Stichting Pro Auto is tegen verhoging provinciale opcenten Meer bestuursleden in Zeeuwse Dambond Le Due Quintet presenteert CD Nieuwe sponsor voor La Stradiva Middelkamp jubileert Swift houdt korfbalclinic Jeugd vanaf 10 jaar kan kennismaken met diverse spectaculaire sporten Middelkamp aan kop in KNWU clubcompetitie BUROVOOR RECHTSHULP Vlaamse kunst in bibliotheek Samenwonen en huren Schoolkinderen fietsen voor weeskinderen in Ethiopië Een avondje uit via de WV Reggaenight in de Piek Interculturele Vrouwendag MTV'69 op zoek naar jong talent Informatieavond peuterspeelzaal Vrije School SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 MEI 1994 313* Fietsen voor Israël Zeeuws M.P.M. wielerklassement VLISSINGEN Zeeland krijgt een Westerschelde Oever Verbinding voor snelverkeer. Het langzame verkeer - fietsers en voetgangers - mag geen ge bruik maken van de WOV. Voor het langzame verkeer komt er een zogenaamd voet- veer tussen Vlissingen en Bres- kens. Voor de financiering van dit voerveer wil de prvincie de provinciale opcenten op de mo- terrijtuigenbelasting met acht tien gulden verhogen. De Stichting Pro Auto is hier fali- kant tegen. De Stichting Pro Auto is van mening dat een voetveer voor langzaam verkeer absoluut niet gefinancierd dienst te worden door automobilisten, maar door de gebruikers van het voetveer zelf. Volgens Pro Auto zijn de au tokosten in Nederland al veel te hoog door toedoen van het demissionaire kabinet. Pro Au to heeft half april een open protestbrief aan Provinciale Staten gestuurd en tevens de Zeeuwse automobilisten opge roepen protestbriefkaarten te sturen naar het Provinciebe stuur. De protestactie heeft tot nu toe nog niet veel opgeleverd, er kwamen slechts negentien reacties bij de provincies bin nen.. Pro Auto heeft nu besloten om de protestactie te intensive ren. Mensen die mee willen doen aan de protestactie kun nen een briefkaart naar de Pro vincie sturen. De Stichting Pro Auto voert op 27 mei een gesprek met Gede puteerde Staten ten einde dit voorstel van tafel te krijgen. MIDDELBURG - Zaterdag 28 mei houdt korfbalvereniging „Swift" te Middelburg een korfbalclinic. Deze korfbalcli nic staat onder leiding van de vroegere bondscoach van de KNKV, Ben Crum, en enkele korfbalinternationals. Het is de eerste keer in Zeeland dat de korfbalclinic - die overigens nog in haar try-out-fase zit - wordt georganiseerd. Ben Crum, nationaal en inter nationaal geen onbekende in 'S-GRAVENPOLDER - In het Dorpshuis te 's-Gravenpolder wordt op vrijdag 3 juni de algemene vergadering van de Provinciale Zeeuwse Dambond gehouden, aanvang 20.00 uur. Aftredend en herkiesbaar zijn secretaris M. Provoost en jeugdleider P. Filius. Wed strijdleider Iz. op 't Hof stelt wegens gezondheidsredenen zijn functie ter beschikking. Het bestuur is van mening dat het aantal bestuursleden moet worden uitgebreid tot zeven. Als kandidaten worden voorge steld C. de Jonge van MDC, J. Honig (Zierikzee) en D. de Ja ger (PWG 's-Gravenpolder). Momenteel zijn twaalf vereni gingen aangesloten bij de PZDB, die in totaal 290 leden telt. Dat is twaalf meer dan vorig jaar. Deze groei is te danken aan een fors stijgend aantal pupillen en aspiranten. De grootste damclub in Zee land is PWG 's-Gravenpolder met een totaal aantal leden van 64. Daarna volgen De Een dracht (Tholen) met 42 en Aag- tekerke met 27 leden. In de landelijke competitie wist PWG 1 zich in het afgelopen seizoen te handhaven in de eer ste klas. Goes en Middelburg handhaafden zich in de tweede klas. In de Zeeuwse clubcom petitie werd De Eendracht uit Tholen kampioen. Hun clublid Toby Hage eiste tevens de per soonlijke Zeeuwse titel voor zich op. Tijdens de landelijke finale voor junioren reikte Ha- ge naar een gedeelde eerste plaats, maar verloor daarna de beslissende tweekamp tegen Mark Kemperman. Bij het WK voor junioren in Amstelveen klasseerde Toby Hage zich knap als vierde. In het Zeeuws sneldamkam- pioenschap veroverde de Goe- senaar Johnny de Leeuw voor de dertiende achtereenvolgen de keer de titel in de hoofdklas. Indeling