Zakenflitsjes Golff-supermarkt Arnemuiden open Beurs voor verliefden en verloofden Kinderen zwemmen voor Colombia Natuurlijk tuinieren Uitvoering Concertina het weten waard Uitvoering kindertheater Open podium voor kinderen Een avondje uit via de VW Sherryconcert in Grote Kerk Muziek en songfestival voor verstandelijk gehandicapten Nieuw eetcafé De Ruyter Vlinderstichting en Albert Heijn samen in actie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 APRIL 1994 3o; Vlinderreis Love Honeymoonbeurs in De Stenge Stofzuigers NBBS Rabobank HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN THUISZORG POLITIE KERKDIENSTEN Maak van uw tuin een vlindertuin VLISSINGEN In samenwerking met het filiaal Gildeweg van Albert Heijn voert de Vlinderwerk groep Midden-Zeeland een actie om iedereen kennis te laten maken met de dagvlindersoorten die in Zeeland voor kunnen komen. Op de bloemenafdeling van het AH-filiaal aan de Gildeweg worden vlinder- lokkende planten en bloemzaden nog eens extra onder de aandacht gebracht en er is een informatie zuil ingericht door de Vlinderwerkgroep Midden- Zeeland. In samenwerking met de Vlinderstichting Wageningen zijn prachtige prijzen te verdienen voor 'vlinderaars', die met behulp van een waamemings- formulier gedurende een seizoen bijhouden welke vlinders ze tegenkomen in eigen tuin of in duinen en natuurgebieden. Voor de jeugd tot en met 12 jaar is een speciale actie opgezet, waarvoor de basisscholen op Walcheren benaderd worden. Vorig jaar werd de Vlinder werkgroep Midden-Zeeland opgericht, die zich ten doel stelde op locaal en regionaal niveau informatie over dag vlinders te verzamelen en te verwerken. Op langere termijn wil de werkgroep komen tot uitgave van een regionale of VLISSINGEN De cursisten van kindertheater Assie spelen het stuk 'De betoverde Put' op 23 en 24 april in het Vest zaktheater en op 1 mei in het Middelburgse Minitheater. De spelers van 8 tot 13 jaai; vertellen met tekst en zang het verhaal over een verdwenen koningin en een koning met een lege schatkist. Er gebeuren veel geheimzinnige dingen in het paleis, waar ook een stief moeder rondwaart. De regie is in handen van Astrid den Ex- ter. Het stuk is bedoeld voor kinderen van 6 tot 13 jaar. Kaarten reserveren telefonisch (01180-33783) of op de dag van de uitvoering aan de zaal vanaf 10.00 uur. In Middelburg zijn de kaarten in de voorverkoop bij Loeks Boekhandel. De voorstellingen beginnen steeds om 16.00 uur. provinciale vlinderatlas. De werkgroep legt ook contacten met andere natuurorganisaties en gemeenten, om op het be lang van vlindervriendelijk be heer te wijzen. De activiteiten van de jonge werkgroep wer pen al vruchten af. Het aantal leden en donateurs groeit ge stadig, er worden met de regel maat van de klok lezingen ge geven en excursies gehouden en de contacten met gemeente lijke instellingen zijn talrijk. Eén van de projecten voor het komend jaar is het vullen van het vlinderprieel in de nieuw aan te leggen tuin bij het Bio logisch Museum in Oostkapel- le. De werkgroep zorgt voor een beplantingsplan en een in formatiepaneel. Bij de vlinderlokkende bloemzaden en planten die Al- bert Heijn in het assortiment heeft hoort een landelijke actie. Wie bij de bloemzaden een te kening, illustratie of collage rond het thema vlinders maakt, kan een speciale vlinderreis door de Belgische Ardennen winnen. Wie planten en strui ken koopt kan meedoen met een slagzinnenwedstrijd, waar bij een fotocamera ter waarde van 1500 gulden te verdienen valt en een gratis cursus vlin- ARNEMUIDEN Op dinsdag 26 april gaan de deuren open van de nieuwe Golff-super markt. Voor het publiek wordt open huis gehouden op maan dag 25 april van 19.00 tot 21.30 uur. De Golff-supermarkten waren voorheen voornamelijk in noord, oost en midden Neder