El Nieuwe lichting aan de start Razor Blade Blues Band in De Steiger T-Spoon in El Toro Tien jaar BoxerKring Zeeland Certificaat voor secretaresses Vurige flameimco m Kloveniersdoelen) Sterke bezetting Omloop van Borsele Jeugdmusical 'Laat ze maar praten' Stoomtrein Goes-Borsele rijdt weer Herindeling Westhove nadert voltooiing BURO VOOR RECHTSHULP Vakan tie perikelen SCHELDEBODE VAN 12 APRIL 1995 317 Expo schilderijen kunstenaar Ashot in De Pijlers Goes Route Omloop GOES De Armeense kunstenaar Safian Ashot exposeert tot 30 juni in De Pijlers in Goes. De exposi tie 'Armenië, Rusland en Nederland, door de ogen van Safian Ashot' bestaat uit olieverfschilderijen en grafische kunst. Safian Ashot werd in 1963 in Yerevan (Armenië) gebo ren. Zijn Armeense periode valt in twee delen uiteen: zijn studietijd 1981-1987 als architect en kunstenaar. In 1988-1990 vond hij zijn weg als professionele kunstschilder en ontwik kelde hij zijn eigen stijl. In deze tijden vonden er twee grote gebeurtenissen plaats in Armenië: in december 1988 de aardbeving en het begin van de oorlog met het buurland Azerbeidzjan. Van 1990-1993 verbleef As hot in Rusland. Dit was eveneens een tijd van ver anderingen: hij maakte de omwenteling mee die resul teerde in het uiteenvallen van de USSR. Tijdens deze periode woonde hij in Mos kou en observeerde de men sen daar. Vanaf 1993 tot heden is Ashot in Neder land. Ook de indrukken die hij hier opdoet verwerkt hij in zijn schilderijen. 'Armenië, Rusland en Ne derland, door de ogen van Safian Ashot' bevat werken uit alle periodes. De ten toonstelling in De Pijlers is te bezoeken tijdens kan tooruren (8.00-18.00 uur) van maandag tot en met vrijdag. De Pijlers is geves tigd aan de Van Dussel- dorpstraat 1-11 in Goes. ligt. Hetzelfde geldt voor de Nieuwelingen. De Junioren moeten 120 kilometer afleggen. Een hele klus voor deze nog jeugdige renners, maar in een klassieker, rit in lijn, die in clubploegverband wordt verre den, gelden nu eenmaal andere maatstaven dan in een crite rium. Dat betreft ook de Nieu welingen, waarmee de Omloop van Borsele twaalf jaar geleden is begonnen. De stichting Wie- Iercomité 's-Heerenhoek liet vanaf drie jaar geleden ook Ju nioren opdraven en daardoor kreeg de Omloop nog meer aan zien. Bij elke categorie verschijnt er een team van de ZRTC Theo Middelkamp aan het vertrek. De drie Nieuwelingen die de Zeeuwse club zullen vertegen woordigen zijn: Dennis de Dreu ('s-Gravenpolder), Richard Slabbekoorn (Kapelle) en Jac ques Schuit (Arnemuiden). Voor de WV Zeeuws Vlaande ren staat alleen ingeschreven de Hulstenaar Ferry Koen. Bij de Junioren zal de ZRTC Theo Middelkamp present zijn met de volgende renners: Erwin de Dreu en Arjen Klaasse (beiden 's-Gravenpolder), Stefan Dage vos (Wemeldinge) en Walter van Overbeeke (Kapelle). Ande re Zeeuwen als Johnny van Haaften (Stavenisse) en John den Engelsman komen uit voor Willebrord Wil Vooruit en De Zuidwesthoek. Van al deze ge noemde Zeeuwen wordt niet verwacht dat ze een rol van be tekenis zullen opeisen. Tot de favorieten bij de Junioren moe ten gerekend worden Daniël Derksen van De Spartaan, Pa trick van der Ven (Tempo), Bo ris Berkhout (Westland Wil Vooruit) en Christaan van Wij- he (Meteoor),- een neefje van Dolle Dries. Ook Dave Knete- man, zoon van de oud-profren- ner, kan wel eens goed in de kij ker rijden. Bij de Nieuwelingen behoren tot de prominenten: Kees Kip ping (Westland Wil Vooruit), Eric van Leijen (RTC Groene- woud), Rob Meiland (Sauna Diana) en Rogier van Oevelen (Het Zuiden). Wedstrijdleider bij de Omloop is Eddy Bogaert. OOSTKAPELLE Met het dichtdraaien van een stuw in de slot gracht rondom het kasteel Westhove sloot dijkgraaf Schorer de werkzaamheden rondom het kasteel vorige week vrijdag af. Nu kunnen de groenvoorzieners aan de slag die de nu kale velden rondom het kasteel opnieuw in gaan richten met speelterreintjes. De bomen