Op weg naar hulp André Kaan schrijft beste scriptie PROLOOG MAAKT PLAATS VOOR RIT IN LIJN Een avondje uit via de VW Veilig fietsen met de hond Open dag KIAI ENFB is blij met bewaakte fietsenstalling Illegale dumping aangepakt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 31 Route Buffertje Als het horen minder wordt (II) Ziekenfonds Sleutelwerkplaats in het Woltershuis MIDDELBURG - De HZ-Stern is dit jaar toegekend aan André Kaan, die deze zomer afstu deerde aan de H.T.S. afdeling Elektrotechniek. De voorzitter van het bestuur, de heer A.P. van Antwerpen overhandigde de trofee tijdens de opening van het academisch jaar in de Burgerzaal van het stadhuis. De afstudeerscriptie van André betreft een onderzoek naar de mogelijkheden om bepaalde chips te gebruiken bij compu terschakelingen. Iedere sector van de Hoge school Zeeland schuift jaarlijks een topwerkstuk naar voren. Over die vijf werkstukken buigt de jury zich. De werstuk ken moeten origineel zijn, toe gankelijk voor de lezer en vooral praktisch bruikbaar. Het werkstuk van André Kaan, Switched Capacitor Circuit op een Digitaal CMOS-IC, stak duidelijk boven de vier andere uit. Het werkstuk omvat een onderzoek naar de mogelijkhe den om bepaalde chips te ge bruiken bij computerschake lingen. D. Hartmann, manager bij Olau prees in zijn toespraak het hoge niveau van het onder zoek dat André verricht had en de bruikbaarheid van het rap port. „Het zou wel eens een belangrijke stap kunnen zijn op de weg om de afwijkingen van analoge schakelingen uit de weg te ruimen door digitale schakelingen te gebruiken". Hartmann koppelde het niveau van de afstudeeropdracht aan de kwaliteit van het onderwijs aan de Hogeschool Zeeland, volgens hem een weerspiege ling van de deskundigheid en het enthousiasme van docenten en mentoren. Ook belichtte hij het econo misch belang dat de hogeschool in de regio heeft. Bedrijven kunnen in hun hoger opgeleid personeel voorzien door afge studeerden aan te stellen. In veel gevallen hebben bedrijven al tijdens stages kennis ge maakt met de kwaliteit van hun toekomstige werknemers. In de marge pikken ook de plaatselijke ondernemers een graantje mee, want 3000 stu denten zorgen nog voor aardig wat omzet, al is de studiebeurs geen vetpot. Studenten aan de Hogeschool Zeeland kunnen dit jaar voor het eerst kennis maken met 'onderwijs op afstand'. Een middel waarmee aankomende studenten hun tekorten in voorkennis op kunnen heffen en anderen hun studieachter stand weg kunnen werken. De studenten krijgen thuis een computer geplaatst waarmee ze aan de slag kunnen. Door mid del van elektronische post wor den de studenten begeleid door docenten. Van Antwerpen sprak in zijn toespraak de hoop uit dat de opening van het academisch jaar volgend jaar in de aula van de hogeschool plaats zal kunnen vinden. „Ook een goe de huisvesting is een aspect van kwaliteit". De HEAO, HLO en HTS bevinden zich aan de Edisonweg in Vlissin- gen. De PABO uit Middelburg gaat daar ook naar toe verhui- De genomineerden voor de HZ-Stem, v.l.n.r. Rita Luysterburg (deeltijd HBO-V), Jeanet Visser (partner van Eaman Ross MIR), Mariska van Leijenhorst (PABO), André Kaan (HTS/HLO) en Karin Meyer (HEAO) FOTO: Jaap Wotterbeek zen evenals het niet-maritieme gedeelte van het MIR. De Zee vaartschool blijft gevestigd aan de Boulevard Bankert in Vlis- singen. In samenwerking met het Zeeland College komt daar een geavanceerd martitiem centrum met diverse moderne simulatietechnieken Delta Toer doet Oost-Souburg aan VLISSINGEN - De tweede uitgave van de Delta Toer voor amateurs wordt op 10, 11 en 12 september verreden. Vrijdag start de Delta Toer in Renesse