land te vinden. Met de omscha keling van twintig Eurosuper markten uit Zeeland naar Golff-supermarkt komt het to taal aantal Golff-supermarkten op vijfenzestig en is de keten goed op weg een landelijk be drijf te worden. De overgang naar de Golff-su permarkt levert de ondernemer de Kok en zijn medewerkers veel voordelen op. Maar het zijn voornamelijk de klanten die met deze Golff-su permarkt beter uit zijn zeggen de ondernemers zelf. Door een uitgebreidere dienstverlening van de Golff-supermarkt kan de ondernemer nog professio neler werken. Hierdoor kan de consument nog meer service van de supermarkt verwachten. De klant zal vooral de fris- ogende huisstijl opvallen. Ver der heeft de Golff-supermarkt een zeer uitgebreid assortiment en zeer aantrekkelijke prijzen. De keten staat bekend om de leuke consumentenacties die regelmatig in de winkels wor den gehouden. Op dit moment doen de super markten al mee aan de voor jaarsactie van de Golff-super markten. De slogan van de Golff-super- marktketen: 'Golff meer plezier van je gulden', is dan ook zeker op zijn plaats. Ook zullen de artikelen in de supermarkt nog gemakkelijker te vinden zijn door de groepsaanduidingen. In enkele winkels is al een begin gemaakt met een kleine verbouwing. Verder zullen de consumenten gewoon de ver trouwde gezichten van onder nemers en medewerkers blijven zien. In de week van de opening zullen er speciale openingsacti viteiten zijn. Er zijn spectacu laire aanbiedingen en tal van verrassingsactiviteiten. VLISSINGEN Op bevrij dingsdag, 5 mei, kunnen kinde ren optreden op een podium op de Zeilmarkt. Zo'n optreden mag een kort toneelstukje zijn, een liedje, een dansje of het bespelen van een muziekinstrument. Elk optreden mag, zolang de kinderen het zelf doen. Het is dus niet de bedoeling dat er geplaybackt wordt. Kinderen die het leuk vinden om eens voor publiek op te treden kun nen zich opgeven bij het SCW aan de Hogeweg 103 in VLis- singen. Dat moet dan wel voor 29 april gebeuren. uitgave van: De Stem Weekbladen/Uitgeversmaatschappij De Stem BV 99e jaargang verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren in een oplage van 47.300 exemplaren kantooradres Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen tel. 01184-19910 fax 01184-11446 openingstijden: ma t/m vr 10.00-12.00 uur en 14.00-15.30 uur advertentieverkoop tijdens kantooruren tel. 01184-19910 Jos Rentmeester tel. privé 01195-5379 Yolanda Krijger tel. privé 01184-11351 Sonja Broeders tel. privé 01184-79084 Mini's (kleine advertenties) kunt u zonder administratiekosten opgeven via tel. 076-236882 redactie tijdens kantooruren tel. 01184-19953 Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 correspondenten Andrien Smeels tel. 01180-39719 Jaap Klein tel. 01180-25185 Ad Roos tel. 01180-2860 fotografen Harrv de Lange tel. 01180-25195 Piet Davidse tel. 01180-23594 bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 01184-19910 Vlinders 'spotten', een fascinerende vrijetijdsbesteding ders fotograferen aangeboden wordt. De Vlinderstichting in Wageni- ningen publiceerde afgelopen maand een boekje Vlinders kij ken in de duinen door ir. Inge van Halder, waarin beschreven staat welke vlinders er door de seizoenen heen te zien zijn in de verschillende duinvegeta ties. Ook vertelt het in 't kort iets over de leefwijze van deze vlinders. Van de diverse vlin dersoorten zijn duidelijk her kenbare kleurenafbeeldingen opgenomen. Het is daardoor tegelijkertijd een handige gids, die goede diensten kan bewij zen bij duinwandelingen. Het boekje kan besteld worden bij foto anton baaijens de Vlinderstichting, postbus 506, 6700 AM Wageningen, tel. 08370-24224. Het kost 7,50 gulden, verzend- en admini stratiekosten bedragen 6,50 gulden. HEINKENSZAND Ver liefde, verloofde en andere aanstaande