fff SCHELDEBODE HEMA7 VLAAIEN het weten waard Twee Zeeuwse dames in team Worldgames 1993 INTERNATIONALE STRAATTHEATERDAG EEN VAN DE HOOGTEPUNTEN BON-KORTINGSBON-BON ON-KORTINGSBON-BON Vakantiereizen trekken aan Asiel jubileert Grandorama keukens zie je Orgelconcerten SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 JULI 1993 305 Laatboekers zijn soms te laat Kwaliteit in klassiek Entree HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN Festivalkrant I Ontmoeting modern en klassiek De dansers van Buyi Ethnic Minority uit China Frank Groothof in De Toverfluit Foto: Frank Uilenbroek VLISSINGEN - Bijna alle voorstellingen tijdens het Straat festival zijn gratis. Alleen voor de klassieke concerten in de Sint Jacobskerk en voor de voorstellingen die Frank Groot hof geeft in de Tent Boulevard Bankert wordt een toegangs- prijsprijs geheven van 17,50. Lezers van de Scheldebode genieten een korting van 2,50 op deze evenementen. Per voorstelling hoeft maar één bon ingeleverd te worden. Dat kan bij de kassa aan de zaal, maar wie zeker wil zijn-van een kaartje kan ook bij de VW bespreekbureaus in de voorverkoop kaarten bestellen. Onderstaande bon is geldig voor de voorstellingen Idomeneo en De Toverfluit van Frank Groothof. De voorstelling Idomeneo wordt gespeeld van 28 juli tot en met 3 augustus. De Toverfluit van 4 augustus tot en met 10 augustus. De aanvang is steeds 20.15, de afloop 21.30. Frank Groothof maakt met zijn voorstellingen opera's toe gankelijk voor een groot publiek. Hij maakt er een begrijpe lijk verhaal van met veel afwisseling. Een sprookjesachtig decor, een spannend verhaal en prachtige muziek zorgen daarvoor. Frank speelt en zingt alle rollen zelf. In De Toverfluit verdwaalt de hoofdpersoon in het rijk van de koningin van de nacht waar een mooie prinses gevangen wordt gehouden. Het verhaal van Idomeneo gaat over een koning die na tien jaar oorlog voeren tegen de bewoners van de stad Troje terugkeert naar zijn land. De eerste persoon die hij daar aantreft is zijn eigen zoon Idamantes, en laat hij nu net aan Poseidon beloofd hebben dat hij de eerste persoon die hij zou aantreffen zou offeren aan de god van de zee. Hoe nu. Moet Idomeno zijn belofte gestand doen en zijn zoon offeren of is er nog een andere oplossing. Oorspronkelijk werd de tekst geschreven door de Italiaan Giambatista Varesco. Mozart schreef er de muziek bij. Voor deze voorstelling heeft Harrie Geelen de gezongen teksten opnieuw in het Nederlands geschreven. Naam Adres. Postcode woonplaats,. Telefoon Bestelt (aantal) kaarten voor de voorstellingen van Frank Groothof op (datum).____ Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Yolanda Krijger tel. privé 01195-5379 tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Johanna Brouwer fax:01184-11446 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01180-40113 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 tel. privé 01180-25195 s (ADVERTENTIE) Appelkruimel-, abrikozenraster- of kersenrastervlaai, 028cm 9.95 Dit orlikel is niet verkrijgboor in onze Horst, Kootsheovel, Klozienoveen. Tegelen, in Axel, Best, Bladel, Dordrecht Sterrenburg, Driebergen, Geldrop, Gemert, I, Utrecht Hoog Cotborijne, Vrierenveen en Wossenoor. GOES/VLISSINGEN - Na een tegenvallend voorseizoen wordt er bij de reisburo's weer volop geboekt. Althans... dat had het geval kunnen zijn ware het niet dat er slechts mondjes maat plaatsen beschikbaar zijn. Dat de reserveringen, vooral bij de vliegreizen in het nor maal drukke boekingsseizoen tegenvielen wordt voorname lijk geweten aan de economi sche situatie. Anderzijds wordt door de reisburo's de zwarte piet duidelijk gelegd bij het programma 'De Vakantieman'. Immers, de heer F. Bom raadde de kijkers naar zijn programma aan vooral