Geslaagd accordeonweekend 'Zo'n studie verandert je leven' 'Het was enerverend en inspirerend' TO Theo Goossens sluit carrière als gemeente-ambtenaar af Deense turners SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 MAART 1994 Open Uiversiteit trekt duizenden studenten Stimulans Carrièredrang 311 VLISSINGEN Het accordeonweekend dat Accordeola onlangs organiseerde is een groot succes geworden. 42 muzikanten uit het hele land kwamen naar Walcheren om onder leiding van Mare Beider en Wilt Boonstra te repeteren. Er werden 12 nieuwe muziekstukken in uiteenlopende stijlen ingestudeerd. Het resultaat was te horen tijdens een slotconcert in het Arsenaal. Het bijzondere van het weekend was dat muzikanten die nog nooit eerder samen hadden gespeeld nu in een vriendschappelijke sfeer een muziékweekend beleefden. Het ligt in de bedoeling om van het accordeonweekend een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. Op de fotoeen nieuw muziekstuk vereist opperste concentratie. MIDDELBURG - In de Schel- debode wordt regelmatig aan dacht besteed aan onderwijs voor volwassenen. Deze week is dat de Open Universiteit (OU). In april bestaat de OU in Nederland tien jaar. Vele dui zenden vonden inmiddels de weg naar deze vorm van hoger onderwijs voor volwassenen om hun kennis op hun vakge bied te verbreden en daarmee hun kansen op de arbeidsmarkt te verhogen, of om een heel andere richting in te slaan. Een middelbare schooldiploma is geen vereiste; wel wordt van de studenten verwacht dat zij een kennisniveau hebben vergelijk baar met een HAVO-opleiding om het studiemateriaal, vaak in het Engels, te kunnen ver werken. De OU werkt volgens het principe van schriftelijk onderwijs. Bovendien zijn in het hele land studiepunten, waar de student advies kan krijgen van consulenten en me destudenten kan ontmoeten om ervaringen uit te wisselen. Ook in Zeeland heeft de OU een studiepunt, gevestigd in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteenscdijk. Op dit moment staan in Zeeland ruim 1200 studenten ingeschreven en vo rig jaar werd hier de eerste 'bul' uitgereikt. Het OU-onderwijs is modu lair. Dat wil zeggen dat een student steeds een module af rondt en daarna aan een vol gende koopt. Een module be helst ongeveer honderd studie uren en kost 280 gulden. Het maakt ook niet uit op welk moment in het jaar je met een studie begint. Erlin Bliek en Sanne Szarafinski hebben ge kozen voor een studie sociale wetenschappen, maar dan met een 'studietraject'. Wie kiest voor een traject koopt niet één losse cursus maar meerdere en rondt deze binnen een jaar af, samen met andere studenten die hetzelfde doen en met hulp van een studiebegeleider. Eens in de drie weken komen zij bij elkaar en bespreken de proble men die ze zijn tegengekomen. „Het voordeel daarvan is, dat je je aan elkaar optrekt, zegt Erlin Bliek. „We hebben in september afgesproken welke vakken we eerst gingen doen, daarna maken we een nieuwe keuze. We bepalen welke stof we doorwerken voor de volgen de bijeenkomst en dat bespre ken we dan." Bliek is be roepsmilitair en werkt als hoofd medische afdeling bij de OCMA. Hij voorziet bij de ko mende reorganisatie een tekort aan psychologen in het leger en hoopt zijn studie dan ten gelde te kunnen maken. Als hij op de OU zijn propaedeuse gehaald heeft, wil hij volgend jaar de overstap maken naar de uni versiteit in Utrecht. Sanne Szarafinsky combineert haar studie met een baan en een gezin. Zij heeft al eerder schriftelijk onderwijs gevolgd en dat is goed bevallen. „Ik heb voor deze studie gekozen om mijn blik te verruimen", zegt ze. „Wat dat betreft zou het voor sommige mensen heel goed zijn om zo'n studie