stelletjes kunnen komend weekend hun hart op halen in De Stenge in Hein- kenszand. Daar wordt dan de eerste 'LOVE HONEY- MOONBEURS' gehouden. De ze beurs belicht alles was met ■„de mooiste dag van je leven" te maken heeft. Wat is er te verwachten in De Stenge? Een grote plaats neemt de bruidsmode in. Modellenbu reau Souplesse presenteert ie der uur een compleet modepro gramma. Tussen de shows zal tevens diverse malen een live optreden plaatsvinden van zanger-enter tainer Wally Preyll. Zijn reper toire bestaat uit Golden Oldies die langzaam overgaan naar diverse andere muzieksoorten waaronder sinds kort ook Ne derlandstalig. Juweliers tonen u naast juwe len, goud, zilver en diamanten natuurlijk de mooiste trouw-, verlovings- en vriendschaps- ringen. Op de beurs kunt u ook ideeën opdoen voor de locatie van het feest o.a. bij een rede rij. Verder kunt u zich over trouwauto's laten informeren, over vervoer naar het stadhuis, over de bruidstaart, de bruids suikers en over de huwelijks reis. Maar dat is niet alles. Ook aan de geschenken, de huwelijks- kaarten, de schoonheidsspecia liste, de kapper, de nagelstu dio, serviezen en bestek, de schoenen, de videoreportage, de lingerie, brillen en nog veel meer is gedacht. Anders. Van de gemeente Borssele komt ie mand informatie geven over de sluiting van het huwelijk en wat daarbij komt kijken. Ook als u niet gaat trouwen, maar gaat samenwonen, moe ten er dingen goed geregeld worden. Notaris mr. C.W. Rin geling staat op de beurs om u te informeren over samenle vingscontracten, huwelijks voorwaarden en zo meer. Aan de verzekeringen is gedacht en natuurlijk het huis met de (eventueel) daarbij behorende hypotheek en de inrichting. Als de beurs aanslaat, komen er mogelijk twee keer per jaar dergelijke beurzen in Zeeland. In ieder geval is het de bedoe ling ieder jaar een beurs op dit gebied te houden. De Love Honeymoonbeurs in De Stenge is op 23 en 24 april van 11.0 tot 18.00 uur geopend. De toegangsprijs is 10,- voor volwassenen, 7,50 voor 65 -(--kaarthouders en 3,50 voor kinderen tot 12 jaar. VLISSINGEN Maandag 26 april gaat in het Vlissingse Sportfondsenbad de twintigste Nationale Zwemvierdaagse van start. De Zwemvierdaagse wordt georganiseerd in samen werking met het Unicef Comi té. Kinderen die meezwemmen brengen zo geld bijeen voor kinderen uit ontwikkelingssa menwerking. Dit jaar is de op brengst bestemd voor een kin- deropvangproject in Colombia. Vorig jaar deden er ongeveer twaalfhonderd kinderen mee aan de Zwemvierdaagse. De opbrengst, een bedrag van bijna 1700,- ging toen naar een project in Guatemala. In de week van de Zwemvier daagse zwemmen de deelne mers 500 meter per dag. Voor deelnemers die deze afstand vier keer hebben gezwommen ligt er een medaille gereed. In schrijvers ontvangen behalve een deelnemerskaart, een sticker en een spetter spatter journaal over Colombia een sponsorkaart. Op deze sponsor kaart kunnen familieleden en kennissen een bedrag invullen. Degene met het hoogste spon sorbedrag krijgt een prijs. Dit geldt tevens voor de school die het hoogste bedrag bijeen- zwemt. Het totaalbedrag van de spon sorkaart gaat dan via het zwembad naar Unicef. Het to taalbedrag wordt op 4 juni be kendgemaakt tijdens de lande lijke Zwemfandag. De Zwemvierdaagse in het Vlissingse Sportfondsenbad hoort wat betreft deelnemer saantal tot een van de grotere in Nederland. VLISSINGEN - Een tuin is een leefgemeenschap van plant èn dier. In de vrije natuur habben de afgelopen decennia veel planten, insecten en vogels het loodje moeten leggen door,ver anderingen in het milieu, na- tuuronvriendelijk beheer en stadsuitbreidingen. Een tuin kan dieren voldoende nest- en schuilgelegenheid geven als we daar bij de aanleg rekening mee houden. De markt milieu vriendelijk tuinieren