rondom het kasteel zijn gekapt. Daardoor is het kasteel vanaf de weg in volle glorie te zien. Omdat de stuw in de slotgracht nu gesloten is blijft het waterpeil in de gracht onveranderd. In het verleden was de waterstand steeds te laag om de kwaliteit van het water op peil te houden. Me dewerkers van Staatsbosbeheer denken dat dit in de toekomst be ter wordt. De dijkgraaf verwacht dat er te zijner tijd vanzelf vissen in de gracht komen doordat eenden visse-eieren aan hun poten meebrengen van elders. Die eitjes spoelen er dan in de slotgracht af en ontwikkelen zich wellicht tot vis. foto jaap wolterbeek GOES 'Laat ze maar praten' is de titel van de jeugdmusical die de Stichting Jeugdkomedie Amsterdam tweede paasdag (17 april) op de planken brengt in de Prins van Oranje in Goes. De jeugdmusical is de tweede produktie van de Stichting Jeugdkomedie Amsterdam. De muziek 'Laat ze maar praten' is van de hand van Joop Stokker- mans, terwijl het duo Rients Gratama en Renée Sellis-van Hensbergen verantwoordelijk zijn voor de tekst. 'Laat ze maar praten' is het ve- haal van een broer, Michiel, en een zus, Maaike, die goed met elkaar kunnen opschieten. Jam mer genoeg hebben hun ouders het beiden zeer druk met hun eigen baan. Vader zit bijna al tijd op kantoor en moeder is bijna altijd op reis voor haar werk. Hierdoor zijn ze haast nooit met zijn allen bij elkaar en is het thuis ook niet echt ge zellig. Door een poging de familie wat vaker bij elkaar te krijgen, ge beuren er plotsklaps allerlei spannende en onverwachte din gen. Moeder raakt zoek in een vreemd land dat de naam Klets- manië draagt. Michiel en Maai ke gaan natuurlijk op zoek naar haar en worden daarbij gehol pen door hun oma. Broer en zus moeten allerlei geheimen ontra felen, waaronder het geheim van de zwijgende inboorlingen- stam. Ook een mysterieuze to tempaal speelt een belangrijke rol. Vader bemoeit zich vanzelf sprekend met het avontuur van Michiel en Maaike, maar ook hun meester van school wil het een en ander te zeggen hebben... 'Laat ze maar praten' draait in feite rond het thema communi catie. Praten met elkaar, praten in jezelf, onzin praten, kletsen over anderen, helemaal niet praten en daardoor héél véél zeggen, praten door een tele foondraad of via de fax, praten met iemand die een andere taal spreekt, praten met handen en voeten of alleen met je ogen, al deze elementen komen in de musical voor. 'Laat ze maar praten' is geschikt voor ieder een vanaf zeven jaar. De voorstelling in de Prins van Oranje begint om 15.00 uur. Kaarten kosten tien gulden en de kassa is vanaf 13.00 uur open. De kaartverkoop is reeds gestart. Op werkdagen kunnen tussen 11.00 en 14.00 uur en treebewijzen gekocht worden. Reserveren kan via 01100- 15154. HOEDEKENSKERKE De Zeeuwse powerblues-formatie The Razor Blade Blues Band treedt zaterdag 15 april op in café De Steiger in Hoedekenskerke. The Razor Blade Blues Band presenteert tijdens dit optreden zijn tweede demo die als titel heeft 'Blowin' the fuse'. De demo werd in één dag tijd opgenomen in het Brabantse Mariaheide. 'Blowin' the fuse' bevat naast covers van Chuck Berry en The Yardbirds, ook vier eigen covers. De powerblues-formatie bestaat uit Patrick (zang/gitaar), Koen (mondharmonica/zang), Gudy (gitaar), Henry (basgitaar) en Jor dan (drums). Het optreden in café De Steiger aan de haven in Hoedekenskerke begint zaterdagavond om half negen. •S-HEERENHOEK - De Om loop van Borsele voor Junioren en Nieuwelingen op zaterdag 15 april krijgt als vanouds weer een grote en sterke bezetting. Bij de Nieuwelingen, die om 11.30 uur op pad gaan voor hun tocht door de Zak van Zuid-Be veland staan honderd renners ingeschreven, verdeel over 26 clubs (maximale bezetting drie man per ploeg). De totale af stand is 72 kilometer. De deel nemerslijst bij de junioren telt 120 namen, verdeeld over 26 clubs. Maximaal vier renners per ploeg. De Junioren