m ezondheids f Zelf tulpen plukken in bloemenwinkel Onorthodox concert in Kloveniersdoelen Lezing over het ontstaan van steden in Zeeland Gapinge krijgt natuur- en speelpark Zeelandia 1 in het nieuw gestoken THIS PLAQUE COMMEMORATES THE ROYAL NETHERLANDS FORCES WHO WERE STATIONED IN WROTTESLEY PARK FROM 1941-1947 THEY THANK THE PEOPLE OF WOLVERHAMPTON FOR THEIR GREAT FRIENDSHI AND HOSPITALITY Kruising bij Vrouwenpolder wordt opnieuw ingericht Herdenking in de Oranjekazerne in Schaarsbergen, bij de Luchtmobilebrigade Kan ik van die dekens af? SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 313 Herinneringen Gesneuveld Muziekprijsavond Zeeuwse jeugd Gemeente wacht nog even subsidies af Adverteren in .0E SCHELDEBODE geeft een verbluffend effect Reünie van oorlogsvrijwilligers VLISSINGEN Vrijdag 21 april wordt door het bestuur van de Stichting Reünie Comité O.V.W.ers Engeland en Schotland een herdenkingsreünie ge houden. In de Oranjekazerne in Schaarsbergen, bij de Luchtmobilebrigade. Oorlogsvrijwilligers van alle krijgsmachtdelen uit de periode 1940 tot 1946, zowel mannen als vrouwen, zijn van harte welkom deze reünie bij te wonen. De oorlogsvrijwilligers zijn kort na de Tweede Wereldoorlog in Engeland en Schot land opgeleid tot militair. Om te worden ingezet in voormalig Nederlands Indië of anderszins. Diegenen, die 21 april herinne ringen op willen halen met hun 'oude makkers', kunnen zich tot 15 februari aanmelden bij L.J.C. van Alphen, Westdijk 3, 3244 BM Nieuwe Tonge, tel. 01875-1447. Fax 01875-2455/2534. Volgens Van Alphen is de naam oorlogsvrij williger ontstaan op 1 oktober 1944. „Op die datum bepaalde ons kabinet in Londen, bij be sluit nr. E 129, dat er na de bevrijding van Nederland, di- rekt vrijwilligers moesten wor den opgeroepen. Deze vrijwilli gers werden daarom oorlogs vrijwilligers genoemd. In een eerder genomen besluit van 5 september 1944 werd bepaald dat zij die verzetsdeel- nemers waren, een militaire status kregen. Zij werden on der bevel van de bevelhebber der Nederlandse Strijdkrach ten, in die tijd Z.K.H. Prins Bernhard, geplaatst. In de zin van gewoon dienstplichtige." Van Alphen vertelt dat daarbij ook een andere groep mensen kwam. Zoals mensen, die niet in het verzet zaten, ex-be roepsmilitairen en ex-dienst- plichtigen van de oorlogsjaren vanaf 1940 en de jongeren, die nog nooit hadden gediend. „Deze groepen mensen meld den zich bij de vele meldings bureaus, die overal in het zui den van Nederland waren geo pend. Van deze vrijwilligers werden compagnieën gevormd. Zij kregen de naam van Stoot troepen. Veelal waren ze ge kleed in een overall, liepen op een klomp en een schoen, hun voeding was minimaal. Hun bewapening bestond uit Duitse geweren, buit gemaakt van de bezetter." In de jaren 1944 en 1945 zijn deze vrijwilligers ingedeeld bij de Kon. Brigade Prinses Irene. Hebben in Engeland en Schot land hun opleiding genoten. Velen van hen zijn na 1945 tot officier, onderofficier instruc teur opgeleid. De Eerste Divi- f Het herdenkingsteken van de oorlogsvrijwilligers, dat op hun kostuums prijkt sie, (van 7 december) is daar ontstaan. Zij gingen naar voor malig Ned. Indië. Deze divisie wordt ook herdacht op de her- denkinsbijeenkomst op 21 april in Schaarsbergen. „In 1946/'47 gingen de laatsten naar Enge land", aldus Van Alphen. „Zij gingen naar Wolverhampton, de stad waar nu ex-Feyenoord- speler John de Wolf gesetteld is." Zelf heeft Van Alphen twee jaar op het hoofdkwartier van de Nederlandse troepen in Londen gewerkt. Hij is geboren in november 1926 en ging op 18-jarige leeftijd