Zakenflitsjes Staatscircus van Moskou in aantocht fff scheidebode De ecoband van Kwik-Fit Oranjerit het weten waard Veel belangstelling voor Kunstbende SVRZ stelt scriptieprijs in Palthe-zaak i Middelburg Samenwerking Bibliotheek en PTT Folderontwerp Delta College beloond met de tweede prijs Clown Popov brengt absolute wereldtop naar Middelburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 APRIL 1994 HUISARTSEN KERKDIENSTEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN THUISZORG POLITIE Jong talent Dolle boerderij Grootmeester Popov Karwei/Praxis Hardy Optiek Kamer van Koophandel ANWB Dodenherdenking Eerste prijs van drieduizend gulden 305 Vlissingen - Za W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zo P. Crama, Hogeweg 107, tel. 13459. Middelburg - Za P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 01180-39933. Zo F. Heere, J. Huyssenstraat 15, tel. 01180-39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. H. Meijer, Ka- naaalstraat 70 Oost-Souburg, tel. 01184-61212 Zo. vervanger A. Bouwmeester, Stationsplein 1 Ar nemuiden, tel 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo R. Ubels en M. Helmes, 't Plein Serooskerke. Tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel 01187-1234 West- en Midden Walcheren - Za en Zo B. Bouwense, Valkenis- seweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 Za en zo A. H. Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. Spreekuur van 11 tot 12 uur. Vlissingen - Vr 29 april tot vr 6 mei Apotheek Souburg, C. van Peres traat 1, tel. 61593 Gezelschapsdieren - R Roskam Kelderweg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. Th. Driehuis-van Ha- selen, Gerbrandystraat 151, Vlis singen, tel. 01184-66548. A. Me- ijns, Oostkapelseweg 12, Grijps kerke, tel. 01189-3060. Vogelop vang Midden Zeeland, tel. 01180-28288. Gezinsverzorging 01184-14444 (pieper 168). Kruiswerk 01184-11877. Algemeen Maat- chappelijk Werk 01184-86400. Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aanvra gen 01180-33333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. MIDDELBURG - Kwik-Fit, gespcialiseerd in het monteren van uitlaten, accu's, trekhaken, schokdempers en het verrich ten van APK-keuringen en on derhoudsbeurten, komt op de markt met een 'ecoband'. De ecoband is een zoge naamde vernieuwde band. Van een oude band wordt het res tant van het loopvlak afge schraapt en op het overgeble ven karkas een nieuwe laag rubber en een nieuw loopvlak gehecht. Met de huidige tech niek gaat het hergebruiken van banden beslist niet gepaard met kwaliteitsverlies. De kwa liteit en veiligheid van dergelij ke banden blijkt wel uit het feit dat bijna alle vliegtuig- en busmaatschappijen al jaren ge bruik maken van vernieuwde banden. Voor het hergebruik van banden is aanzienlijk minder grondstof nodig dan voor de fabricage van nieuwe. Dit le vert een besparing van 20 liter aardolie per band op. Boven dien heeft men voor een ver nieuwde band 5 kilo minder grondstoffen als rubber, nylon en staal nodig. Hergebruik ver mindert bovendien de groeien de autobandenberg. Niet alleen goed voor het mi lieu, de ecoband van Kwik-Fit, ook de portemonnee is er bij gebaat: tot 25% goedkoper dan een nieuwe merkband. VLISSINGEN MAC De Zeeuwen houdt zater dag 30 april de traditione le Oranjerit voor automo bilisten, motorrijders, bromfietsers en fietsers. Voor de fietsers is er een aangepaste route. Deelnemers kunnen star ten, in de A-klasse of de B-klasse, bij Tissink aan de Gildeweg in Vlissingen. Inschrijven kan van 13 tot 15 uur en bedraagt 7,50 (leden) of 10,Er is voor iedere deelnemer een prijs en die wordt uitge reikt direct na afloop