Nieuw boothuis voor Reddingstation „MS je gaat er niet aan dood" TORÉNPROAT Gratis racket- en snarentest zaterdag bij Sporthuis Olympia Cosmo viert eerste lustrum Vrijwilligers bouwen zelf nieuw onderkomen op de dijk Heieen Kosters is optimistisch en kijkt naar wat ze nog wél kan SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 APRIL 1994 311 Goed getraind Wippertruck Stroming Ondernemer Pech Vragenlijstje Koude douche lingsl pelle. Het nieuwe boot huis od de dijk bij de WESTKAPELLE Vrijdag aanstaande opent de Commissaris van de Koningin, de heer Van Gelder, het nieuwe boothuis van het KNRM- reddingstation Westka- et nieu\ Zuiderhoofdweg, pal on der de radartoren, is ge bouwd door de vrijwilli gers van het reddingsta tion. Het biedt onderdak aan de reddingboot Fint, de wippertruck en het lijn werp- en wippertoe stel. „De KNRM, de Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij, wordt voor wie het verschil niet kent nogal eens verward met de KNBRD, de Bond voor het Redden van Drenkelingen", zeggen de voorzitter van het reddingsta tion Westkapelle burgemeester Van Maldegem en eerste schip per Ander van Rooijen. „De KNBRD dat zijn de zogenaam de strandreddingsbrigades, de mensen die in het seizoen het strand en de directe omgeving in het oog houden en bijvoor beeld in actie komen bij zwem mers of watersporters die zich te ver in zee wagen. Elke bad plaats heeft wel zo'n brigade. De KNRM doet het grotere werk, zoals reddingsacties bij schepen in nood, zoeken naar drenkelingen of te hulp schie ten bij sportduikers of water sporters die in de problemen zijn gekomen. De KNRM doet dit het hele jaar door en bij alle weersom standigheden. In Zeeland zijn 4 reddings^ations, in Cadzand, Breskens, Burghsluis en West kapelle. De boot die we hebben staat nu nog in de loods van Van Roóijen maar we wilden graag een eigen locatie. Het wippertoestel, dat is een toestel waarmee een reddingslijn wordt afgeschoten, stond al in de loods van het waterschap op de dijk. Om alles bij elkaar te plaatsen en omdat die plek ide aal was vanwege de ligging direct aan het strand, hebben we besloten een nieuwe loods ernaast te bouwen. We hebben nu een ruim onderkomen, met bemanningsverblijf en berg ruimte voor de wippertruck, de boot en de speciale waterdichte pakken die de bemanning moet dragen. Een deel van de loods is net als vroeger het praathuis van de ouderen van Westkapel le gebleven, omdat je er zo'n mooi uitzicht op zee hebt. Het heet ook wel de Leugenaar, u snapt wel waarom." Als sinds 1824 bestonden er twee reddingmaatschappijen, kortweg de 'Noord' en de 'Zuid' genoemd. Toen de Noordzee in de middeleeuwen een drukke scheepvaartroute vormde, werd de nederlandse kust een enorm schepenkerk hof. Honderden zeilschepen vergingen bij slecht weer op de kust, waarbij honderden zee lieden hun leven verloren. Slechts zelden werd een red dingspoging door de kustbewo ners ondernomen omdat dit te gevaarlijk was en het materiaal ontbrak. Toen in 1824 bij een scheeps ramp bij Huisduinen in een poging om met een kleine vis- sersvlet een aantal schipbreu kelingen te redden, de vlet om sloeg en de redders bijna alle maal omkwamen, werd beslo ten tot de oprichting van een reddingmaatschappij voor Noord en Zuid-Holland(de Noord). Negen dagen later volgde de oprichting van 'de Zuid'. De reddingstations wer den uitgerust met boten die toen nog geroeid moesten wor den door 8 man. Pas in 1895 werd de eerste stoomredding- boot in gebruik genomen en in 1907 volgde de eerste motor reddingboot. Pas twee jaar ge leden, in 1991, zijn de Noord en de Zuid gefuseerd, hoewel ze altijd al nauw samengewerkt hadden. De KNRM telt nu" zo'n 50 reddingboten en 15 trucks, verdeelt over 36 reddingsta tions. Ruim 600 vrijwilligers en enkele beroepskrachten be