naar Enge land. „Dat was een hele beleve nis, een avontuur. Ik heb het er enorm goed naar de zin gehad. Ieder jaar ga ik nog terug naar Engeland. Destijds mocht ik niet van mijn vader naar Ne derlands Indië, hoewel ik dat graag wilde. Maar ik was te mÈMP* De plaquette, die sinds vorig jaar april in het Civic Center in Wolverhampton hangt. Als eerbetoon aan de inwoners uit die plaats jong, je moest 21 jaar zijn om te tekenen." „Het kamp in Wolverhampton is jaren een 'thuis' geweest voor Nederlandse militairen. Het kamp is verdwenen, maar een hoge muur en het oude stafgebouw staan er nog. Te genwoordig is het een tehuis voor psychisch gehandicap ten", weet Van Alphen. „Ooit was hier, van 7 mei 1941 tot 1944 de Kon. Brigade Prinses Irene gelegerd. Maar ook zij, die bezet gebied wisten te ont vluchten, kwamen hier terecht voor een militaire opleiding. Na de oorlog, van 1945 tot 1947, werd het een doorgangs kamp met een vaste kampstaf. Al is het kamp verdwenen, de herinneringen blijven. Daarom is het zo fijn om op deze tijd terug te kijken. Vijftig jaar na dato." Het waren juist deze herinne ringen, die oud-oorlogsvrijwil ligers deden besluiten een blij vend gedenkteken aan te bie den aan de bevolking van Wol verhampton. Het gedenkteken, een plaquette, werd 23 april vorig jaar aangeboden aan de burgemeester van Wolverham pton, Richard Whitehouse. Door de comitéleden Jan Mak kink, George Steen en Leun van Alphen. Met de tekst „Alle Nederlanders, die ooit in Wol verhampton waren gelegerd, danken de bevolking van Wol verhampton voor hun vriend schap en hun gastvrijheid". Velen kwamen om tijdens de gevechten. Van Alphen: „Op het Nederlandse ereveld in Mill Hill worden ieder jaar de do den herdacht. In Wolverhamp ton liggen er 45. Niet alleen oorlogsvrijwilligers, maar ook burgers. Ook waren er veel oorlogsvrijwilligers in Schot land, onder andere in Glasgow. Er waren honderden trainings kampen voor de Koninklijke Landmacht in Engeland en Schotland. Voor de Koninklij ke Marine en Mariniers waren de trainingscentra in de havens in Wales. Velen van hen gingen naar Amerika, Le Jeune en Camp Davis." Van Alphen weet dat er in die tijd zo'n 50.000 oorlogsvrijwil ligers waren. „Zij vormden een belangrijke bijdrage aan de op bouw van de Nederlandse krijgsmacht. Zij kwamen en gaven zich vrijwillig zonder te letten op de uitkomst voor zichzelf. Iedere vrijwilliger heeft zijn eigen belevingswe reld, zijn eigen verhaal. Daar om mogen zij ook wel eens in het zonnetje gezet worden." Van Alphen zit in vele comités om herdenkingsbijeenkomsten in het hele land te organiseren. „Het Veteranenplatform, (De Bond van Wapenbroeders), waarvan ik hoofd voorlichter ben; de Bond Nederlandse mi litaire oorlogs- en dienstslacht- offers en de vereniging Matjoe (Indonesisch) proberen voor de Indië-veteranen recht te halen. Nog steeds worden deze Indië- gangers verguisd." Volgens Van Alphen vindt er ieder jaar op 7 september een herdenking plaats bij het Indisch monu ment in Roermond. De gestileerde drie letters O.V.W., dat staat voor Oorlogs vrijwilliger, zijn in een onder scheidingsteken bijeen ge bracht. Met daarboven de gou den kroon, symboliserend voor Nederland. „Dit onderschei dingsteken is op 21 oktober voor het eerst uitgereikt aan hen die voor 1 oktober voet aan land hadden gezet in Neder lands Oost-Indië", vertelt Van Alphen. „Dit teken was be doeld voor allen die zich als oorlosgsvrij williger hebben aangemeld. Voor hen is de her denkingsreünie op 21 april in Schaarsbergen bedoeld." Vol gens Van Alphen worden na 15 februari het programma, het toegangsbewijs voor de kazer ne en mogelijk de vrijvervoers- bewijzen voor hen die over een veteranenpas beschikken, toe gezonden. Zij, die niet over een veteranenpas beschikken en menen wel hierop recht te heb ben, kunnen deze bij Van Alp hen aanvragen. De Stichting Reünie Comité O.V.W.'ers En- geland-Schotland hoopt vele oude makkers van toen te mo gen begroeten op deze bijzon dere herdenkingsreunie. DONDERDAG 9 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Vragen staat vrij. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. gast en reportage. 16.03 Een vak apart, programma over gewone en ongewone beroepen met muziek op verzoek. 17.03-18.00 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 10 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie 8.32 Och tendeditie met o.a. straatrumoer, straatinterviews over het nieuws van de afgelopen week. 9.00 Muziek. 10.05 Die's nog van voor d'n oorlog. Vandaag de heer Meliefste uit Nieuw en Sint Joosland. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. Het Fort Zelandia, over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 16.00 UIT- gaanstips voor het weekeinde. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. Zeeuws Diep, Zeeuwse opinieleiders bespreken de actualiteit. Vandaag met: Nel Ginjaar-Maas, Hennie Klein Hesselink en Leen Wouters. ZATERDAG 11 FEBRUARI 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuwse weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de passie van..., een boekbespreking, culinaire tip van de chefkok en mu ziek. 13.34-18.00 Omroep Zeeland Sport: uitslagen, reportages, com mentaren. ZONDAG 12 FEBRUARI 10.02 De tijdmachine, vandaag: Dor pen in Zeeland. 11.02 De Zeeuwse Lucht, muziekprogramma met har monie Voorwaarts uit Koudekerke. 12.05 Die's van voor d'n oorlog', Vandaag Nienke Bakker uit Veere. 13.32-14.00 Omroep Zeeland Sport. 14.25-14.30; 15.25-15.30 en 15.25-16.30 Omroep zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Om roep Zeeland Sport, uitslagen, repor tages en commentaren. MAANDAG 13 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie. 9.05 Muziek. 10.05 De Tijdmachine, vandaag: Godshuizen in Middelburg. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. het spelletje Wegwies. 16.03 Sport- meneer, het diepere wezen van de sport. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u het maar. DINSDAG 14 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 Oogappels en muilperen, programma over opvoe ding en onderwijs. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. gast van de week. 16.03 Gefelici teerd! Verzoekplaten en gelukwen sen. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. WOENSDAG 15 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. Gedane Zaken. 9.05 Muziek. 10.05 Zeeuwse streken. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middage ditie met o.a. gast en reportage. 16.03 Het kanaal door Zeeland, pro gramma over kunst en cultuur in de provincie. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. MIDDELBURG De vereni ging 'Vrienden van het Zeeuws Orkest' houdt op 10 februari in de Koveniersdoelen een mu ziekprijsavond voor jonge Zeeuwse amateurmusici. De deelnemers wedijveren op viool, altviool en cello. De avond begint om 20.00 uur. Er zijn twee leeftijdscategorie- en, van 12 tot en met 15 en van 16 tot en met 20 jaar. Voor elke categorie is een prijs van dui zend gulden beschikbaar ge steld door de Koninklijke Schelde Groep. Voorwaarde is wel dat de winnaars het geld besteden aan hun muziekoefe- ning. Met het houden van deze muziekprijsavonden