Geslaagde Nazomermarkt in de Scheldestraat HE SCHELl 1EB0DE Film en discussie over discriminatie en racisme het weten waard Slide trainer bii Sandra's Aerobics Workshop Jan Toorop in Domburg Techno Janssen krijgt eindelijk eigen winkel in Scheldestraat Maritiem Instituut viert feest Kleurrijke stad "Een bezoek aan de kapper moet een gezellig uitje zijn" Slagerij Verboom in het nieuw A VAN DE SORGE WINT DE SCHELDEBODE VAKANTIEMAND VAN WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 5 Concert en viering 'de vier elementen' HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN De Eetkamer Kinderkleding Verschoore Modeshow Focus Veilig Lezing, wandeling, film en zelf schilderen film! VLISSINGEN - De onderne mers in de Scheldestraat kun nen terugkijken op een ge slaagde Nazomermarkt. Het was gezelig druk en het weer werkte ook lekker mee. Twee medewerksters van de Schelde- bode offerden hun vrije dag op en zaten ook een hele dag ach ter een kraam. Bij hen kon je je leukste vakantiefoto inleveren en daar misschien wel een prijs mee winnen. Inmiddels is na lang wikken en wegen, want er waren heel veel erg leuke fo- toos, de uitslag bekend. De eer ste prijs, de vakantiemand van de Scheldebode, gaat naar A. van de Sorge. De overige zes tien prijzen zijn beschikbaar gesteld door de ondernemers in de Scheldestraat. De tweede prijs, gratis een paar dameshakken laten repa reren bij Koets Schoen- en Sleutelservice, gaat naar me vrouw Van Redegeld. 3de prijs, een modieuze sjaal van Eva Couture, is voor mevrouw Kooy. 4de prijs, een wit klap stoeltje van Sigaren Speciaal zaak Seijner, gaat naar de fa milie Hage. Shop 54 Dames mode geeft de vijfde prijs, een mooie sierspeld, aan J. Hooge- stcgcr-Adriaanse. Zesde prijs, een paar Chinese muiltjes van Roelse Schoenen, voor E. van de Buuze. Zevende prijs, twee kilo verse mosselen van Roel Jaspers Vishandel, voor Pim Zwaan. Achtste prijs, een vide oband van Radio Ton, gaat ,naar de familie Akerboom. Ne gende prijs, een goudkleurige balpen van Pim's Sport, voor de familie Hupkens. Tiende prijs, een waardebon van tien gulden van Van den Berg Groente en Fruit, gaat naar de Bij Yolanda Krijger en Sonja inleveren familie Uitterhoeve. Elfde prijs, een bos bloemen van Bloemenhuis Mies, voor N. de Visser. Twaalfde prijs, een var kensfiletrollade van Topslage- rij Verboom, voor Lourenza Hamelink. Dertiende prijs, een vleescheque van vijftien gulden van Scharrelslagerij Muilwijk, voor Van Croonenburg. Veer tiende prijs, een mobiele no smoking van Altena Woningin richting, voor de familie De Bree. Vijftiende prijs, een te goedbon voor de zonnebank of Broeders van de Scheldebode kon je je leukste vakantiefotoos foto: harry de lange VLISSINGEN - Guus Janssen, de man achter 'Techno Jans sen', heeft woord gehouden. Drie jaar lang werkte hij van uit zijn woning aan de Vlis- singse Van Hallstraat en be loofde zijn klanten dat hij te rug zou komen met een spe ciaalzaak in huishoudelijke-, audio- en videoapparatuur. En mèt een eigen technische dienst natuurlijk. Het werd drie jaar lang zoeken naar een geschikt pand. Afgelopen donderdag opende Janssen zijn zaak aan de Scheldestraat 80-82. „Blij toe", verzucht Janssen. „Vanuit ons huis was het ei genlijk niet meer te doen. Een garage als werkplaats en ver koop vanuit de huiskamer met voornamelijk folders. De klan ten liepen wel in en uit, maar desondanks kun je toch niet datgene bieden waarvan jezelf vindt dat de klanten daar recht op hebben". Het geschikte pand kwam er. In dezelfde straat waar hij ooit begon en op een punt waar iedereen wel moet zien dat je moet 'kopen bij de man die het repareren kan', de lijfspreuk van Janssen. „De teneur is steeds meer dat winkels de spullen als bulk over de toonbank laten gaan en de reparatie overlaten aan de importeur of een servicebedrijf. Ik vind nog steeds dat je dat zelf moet kunnen doen. Alles wat wij afleveren wordt door ons geïnstalleerd en als er zich iets voordoet staan we binnen de kortste keren op de stoep. Dan moet je als klant niet hoeven wachten op de service monteur van de importeur of zo. We doen het zelf en we kunnen het ook zelf. De