te volgen, zodat ze minder 'in hokjes' gaan denken." Erlin is het met haar eens: „Tijdens zo'n studie verander je. Het klinkt misschien vreemd, maar ik vind dat het leven er makke lijker door is geworden. Met name door het vak sociologie zijn voor mij een heleboel din gen in de maatschappij begrij pelijker geworden." Erlin en Sanne kunnen het iedereen aanraden, een studie aan de OU. „Veel mensen ken nen de OU jammer genoeg nog niet", zegt Erlin. „Of ze denken dat je er cursussen kantklossen kunt volgen. Dan horen ze wat het inhoudt en denken, 'o, wat moeilijk'. Dat is onzin. Het eni ge wat je nodig hebt is doorzet tingsvermogen. En het prettige is dat je steeds op korte termijn werkt. Je rondt een module binnen een paar maanden af en als dat lukt, is het een enorme stimulans om verder te gaan." De OU kent de volgende stu dierichtingen: bedrijfs- en be stuurswetenschappen, culture le wetenschappen, natuurwe tenschappen, met name milieu kunde, voedingsleer en toxico logie, rechtswetenschappen, sociale wetenschappen en tech nische wetenschappen, vooral informatica. Het principe van het studietraject is dit jaar voor het eerst geïntroduceerd. Er zijn ook programma's moge lijk die het mogelijk maken te zijner tijd over te stappen naar de reguliere universiteit. Op 21 april is er een informatie avond in het steunpunt van de OU in de Provinciale Biblio theek van 19.00 tot 20.00 uur. Op 4 juni wordt er van 10.00 tot 15.00 uur een open dag gehouden. Erlin Bliek en Sanne Szarafinski volgen een studie aan de Open Universiteit. foto harry de lange door Andrien Smeels WOENSDAG 23 MAART 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van 7.45 Overzicht ochtendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Gedane Zaken, over oud nieuws en hoe het afliep. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Zeeuwse Streken, programma over typisch Zeeuwse zaken. 12.55 De Agenda. 16.03 Het Kanaal door Zee land, over kunst en cultuur in de provincie. 17.05 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuws overzicht. 17.35 Eutebeute, program ma over verhalen in Zeeland. 17.55 De Agenda. DONDERDAG 24 MAART 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van 7.45 Overzicht ochtendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Politieke consumententest, vragen aan politici over hun vakgebied. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws eryactualitei- ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuws overzicht. 12.35 Vragen staat vrij, luisteraars bellen rechtstreeks met deskundigen. 12.55-13.00 De Agen da. 16.03 Een vak apart, programma over gewone en ongewone beroepen met muziek op verzoek. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel programma. 17.55-18.00 De Agenda. VRIJDAG 25 MAART 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van 7.45 Overzicht ochtendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Straatrumoer, straatinterviews over het nieuws van de afgelopen week. 8.50 Agenda. 12.05 Nieuws en actua liteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuws overzicht. 12.35 Het Fort Zeelandia, programma over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03 Uit, uitgaanstips voor het weekeinde. 17.05 Nieuws en ac tualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, Zeeuwse opinieleiders bespreken de actualiteit. Vandaag met Ria Geluk (statenlid D66), Marijn Dieleman (advocaat en procureur) en Wies Saman (statenlid CDA). ZATERDAG 26 MAART 10.03-13.00 'Dag-Week!' Program ma voor de vrije zaterdag met het Zeeuwse weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de hobby van..., boekbespreking, culi naire tips van de chef/kok en muziek. 