorige week zijn vruchten af. Het kwartet VLISSINGEN De opleiding Logistiek en Technische Ver voerskunde van de Hogeschool Zeeland kan succesvol genoemd worden. Er zijn veel stageplaat sen en de afgestudeerden ko men gemakkelijk aan een baan. Toch blijft in vergelijking met het vorig jaar het aantal aan meldingen van nieuwe studen ten achter. De opleiding Logistiek en Tech nische Vervoerskunde wordt gegeven aan het Maritiem Insti tuut De Ruyter, onderdeel van de Hogeschool. De directie van De Ruyter heeft besloten dat de studenten ook in actie moeten komen om nieuwe studenten over te halen in Vlissingen te komen studeren. De directie heeft de studenten volledige vrijheid gegeven in het opzetten van een promotiecampagne. De studenten beschikken zelf over het budget. Het campagneteam is verdeeld in werkgroepen die elk een taak krijgen zoals het organiseren van een open dag en het opstellen van adverten ties. Op deze manier snijdt het mes aan twee kanten. Enerzijds hoopt de HZ met de actie meer studenten binnen te halen, an derzijds raken studenten meer bij hun opleiding betrokken en doen zij ervaring op met pro motiecampagnes. mocht tijdens de nationale kampioenschappen barbers- hopzingen twee nummers laten horen, een up-tempo nummer en een ballad. De beoordeling werd verdeeld in drie categorieën, te weten muziek, presentatie en zang. In iedere categorie wist Members Only te overtuigen zodat het voor de jury niet moeilijk was om de winnaar aan te wijzen. De overwinning betekent wel dat Members Only volgend jaar mag meedoen aan de interna tionale competitie in Salt Lake City in Amerika. Niet alleen de Vlissingse heren namen deel aan de conventie (want zo heet een wedstrijd in barbershop zingen). Ook het koor The Coastline Chorus was can de partij. De Coastliners moesten genoegen nemen met een vijfde stek. Geen medailles maar toch een tevreden gevoel want de belangstelling voor het barbershopzingen is erg toege nomen en de kwaliteit is enorm verbeterd. fpfr t=3 -»» V.l.n.r. Ger Zijnen, Jan Frangois, Kor de Vos en Rob Imanse zongen zich vorige week in de prijzen. MIDDELBURG De groep 'Kom uit je huis' sluit het seizoen af met een bij eenkomst in Het Zuiderba ken in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst, op dinsdag 30 mei van 19.30 tot 22.30 uur, treedt de Zeeuwse zanger Engel Reynhoudt op. VLISSINGEN Met de komst van Eurolink ferries is de leemte opgevuld die is ontstaan door het verdwijnen van de Ol- au Line. Een verschil tussen 01- au en Eurolink is dat de laatste zich niet bezig houdt met het organiseren van arrangementen naar Londen of de rest van En geland. „Wij zijn een vervoers maatschappij", verklaart La- raine Soliman van Eurolink, „en wij bieden alleen vervoer aan van Vlissingen naar Sheer- ness." Omdat de arrangementen van Olau zich in een grote belang stelling mochten verheugen is dat wegvallen ervan best een gemis. De reisorganisatie Wolf's Reizen is in het ontstane gat gesprongen en heeft nu ci tytrips naar Londen in de aan bieding. Voorlopig worden er overnachtingen in vier hotels aangeboden, het Tower Hotel en drie andere kwaliteitshotels. De prijzen van de arangemen- ten liggen onder het niveau dat Olau hanteerde. In het arrange ment is ook een korting op twee musea opgenomen. Ollie Berre- voets van Wolf's Reizen mikt voorlopig op tweeduizend pas sagiers per jaar. Deze zomer komt er al een korte trip naar Canterbury en volgend jaar wordt het programma uitge breid met bestemmingen in Kent en Sussex. VLISSINGEN Louis Keste- loo maakte deze spuzzel spe ciaal voor het vijftig jarig be staan van De Scheldebode. Los eerst het kruiswoordraadsel op en breng daarna de letters uit de gelijkgenummerde bakjes over in de balk. Bij juiste oplos sing leest u daarin een zin, die betrekking