op zater dag 23 april bij Milieu-Educa tiecentrum (MEC) de Kloek aan de Korenbloemlaan geeft informatie over de diverse as pecten van het natuurlijk tui nieren. Tuinarchitect J.W. Bosch geeft tussen 10.00 en 13.00 uur gratis adviezen over het aanleggen van een natuurlijke tuin en het onderhoud ervan. Hij ontwierp ook het tuinplan voor een na tuurlijke voorbeeldtuin rond om het MEC. Van 11.00 tot 12.00 uur kunnen tuinplanten geruild worden. Verder is er een vrijmarkt, waar iedereen bruikbare tuinspullen, zoals bloempotten, gieters, tuinge reedschap en tuinmeubilair, te koop aan kan bieden. De gemeente biedt compost- vaten aan tegen een speciale prijs, het MICMEC verkoopt mini vijvers tegen een spotprijs jes en de werkgroep Land schapsverzorging verstrekt gratis wilgepoten. Ook worden zogenaamde drachtplanten verkocht, die aantrekkelijk zijn voor bijen en waardplanten, waar vlinders op afkomen, en zaden van heemplanten. Kin deren kunnen kikkervisjes van gen en ze in een loeppotje be kijken. En natuurlijk is er een boekenstand, met ondermeer boeken van De Kleine Aarde. De markt is georganiseerd door MICMEC in samenwer king met de Ecologische tuin- club 'De Mantelinge'. Ook wer ken mee de vlinderwerkgroep Middden-Zeeland, de Vlinder stichting, Imklerij Poppenda- me, de gemeente Vlissinge, kwekerij Pouwelse, boekhandel Bikker en de firma Fusion, die compostvaten levert. Tapijtreinigen met een Sebo systeem stofzuiger geeft een schoon tapijt zonder nattig heid. Dat komt omdat Sebo met droog poeder werkt. Om het tapijt te reinigen moet er eerst goed gezogen worden met de rolborstelstofzuiger, dan het poeder strooien, met het duo inborstelapparaat in het tapijt masseren en na anderhalf uur kan het uitgewerkte poeder op gezogen worden. De Sebo stof zuigers zijn te koop bij de ta pijt- en woninginrichtingza ken. De onlangs verbouwde NBBS Reiswinkel aan de Lange Geere in Middelburg viert het 12]/2 jarig bestaan met een speciale actie. Wie in de eerste twee weken van mei een reis boekt maakt kans op het winnen van een reischeque. Het Rabobankkantoor aan de Badhuisstraat sluit in juni de deuren. De medewerkers ver huizen naar het hoofdkantoor aan de Spuistraat waar de klanten voortaan terecht kun nen. De sluiting van het kan toor is het resultaat van het toenemend gebruik van de gel dautomaten waardoor het aan tal transacties aan de balie drastisch afnam. Bij de WV-kantoren aan de Nieu- wendijk in Vlissingen, aan de Duinweg in Oostkapelle en aan de Ooststraat in Zoutelande is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellingen in het hele land. Van ma. tot en met za van 9 to 17 uur kunt u bij het VW een VLISSINGEN De Zeeuwse accordeonvereni ging Concertina houdt zater dag 23 april de jaarlijkse uitvoering in de aula van scholengemeenschap Schel- demond aan het Weyevliet- plein. Aan de uitvoering wordt me dewerking verleend door het Vocaal Ensemble Sint Lau rens en de Showgroep van dansschool Janvier. Zowel het A-orkest als het B-orkest laten zich tijdens de uitvoe ring van hun beste kant ho ren. De gevorderde accor deonisten uit het A-orkest spelen licht klassieke en po pachtige nummers waaron der een Beatles medley. Het B-orkest, waarin de senioren en de leerlingen uit het leer lingenorkest sinds kort sa menspelen, is nog maar pas begonnen met het instuderen van de stukken. Toch ver wacht dirigent Harry Schroevers dat de groep goed presteert tijdens de uitvoe ring. Scheroevers bewerkt veel muziek waardoor Con certina de mogelijkheid heeft om zowel nieuwe hits als oude meezingers ten gehore te brengen. De uitvoering begint om 19.30 uur en de toegangs kaarten kosten 7,50. Deze kunnen telefonisch gereser veerd worden bij mevrouw Kooger, tel 01184-63170 VEERE De Stichting Delta Cultureel opent het seizoen met een expositie