met een rit in lijn. De proloog is van het wielermenu geschrapt. „Een bewuste keuze gezien de ervaringen van vorig ëar toen we organisatorisch dit gedeelte van de elta Toer als minder geslaagd hebben ervaren. Een proloog in Renesse is mooi, maar met die vele toeristen nog steeds niet zo veilig. Daarom hebben we nu bewust gekozen voor een rit in lijn", aldus Bert van Gils, de man van de Wielerstichting Vlissingen. Overigens ligt er van diezelfde stichting nog een beroep te wachten bij de Raad van State in verband met de koers op de Vlissingse Boulevard die niet door mocht gaan. „Er is nog geen uitspraak. Ik zal binnen kort weer eens actie gaan on dernemen", aldus Van Gils. De Delta Toer kende vorig jaar wat geboorteperikelen, maar die zijn allemaal glad gestre ken. Walter van Acker, de Zuiddorpenaar die voor de wielersport veel baanbrekend werk verrichtte, zal dit jaar veel minder betrokken zijn bij de organisatie. „Ik heb weinig tijd over nu ik in Zuiddorpe asielzoekers moet onderbren gen", aldus Van Acker. Overi gens zal op de groene trui wel OOST-SOUBURG - Zaterdag 11 september houdt judover eniging KIAI een open dag in de dojo aan het Koopmans voetpad bij sporthal De Belt. Vanaf 9.00 uur laten de judoka's zien wat ze allemaal kunnen en 's middags is er een demonsta tie jiu-jitsu. Het publiek kan zelf ook mee doen tijdens de verschillende demonstraties en zich opgeven voor de nieuwe cursussen die in oktober begin nen. Tijdens de open dag is er ook een rommelmarkt, oliebol lenverkoop en een rad van avontuur. MIDDELBURG - De Fietsers bond ENFB is blij dat de ge meente Midddelburg zich inzet om de bewaakte fietsenstalling aan het Zusterplein toch open te houden. Vooral in de zomer maanden en op piekdagen voorziet de stalling in een be hoefte, is de mening van de ENFB. Voorkomen moet worden dat mensen met de auto naar de stad gaan uit angst voor dief stal van of vandalisme aan de fiets. Wanneer meer mensen gebruik maken van de fiets vermindert dat het dichtslib ben van de binnenstad. De ENFB heeft er bij de gemeente op aangedrongen om meer voorlichtingte geven over de bewaakte stalling. de naam van Opvangcentrum Lindehof prijken. „We hebben als het even mee zit vier truien te verdelen en daar maakt de oranje trui een wezenlijk onderdeel van uit. Die trui wordt gegev.en aan een jonge renner. Zo proberen we in elke ploeg een neo-amateur aan het vertrek te krijgen", aldus Van Gils. Net als vorig jaar start de Del ta Toer op vrijdag. Om 14.30 uur start de karavaan aan de Korte Reke in Renesse voor een rit in lijri. Zaterdag 11 septem ber is de Delta Toer te gast in Oost-Souburg. Dan wordt er een rit gereden over 156 kilo meter met de finish in Paau- wenburg. De renners volgen een gedeelte van het parkoers van de Ronde van Midden-Zee land. Zondag trekt het wielercircus naar Zeeuws-Vlaanderen. Op zondag 12 september gaat de eerste renner om 9 uur op weg voor een tijdrit van 12 kilome ter. Daarmee is het wielercomi- té IJzendijke weer terug in beeld. Het is dezelfde tijdrit die ooit werd opgenomen in de Omloop van Zeeuws Vlaande ren voor amateurs. Na IJzen dijke trekt de karavaan rich ting Sluiskil waar die zondag om 14.15 uur wordt gestart bij café Atlanta. De renners eindi gen de laatste rit in Lamswaar- de waar enkele tussenspurts worden verreden en er is een afwachtingsprogramma sa mengesteld met onder meer C- amateurs. Bert van Gils verwacht veel meer ploegen aan de start dan vorig jaar toen het deelnemer saantal bleef steken op 65. „Voor een begin van een drie daagse is dat veel te weinig, maar we moesten het er mee doen. Dit jaar zal het allemaal anders uitpakken. Ik heb al