mannen deze boten. Het reddingstation in Westka pelle heeft 7 vrijwilligers. Het zijn volgens voorzitter Van JMaldegem goed getrainde krachten. "Ze oefenen voortdu rend, meestal om de 14 dagen. Een reddingwerker moet iedere reddingsituatie aankunnen on der alle omstandigheden. U kunt wel nagaan dat ze daar een gedegen opleiding bij nodig hebben. Ze krijgen dan ook allemaal een zware training in Schotland. Als ze daar van daan komen, dan weet je dat ze alles aankunnen. Daarnaast hebben ze een vaarbewijs, een theorie-examen, een marifoon- certificaat, een EHBO-diplo- ma, Reanimatie en Brandbevei liging." Schipper Ander van Rooijen heeft al heel wat acties meegemaakt. In 1992 moest hij 13 keer uitrukken, in '93 11 keer en dit jaar is hij al weer 3 keer opgepiept. Meestal gaat het om watersporters of vis sersbootjes. „Alle vrijwilligers hebben een pieper. Wanneer er ergens iets is gebeurd dan 1 De Fint voor het nieuwe boothuis op de dijk. waarschuwt IJmuiden Rescue, dat alle reddingsacties langs de nederlandse kust coördineert, de meldkamer van de regionale brandweer in Vlissingen. Deze piept op haar beurt de vrijwil ligers in Westkapelle op die dan via de marifoon contact zoeken met IJmuiden Rescue voor verdere instructies. Wan neer wij opgepiept worden zit ten we binnen 10 minuten op zee. Maar het kan ook gebeu ren dat we naar het Veerse Meer moeten om een surfer te redden. Onze wippertruck met de trai ler waarop de boot staat, staat altijd klaar. Met de wip pertruck lanceren we de boot op zee door de truck met aan hanger achteruit de zee in te rijden. Om uit te varen hebben we minimaal 3 bemanningsle den nodig. De Fint is een rub berboot van 5 meter lang met een 50 pk buitenboordmotor. Daar haal je toch al snel 50 km per uur mee. Vandaar dat wij ook opgeroepen worden bij problemen voor de Belgische kust bijvoorbeeld. Knokke ligt namelijk maar 22 km hiervan daan. dat betekent dat wij bin nen een half uur daar zijn. Wij werken veel samen met de an dere stations, ook met de Bel gische. Het is namelijk heel moeilijk om drenkelingen te vinden op volle zee. Wanneer alleen het hoofd boven water uitsteekt, dan zie ja dat bijna niet, zeker niet bij een flinke deining. Daarom zoeken we met meerdere boten verschil lende sectoren af die we van te voren afspreken." De reddingboot Fint kan overi gens uitvaren tot maximaal windkracht 8 en mag niet ver der dan 15 mijl uit de kust. Anders komt de zwaardere boot van Breskens in actie. De Fint bevat een GPS-navigator, een soort boordcomputer. Daarop staan bijvoorbeeld alle boeien voorgeprogrammeerd, maar de GPS geeft ook de koers aan, de snelheid, de af stand en wanneer de boot bij een bepaald punt aan zal ko men. Ook de stroming wordt berekend met de GPS. Schip per Van Rooijen: „Het is voor ons een zeer belangrijk werk tuig omdat het zoveel kan. Via de GPS staan we ook in ver binding met het Schelde Coör dinatie Centrum in Vlissingen, dat alle vaarbewegingen in de monding van de Westerschelde waarneemt en ons kan waar schuwen als er een ander schip onze route doorkruist. Mmet de GPS kun je ook heel makkelijk in dichte mist je weg vinden. Toch moet je niet alleen daarop vertrouwen want zo'n compu ter kan uitvallen. Daarom moe ten we allemaal ook zonder zo'n ding kunnen navigeren. We kennen de zee hier voor de kust op ons duimpje." Een probleem bij reddingen is vaak de stroming. Drenkelin gen drijven -snel weg van de plaats van het ongeluk .en wor den daardoor soms kilometers verder opgepikt. Van Rooijen: „Om de richting van de stro ming te bepalen gooien we een soort boei uit. Dan wachten we even en bepalen welke richting de boei uitdrijft. In die richting gaan we zoeken. Vorig jaar waren er een paar duikers in moeilijkheden gekomen bij het scheepswrak van de Constan- tijn