van gouaches van Hans Keukelaar en een sher ryconcert in de Grote Kerk door het Middelburgs Kamer koor met medewerking van Hetty Boeijen, dwarsfluit. De tentoonstelling Nehalennia, een godin in Zeeland, wordt op geopend door commissaris van de koningin drs. W.T. van Gel der op zaterdag 23 april. Het sherryconcert vindt een dag la ter plaats. Het thema van het concert is 'Bloemen'. Het eerste gedeelte van het optreden van het a-capella koor bestaat uit madrigalen en chansons. In de ze composities wordt de bloem als middel gebruikt om allerlei aspecten van het dagelijks le ven uit te drukken, zoals leven en dood, liefde, schoonheid en de vergankelijkheid ervan. Er staan ook romantische koorwerken van Joh. Brahms en C. Saint-Saens op het pro gramma, dat besloten wordt met een selectie uit de Flowers- ongs van Benjamin Britten, die wel gezien wordt als de groot ste koorcomponist van de 20e eeuw. De fluitiste Hetty Boeijen verzorgt een drietal instrumen tale intermezzi. Zij speelt wer ken van G.Th. Telemann, W. Hess en Claude Debussy, wiens compositie Syrinx wordt ge zien als een keerpunt in de ontwikkeling van de fluittech- niek. Kaarten kosten 10 gulden, inclusief drankje. Pashouders betalen 7,50 gulden. Kaarten verkrijgbaar in de kerk, ook in de voorverkoop (01181 1829). voucher kopen waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 29-4 Nacht van Oranje (met André Hazes, Gordon en de Havenzangers); 30-4 Ter- rordome; 15-5 Alan Parsons live project; 17-5 Billy Joel; 14-6 David Lee Roth; 9-7 It mega house party (Energiehal) AMSTERDAM t/m 28-8 '94 Cy rano; Vlissingen - Za R. Thiadens, Zui- derbaan 23, tel. 64633. Zo Van de Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Middelburg - Za J. Dominicus, Dam 30, tel. 01180-39933. Zo G. Meijer, De Krammer 14, Rouaansekaai 47, tel. 01180-39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 01182-1340 Zo. R. Groot, Van der Moerstraat 15, Arnemuiden,tel. 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat2 Oostkapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo P. Noorlander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 West- en Midden Walcheren - Za en Zo Za en zo A. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, tel. 01180-24169. Spreekuur van 11 tot 12 uur. Vlissingen - Vr 9 tot ma 9 uur H. Hament, tel. 79678 Middelburg - Vr 22 april tot vr 29 april Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr 22 april tot vr 29 april Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24, tel 66345 Gezelschapsdieren - R Roskam Kelderweg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. E. v.d. Akker, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel 01184-60860. Vogelopvang Mid den Zeeland, tel. 01180-28288. Gezinsverzorging 01184-14444 (pieper 168). Kruiswerk 01184-11877. Algemeen Maat- chappelijk Werk 01184-86400. Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aanvra gen 01180-33333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1ste, 3de en 5de za 19.15 uur. Middelburg Petrus en Paulus- kerk 2e en 4e zaterdag 19 uur, zo 10 uur. Hoeksteen Zo 11.30 uur St. Willibrord vr 9.45 Souburg Marti- nuskerk zo 10 uur Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur Vlissingen Open Hof zo 11.15 Lieve Vrouwekerk za 19 uur, zo 9.30 Ter Reede za 17 uur, Der Boede 2e, 4e, 5e za 10.30 uur. Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke zo 10 en 19 uur, Dom burg zo 10 en 19 uur Gapinge zo uur, Grijpskerke 10 en 14.30 uur. Kleverskerke zo 9.30 uur Kou dekerke zo 9.30 uur, Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur Nieuw land zo 9.30 uur Ritthem zo 11 uur. Oostkapelle zo 10 uur. Oost-Sou burg zo 9.30 en 19 uur Zoute Viever zo 19 uur, Serooskerke zo 10 uur, Veere 9.30 uur Vlissingen, St. Jacobskerk zo 10 uur. Johan- neskerk zo 9.30 uur Open Hof zo 9.30 en 19 uur. Schaapskooi zo 9.30 uur Ter Reede zo 19 uur Vrouwenpolder zo 11 uur Westka- pelle zo 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Gapinge 10 uur, Koudekerke zo 9.30 en 19 uur Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost- Souburg zo 9.30, Serooskerke 19 uur, Vlissingen Petruskerk zo 9.30 uur Veere zo uur. Gapinge 14.30 uur. Gereformeerde Gemeente. Vlis singen zo 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg zo 9.30 en 16.30 uur Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Christelijk Gereformeerde Kerk. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur. Ne derlands Gereformeerde Kerk Middelburg zo 9.30 en 17 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg zo 9.20, 10 en 19 uur. Vlissingen zo 10 uur Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost zo. 10.30 en 19.30 uur Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middel burg zo uur, Vlissingen uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost- Souburg zo 17 uur, Koudekerke zo 12 uur Pinkstergemeente Middel burg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen e.o. 15.00 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 14.30. Evan gelische Baptistengemeente Middelburg zo 10 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evange liegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle zo. 9.30 Eglise Wallonne Middelburg uur Rafaël gemeenschap Eleos Olmenlaan 8 Midelburg 9.30 uur. De Christengemeenschap Hoo- gelande zo uur VLISSINGEN Aanstaande zaterdag 23 april is er in het Arsenaaltheater een voorronde van het Nationale Muziek-Son- gfestival voor mensen met een verstandelijke handicap. Het begint om 13.30 uur. Aan de voorronde doen negen tien groepen mee. De deelne mers worden beoordeeld door een vierkoppige jury bestaande uit de musici Leo van de Kette rij en Cindy Tamo, musici, me vrouw Beinema, muziekthera- peute bij De Windroos en drs. Bolderman, beleidsmedewerker van de Provincie. De winnaar van deze voorronde doet mee aan het Nationale Muziek-Son- gefestival dat op 17 mei in de Apeldoorn gehouden wordt. Daarna volgt er nog een Euro pees festival, dat ook in Apeldoorn wordt gehouden. Esther en Erik Oskam voor hun nieuwe eetcafé aan de Nieuwendijk. foto harry de lange VLISSINGEN Het buikje rond eten voor krap een tientje. Kan dat vandaag de dag nog? Wel wis en waarachtig, maar dan wel in 'Eetcafé De Ruyter' aan de Nieuwendijk 31 in Vlis singen. Daar openden Eric Os kam en zijn vrouw Esther on langs hun etablissement. Het echtpaar komt oorspronke lijk uit Gouda. Beiden hebben een ruime ervaring in de hore ca maar de wens om een eigen eetcafé te bestieren dreef hen uiteindelijk naar het Zeeuwse. „Gouda heeft meer dan vol doende van dit soort gelegen heden", legt Eric uit. „Wij kwamen in onze vakanties vaak in Zeeland en omdat Zee land ons altijd wel trok zijn we hier neergestreken". De opzet van het eetcafé is simpel. Het moet gezellig zijn en de mensen moeten even iets kunnen eten zonder daar uren voor uit te trekken. De menu kaart is dan ook eenvoudig maar uitgebreid gehouden, waaronder diverse variaties in pannekoeken, broodjes, frites met saté, biefstuk, schnitzel, uitsmijters, een super-omelet ert dat alles voor een ongeken de prijs. In de zomer wordt een en ander uitgebreid met ijsspe- cialiteiten. Aanbevelenswaar dig zijn het broodje-, de panne- koek- en de omelet 'De Ruyter'. Wat het behelst blijft natuur lijk het geheim van de smid, maar lekker is het zeker. Aan de tafels kunnen 25 perso nen een maaltijd of iets anders gebruiken, aan de bar nog eens 7 en op het terras nog eens twaalf. Het eetcafé is geopend van dinsdag tot en met zater dag van 11 tot 23 uur en op zondag van 13 tot 23 uur.

Scheldebode | 1994 | | pagina 5