in Hof van Walcheren in Koudekerke. MIDDELBURG Liefhebbers van Russisch top- circus komen op het komende weekend volop aan hun trekken. De sublieme clown Oleg Popov presen teert op de Hof van Tange zes voorstellingen van het Staatscircus van Moskou, in een ijzersterke bezetting met Kaukasische ruiters, torenspringers, Kirgiezische ballet-acrobaten, geniale slap-stick, sensaties aan trapeze en Russische schommel, Laika-honden en een compleet gedresseerde veestapel. Ruim 80 artiesten van wereldformaat plus een ballet en groot orkest werken mee aan dit Moskouse jubileumprogramma. MIDDELBURG Morgen ondertekenen de heer G. Mestrom, general manager te- lecomregio Zeeland, namens PTT Telecom en mevrouw mr. G. Huisman, directeur, namens de Zeeuwse bibliotheek een sponsorcontract. PTT Telecom en de Zeeuwse Bibliotheek zijn beide atief op de informatiemarkt en het sponsorcontract is voor de Zeeuwse Bibliotheek een eerste stap in de richting van nieuwe vormen van samenwerking. De komst van de Bibliofoon, het verrichten van on-line litera tuuronderzoek en het geauto matiseerde on-line catalogus- MIDDELBURG Het zal je toch maar gebeuren. Een vul pen die in de binnenzak van het colbert lekt of een peilstok die bij de controle van het oliepeil van de auto 'per onge luk' aan de broek wordt afge veegd. Kommer en kwel te over en het kledingstuk verdwijnt dan ook linea recta naar een specialist in dat soort rampen: het chemisch reinigingsbedrijf. Dat daarbij de naam 'Palthe' als eerste te binnen schiet is geen wonder, want sinds jaar en dag is 'Palthe' een begrip. Nog maar kort geleden opende Het Russische staatscircus on derscheidt zich door perfectie, originaliteit en een beeldscho ne choreografie in massale spektakel-acts, waarbij tafere len uit het oude Rusland tot leven worden gebracht. Zo presenteren de achttien Bondarew-acrobaten zich als middeleeuwse marktkooplui, die uit wedijver óm de gunsten van een mooie vrouw een sper vuur van fabelachtige sprongen uitvoeren met een Russische schommel en wipplanken. Vla- da Trofimov (22) is een feno meen, dat met een vijfvoudige salto een menselijke piramide van vier man compleet maakt! De Kaukasische ruiterformatie van hoofdman Irbek Kantemi- row bestaat uit tien jonge heet hoofden die de meest waanzin nige capriolen op en onder hun paarden uithalen als zij door de piste jagen. Met ware doodsverachting tourniqueren zelfs twee mannen tegelijk on der de buik van een onstuimige volbloed. Een meeslepend sa menspel van circuskunst en folklore. Uit Siberië stamt het zeven koppig vliegend trapeze-eska der Lozowik. Het publiek houdt de adem in als de roeke loze ster-vlieger Nicolay Bog- danov (35) geblinddoekt in de nok van het circus een drievou dige salto-mortale uitvoert. Plotseling wordt het aardedon ker in de tent. Alleen de fluo rescerende contouren van de luchtacrobaten verraden hun waaghalzerijen. Een recensent schreef: „als buitelende zalmen in het maanlicht". Oleg Popov bouwt ook aan de toekomst van zijn circus door jong toptalent van de Moskou- se Circushogeschool te recrute- ren. Maria (17) en Vilen (19) Li zijn jonge Kirgieziërs die in de stijl van het Kirov-ballet een pas-de-deux uitvoeren, op een wijze die de spot drijft met alle wetten van de zwaartekracht. Hun ballet-acrobatiek is in Rusland onovertroffen. Een andere nieuwe ster van de Russische Circusacademie is Irina Gordeeva (23), een beto verende slangevrouw. Het Ada gio van Albinoni vormt het muzikale decor van haar gra cieuze spel op een reusachtige kogel, dat door de onwaar schijnlijke elasticiteit van haar lichaam daadwerkelijk doet denken aan een python in men sengedaante. Veel humor