wil de Vereniging 'Vrienden van het Zeeuws Orkest' een bijdrage leveren aan de bevordering van de muziekbeoefening door de jeugd in Zeeland. MIDDELBURG Het orkest 'Kenvermogen' geeft zaterdag 11 februari een concert in de Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30. Het optreden begint om 20.30 uur, kaarten kosten 20,00 (passen 17,00 en 15,00). Kenvermogen is een uniek samengesteld orkest met de meest avontuurlijk muziek van dit moment. Het orkest bestaat uit vijftien personen, waaronder drie Zeeuwen: Wiek Heymans, Murk Jiskoot en Ab Baars. Het ensemble kent een onorthodoxe bezetting met blokfluiten, piano, gitaren, marimba, vibrafoon en slagwerk, klarinetten en synthesizers. De inspiratie wordt geput uit de ontwikkeling van het innnerlijk leven van een denkbeeldig vrouwspersoon en de belevenissen van een Zappa-fan die veel zenders op tv bekijkt. Tulpen plukken, vers van de kist MIDDELBURG Zelf een boeket samenstellen in de bloe menwinkel is al een tijdje mo gelijk maar zelf tulpen plukken dat kon nog niet. Binnenkort komt daar verandering in en staan er bij Florado Bloemen aan de Lange Delft kisten met tulpen met de bol er nog aan. Verser kan niet! De klant kan zelf bepalen of hij de tulpen zelf plukt of dat hij dat de bloemist laat doen. En de klant maakt ook zelf uit of hij de bollen mee naar huis neemt of in de winkel achter laat. Het aanbod van tulpen op kist is vooralsnog voor een paar weken beschikbaar. In de aan loopfase zullen de aantallen beperkt zijn. Het gaat om drie rassen die allemaal dubbel- bloemig zijn: de rose Peach Blossom, de gele Mr. van der Hoef en de oranje-rode Oranje Nassau. Afhankelijk van de reacties van het publiek zal worden bezien of in een vol gend jaar grotere aantallen worden aangeboden. Normaal gesproken worden tulpen door de kweker getrok ken, van de bol ontdaan en gebost. De trend in de verkoop is dat de klant produkten meer in de natuurlijke omgeving wil zien. GAPINGE Leden van So ciëteit Ter Gapinge hebben een ambitieus plan ontworpen voor een natuur- en speelpark. De hele bevolking van het dorp kan er straks plezier van heb ben. Bij de ingang is een ontmoe tingsplaats met een basketbal- ring gepland. Voor de ouderen komt er een jeu-de-boules baan met aansluitend een speelweide met enkele 'wat ruigere' speel toestellen voor de oudere jeugd. Via een wandelpad komt men vervolgens in het natuur park. De inrichting biedt kin deren veel speelmogelijkheden, vooral in de sfeer van het ont dekken en verkennen. Het bou wen van hutten moet ook tot de mogelijkheden gaan beho ren. Ter Gapinge verwacht dat vooral de wat oudere kinderen van de speelplaats gebruik gaan maken. Dat biedt de mo gelijkheid om de bestaande kleine speeltuin meer op de kleintjes te richten. Ter Gapinge wist van te voren dat de gemeente Veere maar een beperkte investering in het natuurpark zou willen doen en diende een alternatieve begro ting in. Volgens deze gaat het hele park 170.000 gulden kos ten. Daarvan wordt de helft al opgebracht door subsidies. Voor de gemeente Veere res teert dan 85.000,— en dat is bijna twee maal zoveel als het bedrag dat de gemeente zonder natuurpark kwijt was geweest aan een openbaar plantsoen met enkele speelmogelijkhe den. Burgemeester en wethou ders van Veere vinden deze meerkosten een verantwoorde uitgave, vooral omdat de be volking van Gapinge er zelf zoveel aan wil meehelpen. So ciëteit Ter Gapinge krijgt de verantwoordelijkheid over de aanleg en naderhand wordt met de gemeente een onder- houdsovereenkomst afgesloten. Een minpuntje in de begroting is dat de