Li SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 MAART 1995 313 Schoolvoetbal Dorpen De teams van de Willibrordusschool uit Zoutelande. De jongens van De Lichtstraal uit Westkapelle. De teams van De Lichtboei uit Westkapelle. De teams van Het Veer uit Veere. De jongens van groep 5,6,7 en 8 van de Koningin Beatrixschool met links vooraan trainer Robbie van Belzen. Het elftal van De Zeester uit Amemuiden. 1 De jongens van de Bergpadschool uit Grijpskerke. De deelnemende negental van De polderburcht in Amemuiden. WESTKAPELLE Volgende week beginnen op de voetbalvelden aan de Prelaatweg de eerste wed strijden van het schoolvoetbal van de Dorpen op Walcheren. Als de velden begaanbaar zijn en het weer fatsoenlijk strijden woensdag 5 april de elf tallen, de negentallen en de zeventallen van de jon gens om de hoogste eer. De meisjes komen een week later in actie. Op deze pagina zie je foto's van bijna alle deelnemende jongensteams. De jongens van 't Klinket uit Koudekerke. Het tweede jongens zevental van groep 7 en 8 van De Regen boog uit Oostkapelle. team van De Knotwilg uit Oostkapelle. Jongens zeventallen van groep 5 en 6 van De Regenboog uit Oostkapelle. Twee jongensteams van De Sprong uit Koudekerke. Het jongenselftal van De Golfslag uit Domburg. Het eerste jongens zevental van groep 7 en 8 van De Regenboog uit Oostkapelle. TORENPROAT .JT tt- ROMMELMARKT - Zaterdag 22 april is er een rommel markt bij basisschool De Beverburch aan de Beneluxlaan in Middelburg. Van 10 tot 13.00 uur wordt er antiek en curiosa, speelgoed, kleding, boeken en platen, elektrische apparatuur, meubilair en dergelijke verkocht. Verder is er een fancy-fair, hapjes en drankjes en zijn er spelletjes voor kinderen. Het Middelburgs Muziek Korps houdt zaterdag 1 april een rom melmarkt ten bate van het uniform- en instrumentenfonds. Vanaf twaalf uur zijn er aan de Driewegenhof in Middelburg- Zuid allerhande spullen te koop. VERKOPING - Bij Martine van der Meule aan de Zandput 17a in Serooskerke vindt woensdag 5 april een verkoping van Iraëlische produkten plaats. Van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur worden artikelen zoals wijnen, kaarten, cosmetica, spelletjes, speelgoed, dekbedden, sieraden en dergelijke verkocht ten ba te van het Paran Projekt in de Negev woestijn. Bij iedere aan koop krijg je een gratis gastendoekje of een bijzonder plant. BEURZEN - In peuterspeelzaal het Pietepeutertje aan Keurhove 1 in Middelburg wordt zaterdag 1 april een zomer- kledingbeurs gehouden van 9.30 tot 10.30 uur. De kleding kan vrijdagochtend tussen half negen en tien ingeleverd worden. De Unie Van Vrijwilligers houdt woensdag 5 april van 13.30 tot 15.00 uur een zomerkledingbeurs in het gebouw aan de He rengracht 52 in Middelburg. Heren- en kinderkleding kan 's morgens ingeleverd worden tussen 9.30 en 11.30 uur. Dames kleding wordt maandag 10 april ingewacht tussen 13.30 en 16.00 uur. De verkoop hiervan is dinsdag 11 april tussen 9.30 en 13.30 uur. CURSUS - De Stichting Educatief Toerisme verzorgt in april een tweetal cursussen in de keuken van Oranjezon aan de Schoolstraat in Oostkapelle over het 'klaarmaken en garneren van koude schotels. In de cursus leer je cocktails, mousses, sa lades en desserts klaarmaken. De cursus kost ƒ85,00 voor twee lessen van twee-en-half uur. APPÈLDIENST - Zondag 2 april is er in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een appèldienst. Om 10 uur geeft ds. De Nooy uitleg over het thema 'leven en dood'. Het koor Nova Melodica verleent muzikale medewerking en Bram Beekman bespeelt het orgel. MODELBOTEN - Veertig modelschepen staan zondag 9 april te kijk in restaurant De Golfbaan aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen. Van 11.00 tot 17.00 uur kan iederen ze gratis komen bezichtigen. De schepen zijn gebouwd door leden van de Scheeps Modelbouw Vereniging Vlissingen. POLEN - Morgen, donderdag 30 maart, is er weer gelegen heid om pakketten voor Polen in te leveren bij Joke Sedee aan de Sportlaan 18 in Middelburg. Pakketten tot maximaal 25 ki lo kunnen tussen 18.00 en 22.00 uur ingeleverd worden na het tonen van een legitimatie. Mevrouw Sedee heeft regelmatig nieuwe adressen. BAZAAR - De Jeugdclub Koudekerke en de ZWP-groep houdt zaterdag 1 april een bazaar in de Ontmoetingsruimte achter de gereformeerde kerk in Koudekerke. Er is een spon sorloop en er zijn spelletjes voor jong en oud. Verder zijn er kramen met tweedehands boeken en nieuwe en oude spulle tjes. