Vlissingse voetbalclub wil imago opvijzelen Terre des Hommes viert jubileum met kleurwedstrijd S cfioonfieidsafctie LaBan TORÈNPROAT Luiers leasen en groentenabonnement h u n k e m I I e r Shirts voor handballers VW: in de voorverkoop Backgammon-toernooi VCV ontmoet dinsdag 21 maart om 19.30 uur aan de Irislaaan eredivisionist Willem II SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 MAART 1995 307 Mist Willem II mode begint bij hunkemöller •A" »"/-***•" VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalsupporters staat een interessant avondje te wachten. Op dinsdag 21 maart speelt VC Vlissingen tegen eredivisionist Wil lem II uit Tilburg en dit duel zal ongetwijfeld veel sup porters naar het sportpark Baskensburg trekken. De ploeg van Jan Reeker zal op het terrein aan de Irislaan aantreden in de sterkste formatie. Dat betekent dat er diverse talentvolle spelers opdraven, waaronder WK- ganger Earnest Stewart, Mohamed Sylla, John Fes- kens en Martin van Geel, om maar enkelen te noemen. Ook trainer Jan Kapelle van VC Vlissingen laat uiter aard zijn sterkste selectie opdraven. De lichtwedstrijd begint om 19.30 uur. Vooraf duelleren de D-pupillen van VC Vlissingen en Serooskerke, aanvang 17.45 uur. De voetbalhappening tussen Vlissingen en Willem II kon ge realiseerd worden dankzij de steun van het Reisburo AMZ, de CZ-groep Zorgverzekeringen en diverse andere sponsors. Ge noemde wedstrijd is georgani seerd door de Sponsor- en Eve nementencommissie van de Voetbal Combinatie Vlissingen en moet gezien worden in het kader van een reeks van activi teiten, waardoor de club weer volop in de belangstelling hoopt te komen. De taken van de commissie zijn onder andere het werven van sponsors en het zoeken naar an dere vormen van financiële on dersteuning van de club zoals bordreclame op het hoofdveld en clubblad-advertenties. Ook het organiseren van evenemen ten tegen betaalde clubs en het houden van rommelmarkten passen in dit straatje. Deze commissie is als volgt samenge steld: Kees Lindenberg (voor zitter), John Snoep (secretaris), Ton Poortvliet (penningmees ter) en Siebe Huisman. De alge hele coördinatie van de spon sorzaken is in handen van Ton Poortvliet, die daarbij admini stratief ondersteund wordt door John Snoep en Kees Lin denberg. Siebe Huisman treedt op als adviseur. Ton Poortvliet, die het voortouw heeft genomen bij het organiseren van 'voet- bal'-evenementen laat weten: „Ik meen te kunnen stellen dat onze commissie op het goede spoor zit. We hebben reeds een aantal sponsors gevonden die ons een hart onder de riem wil len steken en ook vele reclame bordhouders hebben hun steun toegezegd." Bij de VC Vlissingen wordt er momenteel dan ook keihard ge werkt om de club weer 'nieuw leven' in te blazen. Iets wat ui teraard hard nodig is, nadat in de Scheldestad het avontuur om zich te wagen aan het prof voetbal, volledig de mist in ging. De nieuwe voorzitter van VC Vlissingen Jack Kouwijzer daarover: „Dat was een zwarte bladzijde, die we eigenlijk maar gauw om moeten slaan. Onze club is daardoor in grote nood gekomen. In feite waren we op sterven na dood. Maar ze krij gen ons zo maar niet klein. Dankzij de aanpak van velen gloort er weer hoop. Ambitieus zijn we aan de slag gegaan om het vertrouwen weer terug te winnen. Een moeilijk karwei, maar we zullen er alles aan doen om Vlissingen weer in de lift te krijgen." Vorig jaar werd bij VC Vlissin- I HH\J:'^ -"""f .w''' -M i MtWÊËÊÈÉËË -it- --a:-, gen een nieuw bestuur gefor meerd dat trachtte de oude schuld te saneren. Dat lukte niet zodat de vereniging failliet verklaard was. Aansluitend daarop werd