persoonlijke wedstrijden seizoen 1994-1995. Hoofdklas: T. Hage, J. de Leeuw, D. Kasse, P. Schunselaar, E. Ha mers, J. van Beek, A. Kousemaker, J. Veerhoek, D. de Jager, D. de Rooy, C. de Jonge en J. Louwerse. Promotieklasse: J. Sinke, M. Anthonisse, R. van Eenennaam, F. Berkholst, M. de Jager, A. van de Schraaf, J. de Wild, M. Bronke, W. Koppejan, A. Janse, J. de Jonge en M.C. van de Plasse. Eerste klas: J. Grim, W. van Oppen, W. de Leeuw, J. Houmes, G. Franken, L. van Schagen, C. Korstanje, M. Poulisse, A. Smit, A. den Hollander, J. Vau- couleur en J. van 't Padje. MIDDELBURG Het Le Due Quintet presenteert op 28 mei de CD ONT in het centrum voor nieuwe muziek aan de Kloveniersdoelen. De presentatie, om 21.00 uur, wordt door het Quintet omlijst met muziek. Dat is dan meteen de laatste keer dat het Quintet zich muzikaal presenteert. Het Le Due Quintet heeft in de afgelopen vier jaar veel composities van de Zeeuwse componist Dies le Due ten gehore gebracht. Een groot deel van dit repertoire is nu vastgelegd op de CD. Van de CD zijn 250 genummerde exemplaren geperst, waarvan er al honderd bij intekening zijn verkocht. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad biedt spectaculaire sportdagen aan in de vorm van sportklassen, een project waar scholen, sportverenigingen of andere instanties gebruik van kunnen maken. Dit nieuwe ini tiatief is een goede mogelijk heid, om kinderen vanaf 10 jaar en ouder een zinvolle en leerzame dag aan .te bieden, in of buiten de provincie. De kin deren kunnen kennis maken met diverse takken van sport. In het Lifestyle Center 'High Five' in Goes kan de jeugd terecht voor zelfverdediging (judo), steps/aerobic of squash. De instructeurs van 'High Five' waarborgen de kwaliteit van deze leuke en uitdagende acti viteiten. In het golfcentrum 'Reymerswaal' leert men de be ginselen van het golfen, lucht- pistoolschieten en handboog- schieten. In het recreatiecen trum 'De Parel' staan op het programma bowlen, squashen en diverse wateractiviteiten en in Scharendijke is er een survi valdag in de natuur (vlotvaren, mountainbiken etcetera). In het sport- en receratiecentrum Westenschouwen in Burgh- Haamstede kunnen de kinde ren kennismaken met steps/ae robic en handboogschieten en daar wordt ook een Zeskamp gehouden. Op alle lokaties worden de activiteiten ver zorgd door deskundig kader. Dit alles kan bijvoorbeeld een leuk alternatief zijn voor het traditionele schoolreisje of sportdag. Voor de kosten van deelname en eventueel meer informatie kan contact worden opgeno men met Astrid Adriaanse van de Zeeuwse Sportraad, tele foon: 01180-40700. MIDDELBURG De stich ting Steun aan Israël en het Israël Comité houden op zater dag 28 mei een toertocht over Walcheren. Er is ook een par cours voor racefietsers uitge zet. De opbrengst van de tocht is bestemd voor de opvang van immigranten in Israël. De controleposten zijn tevens startpunten: bij het ANWB- kantoor op de Lange Geere in Middelburg, bij het Panne koekhuisje in Dishoek, bij bromfietshandel Joosse in Aag- tekerke en bij café 't Centrum in Serooskerke. De vertrektijd kan tussen 10.00 en 13.00 lig gen en het is de bedoeling dat om 16.00 uur iedereen 'rond' is. De tocht voert deels langs de kust, door de duinen en via het binnenland trug. Voor de snelle fietser is een parcours uitgezet over 34 of 52 kilometer. Deel nemers aan een van deze toch ten moeten om 10.00 uur star ten. Deelnamekaarten kosten 5 gulden voor volwassenen en 3 gulden voor kinderen tot 12 jaar. Vooraf inschrijven kan ook:01180-11719. DONDERDAG 26 MEI 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.45 Overzicht och tendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Politieke con sumententest, vragen aan politici over hun vakgebied. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Vragen staat vrij, luisteraars bellen rechtstreeks met deskundigen. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03 Een vak apart, programma over gewone en ongewone beroepen met muziek op verzoek. 17.03 Nieuws en actuali teiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuws overzicht. 