te wachten met boe ken tot het laatste moment, omdat dan de zogenaamde 'last minute' reizen en andere aan biedingen op de markt zouden komen. Vooral de consument zou dit een besparing kunnen betekenen van vele honderden guldens. En inderdaad, veel mensen die normaal in de eerste maanden van het jaar hun reis reserveer den, hebben deze raad ter harte genomen en... kunnen nu thuis blijven. Door de tegenvallende boe kingsresultaten hebben de vlieg tour-operators vele dui zenden stoelen en accommoda ties teruggegeven en wordt ge werkt met een kleinere capaci teit. Van 'last minute-reizen' is niet of nauwelijks sprake, zodat ve le mensen die op koopjesjacht de reisburo's aflopen de ko mende weken zullen worden teleurgesteld. De reisburo's adviseren hun klanten die van plan zijn in het naseizoen op reis te gaan hun reis vooral tijdig te reserveren en vooral niet te wachten op speciale aanbiedingen, omdat die hoogst waarschijnlijk niet zullen komen. MIDDELBURG - Twee Zeeuwse dames komen tussen 22 juli en 1 augustus uit op de Worldgames die in Den Haag worden gehouden. De World games, worden net als de Olympische Spelen om de vier jaar gehouden en zijn een in ternationaal topevenement voor alle niet-Olympische sporten. Zwemmend redden is een on derdeel van deze worldgames. De wedstrijden voor zwem mend redden vinden plaats op 23 en 24 juli in zwembad Over- bosch in Den Haag. In de Ne derlandse ploeg die uitkomt op de Worldgames zijn twee Zeeuwse dames opgenomen: Conzuela Navest van de Dr. Stavermanbrigade uit Vlissin gen en Hanneke van Staden van de Dixhoornbrigade in Middelburg. Beiden vervullen in de nationale ploeg een be langrijke rol. Conzuela is Euro pees kampioen op het onder deel balgooien en Hanneke is VLISSINGEN - Vier weken lang bruist de binnen stad van de activiteiten tijdens het Straatfestival. Wat begon als een evenement met een paar dozijn artiesten is uitgegroeid tot hét zomerspektakel van Zeeland. Een blik in de Festivalkrant leert dat er ook dit jaar weer artiesten vanuit alle hoeken van de aarde naar Vlissingen komen. Van China tot Amerika en van Rusland tot Australië. Een belangrijke pijler van het Straatfestival is ongetwijfeld de Internatio nale Straattheaterdag met ruim vijftig voorstellingen van artiesten en gezelschappen. Nederlandse kampioen. De uit verkiezing voor de Worldgames is voor beide dames de kroon op een toch al zeer mooie car rière. VLISSINGEN - Op 14 augus tus is het twintig jaar geleden dat begonnen werd met de bouw van het asiel aan de Lange Leenweg. Dat wordt ge vierd met een open dag met vele attracties. Een van de hoogtepunten wordt zeker de kind/hond show. Kinderen die daar met hun hond aan mee willen doen, kunnen zich vast opgeven bij mevrouw Speckens, tel. 01184-79106 of 60333. Ook mensen die tijdens de open dag op 14 augustus hun creatieve activiteiten willen demonstre ren en de produkten eventueel willen verkopen kunnen daar informatie verkrijgen. Uit Engeland komen rasenter tainers als Dave ld en John Teasedale, komedianten van het zuiverste water. Beiden hebben op een paar attributen na, alleen hun weergaloze mi miek en een ongekend improvi satievermogen om hun publiek tot lachstuipen te brengen. Jo- han Rebergen werkt vooral met schoenen: dat moet ook wel want hij is op kerkepad en dat blijkt een slopende, glibberige belevenis. Forkbeard Fantasy stammen uit de Britse straat- theatertraditeis en hebben zich gespecialiseerd in schoon- maakacts. Na het zien van hun activiteiten met de 'Mobile cleansing unit', de 'Poopa- scooper' of hun '12 volt Car port patio-brush' kan elke voorbijganger verfrist zijn weg vervolgen. Het Deense Borne Teatret is vooral theater: 6 acteurs be trekken het publiek bij dage lijkse gebeurtenissen met een hoog gehalte aan