EXPO FLORA Zakenflitsj es Huisman is van alle markten thuis 13 t/m 17 april HUISHOUDBEURS Breugheliaans feest op autovrije Markt Geslaagde eindexamenshow Aliènne Paasshow Jasperse en Van Zweeden zeelandhallen goes UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Chem-Dry slaat aan in Zeeland Hans Dulfer in de Piek UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Sportief voorjaar bij Zeeman Actie Zuinig Stoken ten einde Nieuw pand voor City Bloem Willemse wint paasrollade SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1995 305 met BLOEMEN- en PLANTEN- TENTOONSTELLING THEMA: ZEELAND OP Z'N PAASBEST HUISARTSEN Tweede paasdag Atelier Anneke :l. 7 1, MIDDELBURG - Even een da tum en plaats om alvast in de agenda te schrijven: zaterdag 12 april, Jasperse Speed Fashi on en Van Zweeden Motoren, Nieuwe Vlissingseweg 366 in Middelburg. Op die dag houden beide motordeskundigen -na het succes van vorig jaar- weer een paasshow, die volgens Hans Haarbosch van Jasperse Speed Fashion weer zo'n ouderwetse gezellige familiedag gaat wor den, waar ook niet-motorrij- ders het nodige plezier aan kunnen beleven. Het programma komt er in het kort op neer dat er in de grote tent diverse stands zijn waar importeurs en fabrikanten de laatste nieuwtjes laten zien. Zo is er ondermeer een importeur van motorhelmen met een anti- condens-vizier, is er informatie over het lessen met een motor fiets, geeft de KNMV informa tie over technische cursussen en is er een presentatie van de nieuwste motormode van Da- men, met de MDS-lijn. Natuur lijk is er een hapje en een drankje en wie een technische vraag of een probleem heeft kan 'op spreekuur' bij motor- deskundige bij uitstek: Sjaak van Zweeden. Niets voor niets was de Middelburger het afge lopen jaar chef-monteur bij het Ducati-team in België. Van Zweeden zelf staat er met een show van nieuwe en gebruikte motoren plus allerhande acces soires. Nieuw op de paasshow is onge twijfeld de 'Trike', die voor kor te of langere termijn kan wor den gehuurd. Een driewielig voertuig dat alleen maar lijkt op een motor, maar dat abso luut niet is. Een trike is volgens Haarbosch geen motor, geen auto zonder dak maar een trike en een belevenis apart. Een val helm is evenals een veiligheids riem niet nodig en het schake len gebeurt door middel van een pookje. Het enige dat de berijders no dig hebben is een autorijbewijs. Wie een 'normale' motor wil huren kan overigens op die dag ook alle informatie krijgen. Voor een week, een dag of zelfs een hele vakantie staan er di verse types ter beschikking, zo als de BMW F650 off the road fun machine, een Yamaha di version, een shopper, de spor tieve '600' of het miniracertje, de GPZ500. De paasshow is ge opend van 10 tot 17 uur en voor de kleineren is er de speeltuin en voldoende speelgoed om de dag mee door te komen. 1 Sjaak van Zweeden (staand) en Hans Haarbosch houden zaterdag een paasshow. foto harry de lange 1 De heer Huisman in zijn showroom. foto harry de lange MIDDELBURG Bij het artikel over de activiteiten van Chem-Dry dat onlangs in de Scheldebode stond is de foto wegge vallen. Daarom alsnog de foto met rechts Rien Brooymans en links Ronny de Dijcker. ca. 100 deelnemers te midden van een bloemenzee modeshows senioreninfodagen kunstexpositie faunapresentatie Openingstijden: do. en vrij. 14.00-22.00 uur Zat. - zo. - ma. 10.00-18.00 uur Toegang: 10.- p.p. 65+ 7.50 Kind tot 12 jaar 3.50 Info: 01100-21020 uitgave van: De Stem Weekbladen/Uitgeversmaatschappij De Stem BV 100e jaargang verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren in een oplage van 47.700 exemplaren kantooradres Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 fax 01184-11446 openingstijden: ma.-wo.-do.-vr. 