17.35 Zegt u 't maar, luis teraars reageren op een actueel pro gramma. 17.55-18.00 De Agenda. VRIJDAG 27 MEI 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.45 Overzicht och tendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Straatrumoer, straatinterviews over het nieuws van de afgelopen week. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het Fort Zeelandia, programma over de Zeeuwse burger en zijn be stuur. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03 Uit, uitgaanstips voor het weekeinde. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, Zeeuwse MIDDELBURG De Vlaam se kunstenaar Guido Legrand exposeert tot en met 25 juni in de expositieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. Legrand (56) is vijfendertig jaar actief als kunstenaar en startte anderhalf jaar geleden uit onvrede met de bestaande galerieën zijn eigen galerie on der de naam Transformationeel atelier. Vanuit zijn holistische visie wil Legrand in zijn atelier kunst, gezondheidszorg, medi tatie en transformele work shops bundelen. „Alles moet samen één geheel vormen, ge dragen door eenzelfde idee" zegt hij er zelf over. En over zijn werk: „In de creaties van de kunstenaar moet je de kun stenaar zelf en zijn levenvisie terugvinden. Ieder werk bete kent iets, moet iets teweeg brengen bij de toeschouwer Kunst is communicatie, hel lukt of het lukt niet." Eén van de werken van Le grand. delkamp 632 punten; 2. WV Het Zuiden 373; 3. WV De Kempen 236; 4. ZWC Diana 215; 5. TWC Hart van Brabant 168; 6. WV Zuid Limburg 157; 7. WV Buitenlust 152; 8. TWC Tempo 142; 9. WV Uden 118; 10. WV Schijndel 104. Goes - De ZRTC Theo Middel kamp doet het tot nu toe voor treffelijk in de nationale KN WU clubcompetitie voor A-framateurs. Van de 22 deel nemende formaties heeft de Goese club na zes wedstrijden de leiding in het algemeen klassement. De stand in regio 3 van de clubcompetitie: 1. Theo Mid- De eerstvolgende wedstrijd wordt in juli verreden. opinieleiders bespreken de actuali teit. ZATERDAG 28 MEI 10.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. Voorbeschouwingen, rechtstreekse flitsen en nabeschouwingen van de 35e Ronde van Midden Zeeland. ZONDAG 29 MEI 10.03-11.00 'Die 's nog van voor d'n oorlog', Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. Vandaag: de heer Verlin de uit Terneuzen. 11.03-13.00: 'De Schoone Waardin', Cultureel zondag magazine met een centrale gast, de literaire rubriek van Lo van Driel, Zeeuwen in den vreemde en de klas sieke platenkeus van Herman Goetheer. 13.32-14.00; 14.25-14.30; 15.25-15.30; 16.25-16.30; en 17.05-18.00 uur Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 30 MEI 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie en om 7.25 weekendoverzicht sport. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.45 Overzicht och tendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 De column 'Bob en Co'. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.34 Wegwies. 12.43 Reportage, vraagge sprek. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepe re wezen van de sport. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal Nieuwsoverzicht. 17.35 De Zeeuwse Tijdmachine, vandaag: Het Zeeuwse trekpaard. 17.55-18.00 De Agenda. DINSDAG 31 MEI 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.45 Overzicht och tendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Actualiteiten- kwis. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provin cie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Verzoekplaten en ge lukwensen. 17.05 Nieuws en actuali teiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuws overzicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeerpoets, programma over natuur en milieu. 17.55-18.00 De Agenda. WOENSDAG 1 JUNI 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.45 Overzicht och tendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Gedane Za ken, over oud nieuws en hoe het afliep. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Zeeuwse Streken, programma over typisch Zeeuwse zaken. 