Verhaal van de Hoogaars eindelijk verteld Buurthuis Aldegonde: gezellig trefpunt JWF-Kapel geeft concert Mannenkoor ZWN geeft concert met Russische bariton en volksdansers Uitvoering Accordeola Standaardwerk over Zeeuwse zeilvisserij Schaaktoernooi Manifestatie Goedkeuring voor schetsplan nieuw verpleeghuis Gasthuis SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 Gokje Tenue 'Zeildocht' 'Zicht' GRATIS POPPENTHEATER KORVERA in de Ode 311 VLISSINGEN - Danslessen, bejaardcngym, een creatieve meisjesclub en een houtsnij- club. Het is maar een greep uit de activiteiten in buurthuis Al degonde dit seizoen. Het afge lopen jaar is er door een groot aantal vrijwilligers heel wat afgespijkerd om het buurthuis aan Westerzicht 386 een op knapbeurt te geven. Het resul taat: een gezellig trefpunt waar de wijkbewoners zich thuis voelen. Er zijn nieuwe lamellen en raamdecoraties, er is geschil derd en de inventaris is gedeel telijk vernieuwd. Kortom, geen moeite was teveel om buurt huis Aldegonde aantrekkelijk te maken. En dat is gelukt. Er zijn de hele week activiteiten in het buurthuis en het aanbod is heel divers; aan alle leef tijdsgroepen is gedacht. Er zijn danslessen voor begin ners en gevorderden op woens dag- en donderdagavond, die druk worden bezocht. Iedere tweede zaterdagavond is er een jongerendisco en op de eerste vrijdag van de maand kunnen 25-plussers een dansje wagen of gewoon gezellig een praatje maken met andere buurtbewo ners. Een gokje wagen kan ook; elke derde dinsdagavond van de maand is het tijd voor een bingo met een superronde en elke laatste dinsdagvond van de maand kunnen kaartlief- hebbers prijsklaverjassen. Wekelijkse activiteiten in het buurthuis zijn naailessen, danslessen, een kinder- en meisjesclub en een houtsnij- club. Jongeren kunnen iedere vrijdagavond 'uit hun dak gaan' tijdens de jongeren avond. Ook zijn er regelmatig gezellige ontspanningsavon den, zoals mosselavonden en barbecue's, een lentebal, het Sint Nicolaasfeest en het nieuwjaarsfeest. Op Koningin nedag zijn er traditiegetrouw de hele dag feestelijke activi teiten in en rond het buurthuis. Alle ideeën uit de buurt krij gen volop aandacht en worden zo mogelijk opgenomen in het programma. Maar ook zaken als oppas, geluidshinder, over last en suggesties voor nieuwe cursussen zijn te allen tijde bespreekbaar. Dit seizoen heeft buurthuis Al degonde voor het eerst een zaalvoetbalteam. De leden heb ben zich gestoken in een heel nieuw tenue. Al met al heeft buurthuis Aldegonde zich de afgelopen jaren, zo luidt de unanieme mening van bezoe kers en medewerkers, ontwik keld tot een écht buurthuis, waar iedereen welkom is en zich thuis kan voelen. Het eigen zaalvoetbalteam van buurthuis Aldegonde FOTO: HARRY DE LANGE Door onze gastredacteur Cees Maas MIDDELBURG - Het is nog niet zo gek lang geleden dat ik wakker werd op het fraaie eilandje Dwars in den Weg in het Grevelingenmeer. Daar neergestreken met een Zeeuwse groep zeekanoërs, tentjes opgezet, potje gekookt, bruin borreltje gedronken, in aange naam gezelschap onzinverhalen opgehangen, kame raden wat opgejut boven een struikelend waxine lichtje, terwijl het donkerblauwe meer volliep met nacht. Dat was de sfeer. De ochtend daarop was magisch. Ik kroop uit de tent, het was nog vroeg, en een band van vochtige nevel hing over het meer. Het was doodstil. Toen, op het moment dat de torenklok van het nabijgelegen Brou wershaven het volk ter kerke riep, dook de punt van een zeilboot uit de ochtendmist op. Het schip voer niet, maar zweefde als het ware zonder enig geluid over het meer. Een oude platbodem, getuigd een beetje als een felouka op de Nijl, bruine zeilen, ranke lijnen, een plaatje. „Dat is een hoogaars," zei Ronald die naast me was komen zitten. We dronken het tafereel in. Dat plaatje. Die boot, dat