toezeggingen van diverse be kende ploegen en reken dan op een volwaardig deelnemersveld met ploegen als Diana, De Jon ge Renner, Europolis, Middel kamp, Zeeuws Vlaanderen, Casba, Willebrord Wil Vooruit, Groenenwoud en Roosendaal", aldus Van Gils. Het financiële plaatje is bijna rond. „Er zit nog een klein gat in de begroting, maar dat hoeft geen probleem te zijn om dat Bij het VVV-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te re serveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstel lingen in het hele land. Tussen 9 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) kunt u bij het WV een voucher kopen waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 18-9 Gala Jo sé Carreras en Isabel Rey; 2-10 UB 40; 17-10 Alice in Chains en Clawfinger; 19-10 Scor pions; 24-10 Blues '93, Dord recht; 6-11 Fats Domino; 12-11 BB King; 13-11 BZN; 27/28-11 Bruidsmodefestijn; jan.'94 Duo Opera (Cavalerica Rusticana en Palicia) AMSTERDAM heden t/m 19-9 groot circus van Azië; 16-12 t/m 2-1 Wereldkerstcir cus; 15-3 t/m 28-8 '94 Cyrano; DEN HAAG t/m 31-8 Phan tom of the Opera; 9 t/m 14-10 Bubbling Brown Sugar (Lea ding Lady Vivian Reed); 15-10 Harry Bellafonte; 22-10 Julien Clerc; 30-10 Patricia Kaas; 26-2 Rob de Nijs; 10-3 De Zigeunerbaron (operette) 8-4 Carmen (opera) DIVERSEN 29-9. Madonna, Parijs; 9-10 Dubliners, Hein- kenszand; 25-9 Jean Michael Jarre, Parijs; 8-10 Rock Alk maar (o.a. The Pilgrims, The Scene); 13-11 Lenny Kravitz, Gent tmmmms Bob Rasenberg won vorig jaar de etappe Vlissingen-Vlissingen tijdens de eerste uitgave van de Delta Tour Foto: Archiel Uitgeverij De Stem binnenkort met sponsorgeld op te vullen", aldus Van Acker. Van Gils beaamt dat volmon dig. „We hebben nog tijd ge noeg om ook die cirkel rond te krijgen. Ik ben daar niet bang voor. Alleen zou het meegeno men zijn als we dit jaar een buffertje kunnen aanleggen om ook de Delta Toer voor 1994 al cachet te geven. Tot nu toe heb ik positieve ervaringen met de sponsors en alles wat om de Delta Toer hangt. Dat betekent dat deze driedaagse bestaans recht heeft en dat is iets waar sommigen aan twijfelden toen we twee jaar geleden onze plannen kenbaar maakten. Toen werden we niet zo netjes weggezet, maar je ziet als je de wielersport echt een warm hart toedraagt en je doet er veel voor, dat je op den duur een kwalitatief goed produkt kunt afleveren. De gemeende vrees was dus onterecht. Maar wij hebben nooit aan onze goede bedoelingen getwijfeld. Ik heb immers al meer in de wieler sport voor elkaar gekregen", besluit Bert van Gils. GOES - Als u minder gaat horen, merken mensen in uw omgeving dat meestal eerder dan uzelf. Ze moeten vaak iets herhalen en uw huisgenoten vinden het hinderlijk dat u de radio of tevee zo hard hebt staan. Een veel gehoorde op merking is dan: „Je moet eens naar de dokter gaan en je oren laten uitspuiten." Naar de dokter gaan, dat is inderdaad een goed advies. Als u ervan overtuigd geraakt bent dat uw gehoor u in de steek begint te laten, dan is een be zoek aan de huisarts de eerste stap op weg naar hulp. De huisarts kan vaststellen of een prop oorsmeer misschien de oorzaak is van het minder goed horen en hij zal het oor schoon maken. Is er iets anders aan de hand, dan zal de huisarts u doorverwijzen naar de KNO- arts (neus- ,keel- en oorarts). De KNO-arts kan misschien verbetering brengen door het voorschrijven van medicijnen of door het verrichten van een operatie. Als de oorarts vindt dat een hoortoestel voor u een goed hulpmiddel zou kunnen zijn, dan kan hij u voor uitge breide metingen doorverwijzen naar een audiologisch centrum. Op het audiologisch centrum (in Goes een dependance