Conrad Kickert schilderde 'Gezicht op Veere' Softdrugsbeleid te hard of te zacht?? Open Tafel in Willibrord Zwemles met garantie Titelstrijd biljarten Vijftigduizendste bezoeker Mondriaan tentoonstelling Tentoonstelling over alcohol Stormschade aan dijk en duin Maandag debat in Arsenaal over gemeentelijk beleid SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 JANUARI 1995 Situatie nu Toekomst Vestiging Een frisse neus voor hond en baas 31C MIDDELBURG In het Zeeuws Museum aan het Ab dijplein en in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg zijn exposities inge richt over Mondriaan en zijn tijdgenoten. In de Scheldebode wordt de komende weken tel kens een schilderij uit die ten toonstellingen nader toegelicht door een conservator. Wie het schilderij, en de vele andere die in de musea hangen van dicht bij wil bekijken kan profiteren MIDDELBURG De Stich ting Zeeland Mondriaan ver welkomde zaterdag het echt paar L. en S. Frovily uit Zoute- lande als vijftigduizendste be zoeker van de tentoonstelling in het Zeeuws Museum en het Marie Tak van Poortvliet Mu seum. De voorzitter van de stichting, de heer W. van Gel der, overhandigde de familie Frovily bloemen en het boek 'reünie op het duin'. Het echtpaar Provily reageerde reuze verrast. „Je denkt toch van de kortingsbon in deze Scheldebode. Voor een toe gangskaart voor beide musea betaal je dan geen 12,50 maar slechts een tientje. Deze week laat conservator Hester van den Donk haar licht schijnen over het 'Gezicht op de haven van Veere' dat Conrad Kickert in 1914 schilderde. De grote vraag voor menig le zer zal zijn: wie was Conrad Kickert? Bij het grote publiek is deze kunstenaar immers vrij dat zoiets altijd bij een ander is, maar nu waren wij de ge lukkigen". Meneer en mevrouw Provily waren al langer van plan om de tentoonstellingen te bezoeken maar het kwam er steeds maar niet van.' Totdat mevrouw Provily de kortings bon in de Scheldebode zag staan en dacht 'laten we het nu meteen maar gaan doen'. Het Zoutelandse echtpaar heeft de smaak nu goed te pakken en wil ook nog naar de tentoon stelling over Mondriaan in Den Haag. onbekend. Hij was de zoon van een hoge militair in het leger. De vader had voor Conrad al lesbehalve een schilderscar rière voor ogen. Om hem niet in verlegenheid te brengen sig neerde Kickert zijn werk alleen met zijn voornaam. Daarnaast schreef hij voor kranten en tijdschriften vele kritieken over tentoonstellingen. Eigen lijk mogen we stellen, dat Kickert, als kunstcriticus, een van de eersten was die in Mondriaan een groot kunste naar zag. In zijn dagboek schreef hij, dat Mondriaan on gelooflijke dingen deed. Tussen hen groeide een hechte vriend schap. Op de tentoonstelling in het Zeeuws Museum in Middelburg hangt 'De blauwe wilg', een schilderij dat Mondriaan in 1911 uit vriendschap aan Kick ert schonk. Aan de achterzijde van het schilderij is geschre ven: 'aan Conrad en Marij, Piet Mondriaan 1911'. Kickert kwam uit een vermo gende familie en daardoor was hij goed in staat om zich als schilder in leven te houden. Voor vele kunstenaars uit die tijd was het juist heel moeilijk om het hoofd boven water te houden. Bovendien kon Kick ert een belangrijke verzameling van moderne schilderijen aan leggen. Hierin was ook Mond riaan ruim vertegenwoordigd. Een groot deel van zijn verza meling, waaronder vele werken van Mondriaan, bevindt zich thans in het Haags Gemeente museum. Op uitnodiging van Kickert trok Mondriaan in december 1911 naar Parijs. Hij logeerde en werkte in Rue du Départ, in het atelier van Conrad. In dit atelier deed de koffer van Mondriaan zowaar dienst als wieg voor de dochter van Kick ert. Kickert stelde zijn atelier aan vele kunstenaars ter beschik king en wanneer zij het finan cieel moeilijk hadden, kwam hij hen altijd te hulp. In Parijs speelde Kickert dezelfde rol die Jan Toorop in Domburg ver vulde. Vele schilders kwamen op