vertrekken om 15.00 uur op de Molendijk in 's- Heerenhoek waar ook de finish GOES De stoomtrein van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) vertrekt zaterdagmiddag 15 april om twee uur vanuit Goes naar Oudelande. Deze rit is de eerste van het nieuwe seizoen. De stoomtrein wordt getrokken door locomotief nr. 3 Bison. De ze in 1928 gebouwde locomotief rijdt na een zeer grondige res tauratie sinds 1994 voor de SGB. Bij de restauratie werd ondermeer de stoomketel ver vangen. De trein bestaat verder uit rij tuigen die dateren uit de twinti ger en dertiger jaren. Deze de den vroeger dienst bij de Ne derlandse en de Belgische spoorwegen. In elke trein is bo vendien een buffetrijtuig aan wezig, waar een hapje en een drankje genuttigd kunnen wor den. Kinderen kunnen in het buffetrijtuig een gratis puzzel halen. Rolstoelgebruikers kunnen ook van de stoomtrein gebruik ma ken. In elke trein is namelijk een rijtuig aanwezig dat spe ciaal is aangepast voor het ver voer van rolstoelgebruikers. De eerste rit op zaterdagmid dag gaat naar Oudelande. Bij vertrek van Oudelande terug naar Goes stopt de stoomtrein een lange stop in Hoedekens kerke. Hier kan het nieuwe na tuur- en landschapspark be zocht worden. Het park is di rect naast het SGB-station in Hoedekenskerke gelegen. Er is onder meer een doolhof en een kinderboerderij. In het park is bovendien een hoogstam- boomgaard te bezichtigen. Het GOES T-Spoon staat vrij dagavond 14 april op de plan ken in Discocenter El Toro in Goes. De formatie scoort op dit moment met de single 'Where R U Now*. T-Spoon is het verhaal van twee avonturiers: Shamrock en Prince Peration. De in Amerika geboren Shamrock ontmoet be gin jaren negentig Prince Pera tion. Het tweetal is onafhankelijk van elkaar bezig met het schrij ven van songs en het produce ren ervan. Op het moment dat zij hun krachten bundelen zijn ze ervan overtuigd dat ze hun publiek iets bijzonders te bie den hebben. De eerste poging een hit te sco ren met het nummer 'No time 2 waste' mislukt faliekant, maar niet omdat er iets op de song aan te merken is. De platen maatschappij die het nummer uitbracht, ging in een faillise- ment ten onder. Overtuigd dat 'No time 2 waste' wel degelijk hitpotentie heeft probeert het duo het opnieuw. De remix- versie belandt hoog in de hit lijsten. Daarop volgt 'Take me 2 the li mit', een song die ook een top tien-notering oplevert. Ondersteund door verschillen de zangers en zangeressen gaan Shamrock en Prince Peration op toernee. Het duo vormt de basis voor T-Spoon. Naast alle hjts brengt T-Spoon natuurlijk ook de nieuwste single 'Merce des Benz' ten gehore in El Toro. Het optreden op vrijdagavond 4 april begint om elf uur. Voorafgaande aan het T- Spoon-concert is er in Disco center El Toro een wervelende modeshow. El Toro is gevestigd aan de Oude Vismarkt 2 in Goes. terrein is ingericht in de stijl en karakter van het Zuidbeve- landse landschap. Naast de rit op zaterdag 15 april rijdt de stoomtrein het traject Goes-Oudelande (vise versa) ook op eerste paasdag (zondag 16 april) en tweede paasdag (maandag 17 april). Op deze dagen vertrekt de SGB- stoomtrein ook om twee uur 's middags vanaf het SGB-station in Goes. Een enkele reis tweede klasse met de stoomtrein van Goes naar Oudelande kost voor vol wassenen tien gulden, kinderen van vier tot twaalf betalen vijf gulden (mits ze begeleid wor den door een volwassenen). Een retourrit tweede klasse kost voor volwassenen veertien gul den (kinderen met een begelei der half geld). Voor een enkele rit in een eerste klasse-rijtuig telt een volwassenen 12,50 gul den neer, een retourreis kost achttien gulden. Voor kinderen van vier tot twaalf geldt ook hier half geld. Kinderen tot drie jaar reizen gratis. Houders van een 65+-pas of een NS-senio- renkaart krijgen twee gulden korting op een retourtje Goes- Oudelande. MIDDELBURG Flamenco is een unieke kunstvorm. De