en plezier bruist in het Staatscircus van Moskou. Popov koos voor agrarisch amusement. De Dolle Boerderij van Gabudlach Gibadullin, waar een compleet gedresseer de veestapel in razend tempo en spelenderwijs de rollen om draait: Zij dresseren hun mees ter... De lievelingen van het publiek zijn de witte Laika-honden van Joeriy en Valentina Sosin. Een golf van gelach gaat door het circus als deze opgewonden horde een trojka door de arena sleurt, waar de passagiers on derweg bij bosjes tegelijk vanaf tuimelen, waarna zij onver saagd proberen opnieuw een lift te krijgen. Zij zijn de tsaren van de muzi kale slapstick en schitterden in alle grote Amerikaanse shows: Het Trio Shahnin. Zij transfor meren een klassiek concert in een orgie vanuit elkaar vallen de muziekinstrumenten, met een verrassende dubbele bo dem aan het slot. Onze ster-voetballers zal het water in de mond lopen bij het zien van wonder jongleur Va lentin Tschernov. Op ontwape nende wijze slaagt hij erin een lawine van voetballen in de lucht te houden. Het program ma is rijk gevarieerd, want ook de adembenemende even wichtskunst van de Trinca's, de metgietijzeren aambeelden jonglerende sterkste man van Rusland, Usif Moustafaev, en Igor Petruhin met zijn meter slange tijgerpython oogsten be wondering. Maar de meeste sympathie gaat toch uit naar grootmeester Oleg Popov. Hij is met een reeks sublieme parodieën de rode draad die door het pro gramma loopt. Wij zien hem in nieuwe, poëtische entrees, zo als de jongleerrobot, de milieu- filosoof en de bloementove- naar, waarbij hij wordt geas sisteerd door zijn jonge vrouw Gabriëla, met wie hij in 1992 te Breda in het huwelijk trad. Gelukkig heeft hij ook zijn on vergetelijke evergreens van de tandarts, de slangebezweerder en het stelende hondje gepro longeerd waarmee hij de Gou den Clown van Monaco won. Popovs Staatscircus van Mos kou, waar 160 mensen werken en wonen, vormt een gemeen schap op zichzelf. Een rijdende school, een medische afdeling met arts, mobiele keukens en een fa?adewagen met de be kende ui-vormige koepels van St.-Etién-kathedraal op het Rode Plein maken deel uit van de meer dan honderd circuswa gens. MIDDELBURG Leerlingen van van het Delta College heb ben de tweede prijs gewonnen met hun ontwerp voor een huis-aan-huis folder voor de textielzaak Marca. Marca had de wedstrijd uitgeschreven in het kader van de week van de winkel. De opdracht van Marca was een nieuwe folder te ontwerpen waarin de martitieme lijn van Marca getoond wordt en waar bij rekening wordt gehouden met de winkelformule en de doelgroep. Onder leiding van docent Tom Zijnen ontwierp klas MB2B een folder van vier pagina's met een sterk mari tiem karakter. Thema werd de slogan 'de duik in het diepe'. Studenten van het Delta Colle ge fungeerden als fotomodel. Als beloning krijgt het Delta College een eervolle vermel ding in de Marca folder die deze week verschijnt. uitgave van: De Stem Weekbladen/Uitgeversmaatschappij De Stem BV 99e jaargang verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren in een oplage van 47.300 exemplaren kantooradres Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 fax 01184-11446 openingstijden: ma t/m vr 10.00-12.00 uur en 14.00-15.30 uur advertentieverkoop tijdens kantooruren tel. 01184-19910 Jos Rentmeester tel. privé 01195-5379 Volanda Krijger tel. privé 01184-11351 Sonja Broeders tel. privé 01184-79084 Mini's (kleine advertenties) kunt u zonder administratiekosten opgeven via tel. 076-236882 redactie tijdens kantooruren tel. 01184-19953 Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 correspondenten Andrien Smeels tel. 01180-39719 Jaap Klein tel. 01180-25185 