14.03-18.00 Omroep Zeeland Sport, uitslagen, reportages en commenta ren. ZONDAG 27 MAART 10.03-11.00 'Die 's nog van voor d'n oorlog', Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. Vandaag: de heer Hes- selink uit Vlissingen. 11.03-13.00: 'De Schoone Waardin', Cultureel zondag magazine met een centrale gast, de literaire rubriek van Lo van Driel, Zeeuwen in den vreemde en de klas sieke platenkeus van Herman Goetheer. 13.32-14.00: 14.25-14.30; 15.25-15.30; 16.25-16.30; 17.05-18.00: Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 28 MAART 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie en om 7.25 weekendoverzicht sport. 7.32 Nieuwsoverzciht. 7.40 De dag van 7.45 Overzicht ochtendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 De column 'Bob en Co'. 8.50 Agen da. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provin cie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.34 Wegwies. 12.43 Reportage, vraaggesprek. 12.55-13.00 De Agen da. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepere wezen van de sport. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal Nieuwsoverzicht. 17.35 De Zeeuwse Tijdmachine. Vandaag: de basiliek van Hulst. 17.55-18.00 De Agenda. DINSDAG 29 MAART 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.32 Nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van 7.45 Overzicht ochtendbladen. 7.50 Agenda. 8.32 Nieuwsoverzicht. 8.45 Actualiteitenkwis. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Verzoek platen en gelukwensen. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Vo gels, vissen en Piet Smeerpoets, pro gramma over natuur en milieu. 17.55-18.00 De Agenda. VLISSINGEN Voor de zes de keer komen leden van de Deense turnvereniging Dau- gard Idraets Forening (D.I.F.) op bezoek bij de Vlissingse Turn Vereniging (VTV). De eer ste contacten tussen beide ver enigingen ontstonden in 1978, toen in Vlissingen een Deense week werd gehouden. Op zaterdag 2 april geven tur ners van beide verenigingen een een optreden in sporthal Baskensburg. De avond begint om 19.30 uur, kaarten zijn een half uur voor aanvang ver krijgbaar aan de zaal. VLISSINGEN „Ik herinner me nog als de dag van gisteren dat ik voor het eerst hier het stadhuis binnenkwam. Wat voelde ik me geïmponeerd door de ruimte en de hoogte van de hal. En dan die priemende blik van Michiel de Ruyter. Echt jaren vijftig, begin jaren zestig, die bouwstijl. Typerend voor hoe er toen gedacht werd over de verhouding tussen bestuur en bevolking: vooral veel afstand scheppen." Na veertig jaar, waarvan bijna twintig in dienst van de gemeente Vlissingen, sluit Theo Goossens eind maart zijn ambtelijke carrière af, een periode waarin heel wat is veranderd. Het gaat hem aan het hart, want hij heeft er al die tijd van genoten. Maar stilzitten is er voorlopig niet bij, want de Unie van Vrijwilligers, Thuiszorg Walcheren, Amnesty International, de Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken (DISK) hebben het bestuursplu- che al voor hem opgeklopt. Ook de plaatselijke afdeling van D'66 maakt al jaren dankbaar gebruik van zijn grote ervaring. Het besturen zit hem in het bloed en laat hij zich ontvallen, als hij het over kon doen, ging hij meteen in de politiek. Zestien jaar was hij, toen hij op de gemeentesecretarie in zijn geboortedorp Echt zijn eerste baan kreeg. Na een onderbre king, waarin hij zijn militaire dienstplicht vervulde als saxo fonist bij het fanfarekorps Limburgse Jagers („een gouden tijd"), belandde hij in 1959 'op de Mookerhei'. Op de gemeen tesecretarie van Mook raakte hij doorkneed in het vak van gemeente-ambtenaar. „Je deed van alles, van het afgeven van