Pelgisch kampioen met Zeeuwse vlag John Engels sluit jubileumtoernee af De G.O.V. brengt 'Grafin Mariza' in de Schouwburg te Middelburg Tips voor omgang met slechthorenden BUROVOOR RECHTSHULP Wolphaartsdijkse slager Dick Krijger stapt tijdens het weekend in de cross-auto Herkansing voor voetbalinstuif Winkelpersoneel opgelet! SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 315 Spintjes Rolkooi Sponsoring Belager Premiere Boeken in 't Beest WOLPHAARTSDIJK - Wie een dezer dagen Wolphaartsdijk binnenkomt via de Lepelstraat, ziet bij huisnummer 5 een grote lauwerkrans naast de deur hangen. Aan de krans een lint in het rood - zwart geel van de Belgische vlag. Hier woont de Internationaal Rally Cross kampioen van België 1993, Dick Krijger. Twintig jaar doet Dick Krijger aan rally-cross en dit seizoen was het prijs. Na in de loop der jaren diverse ereplaatsen te hebben behaald werd op het circuit van het Westvlaamse Ingelmun- ster, in de buurt van Kortrijk, zijn kampioenschap een feit. Hij bleef zijn belangrijkste concurrent, de Belg Jochem Coox, twee punten voor en de champag nefles kon ontkurkt worden. In het dagelijks leven staat Krijger in zijn slagerij in Wolphaartsdijk, want dat is de bron van zijn bestaan en hij stelt dan ook nuchter vast: „Hoe leuk mijn hobby in het weekend ook is, de slagerij gaat op maandag weer open, want het leven gaat gewoon door". A-auto's, twee-wiel aandrij ving en zijn auto, Opel Corsa GSI, is de kleinste auto in die klas in België. Met een laag gewicht en een cylinderinhoud van 1600 cc. leveren de 161 paardekrachten die de motor herbergt, een groot vermogen. Dick Krijger licht toe: „In Bel gië rijdt je tegen twee liters en acht cylinders zoals Saab en B.M.W., en dat zijn flinke jon gens. In de verschillende cate gorieën is de cylinderinhoud bepalend, die mag niet groter zijn dan 1600 cc, geen turbo en geen vierwielaandrijving. Aan de p.k.'s wordt geen limiet ge steld. Met het rijden gaat het eigenlijk om korte sprintjes, om een korte overbrenging. Voor echt hoge snelheden is de afstand in de wedstrijd te klein. Mijn top is 140, op het rechte stuk haalt hij dit. Op de normale weg is dat boven de 200 kilometer per uur. Maar dat rijd ik nooit" Indertijd begon Dick Krijger met rally cross bij Auto Rally Cross Zuid - Beveland, A.R.C.Z.B., die op tweede Faasdag en tweede Pinksterdag rallycrossen organiseerden in de Poel vlakbij Goes. Later verhuisden de crossers naar een terrein aan de Kattendijk- sedijk, waar nu het bouwplan Goese Meren gerealiseerd wordt. Dick Krijger vertelt hiervan: „Naast de Kattendijksedijk is er ook gereden op het veelbe sproken terrein bij Rilland-Bath, maar dat is nu alleen nog voor motor cross bestemd. De uitbreiding van de cross - sport wordt tegenge houden door een paar mensen, die voor hun rust in de natuur zitten en die blijkbaar niet zo gesteld zijn op het geluid en het verbruik van benzine - motoren. Als je dan bedenkt, dat die zelfde mensen met een vliegtuig op vakantie gaan, dan verstoken ze in korte tijd een hoeveelheid brandstof, waar wij meer dan een jaar van kunnen rijden. En zo komt het, dat je als Zeeuw ergens anders moet gaan rijden. Zo heb ik al eens in Engeland gereden, dat was nog best interessant, want wé kregen de bootkosten ver goed. We reden daar in Lydden Hill, zo'n 25 kilometer achter Dover" Corry de vrouw van Dick en de kinderen Jos en Janine gaan altijd mee. Op zaterdag zijn ze tusen 18.00 en 19.00 uur klaar in de slagerij en vertrekken dan richting circuit. Corry Krijger zegt: „De cross-auto achter op de trailer en dan zijn we weg. We bivakkeren bij aankomst in het rennerskwar tier en dan is er altijd even een gezellig praatje, want je doet in de loop der