oude Zeeuwse verleden, komend uit de haven van de vroeger zo befaamde handelsstad Brou wershaven, het was of ik in de eeuwen werd teruggeworpen. Het was sereen, de elegante lijnen van de boot pasten zo wonderwel in het hele beeld, op dit water, met op de achter grond de monumentale contou ren van Brouwershaven nog net zichtbaar. Het schip paste op een of andere manier als vanzelfsprekend in dat plaatje, meer dan een modern wit po lyester jacht ooit zal kunnen. Het glasachtige van een stille Zeeuwse ochtend, de hoogaars, het meer, de oude stad, gevan gen in een fluister mist. Het was magie. Die beelden kwamen terug toen ik het nieuwe boek van Jules Van Beylen, 'De Hoog aars en de visserij van Arne- muiden', het eerste komplete werk over de Zeeuwse hoog aars en zijn geschiedenis, zat te lezen. Dat boek is splinter nieuw, nog niet op de markt, en wordt 20 november tijdens het Open Huis van de Stichting Behoud Hoogaars (van 13.00 tot 17.00 uur in het ramschip Schorpioen in Middelburg) aan burgemeester Visser van Ame- muiden en aan gedeputeerde De Kok (cultuur) uitgereikt. Daarna gaat het boek in de vrije verkoop. Aanvankelijk bekeek ik het boek met enige argwaan. Zeker toen ik de buitengewoon uitge breide inhoudsopgave las met hoofdstukken als 'De Dol- boom'. 'Zeildocht', 'Het klin ken van de boorden' en 'Oog voor het kluiverval'. Ik weet niets van scheepsbouwtechnie- ken, en ben geen uitgesproken liefhebber van technisch ge praat over 'een knie met hou ten nagels en deutels', ik ver wachtte een gortdroog boek voor scheepvaartfreaks. Maar ik kreeg heel iets anders. Het boek is allesbehalve een droog technisch handboek, het is een prettig leesbaar geheel geworden en vult een grote leemte in de Zeeuwse geschie denis. De auteur Jules Van Beylen is er tientallen jaren mee doende geweest. Deze oud conservator van het Natiqnaal Scheepvaart Museum in Ant werpen is sinds 1942 gefasci neerd door de hoogaars. Toen de Zeeuwen op de kaden van Aantwerpen hun mossels, gar nalen en vis losten. Al vroeg verzamelde Van Beijlen wat hij maar te pakken kon krijgen aan gegevens, ontdekte dat er weinig literatuur over bestond en toog zelf in de jaren vijftig op zijn eerst motorfiets vanuit België naar de Zeeuwse vis sershavens om foto's te nemen en tekeningen te maken. Die enorme bulk aan informa tie, een indrukwekkend ar chief, heeft Van Beylen nu ver werkt in het boek. En het zijn eigenlijk drie boeken gewor den. De auteur schetst met een wetenschappelijk oog voor de tails de geschiedenis van de verdwenen Zeeuwse zeilvisse rij, van de visserij en de scheepsbouw in het plaatsje Amemuiden (waarin hij zelfs tot in de details de bijnamen en de kleding van de vissers be spreekt), en tot slot laat hij de lezer kennismaken met de hoo gaars, in een beschrijving die hij zelf aanduidt als een hand leiding om een model in de schaal 1 op 10 of 1 op 20 te bouwen. Hij gaat daarbij zo uitgebreid te werk dat je niet alleen ver neemt waarom bepaalde soor ten hout of teer werden ge- MIDDELBURG - Op 26 no vember 1993 verzorgt de Johan Willem Friso Kapel een concert in de Concert-Gehoorzaal, aan de Singelstraat. Het concert programma bestaat voor de pauze uit (licht)klassieke wer ken en na de pauze uit populai re muziek onder het motto 'The (ADVERTENTIE) Zaterdag 20 nov. a.s. optreden van Scheldestraat. (kop Clijverstraat). Vanaf 11.30 uur en verder ieder uur is er een grandioze poppenshow. ALLE KINDEREN (en hun ouders) ZIJN VAN HARTE WELKOM. Power of Music'. De Johan Willem Friso Kapel is de oudste van de vier be roepsharmonieorkesten in de Nederlandse krijgsmacht en bestaat uit 40 beroepsmusici en een tamboerkorps/drumfanfare van 27 dienstplichtige militai ren en heeft als standplaats de Drentse hoofdstad Assen. De JWF-Kapel heeft een lange en rijke geschiedenis die begint in 1819. In 1954 werd de oor spronkelijke naam 'Stafmu- ziek' veranderd in 'Johan Wil lem Friso Kapel' en kreeg hier door de naam van de eerste Friese Stadhouder die ook Prins van Oranje was. De werkzaamheden van de JWF-Kapel bestaan uit het verzorgen van muzikale opluis tering bij militaire evenemen ten, protocollaire verplichtin gen en het verzorgen van con certen, taptoes en shows in binnen- en buitenland. Regelmatig worden avondvul lende concerten gegeven in het kader van relatie burger - mili tair of ter 'compensatie' voor eventuele militaire overlast. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. De Hoogaars Yerseke 36 in de haven van Veere bruikt, maar ook een diepe eer bied krijgt voor het ambacht van de oude hoogaarsbouwers. „Ik wil een schip zoals X, maar dan één voet langer," luidde een opdracht aan de Arne- muidse scheepswerf Meerman eens. En de bouwer ging, zon der veel tekeningen vaak en werkend op 'het zicht' aan het werk. De enige kritiek die ik kan bedenken is dat de auteur beter twee boeken had kunnen schrijven, in plaats van de ge schiedenis van de visserij en de techniek van de hoogaarsbouw zo uitgebreid (380 pagina's) in één boek te bundelen. Mensen die het om de Zeeuwse geschie denis is te doen, zullen minder geïntereseerd zijn in het won der van perfect gebouwde 'knieën van de mastdocht', en andersom zullen scheeps- bouwfreaks wellicht minder aandacht hebben voor de zon dagse broek van een Arne- muidse vissersbaas. Dan blijft er natuurlijk toch een categorie lezers over die in beide facetten geïntereseerd zijn, sociaal-economische ma ritieme geschiedenis en scheepsbouw, en dat zijn men sen als zij die de Stichting Behoud Hoogaars hebben op gericht. Voor dat soort liefheb bers is het boek geschreven. Kompleet met tal van bouwte keningen en oude foto's. Maar toch ook voor scheepson- benullen als ik. Ik bleef lezen gisteren, tot aardig diep in de nacht ook nog. Ik werd meege sleept door de drang naar per fectie van de auteur, geen de tail is vergeten en dat maakt het boek fascinerend. De rieten vismanden aan dek, Van Bey len vertelt precies hoe en uit VLISSINGEN - Traditiege trouw heeft Schaakclub Sou burg het ATO-Pepernotentoer- nooi georganiseerd. Zaterdag 4 december schuiven vele jeugd- schakers in hotel Britannia aan voor een van de gezelligste toernooien in de regio. Het toernooi begint om 10.30 uur. Er wordt gespeeld in vijf leeftijdsgroepen, tot en met acht, tien, twaalf, vijftien en negentien jaar. De prijsuitrei king is om vijf uur. Deelnemers kunnen zich schriftelijk opge ven bij J. Koolhoven, Adriati- schezeestraat 11 in Oost-Sou burg. Het inschrijfgeld a 3,50 kan aan de zaal voldaan wor den. welk materiaal je die in het klein moet vlechten voor je model. Het is maar een voor beeld. 'De Hoogaars en de visserij van Amemuiden' is een monumen taal document geworden. Al lezend proef je de enorme lief de van de auteur voor zijn onderwerp en hij weet dat en thousiasme over te brengen. Het is een ode aan een prachtig schip, het verhaal van de hoog aars is eindelijk verteld. Een standaardwerk is het, dat de liefhebbers van de oude Neder landse zeilvaart ongetwijfeld FOTO: HARRY DE LANGE zal boeien. Van Beylen heeft met het boek een kathedraal neergezet. •Het boek wordt uitgegeven door Hedeby Publishing in Leeuwarden en gaat in de winkel f 79,90 kosten. Donateurs van de Stichting Be houd Hoogaars betalen een tientje minder. ISBN 90-74541-03-8 (ge bonden) en 90-74541-04-6 (paper back) MIDDELBURG - Het Mannen koor van de ZWN geeft vrijdag 19 november een concert in de Concert- en de Gehoorzaal. Het concert staat in het teken van de Oosteuropese landen. Het mannenkoor is van mening dat landen die negatief in de be langstelling staan vanwege oorlog en geweld ook nog wel iets vrolijks te bieden hebben. Vrolijkheid