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.15 uur, dinsdag 9.00-12.00, 's middags gesloten advertentieverkoop tijdens kantooruren tel. 01184-19910 Jos Rentmeester, tel. privé 01195-5379 ■Yolanda Krijger, tel. privé 01184-79084 Mini's (kleine advertenties) kunt u zonder administratiekosten opgeven via tel. 076-236882 redactie tijdens kantooruren tel. 01184-19910 Johanna Brouwer, tel. privé 01180-40113 corresponten Andrien Smeels, tel. 01180-39719 Jaap Klein. tel. 01180-25185 Ad Roos, tel. 01182-2860 fotografen Harry de Lange, tel. 01180-25195 Piet Davidse, tel. 01180-23594 bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 01184-19910 MIDDELBURG - Het is even zoeken op de Veerseweg in Mid delburg naar nummertje 33, maar wie het heeft gevonden, ziet achter de deuren van een oude boerenschuur een eigen tijdse, moderne showroom met allerlei zaken die het interieur kunnen verlevendigen. Huis man All Round staat er op de gevel, en dat 'All Round' staat dan voor 'van alle markten thuis'. D. Huisman, van oorsprong schilder, kon drie jaar geleden gebruik maken van de zogehe ten winterstop. Ofwel in de wintermaanden de WW in. „Ik had daar geen zin in en ben dus maar voor mijzelf begonnen" zegt Huisman. Inmiddels heeft het bedrijf diverse specialisa ties, zoals spanplafonds, lami naatparket, sierpleisters, kurk en tuinbeelden die in eigen ate lier worden vervaardigd. De sierpleisters (altijd een hels karwei om die van de muren af te krijgen) van Japanse makelij hebben het voordeel dat ze af- stoombaar zijn. Spanplafonds - nooit meer witten- zijn er in di verse uitvoeringen en kleuren en variëren van spanplafonds voor bedrijven, discotheken of gewoon de huiskamer. Spotjes kunnen eenvoudig worden in gebouwd en het plaatsen van een dergelijk onderhoudsvrien- delijk kunststof plafond ge beurt in de regel in één dag. Een van de laatste aktiviteiten waar Huisman zich mee bezig houd zijn de betonnen tuinbeel den. Huisman heeft goede af spraken met pottenbakkers en andere kunstenaars en via een model, mal en gietvorm komt er een aardige tuindecoratie te voorschijn. Wie de voorkeur geeft aan een eigen ontwerp kan dat natuurlijk gewoon door Huisman laten maken. Voorlo pig is de showroom alleen ge opend op de zaterdagen tussen 10 en 17 uur. VLISSINGEN Vrijdag 14 april treedt Hans Dulfer op in jongerencentrum De Piek aan de Hellebardier- straat. De aanvang is 22.00 uur en de entree bedraagt vijftien gulden, 's Zater dags treden de Ranch Hou se Favorites op. Het derde weekend van De Piek Feestmaand staat ge heel in het teken van de feestmuziek. Hans Dulfer is uitgenodigd omdat hij vo rig jaar zoveel mensen aan het dansen wist te krijgen met zijn jazz-dance mu ziek. Dulfer blijft, ook al verkopen zijn CD's goed in Japan, gewoon in kleine za len spelen omdat hij dan zo'n goed contact heeft met het publiek. Zaterdag is het feesten ge blazen met de Ranch House Favorites. Deze formatie speelt muziek uit de jaren '40 en '50 en dan vooral Hillbilly, Rockabilly, Wes tern Swing, Bluegrass en Country Western. Aan vang 22.00 uur, kaarten tien gulden. VLISSINGEN In de Zee man TextielSupers kunnen de klanten dit voorjaar kiezen uit een bijzonder groot assortiment mode en huishoudtextiel, ont worpen door Zeemans eigen stylingafdeling. Als 'rode draad' door de collectie is het thema 'sportief' veelvuldig te rug te vinden. De herenkleding heeft een spor tief tintje. Er kan heel wat ge sport worden in de herensets, bestaande uit een short met een bijpassend singlet. De heren zijn goed gekleed in één van de Zeeman denim of katoenen broeken met daarop een katoe nen hemd, een makkelijke polo of een mooie sweater. De uitge breide collectie overhemden (t/m maat 44 is verkrijgbaar in streepdessins of uni, met zo wel lange en korte mouw. De dameskleding is dit voorjaar uitgevoerd in modieuze kleu- ren. Er is een grote hoeveelheid blouses, hemdjes, hesjes en gil ets. Voor de wat koudere avon den zijn er fraaie katoenen trui en in mooie strepen. Deze kun nen gedragen worden op ber muda's, leggings, pantalons, denim broeken of crinkle-rok- ken. De jurk wordt deze zomer een topper. Bij