tijd kennissen en vrienden op" Dick Krijger rijdt in de groep Op onze vraag of het een ge vaarlijke sport is, antwoordt Corry Krijger: „Gevaarlijk Niet gevaarlijker dan andere sporten. De rijder zit in een van buizen gemaakte rolkooi, hij draagt een brandvrije over all, hij zit vast met een vier puntsgordel, draagt een helm en handschoenen, daar kan echt niks mee gebeuren. Alles is gebaseerd op veiligheid voor de rijder". Het gezin Krijger is in de loop der tijd meegegroeid in de rally-cross-sport en leeft mee wanneer Dick in de baan is. De wedstrijden worden op video vastgelegd en bij thuis komst bekeken en besproken. „Want", zegt Dick, „je leert ervan. Je ziet wat je zelf doet, wat je tegenstander doet en hoe je auto zich gedraagt. Dat komt je wedstrijdritme ten goede. Je ziet, dat het soms beter is om even op de tweede MIDDELBURG - De KNVB hield de afgelopen weken een aantal voetbalinstuiven voor jongens en meisjes van 10 tot 12 jaar. Door de overvloedige regenval gingen de activiteiten op een aantal plaatsen niet door. Daarom probeert de bond het in de herfstvakantie nog eens. In Serooskerke moesten 120 kinderen al vroeg stoppen en in Vogelwaarde ging het feest he lemaal niet door. Alleen in We- meldinge werd de voetbalin stuif in z'n geheel afgewerkt. De herkansing vindt plaats op 25 oktober in Vogelwaarde, 26 oktober in Wolphaartsdijk, 27 oktober in Serooskerke en op 28 oktober in Zierikzee. Vanaf tien uur 's morgens wor den vier-tegen-vier wedstrij den gespeeld en aansluitend een aantal partijen van zeven- tegen-zeven. Naast afde lingstrainer Jan van Loon wer ken een aantal andere trainers mee waaronder Bert Pentury. De activiteiten zijn helemaal gratis, of de kinderen nu wel of geen lid zijn van een voetbal vereniging. Patrick Vermeulen van het Bondsbureau in Mid delburg weet er alles van. Tel. 01180-14353. MIDDELBURG - Jazzliefheb ber kunnen maandag 25 okto ber hun hart ophalen aan het concert van John Engels, een slagwerker die al veertig jaar in 'het vak' zit. Het laatste concert van de jubileumtoernee die Engels op dit moment door Nederland maakt wordt gege ven in 't Schuttershof. Engels begon bij Pia Beek. Daarna speelde hij bij de Dia mond Five, Boy's band en het trio Louis van Dijk. De laatste jaren is hij actief als free-lan cer bij veel Amerikaanse topso- listen. Zo maakte hij deel uit van de formatie van trompet tist Chet Baker. Voor de kenners is John Engels geen vreemde, want in de jaren zeventig kwam hij naar Wal cheren met het trio Louis van Dijk en Liesbeth List. Engels wordt maandag bege leidt door Lew Tabackin, Jim my Knepper, Cees Slinger en James Long. Het optreden be gint om 21.00 uur in café 't Schuttershof. Dick Krijger plaats te rijden, dan met een eerste plaats aan de rand van het circuit in het zand te bij ten". Een auto die rijdt, en zeker een rally - cross auto, is aan onder houd en slijtage onderhevig. Dick Krijger vertelt hierover: „Thuis wordt de eventuele 'schade gerepareerd, de auto wordt schoongemaakt, kortom hij wordt weer helemaal netjes. Dat kan ik allemaal niet alleen, dus heb ik co-sponsor falcili- teiten van Auto Hendriks Goes en Spuiterij Baarends. Kees van Waarde is mijn technisch monteur en René Geene doet alle andere voorkomende werkzaamheden. Verder is er sponsoring door Techno Car Van Hees uit Barendrecht voor Duckham olieen, accu's, koel vloeistof, remolie etcetera. De belettering en bestickering wordt gedaan door Passenier uit Serooskerke. En dan zijn er nog de banden. Die heb je er acht tot tien per jaar nodig, speciale rally-cross banden. Een set mèt profiel en een set profielloze banden". Naast het open Belgisch kam pioenschap dat Krijger dit sei zoen won, behaalde hij in Ne derland