NEW LOOK bij beauty 01180-33601 LEKKER MAKKELIJK Kapsalon Inge ambulante haarverzorging ONDERGOED MEEST Het is goed kopen onze adver teerders Kleur krul ONDERSCHATTE KLEDINGSTUK thing INFRAROOD SAUNA ZONNESTUDIO Het leven kan mooi zijn! Er heerlijk op uit. De vrijheid tegemoet. Sportief genieten op je nieuwe fiets. Voorjaarskuur: Een figuur zoals u dat wenst? Dat is geen droom meer! SmssFmre® Sportblessures? Reuma of artritis Huidproblemen? Slechte bloedsomloop Psoriasis? Spier-of gewrichtspijn Als u last heeft van één van deze verschijnselen of eenvoudigweg privé wilt relaxen, maak dan nu kennis met onze Fietsen verbetert conditie Fiets kopenwaar let je op SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1995 KORTE GEERE 10 MIDDELBURG 01180-33488 Thermo-fysisch afvallen Infraroodsauna doet je goed De kapster bij u thuis of op afspraak in de salon. Alle behandelingen. Prinsenstraat 31 - Vlissingen Voor afspraak en informatie TEL*! 01184*11089 1 Informeer bij uw kapper. d volledige behandeling slechts 49.50 .3 Beken kleur in '95 champagne sherry kir royal Dishoekseweg 22 Koudekerke 01185-2549 Op de fiets naar het werk, dat is gezond en dat weet iedereen. Maar hoe gezond precies, dat heeft nog nooit iemand onder zocht. Tot voor kort... Want nu zijn wetenschappers begonnen met een onderzoek „hoe gezond fietsen nu eigenlijk is". Het idee komt uit de praktijk. De onderzoekers Hendriksen en Zuiderveld doen inspanningstests en gezondheidskeuringen bij bedrijfspersoneel. Het viel hen op dat mensen zelden het woonwerk-fietsen vermelden, als hen wordt gevraagd of ze aan sport doen. Wie niets aan sport deed en wel over een prima conditie beschikte, antwoordde desgevraagd inderdaad de fiets te gebruiken voor de verplaatsing tussen de woning en het werk. „ledereen doet daar wat nonchalant over", zegt Hendriksen. „Ik ben toen in oude dossiers gedoken en vond dat speciaal de groep mensen die wel fietst en niet aan een andere sport doet een betere conditie heeft dan de groep die wel een of twee keer in de week tennist of squasht maar niet op de fiets naar het werk gaat." Voor de studie zetten Hendriksen en Zuiderveld veertien werk nemers op de fiets. De geselecteerde deelnemers hadden een leeftijd tussen de dertig en veertig jaar en kregen gewoonlijk weinig of geen lichaamsbeweging. Alle deelnemers moesten nauwkeurig een logboek bijhouden. Daarin moesten ze ver melden of ze wel of niet hadden gefietst, hoeveel kilometer ze hadden gefietst en welke andere sporten ze bedreven hadden. De resultaten bleken zeer positief. Gemiddeld bleek iedereen vier keer te hebben gefietst, variërend van twee keer per dag, vier, tot twee keer per dag veertien kilometer. Dit was nog maar een vooronderzoek. Voor het hoofdonderzoek gaan zes tig mannen en vrouwen op de fiets. Met de onderzoeksresulta ten hopen Hendriksen en Zuiderveld uiteindelijk in hun dage lijks werk mensen gericht te kunnen adviseren hoeveel ze moeten fietsen om een bepaalde conditieverbetering te be werkstelligen. Je moet gewoon van A naar B, naar je werk, boodschappen doen, snel en handig. Je zoekt iets om lekker actief, vooral gezond, bezig te zijn, een sport. Je houdt van de natuur, van lekker weg zijn, buiten. Je baalt van files en parkeerbonnen. De oplossing voor dit alles ligt voor de hand: je koopt een fiets. Voor een fiets ga je naar de tweewielerspeciaalzaak. Daar heeft men een uitgebreid assortiment waardoor een goed ver gelijk mogelijk is. Verkooppersoneel kan haarfijn vertellen wat het verschil is tussen de vele typen fietsen. En... de service gaat verder dan de deur. De verkopers zullen altijd naar het verbruiksdoel vragen. Is de fiets nodig voor woon-/werkverkeer, alledaags gebruik, recreatief/sportief of sport. Als het type fiets gekozen is, wordt de juiste framemaat vast gesteld. De beenlengte aan de binnenzijde, romphoogte en armlengte zijn hiervoor belangrijke gegevens. Is de fiets eenmaal