winkel is geworden zoals Janssen zich dat heeft voorge steld: een ruime showroom met de bekende merken zoals Phi lips, Siemens, Marijnen en Whirlpool, een aparte hoek voor het videogebeuren en een werkplaats waar reparaties kunnen worden uitgevoerd. „Als het even kan repareren we aan huis, maar als het niet anders kan nemen we de appa ratuur even mee", verduidelijkt Guus. Het commerciële gedeel te van Techno Janssen wordt verzorgd door zijn vrouw Sjaan en zoon Edo. Guus zelf houdt zich al 31 jaar grotendeels met de technische zaken bezig. Er varing genoeg dus. De familie Janssen met tweede van rechts Guus Janssen, de stuwende kracht achter Techno Janssen foto: harry de lange Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Rubrieksadvertenties (Mini's): telefonische opgave: 076-236882 Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Yolanda Krijger Sonja Broeders tel. privé 01195- 5379 tel. privé 01184-11351 tel. privé 01184-79084 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Redacteur: Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 Fotograaf: Harry de Lange O) tel. privé 01180-25195 s de vita culture beweginsbank van Kruys Bewegingsstudio, voor de familie De Ridder. Zes tiende prijs, een tegoedbon voor de superbruiner van Aca- pulco, gaat naar J. Gillot. En de zeventiende en laatste prijs, een tegoedbon voor een por tretfoto bij Cor Schuilwerve, is voor A.J. van Rooijen-Roelse. VLISSINGEN - Dit jaar is het precies 90 jaar geleden dat het Maritiem Instituut 'De Ruyter' werd opgericht en dus is het feest voor de maritiemen. Hoe wel een groot aantal aktivitei- ten een besloten karakter heeft, zijn er voor het publiek toch wel aardige dingen mee te vie ren. Om te beginnen brengen 6 mij- nenbestrijdingsvaartuigen van de Standing Naval Force Channel 6 tot en met 10 okto ber een bezoek aan Vlissingen. Op zaterdag 9 oktober -van 9 tot 17 uur- staan de etalages van de Vlissingse winkeliers in het teken van het jubileum en zijn er in de binnenstad diverse aktiviteiten voor kinderen. Het Maritiem Instituut zelf houdt die dag van 10 tot 14.30 uur een open dag en op die manier kan iedereen eens kijken hoe het vroeger was en nu is. Om de open dag helemaal compleet te maken mag het publiek zelf eens met de simulatoren aan de slag en staan er stands van onder meer Greenpeace, Hoge school Safety, de reddings maatschappij en de Koninklij ke Marine. De Boulevard en de direkte omgeving daarvan is van 13 tot 15.30 uur het decor voor een stepwedstrijd, waar aan 25 teams deelnemen. Het is overigens verstandig om al eer der op de Boulevard te zijn, want ijs en weder dienende vaart de Olau Britannia rond 12 uur vlak voor de Boulevard langs (leuk voor een foto), vuurt om 13 uur de schietver eniging 'De Fles' voor de deur van het Instituut saluutschoten af en is er rond 13.30 uur een reddingsdemonstratie van on der meer de Koninklijke Mari ne, de Reddingsmaatschappij en de Kustwacht. In de St. Jacobskerk verzorgt het Lood- senkoor van 16 tot 17.30 uur een gratis optreden en van 17 tot 19 uur laat de Vlissingse horeca de jaren zestig herleven 'met onder meer een happy hour. MIDDELBURG - De gemeen telijke werkgroep Mondiaal be leid houdt op 29 september in de Burgerzaal van het stadhuis een informtie-avond met het thema 'Ontheemden, vluchte lingen en asielzoekers'. Sprekers uit Chili, Estland en Somalië werken mee aan het programma. Het asielzoekers centrum 'De Eendracht' ver zorgt een fototentoonstelling en een videopresentatie en de Middelburgse Muziekschool zorgt voor de muzikale omlijs ting. Organisaties als Amnesty Intematiol, het Anti-discrimi natiebureau Zeeland, het Inter kerkelijk'Vredesberaad, Novib, ZOA-vluchtelingenhulp en de werkgroep Zuidelijk Afrika Walcheren zijn vertegenwoor digd met stands met informa tiemateriaal. De avond begint om 19.00, waarna burgemeester mr. C.G.J. Rutten de aanwezigen om 19.45 uur welkom heet. VLISSINGEN - Bezorgdheid over de groei van extreem rechts is voor Surants Jonge ren, de jongerenafdeling van de Stichting Surinamers, Antillia- nen en Arubanen in Zeeland (SURANT), aanleiding om een avond over discriminatie en ra cisme te