Het Prijskaartje dat gezoek en geld bespaart. 1.79 0.69 1.49 X 1.09 1.29 0.39 aegrom 0.69 0.79 0.79 0.95 0.79 0.99 1.29 1.49 1.75 6.49 0.65 3.79 2.15 r! 0.59 £steb 9.89 1.89 0.49 7.99 3.95 2.89 MAA/Att KWALITEIT GULDENS VOORDEEL Ter dood veroordeelde predikant spreekt in kerk te Kruiningen Sportieve seizoenstart van LAVA Jubileumconcert door Zeeuwse Koorschool BESPAAR OP MAANDAG DINSDAG Een weekend in Thom Snuffelmarkt- seizoen start in Zeelandhailen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 'Panther classic Als u dit prijskaartje bij een artikel in onze winkel ziet, dan weet u zeker dat u goedkoop uit bent. En blijft. Want de Laagste Maxis Prijzen zijn vaste prijzen en géén tijdelijke aanbiedingen. Bovendien staat Maxis garant voor de kwaliteit. Als voorbeeld hebben we een 30-tal van onze Laagste Maxis Prijzen voor u op een rijtje gezet. Dat bespaart u gezoek en geld. Je treft 't bij Maxis! Ontbijtkoek Engelse drop Steriel volle melk Zuiveldrank perzik Margarine Vloeibare schuurmiddel Tafelzout Atjar tjampoer Groentesoep Aroma nr. 3 Doperwten e.f. Tonijn olie Hamburgers Royal diner Mayonaise itjes Oploskoffie Suiker Maxiklonties Hazelnootpasta Tarwebloem Sinas/Drink/Cola fë liter 1.19 Rozebottelsiroop Broekluier maxi Kip- of varkenssaté Cornflakes Roomtoetje vanille Goudse jonge kaas Badschuim passion Aluminiumfolie aas .ion ,71 TTkWlT Adverteren in DB SCHELDEBODE geeft een verbluffend effect 307 Tennisracket. Maten 10-3C €84N SIA?- ICBIMIIM pak 700 gram Penny wafels pakje 8 stuks zak 400 gram fles 1 liter flacon 300 ml zakje 125 gram pakje 335 gram blik 46 cl flesje 0,2 liter pot 720 ml Franse mosterd blikje 200 gram pak 160 gram zak 4 kilo tube 170 ml pot 200 gram doos 1 kilo pot AQ 350 gram fles 1 /LH 0,5 liter leO Jr diepvries O jC pakje 120 gram pak 375 gram bekertje 200 gram 1 kilo flacon 5 liter pak 25 meter f25 Op deze drie dagen krijgt u een gratis spaar- zegel voor elke 25,- die u besteedt. Bij inlevering van een volle kaart (20 zegels) geeft Maxis u ƒ25,- korting op uw boodschappen! Maxis Middelburg, Pottenbakkerssingel 2 Maandag 11.00 - 18.00 Dinsdag 09.00-18.00 Woensdag 09.00-18.00 Donderdag 09.00 - 21.00 Vrijdag 09.00-18.00 Zaterdag 09.00 - 17.00 KRUININGEN Ontsnap pen aan de strop die eigenlijk een dag later om je nek zou worden gelegd. Hoe voelt dat. Dat is in het kort het thema van een lezing die door de Filippijnse voorganger Oswaldo Magdangal op don derdagavond 22 september in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Burgemeester Elenbaasstraat te Kruiningen zal worden gegeven. Uiter aard spreekt de dominee in dezen ook over Gods nabij heid in zijn angstige uren. Magdangal zat zeventig da gen in de Saoedische hoofd stad Riaad gevangen en was in 1992 tot de strop veroor deeld op beschuldiging van het leiden van een onder gronds kerkgenootschap. De dominee is op uitnodiging van de stichting 'Open Doors' van 21 tot en met 26 septem ber in Nederland. Magdangal werd naar zijn zeggen in Saoedi-Arabië ge durende zijn gevangenschap gemarteld maar voelde toch heel sterk Gods aanwezigheid om zicfi heen. Daarover ge tuigt hij nu in de hele wereld. Op eerste kerstdag 1992 zou hij eigenlijk zijn opgehangen,maar door tus senkomst van de Filippijnse regering die grote druk op Riaad uitoefende, mocht hij een dag voor zijn executie het land verlaten. De aanvang van de lezing is om 20.00 uur. De toegang is vrij. De lezing wordt muzikaal omlijst door het zangkoor De Hoeksteen uit Yerseke. GOES Op 24 september gaat het snuffelmarktenseizoen weer van start. De eerste markt in de Zeelandhallen zal onge twijfeld weer voor iedere beurs iets aantrekkelijks in petto hebben. Deze markt wordt ge organiseerd door organisatie bureau Linssen uit Bergen op Zoom. Wie geïnteresseerd is kan dus op 24 september in de Zeeland hallen terecht van 9.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs be draagt 4,50 voor volwasse nen. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar en senioren boven vijfenzestig betalen 3,-. MIDDELBURG De vereni ging LAVA (Lesbische en An dere Vrouwen Aktiviteiten) is het nieuwe seizoen gestart met een sportief kampeerweekend in Veere. Ondanks een flinke golfslag waagden de meeste vrouwen zich op het water en per kano werden bezoekjes ge bracht aan Kamperland en Veere. Na deze bruisende start gaat LAVA weer hard aan 't werk om een scala aan winteractivi teiten te organiseren. Net als voorgaande jaren kunnen vrou wen in Zeeland weer een geva rieerd aanbod verwachten. Een greep uit de plannen: Van 30 september tot en met 2 oktober organiseert LAVA een studie weekend in het studiecentrum Zeeland te Aardenburg, rond het thema: „Lesbisch zijn, hoe werkt dat Het weekend is bedoeld voor vrouwen die niet goed weten hoe ze om moeten gaan met hun lesbische geaard heid in werksituaies. Aan de orde komen vragen als: Ben ik openlijk lesbisch, of praat ik er niet over? Hoe kunnen colle ga's reageren Hoe reageer ik op 'lastige' vragen Loopt mijn functie geen gevaar Kan mijn vriendin mee naar een perso- neelsfeestje enz. enz. Gedu rende het weekend wordt er vooral gewerkt met de eigen vragen/werksituaties van de deelnemers. Deze winter organiseert LAVA weer een themacyclus in het Middelburgse Schutters hoftheater. Het thema voor dit jaar is „reizende vrouwen" en wordt gekoppeld aan de we reldvrouwenconferentie die in 1995 in Beijing, China wordt gehouden. Verschillende lan den/werelddelen passeren de revue en er zal daarbij aan dacht zijn voor de positie van vrouwen in de verschillende culturen. Het complete pro gramma van deze winterzon- dagmiddagbijeenkomsten wordt gepresenteerd op dins dagavond 4 oktober. Dan wordt de brochure uitgebracht, waarin de themabijeenkomsten nader worden toegelicht. 4 Oktober vertoont LAVA te vens de film „Song of the exi le" in het Middelburgse Schut tershoftheater. Aanvang 20.00 uur. Het is een film uit 1990 van de Taiwanese regisseuse Ann Hui. Op zondagmiddag 18 december staat Indonesië cen traal. Dan vertoont LAVA de film „Het land van mijn ouders" van Marion Bloem. De eerste bijeenkomst van de themacyclus wordt gehouden op zondagmiddag 20 novem ber. Carolijn Visser verzorgt een lezing over het hedendaag se China. Op zaterdagavond 22 oktober viert LAVA haar twee jarige bestaan met een swing- feest voor vrouwen in gebouw „De Schakel", Bachtensteene 14 in Middelburg. Ook Zeeuws-Vlaanderen wordt dit jaar niet vergeten. Op zon dagmiddag 6 november vindt daar een optreden plaats van Els Austmann in samenwer king met Dominique Mars. Zij brengen een programma van sketches en liedjes in zaal Por- gy en Bess in Temeuzen. Voor meer informatie over LA VA en haar activiteiten kunt u terecht bij het secretariaat dat gevoerd wordt door Adri Min naar. Zij woont aan de Burger weidestraat 21 in Middelburg. LAVA startte het seizoen met een sportief weekend aan en op het water. F0T0:MARTHA VERGOUWE GOES Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft in het kader van haar veertig jarig bestaan op vrijdag 23 sep tember een jubileumconcert in de R.K. Maria Magdalenakerk. De leiding heeft directeur/diri gent Evert Heijblok. Het con cert begint om 16.00 uur. Voor deze gelegenheid zal het koor op het orgel worden bege leid door de uit Alkmaar af komstige organist Kees Borne- wasser. Het concert zal worden gepresenteerd door Noël Caste- leyn. Het jongenskoor zal wer ken ten gehore brengen van de componisten: Fauré, Schubert, Gibbons, Wesley en Lalouette. De kerk gaat om 15.00 uur open. De toegang is vrij. Ter gelegenheid van het jubi leum is een gids uitgegeven met als titel: Veertig jaar voortgang in Koorzang. Naast de feitelij ke informatie over de afgelo pen decennia dat het koor be stond bevat de gids impressies vanuit verschillende invalshoe ken. Uiteraard zijn in de gids ook het complete jubileumpro gramma en de concertprogram ma's opgenomen. Deze feest gids is tegen betaling van zes gulden voor en na het concert te verkrijgen. Thorn, wit stadje aan de Maas in Limburg. Eeuwenoude straatjes met witgekalkte huisjes. Groene tuinen achter manshoge muren. Een adelaar in het plaveisel van een pleintje. Onder groene linden stroomt een kwikzilveren beekje. Kortom een bezoek meer dan waard. Te midden van dit vorstelijke stadje ligt het gezellige en comfortabele hotel "Hostellerie La Ville Blanche". Het hotel beschikt over een gezellige koffieshop, een intiem restaurant (4 bestekjes gekwalificeerd), een lounge en diverse ter rassen. Speciaal voor degene die zich een paar dagen wil laten ver wennen, organiseert de familie Joosten speciaal voor onze lezers een culinair arrangement bestaande uit: 2X overnachting in een kamer met bad/douche, toilet, radio, kleurentelevisie, telefoon en minibar. 2X uitgebreid onbijtbuffet. 2 X culinair drie-gangendiner. 1 X welkomstdrankje. 1 dag fietshuur. 1 typisch Limburgs Gouverneur bier, in het bruin café De Zonnewijzer. Prijzen: Arrangementsprijs 199.- Kinderen tot 2 jaar gratis Kinderen 2 tot 12 jaar 50% korting mits bij de ouders op kamer Periode arrangement: September/oktober 1994. Reservering: Hostellerie La Ville Blanche, Hoogstraat 2, 6017 AR Thom, tel. 04756-2341. i

Scheldebode | 1994 | | pagina 7