toen een nieuwe vereniging opgericht, die in fei te volgens de KNVB voorschrif ten, met zijn hoofdmacht aan de competitie mocht deelnemen in de vierde klas van het afdeling svoetbal. Van onder af aan weer beginnen dus. Maar de KNVB toonde zich lankmoedig, ver leende dispensatie en Vlissin gen mocht starten in de vierde klas KNVB. De rood-witten lie pen succesvol van stapel, wer den meteen kampioen en pro moveerden naar de derde klas KNVB. Een niet onbelangrijk opstapje. Dit seizoen gaat het wat minder florissant met de selectie van Jan Kapelle. Vlis singen zal in de resterende wed strijden alle zeilen moeten bij zetten om zich te handhaven in de derde klas, maar men hoopt dat dit toch gaat lukken. Jack Kouwijzer: „Er waait een ge zonde wind bij ons. We zijn des tijds gestart met 350 leden en dat aantal is inmiddels opgelo pen tot 400. We proberen vooral de jeugdafdeling wat op te krikken, die nu gecoördineerd wordt door Andre Wurth. Het ziet er verder naar uit dat we ook financieel de zaak geheel rond zullen krijgen, zodat van een positieve ontwikkeling ge sproken kan worden." VC Vlissingen, de tachtig jarige, lijkt dus weer springlevend te zijn en wil dat onder andere be wijzen door het organiseren van diverse activiteiten. De komen de wedstrijd tegen Willem II is er daar een van. Trainer Jan Kapelle heeft voor de wedstrijd tegen de eredivisionist de vol gende veertien spelers opgeroe pen: André van Ombergen, René Nijsse, Wilco Anic, Jack Blijlevens, Geert Bouman, Shannon Braafhart, Ruud Cor- ré, Renato Dijkstra, Wim Hou- weling, Marco Keim, Marcel Krant, Christiaan Maas, Rob Post en Ton Oosthoek. Na afloop van de wedstrijd volgt er een bijeenkomst in het clubhuis, waarvoor onder ande re de sponsors van VC Vlissin gen zijn uitgenodigd. Als gast spreker zal daar aanwezig zijn Frank Lakwijk van FC Den Bosch. Hij houdt een inleiding over sportsponsoring en de mo gelijkheden die daar aan vast zitten voor deze steunverleners en clubbestuurders. MIDDELBURG De medewerkers van de winkel van Terre des Hommes in Middelburg vieren deze maand het tienjarig jubileum. Zij doen dit met een kleurwedstrid waarmee leuke prijzen uit het winkeltje in de Sint Janstraat te winnen zijn. Om de tekening zo mooi mogelijk te kleuren kun je het best eerst een fotokopie van de kleurplaat maken. Want op krantepapier kun je niet zo lekker kleuren. Je hoeft natuurlijk niet per se kleurpotlood te gebruiken je mag ook met verf, viltstift of lapjes aan de gang. De kleurplaten moeten uiterlijk 27 maart binnen zijn bij Terre des Hommes, Sint Janstraat 27, 4331 KB in Middelburg. Doe bij de tekening een briefje met daarop duidelijk je naam, adres en telefoonnummer en ook je leeftijd. Als je een prijs gewonnen hebt krijg je een uitnodi ging voor de prijsuitreiking op 30 maart. Uit de ingezonden kleur platen wordt een selectie gemaakt en die komt in de bibliotheek te hangen, tijdens de tentoonstelling over het werk van Terre des Hommes op 18 april. ADVERTENTIE TOT EN 15 APRIL 1995 Bij besteding van minimaal 50,- bij Hunkemöller in Middelburg krijg je bij LaBan een gezichts behandeling voor maar 25,- (t.w.v. 70,-!) Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Bij de VVV-kantoren aan de Nieu- wendijk in Vlissingen, aan de Duin weg in Oostkapelle en aan de Oost straat in Zoutelande is het mogelijk kaarten te reserveren voor concer ten (pop en klassiek) en theater voorstellingen in het hele land. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorver koop zijn. ROTTERDAM 15-4 Fats Domi no; 27-4 James Last; 28-4 Nacht van Oranje; 29-4 Mega Rave, ener giehal; 20/21-5 Maaspop met Elton John, Toto en Paul Young; 26-5 Tom Jones; 9-6 Julio Iglesias; 15-6 Jimmy Page en Robert Plant; 20-6 Rod Stewart; 26-5 Tom Jones; AMSTERDAM 21,22-3 Jeff He- aley; april/mei American Football; DIVERSEN maart Syd Lawrence Bevrijdingsshow, diverse plaatsen; 25-3 BZN Vlissingen; 26-3 Foreig- ner/Doobie Brothers, Brussel: 27-3 Prince, Gent; 8-4 Normaal, Oost- Souburg; 14-4 Snoop Doggy Dog, België 17-4 Fats Domino, Eindho ven; 24-4 Megadeth, Arnhem; 8-5 World Liberty Concert, Arnhem; 22-5 Wet Wet Wet. Brussel; 3/4-6 Dynamo Open Air, Eindhoven; 16,17,18-6 Rock over Germany met o.a. ELton John, Eros Ramazotti; 17-6 Bon Jovi, Werchter, België (in ch busreis); 1-7 Torhoutfestival, met o.a REM, België; 2-7 Werchter- festival, met o.a. REM, België; 25,26,27-8 Formule I Grand Prix; 8,9-9 Schlagerfestival Kerkrade. GOES In het nieuwe num mer van 'Wantij', tijdschrift voor natuur en milieu in Zee land, aandacht voor zaken als natuurbescherming en politiek; een nieuw produkt waarmee in de grafische en reinigingsin dustrie het gebruik van chemi sche oplosmiddelen drastisch omlaag kan en hoe het biolo gisch winkelen minder tijdro vend wordt. In een interview met Commis saris van de Koningin W. van Gelder en oud-minister van mi lieu - nu burgemeester van Breda - E. Nijpels zijn beide heren het erover eens dat na tuur en milieu hoog op de poli tieke agenda horen. „De Zeeuwen beseffen nog te weinig dat ook in hun provincie natuur een schaars goed is", zegt Van Gelder. Nijpels en Van Gelder zitten beiden in het comité Na tuurbeschermingsjaar '95. Milieuvriendelijk bood schappen doen wordt vaak als tijdrovend en moeizaam be schouwd. Toch komen er steeds meer produkten en diensten op de markt waarvoor dat niet geldt. Een abonnement op bio logische groenten bijvoorbeeld of luiers leasen. Ook verschij nen er steeds meer milieuvrien delijk geproduceerde produk ten, zoals Zeeuws bier, fris drank en kaas. Wantij zet een aantal van die Zeeuwse artike len op een rijtje. In Hulst is een produkt ont wikkeld waardoor het gebruik ongezonde en schadelijke op losmiddelen met 70 procent kan verminderen. De produktie van chemisch afval wordt daarbij met 75 procent teruggebracht. Verder in Wantij aandacht voor een bustocht langs fraaie Thoolse plekjes, onvolkomen heden bij milieuvergunningen, educatieve tuinen in Zeeland, steilwanden in het landschap, duurzaam toerisme, de voor jaarsagenda en de jaarvergade ring van de Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF). En ook nog een vouwblad met adressen en tele foonnummers van instanties bij wie u terecht kunt met een mi lieuklacht. Losse nummers van Wantij kosten f 2,50 en zijn verkrijg baar bij boekhandel 'De Kope ren Tuin' in Goes of bij het ZMF-kantoor, Ravelijn de Groene Jager 5 in Goes. Leden van de ZMF krijgen het blad gratis toegezonden. Het lid maatschap van de ZMF be draagt f 25,00 per jaar.) MIDDELBURG Het tweede dames senioren team van hand balvereniging EMM heeft shirts gekregen van Bistro De vergeten balk uit Vlissingen. Op de foto staand v.l.n.r. coach Eric-Jan Din- gemanse, Christiaan Ramsteijn, Kinda Canninga, Miranda Dek ker, Yolanda Henning, Annette Uitterhoeve en Diana Niemants- verdriet. Zittend v.l.n.r. begeleidster Silvia Belfroid, Petual Tax, Jits Jongepier, Anita van Öuwerkerk, Sammia de Jager en Ingrid Hendriksen. Voor de spelers ligt Marion Meerman. m. --aC* - Öm f -//""W mtur BINGO - Zaterdag 18 maart wordt er in het clubgebouw van VTV aan het Baskensburgplein een bingo en een loterij ge houden. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Speeltuinvereniging De Oude Stad houdt donderdag 16 maart een bingo-avond in het speeltuingebouw aan de Paardenstraat in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur. Majoraat - verzorgt zondag 19 maart een bingo-dansant in campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen, om 10.30 uur. WESTKAPPELS - De Stichting Welzijn Ouderen presen teert donderdag 23 maart een optreden van het Westkappels Kwartet in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Het optreden begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 3,50 en zijn verkrijgbaar bij de beheerder van Bachten Reede. GEVONDEN - Bij het politiebureau in Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: afgeschreven bi bliotheekboeken, CZ-pas, zilveren broche met drie zirkonia's, Ierse setter, kentekenbewijs deel 3, rode kater, zwart horloge, reclamebord, kentekenplaat, zwarte (heren)portemonnee, zwarte damesportemonnee, PSD-pas, kentekenbewijs, bank pas, video-pas, bibliotheekpas. HUMANISME - Op 26 maart houdt het Humanistisch Ver bond een bijeenkomst in de aula van het Jacob Roggeveenhuis aan de Gerbrandylaan in Middelburg. De heer Hage geeft dan een lezing over de jongste ontwikkelingen rondom de uitvaart, nieuwe rituelen en taboes rondom de dood. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. LIJDEN - 'Waarom lijden', dat is het onderwerp dat evan gelist Baan behandelt tijdens een evangelisatie- en zangavond in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Vrijdom- weg in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Het Mamixkoor verleent muzikale medewerking en de toegang is gratis. EXPOSITIES - De kunstschilder Prunier exposeert tot en met eind augustus in de Parkzalen van het Badhotel Domburg. Te zien is recent werk met als onderwerp schorren en Zeeuw se landschappen. Bij de ING-bank in Vlissingen exposeert Li- dia Koper. ROMMELMARKT - Voetbalvereniging Midelburg houdt zaterdag 18 maart van 9.00 tot 12.00 uur een grote rommel markt in het clubhuis aan de Nadorstweg in Middelburg. Om 9.30 uur worden er interessante artikelen geveild. De Vlissing se Schoolvereniging houdt zaterdag 18 maart een fancy fair aan de Govert Flincklaan in Vlissingen. Van 10.30 tot 16.00 uur zijn er een Rad van avontuur, Oudhollandse spelen, boe ken en rommelmarkt, grimeren, wafels en loempia's. Buurt vereniging Eigen Haard houdt zaterdag 18 maart een rommel markt in de Eigenhaardstraat in Middelburg, vanaf 8.00 uur. GESTALT - Gestalttherapeute Angèle Nederlof uit Vlissin gen verzorgt zaterdag 25 maart een psychotherapiedag in Middelburg van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden dan kleine oe feningetjes gedaan om het bewustzijn te prikkelen en aarding- soefeningen. Daarnaast is er ruimte voor persoonlijke levens- vragen- en- problemen. PATRICK - Ter gelegenheid van Sint Patrick's Day verzorgt Rob Style een optreden in The Duke aan de Vlasmarkt, op vrijdag 17 maart om 21.00 uur. ZOMERKLEDING - In peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel in Domburg wordt op zaterdag 18 maart van 10.00 tot 11.30 uur een zomerkleding- en speelgoedbeurs gehouden. SNUFFELMARKT - Hengelsportvereniging Vlissingen houdt op zaterdag 18 maart tussen 9.00 en 13.00 uur haar jaar lijkse snuffelmarkt in het GPC-gebouw aan de Bosweg. POPPENMAKEN - José Clarijs start op 27 maart met een cursus poppen en beren maken in haar atelier aan de Vlied berg in Biggekerke. Een karakterpop maak je in acht lessen, een beer in twee. AGLOW - De interkerkelijke organisatie voor christen vrouwen, Womans Aglow houdt dinsdag 21 maart een bijeen komst in buurthuis De Schuur aan de Middelburgseweg 113 in Oost-Souburg. Vanaf 9.30 uur spreekt Nannie