Jeugddroom werd bijna nachtmerrie Publiek te paard bij Bareili Studentenhuis aan de Walstraat Met korting naar Circus Barelli -I Dolle boel in hotel Raadsel van de foto gedeeltelijk opgelost. v Win kaartjes voor Gordon Stripwinkel Het Perron viert tienjarig bestaan Corry Konings zingt in Goes SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1995 ffl T Hittegolf Perron Leesluiheid Lezers van De Scheldebode krijgen fikse korting Tijdens het paasweekeinde geeft het circus Barelli zeven voor stellingen op Hof van Tange in Middelburg. Tegen inlevering van deze bon krijgt u bij de kassa een fikse korting op de nor male kaartprijs. De bon is geldig voor minimaal vier personen. Per groepje van vier personen betaalt u dan 7,50 per persoon. De normale prijs van een toegangskaart ligt tussen de twintig en de veertig gulden, dus tel uit uw winst. Ja, ik ga met de Scheldebode naar Het Circus Barelli Naam Adres Woonplaats O Ik kom met vier personen VLISSINGEN Mark Kingsford, talentvol mimespeler, weet de aandacht van zijn toeschouwers van begin tot eind vast te houden. Met een vette knipoog naar Arthur Miller's wereldberoemde werk 'De dood van een handelsreiziger' gaat Kingsford in 'De droom van een handelsreiziger' op hilarische wijze het gevecht aan met een hotelkamer, waar hij als handelsreizer voor de zo veelste keer alleen de nacht moet doorbrengen. Wie Marksford eerder zag, weet dat het weer een dolle boel kan worden. De voorstelling wordt gegeven op 15 april in het Arsenaal theater. kaarten kosten f 17,50 (met kortingspassen f 14,00 en zijn in de voorverkoop bij het VVV/ANWB Vlissingen, tel. 12345. fototetlangemaat VLISSINGEN De raadsel achtige foto die vorige week in de Scheldebode stond heeft een naam gekregen. De heer L.J. de Kok uit Vlissingen herkende op de foto de familie van zijn stief vader Jan van Elsacker. Vol gens meneer Kok is de foto ge maakt in de jaren dertig, in Roosendaal. Hoe de foto bij de familie van Dirkje Houtzager in Canada terecht is gekomen wist hij ook niet te vertellen. Op de foto staan Kees en Anna van Elsacker met hun kroost. Dat zijn dochter Koos, met echtgenoot Toon Hellemons die gemeentesecretaris in Boxtel was; zoon Piet met echtgenote Anneke; zoon Wies met echte- note Van Zundert; dophter Tan- nie en zoon Rien die later trouwde met ene Mimi uit Lim burg. Niet op de foto staat Jan, die later de stiefvader van de heer De Kok werd. Meneer de Kok wist ook nog te vertellen dat Kees van Elsacker nog een broer had die Koos heette en die onderwijzer was in Westkapelle. Enrin dat dorp is Lena van Hoepen uit Canada, wier familie nu zo graag wil weten wie er op deze foto staan, geboren. Van mevrouw Elsacker uit Mid delburg ontvingen wij een brief waarin zij schrijft dat op de fo to haar aangetrouwde familie Elsacker-Joosse te zien is. Zij meldde dat alleen Tannie van Elsacker nog in leven is en dat zijzelf gehuwd was met de jong ste zoon. Mevrouw Elsacker- Joosse (de moeder op de foto) kwam uit Westkapelle. Zou zijn misschien familie zijn van Lena van Hoepen?? We zijn hier op de redactie reu ze benieuwd hoe die foto bij Le na van Hoepen terecht is geko men. Wie kan het ons vertel len?? £:r torénproat BINGO - De Doordouwers houden op 15 april een paasbin- go en een loterij in clubgebouw VTV aan het Baskenburgplein in Vlissingen. De avond begint om 20 uur, toegang gratis. De zelfde organisatoren houden op 18 april een prijsklaverjas- avond in clubgebouw VCV aan de Irislaan in Vlissingen, aan vang 20 uur, deelname 2,50. IN- EN UITLOOPHUIS - Op 13 april geeft wijkwethouder C. de Keijzer om 9.30 uur in het in- en uitloophuis aan de Bloe- menlaan in Vliss»ngen toelichting op het Plan van aanpak Middengebied. Het is mogelijk om vragen te stellen. Om 13.30 uur verzorgt de ontspanningsgroep een bingomiddag. BEESTENBOEL - In het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle wordt op 19 april een beesten boelmiddag gehouden. Het thema is het weer. Kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen meedoen. Aanmelding vooraf is noodzake lijk. MINIVERKOPING - Op 20 april presenteert de creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte in Oost-Souburg een mi- niverkoping van handwerken. Openingsstijden van 10 tot 12 en van 14 tot 15 uur. COMPUTERBEURS - In buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen wordt op 15 april tussen 13 en 18 uur een audio- en computerbeurs gehouden, waar men zijn eigen spulletjes kan verkopen. Aanmelden 01184-65453. INDONESISCH KOKEN - Op 25 april is de eerste cursus avond van de vervolgcursus Wij koken Indonesisch in studie centrum Oranjezon in Oostkapelle. Aanvang 17.30 uur, kostn voor de drie cursusavonden 95,00. NOTARIS - Bij het artikel over het open huis bij notaris Herwig stond een foutief foto-onderschrift. Op de foto stonden natuurlijk de medewerkers van notariskantoor Herwig en niet die van notariskantoor Sauer. COLLECTE - De inwoners van Vlissingen, Ritthem en Sou burg hebben 11.571,65 bijeengebracht ten bate van Zoa- Vluchtelingenhulp. Het geld wordt gebruikt om vluchtelingen te helpen bij de terugkeer naar hun eigen land. GOURMETTEN - Op tweede paasdag kunnen de ware lek kerbekken gaan tussen 10 en 15 uur gourmetten bij de stich ting Majoraat aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissinen. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. BACHSALON - Tegen een achtergrond van moderne en ba rokke bloemdecors weerklinken de composities van J.S.Bach in een hedendaagse variant tijdens de Bachsalons die onder auspiciën van de stichting Nieuwe Muziek van 15 tot en met 22 april gehouden worden in de Kloveniersdoelen in Middelburg. EXPOSITIES - Cor van der Poel exposeert pentekeningen bij de Bloedbank op de derde etage van het Jan Matenshuis in Middelburg. Wim Hofman exposeert vanaf 15 april tot 17 juni schilderijen in museum De Schotse Huizen in Veere. Regi van Driel exposeert tot en met 30 april olieverf- en acrylschilde- rijen in galerie Hannelore Meyaard aan de Hendrikstraat 8 in Vlissingen. Piet van 't Hageland, Eliënne Veldkamp-Knook en Co van Driel exposeren schilderijen, beelden en tuinsculptures in conferentieoord Green en White bij Oostkapelle. LEZING - Therapeut Vincente Quandt feeft donderdag 20 april een lezing over 'kanker en paranormale genezing' in het pand Tussenmede 30 in Middelburg. De lezing begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50. ZINGEN - In de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt maan dag 17 april om 10.00 uur een Paasappèl gehouden. De Zuider zangers, brassband Onda en organist Jos Vogel verlenen hun medewerking, evenals ds. Wüllschleger. MIDGARD - Vrijdag 14 april geven No Idea en Desprut Mushroom een dubbelconcert in jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg. De aanvang is 21.00 uur en de entree bedraagt zes gulden. OVERLEDEN KIND - De zelfhulporganisatie 'ouders van een overleden (klein) kind' komt zaterdag 22 april bijeen in het gebouw van Thuiszorg De Bevelanden in Goes, vlak bij het station in de F. den Hollanderlaan 25. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. AEROBICS - Bij de Middelburgse Turnvereniging MTV '69 kun je vanaf 13 april ook aerobics volgen. In sporthal De Zandkuil aan de Breeweg geeft Sandy de Wit van 10.30 tot 11.30 uur les. MIDDELBURG „Vraag me niet hoeveel stripboe ken ik heb staan" zegt Hans Stoel „ik heb gewoon een winkel vol." Stripboekenspeciaalzaak Het Perron in de St.Jansstraat bestaat 10 jaar. Daarom krijgen klan ten tot het eind van deze maand 10 procent korting op alle aankopen. Dat kan Stoel zich nu wel veroorloven. Maar in het begin was het sappelen. Hij kwam erach ter dat je van je hobby niet zomaar je beroep maakt. Een jeugddroom werd bijna een nachtmerrie. Zonder