Huijgens, een geliefde duikplaats die een kilometer of 10 uit de kust ligt. Die duikers werden op 3 kilometer afstand VLISSINGEN Multiple Sclerose ofwel MS is een ziekte, waarvan de oorzaak en het verloop onbekend zijn, waarvoor geen afdoende behandeling bestaat en waarvoor geen genezing mogelijk is. Iedereen die er mee geconfronteerd wordt, kan diep in de put gaan zitten en zich over zijn ellendig lot beklagen, of besluiten alles te doen wat mogelijk is om de ziekte te lijf te gaan en zichzelf te helpen. Heleen Kosters is zo iemand, zij heeft MS, maar ook een dosis gezonde humor en zit beslist niet bij de pakken neer. Haar man Lex" is een grote steun voor haar. In de huiskamer van hun woning staat een piano. „Voor mijn vingertherapie en voor de muziek", licht Heleen toe. De twee katten Gijs en Worst, die heet zo vanwege zijn omvang, darren over de houten vloer. Aan de wand boven de tekentafel hangt het bericht van toekenning van het diploma Hovenier aan Heleen Kosters. Op de tekentafel een door haar ontworpen tuin waar ze zojuist de laatste hand aan heeft gelegd. Heleen komt zelf oorspronke lijk uit Vlissingen en is in 1979 met Lex in Kapelle gaan wo nen. Zij vertelt hierover: „Mijn man had een baan als onder wijzer op 'De Moolhoek' in Ka pelle en zelf werkte ik in Vlis singen. Omdat er geregeld ouderavonden op school zijn en Lex nog geen rijbewijs had en ik wel, besloten we om in Ka pelle te gaan wonen. We von den het ook wel prettig om in de gemeente te wonen waar hij als onderwijzer werkte." „Toen in 1983 de eerste teke nen van MS zich bij mij voor deden, werkte ik als medisch analiste in het Bethesda - ziekenhuis in Vlis singen. Op dat moment weet je nog niet wat je overkomt, dat komt pas later. Het waren maar kleine dingen, zoals geen gevoel in je gezicht. Multiple Sclerose is een ziekte die de hersenen en het ruggemerg, sa men het centrale zenuwstelsel, aantast. De schade aan het centrale zenuwstelsel komt voor in een aantal verspreide gebiedjes. Door ontstekingen onstaan er beschadigde plek ken, littekens, op de zenuwba nen en die maken dat de door de hersenen afgegeven signalen niet goed of te langzaam aan komen. Ik kreeg een verlam ming in m'n linkerarm, proble men met m'n been en ogen en gevoelsstoornis in de linker hand. Toen eenmaal de diagnose ge steld was ben ik gestopt met mijn werk. Een simpele hande ling zoals bloedprikken, daar heb je gevoelige vingers voor nodig en dat gevoel ontbreekt." „Ik ben vervolgens allerlei lec tuur op het gebied van bloe men, planten en heesters gaan bestuderen. In 1989 heb ik ont slag genomen bij het zieken huis. Ik kreeg meer tijd voor een gerichte studie en daarna ben ik stage gaan lopen bij een tuincentrum. Dat ging reuze goed, ik snap het zelf nog niet, en in 1990 haalde ik mijn di ploma 'Groenvoorziening' en kwam in vaste dienst bij het tuincentrum. Ondertussen was ik met een eigen bedrijf gestart en maakte zo af en toe, als iemand met een probleem zat, een ontwerpje voor de tuin. Daarna heb ik nog examen tuinarchitectuur gedaan en heb daar een onderdeel van ge haald. Toen het op snel schrij ven aankwam, moest ik afha ken." In mei 1991 werd Heleen ziek, ze stortte helemaal in en kon een tijdje echt niets meer. Ze krabbelde er echter weer bo venop en wierp zich op haar eigen bedrijf. Heleen: „Nou, dat liep echt goed, ik had het heel druk en dan doe je te veel en dan gaat het gewoon weer mis. In 1993 heb ik mijn bedrijf op moeten heffen want het ging niet meer, alleen als hob- Heleen Kosters aan de tekentafel. by ontwerp Tk nog wel eens wat. Kijk, het verloop van je ziekte is bepalend voor wat je kunt doen, in de plus of in de min." FOTO TANNIE DE JONGE Bij mij is het nu redelijk sta biel, maar ik zit toch in een chronisch progressieve fase, het betert