De mannematen van de Staten Dierenbescherming wil niet samenwerken Onbekend en groot talent in Arsenaaltheater Tweede Accordeonweekend Beestenboel in het museum Elk jaar loten de gedeputeerden wie er naast de commissaris mag zitten SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 MAART 1995 Kop Atlas Boegbeeld Ergernis en twijfels over haalbaarheid dierenambulance 311 Iemand die voor het eerst een Statenzitting bijwoont in Mid delburg, ontdekt daar een klei ne vijftig mannen en vrouwen die vanachter halfrond opge stelde banken, verborgen ach ter enorme stapels papieren die stukken heten, en gezeten op leren design-stoelen, hun me ning over Zeeuwse zaken ge ven. Dit is het front van de Statensoldaten. Je ziet ze ook vaak in de gang naast de Statenzaal lopen, de wandelgang heet dat. Niet dat nu daar de politiek wordt ge maakt, al doen ze het graag zo voorkomen, maar zo volwassen of gehaaid als het landsparle- ment is het Zeeuwse parlement lang niet. Meestal drijft een enorme behoefte aan nicotine de geachte volksvertegenwoor diger de wandelgang in. Goed, er wordt wel eens een deal gesloten, maar in de regel is de wandelgang er voor de rokers en/of voor de koffiedrinkers. De echte besluiten zijn meestal al voorgekookt in een fractie- voorzittersoverleg, een com missiezitting of wat meestal gebeurt, gewoon met de tele foon in de week voor de zitting. Helemaal niet spannend, wel effectief. Dat telefooncircuit, dat is de belangrijkste (en be sloten) voorvergadering van de Statenzitting. De argeloze toeschouwer kan zich verwonderen over het ge brek aan politieke kleur in dat parlement. Je hoort zelden nog arbeidersklets uit de banken van de PvdA, of bazengedaas uit de hoek van de WD. Domi nee-spelen, tegen alles op zon dag zijn, de SGP doet het nog wel, de RPF/GPV-fractie ook, maar alleen in die fracties be speur je nog nestgeur. Soms praat een WD-er als een PvdA-er, GroenLinks steunt de SGP, het CDA leunt naar D66, of omgekeerd, het heilige poli tieke vuur over de partijstand punten lijkt geheel te ontbre ken. Dat is geen wonder, want Provinciale Staten hebben zich de afgelopen vier jaar vooral laten zien als een consensus club. Een club waarin het ge bruik is vriendjes met andere fracties te blijven, een club waarin de tijdgeest van poli tiek Nederland zo duidelijk zichtbaar is: de politiek ver vlakt, de grote vergrijzing slaat toe, men zoekt de overeenstem ming en men mijdt het conflict. Proef de nieuwe verkiezings programma's maar eens met je ogen dicht en je kunt niet zeg gen wat van welke partij is. Enkelingen in het Zeeuwse parlement zorgen voor de kleur. De humor van Statenlid Kolijn, de kritiek van statenlid De Boe, het debat tussen de Statenleden Van Waterschoot en Van Zwieten, de brommen de interruptie van Huisman en het klaterende tegenwicht van Frans van Kollem, dat soort dingen verfrist de zitting. Dit soort interne aangelegen heden vallen in het oog bij een bezoek aan de Statenzaal. Zee land wordt rustig bestuurd, zou je kunnen denken. Door een grote vriendenclub. Dat is ten dele waar. De flaters, zoals het verlies van bijna een mil joen gulden aan Het Zilveren Schor, en het besluiteloze pik ken van weer vier maanden uitstel voor de WOV, worden ongewoon kalmpjes afgedaan met de constatering: we leren nog elke dag. Zijn de Zeeuwse Staten nu een slecht parlement? Als je dat zo zou kunnen stellen, moet het antwoord zijn: soms en soms niet. Maar zie zelf. Kom ge woon eens lurken aan de kof- fiekar, een shagje draaien van Marius Goud, laat je uitleggen door Adrie Dek hoe een kern centrale werkt, hoe je een per fecte hoge C uit een trompet kunt krijgen, zet met Daan Bruinooge een boom op over Freek de Jonge, Ry Cooder of de rosse buurt van Macao. Je Kunt het er zelfs over de poli tiek