absurditeit. De 20 dansers en 6 muzikanten van de Chinese "Ethnic Mino- rety Art Group" geven een ver bazingwekkende show waarin artistiek raffinement en grote beheersing bewondering af dwingen. En hoewel Vlissingen na de recente opknapbeurt zelfs een luxe uitstraling heeft, zien de vijf vrouwen van Lady Komédie de stad toch als een jungle, waarin alle in een om gebouwde legertruck voorradi ge middelen nodig zijn om te overleven. Liefhebbers van klassiek kun nen vanaf 4 augustus viermaal in de Sint Jacobskerk terecht. Op 4 augustus bezoeken "I Vir tuosi Di Roma" Vlissingen. Dit kamerorkest wordt als vertol ker van barokmuziek in één adem genoemd met I Musici. De 12 solisten doen hun naam eer aan en vertolken concerten van Corelli, Boccherini en Vi valdi's "Vier Jaargetijden". Moskowskaja Kapella brengt op 10 augustus het programma "Stemmen uit Moskou" met li turgische gezangen van Tchai kovsky en Rachmaninov, ande re Russische geestelijke muziek en volksliederen. De politieke veranderingen in de voormalige Sovjet-Unie ge ven het religieuze leven een enorme stimulans en dat vindt zijn weerslag in een herleving van een indrukwekkende koor traditie. 17 augustus wordt de Sint Jacobskerk gevuld met de koperklanken van Baroque Brass of London. Dit ensemble richt zich op de authentieke vertolking van brass-muziek uit de 17e en 18e eeuw. Omdat het gezelschap behalve uit 5 trompettisten en 4 trombonis ten ook bestaat uit een slag werker en een organist, omvat het repertoire van Baroque Brass of London een breed sca la aan werken. Daarvan zijn in Vlissingen schitterende voor beelden te horen. Het program ma vermeldt onder andere composities van Frescobaldi, Speer, Gabrieli, Purcell en Bi- ber. De serie klassieke concerten wordt op 25 augustus besloten met een optreden van het Ka merorkest Litouwen. Dit orkest bestaat uit musici die al sinds hun jeugd samenspelen onder leiding van maestro Saulius Sondeckis. De werken van on der meer Arensky, Tchaikovs ky, Shostakovitch en Shche- drin (met een instrumentale bewerking van Bizets Carmen) krijgen daarom een perfecte en geïnspireerde uitvoering. Alle voorstellingen en concer ten zijn met uitzondering van de concerten Klassieke Muziek en de theatervoorstellingen van Frank Groothof gratis te be zoeken. Kaarten voor de voor stellingen met entree zijn vanaf 1 juli te verkrijgen bij alle VVV-bespreekbureaus in Ne derland. In de Scheldebode ko men in de weken voorafgaand aan het festival kortingsbon nen. De bon geeft onbeperkt recht op een korting van 2,50 op alle concerten en voorstel lingen met entree en kan wor den ingeleverd bij de VVV-be- spreekbureaus en indien er nog kaarten beschikbaar zijn aan de kassa van de zaal. Vlissingen - Za Van Pelt, Juliana- laan 7, tel. 12225. Zo A. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525 Middelburg - Za. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel 39933 Zo. A. van Heusden, Bellink- plein 3, tel. 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 01182-1340 Zo J. Bergen, Kanaal straat 89 Oost-Souburg, tel. 01184-61500 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo R. Ubels en M. Helmes, Vroonstraat 11 Serooskerke, tel. 01189-1212 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle - Za en Zo F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel 01187-1234 Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en Zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 MIDDELBURG - Een keuken vanaf een plaatje uit een folder kopen haalt natuurlijk nie mand in zijn hoofd. Een keu ken moet worden gezien, deu ren moeten open en vooral dicht kunnen worden geklapt en bovenal moet een showroomkeuken er zo'n beetje uitzien zoals de klant die voor ogen heeft. In de 'eigen omge ving' dus. Wat dat betreft gooit