door Ter Gapinge opgevoerde subsidies nog niet schriftelijk zijn toegezegd. Pas als dat gebeurd is wil de ge meente met de uitvoering van het plan beginnen. De benodig de 85.000,haalt de ge meente Veere uit het potje 'be stemmingsplan Schotse Hoek'. De exploitatie van dit plan heeft een batig saldo van ruim 87.000,opgeleverd. KOUDEKERKE 'Het ont staan van steden in Zeeland, met name op Walcheren, in de elfde, twaalfde en dertiende eeuw'. Dat is het onderwerp van de lezing die prof. dr. Peter Henderikx geeft op woensdag 15 februari in Hof van Walche ren in Koudekerke. Hij geeft de lezing voor de leden van de Heemkundige Kring Walche ren, maar ook niet-leden zijn welkom om 20.00 uur. In de periode van het jaar 1000 tot 1300 neemt de bevolking in Zeeland sterk toe. Dit brengt nieuwe ontginningen, meerdere beroepen en een toename van de handel en nijverheid met zich mee. In Zeeland komen naast de bestaande boerendor pen ook handelsnederzettingen en plaatsen met havens en markten tot ontwikkeling. Ne derzettingen die zich al snel onderscheiden zijn Middelburg G - ./Z GGD-Zeeland St. Federatie Thuiszorg Zeeland ZCAD „Kan ik van die wollen dekens af?" Dat was het eerste dat mevrouw A. zei toen ze ons spreekuur in Vlissingen bezocht. Mevrouw. A. was 2 maanden geleden een dagje uit geweest in België en tijdens een verkoopdemonstratie had zij één bovendeken, één onderdeken en twee kussens gekocht voor de prijs van 1.680.-. Bij thuiskomst had ze al spijt als haren op het hoofd, maar toen ze de dekens op de markt zag liggen voor f 695.- besloot mw. A. bij ons langs te komen. Deze vorm van colportage is de laatste jaren tamelijk populair. Via huis-aan-huis verspreide folders worden goedkope dagtoch ten naar Duitsland of België aangeboden. Voor soms nog geen drie tientjes krijgt men naast de busreis, gratis koffie, een lunch, excursies, shows, bingo en dansen. Van de gasten wordt alleen verwacht dat ze een verkoopdemonstratie bijwonen. Maar daarin zit het probleem. De consument gaat mee met zo'n busreis omdat hij een gezellig dagje wil. De organisator heeft echter een ander doel. Hij wil artikelen verkopen en daarvoor worden verkopers ingeschakeld die hun vak verstaan. Wanneer men zich op zo'n reisje wat heeft laten aanpraten en men krijgt daar later spijt van, kan men in veel gevallen een koop van f 75.- of meer terugdraaien. Vroeger was dat allesbehalve eenvoudig. De plaats van verkoop betrof namelijk het buitenland en om die reden moest er in het buitenland geprocedeerd worden om van de koop af te komen. De kosten en moeite van een dergelijke procedure wogen vaak niet op tegen de koopprijs. Dat is nu anders. Er is een Europees verdrag waarin is bepaald, dat in dit soort situaties de wetten van het land waar de consument woont, gelden. Dus ook al is de koop gesloten in België of Duitsland, de Nederlandse colportagewet is van toepassing. Volgens deze colportagewet heeft de koper een afkoelingspe riode. In deze periode kan men om welke reden dan ook en zonder kosten de koop terugdraaien. Dat doet men door een (liefst aangetekende) opzeggingsbrief aan de colporteur te sturen. De afkoelingsperiode bedraagt acht dagen en begint te lopen vanaf het moment dat de verkoper het contract heeft laten registeren bij de Kamer van Koophandel. Een voor beeld: U koopt aan de deur op woensdag 4 december. Later krijgt u daar spijt van en u wilt van de koop af. De colporteur laat het contract op vrijdag 6 december bj de Kamer van Koophandel registreren. Vanaf die laatste dag begint de afkoelingsperiode van acht dagen te lopen. Uw opzeggings