12.55 De Agenda. 16.03 Het Kanaal door Zeeland, over kunst en cultuur in de provincie. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Eutebeute, programma over verhalen in Zeeland. 17.55 De Agen da. Onlangs kwam een samenwonend paar op het spreekuur in Middelburg. Het woonde al een paar jaar gelukkig samen en wilde graag, dat het huurcontract op beider naam kwam te staan. Op het moment dat ze gingen samenwonen had zij al een huurflat van de woningbouwvereniging en hij was bij haar ingetrokken. Zij vroegen zich af, of ook hij op het huurcontract kom worden bijgeschreven. De Wet geeft hiervoor een regeling. In artikel 1623h van het Burgerlijk Wetboek staat vermeld, dat de huurder van woonruimte en een ander die in de woning zijn hoofdverblijf heeft en met wie de huurder een duurzame gemeenschappelij ke huishouding heeft, aan de verhuurder kunnen verzoeken ermee in te stemmen, dat de ander medehuurder zal zijn. Er zijn dus 2 eisen nl. ergens zijn hoofdverblijf hebben - hetgeen betekent, dat men daadwerkelijk in de woning moet wonen - en een duurzame gemeenschappelijke huishouding, hetgeen op grond van praktische omstandigheden dient te worden bekeken. Als de verhuurder op het gezamenlijk verzoek van de huurder en de ander niet binnen 3 maanden verklaart, dat de andere persoon medehuurder kan worden, kunnen de huur der en de andere persoon gezamenlijk bij de kantonrechter een verzoek indienen. De kantonrechter zal het verzoek alleen maar afwijzen als de duurzame gemeenschappelijke huishouding nog geen 2 jaar heeft geduurd of als het verzoek slechts de bedoeling heeft de potentiële medehuurder op korte termijn de positie van huurder te verschaffen, of als de potentiële medehuurder vanuit financieel oogpunt onvoldoende waarborg biedt voor een behoorlijke nakoming van de huurovereenkomst. Het voordeel van medehuurderschap is, dat de medehuurder een zelfstandig huurrecht heeft. Dit speelt met name als de huurovereenkomst tussen de huurder en de verhuurder eindigt of als de samenwoning wordt verbroken. Overigens wordt men door te trouwen automatisch medehuurder. Als men eenmaal medehuurder is, kan het natuurlijk ook voorkomen, dat het samenlevingsverband of het huwelijk wordt verbroken. Bij het verbreken van het huwelijk wegens echtscheiding kan de rechter in de echtscheidingsprocedure bepalen, wie het huurcontract van de woning krijgt. Bij het verbreken van een samenlevingsverband kan de kantonrech ter bepalen wie de huurovereenkomst zal voortzetten. Uiter aard zal de rechter naar normen van redelijkheid en billijk heid en rekening houdend met de omstandigheden van het geval een beslissing nemen. In het geval van het paar dat het spreekuur bezocht, werd geadviseerd samen een brief op te stellen voor de woning bouwvereniging en bewijsstukken bij te voegen van het reeds meer dan 2 jaar samenwonen. Binnen een week nadat de brief was verstuurd, had de woningbouwvereniging reeds meegedeeld akkoord te gaan met het medehuurderschap. Aangezien elke zaak toch weer anders kan liggen, is het verstandig bij vragen hierover informatie in te winnen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120. In Vlissingen, „Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur. korfbalkringen, vindt het bij zonder plezierig om weer eens in Zeeland aan het werk te kunnen. Hij hoopt ook dat vele enthousiaste korfballers - met name het technisch kader van de Zeeuwse clubs - naar de clinic komen kijken. De clinic is bedoeld voor 14- t/m 17-jari- ge korfbaltalentjes. Iedere korfballer uit Zeeland, die aan de leeftijdsgroep voldoet, kan hieraan deelnemen. De deelna me is gratis, omdat Swift zijn hoofdsponsor bereid heeft ge vonden deze clinic te financie ren. Door deelname aan deze clinic kan men door middel van het afleggen van korfbaltesten een rapport over zichzelf laten op maken. Het rapport wordt met de speler besproken. Daarnaast ontvangt de speler technische adviezen. De clinic wordt ge houden op sportcomplex De Voorborch aan de Breeweg te Middelburg. De aanvang