Grandorama Keukens, op de eerste etage van Jakobsen Meubelen aan de Buitenrust straat in Middelburg hoge ogen. In plaats van de bestaande 110 vierkante meter showroom heeft Grandorama nu de be schikking over ruim 150 vier kante meter en dat betekent een hele ruimtewinst. De keu kens, variërend in de prijsklas se van 5.000 tot en met een dikke 20.000 gulden staan zo opgesteld dat er weinig voor nodig is om de bestaande situa tie 'thuis' voor de geest te ha len. „Er is ook bewust gekozen voor opstellingen die overeen komen met de meest voorko mende bouwmaten", zegt eige naar P. Maas. „Het heeft wei nig zin om een droomkeuken neer te zetten terwijl de klant 'slechts' een ruimte van pak weg drie meter ter beschikking heeft." Naast de talloze keu kens is er een grote keuze uit de diverse materialen -die ui teraard ook de prijs meebepa- len-, aanrechtbladen van gere nommeerde fabrikanten en in- bouwapparatuur. Za en zo W. van der Heijden, Noordstraat 12, Westkapelle, tel. 01187-2182 Middelburg - Za. zo. en ma. 9 uur M. de Jonge, tel. 01180-16761 Vlissingen - Vr. za. zo. ma. 9 uur H. Klompe.tel. 01184-71140 Middelburg - Vr 23 juli tot vr 30 juli Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijland straat 79 Vlissingen - Vr 23 juli tot vr 30 juli Apotheek Souburg, C. van Peres traat 1, tel. 61593 Gezelschapsdieren - Za en zo A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsen praktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. A. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 De festivalkrant is vanaf 17 juli gratis te verkrijgen bij alle VVV-kantoren in Zeeland. In j Midden-Zeeland wordt de j krant tevens huis aan huis ver spreid. Op aanvraag wordt de krant toegestuurd. Telefoon- nummer:01184-15244. Het Straatfestival Vlissingen j wordt mogelijk gemaakt door j subsidies van de gemeente Vlissingen, de Provincie Zee- land, het Fonds voor de Po diumkunsten en de Stichting Moerman Promotie Vlissingen. i Ook het bedrijfsleven levert weer een belangrijke bijdrage. Bezoekers kunnen hun waarde ring laten blijken door vriend(in) van het festival te worden. De bijdrag bedraagt 50,-. Vrienden van het festi val ontvangen: de nieuwsbrief van het festival en twee gratis toegangskaarten voor één van de concerten Klassieke Muziek. Voorafgaand aan het festival wordt tevens het affiche, de festivalkrant en het speciaal voor het festival gemaakte vriendenspeldje toegestuurd. Voor meer informatie kan ge beld worden met José Bakx, telefoonnummer: 01184-16662. OECUMENE - De hervormde, de gereformeerde, de roomskatholieke en de Duits evangelische kerk houden samen een kerkdienst in de open lucht op zondag 25 juli. De dienst begint om 10 uur, voorganger is ds. Bezemer en muzikale medewerking wordt verleend door het Leger des Heils en de brassband Crescendo. De dienst wordt gehouden bij de Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle. Er is kinderopvang in het kerkgebouw. ZOMERAVONDWANDELTOCHT - De Sportvereniging Aagtekerke (S.V.A.), houdt dinsdag 27 juli zomeravondwan deltochten van 5 en 10 kilometer. De start is tussen 18.00 en 20.00 uur bij get verenigingsgebowu Amicitia in de Aga- thastraat te Aagtekerke. ORGELCONCERT - In de Lutherse kerk aan de Zuidsingel te Middelburg geeft Heinz-Georg Saalmüller vrijdag 23 juli een orgelconcert. Aanvang 20.30 uur, entree 7,50, met pas 65+ 5,-. Saalmüller is organist van de Herz-Jesu-Kirche te Mannheim, de Schlosskirche te Schwetzingen en de Schlosskirche te Heidelberg. Op het programma staan wer ken van Johann Pachelbel, William Boyce, William Walond, C.Ph.E. Bach en William Russell. KERMISBUS - Op initiatief van de gemeente Vlissingen rijdt er voor de toeristen een speciale bus naar de kermis in Vlissingen. De bus rijdt dezelfde route als de