hebben. OOSTKAPELLE Woens dag 15 maart kunnen kinderen van 6 tot 8 jaar meedoen aan allerlei activiteiten met de wulk in het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. Een wulk is een schelp die je weieens op het strand kunt vinden. De meeste worden acht centimeter groot. Het eikapsel van de wulk lijkt een beetje op een spons. Deze kapsels kun nen onder de microscoop beke ken worden. Tijdens de Bees tenboelmiddag zingt Corinda van Tilborg een wulkelied, kan er geknutseld worden met wul keschelpen en is in de filmzaal van het museum de Ooster- scheldefilm te zien. De Bees tenboelmiddag heet 'Kruip uit je schulp' en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Meedoen kost vijf gulden. Je moet je wel van te voren aanmelden bij het mu seum, want er kunnen maar dertig kinderen meedoen. De geheimen van de GS-zaal VLISSINGEN Accordeonr- ereniging Accordeola verzorgt van 10 tot 12 maart weer een accordeonweekend. Het week end is een vervolg op het suc cesvolle evenement van vorig jaar. Het weekend begint al op vrij dagavond. Dan krijgen de deel nemers voor het eerst de mu ziek te zien die gespeeld gaat worden. Na een weekend geza menlijk studeren en musiceren wordt er zondagmiddag een slotconcert gegeven in het Ar senaaltheater, om 14.30 uur. De concert is gratis toeganke lijk. Behalve accordeonisten kun nen ook slagwerkers en key boardspelers meedoen. De re petities worden gehouden in De Broedershoek in Koudeker- ke, waar ook alle deelnemers verblijven. TREINEN - Vrijdag 10 maart houdt de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramweg wezen een bijeenkomst in de Middelburgse bibliotheek. Vanaf 19.45 uur laat de heer Hesselink dia's zien van een nostalgische reis per (stoom)tram door Zeeland. SOEFI - 'Het vertrouwen in het leven'. Dat is het onderwerp waarover mevrouw Zohra le Rütte spreekt op zondag 5 maart. De Soefi Beweging houdt dan een Universele Eredienst in de zaal bij de familie Hegie aan de Breeweg 100 in Middelburg. Aanvang 11.00 uur. CONCERT - Muziekvereniging EMM uit geeft vrijdag 17 maart een concert in De Zandput te Serooskerke. Vanaf 19.30 uur komen de fanfare, het slagwerkensemble en de jeugd groep aan bod. Naast klassieke werken staan nummers als 'I will survive' en 'the second walz' op het programma. De toegang is gratis. Keith Dunn en Willem van Dullemen spelen vrijdag 17 februari tijdens Blues on the beach in strandpavil joen Piet Hein achter de duinovergang bij Hotel Westduin bij Koudekerke. Dunn en Van Dullemen creëren vanaf 20.30 uur hun bluesmuziek ter plekke. Kaarten kosten 12,50 en zijn verkrijgbaar bij Piet Hein, bar Allasio in Middelburg en warenhuis Janse in Koudekerke. In Irish Pub The Duke aan de Vlasmarkt in Middelburg geeft de Ierse folkgroup Coracle vrijdag 10 maart een concert. Het optreden begint om 21.00 uur. Zaterdag 1 april geeft muziekvereniging Apollo een uitvoering in zaal Schuttershof in Domburg. De aanvang is 19.30 uur. Als solist treedt Ab Brouwer op. CURSUSSEN - Het bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis start in maart met verschillende cursussen en groepen voor vrouwen die een trauma hebben gekregen door sexueeel misbruik of sexuele mishandeling, vrouwen die leven met een verslaafde of vrouwen die het contact met zichzelf zijn kwijtgeraakt. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Artemis aan de Herengracht 120 in Middelburg. Het Aktiviteiten Centrum Vlissingen voor uitke ringsgerechtigden start woensdag 15 maart om 9.30 uur met een cursus 'leren ontspannen'. De cursus omvat vijf lessen en de kosten bedragen één gulden vijftig per keer. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij het centrum aan de Bonedij- kestraat. Onder het motto Magisch dansplezier verzorgt Stéphanie Vroegop drie dansdagen in Kasteel Westhove in Oostkapelle. Op de vrijdagen 17 maart, 7 april en 12 mei kun je van 10.00 tot 16.00 uur weer in harmonie met jezelf komen door te dansen. De kosten bedragen 60,00 per dag of 145,00 voor drie dagen. DANSAVOND -In de Karolingenburcht aan de Vlissing- sestraat in Oost-Souoburg kan op 11 maart gezellig gedanst (stijldansen en rock roll) worden door alleenstaanden van af 25 jaar. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. In de pauze is er een bingo en een loterij. REPETITIE - Zangvereniging Soli Deo Gloria houdt maandag 13 maart een openbare repetitie in gebouw Irene achter de gereformeede kerk aan de Kanaalstraat te Oost- Souburg. De repetitie begint om 20.00 uur. KLEDINGBEURS - Woensdagavond 15 maart is er van 19.30 tot 21.00 uur een speelgoed- en kledingbeurs in de Van Dale-school aan de De Priesterstraat in Oost-Souburg. Inname van kleding is dinsdag 14 maart van 19.30 tot 20.30 uur en 15 maart van 13.15 tot 14.15 uur in de school. Peuterspeelzaal De Ukkepuk houdt woensdag 15 maart een beurs voor zomerkleding, speelgoed, boxen, bedjes en bug gies. Van 14.00 tot 15.30 uur in de speelzaal aan de Kerkstraat in Koudekerke. PANNEKOEKEN - Wandelsportvereniging Willen Is Kun nen verzorgt 11 maart een pannekoekentocht. De afstanden bedragen 5, 10 en 15 kilometer en bij de finish wacht de deelnemers een vaantje en een pannekoek. De tocht start vanuit het Welzijnscentrum aan de Adriaen Coorterlaan 1 in Vlissingen, tussen 11 en 14 uur. Inschrijven kan vanaf een uur voor de start en kost vier gulden. KLAVERJASSEN - De Doordouwers gaan dinsdag 14 maart prijsklaverjassen in het clubgebouw van VCV aan de Irislaan in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur. Wie mee wil doen betaalt twee gulden vijftig. GEVONDEN - Bij het politiebureau in Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: leesbril, bruin etui met grijzen herenbril, groen etui met goudkleurige bril, zilverkleurige zonnebril, bruine paardrijcap, goudkleurig ketting met hangertje, zwarte herenhandschoen, zwarte ver stelbare wandelstok, grijze herenfiets, diverse sleutels, blau we dubbele fietstas, beige damestas met handwerkartikelen. LEZING - Het Raja Instituut verzorgt 10 maart een praktische werklezing over het wonderbaarlijke kleurenrijk. Kleuren kunnen helpen om de harmonie in onze psyche en ons lichaam ter herstellen. De lezing wordt gegeven in het gebouw aan het Koorkerkhof 16 in Middelburg, van 13.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 39,50. DECLAMATIE - De evangelisatiecommissie van de Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt houdt zaterdag 11 maart een zang- en declamatie-avond. Het thema is 'Tussen kerst en pasen'. De bijeenkomst vindt plaats in het kerkgebouw aan Klein Vlaanderen 75 in Middelburg en begint om 20.00 uur. BORSTVOEDING - 'Problemen met borstvoeding, wat doe je er aan en hoe voorkom je ze'. Dat is het thema van de informatie-avond van La Leche League op woensdag 15 maart om 20.00 uur aan de Jacob Catsstraat 62 in Middel burg. MUNTEN - Op uitnodiging van de Numismatische Kring Zeeland geeft de heer A. van Beek op donderdag 9 maart een lezing met dia's over 'De Heren van Kleef-Ravenstein -rela ties met Zeeland en de Zuidhollandse eilanden'. De lezing wordt gegeven in gebouw De Schakel aan het Bachtensteene in Middelburg en begint om 19.45 uur. De toegang is gratis. ZINGEN - Het interkerkelijk comité Vlissingen Zingt belegt zondag 12 maart een samenzang in de Johanniskerk in Vlissingen. De aanvang is 16.30 uur. Medewerking wordt verleend door het Vlissings Jongerenkoor en het muziekkorps van het Leger des Heils. MIDDELBURG - Zeeland wordt bestuurd in twee ruimten: De prachtige Statenzaal en de kleinere, maar elegantere GS-zaal. De laatste zaal, daar