in divisie 2, 1600 cc., de tweede plaats. Dat het kam pioenschap niet zonder slag of stoot binnengehaald werd, daar vertelt Dick van: „We reden een rally op het circuit van Maasmechelen in Belgisch Limburg en daar viel de agres sieve rijstijl van Jochem Coox, mijn naaste belager, op. Op een wat ongebruikelijke manier had hij twee collega - rijders al schade bezorgd. Ik zei: Sis hij dat bij mij doet, dan is-t-ie nog niet jarig.' In het vertrek van onze manche had hij even een moeilijke start en ik was eerder weg en kreeg hem even later aan en tegen mijn bum per. In een van de bochten ging ik overdwars voor hem. Niet blij, die man, 75 meter na het passeren van de finish tikte hij me van opzij nog eens even aan. Toen ben ik er achteraan gerend en heb hem op z'n Zeeuws verteld wat ik van hem dacht. De boodschap kwam foto: peter huls over en later is alles bijgelegd".- Traditioneel besprenkeld door spuitende champagne mocht Dick onlangs de titel en de bijbehorende kampioensbeker in ontvangst nemen. Met in zijn hand de Zeeuwse vlag, onder ging Dick de huldiging. „Ja, die vlag heb ik altijd bij me", zegt hij. De beker prijkt in de slagerij, waar Dick en Corry, tussen door de slacht van rund- en lamsvlees en de verkoop van pate's en hammen, veel reac- tie's ontvangen op het behaalde succes. Wat zijn de plannen voor de toekomst op auto rally-cross gebied? „Doorgaan in dezelfde klasse", zegt Dick, „het is een leuke hobby om te doen en het blijft op deze ma nier betaalbaar". MIDDELBURG - De Goese Operette Vereniging brengt dit najaar een Hongaarse operette. 'Grafin Mariza' is een vrolijke operette in drie bedrijven van Emmerich Kèlmèn, op tekst van Julius Brammer en Alfred Grünwald. Dezelfde Grünwald schreef ook de tekst voor 'Die Blüme von Hawaii'1, waarmee G.O.V. vorig jaar veel succes boekte. Evenals vorig jaar krijgt de Goese Operette Vereniging ook dit jaar weer professionele on dersteuning van Hans Swinnen (dirigent) en Peter Swinnen (toneel-dirigent). Ook konden weer regisseur Hugo Segers en choreograaf Luc Carels aange trokken worden. Beiden ver leenden al eerder hun mede werking aan 'Der Graf von Luxemburg' (1989), de musical 'Showboat' (1990) en 'Die Blü me von Hawaii' (1992). Naast deze vaste professionele, artistieke staf en het begelei dingsorkest zullen dit jaar twee beroepskrachten op de planken ondersteuning geven aan de le den van de G.O.V.. Saskia Ger ritsen uit Middelburg vertolkt als sopraan de rol van Grafin Mariza. Yves Saelens, tenor, speelt de rol van Graaf Tassilo Endrödy-Wittenburg. Vorig jaar vertolkte de uit België af komstige tenor Yves Saelens de rol van Prins van Hawaii, Lilo- Taro, in 'Die Blüme von Ha waii". De andere spreek- en zangrol- len worden door de solisten van de Goese Operette Vereni ging uitgevoerd. De overige koorleden zorgen bij deze ope rette met zang en dans voor een perfecte aanvulling. De leden verzorgden zelf de tekening van de decors en voerden het bijkomende bouw en schilderwerk uit. Wekelijks is hier vele uren aan gewerkt en dit heeft zeker bijgedragen aan de goede sfeer en grote betrokkenheid in en bij de ver eniging. De Goese Operette Vereniging krijgt financiële steun van sponsors en subsidie van ge meenten. Door deze ondersteu ning is de G.O.V. in staat het niveau van de laatste jaren vast te houden. Het bestuur van de vereniging moet echter door vermindering van de subsidies een strak financieel beleid voe ren. Door de goede voorstellingen van 'Die Blüme von Hawaii' in Leuven (België), staan ook dit najaar twee uitvoeringen van 'Grafin Mariza' door de Goese Operette Vereniging op de agenda van de Stadschouw- burg te Leuven. De geschiedenis speelt zich af op het kasteel van gravin Mari