heeft op het jubi leum van De Scheldebode. Deze zin stuurt u op naar de redactie van de Scheldebode, onder ver melding 'jubileumpuzzel'. Post bus 5051, 4380 KB in Vlissin gen. Onder de goede inzenders wordt een prijs verloot. HORIZONTAAL 2 Scheldebode-gemeente; 11 het totale aantal gedrukte exemplaren; 17 geur van koffie; 19 evenaar; 20 zijde van een schip; 21 nachtkleding; 22 Ver enigde Audiovisuele Produktie- bedrijven (afk.); 24 deel van een geweer; 25 verstandelijk; 27 Scheldebode-gemeente; 29 wandelen; 31 keeper; 32 zoet watervis; 33 voorzetsel; 34 elek trisch geladen deeltjes; 36 land bouwwerktuig; 37 klein, rond gebak; 38 kinderdoek; 39 sport- kleding; 40 plant; 42 autoriteit; 43 Monica... (tennisspeelster); 45 land in Azië; 46 binnen (La tijn); 47 stoombad; 50 meisjes naam; 52 haringachtig visje; 53 echtgenoot; 57 ruzie; 59 per soonlijk voornaamwoord; 61 burgerlijke stand (afk.); 62 lid woord; 63 aarde; 65 kilogram (afk.); 66 momenteel; 67 buiten gewoon; 69 vliegtuigbrandstof; 71 boom; 73 zware bijl; 74 on nozel; 75 op welke wijze; 76 verfstof; 77 schade aan een schip; 78 bontsoort; 80 water vlakte; 81 en omstreken (afk.); 82 een weinig; 83 voorzetsel; 84 apenoot; 85 morsdoekje; 86 mannelijk dier; 88 rivier op de grens van Duitsland en Polen; 90 rivier in Azië; 91 sandwich van geroosterd brood; 92 insek- teneter; 94 persoonlijk voor naamwoord; 95 peulvrucht (verouderde spelling); 96 reis weg; 98 ruwe steenmassa; 101 loot; 103 op voorwaarde dat; 104 bron; 105 domina (afk.); 107 ultraviolet (afk.); 109 verlaagde toon; 110 jongensnaam; 112 lust; 114 Scheldebode-gemeen te; 116 roem; 117 Russische brandewijn; 121 plaats in Zwe den; 122 zwemvogel; 123 tegen; 124 Ierland; 125 hefschroef- vliegtuig; 129 inwendig orgaan; 130 rooms-katholiek (afk.); 131 Algemene Voorschriften (afk.); 133 Nederlandse dichter; 137 bekeuring; 138 meisjesnaam; 140 verlichtingstoestel; 142 ABN...(bankinstelling); 144 Scheldebode-gemeente; 146 stoutmoedig; 148; bijbelse plaats; 149 meer in Noord- Amerika; 151 bezield; 152 Scheldebode-gemeente; 154 pe riodieke uitkering; 155 maal; 156 hevig. VERTICAAL 1 Scheldebode-gemeente; 2 fraai; 3 eenheid van elektrische stroomsterkte; 4 rondhout; 5 hert; 6 kolenemmer; uniek; 8 af voerkanaal; 9 manwijf; 10 steunpilaar; 11 serveren (ten nis); 12 energiek; 13 vernis; 14 vioolbouwer; 15 geeuwen; 16 controleren; 18 rode schmink; 20 rivier in België; 22 Schelde bode-gemeente; 23 strafschop; 25 kippenloop; 26 bijbels fi guur; 27 beekje; 28 zedig; 30 so ciaal gedragsmodel; 35 eek hoorn; 41 rondreis; 42 instelling voor betalingsverkeer; 44 lau rierachtige boom; 48 onzin; 49 noordoost (afk.); 52 gezellig; 53 soort; 54 vlaktemaat; 55 lid woord; 56 graanzuiger; 58 schrijfvloeistof; 60 examens af nemen; 61 in zijn volle breedte; 63 babyslaapplaats; 64 vrouwe lijk beroep; 68 vroegere belas ting; 70 sneeuwschaats; 72 schreeuw; 73 Scheldebode-ge meente; 75 kledingstuk; 77 Europese hoofdstad; 79 gelofte; 82 getijde; 84 jongensnaam; 87 zoetwatervis; 89 plaats in Zuid- Holland; 93 rivier in België; 97 voorzetsel; 99 plaats in Duits land; 100 het smeren; 102 getal merk; 104 opening in het ijs; 106 tropische vrucht; 108 jon gensnaam; 111 redenaar; 113 heldendicht van Homerus; 115 eikeschors; 117 grasland; 118 olie (Engels); 119 saai; 120 hon- denverblijf; 126 glasaal; 127 made; 128 in elkaar; 132 toe stand van rust; 134 stand der edelen; 135 praalgraf; 136 veeg, vleug; 139 klooster; 141 kam- peerverblijf; 142 lichaamsdeel; 143 regelmaat; 145 grote hoe veelheid; 147 grond om boerde rij; 150 europeaan; 153 per soonlijk voornaamwoord. Sj» «Épllp Pa f I BIJEN - De Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt geeft vrijdag 26 mei een snuffelcursus bijenhouden voor jon geren van 10 tot 15 jaar. Na