Een halve eeuw De Scheldebode Na vijftig jaar nog steeds bij de tijd BALLONWEDSTRIJD Voorwoord burgemeester Van der Doef A Het vijftigjarig bestaan van De Scheldebode krijgt aanstaande za terdag een vrolijk gekleurd tintje. Op die dag kun je namelijk mee doen aan een ballonwedstrijd en daarmee een geschenkenbon winnen van vijfentwintig, vijftig of honderd gulden. Met die bon kun je in bijna alle winkels op Walcheren iets kopen. Op koninginnedag, zaterdag 29 april, staat er in de Walstraat een duidelijk herkenbare kraam van De Scheldebode. Tegen inlevering van deze getekende ballon krijg je dan een ballon en een kaartje. Op dat kaartje moet je je naam en adres invullen zodat wij later weten waar we de prijs naar toe moeten sturen. Degene wiens bal lon het verste komt wint de eerste prijs, een WV geschenkenbon van honderd gulden. De tweede prijs is een geschenkenbon van vijftig gulden en dan zijn er nog zes geschenkenbonnen van vijfen twintig gulden. Het is natuurlijk het leukst als alle ballonnen tegelijk de lucht in gaan, om 14.00 uur. Wie zolang niet kan wachten kan de ballon ook vast laten binden bij de Scheldebode-kraam. We hebben heel (eel balonnen maar het is toch wel slim om niet tot het laatste mo- ïent te wachten om je bon in te wisselen voor een ballon, want als de ballonnen op zijn, dan zijn ze ook echt op. Vijftig jaar De Scheldebode: een heugelijk jubi leum van het op Walcheren niet meer weg te den ken huis-aan-huis weekblad. De naam heeft vooral in de Scheldestad Vlissingen natuurlijk een zeer vertrouwde klank. Gestart als uitgave vanuit een familiebedrijf is het blad uitgegroeid tot een graag gezien weekblad, dat een ieder naast een inzicht in de wekelijke 'aanbiedingen' ook op de hoogte houdt van het wel en wee van verenigingen, bedrijfsleven en dergelijke. Want de advertenties vormen met de redactionele for mule een aantrekkelijke twee-eenheid. Vijftig jaar: dat betekent opgericht in mei 1945. In deze dagen doet dat uiteraard onze gedachten teruggaan naar die moeilijke periode van vlak na de oorlog. Ook in november jongsleden hebben we bij de bevrijding van Walcheren uitgebreid stilgestaan. Het getuigde naast moed natuurlijk van zakelijk inzicht om in een periode waarin het maatschappelijk leven volledig ontwricht was met iets nieuws te starten. Misschien ook dankt De Scheldebode wel mede daaraan haar populairiteit: het blad vormde jarenlang een we kelijks bindmiddel voor veel gezinnen. De uitgave is niet ontsnapt aan dp schaalvergro ting in de uitgeverswereld. In de loop der tijd is het blad overgegaan in handen van Uitgevers maatschappij De Stem in Breda. Hoe dan ook: De Scheldebode is nog steeds springlevend. Reden genoeg om haar als burge meester van de stad 'waar het allemaal begonnen is' van harte geluk te wensen met dit jubileum! J.C.Th, van der Doef Burgemeester van Vlissingen. Burgemeester Van der Doef. fOVlAH-C Jawel, hier is het dan, het jubileumnummer van De Schel debode. Lange tijd dachten we dat de titel Scheldebode in 1948 voor de eerste keer verscheen, maar een tijdje gele den kwam de Vlissingse huisarts Van Dijk met een stapel tje Scheldebode'^ uit 1945, en jawel, eerste jaargang stond daarop. Hoe de vork precies in de steel heeft gezeten heb ben we niet meer kunnen achterhalen, maar in ieder geval is het nu feest: Voor de lezers hebben we leuke acties waarmee mooie prijzen te winnen zijn. Zo hebben we een fiets, drie mooie boeken, VVV-bonnen ter waarde van driehonderd gulden, video-films en dergelijke van Pinok- kio, en vierentwintig kaarten om te gaan laser-shooten. Zelf kregen we een aardig klokje, zodat we ook in de toe komst bij de tijd blijven. Op de foto's hieronder en hierbo ven de medewerkers die wekelijks verantwoordelijk zijn voor het verschijnen van De Scheldebode. Staand van links naar rechts: Advertentieverkoper Jos Rentmeester, correspondent en plaatsvervangend redacteur Andrien Smeels, correspondent Ad Roos, redacteur Johanna Brou wer, advertentieverkoper Sonja Broeders en fotograaf Harry de Lange. Op de voorgrond van links naar rechts: baliemedewerkster Yvonne van Stee, advertentieverkoper Yolanda Krijger, baliemedewerkster Mieneke Crucq fotograaf Piet Davidse. Op de foto hieronder corresj: dent Jaap Klein die wegens grote drukte op het VVV-kan- toor in Domburg niet bij de fotosessie op Goede Vrije" aanwezig kon zijn. Tannie de Jonge maakte de foto's.

Scheldebode | 1995 | | pagina 11