organiseren. Op 24 sepember vindt hierover in de Willem III kazerne een film- en discussie-avond plaats. Coördinator mr. F. Pisanu van het anti-discriminatiebureau Zeeland opent de avond om 20.00 uur met een inleiding. Daarin komt aan de orde hoe jongeren iets aan discriminatie MIDDELBURG - Muziek die je helpt herinneren wie je bent en waarvoor je op deze aarde ge komen bent. De zogenaamde Native American Flute Music- is vrijdagavond 1 oktober te horen in 'de vier elementen' aan de Breeweg in Middelburg. Die avond wordt er ook een viering gehouden. De viering vindt plaats bij spe ciale gelegenheden als volle maan, zonnewende, verjaarda- gen en dergelijke. Het samen zijn wordt dan gevierd in de cirkel van eenheid met medita tie, dans, muziek en toepasse lijke rituelen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, deelname kost vijftien gul den. VLISSINGEN - Voor dc klan ten van Hairstylingshop Tems amani aan de Scheldestraat 59 is het misschien even 'behel pen', maar over een dikke maand is alles achter de rug. Dan is de zaak compleet ver bouwd en heeft iedereen weer wat meer ruimte. Wat er alle maal precies gaat veranderen en hoe het eruit gaat zien wil Ramzi, zoals hij bij zijn klan ten bekend is, nog niet vertel len. „Een verrassing". Maar ook al wordt het een surprise, enkele veranderingen zijn al merkbaar. Zo is de gara ge erbij getrokken en staan de acht 'stoelen' in één ruimte in plaats apart. „Veel gezelliger voor iedereen", vinden Ramzi en zijn mede haartovenaars Jeroen van Gastel en Saskia Thissen. De filisofie die Ramzi al jaren en jaren hanteert is simpel: een gezicht moet een visitiekaartje zijn en een be zoek aan de kapper moet een uitje zijn. En bovenal gezellig. Dat is dan ook een van de redenen dat de klant gewoon de altijd gereedstaande koffie pot kan pakken en zichzelf in schenken en er volop lectuur aanwezig is. Een ongedwongen sfeer dus. Dat Ramzi en de zijnen kwaliteit leveren moge blijken uit de talloze prijzen die Ramzi nationaal en inter nationaal heeft behaald, een Jeroen die binnenkort met kam en schaar naar de Europese Kampioenschappen in Madrid vertrekt en Saskia die volop in training is om zich ook in het wedstrijdgebeuren te storten. Genoeg in huis dus voor een optimaal kapsel en voor welke gelegenheid dan ook. En waar de meeste kappers iets van het haar afknippen kunnen ze bij Ramzi juist het haar verlengen. Niet door halverwege het haar er tussen te vlechten, maar door een speciale techniek van af de wortels. In die techniek -hair extension- behoort Tems- amani tot een van de drie kap pers in Nederland die dat vak tot in zijn vingertoppen be heerst. VLISSINGEN - Vlissingen heeft een Boulevard, een mari tiem attractiecentrum en sinds vorige week een totaal ver nieuwde slagerij Verboom. Verboom, aan de Scheldestraat 71 in het Vlissingse heeft het voor de tweede keer in het bestaan rigoreus aangepakt. Een nieuwe vitrine (of zo u wilt toonbank) die de vleeswaren presenteert om 'U' tegen te zeggen en een worstmakerij die qua oppervlakte is verdubbeld. Dat laatste was wel nodig, want worsten zijn inmiddels het 'handelsmerk' van Ver boom geworden. Alles ambach telijk gemaakt en goed ook, want de worsten van Verboom hebben in landelijke wedstrij den meer eerste prijzen opgele- Vlissingen - Za A. van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950 Zo W. Osterman, De kempenaarstraat 2, tel. 79791 Middelburg - Za. F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933 Zo. J. Wortelboer, Ko rendijk 36, tel 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za R. Groot, Van der Moerstraat 15, Arnemuiden,tel. 01182-1308 Zo J. Bergen, Kanaal straat 89 Oost-Souburg, tel. 01184-61500 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat2 Oostkapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle .Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en Zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Za en zo P. Cappenberg, Open Hof, A. Gogelweg 59, VLissingen, tel 01184-65557 Middelburg - Za. zo. en ma. 9 uur K. Boot, tel.01180-39865 en/of J. Drijdijk, 01180-26045 Vlissingen - Vr. za. zo. ma. 9 uur A. de Gaay, tel. 01180-23836 De haartovemaars van Haistylingshop Temsamani, v.l.n.r. Ramzi Temsamani, Saskia Thissen en Jeroen van Gastel foto. harry de lange verd dan een mens aan servies goed in de kast heeft staan. Voor de jeugd was die eerste dag, een open dag, al snel dolle pret. Een ballonnenwedstrijd en voor iedereen die eens kwam kijken een leuke atten tie. En het personeel: de heer en mevrouw Verboom plus zoon Rob en dochter Moniek plus de twee parttimers in nieuwe be drijfskleding. Alles nieuw dus. Ook het toch al uitgebreide assortiment heeft er iets nieuws bijgekregen en dat is elke dag vers Hollands lams vlees en kalfsvlees. Wat 'oud' is gebleven is het sublieme vak manschap en de aandacht voor de produkten. Op z'n Verbooms dus. Middelburg - Vr 24 sept. tot vr 1 okt. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133 Vlissingen - Vr 24 sept. tot vr 1 okt. Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717 Gezelschapsdieren - Za en zo A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. E. v.d. Akker, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel 01184-60850. Vogelopvang Mid den Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1ste, 3de en 5de za 19.15 uur Middelburg Petrus en Pauluskerk Zo 10 uur tweede en vierde zater dag 19 uurHoeksteen Zo 11.30 uur Souburg Martinuskerk Zo 10 uur Zoute Viever 1e en 3e za 9 uur Vlissingen Open Hof Zo 11.15 Lie ve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 10 uur Ter Reede za 17 uur, Der Boede 2e, 4e, 5e, za 10 uur, Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.30 uur, Grijpskerke 10 uur. Kleverskerke 9.30 uur Koudekerke 10 uur Mid delburg Koorkerk 19 Nieuwland 9 uur Ritthem 10.30 uur, Oostkapelle 10 uur Oost-Souburg 9.30 en 19 uur Zoute Viever 19 uur, Seroos kerke 10 en 19 uur Veere 11 uur Nieuw Sandenburg 15.30 Vlissin gen, St. Jacobskerk 10 uur Johan- leskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 en 19 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter 3eede 19 uur Vrouwenpolder 9.30 jur Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke 1.30 uur Meliskerke 10 en 14.30 jur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissin- jen Petruskerk 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor- neerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur Christelijke gereformeerde kerk. Middelburg 3.30 en 16.30 uur Vlissingen 9.30 3n 16.30 uur Nederlands gerefor meerde kerk Middelburg 9.30 en 17 uur Evangeliegemeente Mid delburg 9.30 Oost-Souburg 10. Le ger des Heils Middelburg 9.20 10 en 17 uur. Vlissingen 10 en 17 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 uur Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Buiten dag Aardenburg, 10 uur Vlissingen uur Middelburg uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg 17 uur, Koudekerke 12 uur Pink stergemeente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle zo. 9.30 Eglise Wallonne Middelburg 10.45 Anglicaanse Kerk Vlissin gen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. De Christengemeenschap Hoo- gelande zo 10.30 Rafaël gemeen schap Eleos Olmenlaan 8 Midel- burg 9.30 uur. De nieuwe vitrine bij Slagerij Verboom foto: harry de lange Restaurant De Eetkamer aan de Wagenaarstraat in Mid delburg heeft een nieuwe menukaart, aangepast aan de tijd van het jaar. De trai teursafdeling, De Kookwin kel, heeft er een tweede koel vitrine bij. J.M. van Heemskerk van Boetiek Kiekeboe aan de Veerseweg 139 in Middel burg naait in opdracht baby- en kinderkleding. Zij maakt ook accessoires en kleine ka- dootjes zoals kruikzakken, kaarten, petten en wantjes. De videocursisten van Foto Verschoore gaan 17 oktober een excursie maken met de stoomtram Goes-Borssele. Het is de bedoeling dat daar een aardige video van ge maakt wordt. Aangezien het hier gevorderde cursisten van Verschoore betreft zal- dat geen problemen opleve ren. Verschoore geeft het he le jaar door videocursussen. Eva Couture aan de Schel destraat verzorgt volgende week zes modeshows. In ei gen huis showen mannequins de nieuwe najaars- en win tercollectie. De shows wor den gehouden op dinsdag 28 september, woensdag 29 sep tember en donderdag 30 sep tember, 's morgens om 10 en 's middags om 14.30 uur. U kunt gratis een plaatsje laten reserveren bij Eva Couture. Focus Veilig viert vrijdag 29 oktober het honderdjarig be staan met een receptie en een open huis. Van 15.30 tot 17.