Buitenlandse klanken op Straatfestival Excursie naar eeuwenoude landgoederen Jongens betere Legobouwers Rederij Flandria neemt proef met vaartocht naar Antwerpen Kunst in de kluis op de Balans het weten waard Kortingsbon Straatfestival Leuke korting voor lezers van de Scheldebode Stichting Educatief Toerisme verzorgt dialezingen en excursies SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 305 VLISSINGEN Het Straatfestival begit aan zijn tweede week, met optredens van The Brothers Grimm, en de Gebroeders Flint, Ted Hawkins, Kaz Lux, B10f en Waidaiko Ichiro. Al deze artiesten geven gratis concerten op verschillende plaatsen in de binnenstad. Gratis is ook het VARA-kindersong- festival in het Arsenaaltheater. Niet gratis zijn het klassieke concert van het Novosibirk Philharmonic Orchestra en het optreden van Basily en Pep Bou. Lezers van De Scheldebode krijgen bij inlevering van onderstaande bon een korting van twee gulden vijftig voor een voorstelling naar keuze. Bij het WV is een gratis festivalkrant verkrijgbaar met daarin een compleet overzicht van alle activiteiten. Basily Pep Bou Songfestival OOSTKAPELLE In de Manteling bij Oostkapelle staan een hele reeks grote en kleine landgoederen zoals Hoogduin, Randduin, Duinvliet, Berkenbosch, Westhove en Duinbeek. De Manteling ontleent zijn naam aan de zoom, die de bossen als het ware vormen tussen zee en polder. Wandelend over de hoge duinenrij langs de kust heb je een weids uitzicht. De torens van het kasteel Westhove verhef fen zich boven de bomen, terwijl de verschillende kerktorens bij helder weer tot in de verre omtrek waarneembaar zijn. Na de inundatie in 1944 was het gehele laaggelegen deel van Walcheren van struiken en bomen ontdaan. Alleen het hoger gelegen gedeelte, de Manteling en de daarin gelegen landgoederen bleven daarvoor gespaard, al werd plaatselijk wel schade aangericht. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon verzorgt dinsdag 9 augustus een diapresentatie en een excursie naar de landgoederen Westhove, berkenbosch en Duinbeek. Westhove Westhove bos Duinbeek Berkenbosch HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN THUISZORG POLITIE KERKDIENSTEN Het Novosibirsk Philharmonic Orchestra is niet een van de oudste maar wel een van de betere Russische orkesten. Het orkest is min of meer een oor- logsking. In het begin van de Tweede Wereldoorlog werd het Leningrad Philharmonic geë vacueerd naar de Siberische stad Novosibirsk. De inwoners van de stad waren na de vele concerten zo enthousiast ge worden dat ze een eigen orkest wilden. In 1956 richtte Arnold Katz het Novosibirsk orkest op waarvan hij vandaag-de-dag nog steed de dirigent is. Het programma dat donderdag 4 augustus gespeeld wordt is puur Russisch. Naast Romeo en Julia van Tschaikowski wordt van Prokovjev het derde piano concert gespeeld. Afgesloten wordt met de tiende symfonie van Shostakovitch. Het concert begint om 20.00 uur. De groep Basily bestaat uit zes neven en broers van een van oorsprong Hongaarse zigeuner familie. Tegenwoordig wonen de jongens in Nederland. Ze spelen jazz-standaards en Spaans getinte stukken op een eigen gevarieerde wijze. Door de uitgebreide bezetting (viool, drie slaggitaren, sologitaar en contrabas) onstaat een vol en warm geluid. Het orkest be staat uit Tusci Basily -viool, Popy Basily -sologitaar, Gino Basily -slaggitaar, Zonzo Basi ly -slaggitaar, Martin Lim- berger -slaggitaar en Marino Basily -contrabas. Vooral Tucsi en Popy zijn ware virtuozen. Tucsi speelt al vanaf zijn twee de jaar viool. Toen hij vijf jaar was mocht hij al opdraven in het orkest van zijn ouders en nog eens vijf jaar laten richtte hij zijn eerste eigen bandje op. Nog later richtte hij samen met zijn neven Basily op. De groep is voortgekomen uit de traditie van de Hot Club de France muziek, die in de jaren dertig door de zigeunergitarist Django Reinhardt werd geïn troduceerd. Deze muziekstijl, een vermenging van jazz en zigeunermuziek kregen de jon gens door hun vaders en talloze andere muzikale familieleden met de paplepel ingegoten. Toch is Basily geen klakkeloze kopie van Django Reinhardt. 