Ad Roos teL 01180-2860 fotografen Harry de Lange tel. 01180-25195 Piet Davidse tel. 01180-23594 bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 01184:19910 De Kantemirov ruiters Op 5 mei strijkt deze karavaan in Middelburg neer op de Hof van Tange, waar de grote tent wordt opgebouwd. De voorstel lingen zijn op vrijdag 6 mei, zaterdag 7 mei en zondag 8 mei en beginnen vrijdag en zater dag om 16.30 en 20.00 uur en zondag om 16.00 en 19.00 uur. De circuskassa's zijn geopend vanaf 5 mei, 10.00 uur. Kaar ten zijn eveneens te koop bij het VW-Middelburg, A.J. Bur ger aan de Korte Delft 7 in Middelburg; Boekhandel Joos- sens, Langstraat 45, Arnemui den; Sigarenmagazijn L. Kerk- hove, Kanaalstraat 4, Souburg; VVV-Westkapelle, en het VW- Zuidwest Walcheren, Duin straat 2, Koudekerke. De prij zen van de kaarten variëren van 19,50 voor een kinder kaartje op de tweede rang tot 47,50 voor een logeplaats. Praxis en Karwei op het industrieterrein Arnestein in Middelburg zijn op Koninginnedag geopende. Om in feeststemming te komen is er gratis koffie, thee en frisdrank èn een oranjetompouce voor alle klanten. Voor de kinderen is er een groot springkussen. Hardy Optiek aan het Bellamypark in Vlissingen heeft volgende week een Italiaanse week waarin de collectie Italiaanse monturen wordt getoond. Voor de klanten zijn er Italiaanse versnaperingen en Italiaanse verrassingen om mee naar huis te nemen. De Kamer van Koophandel in Middelburg begint eind mei met een cursus voor mensen die van plan zijn om voor zichzelf te beginnen en die al een omlijnd ondernemersplan hebben. Het plan staat centraal in de cursus. Deze vindt plaats op 21 en 28 mei, 4, 11, 18 en 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur. Volgende week, 5,6, en 7 mei is de ANWB vestiging te Midelburg ingericht rondom het thema 'kamperen'. Voor de beginnende en de ervaren kampeerder is er informatie over verzekeringen, tenten, caravans, vouwwagen, kampeerauto's en campings in binnen- en buitenland. Voor deelname aan caravantrainingen zijn er speciale kortingsbonnen. MIDDELBURG 'Zwart wit en alles wat daartussen zit'. Met dit thema in het hoofd presenteren zo'n honderd Zeeuwse jongeren hun per soonlijke kijk op kunst en cul tuur tijdens de Zeeuwse voor ronde van De Kunstbende die zondag 1 mei in de Schouw burg aan het Molenwater plaatsvindt. De Zeeuwse jeugd heeft zich ook dit jaar niet onbetuigd ge laten: er zijn zo'n zeventig kunstprodukten inzonden van de meest uiteenlopende soort. Er worden foto's en werkstuk ken in de categorie 'ontwerpen' en 'alles mag' geëxposeerd, er worden gedichten en verhalen voorgelezen en het toneeel van de schouwburg wordt zondag in beslag genomen door vij fentwintig korte acts, sketches, dansjes of liedjes die allemaal een ding gemeen hebben: ze zijn door de deelnemers zelf bedacht en worden door hen op eigen kracht uitgevoerd. Het programma van de voor ronde begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Wanneer de jury zich over de uitslag buigt vermaakt cabare tier Robert Brouwede aanwezi gen met het programma De tocht naar de Tegenpool, waar mee hij de tweede prijs heeft Robert Brouwer gewonnen op het Leids caba retfestival. Om 19.30 uur maakt de jury de uitslag be kend en ontvangen de win naars in alle disciplines hun prijs: het gouden, zilveren of bronzen ratje, de startbewijzen voor de finale in Utrecht en de prijs van de Zeeuwse organisa tie. Dit laatste is de vervulling van een Culturele Wens die door de winnaars zelf mag worden ingevuld. De winnaars van de eerste prijzen treden bovendien op tijdens de Mid delburgse Grachtenfeesten in september. De toegang tot de schouwburg is gratis. VLISSINGEN Eenmaal per jaar is het twee minuten stil in Nederland, wanneer op 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht wor den. Bij de monumenten op de Sloe- dam in de gemeente Arnemui den begint de plechtigheid om 18.00 uur. In Gapinge vertrekt een stille tocht vanaf de N.H.