°° uur kunnen alle belangstel lenden een kijkje komen ne men in het gebouw aan de Noordmonsterwg 1. kunnen doen. Daarna wordt een film vertoond over een groep zwarte en witte jongeren die een fietsenstalling runnen. Wanneer op een dag de geld kist is gestolen leidt dat tot confrontaties. De avond is vrij toegankelijk. VLISSINGEN - De fitness-stu dio van Sandra's Aerobics aan de Hogeweg heeft een nieuw attribuut binnen de muren: de Slide trainer. Op dit apparaat kun je schaatsachtige bewegin gen maken en zo je bovenbeen spieren oefenen. De Slide trainer komt uit Ame rika. Mensen die veel naar het schaatsen op de televisie kijken herinneren zich wellicht nog de schaatser Eric Heiden die op een zelfgetimmerde slide-trai- ner aan zijn conditie werkte. Sandra Heidens fitnessinstruc teur bracht het apparaat mee na een bezoek aan de Interna tionale conventie voor fitness professionals in New Orleans. De Slide-trainer is inmiddels bij Sandra in gebruik genomen en Sandra is er enthousiast over. "Deze manier van trainen Sandra Heidens, vooraan, en enkele sporters demonstreren de Slide trainer geeft een heel nieuwe dimensie aan de fitness schaats- en skitraining zoals we die tot nu toe kennen. De laterale bewe ging op de Slide is een uiter mate effectieve manier om bo venbenen, schaats- en skitech niek en niet te vergeten hart en longen, te trainen. En dat je hier op lekkere muziek staat te zweten is volgens mij een pret tige bijkomstigheid". DOMBURG - De veelzijdige kunstenaar Jan Toorop bezocht rond de eeuwwisseling iedere zomer de badplaats Domburg. De Stichting Recreatief Toeris me Zeeland haakt hier tijdens de Cultuurmaand op in met een workshop. Er staan een lezing, een bezoek aan een tentoon stelling en een wandeling op het programma. Daarnaast kunnen de deelnemers aan de workshop zelf aan de slag met kwasten en verf. Jan Toorop stond op goede voet met de plaatselijke bevol king en veel dorpelingen waren bereid om veelbuldig voor hem model te staan. Ook voor zijn expressieve aposteltekeningen, die grotendeels in Domburg onstonden en later als onder werp werden gebruikt voor een glas-in-lood raam in de Sint Jozeskerk in Nijmegen. De kunsthistorica Jacqueline van Paaschen besteedt in haar lezing veel aandacht aan de tekeningen die Toorop in Dom burg vervaardigde en aan de veertien kruiswegstaties die door Toorop werden gemaakt voor een kerk in Oosterbeek. De lezing wordt gehouden in de Domburgse Willibrordkerk en daar zijn ook reprodukties te zien van de kruiswegstaties. De kerk zelf is trouwens in 1932 gebouwd volgens ontwer pen van Toorop. Een ander bouwwerk van Toorop is het Paviljoen dat als tentoonstel lingsgebouw dienst deed. In het paviljoen exposeerden de kun stenaars die in het begin van deze eeuw vaak in Domburg vertoefden en waartoe ook Jan Toorop behoorde. Een ander onderdeel van de workshop is de film van Jetske Spanjer 'Het Zeeuwse Licht' waarin uitgebreid wordt inge gaan op leven en werk van de kunstenaarsgroep rondom Jan Toorop. Een wandeling voert later langs de plaatsen die voor de kunstenaars van belang wa ren. De workshop wordt afge sloten met een bezoek aan het Zeeuws Museum waar werken van Toorop en andere Dom burgse schilders hangen. Mensen die zich helemaal wil len onderdompelen in Toorop kunnen gedurende drie dagen tekenen, schilderen en aquarel leren onder leiding van Trees Verwilligen, diezelf beeldend kunstenaar en restaurateur is. Het is niet nodig om schilder ervaring te hebben want iedere deelnemer wordt individueel begeleid. De workshop 'Jan Toorop in Domburg' vindt plaats op 27, 28, 29 en 30 september en op 1 oktober. Voor inlichtingen kan gebeld worden naar Oranjezon. c Vanaf donderdag zijn in het filmtheater in het Middelburg se Schuttershof de volgende films te zien: The Crying Game (do vr zo en wo om 20.00 uur, za 22.30); The Trial (vr 22.30, za 20 uur)

Scheldebode | 1993 | | pagina 5