is 10.00 uur en zal om circa 14.00 uur worden beëindigd. VLISSINGEN De vereni ging Wereldkinderen en de Stichting Wilde Ganzen voeren deze zomer gezamenlijk actie om een aantal weeskinderen in Ethiopië een behoorlijk dak boven hun hoofd te geven. Ne derlandse schoolkinderen fiet sen geld bij elkaar en niet-fiet- senden kunnen een bedrag overmaken naar de stichting Wilde Ganzen. Deze stichting verdubbelt elk bedrag dat op het gironummer binnenkomt. Aan de rand van het stadje Debre Zeit wordt van de op brengst een huis gebouwd voor weeskinderen. Deze stad ligt zo'n 40 kilometer verwijderd van de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. In het nieuwe weeshuis komen jongens en meisjes te wonen die een groot deel van hun leven in vluchte lingenkampen hebben doorge bracht. Ze hebben door oor logsgeweld hun ouders en hun thuis verloren. Nu verblijven Bij de WV-kantoren aan de Nieu- wendijk in Vlissingen, aan de Duinweg in Oostkapelle en aan de Ooststraat in Zoutelande is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellingen in het hele land. Van ma. tot en met za van 9 to 17 uur kunt u bij het VVV een voucher kopen waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 11-6 Kassav; 24 t/m26-6 Mysteryland (house party); 9-7 It mega house party (Energie hal); AMSTERDAM t/m 28-8 '94 Cy rano; 12-6 Byrds; DIVERSEN 27-5 Deep Purple, Den Bosch; 19-6 Halfway Amster dam (John Hiatt, Grant Lee Buffa lo); 22-6 Mega Music Rock Expe rience (Aerosmith, Sass Jordan); 11 t/m 26-6 Muziekfestival West Bra bant, Bergen op Zoom; 23-6 Flaco Jimenez, Nijmegen; 2-7 Beachpop, Burghsluis (Radio's, Herman Brood, 2 Unlimited); 6-7 Womad festival (Peter Gabriel, Galliano); 8 t/m 10-7 North Sea Jazz Festival, Den Haag; 15-7 Eros Ramazotti, Eindhoven; 16/17-7 Belgium Rhy thm 'n Blues Festival, Peer; 30-7 Bryan Adams, Nijmegen; 18 t/m 21-8 Flevo Totaal, terrein Walibi- Flevo; 3-9 Taptoe Breda (w 13-07); MIDDELBURG Kinderen die geboren zijn in de jaren 1986 tot en met 1989 kunnen woensdag 1 juni meedoen aan een Jong Talent Test van turn vereniging MTV'69. Deze kinderen worden bij ge bleken geschiktheid opgeno men in een groep waarin zij worden voorbereid op het late re wedstrijdtumen. In deze groep wordt voornamelijk aan dacht besteed aan motorische basisscholing zoals coördinatie, lenigheid en snelheid. De test wordt gehouden in het sport- centum aan de Breeweg in Middelburg van 13.30 tot 15.00 uur. GOES - Stand in het Zeeuws/ Meeting Point Middelkamp wielerklassement na de wed strijd in Hulst; 1. Peter Mol (Kapelle) 49 pun ten; 2. Francois Franse (Kwa- dendamme) 38; 3.Wilfred Geijs (Kwadendamme), 25; 4. Peter Hoondert (Goes), 24; 5. Patrick van Passel (Sluiskil) 23; 6. Vital Timmermans (Yerseke) 21; 7.Jos Schipper (Hansweert) 19; 8. Mario van Vlimmeren (Hoe ven) 18; zij in een oud gebouw, terwijl een legertent als eetzaal fun geert en een voormalig theepa- viljoentje als klaslokaal. Wereldkinderen is een vere niging die zich inzet voor hulp aan kinderen in nood, waar ook ter wereld, ongeacht ras, geloof of huidskleur. Wilde Ganzen is een stichting die ie dere week een collecte organi seert om een concreet probleem elders in de wereld op te los sen. Van legaten en erfenissen die de stichting regelmatig ten deel vallen, kunnen veel aan vragen gehonoreerd worden, waaronder ook deze verdubbe lingsactie. Aan de sponsor fietstocht, die op vrijdag op Walcheren en Zuid-Beveland op vrijdag 27 mei verreden wordt, doen de leerlingen van de hoogste groe pen van basisscholen mee. Wie mee wil doen aan de verdubbe lingsactie, kan een bedrg over maken op giro 40.000 van de stichting Wilde Ganzen te Hil versum onder vermelding van 'Wereldkinderen Debre Zeit'. VLISSINGEN Zaterdag 28 mei is het de 'dag van de muziek'. Binnen dit kader vindt er in het jongerencen trum De Piek aan de Helle baardierstraat een reggaenight plaats met een optreden van de Terneuzense formatie One Drop. One Drop bestaat inmiddels drie jaar en heeft al diverse optredens achter de rug. De band speelt roots reggae, met muziek en teksten van