'De jongens hebben een aange boren talent om te improvise ren en ontwikkelen zo een steeds meer eigen soort muziek. Basily is maandag 8 augustus te beluisteren in het Arsenaal theater. Het optreden begint om 20.00 uur. Pep Bou is een bellenblazer. Maar niet zomaar een bellen blazer. Bellentovenaar past be ter bij hem. Uit zijn handen komen bellen in de meest won derlijke vormen, zelfs vierkan te. Maar bij blazen blijft het niet. Pep jongleert met ze, danst met ze en schept er zijn eigen melkwegstelsel mee. Zijn show, 'Buffaplanètes' is te zien in het Arsenaaltheater, woens dag 10 augustus om 21.00 uur. Vrijdag 5 augustus vindt in het Arsenaaltheater de Zeeuwse fi nale van het Vara Kindersong festival plaats. Het evenement wordt gepresenteerd door Jan Rietman. Een jury beoordeeld de kinderen op zangprestatie, presentatie en tekstvastheid. Verslaggever Ad Roos van de Scheldebode beoordeelt de kin deren op tekstvastheid en Frans Doeleman van de PZC jyreert de presentatie. Voor de beoordeling van de zangpresta ties was bij het sluiten van deze uitgave van de Scheldebo de nog geen duidelijkheid. Mo gelijk doet Jan Rietman het. De beste deelnemer gaat door naar de landelijke finale die in oktober ook in Vlissingen plaatsvindt omdat de winnares van vorig jaar een Zeeuwse is. Aan de Zeeuwse finale doen zestien kinderen mee. Zij wor den begeleid door een orkes tband. Het Kindersongfestival begint om 20.15 uur en de toegang tot het Arsenaalthea ter is gratis. Deze bon geeft voor maximaal twee personen recht op een korting van 2,50 voor één voorstelling of concert. Kopieën worden niet geaccepteerd. De bon is geldig in de week van 4 augustus tot en met 10 augustus. Ja, ik ga met De Scheldebode voordelig naar het Straatfesti val! Naam. Woonplaats. Ik ga naar de voorstelling: O. Novosibirsk Philharmonic Orchestra O. Basily O. Pep Bou 'Büfaplanetes' Reeds in een oorkonde van graaf Floris V komt de naam Westhove voor als zijnde een aan de Abdij te Middelburg toebehorende hof (20 sept. 1277). Dat de verschillende graven van Holland geïnteres seerd waren in het slot blijkt o.a. uit het bezoek dat Karei de Stoute in 1460 aan Walcheren brengt waarbij ook Westhove wordt aangedaan. De latere keizer Karei V (1500-1555) was er als vijfjarig kind te gast, terwijl hij er in 1540 nog eens vertoefde. Minder goed gaat het het kasteel tijdens de ge vechten tussen Spanjaarden en Geuzen in de jaren 1572-1574. De laatsten staken op 27 au gustus 1572 het kasteel in brand en lieten slechts een ruï ne achter. Overigens betekende dit niet het einde van het roem ruchte slot. Uit oude stukken blijkt het op 21 januari 1656 'Het Lindeboompje' te heten en werd wellicht als herberg ge bruikt. Wie nu op het slotplein bij de eeuwenoude linde staat, vraagt zich af of deze mis schien eerst 'het boompje' is geweest. De leeftijd van 800 jaar die thans wordt genoemd, dient in dat geval met een korreltje zout te worden geno men. Het Lindewegje is even wel nog steeds aanwezig. Dat Westhove er in de vorige eeuw prachtig moet hebben bijgelegen, moge blijken uit een uitspraak van een Belg die in 1874 Westhove bezocht: 'Als de rechters van Middelburg zó buiten wonen, hoe moet dan niet het huis van den president in de stad zijn'. Aan alle aardse roem komt echter een eind. In 1880 dreig de het gehele complex onder slopershamers te vallen. Ge lukkig kocht de zuster van de vroegere eigenaar het aan en gaf het in 1889 de bestemming 'kindertehuis'. In 1976 werd het geheel opgeknapt en de laatste jaren is het een jeugd herberg. Wie als natuurliefhhebber door de bossen rond het voormalige kasteel