in de vorm van mu ziek, zang en dans. Voor de muziek zorgt Leny Stokman, met accordeon en piano, en het mandolineorkest Con Amore. De zang komt van de sopraan Conny Louwerse, MIDDELBURG - Donderdag 18 november vindt de Manifes tatie Technologie Dus! plaats in de scholengemeenschap De Wellinge aan de Kruisweg. Op deze bijeenkomst wordt het economische perspectief van de regio gepresenteeerd en wordt een beeld gegeven van de rol die technologie daarbij speelt. Tijdens de Manifestatie wordt de Technologiekaart van Zee land gepresenteerd. Vervolgens wordt een beeld geschetst hoe de provincie zich in econo misch opzicht kan manifeste ren en waar in de toekomst arbeidsplaatsen kunnen ont staan en welke opleidingen daarvoor nodig zijn. Daarna worden drie belangrijke secto ren in de regio onder de loep genomen. Deze sectoren zijn de zeehavengebonden industrie, zoals de chemie, de transpor tactiviteiten bij de havens en de nieuwe technologieën in de landbouw. Commissaris Van Gelder zal een bestuurlijke reactie geven waarna er gele genheid is voor discussie. De Manifestatie duurt van 9.45 tot 12.30 uur. de tenor Edo Zijl en de bariton Igor Presnjakov. Presnjakov komt uit de Oekraïne en woont sinds kort in Nederland. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar en zingt meezingers zoals Ka- linka, Katuscha en Troïka. Voor de dans zorgt volksdans theater Vranje uit Vlissingen. In authentieke kostuums wor den dansen uit Hongarije ge danst. Het mannenkoor zelf heeft de afgelopen maanden veel geoe fend op de teksten van de lie deren uit Rusland, Hongarije en Joegoslavië. Hoogtepunt van de avond wordt ongetwij feld het Wolgalied uit 'der Za- rewitsch' van Frans "Léhar. Het mannenkoor wordt dan be geleid door Leny Stokman op piano, de mandolines van Con Amore en de dansers van Vran je. De uitvoering begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 12,50 en zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij het Muziekcen trum in de Lange Delft en Jacobsen Mannenmode in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. MIDDELBURG - Het ministe rie van'WVC heeft het schets plan voor het nieuwe Middel burgse verpleeghuis Gasthuis goedgekeurd. De Stichting voor Regionale Zorgverlening heeft als streefdatum voor de bouw oktober 1994 gepland. Wanneer alles daarna volgens plan verloopt zou het nieuwe verpleeghuis begin 1996 in ge bruik genomen kunnen wor den. Het nieuwe verpleeghuis krijgt 60 bedden voor psychogeriatri sche patiënten (dementeren den), 60 bedden voor somati sche patiënten (lichamelijk zie ken) en 15 plaatsen dagbehan deling. Het Gasthuis gaat het Middelburgse verpleeghuis He rengracht vervangen. Ook ver pleeghuis Der Boede in Koude- kerke slankt af wanneer het nieuwe verpleeghuis in gebruik komt. Verpleeghuis Gasthuis komt te staan op de plek van het oude ziekenhuis, dat gesloopt zal worden. Het nieuwe gebouw krijgt een centraal middenblok met twee bouwvleugels aan weerszijden. De bewonerska mers zijn ondergebracht in de twee vleugels aan het Bolwerk en de Noordpoortstraat. Op de benedenverdieping worden de psychogeriatrische patiënten gehuisvest en op de eerste ver dieping de somatische patiën ten. In het midden aan het Noordpoortplein komt het cen trale blok van drie bouwlagen te liggen waarin algemene ruimten ondergebracht zijn, waaronder de dagbehandeling, een supermarkt, een recreatie zaal, de afdeling fysiotherapie kantoren etc. Het goedkeuren van het schets plan had heel wat voeten in de aarde. De bouwprocedure is ongeveer een jaar vertraagd door verschillende problemen, die onder meer te maken had den met eisen vanwege de kwetsbare locatie in de binnen stad en met de kosten voor bouwrijpmaken van de grond. Eind september schreef de heer A.F. Aertssen van de raad van bestuur van de SVRZ naar aanleiding van de