hoor je nooit veel van, want hier wordt in de regel besloten vergaderd. Het is het domein van de gedeputeerden en kent wonderlijke tradities die soms teruggaan op eeuwen van Zeeuws bestuur. Zo kijkt admiraal De Ruyter vanuit zijn lijst aan de muur nogal nors toe hoe het besturen er vandaag aan toe gaat en loten de gedeputeerden elk jaar nog, wie er naast de commis saris mag zitten. En elke week, wordt een blad van de antiquarische Blaeu-atlas omgedraaid. Over de mooie Zeeuwse geheimen van de GS-zaal. De vloer is van licht eiken. Kasteelvloer, zo noemen par ketleggers het motief. Aan het plafond hangen drie luchters van Venetiaans kristal, kost baar goed, elk onderdeeltje dat sneuvelt, dient in Venetië te worden bijbesteld. Het binnen vallende licht, gefilterd door de eeuwenoude bomen op het Ab dijplein, speelt met het zachte okergeel en matblauw van de gordijnen, de grote vitrinekast en de omlijstingen. Het ruikt naar donker hout en oud per kament. Denk er een volgehar- naste ridder bij, en een luitspe- lende jonkvrouw in wit voile, en je bent in de middeleeuwen. Elke dinsdag komt het college van gedeputeerde staten hier bijeen, het dagelijks provincie bestuur. Dan worden voorstel len geformuleerd voor provin ciale staten en allerlei andere lopende zaken besloten en be sproken. Elke beslissing wordt bekrach tigd door een klop met de Zeeuwse hamer. Een kunstig stuk Zeeuws houtsnijwerk in Turks palmhout, met motieven die teruggaan naar het Zeeuw se 'paeremes', het eeuwenoude mes van de Zeeuwse boeren. Tien antieke eikehouten stoe len omringen een grote tafel met een blad van wortelnoot. Elke stoel heeft bovenaan de rugleuning een uitgesneden wapen van Zeeland. De stoel van de commissaris is ietsje hoger, niet overdreven veel, maar wel zo dat het opvalt. Commissaris Van Gelder zit aan de kop van de noordzijde tafel met links naast hem de provinciaal griffier Lander. Rechts naast de commissaris zit de gelukkige gedeputeerde die gunstig heeft geloot voor dat eervolle plekje. Tegenwoor dig is dat verschil in rang en stand een stuk minder belang rijk geworden, maar vroeger vochten de gedeputeerden als het ware om die plaats. Rechts naast de commissaris Zeeland regeren, dat was voorwaar een grote eer! Zes gedeputeerden met elk een eigen stoel flankeren de tafel, aan de andere kop, de zuidzij de, zitten twee ambtenaren, te genwoordig zijn dat het hoofd voorlichting Van der Linde en Verkleij van het Bureau Alge mene en Juridische zaken. Maar voor de heren en de dame aantreden, gebeurt er iets, dat helemaal niet van deze zakelij ke tijd is, en daarom zo aardig. Bode Piet Jobse doet zijn rond je en controleert de zaal, om vervolgens de massief ogende matblauwe vitrinekast te ope nen. Hij schakelt de beveiliging uit, want hier ligt kapitaal, en trekt de houten deuren naar de zijkant weg. Achter het glas prijken drie opengeslagen leren" atlassen op standaards, daar onder liggen nog zes gelijke boeken, maar dichtgeslagen. De bode opent het glas, slaat van elke atlas een blad om, en sluit het glas weer. Zo zien de gedeputeerden elke week drie andere kaarten en komt de hele atlas aan de beurt. Nadat het provinciaal bestuur onder com missaris Boertien in 1979 de atlas in bruikleen kreeg, is het omslaan van de bladen traditie geworden. Voor de kwaliteit van de kaarten in de atlassen is het trouwens slecht om gedu rende langere tijd aan het dag licht blootgesteld te zijn, ook daarom is het goed dat de bladen regelmatig worden om geslagen. Bode Piet- Jobse is zelf een liefhebber van oude kaarten en schept er genoegen in, in de atlassen het land op te zoeken van een ambassadeur die in Zeeland op werkbezoek komt. Zo iemand wordt dan rondge leid in de Abdij en komt oog in oog te staan met de kaart van zijn of haar land, en