een theorieblok komt de praktijk van was insmelten, honing slingeren en bijenvolk bekijken. De cursus wordt gegeven in het bezoekerscentrum van Imkerij Poppendamme en is gratis. Opgave bij 01180-16966. Dezelfde dag is er ook een bijenmarkt in en om het bezoekerscentrum. EXPOSITIES - Bij galerie Icon aan de Wagenaarstraat in Middelburg is tot eind augustus een expositie van stadsge zichten, landschappen en zeegezichten van Theodoor Renke- witz, Jacob Maris, Leo van Waegeningh, Maria Evers-Keg, Antonie Smeerdijk, Antonio Tapies, Frans Maas, Sarika Goth, Karei van Veen, Marie v.d. Harst en Co de Voogd. In de expo sitieruimte in de Gravenstraat in Middelburg is tot en met 27 mei werk te zien van de Russische kunstenaar Serguei Trou- batch. Zijn schilderijen zijn surrealistisch, zijn sculpturen na turalistisch. In de Kapel van Hoogelande exposeert beeld houwster Hansje den Hollander tot 4 juni eigen werk. Paul Kamper exposeert tot en met 11 juni fotoschilderijen en in stallaties in de Grote Kerk van Veerë. WARENMARKT - Op Hemelvaartsdag is er een waren markt op het Schelpplein bij Hof Domburg in Domburg. Van 11 tot 17 uur zijn er tevens diverse attracties. PUZZELTOCHT - MAC Scheldegouwen verzorgt op He melvaartsdag een fietspuzzeltocht waar het hele gezin aan mee kan doen. Start en inschrijving zijn bij eetcafé Dorpszicht te Koudekerke, van 13 tot 14 uur. De lengte van de tocht is twintig kilometer. WANDELEN - Iedere eerste woensdagmorgen van de maand kunnen vijftigplussers wandeltochten van een en twee uur lopen bij wandelvereniging Willen Is Kunnen. De eerste tocht is op 7 juni, de start is 9 uur bij het welzijncentrum aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. Deelname komt op 2,50 inclusief twee kopjes koffie of thee. WOLTERSHUIS - In het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen vindt dinsdag 30 mei een informatie-avond plaats over New Age. De gratis toegankelijke bijeenkomst begint om 20.00 uur. WANDELTOCHT - Op 26 mei en 6 juni kun je cultureel wandelen door Domburg onder leiding van een gids. De wan deling voert onder andere langs het Badhotel, de hervormde kerk en de villa Carmen Sylva. De wandeling start om 13.30 bij het VW kantoor aan de Schuitvlotstraat en kost zes gul den per persoon. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen de helft. GOSPELDIENST - Het Leger des Heils houdt zondag 28 mei een gezinsdienst in het korpsgebouw aan de Hoogstraat in Middelburg. De aanvang van de dienst in 17.00 uur en het the ma is 'kom zoals je bent'. De gospelgroep Foundation verleent medewerking. ANBO-REIS - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt haar jaarlijkse dagreis op woensdag 28 juni. De reis voert naar Waterloo, Brussel en Brasschaert en wordt afgeslo ten met een diner in Oudenbosch. Inschrijven is mogelijk op maandag 29mei tussen 10 en 12 uur in het Theo van Doesburg centrum in Vlissingen of tussen 14 en 16 uur in Bachten Reede in Vlissingen. De kosten bedragen 67,00. Leden en niet-le- den zijn welkom. BLOEDAFNAME - Op 29 mei houdt de Middelburgse afde ling van het Nederlandse Rode Kruis een bloedafname-avond in de Getuigenis aan de Adriaan Lauwereijszstraat in Middel burg, aanvang 18.15 uur. DE PIEK - Op vrijdag 26 mei treedt de Engelse formatie Ni ne Below Zereo op in de Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen. Aanvang 22 uur, entree 15,00. Op zaterdag 27 mei treden Kendread en his band Dasjan op onder auspiciën van de stichting Rasela. Aanvang 22 uur, entree 10,00. Vrij kaarten zijn voor beide avonden niet geldig. DISCO - In het ontmoetingscentrum Dauwendaele in Mid delburg wordt vrijdagavond 26 mei een zwart-wit disco ge houden. De disco is bestemd voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar, begint om 19.30 en is