van de Amman Stichting uit Rot terdam) wordt uw gehoor uit gebreid getest en deze metin gen worden vastgelegd in een audiogram. Aan de hand van uw audiogram beoordeelt de audioloog welk hoortoestel het beste bij uw gehoordefect past en hij schrijft daarvoor een recept. Als u voorkeur hebt om direct doorverwezen te worden naar een audiologisch centrum kan de huisarts dit doen. Met dit recept gaat u naar een winkel waar hoortoestellen worden geleverd door een au- dicien. De audicien maakt voor u een oorstukje op maat, stelt het hoortoestel in zoals voorge schreven en maakt u wegwijs in het gebruik ervan. Dan gaat een proefperiode in van ongeveer drie weken. Na deze proefperiode krijgt u van het audiologisch centrum een oproep om daar uw bevindin gen te komen vertellen. Als u niet tevreden bent kan de au dioloog een ander hoortoestel voorschrijven en dan volgt een nieuwe proefperiode. Voldoet het toestel wel, dan zorgt de audicien voor de verdere af handeling. Tegenwoordig verstrekken de ziekenfondsen veelal hoortoe stellen gratis in bruikleen. Geeft u de voorkeur aan de toestellen in eigendom te krij gen, dan moet u per toestel een eigen bijdrage betalen. De par ticuliere ziektekostenverzeke raars vergoeden doorgaans de hoortoestellen volgens de AW- BZ-regeling. Dit betekent wel dat u een eigen bijdrage moet betalen. MIDDELBURG - De Provincie gaat de illegale dumping van verontreinigd slib aanpakken. Dit slib wordt de laatste tijd op verschillende plekken in de provincie aangetroffen en ge bruikt als grondverbeteraar bij agrarische bedrijven. Onder het mom van meststof wordt het verontreinigde slib VLISSINGEN - Buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg wil bij voldoende belangstel ling een sleutelwerkplaats op zetten voor jongeren. Het is de bedoeling dat jonge ren van ongeveer zestien jaar daar leren sleutelen aan hun eigen brommer of aan een oefe nexemplaar. Deze activiteit vindt plaats op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De eerste bijeenkomst is op 13 septem ber. bij de boeren aangeboden. Soms wordt de 'meststof' gratis aangeboden, soms krijgen boe ren zelfs geld toe. Het slib is afkomstig van een slibverwer- kend bedrijf uit Duitsland dat via de achterdeur van zijn ver ontreinigd slib probeert af te komen. Om welke verontreini gingen het in Zeeland precies gaat is nog niet bekend, het slib wordt momenteel in het laboratorium geanalyseerd. Om de illegale stortingen op te sporen worden vliegtuigen in gezet van waaruit verdachte locaties worden opgespoord en gefortografeerd- Tot nu toe zijn er negen verdachte locaties ge signaleerd. De boeren die slib op hun grond hebben laten storten lo pen wel het risico dat de kwali teit van hun grond achteruit gaat. Bovendien zit er ook nog een kans in dat zij hun grond af moeten laten graven en mo gelijk strafrechtelijk vervolgd worden. HUMMELTJES - Peuterspeelzaal de Hummeltjes is tijde lijk verhuisd naar De Schaapskooi. De speelzaal is inmiddels afgebroken en het terrein wordt bouwrijp gemaakt voor het nieuwe wijkcentrum Papagaaienburg. Wanneer dit in decem ber klaar is verhuist de peuterspeelzaal naar haar nieuwe accommodatie in het wijkcentrum. LEZING De Zeeuwse Stichting voor Toegepaste Hypnose verzorgt woensdag 15 september een lezing in de Middel burgse bibliotheek. Om 19.30 gaat mevrouw Bos van der Galiën in op een aantal toepassingsmogelijkheden van hyp nose op het gebied van prestaties, studie, behandeling van psychische problemen en pijnbestrijding. De toegang is gratis. KERKDIENST - Het jeugdwerk van Koudekerke start het nieuwe seizoen 12 september met een jeugddienst in de strandkerk te Dishoek. De