dwaalt, kan zich nau welijks voorstellen, dat het ge heel vroeger een parkachtig aanzien had, waar vooraan staande tuinarchitecten zich mee bezig hielden. Het oogt als een natuurbos met vele, soms fraaie eiken en oude beuken. Het geheel wordt door Staats bosbeheer beheerd en onder houden. Het staat echter onder sterke druk van zeewind en recreatie. In de Tweede Wereldoorlog is in opdracht van de Duitsers veel kostbaar hout gekapt. Be staande bomen kwamen daar door meer en meer in de wind te staan met als gevolg kale takken. Ook beschietingen de den veel bomen sneuvelen. Enkele jaren geleden is een begin gemaakt met het op nieuw inplanten van enkele ge deelten waarbij eiken en beu ken de voornaamste houtsoor ten zijn. Zo hoopt men het natuurgebied in stand te hou den en te verjongen. Het noordelijk bosgebied ligt op zandgrond en kenmerkt zich door een ondergroei van brede stekelvarens. Het meer zuid oostelijke deel heeft in '44-'45 gedeeltelijk onder water ge staan en bestaat uit jonge aan plant waarin esdoorn, essen en elzen domineren. De eiken ver tonen goede groei en de struik- laag bestaat in hoofdzaak uit vlier. De bosbodem is dan ook veel voedselrijker. Interessant is het voorkomen van heksen- kruid en gevlekte aronskelk. Duinbeek wordt reeds in 1350 in een leenbrief genoemd. Het was toen al een stenen huis omgeven door een gracht. De Heer van Veere, Wolferd van Borssele, had het in bezit. In 1401 werd het een leen van de graven, maar hield zijn rech ten. Later ging het over in handen van Filips II, koning van Spanje en bekend uit onze vaderlandse geschiedenis. Toen de vroegere burgemeester van Oostkapelle, mr. J.G. Sprenger (ong. 1860) de villa Berkenbosch sloopte en er na herbouw ging wonen, kwam Duinbeek leeg te staan. Toen hij in 1895 overleed, was het maar de vraag of beide huizen zouden blijven bestaan. Geluk kig waren er ook toen geïnte resseerden in oude cultuur. De panden werden aangekocht, gerestaureerd en opnieuw be woonbaar gemaakt. Een nazaat van genoemde burgemeester zetelde er in de zestiger en zeventiger jaren. Hij was de laatste burgemeester van Oost kapelle. Ook nu is het huis nog bewoond. Dit landgoed is nog betrekke lijk jon^, al schrijft de geschie- dennis reeds 3 V2 eeuw, .In 1717 is er sprake van 'twee huizen, schuren, bosschen, dreven, ho ven en vijvers'. Wellicht twee buitens bij elkaar?. Restanten van de vijver verraden een en ander. Thans wordt de villa in gedeel ten bewoond door de eigenaar en huurders. Het onderhoud van het landgoed, dat een ge heel vormt met Westhove en Duinbeek, geschiedt door Staatsbosbeheer. Een trekpleister vormt het zo genaamde 'Goudvissenkomme- tje', een ronde vijver die even wel geen goudvissen meer her bergt. Wel prijken aan de oever enkele fraaie moerascipressen met hun steltwortels, die als knieën uit de grond steken. Waterlelies en verscheidene oeverplanten geven het geheel een natuurlijk aanzien. Het complex landgoederen wordt afgesloten met Rand duin, een fraai ogend pand aan de Duinbeekseweg met daarbij behorende smalle strook bos, die bestemd is als rustgebied voor de hier vertoevende reeën en damherten. Over deze die ren en de overige natuur hoort u meer tijdens de excursie. De themamiddag begint om 13.30 uur. Kaarten kosten vijf tien gulden en zijn verkrijg baar bij het VVV en het Studie centrum Oranjezon aan de Schoolstraat 4, waarvandaan ook de start van de excursie is. OOSTKAPELLE Vorige week donderdag werden er bij Warenhuis Hogeweg Legobouwwed- strijden voor jongens en meisjes gehouden. Het aantal inschrijvingen overtrof de verwachtingen „We hadden nog wel twee wedstrijden kunnen organiseren", zegt mevrouw Hogeweg, „maar daar moet je dan toch ook weer begeleiders voor hebben." Er deden veel meer jongens dan meisjes mee aan de Legobouwwedstrijden en de bouwsels van de jongens zagen er ook stukken beter uit dan die van de