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor de stichting De Hoop uit Dordrecht die verslaafden helpt. De Vaste Burgh School uit de Vlissingse wijk Papegaaienburg houdt zaterdag 8 april een activiteitendag van 9.30 tot 14.00 uur met een rom melmarkt, verkoop van Surinaamse hapjes, een spellencireuit en een disco voor kinderen, grabbelton, en een kabelbaan waarmee een afdaling van twintig meter kan worden gemaakt. Rommelmarktspullen kunnen nog bij de school aan de Fla- mingoweg ingeleverd worden. BINGO - Wijkvereniging Dauwendaele hodt zaterdag 1 april een bingo-dansant met live muziek in het Ontmoetings centrum aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt 7,50 voor niet-leden. CONCERT - Zondagmiddag 2 april treedt het duo Digby (Jeremy Wakeham en Paul Head) uit Engeland op in The Du ke aan de Vlasmarkt in Middelburg. Digby brengt vanaf 15.00 uur een programma van traditionele en nieuwe folkmuziek. In de Walk-Inn treedt vrijdag 7 april de Zeeuwse rockband Se cond Chance op. De band bestaat uit Jan-Jaap van Duin, Johnny de Rijke, Petra van Hal, Leon Cousin en Ilco Koeman. Naast eigen materiaal speelt de groep covers van U2. The po lice en Rolling Stones. Aanvang 20.30 uur, entree 7,50. Ons Genoegen geeft zaterdag 1 april een uitvoering in het Schelde- kwartier aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen. Vanaf 20.00 uur zetten het Leerlingensemble, de blokfluit- groepen, de Deltaband, de Jeugd Deltaband, de Harmonie en de Melody Makers hun beste beentje voor. In de pauze is er een verloting. Kaarten kosten 7,50. Brass band Crescendo houdt vrijdag 31 maart om 19.30 uur de jaar lijkse uitvoering in De Halve Maan in de Torenstraat en Oost kapelle. Er zijn optredens van de brassband, het jeugdcorps en de voordrachtskunstenaar A. Leijdekkers die Zeeuwse liedjes en verhalen ten gehoren brengt. Er is ook een bingo. VRIJWILLIGERS - De Middelburgse afdeling van de Unie van Vrijwilligers viert het vijftigjarig bestaan met een open dag op 30 maart. Van 10 tot 11 uur wordt er in gebouw De Boog aan de Heren gracht 52 informatie gegeven over het werk van de vereniging door middel van stands en dia's. VOGELGELUIDEN - De ZVU start op 5 april met een cur sus Vogelgeluiden. De cursus bestaat uit theorie en praktijk lessen en wordt gegeven op 7 avonden van 19.00 tot 21.30 uur in het Zeeuws Biologisch Museum. Naast het leren van vogel geluiden wordt er ook aandacht besteed aan het inventarise ren van vogels op Walcheren. Aanmelden bij de ZVU in de Spanjaardstraat in Middelburg. KÖOKCAFÉ - Buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen start op 4 april een kookcafé voor mensen die geïnteresseerd zijn in vegetarisch eten. Vanaf 18.00 uur wordt er een vegetarische maaltijd klaargemaakt en wordt er van ge dachten gewisseld over vegetarisme en alternatieve genees wijzen. Deelname kost vijf gulden. GYMLES - Volgende week houdt Sportvereniging Astrow open lessen in de gymzaal aan de Van Ginkelstraat in Oost- Souburg. Maandag 3 april kunnen kinderen uit groep 1 en 2 en de meisjes van 6 t/m 9 jaar gratis meegymmen van 16.00 tot 17.00 uur. Jongens vanaf zes jaar kunnen vrijdag klimmen en klauteren in de toestellen en lekker meedoen met de anderen. EXPOSITIE - Jo den Herder exposeert van 3 april tot 1 juni aquarellen en acrylschilderijen in het gebouw van de Stich ting Welzijn Ouderen in de Molstraat in Middelburg. Daar zijn ook pastels van L. Vlieger te zien. Hans Verhagen exposeert tot en met 17 mei schilderijen in galerie Hannelore Meijaard aan de Hendrikstraat in Vlissingen. DANSAVOND - Onder de naam Lentekriebels wordt vrij dag 31 maart een dansavond gehouden in het Arsenaal Thea ter in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur, de afloop is rond 01.00 uur voorzien. De entree bedraagt vijf gulden. In De Kar- lingenburcht in Oost-Souburg wordt zaterdag 1 april een dansavond gehouden voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. De aanvang is 20.00 uur, de entree bedraagt vijf gulden. In de papze bingo en verloting. LEZING - Vanavond, woensdag 29 maart geeft Arnold van der Wees een lezing over de 'natuur, het landschap en de his torie van Walcheren'. Hij doet dit op verzoek van de Heemkundige Kring Walcheren in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen, om 20.00 uur. De KNNV besteedt de komende tijd aandacht aan stinzeplanten. Op 4 april om 20.00 uur vertelt Richard Struijk in het biolo- gielokaal van de CSW iet over deze plantesoort en zaterdag 8 april gaat hij op excursie in de Manteling. Hij vertrekt dan om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein aan de Randduinweg in Oostkapelle. ALLEENSTAANDEN - De alleenstaandenclub Vrij Gezel lig houdt zondag 2 april om 14.00 uur een bijeenkomst in Het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. 1 De deelnemers van De Valeriusschool uit Veere. De deelnemende teams van De Wegwijzer uit Serooskerke. 1 Het negental van De Zonnestraal uil Amemuiden.

Scheldebode | 1995 | | pagina 13