dienst begint om 17.00 uur en het thema is 'je bent jong en je gelooft'. De Feen Brothers verlenen muzikale medewerking. Zondag 19 september vindt er in de RK Onze Lieve Vrouwe Kerk aan de Singel 106 een Oecumenische Vredesdienst plaats. Om 19.00 uur. BAZAR - De bazar in Grijpskerke die zaterdag 28 augustus werd gehouden heeft een bedrag van 30.000, opgebracht. Het geld wordt besteed aan een revalidatiepro ject voor kinderen in Kenia. BORSTVOEDING - La Leche League houdt woensdag 15 september een voorlichtingsavond over problemen rondom de borstvoeding. Adres: Veersesingel 58, aanvang 20.00 uur. CONCERT - De leerlingen uit de orgelklas van het Brabants Conservatrorium o.l.v. Bram Beekman geven don derdag 9 september een concert in de Oostkerk te Middel burg. Op het programma staan werken uit de Clavierübung III van Johann Sebastiaan Bach. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Het Middelburgs Muziekkorps geeft zondag 12 september een concert in de muziektent op het Molenwater te Middelburg, om 11.30 uur. Het Brass Kwintet Onda geeft donderdag 16 september een concert in de wandelkerk bij de Lange Jan in Middelburg. Het koperen semble speelt vanaf 15.30 uur verschillende muziekstijlen. In de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg geeft het vocaal ensemble Musica Cordis zondag 12 september om 16.00 uur een uitvoering. Medewerking wordt verleend door Jac ques de Graaf, hobo, en Leen de Broekert, orgel. AFSCHEID - Muziekvereniging Onda houdt zaterdag 11 september een afscheidsavond voor dirigent Jan Meliefste die na ruim 44 jaar de dirigeerstok doorgeeft aan zijn zoon Piet Meliefste. De afscheidsavond begint om 19.30 en wordt gehouden in het Dorpshuis aan de Veerstraat te Nieuwland. SWINGEN - In jongerencentrum Midgard aan de Kuiper spoort in Middelburg vindt a.s. zaterdag een Swingparty plaats. Vanaf 21.00 uur verzorgen twee DJ's de muziek. De entreeprijs bedraagt één gulden. Buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen houdt vrijdag 10 september een Bubbling- en Houseparty voor jongeren. De vrouwelijke DJ's L.A. Style verzorgen de muziek vanaf 20.011 uur. Entree: één gulden. GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie van Vlissingen zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bankbil jet, zonnebril, vlag, riem, bouwtekeningen, zwemkaart, hor loge, kinderjas, bermuda, jack, portemonnee, schoenen, kin dersandaal, kinderarmband, zegelring, gouden armband, sleutels, zwarte damestas, autosierdop, een zwart-witte kat en twee cyperse katten. Bij de politie Middelburg werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: Visa-pas, twee brillen, boormachine, vier horloges, porte monnee, babyschoentje, babyslofje, armband, sleutels. Maxis bracht een doos met in de winkel gevonden voorwerpen met voornamelijk spullen die uit kinder- en wandelwagens zijn gevallen. ROMMELMARKT - Brass Band Onda uit Middelburg houdt zaterdag 18 september een grote rommelmarkt'in de Graanbeurs op het Damplein. Om 8.30 uur begint de verkoop van kleding, serviesgoed, meubels en dergelijke. Het Brass Kwintet van Onda zorgt voor de muzikale omlijsting, er is een rad van avontuur en er zijn warme wafels te koop. ROOS - De Stichting Roos houdt woensdagmorgen 15 september een boekenmarkt in de Koestraat 4 te Westkapel- le. Van 9.00 tot ll.30 uur worden alle boeken voor twee kwartjes per stuk verkocht. De opbrengst is voor een Unicef project in Guatemala. LOPEN - Terre des Homes organiseert in samenwerking met de atletiekvereniging Atletica een prestatieloop. Deze wordt gehouden op zaterdag 11 september. De tocht voert de deelnemers vanaf Camping