Zomerbus; vanaf camping Domburg, via Westkapelle, Zoutelande, Big gekerke, Koudekerke en Dishoek naar Vlissingen waar hij stopt in de Spuistraat. Vertrek uit Domburg om 19.16 en 21.00 uur; terug vanaf Spuistraat in Vlissingen om 23.00 en 00.15 uur; op donderdag om 00.45 en 01.15 uur en op vrijdag om 22.15 en 23.45 uur. Kaartjes worden verkocht in de bus voor 7,50 (retour kost evenveel als enkele reis). FONDS ZOMERZEGELS - De Stichting Vlaams Zeeuws Ouderenjaar krijgt een belangrijke gift van het Fonds Zomerpostzegels. afdeling Goes. De heer A. Ruijsink over handigt donderdag 15 juli, namens het Fonds Zomerzegels een cheque aan mevrouw H. Klein Hesselink-Van Viegen, voorzitter van de Stichting Vlaams Zeeuws Ouderenjaar. De stichting zet gezamenlijk een aantal activciteiten op stapel voor de ouderenbonden in Zeeland en West- en Oost-Vlaan deren. STATISTISCH JAARBOEK 1992 - De belangrijkste ont wikkelingen in Middelburg in woord en getal zijn terug te vinden in het Statistisch Jaarboek 1992 dat door de afdeling Economische Ontwikkeling en Grondzaken van de gemeente is uigegeven. Bedrijven, bevolking, brandweer, klimaat, poli tiek, scholen en toerisme komen in het Statistisch Jaarboek door middel van tekst, tabellen, grafieken en foto's aan bod. STRANDVOLLEYBAL - Op het strand van Dishoek wordt maandag 26 juli het strandvolleybaltoemooi gehouden. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. Tot zaterdag 24 juli kan worden ingeschreven bij huisje nr. 356 op paalhoofd 15-16. De plaatselijke horeca en middenstand heeft fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor ieder deelnemend team in de wedstrijd- en recreatieklasse. Kosten 9,- per team of 1,50 per persoon. ORGELCONCERT - Het orgel van de gereformeerde kerk te Vrouwenpolder wordt maandag 26 juli bespeeld door Charles de Wolff uit Vierhouten. De Wolff gaf als organist talloze concerten op vermaarde orgels in binnen- en buiten land. Door de Academie Frampaise werd hij onderscheiden vanwege zijn verdiensten voor de Franse (orgel)muziek. Behalve organist en dirigent is De Wolff ook leraar aan het conservatorium in Utrecht. Op het programma staan onder andere bekende werken van Joh. Seb. Bach waaronder Preludium en Fuga es dur, 2e triosomate. en diverse koraal voorspelen. BADRIT MAC DE ZEEUWEN - De motor- en autoclub 'De Zeeuwen' heeft voor woensdag 28 juli een badrit uitgezet op Walcheren voor automobilisten en motorrijders. De rit is ook goed te rijden door fietsers en voert over goed berijdbare binnenwegen. De gemiddele snelheid is 20 kilometer per uur. Deelname is mogelijk in de A-klasse (ervaren rijders) en in de B-klasse (beginners). Inschrijven tussen 19.00 en 20.00 uur in café Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat 13 in Westkapel le, waar ook de prijzen worden uitgereikt. SCHMINKEN - Op het centrale plein van het Miro Center kunnen kinderen op zaterdag 24 juli geschminkt worden door medewerkers van Albert Heijn. Wil je het gezicht van een tijger, clown of een ander leuk dier zorg dan dat je er bij bent. Als het schminken klaar is kan er een leuke foto gemaakt worden als blijvende herinnering. Na donderdag 29 juli kunnen de foto's gratis worden opgehaald. VLISSINGEN - Liefhebbers van orgelmuziek kunnen deze weck genieten van twee con certen. Het orgel van de St. Ja cobskerk wordt op vrijdag 23 juli bespeeld door organist Henk van Putten. Op het pro gramma staan werken van Kit tel, Bach, Boëly en Widor. Het is een middagconcert dat om 12.00 uur begint. Organiste Margreeth de Jong bespeelt dinsdag 27 juli het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Zij brengt werken ten gehore van Hensel, Men delsohn, Franck, Reger, Bovet, Barraine en Widor. De aan vangstijd is 20.00 uur.

Scheldebode | 1993 | | pagina 5