in gebruik, dan zal een goed onderhoud van de vitale onderdelen het fietsplezier verhogen en de le vensduur van de fiets aanmerkelijk verlengen. Onder goed ba- sisonderhoud wordt verstaan het regelmatig schoonmaken van de fiets en het smeren van de essentiële onderdelen zoals de ketting, de kettingbladen en de derailleurs. Basisonderhoud kan iedereen zelf doen, maar voor een grote onderhoudsbeurt kun je beter naar de tweewieler speciaalzaak gaan. Ir» deze bijlage vindt u tips, nieuwtjes, wetenswaardigheden ér» nieuwe produkten van onze adverteerders Afvallen zonder er iets voor Ie doen. Gewoon het lichaam zichzelf af laten slanken. Bij welke vrouw klinkt dat niet als muziek in de oren. Er is een instel ling die dat waar wil maken, daarbij ge bruikmakend van de Thermo-Fysiscfie Methode. Deze methode is in Zwitserland ontwik keld en krijgt ook in ons land steeds meer navolging. De TMF-methode is een systeem voor afslanken en plaatselijke figuurcorrectie zonder pillen, drankjes of bandages. De deelnemer ondergaat eerst een ozon/zuurstofbehandeling en daarna worden er oefeningen gedaan in speciale cabines. De oefeningen worden persoonlijk afgestemd, dat wil zeggen dal er oefeningen zijn voor iemand van 15 en voor iemand van 75 jaar, en voor iemand van vijftig kilo met plaatselijke figuurproblemen en iemand die over het hele lichaam 50 kilo moet afslanken. Uiteraard wordt er ook aandacht be sleed aan voedingsleer. Want hele do gen kroketten eten en toch afvallen, dat gaat nu eenmaal niet samen. Wie gezond, mooi en fit wil blijven weet het natuurlijk al: een bezoekje aan de sauna doet een mens goed. Sinds kort is er een nieuw soort sauna, namelijk de infraroodsauna. Het belangrijkste verschil met een ge wone sauna is de temperatuur. Die is bij een gewone sauna zeer hoog (tot 110 graden). Bij een infrarood sauna bedragen de temperaturen 40 tot 60 graden. Daar staat tegenover dat de infraroodstralen zeer diep in de vetlaag doordringen waardoor het transpiratie- vocht de afvalstoffen meeneemt en zo de nieren en de lever ontlast. De infraroodsauna is, in tegenstelling tot de conventio nele sauna, een 'droge' sauna. Het is een warme, droge lucht die diep in de huid doordringt en daar heilzaam werk verricht. De infraroodsauna verhoogt de lichaamstemperatuur met enkele graden zodat virussen aangepakt worden en het loodje leggen. Voor sportmensen is de infraroodsauna een uitstekend middel om het spierstelsel in topvorm te houden. Vol gens de importeur van de infraroodsauna, Health Mate in Alphen aan de Rijn, zorgt een infrarondsessie van 40 minuten voor een calorieverbrandinc, die genj'< is aan die van een looptraining van 10 tot 15 kilometer. In principe kan iedereen gebruik maken van de infra roodsauna. Door de warmte ontspannen alle spieren n het lichaam waardoor zelfs hevige pijnen verdwijnen en het lichaam zich herstelt van vaak permanent aanwe zige pijn. Doordat in de sauna afvalstoffen uit het lichaam verdwijnen voel je je na een aantal keren een stuk fitter en heb je minder last van vermoeidheid die veroorzaakt wordt door een teveel aan afvalstoffen. Een opvallende come-back in het modebeeld: de permanent. De oplossing voor vrouwen die kiezen voor een soepele, natuurlijke 'look' die langer in model blijft. Primeur op dit gebied is de nieuwe permanent van Wella: Perform met ABIL PLUS-Formule. Een haar-individueel gestuurde permanent die bovendien uw haar optimaal verzorgt en glans geeft. Kom eens langs bij ons in de salon en we vertellen u er alles over WELLA Perfectly You Voor een adembenemende warme tint.... Ondergoed is ongetwijfeld het meest onderschatte kledingstuk. Uit onderzoeken blijkt dat het dragen van ondergoed bijzonder functioneel is bij alle soor ten inspanning: van het bedrijven van zware topsport tot de meer gangbare lichamelijke inspanningen, maar ook in de werksituatie. De tijd dat functioneel ondergoed alleen werd gedra gen door oudere