eigen hand. De drie vocalisten zorgen voor een harmonieus geheel. De reggaenight begint om 22.00 uur en de entree be draagt vijf gulden. MIDDELBURG Een on langs opgerichte „Internatio nale Vrouwenwerkgroep" in de wijk Dauwendaele Middelburg houdt zaterdag 28 mei een „Open Interculturele Vrouwen middag" in het asielzoekers centrum aan de Kruitmolen- laan. De opzet van dit initiatief van enkele wijkbewoonsters is om door middel van deze contact middag de positieve kanten van verschillende culturen naar voren te halen. Medewer king wordt verleend door „Vranje" uit Vlissingen (dans en koorzang) en de Indonesi sche groep „Sinar Melati" met een show. De middag wordt geopend door wethouder mevr. E. van Brummelen-van Wilgen. Daarna zal Corrie Damen van het FNV Middelburg het thema „Rechten en plichten van de vrouw in Nederland" belich ten. Diverse vrouwen uit de deelnemende culturen vertellen over hun eigen ervaringen en geven informatie over hun land. Bezoeksters kunnen voorts genieten van demonstra ties met kleding (waaronder een aantal Zeeuwse kostuums) en van hapjes. Met deze manifestatie hoopt de initiatiefgroep ook de bewoon sters van het asielzoekerscen trum wat uit hun isolement te halen. De werkgroep (met vrouwen uit onder andere Chi li, Somalië, Marokko, Turkije en Nederland) staat open voor alle culturen. De „Open Vrou wenmiddag" in het asielzoe kerscentrum wordt gesteund door de Wijkvereniging Dau wendaele Middelburg, de ge meente Middelburg, het Wijk Ondersteuningspunt en het Provinciale Opbouworgaan Zeeland. Aanvang 13.30 uur. Toegang (alleen voor vrouwen!) gratis. VLISSINGEN Het damessloeproeiteam La Stradiva heeft een nieuwe sponsor. Jachthaven Delta Marina uit Kortgene heeft het sponsorschap overgenomen van café Pare Central dat vorig jaar voor de dames een sloep aanschafte. Delta Marina zorgt voor een ligplaats, trailer, roeitenue en het onderhoud aan de sloep. La Stradiva opende het seizoen goed met een derde plaats tijdens een race in het Friese Heeg. De negen dames hebben nog drie wedstrijden voor de boeg. GOES - Veertig jaar geleden werd in Goes de wielerclub 'Theo Middelkamp' opgericht. Vijftien jaar later kreeg de ver eniging er een toerafdeling bij. Deze feiten zullen dan ook niet onopgemerkt voorbij gaan. Hoewel het jubileumprogram ma in zijn totaliteit nog niet vast staat heeft de toerafdeling reeds besloten om haar leden in een nieuw fietsshirt te steken. Ook voor nieuwe leden is zo'n shirt beschikbaar. De toerders van 'Theo Middelkamp' ver schijnen dus binnenkort bij al le evenementen en wedstrijden in een nieuw tenue. Verder organiseert de toerafde ling op zondag 29 mei de 'Ronde van Midden-Zeeland' voor toerfietsers over de af standen 120 en 180 kilometer. De deelnemers volgen voor een groot deel dezelfde route die de profs en amateurs een dag te voren hebben afgelegd. Nieuw is dit jaar dat voor beginnende fietsers, die al of niet in gezins verband rijden, routes zijn uit gezet van 40 en 70 kilometer. In verband met het 25-jarig jubileum van Middelkamp's toerafdeling ontvangt elke deelnemer een leuke herinne ring en neemt tevens deel aan de gratis verloting, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Het vertrek van de toertochten vindt plaats bij het High Five Lifestyle Center bij het sport park 'Het Schenge' in Goes.ertrek van de tochten over 120 en 180 kilometer tus sen 9.00 en 10.00 uur en voor de afstanden 40 en 70 kilome ter tussen 9.00 en 11.00 uur. MIDDELBURG Per 1 sep tember start de Vrije School Zeeland met een peuterspeel zaal. Woensdag 1 juni is hier over een informatieavond in het gebouw van de Vrije School in Middelburg, aan de W. Arondeusstraat 59. Deze bij eenkomst begint om 20.00 uur. De peuterspeelzaal gaat plaats bieden aan peuters vfmaf 2Vi jaar. De sfeer in de klas is die van een grote huiskamer, met een plekje voor een poppenka- mer, een keuken voor alle pot ten, pannen en pollepels. De peuterspeelzaal gaat beschik ken over grote houten blokken en stok- en hobbelpaarden van natuurlijk materiaal. i

Scheldebode | 1994 | | pagina 13