Dishoek door het bos en over strand en duin. De afstanden zijn vier en acht kilometer, de inschrijving begint om 13.45 uur. De opbrengst komt ten goede aan kinderen in de Derde Wereld. VOLLEYBAL - Dynamo '70 houdt aanstaand weekend een internationaal volleybaltoernooi. Aan het toernooi doen twaalf teams mee uit Nederland en Duitsland. De aanvang is op beide dagen om 9.00 uur. SPOORTRAM - De Nederlandse Vereniging van Belang stellenden in het Spoor- en Tramwezen (NVBS) begint het nieuwe seizoen met een bijeekomst op vrijdag 10 september om 19.45 uur in de Middelburgse bibliotheek. De leden van de afdeling vertonen die avond hun mooiste dia's op het gebied van spoor- en tramwegen. ZINGEN - Zaterdag 11 september is er een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk te Middelburg, om 19.30 uur. Medewerking wordt verleend de koren C.O.V. Ridder kerk en het Gereformeerd Kerkkoor Sliedrecht, beide onder leiding van dirigent Frans van Tilburg. Ds. Wüllschleger verzorgt de meditatie. VROUWEN - Het COC houdt vrijdag 10 september een bijeenkomst in het pand aan de Eigenhaardstraat in Middel burg. Het thema van de avond is 'vrouwenmuziek'. Aanvang 21.°° uur, toegang gratis. VRIJGEZEL - De club Vrij Gezellig organiseert op zon dagmiddag activiteiten voor alleenstaanden. Zondag 12 sep tember om 14.00 uur wordt programma voor het nieuwe seizoen samengesteld in verenigingsgebouw Het Pand aan de Kerksteeg bij de Breeweg) in Middelburg. MIDDELBURG - Je hond op de fiets uitlaten op een veilige manier. Dat kan met de Springer, een betrekkelijk nieuwe vinding uit Noorwegen. Sinds kort is de Springer ook verkrijg baar in Zeeland, bij de betere dierenhandels en trimsalons. Nederland telt 1,7 miljoen hon den en die moeten dagelijks uitgelaten worden. Om de hond genoeg beweging te geven ge bruiken veel mensen daarvoor de fiets. Fietsen met een hond kan echter gevaarlijk zijn. De hond kan plotseling van rich ting veranderen omdat hij iets opwindends ziet en een onge luk is dan snel gebeurd. Met de Springer nemen de gevaren aanzienlijk af en kan fietsen met de hond een veilige manier van hond-uitlaten worden. Wat is de Springer dan voor apparaat? De Springer is een spiraalveer die aan de fiets vastgemaakt kan worden. Dat is in twee seconden gebeurd heeft de im porteur ons verzekerd. Aan de andere kant van de veer wordt de honderiem vastgemaakt. Baasje heeft nu twee handen vrij om het stuur vast te hou den, de Springer is als het ware de derde hand geworden. De Springer houdt de hond op een soepele, maar besliste manier op zijn plaats aan één kant van de fiets en beschermt het dier zo tegen het verkeer, de wielen en de pedalen. De spiraalveer vangt het trek ken van de hond op en daar door blijft de fietser beter in balans. In de veer zit ook nog een beveiliging. Mocht de fiet ser een paaltje aan de linker kant willen passeren en de hond rechts, dan schiet de vei- ligheidslijn meteen los, om een valpartij te voorkomen. Bij de Springer hoort een prijs kaartje van 119,en een niet-tevreden-geld-terug-actie. Wie na veertien dagen tot de conclusie komt dat de Springer niet geschikt is voor zijn hond krijgt het aankoopbedrag te rug. De Springer is in Zeeland nog niet overal verkrijgbaar. Maar bij Idaf Zeeland BV tel. 01180-16197 kunnen ze zo ver tellen waar wel. Directeur J. Boogaard heeft zelf ook ervaring opgedaan met de Springer. "De hond blijft inderdaad netjes naast de fiets lopen. En als de hond plotse ling een sprong opzij maakt merk je daar weinig van, want de Springer vangt het op". Met een Springer kun je de hond veiliger uitlaten op de fiets FOTO: HARRY DE LANGE

Scheldebode | 1993 | | pagina 11