zijn uitnodiging naar Parijs. Kickert had met zijn in Parijs wonende Nederlandse kunst vrienden het plan opgevat om in Amsterdam exposities te or ganiseren over de nieuwste buitenlandse kunststromingen. Tezamen richtten zij de Am sterdamse Kunstkring op. Vrij gevig als Kickert was, finan cierde hij de eerste tentoonstel lingen. In 1914 kwam Conrad Kickert voor drie maanden naar Veere, samen met de Franse schilder Henri le Fauconnier. Zij lo geerden toen bij de familie Plasschaert, waar nu het res taurant De Oude Werf is geves tigd. Vanuit de tuin is er een prachtig uitzicht op de haven van Veere en het stadhuis. Ge zeten in de tuin schilderde Kickert waarschijnlijk het schilderij 'Gezicht op de haven van Veere'. De Kampveerse to ren is bij de ingang van de haven goed te herkennen. Het werk lijkt haast in aquarel techniek geschilderd, zo dun is de olieverf op het doek aange bracht. In warme aardse tinten is de composiitie opgebouwd. In dezelfde periode schilderde hij een ander schilderij 'Un arbre au-dessus du toit, Veere', waarop een prachtige boom boven de daken van Veere is geschilderd. In de luchtpartij en de boom zijn duidelijk de sporen vari het paletmes te her kennen. Kickert werd dan ook wel 'de vader van het paletmes' genoemd, een bijnaam die hij te- danken heeft, omdat hij veelal met een paletmes de verf dik op zijn schilderslinnen aanbracht. Dit schilderij heeft het Zeeuws Museum onlangs in langdurig bruikleen verkregen. Beide hier besproken werken, twee prachtige souvenirs van een bezoek aan Veere zijn te bezichtigen op de tentoonstel ling in het Zeeuws Museum te Middelburg. VLISSINGEN Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen wil de verkoop van softd rugs (zoals marihuana en hasjiesj) toestaan in een tweetal coffeeshops. Het college haakt daarmee in op het zogenoemde gedoogbeleid, dat de Zeeuwse ge meenten na overleg met het Openbaar Ministerie (Justitie) en de politie op dit gebied willen volgen. Het college is van mening, dat het geen zin heeft de ogen te sluiten voor de werkelijkheid: er is nu eenmaal gebruik van softdrugs en -dus- handel daarin. Geen enkele gemeente is in staat gebleken dat uit te bannen, ook Vlissingen niet. Het is dan ook beter om te proberen de zaken zo te regelen dat een goede controle mogelijk is. Maandag 9 januari is er een themadebat in het Arsenaaltheater over het gemeentelijk softdrugsbeleid. Dit debat begint om 19.30 uur. Softdrugs zijn hennepproduk- ten. Hasjiesj en marihuana zijn wel bekend; andere namen daarvoor zijn hasj en weed. Nederweed is marihuana die in Nederland is geteeld. Een va riant hiervan is de skunk, een weedsoort die onder kunstlicht wordt geteeld. De produkten hebben een verschillende ge halte aan werkzame stof. Deskundigen en medici hebben lange tijd gemeend dat het ge bruik van softdrugs niet erg schadelijk zou zijn voor de ge zondheid. Maar vooral bij langdurig of intensief gebruik schijnen toch schadelijke effec ten op te treden, zoals concen tratieproblemen, afnemende activiteit, vormen van geheu genstoornis, psychiatrische klachten en angstpsychoses. Er kan een vorm van geestelijke afhankelijkheid ontstaan en problemen als gevolg van het gebruik in combinatie met ta bak. Ook al vindt de gebruiker softdrugs een genotmiddel, er zijn dus wel degelijk risico's en gebruik tijdens werk of school bevordert de prestaties niet. Binnen de regio Vlissingen/ Middelburg is een aantal dealers actief, die de verkoop van softdrugs soms combineren met die van harddrugs. Ook telefonisch bestellen is moge lijk, waarbij de levering op een afgesproken plaats en tijd plaatsvindt. Bij de politie be staat de indruk dat deze vor men van handel nauw samen hangen met andere criminele activiteiten. Ook het gebruik en het verhandelen van softd rugs op middelbare scholen schijnt toe te nemen onder met name jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Dat betekent