meisjes. Alle emancipatorische inspanningen ten spijt. In de categorie vier tot en met zeven jaar ging de eerste prijs naar Kai Kinscher, de tweede naar Luuk v.d. Berg en de derde naar Robert-Jan Bezemer. Bij de oudere kinderen, tot en met elf jaar ging de eerste prijs naar Erik v.d. Berge, de tweede naar Jaap Dibbits en de derde naar Christian v. Dartel. De prijzen bestonden, zoals gebruikelijk bij Legobouwwedstrijden, uit dozen Lego. foto piet davidse Vlissingen - W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 79791. Zo Van Pelt, Julianalaan 7, tel 12225 Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg - Za M. de Vries, Herenstraat 18, tel. 01180-39933. Zo F. Heere, J. Huyssenstraat 15, tel. 01180-39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. C. Wattel, Amstel- straat 55 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Zo. H. Meijer, Ka- naaalstraat 70 Oost-Souburg, tel. 01184-61212 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Vr en Za R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle - Za en zo W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271 Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en Zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, 01186-1760 Meliskerke, tel. Za en zo J. Rombouts. Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882 Spreekuur van 11 tot 12 uur. Vlissingen - Vr 9 uur tot ma 9 uur H. Hament, tel. 79678 Middelburg - Vr 5 augustus tot vr 12 augustus Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr 5 augustus tot vr 12 augustus Apotheek Van de San- de, Badhuisstraat 30, tel. 12066 Gezelschapsdieren - R Roskam Kelderweg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. C. Brink, Meander laan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Vogelopvang Midden Zeeland, tel. 01180-28288. Gezinsverzorging 01184-14444 (pieper 168). Kruiswerk 01184-11877. Algemeen Maat- chappelijk Werk 01184-86400. Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11. Overige assistentie aanvra gen 01180-33333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. Rooms-katholieke kerk. Dom burg za 19, zo 10 uur. Koudekerke Dishoek zo 10 uur, Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e zaterdag 17 uur, zo 10 uur. Hoek steen Zo 11.30 uur St. Willibrord vr 9.45 Souburg Martinuskerk zo 10 uur Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur Vlissingen Open Hof zo 11.15 di 9 uur. Lieve Vrouwekerk za 19 uur,) zo 9.30 wo 9 uur. Ter Reede za 15 uur, Der Boede 2e, 4e, 5e za 10.30 uur. Vrouwenpolder zo 10 uur. Zoutelande Bosweg za 19 en zo 10 uur. Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke zo 10 en 19 uur, Dom burg zo 10 en 19 uur Gapinge zo 10 uurGrijpskerke 10 uur Klevers- kerke zo 9.30 uur Koudekerke zo —uur, Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur Nieuwland zo 9 uur Ritthem zo 10.30 uur. Oostkapelle zo 10 en 19 uur. Oost-Souburg zo 19 uur Zoute Viever zo 19 uur, Serooskerke zo 10 en 19 uur, Veere 9.30 Vlissingen, St. Ja- cobskerk zo 10 uur. Johanneskerk zo 9.30 uur Open Hof zo 9.30 uur. Schaapskooi zo 9.30 uur Ter Ree- de zo 19 uur Vrouwenpolder zo 11 uur Westkapelle zo 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk.' Gapinge —uur, Grijpskerke 19 uur, Koude kerke 9.30 Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg zo 9.30, Serooskerke uur. Vlissingen Pet- ruskerk zo 9.30 uur Vrouwenpolder 9.30 uur Veere uur Gereformeerde Gemeente. Vlis singen zo 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg zo 9.30 en 16.30 uur Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 en 16.30 uur Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg zo 10 uur. Vlissingen zo 10 uur Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost zo. 10.30 en 19.30 uur Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middel burg zo uur, Vlissingen 9.30 uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost- Souburg zo 13 uur, Koudekerke zo 12 uur Pinkstergemeente Middel burg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen e.o. 15.00 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30 uur, zo 11.30 uur Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 14.30. Evangelische Baptistengemeente Middelburg zo 10 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Seroos kerke do 19 West-Souburg zo 10 Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle zo. 9.30 Eglise Wallonne Middelburg uur Rafaël gemeenschap Eleos Olmenlaan 8 Middelburg 9.30 uur. De Christengemeen schap Hoogelande zo 10 uur VLISSINGEN Al bijna veertig jaar is Frlandria een begrip in Vlissingen. Als de schitterende salonboot van de ze Antwerpse rederij in het voorjaar de Koopmanshaven binnen vaart weten de Vlissin- gers dat het zomerseizoen be gonnen is. Duizenden Belgische gasten stromen elke zomer op nieuw de loopplank af om zich een uur of vier in de binnen stad te vermaken. Maar Vlissingers zelf konden tot nu toe met Flandria alleen een rondvaart maken langs de Walcherse kust. Ook leuk na tuurlijk maar toch verdroot het de Vlissingse WV dat er de DOMBURGSE DAG - Vanmiddag, woensdag 3 augustus wordt aan de Schelpweg de derde Domburgse Dag van dit seizoen gehouden. Er is een ambachtenmarkt met glasblazen, houtsnijden en poppenmaken. Een paardetram rijdt gratis rondjes met bezoekers en in de avonduren is er een kleder drachtenshow van Het Walchers Costuum. De ringrijders geven, eveneens in de avonduren een demonstratie van hun sport en de Salt Lake Jazz Band zorgt voor een muzikale bijdrage. ORGELCONCERT - Bram Beekman geeft dinsdag 9 au gustus een concert op het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het programma bevat enkele grote symphoni- sche werken en een hommage aan de 150 jaar geleden geboren organist Charles Marie Widor. Vanaf 20.00 uur speelt Beekman Fantasia en Fuga in g van J. Bach, Vater unser in Himmelreich van G. Böhm, uit symphonie nr. 4 Dolce, Scherzo en Finale van Ch. M. Widor, een improvisatie van Bram Beekman zelf en Pastorale en grote Fantasie über den Choral 'Wie schön leucht uns den Morgenstern' van Max Reger. WANDELEN - Wandelsportvereniging De Vrolijke Tip- perlaars houdt zaterdag 6 augustus haar tweede duin- en strandtocht over de afstanden 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. Het startbureau is bij de Kanovijver aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen. De lopers voor de langste afstand starten tussen 9.00 en 11.00 uur, de overigen tussen 9.00 en 13.00 uur. De routes lopen over het strand, de duinen en door het bos. ROMMELMARKT - De Hervormde Gemeente uit Oostka pelle houdt donderdag 4 augustus een rommelmarkt en bazar op het parkeerterrein voor de kerk. Voor de kinderen zijn er leuke spelletjes, voor ouderen een schiettent en steendruk ken. Verder worden er zelfgemaakte spulletjes verkocht en is er een koffie- en wafelkraam. In de hal van het hervormd Centrum is een grote boekenmarkt ingericht. De bazar/rom- melmarkt begint om 10.00 uur, om 19.00 uur is er een verkoping bij opbod. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor Artsen Zonder Grenzen en gedeeltelijk voor het onder houd van de kerk. COC- Het COC houdt zaterdag 6 augustus een lesbian party in het pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. Het pand is vanaf 21.00 uur geopend. Leden hebben gratis entree, niet-leden betalen vijf gulden. GEVONDEN - Bij de politie Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: hondentrimmer, kinder armband, bankpasjes, betonschaar, brillen, telefoontoestel, bankbiljetten, leren hoe, twee honden, jonge kat met lang haar, tuintafel, fietsen, portemonnees, sieradendoos, sleutels, kinderrugzak, broche, tas met breikatoen en een tas met kledingstukken. BEIAARDIER - Luc Rombouts verzorgt