za in Hongarije, kort na de Eerste Wereldoorlog. De bezit tingen van de gravin worden beheerd door een rentmeester die in werkelijkheid graaf Tas- De gastsolisten van de Goese Operette Vereniging, Saskia Gerritsen (sopraan) en Yves Saelens (tenor) silo Endrödy-Wittenburg is, maar die, om zijn zuster Lisa een bruidsschat te kunnen be zorgen, dit baantje heeft moe- Als iemand minder gaat horen, is dat niet alleen moeilijk voor hemzelf. Ook de goedhorenden in zijn omgeving ondervinden daar hinder van. Het vraagt extra inspanning van beide partijen om in de nieuwe ver anderde situatie met elkaar te leren omgaan. Hier volgen enkele tips voor de omgang met mensen die slecht horen:De slechthorende zal al lereerst zelf kenbaar moeten maken dat hij moeite heeft met verstaan. Daarna kan hij zijn gesprekspartner vragen om vooral langzaam en duidelijk te spreken. Harder spreken helpt nauwelijks en geeft alleen maar vervorming. De slechtho rende bij het spreken aankij ken is een eerste vereiste. Ach tergrond lawaai is voor de slechthorenden uit de boze, dus zet radio en televisie uit. Daar naast belemmert en hand voor de mond of een sigaret, potlood of kauwgom in de mond het spraakverstaan. Het is erg be langrijk dat tijdens het gesprek het licht op de mond van de goedhorende valt, dat verge makkelijkt het spraakverstaan enorm. Spreek daarom ook nooit tegen een slechthorende die van u afgewend staat, of wanneer u in een andere kamer bent. Hij zal u misschien wel horen, maar zeker niet ver staan. Wanneer een slechtho rende u vraagt iets te herhalen, kies dan andere woorden. Het is mogelijk dat hij bepaalde klanken niet verstaat. Schrijf exacte gegevens als namen, adressen, telefoonnummers en afspraken even op voor de slechthorende. In gezelschap zal een slechthorende het op prijs stellen wanneer hij er op attent gemaakt wordt (bijv. door even een hand op de arm te leggen) wanneer er iets tegen hem gezegd gaat worden. Ook het noemen van het onderwerp van het algemene gesprek is al een hele steun. Wanneer men goed nadenkt en bovengenoemde tips tot zich laat doordringen, is het niet zo moeilijk om goed met elkaar om te gaan. Een uitgebreide folder: 'Om gaan met slechthorenden' kunt u aanvragen bij mevrouw J. Verkaart-Bosman Jansen, Zuidweg 16, 4443 AB Nisse, telefoon 01194-9727. ten aannemen nadat zijn fami lie in financiële moeilijkheden is geraakt. Na lange afwezig heid keert Mariza terug op haar kasteel om haar verloving met een door haar verzonnen baron Zsupan bekend te ma ken. Om op die manier de vele aanbidders op afstand te kun nen houden. Maar natuurlijk bestaat er een echte baron Zsu pan. Die verschijnt ten tonele, tot ergernis van de 'rentmees ter' die het inmiddels smoor verliefd is op Mariza. Gelukkig duikt er op tijd een wijze, vermogende tante op en krijgt het verhaal een happy end. De première van 'Grafin Mari za' heeft Goes op vrijdag 22 oktober om 20.00 uur. De vol gende voorstellingen zijn op zaterdag 23 oktober: Prins van Oranje Goes; zaterdag 30 okto ber: Schouwburg Middelburg; zaterdag 6 november een mid dag- en een avondvoorstelling in de Stadsschouwburg te Leu ven (B); zaterdag 13 november: Concertzaal Zierikzee; zater dag 20 november: De Stenge Heinkenszand. De toegangsprijs voor de voor stellingen in Goes, Middelburg en Zierikzee is vastgesteld op 22,50; in Heinkenszand beta len de bezoekers 17,50. De voorstellingen in Middelburg en Zierikzee vallen onder het theateraanbod van 'Uit in Zee land'. Regelmatig komen mensen op het spreekuur met vragen of ze wel genoeg verdienen, met vragen over vakantiedagen etc. Zeker voor winkelpersoneel is dat vaak ingewikkeld omdat er een groot aantal regelingen bestaat. Per 1 juli 1992 is voor