ritmes, de manier van dansen, de zang, de muziek. De vormen zijn klassiek en scherp be grensd, maar de vertolking is uiterst persoonlijk. Je hoeft echter niet persé zigeunerbloed te hebben of van Spaanse af komst te zijn om deze kunst te beoefen, zoals 'Viva Cadiz' be wijst; een groep met Spaanse èn Nederlandse dansers. De groep treedt op maandag 17 april om 19.30 uur op in de Kloveniers doelen. De traditie van de flamenco voert terug tot in de 16e eeuw en is ontstaan uit een explosief mengsel van verschillende cul turen. Het vurige van de zigeu ners, de sierlijke handbewegin gen uit India, de arabeske zang- lijnen uit de Moorse tijd zijn onverbrekelijk samengesmolten met de Andalusische dans- en muziekculturen. Oorspronkelijk moest je een 'echte zigeuner' of gitano puro zijn en je hele jeugd Andalu- sisch stof hebben gehapt om het ware flamencogevoel te kunnen hebben. Sinds de flamenco in de vorige eeuw van volkskunst podiumkunst werd, hebben ook niet-Spanjaarden zich van het podium meester gemaakt. Na tuurlijk hebben Spanjaarden een voorsprong. Dat bewijst danser Andrés Marin. Maar-ook de Nederland se flamencodanseressen Josien Locher en Harriët IJssel de Schepper van 'Viva Cadiz' ma ken indruk. Hun optreden, ge dragen door de stem van Alvaro Aguilar en het gitaarspel van Claudio Bohórzuez en Peter Kalb, staat als een huis. Het dansen van de flamenco vereist een virtuoze, gevoelige dans stijl. foto uesbeth ruysink Hieronder een aantal door komstplaatsen en tijden: Oudekamerseweg Nieuwe lingen 11.39, 12.15 en 12.51; Junioren 15.09, 15.45, 16.22, 1658 en 17.35. Krui- ningenpolderweg Nieuwe lingen 11.48. 12.24 en 13.00; Junioren 15.18, 15.54, 16.31 17.07 en 17.44. Hoogland- sedijk Nieuwelingen 11.57, 12.33 en 13.06; Junioren 15.27, 16.03, 16.40, 17.16 en 17.53. 'S - HEERENHOEK - De Omloop van" Borsele heeft een gevarieerde route die loopt door de Zak van Zuid-Beveland. De Nieuwelingen moeten drie ronden van 24 kilome ter afleggen, de Junioren vijf. Smalle en wat bredere we gen wisselen elkaar af op dit parcours en dit kan de strijd interessant maken. Vele wielersupporters ge nieten onderweg op dijken en langs wegen van de doorkomst der renners en de volgerskaravaan. VLISSINGEN - De BoxerKring Zeeland viert zaterdag 22 april het 10-jarig bestaan met tal va-i activiteiten voor alle boxerlief hebbers in Zeeland en West- Brabant. Met of zonder boxer is iedereen op die dag van harte welkom op het nieuwe terrein van de BoxerKring in Rilland, wat tegelijkertijd officieel ir» gebruik wordt genomen. Vanaf één uur 's middags kan men de eigen boxer(s) door een officiële keurmeester laten beoordelen op de raspunten, meedoen aan een gehoorzaamheidstest en deelnemen aan een puzzelwan deltocht met eigenaren en lief hebbers van boxers, hun ge zinsleden en natuurlijk de hon den zelf. En dat er tussen de be drijven door volop gelegenheid is met elkaar te praten over de (eigen)aardigheden van en de ervaringen met boxers ligt voor de hand. Het gehele programma duurt tot 16.00 uur. De BoxerKring Zeeland werd 11 november 1984 opgericht met de algemene doelstelling de positieve kenmerken van het ras van dit populaire huisdier te bevorderen en in stand te hou den. En dat door het mogelijk maken van het leggen van con tacten tussen boxereigenaren, het verzorgen van doelgerichte trainingen, gedrag- en gehoor zaamheidscursussen op alle ni veau, behendigheidstrainingen en dergelijke. Alle activiteiten gaan daarbij uit van de speci fieke mogelijkheden en (ei genaardigheden van de boxer. De kringgroep had al vanaf het begin zo'n 50 leden, een aantal waarin in al die jaren nauwe lijks verandering kwam. De leden en belangstellenden worden door middel van een ei gen verenigingsblad op de hoogte gehouden van de ont- Vorige keer werd in deze rubriek aandacht besteed aan de lot gevallen van de ouders van de heer Van Luin die een teleur stellende vakantie