vertraging een brandbrief naar het minis terie om de impasse te doorbre- ken. ALLEENSTAANDEN - Alleenstaandenclub 'Alleen-sa- men' houdt iedere eerste en derde donderdag van de maand een bijeenkomst in het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen in de Molstraat in Middelburg, waar alleenstaanden vanaf 50 jaar welkom zijn. De eerstvolgende bijeenkomst is op 18 november, aanvang 19.M uur. In Vlissingen is iedere dinsdagavond van 18.30 tot 21.30 uur een een avond voor alleenstaanden 50+ in Bachten Komme aan de Badhuisstraat. KLAVERJASSEN - In het VTV clubgebouw aan het Baskenburgplein in Vlissingen vindt op zaterdag 20 novem ber een prijsklaverjastoemooi plaats. Aanvang 10.'° uur, deelname 7,50. CONCERTEN - The riverboat Jazzband treedt op zaterdag 20 november op in de Stadsschouwburg in Middelburg. Aanvang 20."° uur, kaarten 12,50, donateurs 5,00, pashouders 7,50. Vrijdag 26 november treedt het Quintet Jazzebel op in The Duke aan de Vlasmarkt in Middelburg. De Zeeuwse formatie brangt vanaf 21.00 uur een gavarieerd jazzrepertoire ten gehore. Het Middelburgs Kamerkoor geeft vrijdag 19 november een concert in de Koorkerk in Middel burg. De aanvang is 20.00 uur, de toegangskaarten kosten 15,00. The Sea Sound Singers zijn dinsdag 23 november om 20.00 uur te horen in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. CURSUS - De Zeeuwse Volksuniversiteit start vrijdag 19 november met een cursus 'kerstdecoraties maken'. De cursus duurt vier ochtenden van 9.30 tot 11.00 uur en wordt gegeven bij de ZVU aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg. De kosten bedragen 55,—. (leden 45,—. Volgend jaar, in januari, start Marcela Simons met een cursus 'Muziek op schoot'Een cursus van tien bijeenkomsten van drie kwartier voor ouders met hun kind van vier maanden tot vier jaar. De cursus wordt gegeven op zaterdagochtend in het Kruiswerk gebouw aan de Mortierestraat in Middelburg. De kosten bedragen honderd gulden. ORIGAMI - Maandag 22 november is er in bibliotheek in Middelburg een origami vouwavond rondom het thema 'kerst'. De vouwavond begint om 19.30 uur, de kosten bedragen vijf gulden per persoon. VERKOPING - De creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte in Oost-Souburg presenteert donderdag 18 november een verkoping van handwerken. Van 10 tot 12 en van 14 tot 15 uur. Zaterdag 27 november wordt er in de Smijtegelt- school in Middelburg van 10.00 tot 16.00 uur een verkoop- en informatiemiddag gehouden. De middag is georganiseerd door de commissies en werkgroepen die betrokken zijn bij ontwikkelingssamenwerking en zending. De creatieve hand werkgroep Bachten Komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen presenteert donderdag 18 november een verkoop van handwerken. Van 13.30 tot 16.00 uur worden kerstkaar ten, tafellakens, schorten, kussens, pannelappen en poppen verkocht. Er is ook nog een verloting. STRANDMARS - Wandelsportvereniging 't Zand houdt op zaterdag 20 november haar jaarlijkse strandmars. Het start bureau is resto Vrouwenpolder in Vrouwenpolder, waar de deelnemers aan de afstanden 25 en 35 km. om 10."" uur kunnen starten. Tussen 11." en 14."" uur kunnen de deelne mers aan de afstanden 5, 10 en 15 km. van start gaan. Inlichtingen: 01180-28602. TESSELSCHADE - De Algemeen Nederlandse Vrouwen vereniging Tesselschade Arbeid Adelt houdt op 24 november tussen 10.30 en 15.3" uur een najaarsbazar in de Abdij in Middelburg. BELOODSING - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt op woensdag 24 november in Bachten Reede in Vlissingen een themamiddag over het onderwerp Beloods- ing op de Westerschelde. Er is bingo na. Aanvang 14."" uur. INTERCULTUREEL - Samen leven, samen wonen in een kleurrijk Vlissingen. Vanuit dat uitgangspunt wordt in buurthuis de Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen vrijdag 19 november een interculturele avond gehouden, van 19.30 tot 24.00 uur. GEVONDEN - Bij de politie Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: leesbril, foto en negatie ven van kinderfeestje, roze paraplu, schakelarmband 'Mario', bruin sleuteletui met twee sleutels, bruin sleuteletui met VW sleutel, zilveren label met twee sleutels, eurocheques, rabo- pas, tafeltennisbatje, damessjaal, meisjeshandschoen, wit mutsje Kings L.A., portemonnee van Caljouw, polsportemon nee met Belgische Francs, sleutels en een kentekenplaat. EXPOSITIES - In galerie 't Haentje te Paart in de Spanjaardsstraat 19 in Middelburg exposeren vanaf morgen tot het eind van het jaar Willy Leynse met keramiek en Joyce Steyvers met schilderijen. De Amateur Beeldend Kunste naars Zeeland exposeren tot en met 6 januari een selectie uit hun werk in de hal van het VLissingse stadhuis. Karin Starmans exposeert tot en met 12 december in De Kleine Galerij aan de Koudenhoek in Vlissingen. 'In het spoor van Mondriaan' is de titel van de expositie van Rie Baauw. Haar werk is tot en met 4 december te bezichtigen in het VW kantoor te Domburg. BOEKENBEURS - Voetbalvereniging Middelburg houdt vrijdag 19 en zaterdag 20 november een grote boeken- en platenbeurs in het clubhuis aan de Nadorstweg. De verkoop is vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. SQUAREDANSEN - De squaredansvereniging Delta Swingers houdt vrijdag 19november een open avond. Lief hebbers van country western muziek kunnen op deze avond kennismaken met de bijbehorende danspassen. De dansavond wordt gehouden in kinderhuis Veersesingel in Middelburg, om 20.00 uur. KINDERLOOS - De Stichting Samen Ongewild Kinder loos houdt zaterdag 20 november een contactmiddag in buurthuis De Schuur aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. De bijeenkomst begint om 13.15 uur. SURANT - De Stichting Surant houdt elke woensdagmid dag een cursus voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Van twee tot vijf uur kan er geknutseld en geschminkt worden. Knutselen kost een gulden per kind en schminken een riks. Zaterdag 20 november is er een Antilliaans/Surinaamse dansavond die om 22.00 uur begint. De entree bedraagt 7,50. Alle activi teiten vinden plaats in de Willem III kazerne aan de Oranjestraat. LEZING - De directeur van de Stichting Thuiszorg Walcheren geeft 18 november een lezing over alles wat de Thuiszorg voor de inwoners van Serooskerke kan betekenen. De lezing wordt gehouden van 14.00 tot 15.00 uur in de Zandput in Serooskerke. Het Rozenkruisers Genootschap verzorgt maandag 22 november om 20.00 uur een lezing in de aula van de Bibliotheek in Middelburg. De titel van de lezing is 'de mikrokosmos en haar goddelijke kern'. BLOEDAFNAME - Iedereen die bloed wil geven aan het Rode Kruis kan dinsdag 23 november vanaf kwart over zes terecht in het gebouw van de Hogeschool Zeeland aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. POPPENTHEATER - Poppentheater Korvera treedt zater dag 20 november op in de Scheldestraat in Vlissingen. Vanaf half twaalf is er tot sluitingstijd ieder uur een voorstelling. VLISSINGEN - Zaterdag 20 november geeft Accordeola haar jaarlijkse uitvoering in het Scheldekwartier aan de Van Dishoekstraat. Dit jaar staat de uitvoering in het teken van de eenwording van Euro pa. De muziekkeuze is aange past aan het thema. Ook het programmaboekje geeft blijk van de Europese eenwording. Het boekje, voor deze keer paspoort geheten, be vat van ieder Europees land muzikale kenmerken en een korte uitleg. Voor een interna tionaal tintje zorgt het Duo Appollon uit Griekenland. De uitvoering begint om 20.00 uur. Op het programma staan optredens van het A en het B orkest. De toegangskaarten kosten zeven gulden vijftig.

Scheldebode | 1993 | | pagina 11