dus niet. Af en toe krijg ik een infuus, dan gaat het fantastisch en kan ik zo zonder steun de trap op. De eerste keer hielp het vijf maan den, toen drie en de laatste keer één maand. Dat wil ik niet meer, eerst heel goed en dan heel slecht. Nu gaat het al weer zeven maanden goed. Bij ande re mensen gaat die behandeling altijd goed, bij mij net niet, nou ja gewoon pech. Een voordeel heeft MS je gaat er niet van dood, wel van andere dingen, die je er bij kunt krijgen." Het tekent Heleen Kosters dat ze de draad weer opgenomen heeft. De mensen blijven bellen voor informatie. Heleen zegt hierover: „Na zo'n telefoontje krijgen de mensen een papier toegestuurd waar ze op in kun nen vullen wat ze willen. Het zijn vragen die tot een concreet plan leiden, een gericht vra genlijstje. Na invulling wordt dat met de mensen besproken en kan ik aan de slag. Thuis maak ik een schetsontwerp en een indeling met een beplan tingsplan. Dat tuinontwerp plus een handleiding voor de tuin krijgen ze dan terug. Als er iets niet duidelijk is, mogen ze altijd bellen. De tuin is leu ker dan MS, m'n handicap, want mijn eigen bedrijf liep goed. Na de uitwerking wordt ik meestal gevraagd om te ko men kijken hoe het geworden is en zo zie je in de omgeving terug wat jezelf bedacht hebt. Soms was het idee heel anders dan het uitgewerkte plan. Hoe ziet een normale dag er uit voor Heleen Kosters? „Eerst moet ik mijn oefeningen doen, anders kan ik niet uit bed. Na het opstaan doe ik eerst mijn alarm aan, dat werkt via de telefoon, want dat is rustge vend voor de directe omgeving. Daarna volgt een koude douche van twintig minuten. Dat klinkt misschien niet lek ker, maar ik heb dat nodig. Als ik warm zou douchen, kan ik niet eens lopen, dus wanneer je je beter voelt door koud te douchen, dan doe dat. Daarna eten, kijken of er boven nog wat te doen is en dan naar beneden. Op de piano doe ik dan vingeroefeningen, dat duurt een kwartiertje. Ik lees graag, maar dat kan ik niet de hele dag, dus lees ik met mijn oren, boeken van de Neder landse Luister- en Blindenbi bliotheek. Binnen gebruik ik meestal mijn krukken en voor buiten heb ik een,rolstoel en een aangepaste auto. Eenmaal in de auto - alles met handbe diening - dan gaat dat prima. Ik krijg voor binnen nog een andere rolstoel, zodat ik me in de keuken wat gemakkelijker kan bewegen, als je dan be denkt, dat ik drie jaar geleden op vakantie in Zwitserland nog samen met Lex fietste. We ma ken 's zomers nog wel eens een tochtje met de kano op het Veerse Meer met z'n tweeen. We hebben een tweepersoons, dus dat kan." 'Wat kan ik er nu zelf aan doen' is een van de vragen die mensen zich stellen als ze te horen krijgen dat ze met een chronische ziekte verder moe ten leven. Heleen heeft daar haar eigen visie op: „Ik kijk niet naar wat ik niét kan, maar naar wat ik wél kan. Ik ben optimistisch geboren." FOTO HARRY DE LANGE van het wrak gevonden door een politieboot. Wij waren er zelf op korte afstand langs ge varen maar hadden ze niet ge zien." Dat de drenkelingen niet altijd uit het water worden opgevist maakt Van Rooijen duidelijk met zijn verhaal over de laatste redding. Een surfer was in moeilijkheden gekomen op het Veerse Meer en dreef daar al zo'n twee uur rond. Via via kwamen ze te weten dat hij in de richting van de witte molen van Veere was afgedreven dus reden ze daar heen. In de buurt van de molen stond de totaal verkleumde drenkeling in z'n surfpak op de weg te liften. Niemand wilde hem meene men. De aanvang van de openings handeling bij het boothuis is 11.00. Rond 11.45 is er een reddingdemonstratie met een lancering van de boot en het gebruik van het wippertoestel. Op 7 mei .wordt de Nationale Reddingboot Dag gehouden. Elk reddingstation houdt dan open huis, met demonstraties en gratis