meestal zijn het oudere kaarten dan die .men in het land van de ambas sadeur nog heeft. Want, en daarom past het ri tueel met de atlas zo in het geheel van deze Zeeuwse GS- zaal, deze Atlas Major van Jo an Blaeu, zoals de boeken meestal worden aangeduid, is Bode Piet Jobse bij de historische atlassen. VLISSINGEN Drie finalis ten van het postbank Klein- kunstfestival treden op 10 maart aan in het Arsenaalthea ter; het trio Herenleven en de solisten Bert Koster en Frank van Pamelen. Zij strijden bin nenkort in Amsterdam met drie andere finalisten om de Wim Sonnenveld Trofee en bereiden zich daarop voor tijdens een landelijke try-out tournee. Nog onbekend talent, maar dat kan snel veranderen. Een dag later in hetzelfde theater 'grote' na men die geen introductie nodig hebben: Pim Jacobs en Rita Reys. In mini-programma's van on geveer dertig minuten laten de jonge cabarettalenten zien wat ze in hun mars heben. Vorige maand waren in de traditionele kennismakingstoernee de eer ste drie finalisten van het Kleinkunstfestival al in Vlis singen te zien. Pim Jacobs en Rita Teys hebben na een nationale en internationale carrière van vijftig jaar geen introductie of aanbeveling meer nodig. Iedere muziekliefhebber weet dat hem een avond instrumentale en vo cale top-jazz wacht, want met minder nemen deze coryfeeën zelf geen genoegen. Beide evenementen beginnen om 20.30 uur en voorverkoop vindt plaats bij de VW/ ANWB, tel. 01184-12345. De statige vergaderzaal van Gedeputeerde Staten. in 1666 aan de zeeheld Michiel Adriaansz De Ruyter geschon ken door de Staten van Zee land. Als dankbaarheid voor zijn heldenwerk. De atlassen hebben met De Ruyter over de wereldzeeën ge zworven en zijn waarschijnlijk intensief voor navigatie ge bruikt. In die dagen waren goe de kaarten letterlijk goud waard. De ongeveer 600 zorg vuldig getekende kaarten zijn allemaal met de hand inge kleurd en lijken nog weinig kleur te hebben verloren. Op de kaften van de boeken prijken in goud de wapens van Zeeland en de woorden Admiralitatus Zeelandiae. In 1979 werd de atlas verzekerd voor 3,5 ton en speciaal vioor de boken is de hele zaal heringericht en sterk beveiligd. De provincie heeft de atlas in bruikleen van een nazaat van vlootvoogd De Ruyter, nir. S. Baron van Tuyll van Seroos- kerken. De baron, overleden in februari van dit jaar, liet meer familieschatten in bruikleen achter, want hij ging kleiner wonen en was bevreesd voor inbraak en diefstal van de kostbaarheden. Zo komen we op twee stukken die nogal streng de zaal inkij ken. Twee schilderijen van Fer dinand Bol, voorstellende de Ruyer en zijn derde vrouw An na van Gelder. Onder het schil derij van De Ruyter (wat zou hij nou van die WOV vinden?) staat een eenvoudige kist met koperbeslag en zogenoemde balpoten. Ook dit stuk druipt van de zilte historie: het is de scheepskist van de oude admi raal. De reiskoffer die met de Ruyter ook over de wereld heeft gezworven. Zo is de GS-zaal eigenlijk een prachtig soort minimuseumpje. Er hangt een schilderij van Prins Willem III, van G. Honthrost. Maar het eigenlijke karakter van de zaal is maritiem. En dat zie je weer aan de twee portret ten van de zeehelden Evertsen, links en rechts van de toe gangsdeur. De ene is 'van den Edelen Manhaften Zeeheld Co- renelis Evertsen, luitenant ad miraal van Zeeland', de andere vermeldt 'den Edelen Manhaf ten Johan Evertsen zeeheld, FOTO'S JAAP WOLTERBEEK ridder, luitenant admiraal van Zeeland, Capitein van een compagnie voetknechten'. Een hele mondvol, maar mooie sta ten van dienst. Zo tintelt deze zaal van allerlei historische aardigheden en cu riosa. Beeldjes op de kastjes tegen de muren, ze hebben al lemaal een betekenis. Het Wil helmus in vijftien coupletten, gecalligrafeerd door M. Wandel uit Souburg, hangt