- kerk naar het oorlogsmonu ment op de begraafplats aan de Schellachseweg om 19.45 uur. In Serooskerke worden om 19.45 uur bloemen gelegd bij het bevrijdingsmonument bij de N.H.-kerk, waarna de her denking plaatsvindt bij het oorlogsmonument op de be graafplaats. In Veere start de stille tocht om 19.30 uur vanaf de Grote Kerk. De herdenking is bij het oorlogsmonument op de oude begraafplaats. Het programma in Middel burg wijkt af van dat van vori ge jaren omdat de hele plech tigheid nu op het Abdijplein wordt gehouden. De plechtig heid begint om 19.30 uur. MIDDELBURG De SVRZ stelt een jaarlijkse scriptieprijs in voor studenten in de gezond heidszorg en ouderenzorg. Voor de winnaar ligt een geldbedrag van drieduizend gulden gereed plus een kunstwerkje. Verder zijn er nog twee aanmoedi gingsprijzen van elk duizend gulden beschikbaar. De prijzen worden voor de eerste keer uit gereikt in 1995. Alle studenvn in de gezond heids- en ouderenzorg kunnen hun eindwerkstuk of scriptie inzenden om in anmerking te komen voor de scriptieprijs. De inzender dienst bij voorkeur door studie of afkomst een band te hebben met de provin cie Zeeland. De scripties wor den beoordeeld door een des kundige jurry onder voorzitter- schpa vna een lid van de Raad van Bestuur van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ).Een belangrijk crite rium bij de beoordeling van de scripties is de vraag wat de betekenis is voor de praktijk in de instellingen. De SVRZ wil met het instellen van de scriptieprijs een bijdra ge leveren aan de ontwikkeling van kwaliteitszorg en belang stelling wekken voor een baan in de zorg. Concrete aanleiding voor het instellen van de scrip tieprijs is onder andere het 45 jarig bestaan van de stichting. De voorzitter van de Raad van Bestuur van de SVRZ maakte de scriptieprijs bekend tijdens het symppsium Zorg om Iden titeit dat vrijdag 22 april ge houden werd. netwerk in de provincie zijn enkele voorbeelden van dien sten die zonder telecommuni catie ondenkbaar zijn. Zowel de bibliotheek als PTT Telecom gebruiken en geven vorm aan de steeds realistischer 'elektro nische snelweg'. Het sponsor contract geldt voor drie jaar. In deze periode worden door PTT Telecom op de achterzijde van de zes bibliobussen commer ciële boodschappen aange bracht. In de hal van de biblio theek komt vanaf 28 april een telecenter te staan. Dit pu blieksvriendelijke center ver vangt de verouderde telefoon cel bij het restaurant en biedt onder meer ook de mogelijk heid om kleurenkopieën te ma ken. Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1ste, 3de en 5de za 19.15 uur. Middelburg Petrus en Paulus- kerk 2e en 4e zaterdag 19 uur, zo 10 uur. Hoeksteen Zo 11.30 uur St. Willibrord vr 9.45 Souburg Marti- nuskerk zo 10 uur Zoute Viever 1e en 3e za 9 uur Vlissingen Open Hof zo 11.15 Lieve Vrouwekerk za 19 uur, zo 9.30 Ter Reede za 17 uur, Der Boede 2e, 4e, 5e za 10.30 uur. Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke zo 10 en 19 uur, Dom burg zo 10 en 19 uur Gapinge zo 10 uur, Grijpskerke 10 en 19 uur. Kleverskerke zo 9.30 uur Koude kerke zo 9.30 uur, Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur Nieuw land zo 10.30 uur Ritthem zo 9 uur. Oostkapelle zo 10 uur. Oost-Sou burg zo 9.30 en 19 uur Zoute Viever zo 19 uur, Serooskerke zo 10 en 19 uur, Veere uur Vlissin gen, St. Jacobskerk zo 10 uur. Johanneskerk zo 9.30 uur Open Hof zo 9.30 uur. Schaapskooi zo 9.30 uur Ter Reede zo 19 uur Vrouwenpolder zo 10 uur Westka pelle zo 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Gapinge uur, Koudekerke zo 9.30 uur Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost- Souburg zo 9.30, Serooskerke —uur, Vlissingen Petruskerk zo 9.30 uur Veere zo 9.30 uur. Gapin ge 14.30 uur. Gereformeerde Gemeente. Vlis singen zo 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg zo 9.30 en 16.30 uur Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Christelijk Gereformeerde Kerk. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur. Ne derlands Gereformeerde Kerk Middelburg zo 9.30 en 17 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg zo 10 en 19 uur. Vlissingen zo 10 uur Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost zo. 10.30 en 19.30 uur Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middel burg zo —uur, Vlissingen 9.30 uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost- Souburg zo 10 uur, Koudekerke zo 12 uur Pinkstergemeente Middel burg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen e.o. 15.00 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 14.30. Evan gelische Baptistengemeente Middelburg zo 10 utir. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evange liegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle zo. 9.30 Eglise Wallonne Middelburg 16.30 uur Rafaël gemeenschap Eleos Olmenlaan 8 Midelburg 9.30 uur. De Christengemeenschap Hoogelande zo uur i Jos Meijer, die sinds 1990 een Palthe-zaak in Vlissingen heeft zijn tweede reinigingsbedrijf aan de Segeersstraat 33 in Middelburg en voerde direkt enige veranderingen in om zijn bedrijfsvoering zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Zo zijn er inmiddels op Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen ette lijke depots waar de mensen hun te reinigen kleding kunnen brengen en halen en zorgt een pendeldienst met de bedrijfs wagen voor een 24-uurs-servic- e. „Absoluut vandaag gebracht en morgen klaar", verzekert Jos, die samen met echtgenote Paulien, dochter Patricia, zoon Richard en medewerkster Vi vian het (bijna) familiebedrijf leidt. Een andere verandering die Meijer heeft ingevoerd is een nieuwe reinigingsmachine, die meer dan voldoet aan de laat ste milieu-eisen en de meest recente verandering die Meijer heeft doorgevoerd is dat de prijzen omlaag zijn gegaan in plaats van omhoog, zoals te doen gebruikelijk. Het Milieu gaat Meijer en de zijnen ter harte, zo blijkt. „Wasvoor schriften van kleding worden in principe door de fabrikant van de kleding gemaakt", ver telt Meijer. „Als er op zo'n etiketje in de kraag een 'F' staat, betekent dat dat de kle ding moet worden gereinigd met een stof waar CFK's in zitten. CFK's tasten de ozon laag aan en dragen bij aan het broeikkaseffect. In veel geval len is het echter ook mogelijk om op een veel milieuvriende lijker manier te reinigen en daar zijn we ook constant mee bezig". Om bij te blijven moe ten er natuurlijk de nodige cur sussen worden gevolgd en ge tuige de diploma's plus de no dige ervaring is een advies van Meijer dan ook een 'echt ad vies'. Het beste advies ligt ech ter voor de hand: ga bij vlek ken niet zelf experimenteren zodat de ellende nog groter wordt maar breng het bij Palthe. Déar weten ze wat er mee moet gebeuren. Jos Meijer en Vivian van Dalen in de nieuwe Palthe vestiging in Middelburg. foto harry de lange foto roland smulders Vlissingen - Vr 9 tot ma 9 uur H. Klompe, tel. 71140 Middelburg - Vr 29 april tot vr 6 mei Apotheek Welsinge, JW Thi- bautstraat 45

Scheldebode | 1994 | | pagina 5