brief moet dus uiterlijk zaterdag 14 december bij de colpor teur binnen zijn. De wet bepaalt echter dat, wanneer de afkoelingsperiode op een zaterdag, zondag of een feestdag eindigt, de afkoelingsperiode wordt verlengd tot de eerstvol gende werkdag. In dit geval tot maandag 16 december. De afkoelingsperiode bedraagt in dit voorbeeld dus twaalf in plaats van acht dagen. Een bedrijf dat colporteert kan de koopakte laten registreren bij de Kamer van Koophandel van het gebied waarin de onderneming is gevestigd. Vaak laten colporteurs de registra tie na in verband met de kosten. Een buitenlands bedrijf kan de koopakte laten registreren bij de Kamer van Koophandel in Rotterdam. Wanneer de colporteur het contract niet laat registreren dan heeft men onbeperkt de tijd om te annuleren. De afkoelingsperiode blijft dan immers onbeperkt doorlopen. Als men tijdens de afkoelingsperiode een aangetekende brief heeft verstuurd, ivaarin men terug komt op de koop, dan is men nergens meer aan gebonden. De koop heeft in feite nooit plaatsgevonden. Is de koopprijs al geheel of gedeeltelijk betaald, dan moet de verkoper die terugbetalen. Weigert de verkoper om het geld terug te geven dan zal men hem d.m.v. een aangetekende brief moeten aanmanen. Wordt daar niet of niet bevredigend op gereageerd, dan is het verstandig juridi sche hulp te vragen. De Colportagewet is alleen van toepas sing op de consumentenkoop: indien men als bedrijf "aan de deur" koopt is men niet beschermd door de Colportagewet. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120. In Vlissingen, "Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 9.00-11.00 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-37120 en Zierikzee. In de dertiende eeuw worden ze gevolgd door Vlissingen en Veere, waarvan de ontwikkeling vooral door de graven van Holland en Zeeland wordt gestimuleerd. VROUWENPOLDER Het kruispunt Fort den Haakweg- Elzenoordlaan wordt heringe richt. Omdat het kruispunt de enige verbinding is tussen het dorp en het strand moet de herinrichting voor aanvang van het toeristenseizoen gereed zijn. In eerste instantie bestonden er alleen plannen voor een nor male herbestrating van het kruispunt. Maar na overleg tussen Gemeente Veere, Weg schap en Gemeentewerken bleek dat een volledige recon structie toch beter is. In de toekomst wordt zeer waar schijnlijk een fietpad langs de westkant van de Fort den Haakweg aangelegd. In het nieuwe plan is dan ook reke ning gehouden met een over- steekmogelijkheid voor fiet sers. Deze fietsbaan wordt pas aangelegd op het moment dat het fietspad gerealiseerd wordt. Ook komt er een voetpad. Dit komt precies op de plek waar altijd auto's van bezoekers van de gereformeerde kerk gepar keerd staan. Aan de kerkeraad is voorgesteld om ter compen satie vier invaliden-parkeer plaatsen aan te leggen bij de achteringang van de kerk. Hierover wordt nog overleg ge voerd. Om de snelheid van het verkeer wat af te remmen komen er verkeersgeleidingen. Het kruis punt wordt uitgevoerd in rode straatklinkers, net als de Fort den Haakweg. MIDDELBURG Het eerste team van voetbalvereniging Zeelandia is in het nieuwe gestoken door rijwielhuis Marco uit Middelburg. Op de foto staand v.l.n.r. elftalleider Eric v.d. Berge, Huib Vrouwerf, Mark Schreuder, Adrie v. Maaren, Marcel Caljauw, Johan Looise, Andre Poortvliet, Arjan v.d. Reijt, sponsor Marco van Mourik en trainer Gert Booy. Gehurkt v.l.n.r. verzorger Jan v. Elk, Jacco Witte, vlagger Jan Gilde, Michel Carol, Martin Maranus, Jaap Broodman en Arjan Hoogstrate. i

Scheldebode | 1995 | | pagina 13