ook een grotere afzet van softdrugs en een grotere invloed van de betrokken criminele organisa ties. Er zijn in Vlissingen twee cof feeshops, er zijn ook twee win kels, waarvan er één uitslui tend softdrugs verkoopt. De coffeeshops in Vlissingen lig gen in een woonomgeving, de winkels in het winkelcentrum. De politie, die de coffeeshops regelmatig controleert, ont vangt maar weinig meldingen over overlast voor de omge ving. De „open" verkooppunten in de coffeeshops maken voor de politie een redelijk(e) toezicht en controle mogelijk. Drasti sche aanpak van de verkoop punten zou de handel (verder) kunnen verplaatsen naar het illegale circuit. Daarbij bestaat het gevaar dat de vaak jonge gebruikers sneller kennis ma ken met harddrugs en dat ze softdrugs meer dan nu in com binatie met alcohol zullen gaan gebruiken. Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen wil een beleid waarbij het mo gelijk is om de handel in softd rugs te beheersen en te contro leren en de overlast aanvaard baar te houden. Dat kan door de verkoop van softdrugs te „gedogen". Een verkooppunt per 20.000 inwoners vindt het college aanvaardbaar. Dat komt voor Vlissingen neer op maaltijd die bestaat uit een voorgerecht, een hoofdgerecht en een toetje. Voorlopig hangt er een prijskaartje van 7,65 aan de maaltijden. Het betalen van de maaltijden gebeurt met bonnen die verkrijbaar zijn bij de receptie van het tehuis. De warme maaltijd wordt om 12 uur geserveerd in de eetzaal van het tehuis. Na de maaltijd mogen de deelnemers kiezen of ze direct naar huis gaan of nog een poosje blijven om mee te doen aan gymnastiek of bingo. MIDDELBURG Morgen donderdag 12 januari start ver zorgingstehuis Sint Willibrord aan het Bachtensteene met een Open Tafel-voorziening. Dat betekent dat ouderen vanaf die datum voor een schappelijk prijsje een warme maaltijd kunnen nuttigen in het tehuis. De Open Tafel staat open voor mensen van 65 jaar en ouder die geen zin meer hebben om voor zichzelf te koken of die het niet meer zo goed kunnen. Sint Willebrord serveert een VLISSINGEN Het Sport- fondsenbad bestaat in 1995 25 jaar en viert dat met een uniek aanbod. Wie volgend jaar zwemlessen neemt, is gegaran deerd van een diploma binnen een. gestelde tijd. Van tevoren worden afspraken gemaakt over de duur van het leren zwemmen. Wie meer tijd nodig heeft, hoeft daar niet extra voor te betalen. Wèl moet de cursist tijdens de afgesproken termijn twee maal per week de zwemlessen volgen. De garantieregeling houdt in dat voor een kleuterbrevet maximaal 12 maanden uitge trokken worden. Kinderen die aansluitend doorgaan voor het A-diploma kunnen dat in 4 maanden doen. Voor kinderen vanaf 5Vt jaar is het A-diploma te halen in 9 maanden en wie aansluitend voor het B-diplo ma verder gaat, krijgt daar nog 3 maanden extra voor. Het Bai- siszwemdiploma halen duurt 6 maanden. Ouders hoeven nooit langer dan deze vastgestelde termijnen lesgeld te betalen. Voor kinderen die nu al op zwemles zitten, geldt een aan gepaste garantieregeling. Het interieur van de softdrugswinkel in de Kerkstraat. twee coffeeshops. Het toestaan van die verkooppunten voor komt, dat de verkoop terecht komt in een illegaal circuit en zo „onzichtbaar" wordt. Bo vendien ziet het college een softdrugsbeleid dat past bin nen het totale gemeentelijk be leid van verslavingszorg als een goed middel om veel voorko mende criminaliteit te bestrij den. Het woord „gedogen" is al een paar keer genoemd. Gedogen is het toestaan van iets dat in strijd is met de regels. Bij ge dogen bepaalt degene die ge doogt wat onder wélke voor waarden maatschappelijk aan vaardbaar is. In dit geval gaat het dus om de verkoop en het gebruik van softdrugs. Die zijn beide in strijd met de Opiumwet, maar bij gedoogbe leid wordt er niet tegen opge treden en vindt geen vervolging plaats. Gedoogbeleid is in eer ste instantie een zaak van het Openbaar Ministerie (Justitie); het is niet iets wat de gemeen ten zelfstandig kunnen bepa len. Coffeeshops zijn zogenoemde verlofbedrijven: ze mogen geen alcoholhoudende drank verko pen en ze moeten een vergun ning van de burgemeester heb ben waarin staat aan welke eisen ze verder moeten vol doen. Die bepalingen kunnen worden uitgebreid met voor schriften over de verkoop van softdrugs. De procureurs-gene raal hebben enige tijd geleden voorwaarden vastgesteld voor een beleid, waarbij de verkoop van softdrugs in coffeeshops wordt gedoogd. Die voorwaar den zijn: geen aanprijzing van de softdrugs, geen verkoop van harddrugs, geen overlast voor de omgeving, geen verkoop aan jongeren beneden de 18 jaar en maximaal 30 gram per persoon per keer.. Als in coffeeshops die criteria worden overtreden, wordt de vergunning onmiddellijk voor één jaar ingetrokken. Datzelfde geldt wanneer er sprake is van heling, geweldsdelicten, handel in wapens, handel in softdrugs door derden in de coffeeshop en dergelijke. Vervalt de cof feeshophouder in herhaling dan wordt heropening van de zaak in principe niet meer toe gestaan. Coffeeshops waar softdrugs worden verhandeld of gebruikt mogen niet overal worden ge vestigd. Allereerst moet het be stemmingsplan voor het betref fende pand die mogelijkheid open laten. Vestiging is niet mogelijk in de directe omge ving van een school of jonge rencentrum. Ook als problemen in de sfeer van openbare orde of aantasting van het woon- en leefklimaat worden verwacht wordt geen toestemming tot vestiging gegeven. Bestaande coffeeshops, die niet aan deze FOTO HARRY DE LANGE nieuwe vestigingseisen vol doen, wil het college een over gangstermijn van één jaar ge ven om zich aan te passen. De nieuwe regeling maakt be ter toezicht en een deugdelijker controle mogelijk. Immers: de handel in softdrugs is straks alleen toegestaan op een twee tal plaatsen. In alle andere ge vallen is er sprake van overtre ding. Politie, justitie en de bur gemeester hebben afgesproken dat zij dan onmiddellijk zullen optreden. OOST-SOUBURG Van el ke negen Zeeuwen is er eentje verslaafd. Dat betekent dat al coholgebruik, illegaal drugsge bruik of gokken het leven van deze mensen voor een groot deel beheerst. Verslaving heeft niet alleen consequenties voor de verslaafde zelf. Ook in de omgeving heeft het zijn gevol gen. Denk maar aan verkeers ongelukken onder invloed van alcohol, schulden die gemaakt worden, relatieproblemen en criminaliteit. Het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs heeft een tentoonstelling samengesteld over alcohol. De tentoonstelling is van 5 tot en met 26 januari te bezichtigen zijn in de openbare bibliotheek te Oost-Souburg. De meeste mensen raken ver slaafd aan alcohol. Eigenlijk is dat ook niet zo verwonderlijk. Je kunt bij wijze van spreken op elke straathoek alcohol ko pen. Alcohol is maatschappe lijk geaccepteerd, vaak worden mensen zelf aangespoord „er toch eentje te nemen". Zo kan een enkel drankje tot een ge woonte worden. In Zeeland blijken circa 27.000 mensen de ze gewoonte niet meer in de hand te houden. Zij raakten verslaafd aan alcohol. Een al coholische drankje op zijn tijd kan heel gezellig zijn. Teveel en dagelijks alcoholgebruik doet echter schade aan het lichaam. Ook is alcohol niet bedoeld als hulpmiddel om in de stemming te komen, problemen te verge ten of moed te verzamelen. Niet elke situatie leent zich voor gebruik van alcohol. Alco hol en werk en alcohol en ver keer gaan bijvoorbeeld niet sa men. Kortom, met alcohol moet je leren omgaan en dat is niet altijd eenvoudig in een samen leving waar alcohol zo gemak kelijk voorhanden is. DOMBURG Op zondag 8 januari houdt de kynologen- club Zeeland haar jaarlijkse 'snertwandeling' op het Wal- cherse strand. Aan deze wan deling doen meestal ruim 100 honden met hun baasjes mee. Een fijne gelegenheid om na alle kerstdiners en oliebollen een frisse neus te halen. De