er ingelijst tussen. Het is een zaal met een verhaal. En wanneer dat Zeeuwse licht binnenvalt, en strepen trekt op eikehout en olieverf, is het niet moeilijk, je hier een Edel en Manhaft gezelschap voor te stellen. VLISSINGEN Eddy en Carla Ummels en hun die renambulance hoeven wat be treft de Dierenbescherming Noord en Midden Zeeland niet te rekenen op enige vorm van samenwerking. De Dierenbe scherming heeft zich vreselijk gestoord aan de mededeling in de krant dat zij hun steun al toegezegd zouden hebben. Vorige week publiceerden de weekbladen De Scheldebode en Ons Eiland een artikel over de voornemens van Eddy en Carla om een Stichting Dierenambu lance op te richten. In dat arti kel deden Eddy en Carla de plannen uit de doeken. Ook vertelden zij dat de Dierenbe scherming hun plan binnenkort door zou nemen tijdens de ver gadering. De mededeling in het artikel dat de 'Dierenbescher ming en andere organisaties hun steun al hadden toegezegd' was een beetje voorbarig, want daar moest nu juist nog over vergaderd worden. Het bestuur van de afdeling Noord en Midden Zeeland van de Dierenbescherming klom meteen in de hoogste boom en schreef Eddy en Carla Ummels een gepeperd briefje waarin zij haar verbazing uitspreekt over het gegeven dat 'u de samen werking met de Dierenbescher ming reeds in de opubliciteit heeft gebracht zonder dat door ons toezeggingen over zijn ge daan.' Het bestuur deelt het echtpaar Ummels vervolgens mee dat 'onder de gegeven om standigheden van samenwer king geen sprake meer kan zijn.' Namens het bestuur geeft me vrouw Zweedijk van het info centrum in de Scheldestraat toe dat het bestuur zich be hoorlijk geërgerd heeft aan het artikel. Nee, de Dierenbescher- „Als er niet snel een dierenambulance komt moet ik straks nog met de bus" ming heeft niet gebeld met de Ummels om eens te informeren hoe de vork in de steel zat, de samenwerking is al op voor hand verbroken. „Deze manier van doen stuit het bestuur te gen de borst. Wij wilden eerst wel eens een jaarplan zien. Hoe denken meneer en mevrouw Ummels uit de kosten te komen als ze voor 24,50 of zo, ik weet het niet precies, van Elle meet naar Vlissingen willen rij den, terwijl het asiel in Vlissin gen zelf over een busje be schikt?. Als er dan in de krant staat dat wij onze steun al hebben toegezegd terwijl wij er nog over moeten vergaderen dan is het niet meer dan lo gisch dat wij niet willen sa menwerken. Door deze brief hebben wij de onduidelijkheid meteen rechtgezet, zowel naar de heer en mevrouw Ummels als naar het publiek toe." Is de dierenbescherming het dan niet eens met het initiatief? Ach, dat hangt er van af", antwoordt de heer Van Belzen, de voorzitter van de afdeling. „Tegen zijn is erg sterk uitge drukt. Laten we zeggen dat we zo onze twijfels hebben over de haalbaarheid van de plannen van meneer en mevrouw Um mels. Maar in feite weten we over dit hele plan nog maar heel weinig. Wanneer we dan in de krant lezen dat we steun aan de ambulance verlenen dan lijkt me dat bijzonder voorba rig. Het heeft de nodige irrita tie bij ons gewekt. Als we al welwillend tegenover dit idee zouden staan, dan nog is het een zaak die aan een aantal voorwaarden moet voldoen. Een goed plan voor de toe komst bijvoorbeeld, dat hebben we nog niet onder ogen gehad." De Dierenbescherming Afde ling Noord en Midden Zeeland steekt dus bepaald nog niet de vlag uit voor het plan van mevrouw en meneer Ummels uit Ellemeet. Het enthousiasme dat de Dierenbescherming zou hebben getoond is een kwestie van een foute interpretatie. „Ik zeg niet dat er over een die renambulance niet te praten zou zijn. Wel willen we het plan in een bredere contekst zien. Laten we afwachten wat er verder voor reële plannen ter tafel komen".

Scheldebode | 1995 | | pagina 11