achter de rug hadden. Een maand later kwam dhr. Van Luin wederom op het spreek uur. De reisorganisator Duurkoop had na een week een ander appartement voor zijn ouders weten te regelen. Dit apparte ment voldeed wel aan de verwachtingen. Terug in Nederland hadden zijn ouders schadevergoeding van het reisbureau Duurkoop gevorderd. Duurkoop vond echter dat zij het uiter ste had gedaan om de klacht te verhelpen. Zij vond dat zij daarom geen schade hoefde te betalen. De stelling van het reis bureau is juridisch niet juist. De reisorganisator is verant woordelijk voor de wanprestatie die wordt gepleegd door per sonen die bij de uitvoering van de reis worden ingeschakeld. De wanprestatie van de eigenaar van het appartementencom plex wordt de reisorganisatie aangerekend. Het reisbureau is aangesloten bij het Algemeen Nederlands Verbond voor Reis ondernemingen (ANVR). Op grond daarvan kan dhr. Van Luin zijn klacht voorleggen aan de geschillencommissie Reizen. De geschillencommissie stelt een aantal voorwaarden voor het in behandeling nemen van een klacht: - de klacht moet zo moge lijk tijdens de vakantie kenbaar zijn gemaakt aan de reisorga nisator; - de klacht moet binnen een maand na terugkeer bij de reisorganisator zijn voorgelegd. Is de klacht niet naar tevre denheid afgehandeld, dan dient de consument de klacht bin nen 3 maanden na terugkeer aan de geschillencommissie voor te leggen. De commissie houdt zich in de regel strikt aan de hiervoor genoemde termijnen; - voor het in behandeling laten nemen van de klacht geldt een klachtengeld van 60.- (voor le den van de Consumentenbond is dit f 50.-). Dit bedrag krijgt men terug als men in het gelijk wordt gesteld. De geschillen commissie hoort de partijen en doet vervolgens uitspraak. De schade die de ouders van dhr. Van Luin willen vorderen betreft in elk geval smartegeld wegens derving van reisgenot. Zo heb ben zij veel vaker als dat zij wilden buiten de deur moeten eten, omdat zij vanwege lawaai-overlast in het appartement geen rustige maaltijd konden hebben. Indien de reisorganisa tor zich niet wenst neer te leggen bij de uitspraak van de ge schillencommissie dan kunnen de ouders van dhr. Van Luin het vastgestelde schadebedrag vorderen van de ANVR zelf. De ANVR zal dan op basis van de uitspraak van de geschillencom missie voor betaling zorgdragen. Uiteraard is het bovenstaan de slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u al tijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: in Goes, Zonnebloemstraat 53, iedere maandag 9.00- 11.00 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer01180- 37120. wikkelingen en mogelijkheden van de Zeeuwse Boxer-Kring. De activiteiten vonden de afge lopen 10 jaar noodgedwongen plaats op verschillende locaties in de regio, waarvan Vlissin- gen-Oost het meest bekend staat. Nu beschikt de vereni ging over een nieuw eigen oe fenterrein in Rilland. De activiteitendag ter gelegen heid van het 10-jarig jubileum staat open voor alle boxerlief hebbers in met name Zeeland en West-Brabant. Voor deelna me behoeft men geen lid te zijn van de BoxerKring Zeeland. Wel is het plezierig wanneer even gemeld wordt of men aan wezig zal zijn. Dat kan schrifte lijk bij het secretariaat aan de Noorderbaan 33 in Vlissingen. Aanmelding op de middag zelf kan ook. Een Boxer heeft een trouwhartige uitstraling FOTO ARCHIEF bE STEM WEEKBLADEN MIDDELBURG Tien secretaresses hebben hun bijscholing aan de Janneke Dierxschool afgerond met een certificaat. Op 7 april ontvingen zij, na drie maanden intensieve studie, het certificaat uit handen van A. Huys, manager personeelszaken bij Meyer in Kruiningen. Op de foto achterste rij v.l.n.r. Mar ja Hoogenhout, Lia van Dijke, Sonja Gravemaker, Mattie Roelse, Jeannette Barendrecht, Christien v.d. Boomgaard; voor: Eriica Maljaars, Janneke Laracker, Annemiek Wattel en Yvonne Joosse.

Scheldebode | 1995 | | pagina 17