wandeling begint om 11 uur bij kasteel Westhove. Over het strand gaat het dan richting Oostkapelle. Op het keerpunt van de wandeling is er voor de baasjes een opkikkertje te koop in de vorm van warme snert, voor de honden staan er bak ken water. De terugweg naar kasteel Westhove gaat door de bossen. Aan de wandeling doen allerlei soorten honden mee, groot en klein, die allemaal op hun eigen manier van de vrije- hid, speelkameraadjes, zand en water genieten. De organisatie verzoekt de baasjes wel goed op hun hond te letten, zodat het dier niet de weg of het baasje kwijt raakt. MIDDELBURG De storm die op de eerste dagen van het nieuwe jaar over het land raas de heeft schade aangericht aan de duinen en dijken van Wal cheren. Ook het water werd naar grote hoogten gestuwd. Op nieuwjaarsdag werd in de middaguren een waterstand van 3.40 meter boven NAP be reikt. Doordat de wind aan wakkerde tot windkracht tien uit het noordwesten werd het water in de zuidelijke Noord zee opgestuwd. In combinatie met springtij werd voor de nacht van 1 op 2 januari een waterstand van 3.80 verwacht, waarop het waterschap Wal cheren dijkbewaking instelde. Dijkbewaking is een alarmfase bij waterkeringen. Wanneer de verwachtte waterstanden bo ven een bepaalde waarde ko men wordt dijkbewaking inge steld. Het Polderhuis van het waterschap wordt dan bemand door deskundigen en in groep jes wordt er gepatrouilleerd over de dijken en de duinen. Mocht de patrouille iets ver dachts zien dan wordt er on middellijk contact opgenomen met het Polderhuis. Daar wordt dan bekenen welke maatregelen er genomen moe ten worden. Dijken en duinen hebben scha de geleden tengevolge van de storm en de hoge waterstand. Op plaatsen waar onlangs zandsuppleties zijn aange bracht was de schade nihil maar op andere plaatsen ver dween zo'n drie meter duin. Bij Domburg ter hoogte van de golfbaan verdween zelfs vijf meter duinvoet in de golven. De zandsuppletie had hier vo rig jaar al aangebracht moeten worden maar dat is er niet van gekomen. Het Waterschap heeft de zandsuppletie bij Domburg voor het eerste half jaar van 1995 op het program ma staan. Aan de zuidwestkust varieert de duinafslag van niets tot vijf meter Bij Ritthem is het talud van de zeedijk over een lengte van vijfendertig meter bescha digd. De dijk wordt proviso risch hersteld. In de zomer vindt het definitieve herstel plaats. -zm japfcr ALDEGONDE - Vrijdag 6 januari is er weer een gezellige praat- en dansavond voor 25-plussers in buurthuis Aldegon- de aan Westerzicht 386 in Vlissingen. De sfeervolle avond begint om 20.30, de toegang is gratis. CROSSEN - De scheidsrechtersvereniging COVS houdt zondag 8 januari een nieuwjaarscros over 7800 en 4000 meter. Niet alleen voor scheidsrechters maar voor iedere trim- of sportliefhebber. De start is om 11 uur bij de Kanovijver aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen. Daar kun je je ook laten inschrijven a 3,50. BACHTEN REEDE - De stichting Welzijn Ouderen Vlis singen presenteert donderdag 12 januari een optreden van de volksmuziekgroep Ambras. Dit vindt plaats in Bachten Reede aan de Vredehoflaan. De aanvang is 19.30 uur. Kaarten kosten 3,50 en zijn verkrijgbaar bij de beheerder. VRIJGEZELLIG - De alleenstaandenclub Vrij Gezellig geeft zondag 8 januari een nieuwjaarsreceptie in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Vanaf 14.00 uur kunnen alle belangstellenden, leden en oud-leden een toost uitbrengen op het nieuwe jaar. SPOORWEZEN - Vrijdag 6 januari vertoont de heer Berghuijs dia's van spectaculaire stoomlocomotieven uit Zuid-Afrika en Zimbabwe tijdens de bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen. Deze bijeenkomst vindt plaats in de biblio theek in Middelburg, om 19.45 uur. JAN REEKER - Jan Reeker, trainer van Willem II uit Tilburg, houdt vrijdag 13 januari een spreekbeurt over het onderwerp 'hoe wordt ik prof'. Hij doet dat om 20.00 uur in de kantine van voetbalvereniging De Noormannen in West- kapelle. In zijn spreekbeurt komen selectietrainingen, scou ten, opvang en omgaan met de schoolleiding aan de orde. CONCERT - Harmonie Voorwaarts geeft vrijdag 6 januari een nieuwjaarsconcert in de Couburg te Koudekerke. Op het programma staan onder andere Barocco, Opera Favourites, Marching through America, Waltzing Mathilde, tree jolly sailormen, Sentimental journey en de Radetzkimars. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Brassband Onda geeft zondag 8 januari een nieuwjaarscon cert in de Nederlands hervormde kerk te Ritthem. Het concert begint om 15.30 uur. Dirigent Rinus Kramer dirigeert de brassband voor de laatste keer. Na het nieuwjaarsconcert stopt hij met dirigeren bij Onda. Het jeugdkorps en de fanfare van Vlijt en Volharding, en het Slagwerkensemble van de Zeeuwse Muziekschool geven zaterdag 7 januari een nieuwjaarsconcert in De Zwaan in Oost-Souburg. Het con cert begint om 20.00 uur. Na afloop is er in de foyer nog een muzikale verrassing van Junior Brass. YPSILON - Op dinsdag 10 januari houdt Ypsilon, de vereniging van ouders en andere familieleden van chronisch psychotische en schizofrene mensen, een bijeenkomst in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen, aanvang 19.30 uur. GEVONDEN - Op het politiebureau aan Achter de Hout tuinen in Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen binnengebracht: boodschappenkrat, geldkist, goldplated schakelarmband, diverse bankpasjes, stedenboek van Neder land, kinderboekje, dossiermappen, bruine leesbril, Polaroid voorzetglazen, bankiljetten, regenhoed, kindermuts, kinder wanten, panty kniekousjes, diverse paraplu's, diverse sjaals, damesfiets, portemonnee, zilveren heren- en damesring, zilveren oorhanger, kindreschoen, goudkl naamplaat, div. sleutels, LCD-computerspel, speelgoedclown, rugzak, wegen kaart Nederland in mapje. NIEUWJAARSBIJEENKOMST - In wijkcentrum Schelde- buurt aan de V. quakkelaarstraat in Vlissingen wordt op zaterdag 7 januari van 15 tot 18 uur een nieuwjaarsbijeen komst gehouden. LAVA - Vrouwenvereniging LAVA geeft zaterdag 14 januari een nieuwjaarsbal voor vrouwen in gebouw De Schakel aan het Bachtensteene in Middelburg. Het bal begint om 20.30 uur en de DJ's zijn Petra en Frieda. De entree bedraagt en tientje en is alleen voor vrouwen. THEEZAKJES - Ter afsluting van een origamitentoonstel- ling geeft Lenie Pieper demonstraties theezakjes-vouwen in creativiteitscentrum Multi Colour aan de Torenweg 4in Middelburg. Zij doet dit op zaterdag 7 januari tussen 10 en 16 uur. De toegang is gratis. DUKE - Zondagmiddag 15 januari treedt de Ierse zanger en toetsenist Pascal Grant op in café The Duke aan de Vlasmarkt in Middelburg. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. DE KUIL - Cabaret De Kuil uit Goes treedt vrijdag 13 januari op in het Minitheater aan de Verwerijstraat in Middelburg. Het optreden begint om 20.30 uur, kaarten kosten 12,50. OOST-SOUBURG - De biljart vereniging V.E.G.A.B.V. in Oost-Souburg is organisator van de eindstrijd in de Extra klasse Libre-klein, district Walcheren - De Bevelanden KNBB. Deze finale wordt ge speeld van 6 tot en met 8 januari. Wedstrijdleider is Peter Rijborz. De diploma's en de medaille worden uitgereikt door de voorzitter van de orga niserende vereniging Bart de Willigen. Omdat maar zes kandidaten uit genoemd district zich hebben aangemeld voor deze titelstrijd zijn twee spelers uit Schou- wen-Duiveland aan de deelne merslijst toegevoegd. De volgende acht gaan de strijd aanbinden: Wim Geschiere van HIO uit Heinkenszand; Rob Tupanwael van VEGABV (Oost-Souburg); Piet Raas van LBV (Lewedorp); Jo Alleijn van VEGABV (Oost-Souburg); Ger Monster van DOS (Ouwer- kerk); Henk Wielaard van De Poedel (Ooltgensplaat); Ko Koppejan van BVM (Middel burg) en Rinus Hoondert van DOS (Ovezande).

Scheldebode | 1995 | | pagina 13