Zeeman zie je tricot, katoenen en viscose jur ken in tal van modellen voor de jonge sportieve vrouw. Er zijn jurken met spaghettibandjes, jurken zonder mouwen, korte mouwen, verlaagde tailles en lange of korte jurken. Tegen de regen is deze zomer de trenchcoat weer in beeld. Er is een geweldige keuze aan baby- en peuterkleding zoals tricot setjes, lieve jurkjes, basic jeans, hansopjes, jacks, jasjes en joggingpakken. Deze kleding is over het algemeen uitgevoerd in frisse kleuren en veelal voor zien van sportieve stiksels en prints. De wat oudere kinderen kun nen kiezen uit tal van sportieve modellen in mooie rustige kleu ren, vaak met contrastvlakken. De broeken, shirts, blouses, tuinbroeken, jurken en jacks zijn voorzien van tal van klep jes, zakken, strikjes, picotrand- jes, knoopjes en sportieve op drukken. MIDDELBURG De Markt is vanaf zaterdag 15 april ver boden terrein voor auto's. Om te voorkomen dat het dan een kale bedoening wordt heeft de Stichting Evenementen Mid delburg een Breughel-feest ge organiseerd. Vanaf 11.00 uur herleven de tijden van weleer. Voor de opvoering van het Breughel-feest is de Rikster Weber Groep uit Harfsen inge huurd. De mensen van deze groep zijn gehuld in kostuums uit de tijd van Breughel. Zij drijven schapen en hoeden een den terwijl een muziekgroep muziek uit vervlogen tijden ten gehore brengt. Verder zie je hoe in de tijd van Breughel de was werd gedaan, in grote tobbes en met de hand, en hoe de kruis boogschieters te werk gingen. Verder kunnen de bezoekers zich vergapen aan het wagens pel, de show van de vendel- zwaaiers, de herauten te paard en de tamboers. Voor het stadhuis komt een groot terras waar iedereen van een consumptie wordt voorzien. Wethouder Van Brummelen laat om 12.00 uur 82 ballonnen de lucht ingaan, als symbool voor de verdwenen parkeer plaatsen. VLISSINGEN Vijf maan den lang heeft u elke week uw meterstanden bijgehouden en uw verbruik vergeleken met de standen die in dit blad weke lijks zijn afgedrukt. Daardoor heeft u zelf kunnen nagaan of u deze winter ten opzichte van uw streefverbruik meer of min der energie heeft verbruikt. Be wust omgaan met energie is goed voor uw portemonnee en zeker ook voor het milieu. Uit onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de deelnemers aan de actie een lager energie verbruik heeft dan vooraf als streefverbruik is gesteld. Dat betekent dus minder schadelij ke stoffen in de leefomgeving en een positieve bijdrage aan de strijd tegen het broeikaseffect. Het stookseizoen 1994/1995 was veel warmer dan een ge middelde winter. Door middel van graaddagen kunnen we de strengheid van de winter bere kenen. Hoe hoger het aantal graaddagen, des te kouder is MIDDELBURG Modellenbureau Aliènne rondde onlangs de opleiding tot mannequin of dress- man af met een modeshow in de Concert- en Gehoorzaal. De show bestond uit drie onderdelen: sportief, streeflife, bruids- en uitgaangskleding. De kleding werd geleverd door Silhouette, Fooks, X-Ray, Dimarelle en Fiësta. Voor de modellen was de show een eindexamen en gelukkig mochten alle deelnemers na afloop het getuigschrift in ontvangst nemen. Voor het beste model was er een prijs in de vorm van een gratis bladzijde in een modellenboek en de vijf runners-up komen met een foto in de nieuwe headsheet van Aliènne. Vlissingen - Za. E. Kant, Sabalaan 3, tel 71017. Zo W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498 Ma A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg - Za. J. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Zo. 3. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Ma J. Dominicus, Dam 30,tel. 39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. en zo tot 12.00 uur R. Groot, Van der Moerstraat 15, Arnemuiden,tel. 01182-1308 Zo vanaf 12.00 uur en ma J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 01182-1340 Spreekuren' 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za, Zo en Ma G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za. en zo tot 12.00 uur A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282, zo vanaf 12.00 uur en ma P. Noorlander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 West- en Midden Walcheren - Za, zo en ma A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. VERLOSKUNDIGEN Vr. vanaf 9 uur tot ma 9 uur H. Ham- ent. tel. 79678. TANDARTSEN Vr en Za. De Haes, Duinenburg 9, Domburg, tel. 01188-2304. Zo en ma De Stigter, Van Borselelaan 38, Veere, tel. 01181-1830. Spreekuur van 11 tot 12 uur. APOTHEEK Middelburg - Vr. 14 april tot vr. 21 april Apotheek L. v.d. Boogert, Vrij landstraat 79 Vlissingen - Vr. 14 april tot vr. 21 april Apotheek Souburg, C. van Pe restraat 1, tel. 61593 DIERENARTSEN A. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 01180-13118. A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Dierenartsenprak tijk Oostkapelle. Oude Domburgse- weg 33a tel. 01188-1443. Vogelop vang Midden Zeeland, tel. 01180- 28288. THUISZORG Gezinsverzorging, 01184-14444 (pieper 168). Kruiswerk 01184- 11877. Algemeen Maatschappelijk Werk 01184-86400. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- 11. Overige assistentie aanvragen 01180-33333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. Op tweede paasdag zijn Leen Bakker en ABC-Decor aan de Hermesweg in Vlissingen en Groenendijk aan de Spuistraat in Vlissingen vanaf 12.00 uur geopend. Atelalier Anneke aan de Prins Bernhardlaan in Vrouwenpol der houdt tweede paasdag een open dag. Van 9.00 tot 17.00 uur kun je dan porseleinen poppen in een romantische showroom bekijken. Berenmaaktster Ton- ny Comijs is daar ook aanwezig. het geweest. Onder meer de sa menstelling van de wekelijkse stooktabel is op deze graadda- genmethode gebaseerd. Wilt u meer informatie over die me thode, neem dan contact op met uw energiebedrijf. Wij hopen dat het meedoen aan de actie Zuinig Stoken bewezen heeft dat het bewust omgaan met electriciteit, gas of stads verwarming goed is voor uw portemonnee en voor het mi lieu. Graag begroeten wij u eind oktober opnieuw als deelnemer aan de actie Zuinig Stoken. De nieuwe behuizing van City Bloem in de Walstraat. foto harry de lange VLISSINGEN - City Bloem in Vlissingen is verhuisd. Om pre cies te zijn: van nummer 90 naar nummer 89 in de Wal straat, maar niettemin toch een verhuizing waar eigenaar Erik Malcorps intens tevreden over is. Het vorige pand had 'slechts' 55 vierkante meter verkoopopper vlakte en de nieuwe behuizing beschikt over een dikke 90 vier kante meter. De reden om te verhuizen lag voor Malcorps voor de hand. „We wilden uit breiden en dus moest het pand worden verbouwd. De eigenaar had dan becijferd dat de huur zo'n 90.000 gulden per jaar moest gaan kosten en dat is niet op te brengen. Dat de voormali ge stoffenzaak van Leo Horn beschikbaar kwam was louter geluk, maar speelde wel mooi in de kaart". En gelijk heeft-ie, want het is bijna onmogelijk om niet langs City Bloem te lopen. Het nieu we pand van City Bloem is vol gens Malcorps ingericht in de stijl van 'back to the fifties'. Eenvoudig en doelmatig. Stel lingen en planken met daarop een breed assortiment aan planten, snijbloemen en aller hande spulletjes die tegenwoor dig bij de bloemist zijn te ver krijgen. In de kelder annex ex tra-verkoopruimte staat een uitgebreid assortiment potterie. City Bloem boft met de nieuwe stek. En dat verdient een bloemetje. VLISSINGEN De Schelde- straatpuzzel met de paaseitjes is gewonnen door M. Willemse uit Vrouwenpolder. De Scheldestraatpuzzel uit de Scheldebode van 29 maart be vatte veertien paaseitjes die te rug te vinden waren in de ad vertenties van de Scheldestraat-winkeliers. Uit de vele goede inzendingen kwam Willemse als winnaar te voorschijn. De prijs is deze keer een heerlijke paasrollade, be schikbaar gesteld door Topsla- gerij Verboom uit de Schelde straat.

Scheldebode | 1995 | | pagina 5