mensen en uitsluitend om de koude buiten te houden, is voorbij. Het tijdperk van de wol len onderbroek ligt achter ons. Modern ondergoed is juist functioneel, omdat het eigenschappen combi neert die in een bepaalde situatie nodig zijn. Dat kan met sporten zijn of vrijetijdsbesteding, maar ook op het werk. Mensen hebben baat bij functioneel ondergoed, ook tijdens hun werk. Neem het voorbeeld van een bevei ligingsbeambte die vaak van binnen naar buiten loopt. Het biedt bescherming en comfort bij wisse lende temperaturen. Bovendien is modern, functio neel ondergoed prettig om te dragen en verkrijgbaar in diverse kleuren. Wanneer iemand zich lichamelijk inspant, is warmte- regulering via de huid en de kleding van enorm be lang. Mensen hebben een lichaamstemperatuur van 37° Celsius. Het menselijk lichaam probeert op dat niveau te blijven. Bij lichamelijke inspanning wordt ongeveer twee derde deel van de geproduceerde energie omgezet in warmte. Tien procent verlaat het lichaam door de ademhaling. De resterende negentig procent verlaat het lichaam dus via de huid. Transpiratie dient om het verhitte lichaam af te koe len. Bij grote inspanning kan het transpiratievocht oplopen tot twee liter per uur. Het natuurlijk warm- tereguleringsysteem van het lichaam via de huid, moet niet worden gehinderd door kleding. De keuze voor de materialen die gebruikt worden voor het vervaardigen van ondergoed is dus van vi taal belang. Vertroetel uzelf eens met een ver kwikkende aromabehandeling en laat u heerlijk bedwelmen door een damp bad van etherische oliën. Voor de o.a.: reiniging, peeling. epileren, stoombad, massage en masker betaalt u bij ons gedurende de maanden april en mei is a joy forever Gerbrandystraat 90 Vlissingen 01184-63769 Mooi haar in een perfecte coupe is voor velen een wens. Of u nu soepel vallende krullen wilt, mooie golven of slagen, de kapper brengt uw haar in elk gewenst model, waarvoor men dan soms gebruik maakt van een permanentbehandeling. „Ja maar dat is toch slecht voor m'n haar...", denkt u nu misschien. Wij kunnen u volledig geruststellen, want... de hedendaagse permanentvloeistoffen zijn aanmerkelijk beter dan vroeger. Inmiddels is het dan ook duidelijk merkbaar dat men minder huiverig is voor een permanent, hetgeen de mogelijkheid biedt om van elk kapsel iets bijzonders te maken. Ongeacht of u nu een klassieke coupe wenst of een hele moderne. Zowel de vrouw als de man kan de kapper elk gewenst kapsel adviseren dat past bij hun persoonlijkheid en het modebeeld. Met een goede permanentbehandeling en de juiste verzorging houdt u het haar in goede conditie. Modern ondergoed, zoals dit van Lifa, is vooral functioneel. De allernieuwste modellen in onze showroom. Kom snel langs. VLISSINGEN: Koudekerkseweg 51-53 - 01184-12544 MIDDELBURG: Vrijlandstraat 55 - 01180-14994 Bij Swiss Figure geen gezeur met pillen, injecties of honger- diëten om af te slanken. De ThermoFysische Methode is in Zwitserland ontwikkeld. Zij bestaat uit individuele lichaamsoefeningen in een geklimatiseerde cabine en uit ozonluchtbaden. Het daarbij in acht nemen van gezonde voedingsgewoonten verzekert u van het behoud van de hervonden lijn. Het resultaat wordt door Swiss Figure schriftelijk gega randeerd na een gratis en vrij blijvende figuuranalyse. Wordt dit niet bereikt.dan geld te rug. Bij Swiss Figure raakt u alge meen overgewicht kwijt, of u slankt af waar u dat wilt. Altijd wordt u persoonlijk begeleid door gediplomeerde deskun digen. De ThermoFysische Methode betekent voor u uiteindelijk toch dat figuur waarvan u droomde! Dat moet u doen! BEL NU VOOR GRATIS ADVIES: en maak een afspraak voor een gratis figuurana lyse, die u verder tot niets verplicht! Openingstijden: Ma., di„ do. 10.00 tot 20.00 uur. Wo„ vr. 10.00 tot 16.00 uur. Figuurcorrectie- en slankheidsin stituut. Lammerensteeg 9, Middelburg. De nieuwe modekleuren deze zomer:

Scheldebode | 1995 | | pagina 23