winkelpersoneel de Verordening Arbeidsvoorwaarden Detail handel (VAD) van toepassing, waarin b.v. een loonregeling is in gevoerd. Alle medewerkers in de detailhandel (winkels) vallen in principe onderde VAD, tenzij er al een CAO van toepassing is. Een CAO is een collectieve afspraak tussen werknemers en werkgevers in een bepaalde branche waarin arbeidsvoorwaarden en lonen worden geregeld. Deze kunnen van toepassing worden verklaard voor alle werkgevers en werknemers in een bepaalde branche, de zgn. algemeen verbindend verklaarde CAO's. De volgende CAO's waren er al: (Algemeen verbindend verklaarde) CAO's: CAO voor het levensmiddelenbedrijf. CAO voor de melk- en zuivelhandel, CAO voor de detailhandel in Aardappelen, Groente en Fruit, CAO voor het slagersbedrijf CAO voor het winkelpersoneel bakkersbedrijf, CAO voor het slijtersbedrijf CAO voor de textieldetailhandel, CAO voor de detailhandel in meubelen en woningtextiel en het woninginrichtingsbedrijf, CAO voor de gemengde branche, CAO voor de boekhandel Vereniging-C AO's CAO voor winkelpersoneel van grootwinkelbedrijven in le vensmiddelen, CAO voor grootwinkelbedrijven in textiel, CAO voor wetenschappelijke en zelfimporterende boekverko pers Ondememing-CAO's: Enkele grote detailhandelsbedrijven hebben een eigen CAO, zoals V&D en KBB. Toen de VAD werd ingevoerd heeft een aantal branches gezegd een eigen CAO te willen afsluiten of aansluiting te zoeken bij een bestaande CAO. Dit is inmiddels gebeurd voor de volgende branches: - bloemen en planten - drogisterij - elektrotechnische detailhandel - handel in caravans - kantoorboekhandel - naaimachinehandel - opticiens - speelgoed In deze branches is dus nu een CAO van toepassing en niet langer de VAD! Een aantal branches valt nog wel alleen onder de VAD, b.v. dierenspeciaalzaken, fotografische artikelen, schoenen, leder waren en reisartikelen, sportartikelen, verwarmings- en huis houdelijke apparaten, juweliers, tabakswaren, parfumerie etc. Omdat er nogal wat verschillende mogelijkheden zijn is door de organisaties van werkgevers en werknemers dringend geadviseerd aan de werkgevers om de bestaande regelingen aan het winkelpersoneel duidelijk te maken. Uit de vragen die gesteld worden aan de burojuristen blijkt dat dit niet altijd is gebeurd. Bij twijfel verdient het aanbeveling de werkgever te vragen welke regelingen en arbeidsvoorwaarden van toepassing zijn of contact op te nemen met het Buro voor Rechtshulp. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120. In Vlissingen, A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur. DONDERDAG 21 OKTOBER 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.30 ANP. 7.32 Regionaal nieuwsover zicht. 7.40 De dag van 7.45 Over zicht ochtendbladen. 7.50-8.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP. 12.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 12.35 Vragen staat vrij, luisteraars bellen recht streeks met deskundigen. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03 Een vak apart, programma over gewone en. ongewone beroepen met muziek op verzoek. 17.00 ANP. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP. 17.32 Regionaal nieuwsover zicht. 17.35 Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel programma. 17.55-18.00 De Agenda. VRIJDAG 22 OKTOBER 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.30 ANP. 7.32 Regionaal nieuwsover zicht. 7.40 De dag van 7.45 Over zicht ochtendbladen. 7.50-8.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP. 12.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 12.35 Het Fort Zeelandia, programma over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03 Uit, uitgaanstips voor het weekeinde. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP. 17.32 Regionaal nieuws overzicht. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, Zeeuwse opinieleiders bespreken de actualiteit. Vandaag met: Lenny Ge- luk-Poortvliet, Ruud de Blij en Ton V6rbr6€ ZATERDAG 23 OKTOBER leder heel uur ANP-bulletin. 10.03-13.00 'Dag-Week!' Recht streeks vanuit de Zeeuwse biblio theek in Middelburg. Feestelijke af sluiting van de Kinderboekenweek met de bekendmaking van de prijs winnaars van de schrijfwedstrijd die Omroep Zeeland in samenwerking met de Zeeuwse bibliotheken heeft georganiseerd. 14.03-18.00 Omroep Zeeland Sport, uitslagen, reportages en commentaren. 16.30 en 17.30 ANP. ZONDAG 24 OKTOBER leder heel uur ANP-bulletin. 10.03-11.00 'Die 's nog van voor d'n oorlog', Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. Vandaag: De heer Hage uit Domburg, oud directeur van de Rijks Kweekschool te Middelburg. 11.03-13.00: 'De Schoone Waardin', Cultureel zondagmagazine met een centrale gast, de literaire rubriek van Lo van Driel, Zeeuwen in den vreem de en de klassieke platenkeus van Herman Goetheer. 13.32-14.00 Om roep Zeeland Sport. 14.25-14.30 Om roep Zeeland Sport. 15.25-15.30 Om roep Zeeland Sport. 16.25-16.30 Om roep Zeeland Sport. 17.05-18.00 Om roep Zeeland Sport. 17.30 ANP. MAANDAG 25 OKTOBER 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie en om 7.25 weekendoverzicht sport. 7.30 ANP. 7.32 Regionaal nieuwsover zicht. 7.40 De dag van 7.45 Over zicht ochtendbladen. 7.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP. 12.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 12.34 Weg- wies. 12.43 Reportage, vraagge sprek. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepe re wezen van de sport. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP. 17.32 Regionaal Nieuwsoverzicht. 17.35 De Zeeuwse Tijdmachine, van daag: Het Wilhelminamonument te Eede. 17.55-18.00 De Agenda. DINSDAG 26 OKTOBER 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie 7.30 ANP. 7.32 Regionaal nieuwsover zicht. 7.40 De dag van 7.45 Over zicht ochtendbladen. 7.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP. 12.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agen da. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Ver zoekplaten en gelukwensen. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP. 17.32 Regionaal nieuwsover zicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeerpoets, programma over natuur en milieu. 17.55-18.00 De Agenda. WOENSDAG 27 OKTOBER 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 7.15 het weer in de provincie. 7.30 ANP. 7.32 Regionaal nieuwsover zicht. 7.40 De dag van 7.45 Over zicht ochtendbladen. 7.50-8.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP. 12.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 12.35 Zeeuwse Streken, programma over typisch Zeeuse zaken. 12.55 De Agenda. 16.03 Het Kanaal door Zeeland, over kunst en cultuur in de provincie. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP. 17.32 Regionaal nieuws overzicht. 17.35 Eutebeute, program ma over verhalen in Zeeland. 17.55 De Agenda. GOES - De belangstelling voor en het aanbod van anti quarische boeken, d.w.z. oude boeken die niet meer in de boekhandel verkrijgbaar zijn, groeit enorm. Anno 1993 wordt er een groot aantal boekenbeurzen georga niseerd. Goes blijft niet achter in die ontwikkeling en daarom houdt Antiquariaat Laarmans uit Goes op zaterdag 23 okto ber een boekenbeurs 't Beest aan de Beestenmarkt 3 te Goes. Naast de beurs die elk jaar op de derde zaterdag in mei in de Manhuistuin door de 'Koperen Tuin' wordt georganiseerd, krijgt Goes dus een tweede boekenbeurs. Van 11.00 tot 17.00 uur.

Scheldebode | 1993 | | pagina 15