de hulp van familie en vrienden had hij het niet gered. Nu weten de verzamelaars hem allemaal te vinden. Omdat hij veel voor ze doet. Omdat hij er verstand van heeft. En weet wat het ideale stripboek is. Stripboekengekte. Sommigen besteden er een maandloon aan, anderen al hun zakgeld. Komen drie keer in de week. Moeten al le speciale uitgaves van een be paald stripboek hebben, ook al is de uitgever zo goochem ge weest öm alleen maar een ande re omslag voor de voorkant te verzinnen. Hebben, hebben, hebben, is vaak het motto. Hans Stoel(39) kan er na 10 jaar het een en ander over vertellen. Maar zal niemand erom veroor delen. Want ook zelf heeft hij de verzamelwoede gekend. Vanaf dat hij in z'n jeugd de eerste stripboekenwinkel binnenstap te, wist hij het al: dit wil ik ooit ook nog een keer. Z'n broer ver zamelde toen al, hij begon ook. Dus gunt hij de verzamelaars hun geheime verslaving en doet er alles voor om ze aan hun ge wenste stripboek te helpen. Hij schat dat er tussen de 50 e$ 100 verzamelaars zijn winkel be zoeken. „Sommigen hebben een verzameling stripboeken thuis waar ik als winkelier nog ja loers op ben. Er is een geluk: 't Zijn allemaal prettig gestoorde mensen", zegt hij. Op 11 april 1985 begon hij in een zaakje aan het begin van de St.Jansstraat, tegen de Lange Delft aan. Na 13 jaar psychia trie had hij het in dat vak wel gezien. Ook al zegt hij met eni ge ironie in zijn stem zijn erva ring uit die tijd in z'n winkel nu wel te kunnen gebruiken. Van de ene op de andere dag stopte hij. Een beetje overmoedig zegt hij nu. „Ik wist niet wat me te wachten stond, ik had niets ge pland. Ik had geen onderzoek gedaan naar de extra kosten, wat ik aan voorraad moest heb ben, waar ik het beste in kon kopen. Ik kocht alleen in wat ik leuk vond en was verbaasd dat mensen een andere smaak had den. Die zomer was er net een hitte golf, weinig kooplustig publiek in de stad. Na een half jaar, met de winter voor de deur, stapte ik naar de Sociale Dienst om een aanvullende uitkering aan te vragen. Ik kreeg meteen het advies te stoppen en uitverkoop te houden. Ze gaven me nog lie ver een volledige dan een halve uitkering. Als het geen hobby was geweest, had ik er toen de brui aan gegeven. Ik besloot echter door te gaan. Ik zette een advertentiecam pagne op touw, in de bioscoop, in school- en sportblaadjes, in vakbladen. Om er later achter te komen dat mond-op-mond reclame toch het beste is. Ik had al snel in de gaten dat er wel le venskansen waren voor een stripboekenspeciaalzaak. Het had alleen wat tijd nodig. De klantenkring groeide gestaag, de drempelvrees verdween. Ik had in het begin amper geld om eten te kopen maar met hulp van vrienden en familie heb ik me er doorheen geslagen. Ook de bank heeft me toen bijzonder goed gesteund. Het jaar erop liep het al veel beter. Ik werd ontdekt door de verzamelaars. Die moesten voorheen naar Bel gië of de randstad, maar kon den nu bij mij terecht. Dat ik het in die begintijd heb gered is toch een klein wonder te noe men." Hij verzon de naam 'Het Per ron' omdat het een plek is die in bijna alle stripboeken wel voor komt en bovendien een plaats is waar stripboeken zowel ge^ kocht als gelezen worden. Voor de inrichting van de winkel had hij de inboedel van een oude treincoupe gekocht. Bankjes, lampen, asbakjes, grappige din gen, maar langzaam is het meeste weer verdwenen omdat de winkel te klein werd. Opge slagen op zolder voor wanneer de winkel uitgebreid kan wor den. Het gevolg was wel dat ie dereen hem treinen op ging stu ren, zodat hij nu een enorme collectie heeft vergaard. 