om 22 uur afgelopen. De entree bedraagt een gulden en van de bezoekers wordt verwacht dat zij in zwart-wit kleding komen. ROLSTOELEN - De Rolstoelbasketbalvereniging Middel burg verzorgt zaterdag 27 mei een integratietoernooi in de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg. Deelnemende teams zijn Blauw/Wit, d'Antilopen, Steenendijck, Rijkspoli tie, Fokus, Thuiszorg, Snelle Wieltjes, Sportraad en RBVM. De aanvang van het toernooi is 10 uur en de finale is gepland rond de klok van 15.30 uur. DANSEN - Eddy Buunk en Nathalie Bergmans geven 27 mei een dansdemonstratie tijdens een dansavond in het Arse naaltheater in Vlissingen. De dansavond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. AMBON - De Peter Christ-bokaal is inzet van het zaalvoet baltoernooi dat Jong Ambon zaterdag 27 mei houdt. De wed strijden beginnen om 14.00 uur in het sportpark De Kruitmo- len in Middelburg. De afloop wordt tegen half negen ver wacht. ROMMELMARKT - Zaterdag 3 juni is er een rommelmarkt op het sportpark Noordhout te Serooskerke. Vanaf 9 uur tot 15 uur wordt er curiosa, speelgoed, boeken, meubels, elektri sche apparatuur, wafels en glaswerk verkocht. BINGO - In het Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Mid delburg wordt zaterdag 27 mei een bingo-dansant gehouden met live muziek van Anton Boer. De aanvang is 20 uur en de entree bedraagt 7,50 (leden 3,50). ZENDINGSAVOND - De Wereld Wijde Zending houdt za terdag 27 en maandag 29 mei bijeenkomsten waar de Noorse evangelist Per-Arne Evensen vertelt over het werk van God in de gevangenissen van Rusland. Zaterdag is de bijeenkomst in de koffiebar aan de Westdijkstraat in Arnemuiden, om 19.30 uur. De bijeenkomst van maandag vindt plaats in het zending shuis op de Middelburgs Dam en begint om 20 uur. De toegang is gratis. MIDGARD - Eindexamenkandidaten kunnen zich zaterdag 27 mei ontspannen tijdens een swingavond in Midgard in Mid delburg. Aanvang 21 uur, entree een gulden. Voor examen kandidaten ligt er een gratis bingo kaar gereed. PINKSTERAPPÈL - Maandag 5 juni is er een Pinksterappèl in de Nieuwe Kerk in Middelburg, van 10 tot 11.15 uur. Het mannenkoor 'Comt nu met sangh', pianiste Lydia Kruis, orga nist Jos Vogel en ds. Wüllschleger verlenen hun medewerking aan deze dienst. PARAPLU - Achter een drumstel zitten of een elektrisch gi taar proberen te bespelen, dat kan vanaf vandaag iedere woensdag in buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. De muziekactiviteit is voor kinderen van 7 tot 12 jaar en kost een gulden per keer. Aanvang 14 uur. Vanaf 16 uur is er een spelinstuif voor kinderen van tien jaar en ouder. TRAVESTIE - Het COC aan de Eigenhaardstraat in Middel burg gaat in de maanden juni en juli avonden houden voor tra vestieten en mensen met transsexuele gevoelens. De bijeen komsten vinden plaats op de tweede vrijdag van de maand om 20 uur. MIDDELBURG - Het Innova tiecentrum Zeeland heeft het afgelopen jaar aan 277 bedrij ven in totaal 356 adviezen uit gebracht. Het jaar daarvoor waren dat 270 adviezen aan 234 bedrijven. Bij de advisering aan bedrijven werd iiï totaal 182 keer externe deskundigheid, zoals TNO, universiteiten, ad- viesburo's of databanken inge schakeld. Daarnaast werd er 250 maal telefonisch geadvi seerd of doorverwezen. Dat blijkt uit het jaaroverzicht van het Innovatiecentrum. De meeste gevraagde adviezen gingen over nieuwe produkten, produktvembetering of pro- duktiemethoden en subsidies, gevolgd door vragen over mi lieu, ondememingsplanning, acquisitie kwaliteitszorg, auto matisering en bedrijfsvoering. Onderverdeeld naar het soort bedrijven scoorde de industrie met 51 procent adviezen het hoogst, gevolgd door de dienst verlening (12 procent) en de groothandel (11 procent).

Scheldebode | 1995 | | pagina 9