vaartochtjes op de reddingboten. - BINGO -In het clubgebouw van VTV aan het Baskensburg- plein in Vlissingen wordt zaterdag 23 april een bingo en loterij gehouden, om 20 uur. De toegang is gratis. In wijkgebouw De Schuur in Oost-Souburg is op zaterdag 23 april een bingo-avond. Aanvang 20.30 uur, bingokaarten kosten een gulden. ROMMELMARKTEN - Zaterdag 23 april wordt er in de Triangelschool aan de Sav. Lohmanlaan in Vlissingen een rommelmarkt en fancy fair gehouden. Van 9 tot 15 uur is er van alles te doen. De drie openbare scholen in Middelburg zuid gaan binnenkort verder als De Leeuwenburch. Voor die nieuwe school wordt een grote kinderrommelmarkt gehouden óp zaterdag 23 april van 10.00 tot 13.00 uur op het speelveldje aan de Spinhuisweg. GEVONDEN - Bij het bureau Middelburg werden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: paar kinder schoenen, kindersjaal, panty, leesbril, "twee poppen, paars poppetje, fopspeen, sleutelhanger Aladdin, 10-badenkaart, kinderhaarband, hangertje, briletui, shagetui, handschoenen, portemonnees, sleutel,vier boodschappentassen, bankbiljet, walkman, wanten, sjaals, armband met steentjes, oorbellen, ring, dasspeld, diverse sleutels en een bruine teckel. COC- Het COC houdt twee feestavonden in het pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. Vrijdag 22 april is er vanaf 21 uur een reggae-avond en zaterdag 23 april is er vanaf 21 uur een glamour night. Beide avonden zijn voor jong en oud en voor mannen en vrouwen. JULIANA - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan het Aktiviteiten Centrum in Vlissingen een bijdrage gegeven van zesduizend gulden voor de inrichting van de nieuwe accom modatie. KLAVERJASSEN - Dinsdag 26 april is er in het clubge bouw van V.C. Vlissingen aan de Irislaan een prijsklaverjas- avond om 20.00 uur. Deelname kost 2,50. WU WEI - De stichting Wu Wei geeft op 29 april, 1 en 6 mei een workshop Chinese Massage in het centrum San Bao aan het Koorkerkplein in Middelburg. In de basiscursus wordt aangeleerd hoe een volledige ontspanningsmaasage gegeven wordt en uitgebouwd kan worden naar klachtgericht technieken. IERSE TUINEN - In de Kapel van St. Maarten in Hoogelande wordt zondag 24 april een lezing met dia's gehouden over ierse Tuinen. Aanvang 14.30 uur, toegang 5 gulden (CJP 2,50 gulden). EXPOSITIE - Lucie Kolff exposeert tot en met 11 juni in het kantoor van notaris Sauer aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Het werk van Lucie bestaat voornamelijk uit olie- en plakkaatverfschilderijen. VRIJGEZELLIG - Op zondagmiddag 24 april bespreekt de club voor alleenstaanden, Vrij-Gezellig, het programma voor de komende periode. De bijeenkomst vindt plaats in Het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg en begint om 14.00 uur. VERKOPING -Vrouwenvereniging Persis houdt zaterdag morgen een verkoping van 9.30 tot 12 uur in de Smytegelt- school in Middelburg. Er worden handwerken, baby- en kinderkleding, levensmiddelen en cakes verkocht. Er is ook een rommelmarkt. AQUARIUM - De heer J. Brokke uit Son geeft op 22 april een lezing over 'Licht in het aquarium'. De lezing vindt plaats in het gebouw_ van de aquariumvereniging Barbus Conchonius aan de Herengracht 52 in Middelburg. De lezing begint om 20.00 uur. TURNEN - Gymnastiekvereniging DIOS houdt zaterdag 23 april de jaarlijkse uitvoering in de sporthal Baskensburg in VLissingen. Alle leden, de kleuters, de jazz- en de tumleden, doen aan de uitvoering mee. Het festijn begint om 19.00 uur. VLISSINGEN - Alweer 5 jaar geleden, april 1988 werd in Vlissingen de super-disco Cosmo geopend. Cosmo viert dus haar eerste lustrum, reden voor een klein stukje historie. Toen Cosmo geopend werd was de grootste doelgroep de jeugd van Vlissingen en omstreken, inmiddels een achterhaald