'Het Perron' is gespecialiseerd in stripboeken en Amerikaanse comics. „De comics worden steeds populairder in Neder land", zegt Hans. Het zijn dun nere en kleinere uitgaves dan stripboeken, meer tijdschrift achtig, met vervolgverhalen. Ze worden vooral gekocht door de jeugd tussen 10 en 18 jaar. Ik heb zo'n 3500 titels staan. Ze zijn relatief duur maar worden wel mooi uitgegeven." Ook in stripboeken heeft hij een enorme keus, van de meest gangbare strips als Asterix en Obelix, Suske en Wiske, Kuifje en Guust Flater tot zeer incou rante, luxe uitgaves, die zijn ge nummerd en gesigneerd. Daar naast verkoopt hij bijartikelen als posters, speldjes, poppetjes en ansichtkaarten. Concurren tie heeft hij eigenlijk niet, ook niet van grootwinkelbedrijven die strips verkopen. „Dat komt omdat ik gespecialiseerd ben", zegt hij. "En ik ben de enige speciaalzaak in Zeeland." Z'n hobby gaat hem aan het hart. Hans kan er maar slecht tegen als klanten z'n stripboe ken zonder respect behandelen. Het liefst zou hij ze zo de win kel uitzetten. Hij is zo zuinig op z'n boeken dat vooral de speciale stripboe ken in plastic staan. „Dat werpt een drempel op voor ongeïnte resseerde klanten. Ik kom wel eens in andere winkels en zie dan veel beschadigde exempla ren staan. Daar kan ik absoluut niet tegen. Mijn kracht is dat dat bij mij nauwelijks voor komt en dat waarderen de ver zamelaars." Het ideale stripboek is voor hem een boek dat niet alleen mooi is getekend maar ook mooi is ingekleurd en een goed verhaal kent. Daar kan hij in tens van genieten. „Tekenaars zijn kunstenaars, vind ik. Som mige zijn echt fabelachtig goed. Comes bijvoorbeeld, een Belg die veel zwart/wit tekent, Bilal, een Joegoeslaaf die in Frankrijk woont en meer science fiction doet. Of Matotti, een Italiaan die strips als schilderijen te kent. Vaak hebben strips ook wel effect op mensen. Hugo Pratt is zo'n goede verhalenver teller dat lezers op zoek gaan naar de plaatsen die hij heeft getekend. Soms duurt het lang voordat er weer eens een echt goed boek uitkomt, maar de nieuwe lich ting tekenaars is helemaal niet slecht. In Nederland loopt op dit moment ook veel talent rond, dat het bij de kopers heel goed doet." Hans beweert dat hij 99% van de stripboeken die binnenko men leest. Geen wonder dat hij geen tijd meer overhoudt voor een roman. „In Nederland be staan nog steeds veel vooroor delen tegen het lezen van strips, ook al zijn er maar weinig men sen die nog nooit een strip gele zen hebben. In Frankrijk en Belgie, twee landen in Europa waar een echte stripcultuur heerst, is dat heel anders. Daar is de strip een veel meer maat schappelijk geaccepteerd ver schijnsel. Ik geloof niet dat er al eens on derzoek naar gedaan is maar ik denk niet dat het lezen van veel strips de leesluiheid bevordert. Sommigen zouden anders hele maal niets lezen. Dus beter nog een stripboek dan niet lezen. Maar ik geef toe dat je het wel af moet wisselen. Ik vind wel dat de tekeningen in de boeken de fantasie prikkelen en aan zetten tot tekenen. Wat je ziet is toch vaak van hoog niveau. Voor mij is het gewoon kunst! Detty en Hans Stoel temidden van de duizenden stripboeken. foto harry de lange VLISSINGEN Vrijdag 21 april geeft de zanger Gordon een concert in Danstheater Cos mo. De Scheldebode heeft twee vrijkaartjes in de aanbieding. Wie voor een vrijkaartje in aan- merking wil komen moet een J berichtje naar de redactie stu ren. Onder de origineelste in zendingen verloten we dan de kaartjes. 1 De kleindierenrevue is een van de trekkers van Barelli. VLISSINGEN Circus Ba relli heeft zijn tenten opgesla gen op het Hof van Tange. Vrij dag is de eerste van de zeven voorstellingen die Barelli geeft. Voor de lezers van De Schelde bode is er een kortingsbon en voor de bezoekers de mogelijk heid om driehonderd gulden te winnen. Maar dan moet je wel op een paard durven staan!! Circus Barelli behoort tot een van de zeven grootste circussen uit Duitsland. Barelli brengt een programma voor jong en oud, met veel oog voor details. Het programma heeft de naam 'Reis in het Wonderland'. De harmonische kleuren, de hon derden lampjes en het geluid van het tien