donderdag 4 augustus het beiaardconcert op de Lange Jan in Middelburg. Van 19.30 tot 20.30 uur speelt hij werken van Slivius Leopold Weiss, Georg Philipp Telemann, Arie Abbenes, Gary White, Ronald Barnes, Krank Dellapenna en Albert Gerken. Rom bouts studeerde aan het conservatorium te Hasselt en de beiaardschool in Mechelen. Hij is nu universiteitsbeiaardier van Leuven en stadsbeiaardier van Tienen. Ook geeft Rom bouts lezingen over de verschillende aspecten van de beiaardkunst en verzorgt hij eigentijdse uitvoeringen van muziek uit het herontdekte Leuvens Beiaardhandschrift. KERMIS - Burgemeester Rutten ontvangt vrijdag 5 augus tus de kermisexploitanten die dit jaar op de Middelburgse kermis staan. Tijdens de traditionele ontvangst in de voorhal van het stadhuis is er speciale aandacht voor mevrouw Vermolen die de kermisgangers al vijfentwingtig jaar van suikerspinnen voorziet. BOBBEJAANLAND - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde verzorgt dinsdag 9 augustus een uitstapje naar het familie park Bobbejaanland in België. De bus vertrekt 's morgens om 8.30 uur bij het wijkgebouw en is daar om 20.00 uur terug. Het reisje kost 35,- voor leden van de wijkvereniging en een tientje extra voor mensen die geen lid zijn. Aanmelden voor 5 augustus bij de vereniging. afgelopen jaren steeds 'nee' verkocht moest worden aan mensen die graag eens een tochtje naar Antwerpen wilden maken. Daar is nu verandering in gekomen, want op maandag 8 augustus vaart de Flandria nu eens van Vlissingen naar Antwerpen. Voorlopig gaat het om een proef. Als die slaagt is rederij Flandria van plan om volgend jaar vaker dit soort dagtrips aan te bieden. Het programma omvat een boottocht naar Antwerpen, een uitgebreide warme lunch aan boord, vier uur winkelen of stappen in Antwerpen en met een toeringcar terug naar Vlis singen. De afvaart vindt plaats om 12.30 uur vanuit de Koopmans haven bij het Bellamypark. Na de afvaart wordt de lunch ge serveerd, bestaande uit een aperitiefje, voorgerecht, hoofd gerecht, nagerecht, koffie, thee en passende wijnen. Het schip komt om 17.00 uur in Antwerpen aan bij het eigen ponton van Flandria aan het Steenplein. Dat is vlak bij de Grote Markt en het Maritiem Museum. De deelnemers heb ben dan de gelegenheid om zelfstandig de stad Antwerpen in te gaan tot 21.00 uur. Dan staat de bus gereed op het Steenplein om de gasten terug naar Vlissingen te brengen. Daar wordt de bus rond kwart over tien bij de Koopmansha ven verwacht. Het uitstapje naar Antwerpen kost voor volwassenen 75,-; voor kinderen tot en met elf jaar 55,-; voor 60-plussers, minder validen en groepen vanaf vijftien personen 65,- per persoon. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het VVV aan de Nieuwendijk. MIDDELBURG Gedepu teerde De Kok opent zaterdag 6 augustus de tentoonstelling van Roger Raveel in De Cilin der met het kunstwerk 'Het karretje van de ruimte'. De Cilinder staat bij het Zeeuws Museum op de Balans. De Cilinder is de kluis waarin het beeldende kunstvoorwerp 'het karretje van de ruimte' is opgesteld. De mensen kunnen door een aantal patrijspoorten het kunstwerk aanschouwen. Het is tegenstrijdig dat de kunst tussen de mensen wordt gezet en dat de kunst door de eigen plek in De Cilinder wordt geïsoleerd. Maar tevens is het een combinatie van een geslo ten ruimte, het landschap en het stadsbeeld. De Cilinder wordt getranspor teerd in het kader van de cul turele uitwisseling tussen de provincies Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderenen Zeeland. De Cilinder staat tot en met 4 september op de Balans en wordt vervolgens naar Goes, Gent en Oostende overge bracht. Het karretje van de ruimte. Het kunstproject wordt uitge voerd door Trechter 5, een stichting die initiatieven van beeldende kunstenaars steunt en waar mogelijk deze initia tieven uitvoert.

Scheldebode | 1994 | | pagina 5