paspoorten tot het verlenen van subsidies en vergunnin gen." Hij merkte dat hij zich het meest aangetrokken voelde tot culturele zaken en onder wijs, omdat op die terreinen het contact met de bevolking het grootst was en dat lag -en ligt- hem het best. „Ik was er als ambtenaar om voor de be langen van de burger op te komen en dat probeerde ik zo goed mogelijk", zegt hij in re- trospectie. „Ik ben dan ook nooit zo'n ambtenaar geweest die met de wet in de hand stond. Bij mij lag die wet in een la. Als de mensen bij me kwa men met een initiatief, dan gin gen we eerst om de tafel om te kijken wat ze wilden en daarna gingen we pas kijken wat er binnen de wetgeving mogelijk was, en niet andersom." De overstap naar de afdeling onderwijs, sport en culturele zaken van de gemeente Breda in 1961 was een logische., „Noem het carrièredrang. In! die tijd was ik consequent be zig met me te oriënteren op de ■arbeidsmarkt. Ik heb eens te rug zitten tellen, maar tot ik naar Vlissingen kwam, bleef ik eigenlijk nooit ergens langer dan een jaar of drie. Dan had ik weer zin in een nieuwe uit daging en zo werkte het ook; het was steeds heel verfris send." Van Breda ging het naar Eindhoven, van Eindhoven naar Tilburg. Steeds een paar sporten van de carrièreladder omhoog. Intussen rondde hij in de avonduren de studie voor Hoger Bestuursambtenaar was, die hem bracht op het niveau van beleidsadviserende func ties. Dan komt ook de tijd van heroriëntatie. „In steeds grote re plaatsen werken is dan wel bevorderlijk voor je carrière, maar op het laatst vind je je eigen werk niet meer terug in de praktijk. Daarom koos ik in 1970 voor Etten-Leur om het contact met de bevolking weer te hervinden." Maar ja, als ze je dan vragen om terug te ko men en er zit een interessante bevordering aan vast, dan maak je weer een andere keuze. Dat overkwam Goossens drie jaar later. Terug naar Tilburg dus. „Maar na een jaar of .twee wist ik zeker dat het dat toch niet was." De advertentie-voor de vacature hoofd afdeling welzijn en onderwijs in Vlissin gen kwam dan ook op het juis te moment. Een middelgrote gemeente in Zeeland - al jaren de favoriete vakantiebestem ming van de Goossens -, het was hem op het lijf geschreven. „De sollicitatietermijn was al .gesloten, maar ik heb toch maar gebeld en de toenmalige gemeentesecraris Peters nodig de me uit om de volgende dag te komen praten. Toen ik kwam, zat een groot gedeelte van het college, aangevoerd door burgemeester Westerhout, klaar voor een sollicitatiege sprek. En de volgende dag kwam het telefoontje dat ik kon beginnen." „Op 1 januari 1976 begon ik hier en het gezin verhuisde mee. Het was even wennen, de eerste jaren, want in Zeeland is men toch iets meer de-kat-uit- de-boom-kijkerig dan in Bra bant en Limburg. Interessant eigenlijk, zo'n klein land als Nederland en toch zoveel ver schillen." Vlissingen werd het en Vlissingen bleef het. Als beleidsambtenaar op het brede gebied van de welzijnsplanning had Goossens contacten met allerlei mensen. In verenigin gen, culturele zaken, maat schappelijk werk. „Ik had de mogelijkheid om het gemeente bestuur en collega's te advise ren, en ik kon in de praktijk écht de boer op, op een infor mele manier met de mensen omgaan. Een heerlijke tijd, want ik sta het liefst tot aan mijn enkels in de sociale con tacten. En de toenmalige wet houder voor ondermeer onder wijszaken Gerard Adan gaf mij alle ruimte, die ik nodig had." In 1990 werd het ambtelijk apparaat totaal gereorgani seerd. Alle afdelingen werden opgedoekt en er werd een inde ling in sectoren gemaakt. Het nieuwe kabinet Lubbers-Kok was net aangetreden en had de sociale vernieuwing als kern punt van