man sterkt orkest vormen samen met de artiesten een sproojesachtig geheel. Directeur Barelli staat bekend om zijn diervriendelijke paar- dendressures die hij persoonlijk uitvoert met Friese hengsten die in nevelen gehuld de piste opkomen. Op de rug van een Belgisch paard worden vervol gens adembenemende kunsten opgevoerd. Met deze 'Belzen' kan het publiek zich ook bewij zen. Wie in staat is om, net als de artiesten, staande op het paard een rondje in de piste te rijdtjn kfijgt van Barelli drie honderd gulden. Mensen die dit kunststukje uit willen halen krijgen wel een veiligheidsgor del om, maar verder moeten zij zich zelf staande zien te hou den. Wellicht een uitdaging voor de beoefenaars van paar- desport. Ook op het paard is de uitvoering van Pas-de-deux, een klassiek ballet op de ruggen van twee paarden. Maar Circus Barelli is meer dan paarden. Acrobaten uit de hele wereld laten zien dat zij niet voor niets in de prijzen gevallen zijn op circusfestivals. Zoals de Italiaan Maximiliaan die met zijn draadact tijdens het festi val van Monte Carlo een zilve ren clown won. Willy Saloni voert op grote hoogte de klas sieke Chinese stoelenbalans uit. Uiteraard is ook de komische noot volop aanwezig. De clowns lopen namelijk als een rode draad door het hele pro gramma. De grote tent van Barelli biedt plaats aan 2600 personen. De voorstellingen zijn vrijdag 20.00 uur, zaterdag 15.00 en 20.00 uur, zondag en maandag 14.00 en 18.00 uur. Kaarten kosten tussen twintig en veertig gulden en zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV in Mid delburg en aan de kassa van het circus. Kortingsbonnen uit de Scheldebode kunnen alleen bij het circus ingewisseld worden. De kassa is geopend vanaf 11.00 uur. VLISSINGEN Woning bouwvereniging Basco wil het pand Walstraat 15-17 verbou wen. Op de eerste en tweede verdieping komen 24 studen tenkamers. De begane grond krijgt zijn winkelfunctie terug. Voor de verbouwing kan begin nen moet eerst ontheffing ver leend worden van het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders staan positief ten opzichte van het bouwplan, maar hebben de afgelopen weken eerst de reac ties van omwonenden gepeild. Aan de hand van de ingekomen reacties neemt het stadsbestuur binnenkort een beslissing. De studenten krijgen per ver dieping de beschikking over een gemeenschappelijke woon ruimte en keuken. De gevel van het pand blijft in de oorspron kelijke staat behouden. Gordon hoeft nauwelijks nog introductie. Zijn enorme stern- bereik en zijn tomeloze energie tijdens een optreden zijn bij ve len al bekend. Gordon is een rasartiest die over een veelzij dig repertoire beschikt. Ballads (Kon ik maar even bij je zijn) wisselt hij af met swingende i tempo-stukken (Paradise by the dashboard light). De Zilveren Harp is hem zeker niet ten on rechte ten deel gevallen. De zaal gaat om 22.00 uur open. Wie geen kaartje wint kan er eentje kopen in de voorverkoop. Daar betaal je dan twintig piek voor. Inzendingen voor een gratis vrijkaartje kunnen gestuurd worden naar De redactie van De Scheldebode, Gordon Prijs vraag, Postbus 5051, 4380 KB in Vlissingen. Inzendingen moeten voor 17 april in het be zit van de redactie zijn. De win naars krijgen hun kaartje voor 19 april thuisgestuurd. GOES - De fans van Corry Ko nings kunnen hun idool vrijdag 14 april ontmoeten in Café Flo ra aan de Grote Markt in Goes. Na haar periode met 'De Rek els' treedt Corry sinds 1972 so listisch op. Haar eerste echte hit was 'Ik krijg een heel apart ge voel van binnen' (1976). Het 10- jarig jubileum werd gevierd met het jubileumalbum 'Bloe men voor Corry'. In 1986 werd de LP 'Met en voor vrienden' uitgebracht. In 1990 release 'Leven en Laten Leven. In okto ber '91 bracht het album 'De 28 grootste successen van Corry Konings' opnieuw succes. Walstraat 15-17 foto harry de lange I

Scheldebode | 1995 | | pagina 9