Ketel. SWINGAVOND - Open jongerencentrum Midgard verzorgt zaterdag 18 maart een tropische swingavond in het gebouw aan de Kuiperspoort in Middelburg. De D.J.'s Carlo, Dennis en Guests laten vanaf 21.00 uur verschillende muziekstijlen als warm zand door hun vingers glijden. De entree bedraagt een gulden. MAKE-UP - Vrouwencontactgroep Kom Uit Je Huis houdt woensdag 22 maart een informatie-ochtend over make-up en huidverzorging. De bijeenkomst vindt plaats in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middel burg, van 9.30 tot 11 uur. De kosten bedragen een gulden per persoon. SINGLE - Zaterdag 18 maart is er in de Karolingenburcht aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg een dansavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. De entree bedraagt vijf gulden en in de pauze is er een bingo en een loterij. De dansavond be gint om 20.20 uur. FIOM - De Stichting Ambulante Fiom heeft een nieuwe va kantiegids voor een-oudergezinnen uitgegeven. De gids geeft informatie en tips voor individuele- en groepsvakanties, kind erkampen en jongerenvakanties. De gids kost 1,75 en is af te halen bij Fiom aan de Bellinkstraat 6 in Middelburg. MUSICAL - 'Hoe haal je het in je hoofd' is de titel van de musical die Kindermusical Vereniging 't Zand zaterdag 18 maart opvoert in het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Middelburg. De musical is geschikt voor kinderen van 5 en 6 jaar. De aanvang is 14.00 uur. Leden van de wijkvereniging betalen een gulden entree, niet-leden 2,50. MUZIEKAVOND - Het jeugdkoor Jubilate, het interkerke lijk jongerenkoor Middelburg en het combo Second Chance werken zaterdag 18 maart mee aan een muzikale avond in de gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De aanvang is 19.30 uur en bij de uitgang wordt er gecollecteerd. De opbrengst van de avond is bestemd voor de kinderen van Tsjernobyl die 9 jaar geleden slachtoffer werden van een kern ramp en van hun eigen regering nauwelijks hulp krijgen. ROEMENIË - Carmen van der Weele, Westerzciht 544 in Vlissingen verzorgt weer een pakketactie voor Roemenië. Voor 37,50 is er bij haar een standaarddoos verkrijgbaar die met twintig kilo goederen gevuld mag worden. De volle dozen worden in de week van 24 tot 28 april naar Roemenië gebracht door de Stichting Holland-Roemenië. CONCERT - Vrijdag 17 maart treedt de Souburgse formatie 3-Hours-Peak op in de Walk-Inn aan de Minister Lelystraat in Vlissingen. Aanvang 20.30 uur, entree vijf gulden. De band be staat anderhalf jaar en speelt covers van Eric Clapton, Pearl Jam en ZZ-Top. In Midgard treedt vrijdag de Haagse band Easy Meat op. Aanvang 22.00 uur, entree zes gulden. LEZING - Henk J. Huyser spreekt maandag 20 maart over de 'liturgie in de kerk, hoe kunnen wij in de christelijke ere dienst onze ontworteling in het Jodendom zichtbaar maken?'. De lezing wordt gegeven in de synagoge aan de Herenstraat in Middelburg, om 19.30 uur. Profesor Biggelaar geeft vrijdag 17 maart een lezing over 'embryonale ontwikkeling en evolutie', in zaal 1 en 2 van de Middelburgse bibliotheek, om 20.00 uur. VLISSINGEN in café de Foyer aan de Voltaweg wordt zaterdag 18 maart geback- gammond om de Cosmo-cup. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur met een warming up. Het hoofdtoernooi begint om 14.00 uur. Er wordt gespeeld volgens een knock-out systeem met consolation. Het inleggeld be draagt 25,00. In de prijzen- pot zitten alle inleggelden plus een extra bonus van 250,00. De deelnemers kunnen zich vanaf 12.00 uur inschrijven en worden verzocht om hun eigen bord en schijven mee te brengen.

Scheldebode | 1995 | | pagina 7