con cept, want naast de vaste za terdagavond voor de jeugd, hebben ook de „ouderen" Cosmo ontdekt. Iedere laatste vrijdag van de maand is er een Cotton Club, een avond spe ciaal bedoeld voor iedereen van 25 jaar en ouder. Op deze avond is het tot 01.00 uur stijl dansen, daarna tot sluitingstijd gewoon lekker swingen. Sinds 1990 is Cosmo zich ook gaan toeleggen op het organi seren van bedrijfsfeesten. In dat jaar besloten de eigenaren Hans Francke en Jeroen Ver donk, de naam van discotheek Cosmo te veranderen in Dans- teater Cosmo. Dit omdat Cosmo naast de vaste disco-za terdag zoveel andere dingen opganiseerde, zoals modeshows en optredens dat de benaming disco de lading niet meer ge heel dekte. In de afgelopen 5 jaar heeft Cosmo heel wat be roemdheden op visite gehad. Lee Towers, Anita Meyer en René Froger zijn enkele van de beroemdheden die regelmatig in Cosmo te zien zijn. Ook grote bands zoals The Scene, Clousseau en Lois Lane gaven concerten in Cosmo. De eerste 5 jaar voor Cosmo zitten erop en dit wordt uiteraard gevierd. Op vrijdag 22 april is er een speciale Cotton Club met Dezz, een hypnoseshow en een optre den van Sugar Lee Hooper. De aanvang van deze avond is 21.00 uur en is toegankelijk voor iedereen van 25 jaar en ouder. Ook in de maand mei zet Cosmo haar feestje nog even voort. Vrijdag 13 mei is er de Lady's night, een avond waar alleen dames toegang hebben en worden vermaakt met diverse optredens. Op deze avond is er ook een parfum stand van Jan Laban waar de dames de nieuwste luchtjes kunnen proberen. Het laatste optreden in het ka der van het 5-jarig bestaan is op vrijdag 20 mei. Uit Amerika komt 'één van de bekendste soulbands uit de jaren '70 over: The Trammps, bekend van de superhit Shout en Disco Infer no. Een bezoekje aan het dans theater blijft dus de moeite waard. Kaarten voor de boven staande optredens zijn ver krijgbaar bij Cosmo, Café De Foyer en. de Gulle Gever te Vlissingen. Voor informatie kunt u bellen met: 01184-64300. GOES - Omdat het tennissei- zoen weer volop op gang is gekomen, houdt Sporthuis Olympia zaterdag 23 april van af 10.00 uur in samenwerking met Babolat en Wilson een gra tis aan racket- en snarentest in het filiaal Goes aan de Ganze- poortstraat. Met behulp van het computer gestuurde Babolat Diagnostic Centre kan men binnen enkele minuten bepalen: De fysieke eigenschappen van het racket, b.v. het ge wicht, balanspunt, stijfheid van het frame, zwaarte van de bespanning en de 'dynamic swing'. De speleigenschappen van het racket. 'Power': de snelheid die met het racket aan de bal gegeven kan worden; 'Control': de precisie van het racket; 'Ma noeuvrability': de hanteerbaar heid van het racket. De kwaliteit van de bespan ning. De bespanning bepaalt 60% van de eigenschappen van uw racket. Op basis van de testgegevens kan worden aangegeven of de huidige bespanning voldoende alesticiteit heeft, of dat deze aan vervanging toe is. De uit eindelijke testresultaten ont- 1 Het computergestuurde Babolet Diagnostic Centre. vangt u op schrift, eventueel met een vrijblijvend bespan ningsadvies. Indien u gebruik wilt maken van deze gratis service kunt u op zaterdag 23 april bij Sport huis Olympia (filiaal Goes) binnenlopen en deze test gratis en vrijblijvend uit laten voeren. Het is ook mogelijk uw racket(s) al eerder af te geven en ze op een later tijdstip weer op te halen. Op deze testdag heeft Sport huis Olympia diverse speciale aanbiedingen voor u in petto. GEVONDEN - Bij het politiebureau Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: OV-jaarkaart, halsband hond en ketting, kinderhorloge, spijkerjack, swea ter, regenpak, witte sportschoen, kinderschoentje, gouden schakelarmband, sleutels, handtassen, kentekenplaat en een pauw.

Scheldebode | 1994 | | pagina 11