haar beleid. „Met een aantal gemeenten wilde het rijk 'inspanningsverplcihtin- gen' aangaan en de vraag werd actueel, doet Vlissingen daar aan mee en zo ja, hoe. Als er ergens een gebied is, waar je je volledige betrokkenheid met de burger tot uitdrukking kimt brengen, is het wel daar, dus toen toen een projectcoördina tor de zaak op poten moest zetten, ging ik daar onmiddel lijk op in. Het is een enorme uitdaging geweest, om die so ciale vernieuwing vorm te ge ven. We zijn er nog lang niet, maar het begint wortel te schieten." De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen waarbij een verschuiving naar rechts te zien was, baart ook Goossens zorgen. „De conclusie Theo Goossens die velen trekken is dat er meer contact van de gemeente met de burgers moet zijn over de verbetering van hun woonom geving. Dat komt op zich wel overeen met de lijn die in de nota De vraagkant van de bur ger in beeld is uitgezet. De nota is in december 1993 door de gemeenteraad aangenomen. Er bestaat natuurlijk niet één sluitende oplossing. Op locaal niveau denk ik, dat er in de nabije toekomst meer sprake moet zijn van een helder colle geprogramma en een wijkge richte aanpak met wijkcollege- leden, bestuurlijke en ambtelij ke wijkteams, wijkoverleg en wijkbudgetten. Overigens is met die wijkgerichte aanpak al een begin gemaakt met de zo genaamde 'op-de-koffie-bij- eenkomsten', waarbij burge meester en wethouders op be zoek gaan in een wijk om te foto piet davidse praten met de buurtbewoners over wat er zoal speelt. Mijn indruk is dat de burgers dit initiatief als positief ervaren." Terugkijkend vat Theo Goossens de afgelopen veertig jaar samen met: „Het was ener verend, inspirerend en bevredi gend." Nu kan hij opnieuw aan een inspirerend tijdperk begin nen als full-time bestuurder. De tuin zal er misschien nog wel eens bij inschieten. PURPERKOP - Aquariumvereniging De Purperkop ver zorgt op vrijdag 25 maart een dialezing over de regenboog- vissen en hun leefomgeving. Gilbert Maebe geeft zijn lezing om 20.00 uur in het clubgebouw van de vereniging aan de Willem Roelofszlaan in Vlissingen. De toegang is gratis. KLEDINGBEURS - Woensdag 30 maart is er in peuters speelzaal De Zandkrumels aan de Rijnstraat 12 in Middel burg een kinderkleding- en speelgoedbeurs van 15.00 tot 16.00 uur. Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle houdt zaterdag 26 maart van 10.00 tot 11.30 uur een kleding- speelgoed- en box-bed-buggybeurs in het hervormd gemeen tecentrum aan de Dorpsstraat. Op woensdagavond 23 maart houdt peuterspeelzaal Het Baken een kleding- en speelgoed beurs in de speelzaal aan de Irenestraat in Oost-Souburg, van 19.00 tot 20.00 uur. UNICEF - Wenskaarten en kado-artikelen uit de UNICEF- brochure zijn sinds kort ook te koop in de Wereldwinkel te Zoutelande die gevestigd is in de molen. De wereldwinkel is geopend op dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur. CURSUSSEN - San Bao - Zes avonden op een speelse manier werken aan een bewuster, creatiever en meer ont spanner leven. Dat kan bij het centrum San Bao aan het Koorkerkhof 16 in Middelburg waar op 5 april een groep 'Speel je vrij' start. Kosten 75,—. Ouderen - 'Beter omgaan met het geheugen' en 'Kennismaking met de computer' zijn twee cursussen van de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, die in april beginnen. Voor inlichtingen en aameldingen 01184-16957. In het centrum De Vier Elementen aan de Breeweg 100 te Middelburg start woensdagavond 13 april een korte cursus ontspanningsmassage. Bio-release principes zijn het uitgangspunt bij de oefeningen en massages. VOORJAARSBAL - In wijkcentrum Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissingen wordt vrijdag 25 maart een gezellig voorjaarsbal gehouden met medewerking van het Duo Sound. Tevens wordt er een bingo gehouden. Het bal begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. LENTEBBAL - De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit houdt zaterdag 26 maart een lentefeest in het pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. Leden hebben gratis entree, niet-leden betalen vijf gulden. De aanvang is 21.00 uur. ZELFBEZINNING - Onder auspiciën van het Centrum voor Zelfbezinning houdt Mario Jonker op vrijdag 25 maart een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense Dijk in Middelburg onder de titel: 'En hoe zit het dan met haat?'. De toegangsprijs is 7,50 of 5 gulden. BILJARTKAMPIENSCHAPPEN - Op 26 en 27 maart vindt in sportzaal Van Duyvenvoorde, Dongestraat in Oost-Sou burg het Nationaal Kampioenschap Libre-klein 2e klas junioren plaats. De partijlengte is 100 caramboles, de noyen- negrenzen zijn 2,50 - 3.99. Aanvang 11.00 uur. JAH JUSTICE - Op vrijdag 25 maart treedt de reggaeband Jah Justice op in jongerencentrum Midgard aan de Kuiper spoort in Middelburg. Aanvang 21.00 uur, entree 10 gulden. SOEFI -De Soefibeweging houdt op zondag 27 maart een universele eredienst in 'De Vier Elementen' aan de Breeweg in Middelburg, waar Valia Lint spreekt over Gods hand. Aanvang 11.00 uur. SVA-MARS - Sportvereniging Aagtckerkc houdt op 26 maart een mars over 10,15 en 25 km. De route gaat richting Domburg. Start 25 km. tussen 12.00 en 13.00 uur, 15 km tussen 13.00 en 14.00 uur en 5 en 10 km. tussen 14.00 en 15.00 uur. Startbureau: 'Amicitia', Agathasüaat in Aagtekerke. GEVONDEN - Bij het politiebureau in Middelburg zijn door Maxis de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: flessendrager, kinderschoentje, paraplu, sjaals, mutsen, kin derpetje, handschoenen, want, gehaakt tasje, linnen tas, kindertasje, diadeem, oorhanger, zilveren ketting en een f ietssleutel. EENOUDER - De nieuwe FïOM vakantiegids voor eenou dergezinnen is uit. Het boekje kost 1,75 en kan afgehaald worden bij het kantoor van de FIOM in de Bellinkstraat 6 in Middelburg. De gids bevat onder andere adressen en infor matie over groepsvakanties met aparte programma's voor kinderen en speciale erreatieve kampen voor kinderen. MULTI COLOUR - Van 31 maart tot en met 8 mei exposeert poppenmaakster Judith Briars baby- en kinder poppen bij atelier Multi Colour aan de Torenweg 4a in Middelburg. Judith maakt poppen van zelfhardende klei en porselein. Zaterdag 9 april demonstreert Judith hoe een baby- of kinderpop gemaakt wordt. VÏJVERAVOND - Aquariumvereniging Barbus Conchonius houdt vrijdag 25 maart een 'vijveravond' in het clubhuis aan de Herengracht 52 in Middelburg. Vijverspecialist Vermeulen houdt vanaf 20.00 uur een bespreking over aanleg, inrichting en onderhoud van de tuinvijver. De toegang is gratis, ook voor mensen die geen lid zijn van de vereniging. BOS EN DUIN - Het CNV vakantie- en conferentiecen trum Bos en Duin in Oostkapelle zet zaterdag 26 de. deuren open. Van 10 tot 17 uur kan iedereen komen kijken naar het resultaat van de verbouwingen. In de Grevelingenzaal wordt die dag tevens een recreatiebeurs gehouden. BAZAR - De handwerkclub van de UW houdt woensdag 30 maart tussen 14.00 en 16.00 uur een voorjaarsbazar in het pand Herengracht 52 in Middelburg. THUISZORG - De directeur van de Stichting Thuiszorg Walcheren, L. Phemambucq geeft vrijdajg 25 maart informa tie over de verschillende vormen van thuiszorg die de mensen aan kunnen vragen. De informatiemiddag wordt gehouden in de Halve Maan in Oostkapelle, om 14.00 uur. i

Scheldebode | 1994 | | pagina 11